Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68501) a_tesz válasza Dluinet (#68497) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Félreértesz, nem a kérdéseivel van baj, hanem úgy az általános ismeretségével az autókkal kapcsolatosan, de közben DeFranco meg is válaszolta, miért van ez így. Engem pont ez zavar, mert én azért nagyjából tisztában vagyok a dolgokkal.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#68502) TaaT válasza DeFranco (#68499) üzenetére


TaaT
veterán

El kell hogy keserítselek de a gyári xenon automata magasságállítója sem az úthibákat korrigálja, hanem a csomagok/személyek, fékezés/gyorsítás okozta tengelyterhelés változással foglalkozik csak.

Erre remek példa volt amikor ültem a kocsimban az úttest szélén (nem a padkán) egy utcában, és jött mögöttem egy Mk2-es X5-ös bömös, az út minőségét ehhez tudnám hasonlítani [link], úgy "villogott" a gyári xenon hogy rossz volt a tükörbe nézni. :(

Give them hell Ukraine!

(#68503) Typhoon47 válasza Kornel (#68491) üzenetére


Typhoon47
őstag

az ilyennek tokm1... Neduddki modszere talan mukodhet vagy esetleg a veres:K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#68504) DeFranco válasza TaaT (#68502) üzenetére


DeFranco
nagyúr

El kell hogy keserítselek, de nem arra gondoltam, hogy automatán leszabályozná, hanem arra hoztam példát, hogy egy pici eltérés is vakítást okoz(hat). :P

[ Szerkesztve ]

(#68505) emvy válasza TaaT (#68502) üzenetére


emvy
nagyúr

Pontosan. Amikor beinditod a kocsit, akkor latszik, hogy a fenyszoro szintezi magat, es annak a sebessege mas tartomanyba esik, mint ami egy bukkanokor hasznalhato lenne.

Peldaul

while (!sleep) sheep++;

(#68506) TaaT válasza DeFranco (#68504) üzenetére


TaaT
veterán

A folyamatos vakítás és az úthiba által okozott villanás nem ugyanaz, különben olyanra csinálták volna a gyári xenonos autókat is hogy ezt kiküszöbölje (mert megtehetnék) :)

Give them hell Ukraine!

(#68507) bitpork válasza TaaT (#68506) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkó nem lönne min vérnyogni itten ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#68508) DeFranco válasza TaaT (#68506) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na még egyszer: nem azt mondtam, hogy szabályozza le az úthibán, természetesen ez nem lehet reális igény (sajnos)...

...hanem arra hoztam egy könnyen megérthető példát, amikor látszik a helyesen beállított és egy kicsit megemelt pászma közötti különbség. Ha szarul van beállítva a fényszóró, akkor vakít(hat) (méghozzá folyamatosan) akkor is, ha csak kicsit is emelt az optimálishoz képest. Főleg ha nem traktoron ülsz, hanem normális személyautóban.

Vonatkoztass el a bukkanótól.

[ Szerkesztve ]

(#68509) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Igazából a legtöbb gyári xenon is vakít a halogénhez képest. Remélem a LED technikával előbb-utóbb ki fognak kopni a forgalomból, de ez még évtizedek kérdése sajnos. Arról nem is beszélve, hogy a magasan elhelyezett fényszórókat is tiltani kellene legyen az akár halogén, akár xenon. Egy SUV vagy kisteherautó szemmagasságban elhelyezett lámpáinál nincs rosszabb. :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#68510) zolikaDB válasza TaaT (#68492) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#68511) neduddki válasza Typhoon47 (#68503) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem verexunk baratink mekkerjuk hogy szemleje mar egy idejig

udv

neduddki

mod: !Overdose!: pedigmijjen jo a magas lampa magas ulleshzet reflexis idoben...., persze ne a tobbieknek

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#68512) TaaT válasza DeFranco (#68508) üzenetére


TaaT
veterán

Jó de én helyesen beállított fényszóróról beszéltem, sőt hozzátettem hogy azt a kis puklit is figyelembe lehet venni főleg a balosnál. :)

zolikaDB: láttam tesztet minőségi after xenon projektorról, de ezek sem lehet itthon legálisan használni. :B

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#68513) DeFranco válasza TaaT (#68512) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha a beállításnál figyelembe veszik (eltüntetik, lesüllyesztik, mittudomain) akkor persze. De ha így marad, akkor szerintem nem OK

csak összejön ez :)

[ Szerkesztve ]

(#68514) TaaT válasza DeFranco (#68513) üzenetére


TaaT
veterán

Ara azért kíváncsi lennék ezt hova kellene süllyeszteni :D [link]

Give them hell Ukraine!

(#68515) DeFranco válasza TaaT (#68514) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Buta vagyok és nem értem az ábrát :))

#68516: elmagyarázod, hogy mit látunk a képen, és mi a különbség? A focusos kép még félig OK, de a másik homogén világos... miva'?

[ Szerkesztve ]

(#68516) TaaT válasza DeFranco (#68515) üzenetére


TaaT
veterán

Vetítési kép, egy focus mk1 H4 lámpáé ilyen :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#68517) zolikaDB válasza TaaT (#68512) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#68518) TaaT válasza DeFranco (#68515) üzenetére


TaaT
veterán

Jah, itt van ez a komment :B [link]

zolikaDB: A lap közepe tájékán lesznek a képek. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#68519) Dluinet


Dluinet
nagyúr

ezt nézzétek:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#68520) DeFranco válasza TaaT (#68518) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, hogy el kellene olvasni a cikket is :B OK

@Dluinet: állat :Y

(#68521) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Szeretném kívánni a közútkezelő összes munkatársának, hogy szabadfoglalkozású édesanyával létesített szexuális kapcsolat után lehetőleg még törölje bele a függönybe is, sikítson kicsit őszintén az a jóasszony!

Levettem ma a nyári gumit, akkor vettem észre, hogy van egy apró púp a bal elsőn. Remek, szálszakadt, egy szezon alatt a 2. gumit sikerült szétbasznia valami kátyúnak. Az elsőt még olcsón megúsztam, mert ott vettem egy darabot, mivel egy hetes volt a gumiszett, de most, hogy lefutottak egy szezont, ezt valószínűleg cserélhetem párban.

Hát tényleg nem tudok jobbat kívánni, mint egy orbitális anális majális utáni mély érzésű deep throatot a kedves munkatársaknak. Ez idénre úgy fest, 90k.

Same rules apply!

(#68522) DeFranco válasza EQMontoya (#68521) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hülyeséget fogok kérdezni (szokás szerint): oldalfalon van a púp?

(#68523) EQMontoya válasza DeFranco (#68522) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen. A futófelület és az oldalfal találkozásánál kezdődik, a "centruma" kb. 1cm-re van a futófelülettől.

Same rules apply!

(#68524) bitpork válasza EQMontoya (#68523) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem kő 20nál többel menni. Tolatva. Probléma megoldva :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#68525) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Múltkor volt itt kínlódás helyzetjelző izzóval kapcsolatban,
Bár nem 200ft-os kategória, de ajánlom ezt: [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#68526) Balupapa válasza mycso (#68525) üzenetére


Balupapa
senior tag

Ez inkább "CoolFehéres" :U
De annak tökéletes aki fél a büntitől és mégis szeretne valami "Cool"abbat

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#68527) MunezXBK válasza Balupapa (#68526) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

4000K, hideg fehér.

(#68528) Dluinet válasza MunezXBK (#68527) üzenetére


Dluinet
nagyúr

4000K vagy 4500k a Natural White vagy napfény fehér

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#68529) mycso válasza Balupapa (#68526) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem nem is kék kellett, hanem hófehér és ez pont az.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#68530) zolikaDB válasza mycso (#68529) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, NBP, NBU, Offroad izzokhoz tokeletes!
Mas kerdes: a dizeleknek miert van burkolva az akksijuk?
Neduddki: amit linkelgettem a heten Avensiseket, mindet levettek/elvittek. Csak van keletjük... :)

[ Szerkesztve ]

(#68531) blt.62


blt.62
őstag

Megrepedt a szélvédőm bal oldalt alul és most tovább indult szintén alul közép tájig. Meddig fog repedni? Talán amíg átér teljesen a jobb oldalra? Alul megy a repedés,csak felfelé ne induljon el. Szerintetek van értelme javíttatni,mert a Tesco parkolóba van egy vállalkozó aki 8 ezer ft-ért javítaná. Vagy annyit érne,hogy ne repedjen tovább???

MegtorloXp

(#68532) MunezXBK válasza blt.62 (#68531) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szerinted a repedést meg tudja javítani? Nem, csak a továbbrepedést fogja megakadályozni.

(#68533) blt.62 válasza MunezXBK (#68532) üzenetére


blt.62
őstag

Oké,azt gondoltam. hogy a repedést nem lehet javítani legfeljebb feltölti valamivel és nem látszódik annyira. Nekem a lényeg az lenne,hogy a továbbrepedést megakadályozza. Ne hogy véletlenül a látótérbe induljon felfelé a repedés.

MegtorloXp

(#68534) Dluinet válasza blt.62 (#68533) üzenetére


Dluinet
nagyúr

megfúrja a repedés végét, hogy ne menjen tovább

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#68535) DZs válasza blt.62 (#68531) üzenetére


DZs
senior tag

Tegyél fel egy képet róla, de a repedést nem lehet javítani. Az ablaktörlő lapát nyomásától is tovább fog törni. Rossz hír, de a szélvédődet cserélni kell.

(#68536) Melack válasza blt.62 (#68531) üzenetére


Melack
veterán

Apósé is így indult, azóta már beért a látótérbe. Szerintem ne vacakolj vele, inkább cseréltesd ki a szélvédőt. Inkább annak a költsége, mintsem hogy berobbanjon az utastérbe 110 km/h-nál...

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#68537) Qru válasza Melack (#68536) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Drágul a benyó: [link]

#nincsbennetarcsi

(#68538) Melack válasza Qru (#68537) üzenetére


Melack
veterán

Láttam reggel a kutakon. Nem vagyok boldog, de mit csináljak? Tankolni lassan időszerű lesz, már alig van nafta a kocsiban.

(#68539) Mozzarella: DeFranco véleménye alapján Franco! Javasolt vétel. Várd meg őt, lehet többet tud a témáról (függetlenül attól, hogy a Fókája I-es - ha jól emlékszem)

(#68540) DeFranco: nekem most a fék elvitte a benzint, így várok vele szombatig. Nagyobb út előtt én is tele fogom tölteni, nem fogom a féltankos utakat megjátszani. Dec 23-án sem akarok elakadni sehol, sem 24-én.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#68539) natë


natë
nagyúr

1.6-os II-es Ford Focus milyen vétel? Megbízhatónak számít? Sokan azt mondják nemes egyszerűséggel, hogy a Ford sz@r, tilos venni. 1,3 m-ért lenne most a szomszédban egy 2007-es full extrás.

(#68540) DeFranco válasza Melack (#68538) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én tegnap tankoltam pont az emelés miatt. Télre amúgy az a policy most nálunk, hogy tele tartjuk a tankot, amikor csak lehet, bármikor kellhet menni, és ha leszakad egy nagyobb hó, nem árt, ha van bőven nafta fűteni.

(#68541) ABE válasza natë (#68539) üzenetére


ABE
őstag

Akik nemes egyszerűséggel leszaroznak egy márkát, azoknak annyit is ér a véleménye. :K
Egyébként pedig a Focus ebben a konfigurációban igen jó vétel (feltételezem, hogy benzinesről van szó), megbízható, nincsenek kiugró hibái, fogyasztása vegyesben 7-8 között tartható. Az ismert előélet pedig nagy előny, a legnagyobb veszély egy lelakott/összetört cégautó vásárlása. Ha a full extrás a Ghia/Titanium verziót takarja, akkor pláne érdemes megfontolni.

(#68542) natë válasza ABE (#68541) üzenetére


natë
nagyúr

Igen, benzines.

(#68543) DeFranco válasza Melack (#68538) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm a bizalmat, de a II-es Fókához nem (sem) értek, annyi infóm van róla amit ABE mesélt :D

Ellenben ABE tényleg büfé belőle, droppoltam a mikeot neki...

(#68544) neduddki válasza DeFranco (#68540) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

3 het alalt masoccora sargallaik a tnak pedig mindig tle tankilok

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#68545) Qru válasza Melack (#68538) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is tele szoktam buggyantani, bár a kasszánál nem őszinte a mosolyom de ez van. :D

#nincsbennetarcsi

(#68546) -v- válasza natë (#68539) üzenetére


-v-
addikt

Bratyonak az volt, szerettem. Ha rendben van akkor veheted is :)

(#68547) Vladi válasza natë (#68539) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az F szabály bullshit. Ez a fókusz generáció nagyon jó. Annyi, hogy rengeteg széttaposott céges van belőle, nameg rendőr autó. :DDD

Az az előnyöd, hogy a szomszédé! Biztos láttad, hogy használja, mennyit megy, milyen gyakran mossa, szerviz stb.
Meg ugye ismer, a szomszédját nem fogja (nagyon) átverni, mert bármikor rárugja az ajtót. :DD

Faterom szomszédja, öreg bácsi. Van egy 15 éves swiftje. Van benne 25K Km. :Y Pontosan tudom hogy bánt vele, ha eladná, azonnal megvenném, hiába utálom a swiftet. Mert ismerem. De nem adja el. Valószínűleg kihal majd belőle úgy 10 év múlva. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#68548) DeFranco válasza natë (#68539) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Amúgy 1,3-ért ha tényleg jó állapotban van, gondos gazdának ismered a tulajt, és az állapotfelmérés sem tár fel hibát, akkor szerintem ajándék. Fiatal, jól felszerelt, ismert előélettel. Ha műszakilag rendben van, akkor csapj le rá gyorsan.

(ja, és nem a ford szar, hanem a dízel szar, a turbó szar, a francia szar, a japán drága és szar, a dacia szar meg a koreai szar. a német nem szar, de csak azért mert letagadják, hogy szar, az opel persze amúgy is szar, a merci egyre szarabb, a seatosok meg mind köcsögök. a mazda nem szar, de az ismerősöm mazdája szar, úgy hogy a mazda is szar ;] )

[ Szerkesztve ]

(#68549) neduddki válasza ABE (#68541) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

azert azt a felevet ne felcsuk el amikor szar volt az elktronika, besleni kell mar az es,esmerossel, mert nekik sikerult belenyulni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#68550) natë válasza DeFranco (#68548) üzenetére


natë
nagyúr

:DDD

@ALL : Köszi a válaszokat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.