Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159401) Viperator válasza MunezXBK (#159400) üzenetére


Viperator
őstag

Nincs szándékom kötözködni... mi lett a tegnapi kérdéseddel? (átírtad és én meg kifutottam a szerkesztési időből)

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#159402) e=mc²


e=mc²
őstag

Szombaton megneztunk 5 kis Micrat. Nem voltam elragadtatva egyiktol sem. Amelyik motorikusan jo volt, annak a belseje volt lelakva, kikopva. Amelyik ugy ahogy elfogadhato volt, annak kerregett, csorgott valami a motorter felol.

Egyiket sem vennem meg szivesen.

Volt egy "kellemes zold" szinu kis harom ajtos, automata, amely rovid ideig volt hirdetve.. Ezt megneztuk keritesen kivulrol (mar zarva volt szombat delutan a kereskedes) es ez lehetett volna befuto a kulseje alapjan. Csak mar el volt adva...

Mennyi az eselyunk arra, hogy lesz meg egy ugyanilyen elado valahol valamikor...

Ambulimax Provider

(#159403) MunezXBK válasza Viperator (#159401) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem én kérdeztem. :D

(#159404) Viperator válasza MunezXBK (#159403) üzenetére


Viperator
őstag

Dehogynem, pont azért segítettelek...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#159405) Bad Pritt válasza Integrale (#159392) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én jelenleg azt nem értem, hogy a Renault miért nem adta oda a Nissannak az új Micrához az 1.2-es turbó benzines motort (1.2 TCe franciáknál)? Azt vágom, hogy a Daciánál nem akarták a Sanderót a Clio nyakára húzni, ezért nem kapott más motort, de azért basszus, a Micrához elkélne az a négy henger...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#159406) Szagaso96


Szagaso96
újonc

Sziasztok Tanácsot szeretnék kérni tőletek autóvásárláshoz! Frissen jogsizott vagyok és kezdőautónak maximum 300 K lenne a felső határ mindennel együtt. Tudom ez szinte semmi de nem szándélozok kezdőautónak sokat költeni és ennek fejében nincsenek nagy elvárásaim csak annyi hogy menjen és megbízható legyen és olcsón föntartható az autó. A használautón Néztem már pár hírdetést amik úgy megfogtak azok az Opel astra f, Suziki Swiftek, Daewook voltak. nem ismerem őket nem tudom hogy melyik hogy van esetleg széria hibái de más használautós oldalt ha tudtok ajánlani vagy valamelyik típúst bármilyen amit ismertek és tudjátok hogy elnyűhetetlen akkor sokat tudtok segíteni nekem.

SZ.G.S

(#159407) rbalint88 válasza Szagaso96 (#159406) üzenetére


rbalint88
addikt

mindennel együtt 300 = 200. átírás és egy első szerviz bőven 100k körül van.
ebben a kategóriában meg igazából ha az eladótól hazaérsz vele, az is nagy szó.
ha nem létszükséglet az autó, inkább gyűjtögess még egy kicsit, 500 körül +átírás és első szerviz mondjuk 150-200k)

(#159408) rwin5


rwin5
őstag

Üdv!

Kellene nekem egy idézőjelesen "gyors" tanács az alábbi autóval kapcsolatban. Citroen C5 Sedan 2008 1600 ccm HDi. Családban eladó, céges autó volt sokat futott (pontos km nem tudok, tippelve 300k körül), nagy távokat, nem városi autóként használva. Végig márkaszervizben szervizelt, most lett rajta friss műszaki, tulajt tehát ismerem, a szervizelések valósak, nem cifrázom, inkább típushibák érdekelnének, vagy ami előjön ekkora futás után.

Keddig meg kéne vegyem, az ára is baráti? 900e ft. Viszont dízeles, nem tudom ismeri e valaki ezt a típust van-e benne turbo, vagy bármi ami nagyobb futásnál cserés lehet a közeljövőben és egy komolyabb összeget elvinne a zsebből. Bármi infót szívesen fogadok.
(Most értem haza melóból teszteket most fogok majd olvasni)

Köszi!

(#159409) bitpork válasza rwin5 (#159408) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
Ha céges volt, szerintem ne vedd meg alapos vizsgálat nélkül. Az 1.6 ugyan pörgős motor és annyira nem rossz, de ha pályán kinyomták a szemét akkor nem ártana a turbótól kezdve a részecskeszűrőig a kompresszión át mindent végignézni rajta.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#159410) Mr X válasza Szagaso96 (#159406) üzenetére


Mr X
veterán

Első szériás swift. A rohadásra figyelj.

(#159411) kemalboy01


kemalboy01
tag

Sziasztok!
Audi a4 b6-ot szeretnék 1.8t vagy 2l.
Jó állapotút lehet találni 1m-ért? (Nem quattro)

(#159412) kisza25 válasza bitpork (#159396) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a redbullban is renault motor van f1-ben és 4VB lett vele Vettel.
Mondjuk azért nem pont azokat a motorokat rakják utcai autókba amiket F1-re fejlesztenek, de meglepően sok dolog átkerül a széria autókba.
Mondjuk mostanában F1-ben is a megbízhatósággal küzdenek:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#159413) Benir8 válasza Luck Dragon (#159397) üzenetére


Benir8
senior tag

Tetszősek.
Opel kívül tud még ajánlani? Vagy csak az Opeleket ismered?

(#159414) Luck Dragon válasza Benir8 (#159413) üzenetére

Ami még fiatalabb 2006 körüli és klímás Fiat albea még jó, nincs velük gond.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#159415) rwin5 válasza bitpork (#159409) üzenetére


rwin5
őstag

Közvetítem amit hallottam:
2014-ben volt turbó felújítás (asszem csere nem volt, márkaszerviz végezte), vezérműszíj csere is volt évjáratra nem emlékszek még kb 100K-t elfut, a kocsiban össz 250 ezer km van, egy tulajos volt. Hátul van egy kisebb karc, de az esztétikai dolgok nem érdekelnek, meg a vezetői ülés kicsit amortizált. Hátsó fékbetét cserét mondott, hogy a szerelő jelezte, hogy majd esedékes lesz, meg elindulásnál a váltó valamit rosszalkodik, pontosan nem értettem, hogy mit csinál, de majd holnap megnézzük és akkor jobban le tudom írni a jelenséget. Ennyit mondott amiről ő tud, hogy nem okés vele, holnap dél körül megyünk megnézni. Ez a váltós dolog az egyedüli ami kicsit nyugtalanít mert az ha valami nagyobb volumenű az is tudja vinni a pénzt rendesen. Amúgy szép metál fekete, sedan elég ritka ahogy elnéztem a hahut.

(#159416) molnarpeter válasza rwin5 (#159415) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kettőstömegűvel kalkulálhatsz szerintem nagyjából, illetve hajtókarcsapágy cserét érdemes megejteni ennél a futásnál, de várjuk a megnézés eredményét :)

(#159417) rwin5 válasza molnarpeter (#159416) üzenetére


rwin5
őstag

Saccolós szinten ezek mennyi pénzt visznek magukkal, ha úgy alakulna? Nem volt tervben autó várlás, és szükség sincs rá, viszont a családban elfér az autó, és mivel nem óriási összeg így bizonyos szintig kifizethető, de tudom az "új" vásárlás mindig lehet lutri. Én is költöttem már olyan autóra majdnem fél millát amire autószerelő első látásra azt mondta, hogy erre max 50e ftot kell, viszont nem biztos, hogy egy 600ezres szervizelést bevállalnék az átiratás után, viszont halogatni se szeretem a dolgokat mostanában így ami cserére szorul azt le tudnám első körben.

(#159418) molnarpeter válasza rwin5 (#159417) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tippre kb. 150-nel kalkulálhatsz, akár ez a gond, akár más, legfeljebb olcsóbban jön ki a végén. Váltóolajat is érdemes cserélni, ha szinkronok jók. Próbáld majd levideózni a problémát.
Hajtókar csapágy storno, kevertelek valakivel, bocsi :D Turbo történetnek lenne érdemes utánajárni, egy darabig szeretett eltömődni az olajpumpa szívókosara.

[ Szerkesztve ]

(#159419) rwin5 válasza molnarpeter (#159418) üzenetére


rwin5
őstag

Köszi szépen a segítséget :) majd írok holnap de lehet ma még egy képet be teszek róla ha atjon e-mailben

(#159420) rwin5 válasza molnarpeter (#159418) üzenetére


rwin5
őstag

Belsejétől nem ájultam el (nekem kicsit szebbként lett továbbítva), az szervizcsekk volna a műszerfalon amúgy, vagy csak az mikor elfordítjuk a kulcsot.

[kép] [kép] [kép] [kép]

(#159421) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Használ valaki egyéni vállalkozóként személyautót a vállalkozáson belül? Az értékcsökkenés leírható költségként? Már több eltérő véleményt olvastam, ezért gondoltam, hátha itt valakinek van tényleges tapasztalata.

(#159422) bitpork válasza Mauzes (#159421) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt a könyvelőd fogja tudni megválaszolni. Formától függ hogy mit tudsz leírni. Ha a vállalkozás tulajdona a kocsi, akkor ott havi adó is van. A legjobb ilyen esetben a LuckyL által sokszor említett lízing aminek a teljes összegét el tudod valamilyen formában számolni, de ehhez kellenek bizonyos feltételek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#159423) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok,

hol lehetne infót kapni arról, hogy németországban, magánszemélytől vásárolt, még forgalomban lévő, érvényes műszaki vizsgával rendelkező rendszámos jármű esetén mik az adásvétel és utána történő hazahozatal lépései?

Terveznék kiruccanni az autóért csütörtökön, péntek reggel átvenném az autót, és az aláírt adásvételivel mennék a Zulassungstelle-hez. Ide szükséges nekem az eladó közbenjárása, vagy elegendő csak az adásvételi és az autó papírjai?

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#159424) #94529552 válasza rwin5 (#159420) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egy alaposabb takarítás ráférne, az biztos. A kulcs azt jelzi, hogy esedékes lenne valamilyen időszakos, mondjuk éves karbantartás, vagy/és olajcsere. A szervizfüzet és a számlák alapján ez kideríthető. Ugyanígy a vezérmű cserét is meg lehet nézni pontosan, hogy mikor volt, és mikor esedékes a következő.

(#159425) grizlisandor válasza HeavyToys (#159423) üzenetére


grizlisandor
addikt

Logout-on volt egy ezzel foglalkozócikk(katt)

(#159426) Mauzes válasza bitpork (#159422) üzenetére


Mauzes
őstag

Pénzügyi lízingre gondolsz vagy tartós bérlet? Ha jól tudom, pénzügyi lízing és megvásárlás között nincs különbség leírhatóságban (értékcsökkenés és költségek).

Amúgy faterom helyett próbálok informálódni, aki pickupokat néz, mivel annak az áfája visszaigényelhető és az összes költsége teljesen leírható. Viszont alapvetően egy személyautó sokkal praktikusabb, aminek az áfája tudom, hogy nem igényelhető vissza, de ha a költségei leírhatók, akkor még úgy is jobban megérheti, mint a drágább pickup.

(#159427) bitpork válasza Mauzes (#159426) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A nem értek hozzá (csak egy vonallal voltam érintett és nem vagyok könyvelő :B ) de nekem személyautónál céges ügyben ha minden költséget el akartam számolni vezetnem kellett a km-t is. Soha többé: ennyit nekem nem ér meg.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#159428) MunezXBK válasza HeavyToys (#159423) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nincs adás-vételi, csak kis és nagy brief. Akinél mindkettő van, azé az autó.

Zulassungstelle, zoll rendszám, kb. 15 perc és indulhatsz haza.

(#159429) diegho


diegho
nagyúr

Ezek a Lancerek mennyire jó autók?

(#159430) pècsimunkás válasza diegho (#159429) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Azt nem tudom mennyire jók - gondolom ,hogy azok - , de ha tetszik , keress inkább sedant belőle , az sokkal jobban néz ki !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#159431) SzlobiG válasza pècsimunkás (#159430) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát ez valami brutal ronda, nem is láttam még belőle ilyet. A sedan viszont tényleg jó küllemre.

(#159432) Motion_Blur válasza SzlobiG (#159431) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Belül viszont nagyon kopogós és zajos. Régebben próbáltam ilyet.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#159433) focvis válasza Motion_Blur (#159432) üzenetére


focvis
veterán

Azonos körülmények közt; hogy fogyaszt a Jetta a Swifthez képest? Utóbbi 1.3 vagy 1.5?

(#159434) LuckyL válasza Mauzes (#159426) üzenetére


LuckyL
őstag

a pickup teherautó, veheted kp-ra vagy lízingre is, áfa mindenképp visszaigényelhető és nincs cégautóadó sem

ha személy autót veszel, akkor kizárólag tartósbérlet esetén igényeljhetsz vissza áfát és cégautó adó is van
egy esetet kivéve: ha egyéni vállalkozó vagy és nem számolsz el költséget (bérleti díjat sem nyílván, akkor nincs cégautóadó szgk esetében sem)

menetlevelet minden esetben vezetni kell, tgk esetében az autóban tartani, szgk esetén elég a könyvelésben, ezzel lehet igazolni a céges használatot

cryptot minden termékemért elfogadom

(#159435) Motion_Blur válasza focvis (#159433) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Még nem tudok pontos kimért adatokkal szolgálni, ráadásul most a Swift (1.3) városban fut rövidtávon, a Jetta meg hétvégén maratonit. DE az eddigiek alapján a Jetta kevesebbel is be fogja érni.

A Swift nagyátlaga nálam 6.3-6.4, de így télen városban inkább 7 liter.

Jetta BC szerint eddig 500km után 5.8-on áll, volt város is de inkább országút 110 környékén tempomattal + pálya 140.

Amit még észrevettem hogy a Jetta jóval lassabban melegszik be, az nem nagyon megy 83-85 fok fölé, csak pályán láttam 90 fok fölött. Ettől függetlenül a hangja hidegen is nagyon szép, láncnak zéró hangja van. Arra figyelek hogy 2000 rpm alatt ne nagyon legyen, főleg ne terhelés alatt, de erre a Suzukinál is figyeltem.

Amint lesznek konkrét adatok úgyis megosztom, egyelőre várjuk a jóidőt, nyári szett van a Jetta-n :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#159436) Magnum_ válasza Motion_Blur (#159435) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Vasarnap megkapod a teli szettet :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#159437) vzsryl válasza diegho (#159429) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nagyon megbízhatóak, de az 1.8-as nem megy jobban az 1.6-nál, viszont sokat zabál.
Egyébként borzasztó fapados, de valamit valamiért. Szerintem a hirdetett összegért nagyon jó vétel.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#159438) #94529552 válasza diegho (#159429) üzenetére


#94529552
törölt tag

Fehér út 9-11? Garantált az átverés.

(#159439) diegho válasza #94529552 (#159438) üzenetére


diegho
nagyúr

Felőlem lehet más univerzumban is, nem a konkrét autót kérdeztem, hanem típust.

(#159440) davver


davver
csendes tag

Sziasztok!

A 2006-os Hyundai 2188cm3 150LE motornak van valami köze a híresen jó 2.2 Renault DCI motorcsaládhoz? Vagy csak vèletlen egybe esès a köbcenti ès teljesítmènyadat? Üdv D

(#159441) HeavyToys válasza MunezXBK (#159428) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Ha én a tulajtól megkapom a fentebb említett két dokumentumot (ez alapból rendelkezésére áll, normál esetben?), akkor neki nem is kell jönnie a Zulassungstelle-be? (Csak amiatt kérdem, mert az említett Logoutos cikkben pont azt írja, hogy kell hozzá a tulaj).

Köszönöm a segítségedet!

[ Szerkesztve ]

(#159442) akooos válasza HeavyToys (#159441) üzenetére


akooos
veterán

Nem kell hozzá a tulaj. A brief 1. és 2. része kell és tulajdonképpen ennyi. Még az autónak sem kell ott lennie.

(#159443) Mauzes válasza LuckyL (#159434) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi!

Annyi, hogy tartós bérlet esetén van ugyan cégautóadó, de nem közvetlenül fizeted, hanem a bérleti díjba van beépítve.

(#159444) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Tényleg nincs jobb a Vitaránál?

nemtom mekkora ertelme van egy alapmotoros tesztnek...

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#159445) footy válasza ReFleXx (#159444) üzenetére


footy
addikt

van ertelme, sajnos magyarorszagon az alapmotoros kivitelek teszik ki az autovasarlasok nagyreszet...

(#159446) DZs válasza ReFleXx (#159444) üzenetére


DZs
senior tag

A sorrend nagyjából a motorok képességeit tükrözi. A japánokat nem is indították.

(#159447) LuckyL válasza footy (#159445) üzenetére


LuckyL
őstag

mert külföldön nem?
pl passatból nálunk 150le a legkisebb, de németországban még 1.6 os dízel is van
felesleges ez a lesajnáló magyarországos duma és unalmas is
mindenütt az alapmotorosból van a legtöbb
nem is értem miért venne nagyobbat valaki, akinek csak közlekedni kell az autó

cryptot minden termékemért elfogadom

(#159448) Integrale válasza footy (#159445) üzenetére


Integrale
veterán

Meg meg eu szerte tobb orszagban. Itt ha lenne 600 kobcentis 7-es BMW, azt is megvennek.

LuckyL: +1

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#159449) footy válasza LuckyL (#159447) üzenetére


footy
addikt

Nemetorszagban es Ausztriaban nem ennyire rossz a helyzet.

nem is értem miért venne nagyobbat valaki, akinek csak közlekedni kell az autó
Mondjuk hogy ne percekig tartson egy elozes, ezzel balesethelyzetet teremtve...

(#159448) Integrale
Persze, mindenre van egy par hulye, de a nyugati piacokon masok az aranyok...

[ Szerkesztve ]

(#159450) Gombinyó válasza DZs (#159446) üzenetére


Gombinyó
őstag

Milyen japán SUV van 4 milláért? :F

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.