Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159251) kisza25 válasza Tothgera30 (#159249) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nagyértékű autó vásárlása cégre, minden költséget elszámolni, leírása 4-5 év alatt, maradvány értéken kivásárlás magánszemélyként és eladása.
Egy jól menő cégnél így tudsz legkönnyebben pénzt spórolni/kiszedni a cégből.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#159252) xEon1337


xEon1337
őstag

Nagyon úgy néz ki, hogy faterom a napokban egy új 5 ajtós Astra K-ra ad le rendelést, most hétvégén van valami akció és ~5,3M-ért (meg ezen felül elvileg van valami közalkalmazotti kedvezmény még anyám révén) kap egy 1.4 turbós, 125LE-s kocsit. Metálfény, kétzónás klíma, első-hátsó parkolóradar, első ködlámpák, esőérzékelő, elsötétedő belső visszapillantó, ülésfűtés, kormányfűtés, ergonomikus ülés (nem AGR, de nem is az alap), DAB, elektromos kézifék, sötétített üvegek, stb.
Én mondjuk bepipálnám magamnak az intelligens full LED fényszórót, ez 430 ezer lenne pluszban, de mivel ő nem sokat használálja sötétben, ezért nincs rá igénye.

Amúgy 2-3 hónap a várakozási idő most egy ilyen modellre.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#159253) focvis válasza xEon1337 (#159252) üzenetére


focvis
veterán

Tök jó. :K

(*AGR ülés)

(#159254) Morris válasza vzsryl (#159245) üzenetére


Morris
veterán

Azért az utóbbi időben elég jól felmentek az ingatlan árak. :U

(#159255) McAdam6 válasza Luck Dragon (#155302) üzenetére


McAdam6
tag

Kár, hogy nincs Tipo 1.4 Tjet-ből automata, azt lehet bevállalnám, persze jó áron...

(#159256) Tothgera30 válasza akela91 (#159250) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pont ezen filóztam hogy 5-6m-hez nem sok kell hogy befektetésként vegyen az user egy ingatlant. Míg a megvásárolt szgk. első pár évben már kb. a felét éri.

#159251 kisza25: Azért ez nem olyan gyakori, ha vesz cégautót, bizonyos megkötéseknek eleget kell tenni (pl.: alap setup, diesel). Kivásárláskor sem adják ingyen, tehát piaci ár -30%, és akkor még mindig nem váltod meg a világot azzal amit kerestél rajta.

#159252 xEon1337: Az egész jó vétel, 1.4T-ről nem írnak negatívat. Szerintem halogén fényszóróval nem jár rosszul (később Night Breaker-re vagy Megalight-ra érdemes váltani).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#159257) molnarpeter válasza Tothgera30 (#159256) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Cégautó esetén minden a szerződéstől függ, lehet finanszírozni szinte akárhogy, 8m-s használtan 8m-s autó maradványértéke is lehet 2m.

(#159258) Declare válasza akela91 (#159244) üzenetére


Declare
őstag

En nem a garazs/nem garazs miatt gondolkodnek az uj vs. hasznalt auto kerdesen, hanem az ertekvesztes miatt :) Egy uj mazda 3 -on sokkal többet fogsz bukni, mint egy 3 eves 6 os mazdan jo esellyel. A skyactive szivo benzines 6 os mazda szerintem egy kellöen nagy, komfortos es szep auto + megbizhatonak tünik abszolut.

Raadasul, ha hosszu tavon gondolkozol az autoban, akkor 5-6 ev mulva siman jo lehet a tagasabb auto. Nem egy hajo azert a mazda 6. En tuti megprobalnek kipecazni valami szep peldanyt belöle a mobile.de n mondjuk ;)

(#159259) hülyegyerek válasza Declare (#159258) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Az a gáz, hogy egy új 3-as árából nemigen fog 3 éves 6-ot venni.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#159260) Declare válasza hülyegyerek (#159259) üzenetére


Declare
őstag

5,5M irt. Necces, de ott mar ki lehet pecazni talan egyet :)

(#159261) Richard! válasza pècsimunkás (#159246) üzenetére


Richard!
addikt

Én a 15 évesnél is így vagyok :B

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#159262) focvis válasza Declare (#159258) üzenetére


focvis
veterán

Illetve a 3 éves 6-oson már látszik, hogy rohad-e; az újnál lutri.

japán acél

[ Szerkesztve ]

(#159263) Declare válasza focvis (#159262) üzenetére


Declare
őstag

jáj.... :(

(#159264) kisza25 válasza Tothgera30 (#159256) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

miért kellene dieselnek lennie, nem kell semmilyen megkötésnek eleget teni, csak, hogy felelj meg a lizing cég feltételeinek, mint cég (legyen elég bevételed) :F
elmondom, hogy mint ev-nek is adnának akár flotta autót 1db-tól is!!!
fater most vett egy kia carens-t 1,6 GDI-t cégre (tehát benzinest, nem is tudom honnan szedted, hogy dieselnek kell lennie), 3 év múlva 1,3M-ért ki tudja venni cégből, akkor kb 3-3,5M lesz a piaci értéke, közben meg minden költségét csökkentheti vele (ÁFA) és elszámolhatja a benzint, biztosítást, parkolást, pályamatricákat, gumizást, szervizt..... az autó értékvesztését meg leköltségeli.
Ez egy 5,2M autónál sem kis pénz, a végén eladja 3M, fog rajta 1,7M-et és végig cégben elszámol minden költséget, használta az autót, mint a sajátját.

"Míg a megvásárolt szgk. első pár évben már kb. a felét éri"....látom képben vagy, pl. i20 3,4M az új 2015-ös 3m és vadászni kell, az tényleg a fele. 4,2m egy új kia ceed 3-3,5M alatt nem találsz itthoni 2015-öst
Egy kia ceedet vettem 2011-ben 3,1m és 6 évesen adtam el gyorsan (3 nap alatt) 2m -ért...
xEon1337: na opelről eddig szó sem esett:D, grat neki hozzá:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#159266) Declare válasza kisza25 (#159264) üzenetére


Declare
őstag

+ befizeted a cegauto adot minden evben
+ a lizing kamatait
+ eladaskor AFA-t is szerintem ha nettoban vette a ceg
+ ha eladja, akkor a cegnek keletkezik bevetele, ami megint csak megnövelheti a ceg befizetendö adojat
+ akkor a penz meg mindig csak a cegben van, amit onnan ha ki akar venni, akkor azutan is fizethet adot

Szoval szerintem azert ez nem ilyen egyszerü, mert akkor mindenki uj autokat venne cegre es ebböl gazdagodna meg :)

(persze ettöl tagadhatatlanul vannak elönyei egy cegnek a lizingre megvett ceges autoval, föleg ha kis ertekü, nem nagy ertekveszetesü autokrol beszelünk...csak arra irtam, hogy "fater hopp megvette, fater hopp eladta, aztan faternak hopp ott a della kettö szám kivonasa, meg összeadasa utan a szamlajan :) )

[ Szerkesztve ]

(#159267) Mike81 válasza kelly416 (#159233) üzenetére


Mike81
senior tag

Sokan keverik a 3 Mondeokkal illetve még saját tapasztalattal is rendelkezhetnek hogy mekkora.szopóroller is tud lenni a gyenge üzemanyag rendszere, és ezért elvből lebeszélnek mindenkit még a fordról.is🤣.
A 4 Mondeoknál semmi különösebb baj nincs. Ha benézel bármelyik csoportba nem nagyon van telesírva különböző hibákkal.
A 2.0 tdci meg amúgy is PSA termék.és szerintem.meg sok más ember szerint is az egyik legmegbízhatóbb motor. Ha megadták neki a törődést és volt gazdája akkor nagyon jó motor. De ez igaz minden más típusra is

[ Szerkesztve ]

(#159268) hülyegyerek válasza Declare (#159260) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Hát... 5 körül a 100k-t futott dízel cégautók mennek, meg az automata 2.5-ösök. Sima 2 literest 6 felett láttam.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#159269) Mauzes válasza kisza25 (#159264) üzenetére


Mauzes
őstag

A magánhasználatú autó költségei után nem igényelhető vissza áfa. Ha céges útnyilvántartást vezet, úgy már ok.

(#159270) kelly416 válasza molnarpeter (#159243) üzenetére


kelly416
veterán

Mármint valami VW-re gondolsz? Sajna ami bevallottan is 250000km felett ment, már nem érdekel. Tudom, hogy nem km óraállást veszünk, de azért röpködnek a 300000-400000 km feletti értékek, ami már sok nekem nagyon. Alatta viszont szinte csak PD-TDI van 1,1-1,2 milláig. Sajnos. Skodából meg szintén szinte csak PD van.

Mike81:
Köszi a tippet és az infókat Neked is. :R

(#159271) Declare válasza kelly416 (#159270) üzenetére


Declare
őstag

Astra H 1,7 cdti vel? Nekem az van es eleg jo konstrukcio....szürke es uncsi, de megbizhato es olcso :D

(#159272) LuckyL válasza kisza25 (#159251) üzenetére


LuckyL
őstag

"Nagyértékű autó vásárlása cégre"

-annyit korrigálnék hogy nem vásárlása, hanem bérlése
megvenni nagyon rossz ami az adózást illeti

(#159266) Declare
keveritek a dolgokat :)
áfát csak bérlés esetén lehet visszaigényelni, az autó soha nem lesz a cég tulajdona

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#159273) Declare válasza LuckyL (#159272) üzenetére


Declare
őstag

Igen, valoban, kisse összekutyultam a berlest es a vetelt egyszerre :B Ö is összekavarva irta, aztan en meg csak mentem a hülyeseg utan :))

Ha csak lizingeled, akkor havonta lesz egy költsegszamlad a lizingcegtöl (de akkor ugye nincs cegauto ado, meg ilyenek, viszont az auto költsegeit sem tudod elszamolni...vagy?) es akkor a lizingszerzödes lejarat vegen, maradvanyerteken megveheted a lizingcegtöl az autot, mint maganszemely.

Vagy ugye veszed KP ra es akkor cegautoado meg a stb, de a kocsi netto (vagy csak hasznon gepjarmünel?), viszont eladasnal jönnek az adozasi szoporollerek

(#159274) LuckyL válasza Declare (#159273) üzenetére


LuckyL
őstag

készpénzes vétel esetén személyautónál nem lehet áfát visszaigényelni.

van a pénzügyi lízing, ez gyakorlatilag hitel annyi különbséggel, hogy a futamidő végéig a bank nevén van a kocsi utána átkerül az ügyfél nevére- ebben az esetben nem lehet áfát visszaigényelni személyautó esetén, ezért csak teherautóknál alkalmazzák

tartósbérlet- itt csak egy havi számla van, az autó soha nem lesz a bérlőé, a bérlet áfája visszaigényelhető,
a cégautóadót, egyéb költségeket beépítik a bérleti díjba
Maradványérték NINCS. Megegyezés kérdése hogy a bérlés befejeztével kinek adják el az autót, de mivel elég jó verseny van már, nem nagyon szokták piaci ára alatt eladni, inkább kereskedőket versenyeztetnek érte.
Persze van rá lehetőség kisebb cégeknél, de akkor vélhetően jelentősen túl lesz számlázva a bérlet, hogy fedezze az olcsó eladás veszteségét. A cégben tulajdonos, ügyvezető és közvetlen családja szerintem nem veheti meg az autót, mert utólag ha rájön a NAV akkor bevasalja a bérleti díj áfáját. (ennek pontosan utána kellene nézni, hogy kik vannak kizárva ebből)

Cégautóadó mindig van, ha cég nevén van a (személy)autó. A bank, lízingcég is cégnek számít. Kivétel az egyéni vállalkozó.

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#159275) Declare válasza LuckyL (#159274) üzenetére


Declare
őstag

Köszi! :R

Hirtelen arra gondoltam, hogy mobile.de n sokszor külön fel is van tüntetve, hogy exportra vasarolt autonal mehet a netto ar....de gondolom ez elsösorban afa csalasra szakosodott autoimportörök szakterülete :D

(#159276) kisza25 válasza Declare (#159266) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kell lennie sok bevételnek, hogy legyen mit elszámolni, nekem minden költséget zsebből kell fizetnem, amit ő elszámolhat.
A lizingnek párszáz a kamata, mert 50% önerővel indul
Eladásakor csak az eladási ár ÁFA-ja van szerintem, a többit vissza tudja igényelni
Nem gazdagszik meg belőle, de sokkal jobban jár, mintha magánszemélyként veszi és tankolja és fizeti a költségeit.
Nekem nincs annyi bevételem, hogy megérje, amúgy sem vagyok ÁFA-s.
Amúgy van ettől még nagyobb okosság, de azt nem írom le, mert nem legális.
Mauzes: vezet útnyilvántartást, de olyan a munka, hogy kb bármit elszámolhat

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#159277) kisza25 válasza LuckyL (#159274) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Akkor már csak azt nem értem, hogy személyautó lett véve lízingre és mindent el tud számolni (benzin, szerviz...) és az áfát is :F
Van maradvány érték amin a végén megveheti.
A KIA kereskedés megvette KIA-tól, tőlük meg a lízingcég, tőlük meg édesapám. Felét kifizette, annak az áfáját el tudja számolni, pontosabban mikor áfás számlát ad nem kell az áfát tovább fizetnie.... :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#159278) LuckyL válasza Declare (#159275) üzenetére


LuckyL
őstag

azért mert ha külföldön autófinanszírozó tulajdonában volt, akkor ő eladhatja külföldre autókereskedőnek vagy lízingcégnek nettósan. Itthon pedig majd akkor lesz áfa fizetés, ha számlázódik a bérleti díj, vagy ha magánszemély megveszi és áfás számlát kap.
Bizonyos emberek azzal szoktak csalni, hogy kint nettósan veszik meg, de itthon sem fizetik meg az áfát.

(#159277) kisza25

ez egy picit zavaros nekem, tudomásom szerint kizárólag tartós bérlet esetén lehet áfát visszaigényelni, de ott kizárt hogy a hogy a futamidő végén a cég tulajdonosáé legyen az autó.

cryptot minden termékemért elfogadom

(#159279) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Fater agyal, hogy lecserélné a Vitarat. Kuga vagy Tiguan között gondolkodik dízel fronton. Szerintetek?

Én inkább a Tiguan felé terelném csak jókat hallani a 2.0 cr tdi-ről, na nem mintha a 2.0 tdci xar lenne. De valahogy minőségibbnek is tűnik a Tiguan. Ja és persze csak összkerekes jöhet szóba.

Apropó a 140 és 170 lovas TDI között csak szoftveres eltérés van, vagy "hardveres" is?

(#159280) akela91 válasza Declare (#159258) üzenetére


akela91
addikt

Elgondolkodtató.
Mi a vélemény erről a példányról? Nem túl szép hogy igaz legyen? Ebben kraft is lenne. Ez a motor ajánlott? Illetve a 6 sebes triptronic-al mik a tapasztalatok? (nincs szükségem automatára feltétlen)

[ Szerkesztve ]

(#159281) MunezXBK válasza akela91 (#159280) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azzal semmi. Esetleg a tiptronic-kal van.

(#159282) akela91 válasza MunezXBK (#159281) üzenetére


akela91
addikt

Ezek szerint kerülendő, köszi.

(#159283) kisza25 válasza akela91 (#159282) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Munez nem szereti a nyelvújítókat, rosszul írtad a váltó nevét, nem az autóról mondott hasznos információt. :N
Ha nem muszáj, akkor inkább manuálissal

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#159284) kelly416 válasza Declare (#159271) üzenetére


kelly416
veterán

1.9 C Vectra volt az első kiszemelt, de szépen lassan letettem az Opelekről. Valahogy "elment a kedvem" tőlük. Pedig amikor belelovalltam magam, már OPC Zafi is terítéken volt. :DDD Nem tudom megmondani, miért pártoltam el, de most valahogy nem szeretnék Opelt, és nem igazán jó szájízzel venném meg. Úgy meg nem akarok autót venni.

(#159285) Mike81 válasza kelly416 (#159284) üzenetére


Mike81
senior tag

Ha kell valami szürke de mégsem annyira tömeg jellegű autó akkor vegyél Freemontot :-DD
Abban is van 7 üléses.

Igaz meg is kérik az árukat.

[ Szerkesztve ]

(#159286) e=mc²


e=mc²
őstag

Sziasztok!

Automata valtokrol, ugy altalaban milyen velemenyetek van?

En egyszer vezettem csak automata valtos autot, a csajom vizsont soha, es neki lehet, hogy ilyen lenne a masodik autonk. Mivel nincs vele tapasztalatunk, igy nem tudom van-e mellette erv, ellenerv.

Pontos valtotipust nem tudok, csak annyit, hogy 4 fokozatu automata. Ez milyen?

Mire kell figyelni, ha probautra megyunk vele? Milyen karbantartasi igenye van, ha van? Milyen gyakran romlanak el? Es ugy osszesegeben: megerheti?

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#159287) focvis válasza akela91 (#159280) üzenetére


focvis
veterán

A Fővárosi Autópiac veszélyes hely.

(#159288) molnarpeter válasza e=mc² (#159286) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Miben van? Lehet rá locsolni a pénzt, ha eddig nem foglalkoztak vele.

(#159289) e=mc² válasza molnarpeter (#159288) üzenetére


e=mc²
őstag

Nissan Micrakat nezunk. (2003-2010)

Ambulimax Provider

(#159290) szőröscica válasza e=mc² (#159286) üzenetére


szőröscica
addikt

Sebességbe téve ne rántson nagyot, hidegen-melegen finoman váltson (ha ilyen 0-5 fok körül mész kipróbálni, akkor hidegen lehet még kelletlen egy kicsit, míg az olaj meg nem melegedik), szépen kússzon, ha felengeded a féket. Kisebb-nagyobb gyorsításra egy és több fokozatot is szépen, ütés nélkül váltson. Zárjon össze a wandler, ne csússzon.

Amúgy hétköznapi közlekedéshez a legjobb dolog a világon, ha pedig néhány évente lecserélik benne az olajat (nem szokták), akkor nagyon sokáig jók maradnak.

[ Szerkesztve ]

(#159291) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Ez az avensis mennyire ajánlott szerintetek?

(#159292) molnarpeter válasza bostone (#159291) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem úgy néz ki, mint amit agyonféltettek. Szellőző állító letört, sárvédő illesztés A oszlop alatt nekem fura.

(#159293) Acheron válasza akela91 (#159280) üzenetére


Acheron
őstag

Az autó és a motor is rendben van, a váltó is egy hagyományos 6 sebességes Aisin, nincs vele semmi gond, ha karban van tartva. A konkrét példány viszont erősen kérdéses. Ezt én is nézegettem még tavaly (vagy egy történetesen pont ugyanilyet, ugyanitt :U ), akkor még Amerikából behozottként szerepelt. Beszéltem is a kereskedéssel, elmondták, hogy a hátulja sérült volt (hogy mennyire, az nem derült ki), Kaliforniából érkezett, pl ezért nincs benne ülésfűtés (az európai Revolution felszereltségnél alap ez az extra)
Elképzelhető, hogy ez nem ugyanaz, zavaró, hogy ebben európai skálázású a kilométeróra (arra már nem emlékszem, látszott -e ez egyáltalán a régi hirdetésen), de minden más stimmel (évjárat, km, szín, Fővárosi Autópiac)
Ha megnézed, 5 misi alatt nem találsz automatát a 2.0 verzióból sem, (még manuális 2.0 sincs benzinesben bőrös Revolution felszereltséggel ennyiért) No meg az autó is ott van több hónapja - ennek általában oka van.

[ Szerkesztve ]

(#159294) bitpork válasza e=mc² (#159289) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt így lehetetlen megmondani. Ha az előző tulaja nem kímélte, lehet rá költeni. Nem létezik gondozásmentes automata. Az enyém alsó hangon 450000km-re (de inkább több csak ismeretlen szám) mellett is teszi a dolgát hibátlanul. Igaz náczivágen de Aisin japán váltó van benne.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#159295) Integrale válasza bitpork (#159294) üzenetére


Integrale
veterán

"Igaz náczivágen de Aisin japán váltó van benne."

Akkor a váltóval biztos, hogy nem lesz baj. :K

"Bad reklám is reklám too"

(#159296) bitpork válasza Integrale (#159295) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A ZF váltókkal sem volt bajom eddig, pedig minden autóm 200k + km-rel került hozzám. Csak halkan jegyzem meg.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#159297) kisza25 válasza bitpork (#159296) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lehet mindegyikkel malacod volt:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#159298) Integrale válasza bitpork (#159296) üzenetére


Integrale
veterán

Lehet az is japán!! Csak azokkal nincs baj, minden más rossz vicc. :))

"Bad reklám is reklám too"

(#159299) bostone válasza molnarpeter (#159292) üzenetére


bostone
addikt

És ezt érdemes megnézni?
Holnap vagy szombaton lenne időnk szemügyre venni.

(#159300) bitpork válasza bostone (#159299) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A jó autó elkel. Nem várja meg amikor neked lesz időd. :N
Ha komolyan foglalkozol a vásárlással, akkor azonnal menj és nézd meg.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.