Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152751) Mágus2 válasza Declare (#152740) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ezek közül a passat az arany középút. Csendes, de drágább fenntartani. Az octavia lesz a legmegbízhatóbb és legolcsóbban fenntartható, ha ez is szempont lenne. Ha van zseton superbre, a passat csendesebb lesz adott áron, picit kisebb cserébe.

Mazda belül nekem kényelmetlen, és reméljük már nem rohad. Volvo meg minden szempontból drága.

(#152752) Declare válasza Mágus2 (#152751) üzenetére


Declare
őstag

:R
Rámegyek akkor a Passat vonalra, én is arra hajlottam amúgy. Mondjuk a Superb-t nem tudtam hova tenni a Passathoz képest. Én azt gondoltam az egy picit a passat felett áll.

A4 kombira van amúgy rágyógyúlva, azt egy S line os 3.0 tdi vel próbáltuk.....hát megnyerő az tény :)

Az a D6 os hybrid dízel volvoról nincs véleményed? Nyilván drágább, de érdekes technológia+szerintem kap rá az ember zöld rendszámot :)

Érdekes, unokatesómnak sem volt kényelmes a mazda.

(#152753) molnarpeter válasza Declare (#152747) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rétegtermék, Mercedes is csinál egyre több ilyet, PSA-nak is volt sima hibridje dízellel. Tulajdonképp a legnagyobb baj, hogy a dízel blokk nehéz+alapból is jól eszik+több energia beindítani, benzinesnél nagyobb különbséget tudnak elérni olcsóbban. Hagyományos automata, nem dsg/multitronic. Bp-n láttam már 2-3-at zöld rendszámmal, ugye ingyen parkol, otthon lehet tölteni (nem kell kútra járni), regadó töredéke az alapnak, teljesítményre pedig 0, külföldön hosszabb távon belvárosba is bemehet majd várhatóan, illetve összahasonlíthatatlanul csendesebben gurul. Nem problémásabbak a hibridek szvsz egy sima dízelnél, ebben konkrétan vannak megerősített alkatrészek is, hogy tartósabb legyen (váltóban pl). Az új XC90-ekről sem nagyon hallok panaszt a T8 hajtásról (ami beugrott: csomagtartó láblengetés szenzor, illetve könnyen amortizálódó világos bőr kulcs - fával kell kérni :D ). Általában felszereltebbek is a D6-osok, BLIS (nagy kedvencem) illetve tolatókamera is gyakori. Dízel Volvok EGR-je szenvedi meg leginkább a Bp-i üzemet, ezt elég könnyű villannyal kiküszöbölni. Összességében sok kényelem+zen+prémium, de régebbi belső+kisebb csomi. Hollandoknál van rengeteg belőle.

[ Szerkesztve ]

(#152754) Declare válasza molnarpeter (#152753) üzenetére


Declare
őstag

:R Köszi az infokat!

Közben dumáltunk... a volvoban a középkonzol miatt kényelmetlenül fér el, a bmw meg túl hivalkodó, a mazda meg nem kényelmes.

Szóval marad az A4 / Superb / Octavia / Passat. Meg egy újabb kritérium: automata.

A Skoda meg passat ugyan azzal a DSG vel van szerelve ugye? Ez az amire durván, ökölszabályként rá lehet mondani, hogy 200k km t viszonylag jól bírja ugye? Az Audi S-Tronic váltója milyen? A DSG hez képest? Ha elmegyek kipróbálni eggyet, mire kell figyelni ezeknél a váltóknál?

(#152755) focvis válasza Declare (#152754) üzenetére


focvis
veterán

S-tronic = DSG, TFSI = TSI. (csak marketing)

Arra figyelj, hogy kézi váltós legyen.

[ Szerkesztve ]

(#152756) htomi85 válasza focvis (#152755) üzenetére


htomi85
tag

Hagyjuk már ezt.
7,5 millióért akar autót venni. Én az elmúlt 5 évben egyetlen embert sem láttam, aki ennyiért vagy többért kézit vett. És ez nem véletlen.

(#152757) travis84


travis84
csendes tag

Sziasztok, már korábban kértem tőletek tanácsot, és kaptam is, 2 milla körül családi benzines autó ügyében. Még nem született végső döntés, csak számolgattam. Inkább csak a véleményetekre lennék kíváncsi. A számolás lényege, hogy megéri-e újabb autót venni. Egy KIA Ceedet néztem ki példának, de lehetne akár más is. Csak vásárlást néztem, üzemeltetés talán nem lényeges itt. Cél: 10 év.
I. eset, 2 autó, 5 éves cserével
2 millióért kapnék 7-8 éves (2009-10-es) autót, amit 5 év múlva (2022) 12 évesen kb. 1 millióért tudnék eladni.
Ezután ismét 2 millióért tudnék venni 7-8 éveset (2014-15-es), ami 5 év múlva (2027), 12 évesen megint kb. 1 milliót érne. Így összesen költöttem 2x2 milliót és "nyertem" 2x1 milliót, azaz 2 milliót buktam a 10 év alatt, évi 200ezret.
II. eset, egy autó 10 éves cserével
3-3.2 millió körül vennék egy 3 éves (2014)-es autót, talán nagyobb eséllyel kapok jó állapotút, mint az előző esetben, 10 év múlva lenne kb. 13 éves, amit kb. 1 millióért lehetne eladni, így ezzel az üzlettel 10 év alatt szintén 2 milliót buknék. Viszont lenne egy újabb autóm, valószínűleg kevesebb kezdeti költségekkel és megúsznám a második vétel átíratási díját. Másrészt 5 év múlva nem kell megint izgulni, hogy egy jó 7-8 éves példányt fogjak ki.

Így ebből a számolásból azt hoztam ki, hogy ebben az esetben igazából nem számít, hogy újabban veszem az autót, nem bukok vele többet. Egy Ford Focus esetében hasonló eredmények jöttek ki.

(#152758) forceberg válasza travis84 (#152757) üzenetére


forceberg
veterán

A későbbi eladási árakat nehéz előre számolni a belső égésű motorok elleni "hadjárat" miatt.
A mostani újabb vétel jobb üzlet lehet Euro besorolás miatt is.
Szóval, ha nem vagdalkozol, akkor jobb az egy vételes terv szerintem. A nem odafigyelő előző tulaj hatása is csak egyszer kerül képbe. Hisz ha tudod, hogy kb. 10 évre veszed, akkor gondolom odafigyelsz a karbantartásra-vezetésre, hogy ne nyírd ki.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#152759) middleaged


middleaged
tag

Sziasztok! Vissza ctrl-f-eztem talán több ezer hsz-t, mégsem találtam semmit erről a gépről:Toyota Celica T23 1-zz.Ha valakinek mégis van némi tapasztalata, kérem ossza meg. Köszi!

(#152760) elistvan


elistvan
senior tag

Kinéztem egy fábiát. 1,4-es motor, téligumi,s alkuképes ár, de a hátulján van egy sérülés. Szerintetek mennyiből javítható? Az eladó engedne egy százast a vételárból. Mennyire kényes ez a fehér szín?

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#152761) focvis válasza htomi85 (#152756) üzenetére


focvis
veterán

Pl. én?

(#152762) Integrale válasza htomi85 (#152756) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem egy ismerosom sem vett automatat, hiaba vasarolt 7 millio felett uj autot. Es ez nem veletlen!

"Bad reklám is reklám too"

(#152763) szőröscica válasza elistvan (#152760) üzenetére


szőröscica
addikt

Uristen, ez torott kocsi, totalkaros, meg ne vedd!

;]

(#152764) elistvan válasza szőröscica (#152763) üzenetére


elistvan
senior tag

De most komolyan. Hátsó lökös csere+fényezés?

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#152765) zsinnyegtet válasza zsinnyegtet (#152670) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Kocsikáztam a hétvégén kb 650 kilométert.
Megnéztem 3 db kombi E12- est. 1.6 benzin, 1.4 D4-D, 2.0 D4D mind kintről hozott.

1. 1.6 benzin kombi hirdetve 140.000 km, szervízkönyv, patika stb.
Most így vasárnap este szépen lekérdeztem...2015 áprilisában össze volt törve (1500 euro), rögzített km 141.345 volt tehát...azóta tolattak vele...

2. 2.0 D4-D kombi hirdetve 122.000 km, szervízkönyv, számlák, szép állapot stb.
Szintén az imént lekérdeztem...ez 2x volt összetörve (1x 1500 és 1x 200 euro)...2009 február 31461 km illetve 2013 december 84735 km
Ez még akár stimmelhet is...talán.

3. 1.4 D4-D kombi...szóra sem érdemes...mindenen túl volt szegénykém :(

Nehéz ügy ez...

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

(#152766) Jorus válasza elistvan (#152764) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nézőpont kérdése, engem speciel egyáltalán nem zavarna egy ilyen kis esztétikai hiba.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#152767) JasL válasza zsinnyegtet (#152765) üzenetére


JasL
senior tag

Hol kérdezgeted le ezeket? Magyar kocsikra is van vagy csak külföldiekre?

(#152768) zsinnyegtet válasza JasL (#152767) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Magyar vásárlású Toyotákra van egy kedves ismerősöm aki hozzáfér ilyen adatokhoz a külföldiekre pedig ott van az AutoDNA vagy az Alvázszám.hu.
Én ezt a kettőt próbáltam életemben először mivel 1999 óta csak céges autóim voltak...ez lenne az első saját vásárlású autóm.

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

(#152769) #03969024 válasza Integrale (#152762) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nos, tudom, hogy többe kerülhet a javítás, mint a kettőstömegű csere, de már én sem szívesen váltogatnék. Gyorsan meg lehet szokni az automatát!
(Tegnap elvitték a Lancert. Majd 20 évig volt velem... :( )

(#152770) MunezXBK válasza zsinnyegtet (#152765) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kint tudod mekkora kár 1.500€? Kb. 2 elem lightosan + fényezés.

Ismerősömnek nekitolattak, mutattam Bitporknak a javítás előtti képet, külön ki kellett emelnem, hogy hol sérült, mert nem látta.

Na ez került 3.890€-ba. :D

(#152771) t1 válasza elistvan (#152760) üzenetére


t1
addikt

100-ból biztosan, de ha szerencséd van bontottan is találhatsz, tudomásom szerint a sima fehéret ami ráadásul nem is metál könnyű fényezni.

(#152772) zsinnyegtet válasza MunezXBK (#152770) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

Oké. Értem én ezt hidd el. :)
Nem is ezzel van a gond hanem azzal, hogy 1. mi a k@rva ...ért hirdeti makulátlannak? 2. Gondolja, hogy senki nem próbál meg utánamenni a km-nek?

A rock and roll az nem egy tánc...

(#152773) forceberg válasza zsinnyegtet (#152772) üzenetére


forceberg
veterán

Várják a balfácánt...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#152774) #94529552 válasza zsinnyegtet (#152772) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mert el akarja adni, nem pedig a neppertelepen nézegetni hónapokig. Tudja, hogy utána lehet nézni, meg azt is, hogy ezt nem mindenki teszi meg.

(#152775) MunezXBK válasza zsinnyegtet (#152772) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mind makulátlan. :D

(#152776) Balaena


Balaena
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Szeretném kikérni az itteniek véleményét: új autó vásárlásán gondolkozunk 5 M környékén, elsősorban városi használatra (munkába, bevásárolni járás), néha egy kis hétvégi kiruccanás (de olyankor 100-200 km, oda és vissza is). Fontos szempont a tempomat, klíma és nagyon kacsingatok az automata váltó felé (gyenge a bokám). A belső tér nagysága sem mindegy, mert amikor nekiindulunk, akkor 3 főnek + 2 közepes testű kutyának be kell férni... Min. 10 évre szeretnénk vásárolni, de ha 15 lenne belőle, azt sem bánnánk. (Egy 13 éves VW Polo-t váltana.) :)

Eddig ezeket néztük meg közelebbről, majdnem mindet el is vittem már egy tesztkörre:
- Honda Jazz: kisautó létére a legnagyobb terei vannak, a felhajtható hátsó ülés páratlan, viszont az automata váltós nagy késéssel reagált csak a gázadásra (korábban soha nem ültem automatában, csak most ebben és a hibrid Yarisban, így nem tudom, hogy ez minden automatával így van-e, vagy ennek a (kis?) motornak a sajátja...)
- Honda Civic: hihetetlen élmény vezetni, harapós (csak manuálist tudtam tesztvezetni), tetszetős dizájn, rengeteg kényelmi űrtechnológiával, de picit drága az eredeti elképzeléshez képest... (6,3 M-s árajánlatot kaptunk eddig a kinézett felszereltségre)
- Toyota Yaris hibrid: nagyon alacsony fogyasztás, tetszik a hibrid technológia, ennek az automatáját nem éreztem olyan lassúnak, de ez a legkisebb az eddig nézettek közül (beültünk az Aurisba is, de nem volt olyan komfortos, mint ez a kicsike, ezért azt elvetettük...)
- Mazda 3: igazándiból ez is a "túl drága" kategória lenne, de páromnak nagyon bejön - valaki tud esetleg valamit mondani róla, ami miatt versenyben maradhatna? :D
- Suzuki Vitara: ajánlgatták, mint jó ár/érték arányú kocsi, de a szalonban beülve nem győzött meg, nem elég levegős belül ahhoz képest, milyen nagynak tűnik kívülről, és hát kissé "fapados" érzetet ad...

Ki melyiket választaná a felsoroltak közül és miért?
Milyen másik márkát, típust ajánlanátok még megnézni és kipróbálni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Szép estét!

Kutya nélkül lehet élni, csak nem érdemes!

(#152777) tmskvcs


tmskvcs
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy Lexus IS200 vagy IS200D-t venni.
Melyik lenne a jobb vétel?

[ Szerkesztve ]

(#152778) rbalint88 válasza tmskvcs (#152777) üzenetére


rbalint88
addikt

a dízel lexus nem lexus, az a motor meg tényleg kimondottan egy beteg szar, szóval ha már mindenképp is, akkor 200, 250 vagy 300, de semmiképp sem 220d.

(#152779) runner 125 válasza rbalint88 (#152778) üzenetére


runner 125
nagyúr

200D-t írt, az már tudomásom szerint másik blokk, bár az sem túl megbízható így a lényegen nem változtat. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#152780) MunezXBK válasza Balaena (#152776) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Összefoglalom amit leírtál:
Jazz kell, csak szeretsz feleslegesen firkálgatni. :D

(#152781) Balaena válasza MunezXBK (#152780) üzenetére


Balaena
csendes tag

:C

Ha az eszemre hallgatok, akkor tényleg a Jazz tűnik a legjobbnak.
Csak akkor kár volt beleülni a Civic-be (kétszer is :B )...

Kutya nélkül lehet élni, csak nem érdemes!

(#152782) Integrale válasza runner 125 (#152779) üzenetére


Integrale
veterán

Nem másik blokk, csak gyengébb, mint a 220d.

"Bad reklám is reklám too"

(#152783) molnarpeter válasza Balaena (#152776) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Aurisban mi volt kényelmetlen? Ezek közül én arra szavaznék hibrid hajtással, plusz egy jobb ülést bepipálni az extralistán, ha olyan téren volt gond :)

(#152784) Balaena válasza molnarpeter (#152783) üzenetére


Balaena
csendes tag

Elég alacsony vagyok (165 centi), emiatt szinte mindig legeslegelőre kell állítanom az ülést, ettől viszont a kormány kerül nagyon közel hozzám, illetve a pocakomhoz (néha még legfelső, legmélyebb helyzetben is - már ha állítható egyáltalán). Az Aurisból volt legszűkösebb a kiszállás az előbbiek miatt, illetve összességében "szűk" érzetet keltett (párom viszont magas, neki hátul majdnem a plafonhoz ért a feje).

Kutya nélkül lehet élni, csak nem érdemes!

(#152785) #94529552 válasza Balaena (#152776) üzenetére


#94529552
törölt tag

A 2 kutyushoz nem inkább egy kombi kellene, mint ezek a kisautók?

(#152786) Acheron válasza Integrale (#152782) üzenetére


Acheron
őstag

Pontosan, ugyanaz a 2.2 blokk, csak szoftveresen van áthangolva - ergo kerülni kell, igen nagy ívben :(
A Lexusnak a hybrid az erőssége.

(#152787) Acheron válasza focvis (#152755) üzenetére


Acheron
őstag

A 7gangos S-tronic azért nem egy az egyben egyezik a 7 gangos DSG -vel (nem száraz kuplungos, nagyobb nyomaték), de az tény, hogy DSG ez is, kettőstömegűvel, kuplunggal, stb. Az olajcsere itt is fontos.

(#152788) Gergőke88 válasza #94529552 (#152785) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ugyanezt akartam írni.
5m környéken van már alsó közepes kombi élhető felszereltséggel.

(#152789) tboy93 válasza Balaena (#152776) üzenetére


tboy93
nagyúr

A suzuki scross-t is nezd meg, 4.5 kornyeken korrekt felszerelessel ki lehet hozni (nem listaaron). Minosegben a vitara felett all.

[ Szerkesztve ]

(#152790) tmskvcs válasza rbalint88 (#152778) üzenetére


tmskvcs
tag

Érdemes egyébként régebbi Lexust venni? 2 millió körül szánnék, vagy maradjak az avensisnál?

(#152791) Balaena válasza #94529552 (#152785) üzenetére


Balaena
csendes tag

Igen, számításba vettük a kombikat is, de végül elvetettük, mert a mindennapi használathoz túl nagy lenne...

Kutya nélkül lehet élni, csak nem érdemes!

(#152792) Qru válasza tmskvcs (#152790) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyilván drágább hozzá az alkatrész cserébe sokkal magasabb minőséget képvisel. Nem betegágy ha benzinest veszel belőle de a dízelt messze kerüld el.

#nincsbennetarcsi

(#152793) tmskvcs válasza Qru (#152792) üzenetére


tmskvcs
tag

Köszönöm segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#152794) bohoc71


bohoc71
aktív tag

[link] Erről kinek mi a véleménye? Évi átlag 10-12 ezer futásteljesítményre, 2/3-ad város, a többi országút. Köszi.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#152795) Qru válasza bohoc71 (#152794) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 2.0 PD TDI az betegágy, felejtsd el. 2.0 CR TDI-t keress, az jó.

mod:

Itt olvashatsz a 2.0 PD-ről: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#152796) Citroware


Citroware
addikt

Hasznaltauto.hu-n kívül van még valami oldal, amin jó esély van a legjobb fogást megszerezni?

(#152797) Gergőke88 válasza Citroware (#152796) üzenetére


Gergőke88
addikt

Joautok.hu
Totalcar futattja most.

(#152798) #03969024 válasza tmskvcs (#152790) üzenetére


#03969024
törölt tag

Volvo?

(#152799) nrc


nrc
tag

Első gen. benzines Merivát melyik motorral érdemes venni?
1.4i 90hp, 1.6i 87hp vagy 1.6i 100hp (ecotec)?
Elsősorban az érdekelne, hogy fogyasztás, szervizköltség és persze olajevés szempontjából melyik lenne a legjobb választás ezek közül.

(#152800) ArthurShelby válasza kelly416 (#152681) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én legfőképpen attól félnék, hogy az opc legtöbbször túl kemény lesz, főleg városban. Egyébként nagyon adja.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.