Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152551) bohoc71 válasza BigBlackDog (#152550) üzenetére


bohoc71
aktív tag

2005-ben az autómat tőlük vettem,a mai napig használom.Semmi gond nem volt vele,persze a szokásos karbantartás elvégzése mellett. Szerintem nem jobbak és nem rosszabbak a többi autókereskedőktől.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#152552) BigBlackDog válasza bohoc71 (#152551) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Szerintem nem jobbak és nem rosszabbak a többi autókereskedőktől"

:R Ebben van igazság. Egyébként amikor megvetted, milyen állapotúnak tűnt? Mennyire voltak rugalmasak Veled, mint ügyféllel?

u.i.: És még mielőtt bárki felhozná, magánszemély eladók között is vannak olyanok, akiket a hátam közepére sem kívánnék.

[ Szerkesztve ]

(#152553) vzsryl válasza bohoc71 (#152551) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az 12 éve volt.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#152554) bohoc71 válasza BigBlackDog (#152552) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Akkor még Miskolcon is volt telephelyük, telefonon érdeklődtem hirdetésben látott autó után. Eljöttek értem (50 km)megnéztem, megfelelt,rendeztük a papírmunkát,haza már az autóval mentem. Kb 6 óra volt.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#152555) jozefgucci1 válasza bohoc71 (#152551) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Azért most érdemes lenne utánaolvasni miket csinálnak ott AAA-nal. Index fórumon saját topikot nyitottak neki és nem véáletlenül .Abban viszont van igazság , hogy inkább a vételnél mókolnak az eladásnál csak apróbb ravaszságokat követnek el .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#152556) uffneked válasza #94529552 (#152548) üzenetére


uffneked
aktív tag

Ismerősöm kiment helyszínre, átnézte, ment vele 2 kört, alkudott, foglalózta. Közben végig egyeztettünk telefonon.
A hátsó lökösön van egy karc/törés/akármi, ez tudható volt. Sajnos a hátsó kerék mögötti íven ezeket csak később láttam... :W
Egyébként nagyon korrekt a belseje, és - ugyan nincs róla kép, de - elvileg az alja rendben van. Úgy meg azt a 3-4 évet, amit terveztem vele, kibírja.
Majd írok, ha bejött, hogy hogyan áll a számla.
Szerk.: Ja, azt elfelejtettem, hogy végül egy Punto 1.2 16V maradt volna 900CHF-ért, vagy egy 1st gen Focus 1.6 16v Ghia 1400CHF-ért. Arról mondjuk nem hittem volna el, ha nem rohad. :D

[ Szerkesztve ]

(#152557) molnarpeter válasza xtevo (#152547) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

T25 nem rohad, Vectra C sajna még hajlamos valamelyest rozsdásodni.

(#152558) Manitou


Manitou
addikt

Üdv!

Szeretnék megvenni egy autót. A forgalmiban cégnév szerepel.
Olvastam egy Totalcar cikkben, hogy le lehet kérdezni a KEKKH elektronikus rendszerében, hogy az autó szabadon átíratható-e vagy sem.
Azt szeretném elkerülni, hogy átíratásnál derüljön ki , hogy valami miatt mégsem írható át (terhelés van rajta stb )
Ilyet valaki már kérdezett le ? Lehet csak nem jó helyen keresem, de csak a műszaki adatok, km óra állást lekérdezését találom.

(#152559) vzsryl válasza molnarpeter (#152557) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Erről még nem hallottam. G Astra-tól felfelé nem láttam rohadós Opeleket. Gondolom elég rideg tartás kell ehhez.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#152560) bitpork válasza Manitou (#152558) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

"- Cég tulajdonos (eladó) esetén, kérjünk a szakhatóságoktól a cégre vonatkozó tartozásmentességi igazolást, illetve az autóra vonatkozó per-, teher- és elidegeníthetetlenség mentességet igazoló dokumentumot. (Sajnos ezek csak aktuális állapotokat mutatnak, folyamatban lévő ügyeket nem, így még mindig előfordulhat, hogy a géperejű járómű értékesítését valamely hatóság kifogásolni fogja, de a fenti igazolásokkal a jóhiszeműségünk záloga meg van.)" + "Céges eladónál javasolt a vételár kifizetésének napján átíratni az autót, minden meglepetést elkerülendő.(és javasolt bankon keresztül fizetni, hogy ne legyen meglepetés az összeg, ami megjelenik a cég könyveiben)."
Ez nem viccből van leírva. Nincs biztos módszer, mert jelenleg a magyar jog és KET egyszerűen nem vesz tudomást a folyamatban lévő vizsgálatokról.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#152561) molnarpeter válasza vzsryl (#152559) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Opel topikot olvasgatva tűnt csak fel talán. Mindenesetre úgy mondanám, hogy G Astra < C Vectra < T25 Ave rozsdaállóságot tekintve :)

(#152562) SzlobiG válasza MPowerPH (#152534) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jó a 2.2 is mk3 óta már csiszoltak rajta elég sokat, de alapvetően egy régi blokk. A 2.0 jobb konstrukció na meg sokkal több is van belőle, de az neked meg kevés. :)

Az az Mk5 nagyon brutál és azzal a motorral jól is megy, de még azon is lehet húzni ha kevésnek éreznéd.

(#152563) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok egy kis segítségre illetve tanácsra lenne szükségem. Adott ez a BMW. Az autó ismerősömé. £1800 van fent én meg tudnám venni £1500-ért ?
Érdemes rajta gondolkozni ? Mire kellene figyelni ? Előre is köszi.

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#152564) aero. válasza Gabe123 (#152563) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az árat kérdezed, vagy mi? Ha igen, akkor biztos nem adja annyiért, az egy laza 16%-os alku, necces. Ha haveri alapon adja annyiért, akkor nem szóltam. Amúgy a motorja nem egy nagy szám, közvetlen befecskendezés annak minden nyűgjével (kokszosodás), ennyi km-rel már az olajat is kajálja szerintem. Az 1800 se hiába annyi.

(#152565) Gabe123 válasza aero. (#152564) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Hello. Magát az autót , kívül belül szép állapotú de a motortól tartok én is. Az ár nekm £1500 lenne de nem vagyok benne biztos hogy igen jó vásár lenne.
£1500 - 1700 -os árkategóriában 2006-2007 -2008 évjárattal miket lenne érdemes néznem egyébként?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#152566) aero. válasza Gabe123 (#152565) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mondeo, Laguna 3, Avensis, vagy akár E39, E46-bol nagyon szépek vannak annyiért, ha kell a BMW, még ha régebbi is. 2003 utáni BMW-bol max 30-35d-t érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#152567) Luck Dragon válasza molnarpeter (#152557) üzenetére

Rozsdásodik? Hol, merre? Gyorsan kiszaladok megnézni. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#152568) kisza25 válasza zolnagy (#151904) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

pedig ugyanaz a motor/váltó/súly

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#152569) lenko válasza diegho (#152542) üzenetére


lenko
aktív tag

Ha azt akarod, hogy extra is legyen benne, és legalább 2001-2002 évjárat akkor biztos, hogy nem... ;)

Az embereknek fáj az igazság!

(#152570) Qru válasza molnarpeter (#152561) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekünk anno a G Astra a tanksapka ajtónál rohadt.

#nincsbennetarcsi

(#152571) Richard! válasza Qru (#152570) üzenetére


Richard!
addikt

Mert túl sok vizes benzint kapott! ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#152572) AMD Power válasza Qru (#152570) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig ra az nem jellemzo. Nem ugy mint az F-nel..:(

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#152573) diegho válasza lenko (#152569) üzenetére


diegho
nagyúr

Egyik ismerősöm testvére hozott egy 2002-es 4-est motorhibásan, de műszakival kintről 150k-ért, mivel volt rá műszaki átírták neki gyönyörűen. Az itthoni forgalmiban ugyebár a motorszám nem kerül bele, így vett bele egy bontott motort és összesen kevesebb, mint 400-ból van egy szuper G4-e, amit már évek óta hajt. Persze ez egyedi eset, de ennyiért is lehet jól felszerelt 4-est összehozni itthon.

(#152574) #94529552 válasza Luck Dragon (#152567) üzenetére


#94529552
törölt tag

:C :D
Szerintem csak találgatás volt a Vectra A és az Astra F miatt :)

(#152575) Qru válasza AMD Power (#152572) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Használtan került hozzánk lehet törve volt és nem csinálták meg rendesen...

mod:

richie900812: :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#152576) diegho


diegho
nagyúr

Kellene egy benzines Fusion, WagonR beszámolással, minden papírmunkával. Aki netán tud ilyent megbízható helyről, az szóljon.

(#152577) diegho


diegho
nagyúr

Instant get? Nekem annak tűnik.

(#152578) bitpork válasza diegho (#152577) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jaj, szegénynek nagyon bamba a nézése!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#152579) diegho válasza bitpork (#152578) üzenetére


diegho
nagyúr

De ha jó a járása, akkor megbocsássuk neki, igaz?

(#152580) alázógyík válasza diegho (#152577) üzenetére


alázógyík
őstag

Jájjdecsúf! :Y

Vetekszik egy Liana "szépségével". :DDD

(#152581) diegho válasza alázógyík (#152580) üzenetére


diegho
nagyúr

Szép az, csak jól kell vele parkolni. Pl két E11-es Corolla között kifejezetten gyönyörű.

(#152582) alázógyík válasza diegho (#152581) üzenetére


alázógyík
őstag

:K :R

(#152583) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Amit eredetileg kinéztem azt úgy néz ki elvitték előlem, mert már hirdetés szerint le van foglalózva az autó.
Így ezek maradtak használtautón a 3 ajtós focus-okból.

Árban emelkedő sorrendben:

1.6 Ambiente

1.6 Sport

1.6 Collection

1.6 LPG ennél nekem fura, hogy még az elakadásjelző is meg van kopva

1.6 Style

Meg egy kakukktojás, ezt is megnézem ma, mert ugyís megyek oda.

Ebből a két legdrágábbat ma elmegyek megnézni. Viszont nem tudom azok felára megéri-e vagy maradjak a fapadosabb és gyengébb vonalon ami ilyen 1 millió Ft. Esetleg nézzek más alternatívát vagy maradjak a seggemen és várjak tovább. Igazából jobb lenne az 1 millió közelében megállni, így a legdrágább az 1.6 milliós árával már nagyon a plafon.
Java részben városi használatra kellene, ritkán nagyobb utak, relatíve sportos (ilyen 1.4 80lóerő az offos).

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#152584) Qru válasza Klemens (#152583) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"ennél nekem fura, hogy még az elakadásjelző is meg van kopva"

Biztos sokat volt elakadva, azért... ;]

#nincsbennetarcsi

(#152585) Klemens válasza Qru (#152584) üzenetére


Klemens
őstag

Lehet. :K

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#152586) molnarpeter válasza Klemens (#152583) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elakadásjelzővel sokat köszöngették, hogy be lettek engedve --> városi autó volt tuti ;)

(#152587) Szajo


Szajo
őstag

Octavia 2 ráncfelvarás előtti 1.6 102ló mi a vélemény?

(#152588) Klemens válasza molnarpeter (#152586) üzenetére


Klemens
őstag

Nagy eséllyel igen, mert ugye voltam megnézni és kb minden elemen karcolás, húzás vagy kicsi horpadás.
Meg szerintem törött is lehetett, mert kicsit kacifánton az első rendszámtábla. Így el is vetettem.
A másikat ami az 1,6 millió, azt felhívtam, de nekem fura. Nincs kifejezetten telephely ahova bemehet az ember megnézni, holnap lehet legkorábban megnézni, de előtte megint telefonálnom kell és akkor tud címet mondani, hogy hol tudom az autót megnézni. Nekem ez nem szimpatikus így kicsit jegelem ezt.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#152589) szabonagyur válasza Klemens (#152588) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az Opelnél a lámpa eléggé elüt egymástól.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#152590) Klemens válasza szabonagyur (#152589) üzenetére


Klemens
őstag

Igen, az nagyon feltűnő, de eladták az autót, mert először meg sem találtuk a kereskedésben, de amikor mentünk kifelé, ott figyelt az értékesített autók között a sarokban.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#152591) #94529552 válasza Szajo (#152587) üzenetére


#94529552
törölt tag

Megbízható technikának számít.

(#152592) Manitou válasza bitpork (#152560) üzenetére


Manitou
addikt

Igen ezt megtaláltam én is. Csak a lekérdezéses dolgot, amit említenek,azt nem.

Közben felmerült egy másik kérdés, hogy én csak a lakhelyem szerinti okmányirodában intézhetem az autó átíratását a nevemre, vagy ezt megtehetem pl egy szomszédos városban is? (Egy megyében van a lakcímemmel a másik városban lévő okmányiroda is )

(#152593) LuckyL válasza Manitou (#152592) üzenetére


LuckyL
őstag

bárhol az országban
aki sajnálja azt a 3-4 ezer ft ot a csókos autóátíró vállalkozóknak, akik 1-2 órán belül megcsinálják,
és nem kap időpontot csak hetek mulva, azok gyakran le is szoktak utazni kisebb irodákba
bár akkor sztem már mind1 ha fizet

cryptot minden termékemért elfogadom

(#152594) bitpork válasza Manitou (#152592) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bármely okmányirodánál megcsinálják. Jellemzően a nepperek is tömegével viszik a környékbeli kevésbé terheltekbe.

A lekérdezés -tudtommal, és majd javít aki mást tapasztalt- aktuális állapotot jelez. Tehát amikor te v valaki lekéri, azt mutatja ami van: ha van a gépjárművön elidegeníthetetlenség bejegyezve akkor megjelenik, ha nincs akkor nem. Viszont a KET cégekkel és vállalkozásokkal kapcsolatban 8-15-30 napos határidőkkel dolgozik eljárásfajtáktól függően. Amíg ezek a határidők és az adott eljárás kapcsán felmerülő fellebbezési időszakok nem telnek el (egy jó könyvelővel és ügyvéddel akár 6-12 hónap is lehet!), a vállalkozás értékesítheti a tulajdonát. Ez lehet később fedezet elöli elvonás BTK minősített esete, de lehet törvényes is - tehát nagy a zsákbamacsek. Ezért fontos amit az összefoglalóba leírtunk, és amit a TC is bemutatott: mert lehet h bukod a kocsidat , de legalább ne legyél bűnrészes :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#152595) diegho


diegho
nagyúr

A 2-es Mazda az kb ugyanaz, mint a Fusion ugye?

(#152596) Qru válasza diegho (#152595) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Fusion-nek nagyobb a hasmagassága, azzal mondjuk földúton is mehetsz bátran.

#nincsbennetarcsi

(#152597) diegho válasza Qru (#152596) üzenetére


diegho
nagyúr

Azt tudom, de alapvetően ugyanaz a konstrukció, ha jól tudom.

Párom szüleinek keresünk valamit. Egyelőre Fusion tűnik befutónak, de körülnéztem mi van még olyan, ami 1M-ig kapható, megbízható és nem a földön kell ülni.
Ezeket találtam:
Fusion - ez az etalon kb
Mazda2 - kb ua. mint a Fusion
Note - ez éppen beleférne, nekem tetszik
Civic - ha jól tudom itt sem a földön kell ülni az 5 ajtósban
Space Star - ezt én is nézegettem magamnak
Liana - talán a legjobb lenne?
Mervia - Z16SE-vel elég tartós lehet, no meg nekem is ilyen van
Yaris Verso - nekem tetszik
Sandero - ebből meg 2009-est adnak, igaz igénytelen, de WagonR után ez is egy Rolls

(#152598) footy válasza Klemens (#152583) üzenetére


footy
addikt

A 3ajtosat azert jol gondold meg, mert eladni sokkal szarabb lesz mint egy 4-5 ajtosat. A masik pedig, hogy a szuk parkolokban atkozni fogod a hosszu ajtokat.

(#152599) a_tesz válasza diegho (#152577) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Egy elfogult választ kaphatsz a kérdésedre: ha jó állapotban van átnézés alapján is, akkor igen. Mi tavaly novemberben újítottunk be egy ilyet, igaz, automata váltóval, de gyakorlatilag pár bosszantó apróságon kívül semmi gond nincs vele. Ilyen, hogy a vezetőoldali ülésben a perselyek már ki vannak kopva, így egy minimálisat hintázik. Illetve már két műszerfalizzó is kiégett, amióta megvan, úgyhogy lassan rá kell szánni egy napot ezeket rendbe rakni. Ja és valami elkezdett a kipufogóban zörögni, lehet hogy fog kérni egy új katalizátort. De már 14 éves, szerintem ekkora gondokat ennyi idősen el lehet nézni. A kaszni rendben van, a kopó-fogyó dolgok nem kerülnek sokba. Ezen kívül viszont nekem csendes az előző autóim után, nem megy rosszul automatával sem, és elég sok hely van benne.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#152600) Qru válasza diegho (#152597) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fusion elég magas ilyen szempontból, elég könnyű beszállni. Az 1,4-es benzines szíjjas motor semmi ördögi trükk 80 ló nem présel bele az ülésbe de 7 literből eljársz vele vegyesben.

Mazda2 ez is viszonylag magas építésű és elég biztonságos is. A csomagtere egész nagy kategóriájában és elég jól variálható a beltér (anyósülés is ledönthető). Elég sok megoldást a GM Ford-tól vettek át így műszaki alapjaiban kvázi egy Fiesta. Az 1,25-ös motor takarékos az 1,6-os potens de sokat eszik.

Note: Elvileg a Jazz ellenfelének szánták de mivel semmiben sem sikerült felülmúlniuk így nem is lett egy elterjedt modell. [link]. Egy előnye van, hogy a Note kapott dízel motort is.

Civc: Ez már egy mérettel nagyobb kategória... :U

...

Dácsia: Rohadnak mint a fene, azt kihagynám tutira.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.