Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) TaaT válasza dJ Peer (#37100) üzenetére


TaaT
veterán

Én bagóért vettem, a piaci áruk 10.000-15.000ft között van ezeknek.

Give them hell Ukraine!

(#37102) zoo8800 válasza Bdanyy (#37099) üzenetére


zoo8800
veterán

igen

rip and tear, until it is done

(#37103) qdak válasza TaaT (#37077) üzenetére


qdak
addikt

rgo egyutt egett a hejzetjelzovel, szoval nem kell olyan kapcsolas h csak a hejzetjelzo eg a drl nem ?
hanem
1es allas csak drl teljes feny
2es allas hejzet + drl nemileg csokkentett fennyel?
igy a hejes ?
tompitottnal meg ki kene kapcsolodnia ? vagy maradhat akkor is ?
(most ma belekeveredtem)

tobbieknek: azer jo mert nem 2x55W hanem 2x3W megy nappal meg nem eg ki foloslegesen a tompid
ami meg vakit az lehet nem is E jeles...

Varoz nagy esoben is lehet!

MunezXBK: nalam majd 1 evig volt folyamatosan egve :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#37104) tomcsi23 válasza golya32 (#37096) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez azt jelenti, hogy sok autóval kapcsolatban rendelkezésre áll náluk a vezetett szervizkönyv, ami egyezik az adatbázisukban szereplő számokkal, dátumokkal, rendszerben igazolt szervizszámlákkal. Sok embernél ez előny, vagy kimondottan ilyen autót keresnek.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37105) m3tr0 válasza lsc (#37090) üzenetére


m3tr0
senior tag

Hát ez most nem jött be. :DDD ;]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#37106) TaaT válasza qdak (#37103) üzenetére


TaaT
veterán

tompítottnál is ég, csökkentett fénnyel, itt egy vid: [link]

Give them hell Ukraine!

(#37107) bitpork válasza m3tr0 (#37105) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Rossz hír, mert jól tudja - pár évvel ezelőtt nem volt szabályos lakott területen belül. Régen engem is megb@asztak a ködlámpa miatt, pedig olyan köd volt h a rendőrt is majdnem elütöttem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#37108) m3tr0 válasza bitpork (#37107) üzenetére


m3tr0
senior tag

De ezt sehol nem írja a Kresz...
Én csak ezt találtam...
De akkor nekem se jött be ha tényleg tilos. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#37109) bitpork válasza m3tr0 (#37108) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem olvasol elég figyelmesen. Én is csak azt tudom hogy kb 10 éve megbüntettek Hódmezővásárhely közepén 5k magyar forintra, mert elfelejtettem lekapcsolni. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#37110) TaaT


TaaT
veterán

De jó hogy nekem nincs első ködlámpám :D

Give them hell Ukraine!

(#37111) Varoz


Varoz
őstag

Lehet bárhol használni ködlámpát, ha köd van vagy ahhoz hasonló időjárási jelenség.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#37112) ABE válasza Varoz (#37111) üzenetére


ABE
őstag

Tapasztalat alapján az is elég indok, ha az agyban van köd. :D

(#37113) Varoz válasza ABE (#37112) üzenetére


Varoz
őstag

vótmá említve, azoknak ajánlom a lőpor villanását halántéktájon. :DDD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#37114) ABE válasza Varoz (#37113) üzenetére


ABE
őstag

Be lehetne vezetni ilyen büntetési tételt, hogyaszongya: indokolatlan ködlámpa használatért 20 percig kipeckelt szemmel kell bámulni a vörös ördögöt. :D

[ Szerkesztve ]

(#37115) Varoz válasza ABE (#37114) üzenetére


Varoz
őstag

Xenon nem jó használata: 2 óra ívhegesztés bámulása, közvetlenül. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#37116) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Munkatársamék kocsi vásárolnának, hallottam van valami lehetőség, hogy rendszám és némi pénzmag ellenében sok mindent meg lehet tudni a kocsi előéletéről. Aki ebben tud segíteni kérem privizzen! :R

(#37117) Tom5


Tom5
addikt

link ezt a gépet vennék, vélemények így hirtelen?
Nem akarnak 1,4-est, kombi kötelező, ár kb 1,4 misi max, ez meg helyben van esetleges kocsi beszámítással.
Mennyit eszik egy ilyen 1,6 os vegyesben? 1,7?

(#37118) MunezXBK válasza Tom5 (#37117) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt dolgozik egy volt osztálytársam. :B

(#37119) Tom5 válasza MunezXBK (#37118) üzenetére


Tom5
addikt

Akkor 800K-ért vinnénk szólj neki ;]

(#37120) MunezXBK válasza Tom5 (#37119) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Max. annyi, hogy megmondja azt igen vagy neeee.

Volt egy A4, mikor kocsit kerestem. Mondta, hogy nézzem meg, de eszembe ne jusson megvenni. :D

[ Szerkesztve ]

(#37121) bitpork válasza MunezXBK (#37120) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Gyanús is volt a képek egynémelyénél az a4-t nézegető 2 muki :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#37122) Kornel válasza bitpork (#37109) üzenetére


Kornel
veterán

régen volt ilyen kitétel, a mostani kreszben nincs.

(#37123) Rivaul válasza qdak (#37103) üzenetére


Rivaul
addikt

Engem már kapott el vele rendőr. Elvileg a kocsi széleitől 30 s egymástól 40 centire kell őket elhelyezni. Menetiránnyal szembe, E jelzésű fehér fény ami külön kapcsolóra van kötve (enyém csak a kapcsolóban hibázik). Ha ezek megvannak akkor hivatalosan nem büntethet meg a rendőr szerint. Eddig 3x kaptak el vele de nekem évek óta van s ez még akkor volt mikor nem volt ennyire ismert itthon. Azóta lehet ez változott de "lekopogom" már jó ideje nem szóltak. Hangsúlyozom hogy nem is vakít. Abban is igazad lehet hogy azok nem E-sek amik vakítanak. Rengeteg félét lehet belőlük kapni még xenon hatásút is, az meg biztos vakít főleg ha még xarul is van feltéve. Az enyém is 15k-volt boltba s nem neten rendelve. Olyan mint ha ezeket a xarokat árulnám :DDD de tényleg sokat számít az ember mennyire körültekintő mikor beépíti. A brutál xenonosok szarnak a másikra csak ő legyen gizda...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#37124) harry válasza MunezXBK (#37118) üzenetére


harry
veterán

Én egy Mondeot néztem tőlük, azt mennyire tudja megmondani (elárulni), hogy csak kívülről szép, vagy a motor sem szar? :D [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#37125) MunezXBK válasza Rivaul (#37123) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem vagyunk egyformák. Én pl. akkor se raknék fel, ha fizetnének érte.

Gyáriban más, de abból se mindegyik tetszik.

Harry: nagy részét kintről hozzák, de hulladékot nem szoktak.

[ Szerkesztve ]

(#37126) Rivaul


Rivaul
addikt

Más kérdés.
Egy Ilyen jószágnak mekkora fogyasztása lehet? Ez még tetszik is s arra is maradna pénzem hogy előre 2-3 kilóért kicseréltessem a fél autót. Csak turbósból eddig dízelem volt benzines nem.

Törölték az eredeti linket már... Egy 1.8-as turbós 150 lovas octavia volt ha valakinek nem jelenne meg a tárolt link.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#37127) Mágus2 válasza Rivaul (#37126) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

7 liter körül el lehet vele járni, ha nem hajtdod nagyon, persze 12-őt is benyel ha megpaskolod a lovacskákat.

(#37128) Rivaul válasza Mágus2 (#37127) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez egyáltalán nem is hangzik rosszul. Thx

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#37129) 8th válasza Rivaul (#37126) üzenetére


8th
addikt

[link]

Sokkal használhatóbb mint egy nyomatékszegény szívóbenzines és az 1.6-os sem fogyaszt ennél lényegesen kevesebbet ám :N . Az 1.8T már kétezres fordulaton 50lóerőt és 175 Nm-t tud. 3000nél 82ló @ 192Nm. Kell ennél több?

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#37130) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Olcsó kisteherautó bérlőt tudnátok ajánlani Veresegyház környékén? (km miatt fontos, hogy ne legyen túl messze tőle)

(#37131) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]
ehh... :DDD ;] :C

több drón kell ;P

(#37132) Rivaul válasza 8th (#37129) üzenetére


Rivaul
addikt

Azt hiszem ezzel a válasszal teljesen átformáltad a keresési feltételeim :DD Úgy hangzik mint a dízel előnye a benzin megbízhatóságával vegyítve egy részben.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#37133) Kornel válasza hobizoli (#37131) üzenetére


Kornel
veterán

ilyen felni kéne a magyar utakra :C

(#37134) TaaT válasza Kornel (#37133) üzenetére


TaaT
veterán

+ olyan fizu amiből ezt meg lehet venni :)) [link]

Give them hell Ukraine!

(#37135) Kornel válasza TaaT (#37134) üzenetére


Kornel
veterán

kint beleférhet egy ilyen, az ember meglepi magát karácsonyra vele :))

(#37136) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link] :U :U

több drón kell ;P

(#37137) Kickass válasza hobizoli (#37131) üzenetére


Kickass
őstag

kisflex nagyflex schmidtflex :D:D

(#37138) latyak17


latyak17
tag

pirelli p7-es gumik 4 db 99%-os állapotban 10 ezerért jó ? persze átnézem meg minden de ha tételezzük fel h frankók? :R

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#37139) TaaT válasza latyak17 (#37138) üzenetére


TaaT
veterán

már csak egy ismeretlen van az egyenletben, a guma mérete :)

bár mintha rémlene vmi hogy 195/50r15-t keresel :B

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#37140) latyak17 válasza TaaT (#37139) üzenetére


latyak17
tag

JOGOS :)) 195/50 15 !

TaaT: 5 pont a Griffendélnek!

[ Szerkesztve ]

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#37141) TaaT válasza latyak17 (#37140) üzenetére


TaaT
veterán

sztem teljesen jó ár csak ne 8éves legyen a gumi :K

Give them hell Ukraine!

(#37142) latyak17 válasza TaaT (#37141) üzenetére


latyak17
tag

Dot számot tudok olvasni szóval ha régi úgyis hagyom a picskuba :) :R

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#37143) hobizoli


hobizoli
nagyúr

(#37144) hobizoli válasza hobizoli (#36715) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link]

na ezen a kepen latszik a gyari intercooler a baloldali fenyszoro alatt a legbeomloben az a kisebbik (a nagyobbik a gyari vizhuto ami a hossztengelyvonaltol eltolva jobbra helyezkedik el)

az intercooler teteje a lokharito es a motorhazteto talalkozasanal van (álló), szoval ennyire "kap" eleg levegot, ezert sem annyira kelloen hatekony

több drón kell ;P

(#37145) lsc


lsc
nagyúr

Egy érdekes "turbo" hír.

Az élet kegyetlen .

(#37146) #10726912


#10726912
törölt tag

Talán volt már róla szó, ez esetben bocsássátok meg, hogy elő hozakodok a következő dologgal:
Van valakinek tapasztalata a greenfuel-el kapcsolatban? Használta már valaki közületek, valóban van valami haszna, azaz csökkenti a fogyasztást?

(#37147) !Overdose! válasza #10726912 (#37146) üzenetére


!Overdose!
őstag

Véleményem szerint, ha ez vagy bármelyik üzemanyag-fogyasztás csökkenést ígérő termék működne, akkor az autógyárak már ilyennel szerelnék az autókat. Kisebb fogyasztás -> kevesebb károsanyag-kibocsátás.

Mod: Egyébként némelyik termék elméleti működése elég távol áll a jelenleg ismert fizikától, kémiától. :DDD

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#37148) hobizoli válasza lsc (#37145) üzenetére


hobizoli
nagyúr

" egyszerre nyújtanak nagy teljesítményt, és alacsony fogyasztást"

ezt senki sem mondta szerintem soha
meg azt sem hogy az alacsony fogyasztas az a magas teljesitmeny produkalasa kozben van

több drón kell ;P

(#37149) ABE válasza lsc (#37145) üzenetére


ABE
őstag

Itt az eredeti: [link] Ami megkapta a szemem: "Many, especially those smaller 1.4- and 1.6-liter engines, still downshift frequently to keep up with traffic." Szóval felmerült bennem a gondolat, hogy itt vajon mekkora szerepe lehet az automata váltónak és a hozzá kapcsolódó vezetési stílusnak abban, hogy nem elégedettek a turbo motorokkal?

A másik, hogy a táblázat elég szerencsétlenül van összeállítva, ugyanis ha jobban megnézzük, az egyforma típusok turbós és szívó motorjait egymás mellé téve rendre azonosan vagy jobban teljesítenek az új motorok. Ahol mégis alulmaradnak fogyasztásban, ott meg egyértelmű teljesítménybeli előny mutatható ki a javukra, amit nyilván nem adnak ingyen. Szerintem ez az egész egy kisebbfajta hiszti, talán valami csodát vártak...

[ Szerkesztve ]

(#37150) -v- válasza lsc (#37145) üzenetére


-v-
addikt

"Ha viszont meglovagoljuk a teljesítmény-többletet, az óhatatlanul a fogyasztás drasztikus növekedésével jár."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.