Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) hdman válasza LaptopSystem (#20828) üzenetére


hdman
őstag

Gratula, a felniért meg plusz pont, ez a kedvencem az Alfás felnik közül!

Sopron city :)

(#20852) aphra2 válasza !Overdose! (#20845) üzenetére


aphra2
aktív tag

Ha nincs azonnal lemosva a müanyagról , akkor az szopó, szinte semmi nem hozza le , csak koptatni lehet , ....(az ilyen részeket le szokták ragasztani polir előtt)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#20853) MunezXBK válasza bitpork (#20849) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Autoglymes termékek között van jófajta cucc, az lehozza.

(#20854) Brae


Brae
őstag

Sziasztok!
Érnek valamit az olcsó festékréteg mérők? Tudom, hogy ügyes fényezők manapság már simán tudnak gyári vastagságot fújni. De a 700-800 ezer forintos autókon (amely kategórában gondolkodok) nem hiszem, hogy ilyen profi fényezők dolgoznának. Egyébként konkrétan ezt néztem ki.

(#20855) TaaT válasza Brae (#20854) üzenetére


TaaT
veterán

"Tudom, hogy ügyes fényezők manapság már simán tudnak gyári vastagságot fújni."

Felhívás!

Keresek Békés megyében olyan fényezőt aki gyári vastagságot tud fújni :DDD

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#20856) MunezXBK válasza TaaT (#20855) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mindegyik tud...csak a többszörösét szokta. :DDD

(#20857) hdman


hdman
őstag

[A6 népítélet]

Sopron city :)

(#20858) _NCT válasza hdman (#20857) üzenetére


_NCT
őstag

Egy csomó népítélet megváltozott.... Mármint az átlaguk.Ami eddig 8-as volt, most 7-es lett. Bug vagy feature??

(#20859) MunezXBK válasza hdman (#20857) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fogott egy autószerelőt, aki szerint jó volt a verda és vett egy félig széttaposott autót.

Én ennél többet költöttem rá, igaz fele ennyi hibára, mégsem sìrok miatta. Miért? Tudtam mit veszek és mennyi fog elmenni.

Ja, hogy mélyen ár alatt vettem? Na ez a nem mindegy.

(#20860) TaaT válasza MunezXBK (#20859) üzenetére


TaaT
veterán

"Fogott egy autószerelőt, aki szerint jó volt a verda és vett egy félig széttaposott autót."

Na ez az... a szerelő mit nézett, a virágokat? :W

Én már rájöttem, nekem nem való ilyen autó, a felénél felgyújtottam volna... :W

Igazi szopóroller...

Give them hell Ukraine!

(#20861) #10726912 válasza hdman (#20857) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ez szinte végig az elhanyagolásról, de még inkább a csodálatos, profi, hozzá értő, nem lehúzni vágyó autó szerelőkről szól, nem az A6-ról :((
TaaT: Ezért alakul ki a szopó roller érzés már szinte bármilyen Audiról. Mert úgy akarja mindenki tartani, mint a trabantot és ehhez jönnek a Zsiguli szerelési tudással megáldott vagy pénzéhes (ezek közül is van zsigulis) szakik.

[ Szerkesztve ]

(#20862) _NCT


_NCT
őstag

Ezt láttátok? Felsírtam :O :C

[ Szerkesztve ]

(#20863) zsid válasza TaaT (#20860) üzenetére


zsid
senior tag

Úgy kezdte, millió körül nézegetett és félrerakott fél gurigát az ilyenekre. Az alján lévő listát összeadtam 506 000.
Ha első perctől kezdve egy normális szerelőhöz/szervízbe viszi, akkor kényelmesen belefért volna a keretbe és nem is szív ennyit. Ha normális szerelővel megy.. Igazából az összes felső-közép/felső kategóriás autó pont ezek miatt olcsó, mert igen sokat el lehet rá költeni, amíg frankó lesz. Ha ez ember ennek tudatában vesz ilyet, akkor nem szopóroller ez :)

<tRucKdriFteR>

(#20864) #10726912 válasza zsid (#20863) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kikapcsolgat a turbo előzés közben és klíma szerelés közben megnézik neki mellékesen (fél év után és jeladó csere is volt, mert hátha), a benne lévő koxot...az ilyesmin nem segít semennyi pénz :W Meg rázkódik a klíma max fordulaton meg nem töltik fel gázzal normális mennyiséggel...hát ezek azért nem igazán típus hiba jellegűek.
El tudom képzelni, mennyire bosszantotta a tulajt, de látszik, hogy nem a kocsit okolja, megtartja...
13 éves kocsi megfog egy halom szerelőt és nem a full motoros legnagyobb felszereltségű űrkomplexumról beszélünk :U

(#20865) Brae válasza TaaT (#20855) üzenetére


Brae
őstag

Békés megyében is biztosan van ilyen fényező, csak valószínűleg Te nem olyan árkategóriára gondoltál, amilyenen dolgozik :D

Visszatérve az eredeti kérdésre, érnek valamit ezek a 10k Ft alatt kapható rétegvastagság mérők, vagy játékszerek?

(#20866) TaaT válasza Brae (#20865) üzenetére


TaaT
veterán

Mert milyen áron dolgoznak? :U

Gyári festés van még a négyesgolfon, és néhány helyen ez meg is látszik... sajnos...

Tiger.huhhhh: pontosan :K

Plusz ha egy autó típus ára lecsökken olyan szintre hogy lákátosék és kolompárék is meg tudják venni akkor abból a típusból egyre nehezebb lesz jó állapotút kifogni...
És ehhez nem kell prémium kat autó, nem egy ember mesélte hogy körbe nézte a négyesgolf kínálatot és elborzadt... :o

Give them hell Ukraine!

(#20867) zoo8800 válasza TaaT (#20855) üzenetére


zoo8800
veterán

Pest környékén tudok ajánlani, ha esetleg érdekel...
Tudom, kicsit messzebb van, mint szeretnéd :D

rip and tear, until it is done

(#20868) Tökmindegy válasza zsid (#20863) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ez badarság:)
Ha végig olvasod ,akkor láthatod,hogy sok hiba a használat során nála jelentkezett.Ezeket egy szerelő sem tudja neked előre megmondani ,lévén nem jósok,egy átvizsgálás meg nem az autó darabokra bontásával,és az alkatrészek egyenkénti átvizsgálásával egyenértékű:)
Ezekkel a vasakkal nem az a baj,hogy drága akár a javítása,avagy sokba kerül az alkatrész,a baj az ,hogy mindig viheted a szerelőhöz ,és amikor úgy gondolod,hogy te már mindent megtettél és tökéletes az autó akkor jön a következő meglepetés.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#20869) -v- válasza Tökmindegy (#20868) üzenetére


-v-
addikt

Ezért nem vennék ilyesmit soha az életben :)

(#20870) hobizoli


hobizoli
nagyúr

több drón kell ;P

(#20871) 8th válasza Brae (#20854) üzenetére


8th
addikt

"Tudom, hogy ügyes fényezők manapság már simán tudnak gyári vastagságot fújni."

Ne viccelj már. :P

(#20872) Tökmindegy válasza -v- (#20869) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Na ja:) De kinek mi ,ezért szép ez a világ,no meg valamiből az autóipar perifériáján élő és dolgozó szakembereknek avagy annak látszó egyéneknek is élni kell .
Nemzetgazdasági szempontból nagyon is hasznosak ezen járművek és a boldog (avagy nem annyira ) tulajdonosok is hozzá tudnak járulni e munkás réteg szponzorálásával kis hazánk felemelkedéséhez. Van aki szervizre van aki benzinre költi a pénzét, végül is mindkét esetben jól lehúzzák:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#20873) Balupapa válasza Tökmindegy (#20872) üzenetére


Balupapa
senior tag

Van aki szervizre van aki benzinre költi a pénzét, végül is mindkét esetben jól lehúzzák:)

inkább ezekre mint cigaretta, akohol, drog, temetés...

_-=*WheelWhores*=-_

(#20874) Tökmindegy válasza Balupapa (#20873) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ok:)Bár kétségtelen igazságod vagyon, de én nem ebben az aspektusban próbáltam ráközelíteni a dologra:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#20875) a_tesz válasza #10726912 (#20864) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Hogy kapcsolgat ki a turbó előzés közben? :O

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#20876) m3tr0 válasza hobizoli (#20870) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nagy buli lesz... :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#20877) -v- válasza Tökmindegy (#20872) üzenetére


-v-
addikt

Hát igen...
Én sem tettem végülis le róla, hogy pár éven belül szerzek németo-ból egy kevés kilométeres xedos 9 2.3 millert :) Mondjuk az nem az a típus, ami nagyon elromlana naponta, de azért..

(#20878) !Overdose! válasza aphra2 (#20852) üzenetére


!Overdose!
őstag

Természetesen lemaszkoltam mindent amit tudtam, de néhol így is összekentem. Végül forró vízzel és körömkefével lejött karcolás nélkül.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#20879) MunezXBK válasza a_tesz (#20875) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt Én se értem...bár amikor nálam el volt pukkanva a cső, lekapcsolt 1x. 3.000-nél szétszaladt a ménes, onnan nem ment tovább.

(#20880) LaptopSystem válasza _NCT (#20862) üzenetére

az ilyet kilógatnám az ablakon levegőzni egy picit aki ennyire nem tiszteli a másik tulajdonát!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#20881) _NCT válasza LaptopSystem (#20880) üzenetére


_NCT
őstag

Sajnos BP-en is láttam már ilyet.....Sőt Balatonra mentünk haverokkal (Volvo XC90) és mekinél megáltunk szünetelni egy picit. Bömösben a csaj úgy gondolta, neki szakadó esőben ki kell nyitni az ajtót teljesen. Igenám, csak szépen rávágta a Volvo oldalára az ajtót. Megláttam, megkérdeztem gyorsan tőle, hogy ezt ugyan a k*rva anyjába gondolta. Hülye picsája csak ennyit nyivákolt: "jaa, nem láttam..." Ennyit erről, nem vette észre, h koppan a másik autó oldalán. Leosztottam gyorsan, jött a faszija is, szerencsére normális volt, ő is lebaszta a nőjét :DDD

A kocsi haveré volt, de látva a nemtörődöm f*sz embereket mindig elönti a szar az agyam.....

(#20882) AMD Power válasza Balupapa (#20873) üzenetére


AMD Power
titán

Az Alkohol az jó! :))

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20883) LaptopSystem válasza _NCT (#20881) üzenetére

én azért nem állok be a Sok droid közé bevásárlásnál inkább gyalogolok több 100 métert csak ne álljon mellém senki, mert attól guta ütést kapok hogy mennyi nem törődőm ember van :W

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#20884) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Asszony kocsijával ugyanígy jártunk. Elhatároztuk, hogy megúntuk az autó kék színét, átfújattuk aranybarnára (komplett, motor ki, belső ki, lefújni tetőtől talpig, aztán mindent vissza), nem egészen olcsón.
3 nap után kénytelen volt azzal elmenni tuskóba, és ráadásul leghátul állt meg, mondván hogy nem áll előre, nehogy valaki nekicsapja az ajtót. Beállt egy olyan helyre, középre, hátra, hogy abban a sorban nem állt senki.

mire visszament, ajtónekicsapódás nyom és festék patt.

Nőljön köröm a tökére az ilyennek

(#20885) AMD Power válasza LaptopSystem (#20883) üzenetére


AMD Power
titán

Ezzel látod én is így vagyok. Nekem egy év alatt 2x is "megzúzták" a kocsimat.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20886) Balupapa válasza AMD Power (#20882) üzenetére


Balupapa
senior tag

Jah, de az alkoholizmus már kevésbé :P

Tennap vt "suli buli" a koliba ;] inkább nem írom le mik voltak :D

Nagyon egyszeruen ki lehet védeni az ilyen ajto csapkodásokat, kissé keresztbe kell állni 2 helyre. mukodik.
persze ha jon az ostoba bunko akkor en vagyok a paraszt de inkabb mint puklis ajto.

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#20887) _NCT válasza LaptopSystem (#20883) üzenetére


_NCT
őstag

Pont ezért nem akarok első autónak nagyon 850-900k feletti autót, mert én hiába vigyázok rá...És ha ilyet neadj Isten meglátok valakit, h az én autómmal paráználkodik akkor sírva fakadok....Előbb én utána meg az elkövető, miközben pépesre verem az orrát.... :(

[ Szerkesztve ]

(#20888) LaptopSystem

kiver a víz az ilyenektől
ezeknek az embereknek nem,hogy autót de lovaskocsit sem adnék

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#20889) hdman válasza LaptopSystem (#20888) üzenetére


hdman
őstag

Páran inkább áramot vezetnének :P

Sopron city :)

(#20890) LaptopSystem válasza hdman (#20889) üzenetére

nem is értem az ilyen embert amikor ilyet csinál,nem gondol abba bele,hogy ez másnak mennyire kellemetlen ha meghúzza vagy megnyomja az autóját :F

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#20891) zsid válasza Tökmindegy (#20868) üzenetére


zsid
senior tag

Igen, végigolvastam. Sok hiba tényleg nála jelentkezett, de szerintem azok egy részének tuti volt már előzménye. És erre is írtam, hogyha ezekre vásárláskor rákalkulál ( mint ahogy ő is tette), akkor -szerintem- nincs is ezzel semmi baj.
"hogy mindig viheted a szerelőhöz ,és amikor úgy gondolod,hogy te már mindent megtettél és tökéletes az autó akkor jön a következő meglepetés"
Ez leginkább akkor igaz, ha a kínálat legaljáról választ autót az ember. E38-at is kapni 600-ért és 2 millió felett is. Ha sikerül megvenni egy normálisan karban tartott autót, akkor azért egy nagyságrenddel kisebb is lehet a szopófaktor.

#Tiger.huhhhh: Én már attól is hülyét kapok, ha valaki azt írja, kikapcsolgat a turbó..
Nem is írtam, hogy az elrontott klímafeltöltés típushiba lenne. Azt írtam, ha első perctől kezdve egy normális hozzáértő szerelővel nézeti át vásárlás után az autót, és mindent normálisan megcsináltat, akkor nem megy el kétszer adagolót javíttatni, meg kétszer klímát feltölteni...

<tRucKdriFteR>

(#20892) Laraxior válasza _NCT (#20887) üzenetére


Laraxior
titán

Baszhatod, ha első, ha utolsó autó, kutya nem nézi ha belédmennek, vagy éppen rávágja az ajtót.
Anno a 307esemnek például nekigurítottak egy kosarat. Be is horpadt az ajtó :W

és a minap a hátsó ablakomon egy kerek sárfoltot találtam. Hátul labdáznak a kölykök gondolom nekirúgta a focit. Ha bebassza az ablakom.... ráadásul nincs is kin leverni, vagy megtéríttetni. This is Hungary :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#20893) #10726912 válasza a_tesz (#20875) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ne ríjjá má, légyszi :O Pusztán az illető szavait használtam, nem tudom kitalálni, hogy miért gyengült meg a motor előzés közben...Ő vót, nem én. :)

(#20894) zoo8800 válasza LaptopSystem (#20880) üzenetére


zoo8800
veterán

Én azt lógatnám ki az ablakon, aki 10 centire áll meg a másik kocsitól :U
A rendszámból ítélve ez Franciaországban történt, de pl. Milánóban a napi rutin része, hogy helyet csinálnak maguknak a sofőrök. Ott szó szerint nem dísznek van a lökhárító...

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#20895) _NCT válasza Laraxior (#20892) üzenetére


_NCT
őstag

Az igaz. Sok embert megáldott a sors csőlátással/gondolkodással. De azért egy 800k-s konzervdoboznál annyira nem esik szarul a dolog, mint egy 1.5 millásnál. Az utakon "jó a buli, csak sok a köcsög".

(#20896) LaptopSystem válasza zoo8800 (#20894) üzenetére

azoktól én a jogsit is megvonnám ha rajtam múlna :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#20897) #10726912 válasza LaptopSystem (#20896) üzenetére


#10726912
törölt tag

Lassan nem tüsszenthetsz a kocsiban, mert büntetnek érte, de a parkolókban történő szabálytalan parkolás miatti büntetésekről nem hall az ember semmit :(((

(#20898) TaaT válasza #10726912 (#20897) üzenetére


TaaT
veterán

Én rendszeresen a családi parkolóba állok a Tecsóban, pont jó a 3ajtós-hoz :)

Give them hell Ukraine!

(#20899) a_tesz válasza #10726912 (#20893) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Sajnálom :) Egy idézőjel azért sokat segített volna :D

Azért nem volt motorerő, mert megdöglöttek a lovacskák :D

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#20900) Tökmindegy válasza zsid (#20891) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Ja. De lévén mondjuk ha van másfél millád akkor NE A6 ban gondolkodjon az emberfia.
Szóval mindenképp igazam van ,de az emberek már csak ilyenek:) A6 kell oszt kész:) Meg BMW:) Másfélért de ugye esetünkben 1 ért mert a felet rászánja:) Egészségére.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.