Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67451) zoo8800 válasza 8th (#67449) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem, csak nem szoktam arra járni.

rip and tear, until it is done

(#67452) MunezXBK válasza Typhoon47 (#67447) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#67453) tomcsi23 válasza MunezXBK (#67452) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pont most kezdtem örülni, hogy ma 4-5 forinttal olcsóbban láttam a kúton. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67454) hdman válasza Typhoon47 (#67424) üzenetére


hdman
őstag

Erre majd tavasszal térjünk vissza, mert nekem is aktuális lesz, csak nálam 225/45/R17-ben.

De én sztem lövök jó áron egy 1-2 éves 80-90%-os haversráctól féláron :)

Sopron city :)

(#67455) kalapacsolok válasza Mágus2 (#67407) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Ebből most nem sokat értettem... Mit csináljak? Autópályán ha felpörgetem a motort, az megoldaná szerinted?!

(#67456) neduddki válasza kalapacsolok (#67455) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tojjad neki hogy kijegjen a korom:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#67457) adidas4death válasza DeFranco (#67422) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Köszönöm a segítségeket, tanácsokat. :R

Az a 600-650k a kocsira van. Azért ha nem muszály ne kelljen egyből rákölteni 200-300k-t :D
Nyilván az apróságok amikor ilyenkor esedékesek azok cserélve lesznek természetesen, tehát nem lesz lenullázva a családi kassza ezzel közel sem, csak most ennyit szánunk autóra.

Van egy esetleges kiszemelt:
VOLKSWAGEN POLO 1.4 75 Trendline

Az ilyen Pólókkal mi a helyzet? Ez anyának is tetszett és fogyasztás terén az Autonavigator is jókat ír róla. :K

runner 125: Igen ez nekem is eszembe jutott, hogy megemlítem mint kicsinyítő képzőt az árnál. :DD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#67458) runner 125 válasza adidas4death (#67457) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kérdezd meg tőle, h képforgatót beszámol-e, mert akkor jó biznisz lehet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#67459) Typhoon47 válasza zoo8800 (#67425) üzenetére


Typhoon47
őstag

A nem defekttűrő olyan 55k körül van, a defekttűrő meg 65-70k.
Nekem a sc3-nál volt, hogy nagyon jól jött a defekttűrése az abroncsnak.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#67460) bitpork válasza runner 125 (#67458) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

:P Aki akarja megforgatja.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67461) Kornel


Kornel
veterán

basszus... tényleg ott van a nagykőrösin a 30-as tábla? most jövök arról, persze toltam neki :DD
ha jön a csekk, akkor nem sokáig lesz ott az a tábla :K

(#67462) Typhoon47 válasza bitpork (#67448) üzenetére


Typhoon47
őstag

Mert nagyon sok minden szar ebben az országban, de hogy még a nyál is drága :(

"Education is important but big biceps are importanter"

(#67463) DeFranco válasza adidas4death (#67457) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni, de mire átiratod, kötsz rá egy biztosítást, felszereled alap dolgokkal (izzókészlet, mellény, stb.) meg csináltatsz rajta egy vezérléscserét meg szűrők-olajok cseréjét (már pedig alap, hogy csináltatsz, ha jót akarsz magadnak), addigra azért elmegy egy szabad szemmel jól látható összeg.

Én ezeket nem hanyagolnám el semmiképpen. Ami halasztható, az persze halasztható, de valamennyit érdemes tartalékolni nem várt hibákra is. Nem gyakori, hogy hibátlan autót adnak el, jellemzően szokott lenni némi meglepi.

[ Szerkesztve ]

(#67464) bitpork válasza DeFranco (#67463) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

"szabad szemmel is jól látható összeg" LoLoLoLoLoL 200k az 10x20k. Élére állítod és már nem is láccik :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67465) Kornel válasza DeFranco (#67463) üzenetére


Kornel
veterán

vannak kivételek is.
én eddig minden autómnál elmondtam az esetleges hibákat, amik max. apróságok voltak, a működést érdemben nem befolyásolták.
mondjuk nem is hirdetgettem évekig egyiket se :K

(#67466) DeFranco válasza Kornel (#67465) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vannak. meg gyárilag 217 mikronra körbefújt golfok is vannak...

[ Szerkesztve ]

(#67467) Vladi válasza Kornel (#67465) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nincs eladó fábia kombid? :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#67468) peugeotmate válasza Balupapa (#67419) üzenetére


peugeotmate
őstag

Elgondolkodtató kis járgány!

A Fiat Grande Puntok-ról mi a vélemény összességében? 2008, de inkább 2009-es évjárattól gyártottak lennének érdekesek. Valamivel jobb áron mennek, mint a Yarisok, Ibizák, Corsák. (Viszont annyira nem vagyok elragadtatva tőle, de ha jó és nincs komoly típushibája, akkor meg lehet győzni róla.)

meg

(#67469) Kornel válasza Vladi (#67467) üzenetére


Kornel
veterán

negatív. :N
splash lesz eladó jövőre :DD
viszont minek akarsz fabia kombit venni? én próbáltam párat, de belülről gagyibb, mint a suzukik.
mondjuk nálam az 1.2-es 5 liter alatt evett, egyszer próbáltam egyet, az nem kombi volt.

(#67470) Vladi válasza Kornel (#67469) üzenetére


Vladi
nagyúr

Momentán itt tartunk. B-s corsáról indultunk. :D kombi kellhet a hely miatt, skodában elég olcsó. Az 5 alatti fogyasztás igen jól hangzik. :)

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#67471) Kornel válasza Vladi (#67470) üzenetére


Kornel
veterán

országút volt, szabályosan (mivel nem az enyém volt), és 1.2-es... mondjuk cserébe nem is ment, szóval felejtős. inkább egyen többet, de menjen is. főleg ha kombi...
mennyiért keresel amúgy?
én tuti nem vennék fóbiát, pedig nem vagyok "finnyás" :D

(#67472) V.Stryker: swift 2-höz képest? szerintem sem egy kategória minőségre, de nem a fabia javára :K

[ Szerkesztve ]

(#67472) V.Stryker válasza Vladi (#67467) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az enyém még eladó. :DDD Ha gondolod nézd meg. Csináltam új képeket, finomítottam a leírást. És egy Suzukihoz képest nem gagyi...szerintem. Unokatesómnak Swift-je volt...nem egy kategória.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#67473) Vladi válasza Kornel (#67471) üzenetére


Vladi
nagyúr

link erre gondolsz? Ismerem, de nem férnénk el benne. :N
fábiát is ismerem, vezettem stb. Maradnék annál.

Asszonylnak lesz a kocsi, nem szempont, hogy gyorsan megy -e. Sőt, jobb, ha komótos. :D

Úgy indultunk, hogy olcsó, kicsi, női kocsi. 3-400 k-ért. De olyan hulladék corsák jöttek szemben, hogy inkább gyűjtögetünk még. Akkor már több típus is szóba jöhet. De jó lenne akkor valami nagyobb raktér, ha már most az enyémen gyakorol, menni fog a nagy autó is. stb. Hát most ezért tartunk a fábia kombinál. :)

(#67472) V.Stryker:

Igen, tudom, lejjebb ment az ára. :C Még nincs meg a rávaló. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#67474) V.Stryker válasza Kornel (#67471) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A 2-es mondjuk már tényleg jobb, de azért ott is kopogós a műanyag. Viszont a fábiában van olyan, hogy esőben hátramenetbe kapcsolva letörli a hátsó ablakot. Belső keringtetésre kapcsol automatikusan ha hátramenetbe méssz...stb....na ezt a stift kétlem, hogy tudja. ;] De legnagyobb baja a hely hiánya. Egyébként én is csipázom, bár a respektje miatt nem vennék. :B

Vladi: Írtam, hogy lehet alkudni. ;) Bár nem vagyonokat. :(

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#67475) kalapacsolok válasza neduddki (#67456) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Nem próbálnál meg normálisan, igényesen írni?

A korom kiégetése pedig téves dolog: automatika vezérli a kiégetést és az adalékanyag hozzáadását, manuális gyorsítással nem lehet semmit sem elérni.

(#67476) Kornel válasza Vladi (#67473) üzenetére


Kornel
veterán

gondolom ha fabia kombi kell, akkor nem elég méretre a swift, nem is azért mondtam, hogy azt vegyél, illetve 800+ az ára még mindig.
de nekem a fabia belülről akkor is csalódás volt, de ha neked megfelel, akkor jó :K

mod: V.Strykerkocsija amúgy nagyon egybe van a képek és a leírás alapján, én simán azt venném helyedben, ha már 100% fabiat akarsz venni. alkudsz belőle kicsit, ami meg hiányzik, az meg megvan hitelkeretből, aminél a kamatköltség sem jelentős.

[ Szerkesztve ]

(#67477) Vladi válasza Kornel (#67476) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hitelről szó nem lehet. Ha nem vár meg, akkor nem az én kocsim. :)
De köszi a véleményt.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#67478) Kornel válasza Vladi (#67473) üzenetére


Kornel
veterán

helyedbe amúgy vennék egy ilyen mondeo-t, mondjuk egyen 2 literrel többet, de szerintem nincs annyi, ha nem mész sokat, akkor teljesen mindegy, de mégse fabia ;]

mod: a folyószámla hitel szerintem beleférhet(1-2 százezer max.), ha 2-3 hónapon belül ki tudod nullázni, akkor sokat nem buksz rajta. sőt, ha olyan kocsit veszel, amire nem kell költeni, akkor jóval többet nyerhetsz :K

[ Szerkesztve ]

(#67479) MunezXBK válasza Vladi (#67477) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha nem vár meg, akkor nem az én kocsim.

Ugyanezt mondtam bitporknak, jó meglátás. :R

(#67480) DeFranco válasza MunezXBK (#67479) üzenetére


DeFranco
nagyúr

+1 :K

(#67481) bitpork válasza MunezXBK (#67479) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezzel csak az a baj h nem a kocsi dönt. Meg te is kb olyan határozottan álltál neki mint giigz a gummikeresésnek :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67482) DeFranco válasza bitpork (#67481) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és giigz meg is vette a világ legjobb gumiját all the time ;]

(#67483) !Overdose! válasza peugeotmate (#67468) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én kifejezetten rossz véleménnyel vagyok a Grande Punto-ról. Komolyabb baja nem volt nálunk, de az apróságok mindennaposak és ami a legrosszabb, hogy előre és hátra is hatalmas holttere van. Nagyjából egy időben lett újonnan vásárolva két hasonló autóval (Fiesta és Yaris), mindkettő fényévekkel jobb autó.

Mod: sorozatosan kiégő izzók, eltört ajtóhatárolók, elhagyott patentok, olajfogyasztás és hektikus elektronika jellemzi a miénket. :( A kormány túlszervozott, a kék adagolhatatlan, az 1.4 8V nem megy, de legalább fogyaszt is.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#67484) MunezXBK válasza bitpork (#67481) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mert? Volvo-t terveztem, de A4 lesz. Ebben mi a határozatlanság?

Mikor ezt vettem, Passatot terveztem, másik esélyes volt az A4.

Ráérős perceimben még S4-et is néztem. De ez azt jelentené, hogy ilyet szeretnék? Sőt, tegnap éjszaka Volvokat sasoltam.

[ Szerkesztve ]

(#67485) bitpork válasza MunezXBK (#67484) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Volvo meg A4 közül nem hagytál ki valamit? :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67486) giigz válasza DeFranco (#67482) üzenetére


giigz
veterán

És igaz :D :)) :DD

!Overdose!: Igaz nem Fiat, de 1.4 8V motor van nekem is, mióta rendbe raktam a kocsit semmi bajom nincs a dinamikával, persze nem versenyautó, de a normális közlekedésre tökéletesen elég, és nekem most így a hidegebb idők beálltával is ~ 6,5 liter a fogyim, normálisan hajtva, 60-70% országút 100 km/h-val, 30-40% város a forgalmat nem feltartva, szépen gyorsítva, majd 60-ra beállva 5.-ben.

[ Szerkesztve ]

(#67487) footy válasza bitpork (#67485) üzenetére


footy
addikt

(#67488) neduddki válasza kalapacsolok (#67475) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem
oooo az adblua az a disel katpt egeti ki nem az egyen lerakosokat....

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#67489) MunezXBK válasza footy (#67487) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pont annyira sz@r, mint a V6 TDI.

Van a családban, ráadásul taxi, 1 rossz szó nincs rá.

(#67490) bitpork válasza footy (#67487) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Esetleg emberi nyelven mert ez még neduddkinél is hatványozottan rosszabb, már-már nem emberi...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67491) !Overdose! válasza giigz (#67486) üzenetére


!Overdose!
őstag

De a tiéd nem is Euro 4 vagy mennyi lehet már a Punto. Ez nagyon nem megy.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#67492) neduddki válasza footy (#67487) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vigyazz nagy szemmelenzo veszejjj:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#67493) peugeotmate válasza !Overdose! (#67483) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszi. Nem tetszik nekem sem igazán az autó, meg az Auto Bild tesztekben sem brillírozott sohasem. Csak gondoltam minden eshetőséget számba kell venni. :)
Na bújom akkor tovább a jobbnál-jobb Yarisokat. :D (Eddigi kedvencem 306 ezer kilométerrel, 2008-as 1,3-as Yaris. Mondjuk oda is írta, hogy garantált km. Elhiszem, hogy jó autó, de azért nem kerülném meg vele a Földet...

7-szer ;] .)

[ Szerkesztve ]

meg

(#67494) -v- válasza DeFranco (#67463) üzenetére


-v-
addikt

"felszereled alap dolgokkal"

A vadriasztó síp kimaradt :DD

(#67495) e=mc² válasza -v- (#67494) üzenetére


e=mc²
őstag

Miota en hasznalok ilyet, azota megdermednek az ut kozepen az allatok! :)

Ambulimax Provider

(#67496) MunezXBK válasza e=mc² (#67495) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az jó, pont telibe tudod csapni őket. :D

(#67497) Dluinet válasza MunezXBK (#67496) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vagy elkerüli egy árokba hajtással :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#67498) DeFranco válasza e=mc² (#67495) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mesélj már erről egy kicsit...

(#67499) e=mc² válasza DeFranco (#67498) üzenetére


e=mc²
őstag

Ket eset tortent eddig.

Egyik a vasarlas napjan tortent, szurkuletben hazafele uton at a Vertesen egy roka kezdett atszaladni az uton elottunk, majd ahogy egyre kozelebb ertunk egyszeruen ledermett az ut kozepen. Le kellett lassitani, majd szepen visszafordult es lesetalt az uttestrol.

Masik most szombaton tortent Tihanynal a sajkodi elagazasban Aszofo fele mentem, amikor egy nagyobb termetu oz, vagy agancs nelkuli szarvas (nem tudtam eldonteni, mert a testmagassaga joval a szelvedo fole ert - lattam mar ozet, annal nagyobb volt, de agancs nelkul) a kanyarban az en savomban fejjel az ut kozepe fele ledermedve allt. Sotet volt, nem mentem gyorsan, szepen tudtam lassitani, lekapcsoltam a tavolsagit. Szepen gurultam fele, mar majdnem megalltam, amikor lattam rajta, hogy szinte magahoz tert és visszfordult, lesetalt lassan az utrol.

Amit hasznalok egy Intersparban vasarolt 500Ft-os menetszellel mukodo ragaszthato muanyag valami, olyan mint a linkben van fentebb.

Eddig ilyet nem tapasztaltam, amikor talalkoztam allatokkal, azok inkabb szaladtak at, ugraltak at az uton vagy mellette az arokban, de nem dermedtek meg ennyire.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#67500) -v- válasza e=mc² (#67499) üzenetére


-v-
addikt

Tehát többet árt mint használ :C

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.