Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) Mágus2 válasza Qru (#19600) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Milyen autó, milyen motor, milyen gyertya???

(#19602) hdman válasza Qru (#19600) üzenetére


hdman
őstag

Anyám G Astrájában pl 60k km az intervallum.

Sopron city :)

(#19603) Qru válasza Mágus2 (#19601) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jazz, 1,2 i-DSI, gyári.

Az olajcsere periódust levettem 10k km-re 15k-ról, de ezzel a gyertya periódussal most "gondban" vagyok...

mod:

hdman: Látod, ezért gondolnám, hogy rövid ez a 40k km/csere.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#19604) zoo8800 válasza Qru (#19600) üzenetére


zoo8800
veterán

Milyen gyertya van a kocsiban? Az iridiumos gyertyákat ritkábban kell, különben reális az intervallum.

rip and tear, until it is done

(#19605) Qru válasza zoo8800 (#19604) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudom, amit a Honda gyárilag belerakott. Már ha a márkaszervízben nem cserélték ki vmi Teszkósra az olajjal együtt...

Mondjuk már nem is hordom márkaszervízbe, csak amíg a gari miatt kellett.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#19606) Mágus2 válasza Qru (#19603) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gondolom NGK gyertya van benne. Ezek elég nagy ráhagyással vannak számolva, ha 40 000-ként kicseréled, biztosan nem lesz gyújtás kimaradás, utána már nem garantált. ;)

(#19607) Qru válasza Mágus2 (#19606) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem vet fel a pénz, nem cserélem még ki akkor. Amúgy is 8 gyertya van benne...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#19608) Mágus2 válasza Qru (#19607) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

1.2 mi ez, V8? :DDD Big block. ;]

[ Szerkesztve ]

(#19609) Qru válasza Mágus2 (#19608) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi más?! :D

Am csak dupla gyujtógyertyás (mint pl Alfánál a Twin Spark motorok).

"A legkülönlegesebb a 2002-től gyártott Honda Jazz i-DSI motorja: ebben a két gyertya nagyon eltérő helyen van a hengerfejben, ráadásul a fordulatszámtól függően időben is eltolva szikráznak. Kis fordulaton így állítólag nagyobb a nyomaték, nagy fordulaton erősebb a motor. Egyfajta változó szelepvezérlés-pótlék - olcsón. És persze tisztábban is működik, kevesebbet is fogyaszt az i-DSI."
[link]

#nincsbennetarcsi

(#19610) bitpork válasza Qru (#19609) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

1.2 motornál nagyobb nyomatékról beszélni?! Mitől nagyobb, egy dongó motornál? :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19611) Mágus2 válasza bitpork (#19610) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A többi 1.2-eshez képest nyomatékos. ;)

(#19612) Qru válasza bitpork (#19610) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért ne a 2,5 lityós mocikhoz hasonlíts egy benzines 1,2-es, 4 hengeres, 8 szelepes, non-VVT-i szívó SOHC motort.
A maximális 110Nm már 2800-as fordulatnál rendelkezésre áll (78Le 5700 rpm-nél). Ez egy benyós kis könbcentis motortól igen-igen jó. Nézz meg egy hasonló korú, vagy akár egy modern 1,2-es vagy 1,4-es szívóbenyós Polo-t pl hol adja le a nyomaték csúcsát...
Na ugye.

Ezen kívül országúton 3,5-4 literből lazán eljárok (nem tötyögve!), városban 4,5-5 de pályán már van egy kis étvágya ott már 6,2-6,3-at eszik 130-as tempónál.

Sajnos elég rövidek a fokozatok és nincs 6. fokozat sem, illetve itt bosszulja meg magát a 0,36-os alaktényező (viszont remekül pakolható ugye)...

Szóval no para a te Ódid már rég atomkra hullott pénznyelő lesz mikor ez még mindig vígan falja a km-eket... ;)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#19613) Typhoon47 válasza Qru (#19612) üzenetére


Typhoon47
őstag

a fő hogy poénra vetted és nem sértődtél meg :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#19614) bitpork válasza Qru (#19612) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Viszonyítás kérdése a lesz pénznyelő. Alaphangon drágább, de ha nálam marad, soha nem fog atomjaira hullani :)

Különben meg jó ideje foglalkoztat hogy vegyek egy városi kormolót. pölö egy 800ccm smartot. Az jó lenne pofátlanul parkolni :))

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19615) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Mielőtt más írná be ezt a k*rva szar poént, megteszem én "Apa tudod mi az a nyomaték? -???? -Ja, elfelejtettem hondád van..."

Amúgy a nyomaték egy mérték egység, egy dongó motornál is beszélhetünk nyomatékról, csak az összeg lesz kisebb, mint egy R730nál.

Ja és tényleg illik poénra venni, én is sokszor céloztam már rá Bitpork kollégánál, hogy drágán vett szar autót ami sose lesz jó, de még nem sértődött meg :DDD Mint ahogy én is poénra veszem azt az egyáltalán nem poénos tényt, hogy a suzukim nem igazán vehető autószámba, csupán a 4kereke és az őt körülvevő lemez miatt sorolják oda.

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#19616) Qru válasza Typhoon47 (#19613) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:P

bitpork: Mondjuk a Passatra is vigyáztál, szóval nálad jó helye lesz.

#nincsbennetarcsi

(#19617) 8th válasza Szplöttyy (#19615) üzenetére


8th
addikt

:P

[ Szerkesztve ]

(#19618) Szplöttyy válasza 8th (#19617) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Neeee xD :DDD

Smoke & Torque

(#19619) Napfénysüti válasza 8th (#19617) üzenetére

Ez kemény. :DDD

Més que un club!

(#19620) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

Nálam is beütött a hoppáré,a CELICA -kat nézegetem. Valamiért mindig is szerettem őket ,volt a kerek lámpásom az is bitang volt de ez a szögletesebb forma is megfogott.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#19621) bitpork válasza Qru (#19616) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne is emlegesd a passatot: Egy elcseszett konzol elrepedt benne, ami olybá tűnik h fogyóeszköz mindben, és most azt vadászom. Újat nem akarok mert akkor 100k alatt nem úszom meg. :W :W

Szplötty: min sértődnék meg? Nekem a pénztemető autók a végzetem. Ha tehetném vényócaznék, de ott sajnos még nem tartok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19622) Szplöttyy válasza bitpork (#19621) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Erre szoktam mondani, hogy inkább, mint napi 30rongyért heroint vásárolni :)) Vényóc? Miféle vényócra pályázol? Én ha tehetném, tuti valami V12be ülnék be, S600 az biztos, de hogy 140 vagy 220as, azt nem tudom. Esetleg egy faceliftes E38 iL :)

Smoke & Torque

(#19623) bitpork válasza Szplöttyy (#19622) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem ha új akkor L600 v L600h, ha régebbi akkor bently azure T. :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19624) Qru válasza bitpork (#19621) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor járod a bontókat?

Tökmindegy: Haver nem rég vett egy 10 éveset belőle. Vitt egy kört, elég szépen megy, pedig neki a gyengébb változat van. Fura, hogy ahol a "normál" autó már kezd kifogyni a szuflából ez ott kapcsolrá igazán. De megszokható/szerethető. Mitöbb rövid úton képes addikciót kiváltani az ember fiából. :)

#nincsbennetarcsi

(#19625) Tökmindegy válasza Qru (#19624) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ja ja:) Érdekes,hogy a 2002 es körüli évjáratokban micsoda szórás van árban 1.3 tól 2.3 ig ,persze a felszereltség ,no meg a moci is más. Van egy két nagyon szép megkímélt darab,erősen töprengek rajta. Ahogy vénülök úgy ülnék megint bele valami jó kis vérpezsdítő vasba:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#19626) bitpork válasza Qru (#19624) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ja levelezek mint állat, de sajnos eddig eredmény nélkül. :(

1 éve béreltem egy toyota corollát. Érdekes volt átállni az alul gyenge, felül pörgős húzós motorra. De nem mondanám rossznak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19627) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ugye nem is lehet kérdés, miért nem szabad késői évjáratból faceliftes Alfa 156 szedánt venni? :D

(#19628) Qru válasza Tökmindegy (#19625) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sok a széthajtott darab, nagyon meg kell nézni melyiket veszi az ember. :K

#nincsbennetarcsi

(#19629) zoo8800 válasza Alvin_ti4200 (#19627) üzenetére


zoo8800
veterán

Átlag középkategóriás autóhoz képest alacsonyabb vételár, magasabb fenntartási költségek, és magasabb dolcsevíta faktor jellemzi a kocsit. :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#19630) Szplöttyy válasza Qru (#19628) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Hát igen, egy tizenéves sport/sportosabb/sportos kinézetű autót valószínűleg legalább az egyik tulaja szétrúgta már, hacsak nem az összes.

Smoke & Torque

(#19631) Alvin_ti4200 válasza zoo8800 (#19629) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha "csak" költeni kell rá, az viszonylag kisebb probléma, én inkább a "valami van vele, ezért nem tudom használni" faktortól rettegek :B A felső egy harmadban már (ránézésre) nagyon szép példányok vannak, főleg a belsejük néz ki jóval kultúráltabban, mint a többinek. PÉLDA

(#19632) Tökmindegy válasza Qru (#19628) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Levelezek egy budai hölggyel ,neki van egy nagyon megkímélt gépe,km er alig csak olyan hobbi autónak volt, van. Mondjuk nem az olcsóbb kategória,de ő az első tulaj.
Lakótelepről biztos nem vennék celicat:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#19633) Szplöttyy válasza Alvin_ti4200 (#19631) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

JTD Motor lehet elég szopó, nem akarsz inkább egy jó TwinSpark-ot? :) De az ÉN VÉLEMÉNYEM szerint, szigorúan, megállni nem fog, lehet hogy "szar" lesz, de úgy szar, hogy üzemképtelen, és nem jutsz el vele A-ból B-be, úgy nem lesz szar. De lehet hogy esőbe nem fog ablakot törölni :DDD

Smoke & Torque

(#19634) MunezXBK válasza Szplöttyy (#19633) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egy idő után úgy sem kell. :D

(#19635) Qru válasza Tökmindegy (#19632) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha valóban budai hölgy, akkor érdemes megnézni. A kocsit is... :D

Alvin_ti4200: JTD-t nem erőltetném... inkább TS-t keress sztem is.

#nincsbennetarcsi

(#19636) Alvin_ti4200 válasza Szplöttyy (#19633) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ezt csak a belseje miatt mutattam (állapot), a kék szín kizáró tényező és én is inkább benya párti vagyok (nem tudom, a JTS és TS közzül melyik a jobb, de ezt majd az olasz topikban úgyis jól megmondják):)

Szerk: mi ez az ablaktörlős mizéria? :D

[ Szerkesztve ]

(#19637) Szplöttyy válasza MunezXBK (#19634) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Rick4 linkelt valami csodaszert nemrégiben, rá is vagyok izgulva az ilyenekre.

Annó volt valami urban legend a 156osokról, hogy balra index ablaktorló jobbra index ködlámpa, vagy valami ilyesmi, de akik ültek ilyenben, mindenki furcsa dolgokat mesélt, bár azok még az első szériák voltak.

Ha jó a JTD akkor NAGYON JÓ. Mert tényleg jó motor, csak ha nem jó, akkor viszont neked lesz nagyon nem jó :)

Smoke & Torque

(#19638) Tökmindegy válasza Qru (#19635) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Már beszéltem vele:)) Vagyis személyesen elmentem megnézni a járgányt,makulátlan,garázsban ,a hölgy az 40 es elvált igen dekoratív:)
Csak kicsit sok most nekem amit kér érte,de amúgy nem sürgős neki ,engem sem kerget a tatár,úgy hogy azóta emailben egyezkedünk:)))Csak nagyon lassan közelednek az álláspontok sajnos:XD Nejem meg nem is tudja.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#19639) Napfénysüti válasza Tökmindegy (#19638) üzenetére

A nőről nem tud vagy a kocsiról? ;]

(Bocs ezt nem hagyhattam ki. :R )

Més que un club!

(#19640) MunezXBK válasza Szplöttyy (#19637) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Rain-x, sárga, űber.

Kb. 6 éve használom.

(#19641) zoo8800 válasza Alvin_ti4200 (#19636) üzenetére


zoo8800
veterán

+1 a benzinesre.
A TS a Twin Spark, hengerenként két, különböző gyújtógyertya 100.000 km csereperiódussal.
A JTS-ből kevés van, közvetlen befecskendezéses motort jelöl.

A 2.0 TS-t vadásznám...

rip and tear, until it is done

(#19642) Qru válasza Tökmindegy (#19638) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

MILF?! Akkor ne is tudja meg az asszony. Főleg az árát/tarifát. ;]

Komolyra fordítva: sajnos a megkímélt darabok nem olcsóak.

#nincsbennetarcsi

(#19643) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Alfa 156 2.5 V6 elég morci :)
Alfa 75 3.0 V6 Egy ilyenre nagyon rá tudnék izgulni :DD
(#19644) MunezXBK:Mindamellett hogy mindig is dízelpárti voltam vagyok és leszek, ezért ez a V6 hang, meg ahogy forog, alul felül húz, tol meg minden, azért az kárpótol némiképp :))

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#19644) MunezXBK válasza Szplöttyy (#19643) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Abból a 3 gázfröccsből a diesel elmegy 80km-t. ;]

(#19645) Tökmindegy válasza Qru (#19642) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

2 fölött.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#19646) bitpork válasza Szplöttyy (#19643) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem az alfa 164 3.0 volt 2x is....soha nem bántam meg, a sok macera ellenére! 184 LE, első kerék, és az óra szerint 240 vég. Ami azért egy 20-szal kevesebb de akkor is :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19647) Szplöttyy válasza bitpork (#19646) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Kétszer is?! Neked tényleg a végzeted a szopórollerek :) 164es az is valami hihetetlen autó, jó nagy hajó, bár azt nem venném meg magamnak, az tuti :)

Smoke & Torque

(#19648) bitpork válasza Szplöttyy (#19647) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pedig megéri 1x legalább. Olyat lehetett menni vele hogy csak. Viszont a lámpáknál a 323-asok állandóan gyorsulni akartak. :U
https://picasaweb.google.com/116646640306296851454/Alfa?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMatro_ij9mSqQE&feat=directlink
Ez a második volt. Az első ugyanez csak szürkés-kékben.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19649) Szplöttyy válasza bitpork (#19648) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

SZÉGYELLD EL MAGAD! Az az autó koszos volt! Hát már el sem hiszem hogy vigyázol az autóidra, hazug vagy :DDD :DDD Amúgy szép kis gép, ugyan ilyen felnik vannak egy haverom F astráján.

Smoke & Torque

(#19650) Tökmindegy válasza bitpork (#19648) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Azt a retró műszerfalat:))) Ez az egész oto olyan mintha szekercével faragták volna ki:)
Kívül belül. Szomszédomnak annó volt ,még a napot is elátkozta egyszer amikor szemet vetett eme autó márkára .XD

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.