Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#97601) gerisz23 válasza Veron (#97597) üzenetére


gerisz23
őstag

Kérdezd meg a kiviteleződ

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#97602) FerNandor válasza 3L1T3 (#97599) üzenetére


FerNandor
őstag

Kérdés, hogy kell-e ráccsal a figyelmet felhívni.. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#97603) koxx válasza Met (#97600) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha gyorsan ki kell jonni a lakasbol akkor a racs nem szerencses.
Egy jo Knapp vagy Prs ajto kell aztan akkor nincs szukseg racsra.

(#97604) Met válasza koxx (#97603) üzenetére


Met
Topikgazda

Az igaz de ha szükséges akkor lehet szellőztetni az ajtón keresztül és nyugodtabban lehet ajtót nyitni idegennek, feltéve ha zárva a rács :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#97605) koxx válasza Met (#97604) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az egér atszalad rajta :D

(#97606) macilaci78 válasza Veron (#97597) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jaja, én is azt mondom, a felelős műszaki vezető és/vagy a műszaki ellenőr adjon egy pecsétes papírt, hogy ez így fasza és kész.
Nyugodtan említsd meg, hogy például függesztett tolóajtó a távlati terv, 10 mm-es ragasztott üvegből, vagy az ajtó fölé akarsz húzódzkodót fúrni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#97607) Atomgeszi válasza lemmy71 (#97589) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Fűthető ülőkének :D

(#97608) lemmy71 válasza Veron (#97597) üzenetére


lemmy71
őstag

Nálam van egy emeleti szárító helyiség ahol ytongból én is raktam egy válaszfalat 90X210 ajtóval, én sem raktam áthidalót, nem teherhordó fal. Két szál hatos betonacélt raktam az ajtó fölé, de anélkül is stabilan állna. Az egész falat telibe ragasztóztam és hálóztam utána lett glettelve, egy hajszál repedés sincs rajta (12 éve csináltam). Ha nálad is jól van ragasztva a és nem teherhordó akkor vidáman kibírja és ha ráadásul a gipszkartont telibe ragasztották a falra akkor az még rengeteget erősít rajta.

(#97609) macilaci78 válasza 3L1T3 (#97599) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rács: minél több fizikai akadály van a betörő előtt, annál kevésbé akar bemenni, még ha a kíváncsiságát fel is kelti. Több zár, esetleg több különböző elven működő zár is hasznos.
Ezzel együtt kényelmetlen még egy kulcs, még egy ajtó, ráadásul a rácsos ajtó nem csukódik olyan puhán, csendben, mint egy gumitömítéses bejárati ajtó.
És egy jól konfigurált biztosítás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#97610) Veron válasza lemmy71 (#97608) üzenetére


Veron
őstag

Akkor nálad legalább betonvas tartja.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#97611) eszmilan válasza pjen (#97595) üzenetére


eszmilan
tag


Tessék, 2018-as kivitelezés. Igazán megérte a spórolást...

(#97612) eszmilan válasza Veron (#97610) üzenetére


eszmilan
tag

Én berakatnám. Legalábbis, ha engem megbíznának szakvélemény készítéssel akkor berakatnám. Nem egy nagy munka.

(#97613) mezis válasza Atomgeszi (#97607) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem vicc ez. Ismerősöm eü. okok miatt 25 évvel ezelőtt Japánból hozott hasonló WC ülőkét.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#97614) lemmy71 válasza Veron (#97610) üzenetére


lemmy71
őstag

Neked meg a tok tartja, gondolom nem most rakták azokat a falakat, ha eddig nem vetemedett meg a tokod akkor nem lesz azzal baj. Én csak lelki megnyugtatásért raktam be, meg ezért mert kéznél volt a betonvas :DDD Honnan tudod hogy a tiédben nincs? Megfelelő ragasztóval van rakva az ytong és le van hálózva akkor az bomba biztos, ráadásul a karton is fog rajta ha telibe ragasztották.

[ Szerkesztve ]

(#97615) Atomgeszi válasza mezis (#97613) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Vágom, Xiaominak is van, kicsit olcsóbban azért :D

(#97616) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Tuti láma kérdés, de azért betolom. :DDD Mi annak a cuccnak a neve amivel fokba lehet vágni a stukkókat és a laminált padlóhoz való szegélyeket? És hol lehet ilyet venni?

Köszi! :R

(#97617) Flowtation válasza Ideg (#97616) üzenetére


Flowtation
őstag

gérvágó. Van kézi is, meg komolyabb asztali körfűrészek is tudják. KÉZI
a kéziből is van olyan nagyon egyszerű, ami csak 90 meg 45 fokot tud vágni.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#97618) Ideg válasza Flowtation (#97617) üzenetére


Ideg
aktív tag

Köszönöm! :R :R

(#97619) r.levente75 válasza Ideg (#97616) üzenetére


r.levente75
addikt

Gérláda

(#97620) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ha régen nyitott fűtésrendszer volt, és akkor a visszaágon volt a légtelenítő, később megcsinálták zárt rendszerre, és tettek a nyomó ágra is légtelenítőt, akkor most melyiket kell használni, nyitva hagyni?
Kinyitottam a nyomóágon lévőt, sziszegett is, de nem tudtam beazonosítani, hogy befelé szívja a levegőt, vagy kifelé.

Ha jól értem a visszaágon fölösleges is, mert én úgy értelmezem, hogy ott befelé is szívhatja a levegőt, és csak a nyomóágon levőt kellene nyitva hagyni, vagy néha kinyitni.

(#97621) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

A wc csészék alja mindig ugyan olyan? Mármint úgy értem, hogy ugyan olyan az ívük meg a méretük?

(#97622) Flowtation válasza Atomgeszi (#97620) üzenetére


Flowtation
őstag

Ha zárt a rendszer, akkor nem szívhatja a levegőt, mivel nyomás alatt van, azért lett zárt. Hivatalosan a zárt rendszer legmagasabb pontjára szokták tenni a légtelenítőt mivel a fizika szerint előbb-utóbb oda megy a levegő ha maradt a rendszerben: nekem pl a padláson van egy automata. Gyakorlatilag csak akkor használtam amikor pl. radiátorcsere volt és teljesen le lett engedve a rendszer. Amúgy van minden radiátor végén.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#97623) Met válasza Anulu79 (#97621) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem feltétlenül

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#97624) Atomgeszi válasza Flowtation (#97622) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, a legmagasabb ponton van. Akkor a szívó ágon zárva hagyom.

Srácok az mitől lehetett, hogy a fém mérőszalagot hozzáérintettem a festetlen radiátor csövön lévő legtelenito szelephez és leverte a firelet? :Y Utána vissza se engedte kapcsolni, csak miután szelektálva lekapcsoltam mind a 10 kismegszakítót?

Ja és fa létrán álltam

[ Szerkesztve ]

(#97625) Flowtation válasza Atomgeszi (#97624) üzenetére


Flowtation
őstag

Mit értesz szívó ág alatt? Fűtésnél van előremenő ami a kazánból jön ki és megy a radiátorok felé és van a visszatérő ami pedig a radiátorokból megy a kazán felé. Kb. mint az érhálózat artéria vs véna. Tudom hülye példa, de ehhez tudom hasonlítani. Ha automata a legételenítő, azt nyitva hagyhatod, elméletben a víz nyomása elzárja. A biztonság kedvéért én elzárva tartom, tudod ha vízkövesedik, ilyesmi esetleg nem zár el. Ha minden rendben akkor nem kell légteleníteni csak pár alkalommal, mondjuk feltöltés után.

A másik kérdésedre én nem igazán tudom a választ, viszont olyat már láttam, hogy a fűtésrendszer, radiátor le van földelve (?), gondolom az ilyenek miatt. Majd jönnek az elektromos szakik, aztán megmondják a frankót.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#97626) Morris válasza Flowtation (#97625) üzenetére


Morris
veterán

Nálunk is le van földelve a cső hálózat.

(#97627) lemmy71 válasza Morris (#97626) üzenetére


lemmy71
őstag

Alapban magában a gázkazánokban is rá van kötve a védőföld a belső csövezésre. Mire jutottál g.kapu ügyben?

(#97628) Morris válasza lemmy71 (#97627) üzenetére


Morris
veterán

Még semmire. Hétvégén felcserepelik a garázst. Aztán csak tavasszal tudom vakolni, javítani a falat. Majd talán akkor neki futok.
De az már biztos, hogy fehér lesz. (sajnos)

(#97629) lemmy71 válasza Morris (#97628) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem rossz a fehér szín, az megy mindenhez. Nekem is fehér mind a kettő, a kicsi már több mint húsz éves, jövőre átfestem a külsejét. Egyszer már felcsiszoltam vízpapírral utána meg átpolíroztam szép fényes lett, de többet nem kínlódok vele egyszerűbb átfesteni. A garázsfal bejárati méretre figyelj oda majd a vakolás előtt és vezetékelést is tervezd be (tápellátás kapcsoló).

(#97630) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Van egy falam, ami elkezdett penészedni. Az odáig rendben van, hogy letakarítom Szavóval, de erre a falra hamarosan beépített szekrény fog kerülni, és attól félek, hogy később újra bepenészedik, de akkor már nem fogom tudni takarítani. Van valami speciális festék vagy valami, amivel le lehet kezelni a falat, és onnantól penészálló lesz? Vagy legalább ellenállóbb, mint most. A Multipor szigetelőlapról azt állítja a gyártó, hogy a kémhatása miatt ellenálló a penésznek, de a multipor lap minimum 5 cm vastag, nem férne el.
Ugyanitt szívesen fogadok javaslatot csendes, de hatékony páramentesítőre. :R

(#97631) ALI_G válasza fero02 (#97505) üzenetére


ALI_G
veterán

Hogy tudnam megcsinalni veglegesre?

(#97632) lemmy71 válasza kelna91 (#97630) üzenetére


lemmy71
őstag

Nagy valószínűséggel a hőhíd miatt penészedik a falad, a szavó és a penészgátló festékek csak ideiglenes megoldás. Meg kell szüntetni a hőhidat, vagy telerakod a szobát párafogókkal és rendszeresen szellőztetsz akkor talán nem fog penészedni. Amúgy én a helyedben azt a részt ami penészedni kezdet, alaposan lekaparnám glettelném és újra festeném.

(#97633) lemmy71 válasza ALI_G (#97631) üzenetére


lemmy71
őstag

Csak az az egy csempéd mozdult ki? Csemperagasztód és fugaporod maradt?

[ Szerkesztve ]

(#97634) Atomgeszi válasza Flowtation (#97625) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Elméletileg automata légtelenítő.
Igen, szóval a visszatérőn is van egy légtelenítő, azt nem nyitogatom, meg van egy az előremenőágon is, ha épp feljutok a padlásra, akkor szoktam légteleníteni. Szokott is sziszegni.
Most megnéztem hidegen a rendszert a kiegyenlítő tartálynál, nem egész 0.1 bar volt benne. Most hallottam,hogy bugyborékol, amikor elindult a kazán, aztán mondom rápillantok. Rá is töltöttem némi vizet. 0.8-ig csak, nem mertem többet, mert a piros pöcköt is 1 bar -ig rakta kb a szerelő, amikor berakta a tágulásit.

Légtelenítést akkor most álló szivattyúval kell végezni, vagy mikor keringtet?

(#97635) ctrlaltdel13 válasza kelna91 (#97630) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nálam a festő tömény hipóval hígította a festéket, és azzal festette a fürdőt.
2 napig büdös de utána nem érezni, viszont azóta nyoma sincs penésznek.

(#97636) Flowtation válasza Atomgeszi (#97634) üzenetére


Flowtation
őstag

Idő kell, hogy a bent ragadt levegő ki tudjon szabadulni. Nekem 1,3-1,5 bar között van a nyomás hidegen. Ha még bugyborékol, csörög akkor nem jó, azt a levegő csinálja benne. Amikor keringet akkor kell légteleníteni, mert ha van valahol egy buborék, akkor az is csak akkor mozdul meg amikor a víz mozog. Ha van szelep, a radiátoroknál is légteleníthetsz. Azt majd ellenőrizd, hogy a beállított nyomás nem csökken-e, ha mondjuk reggel hidegen 0,8 meg délután mikor hazaérsz akkor is, az rendben van. Nekem pl most a gázkazán előremenőnél kicsit csepeg, időnként rá kell töltenem.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#97637) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

A burkoló említette, hogy laminált padló alátét is kellene. Mondta is, hogy van valami gombaölővel átitatott 5500/nm2. Itt egy kicsit meglepődtem. Eddig bármilyen alátétet néztem a legdrágább volt 1000/nm2 (5mm). Állítólag a Diegoban van. Honlapjukon tuti nincs.
Google sem dobott semmit. Találkozott már valaki hasonlóval?

Melyik manapság a legjobb alátét 12mm laminált padlóhoz?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#97638) koxx válasza Lokids (#97637) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2 milis parafa.

(#97639) fero02 válasza ALI_G (#97631) üzenetére


fero02
veterán

Ami olyan, azt le kell szedni, rendesen előkészíteni a felületet és újraburkolni+fugázni.

(#97640) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Szabványosított mérőhelybe a regisztrált villanyszerelő dolga a kismegszakítókat elhelyezni vagy pedig az EON-é?

(#97641) macilaci78 válasza Lokids (#97637) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezeket ismerem a non plus ultra kategóriában, mint laminált alátét. Silent Energy DS a legcsendesebb, 2450 Ft-ért van itthon.
Gömbaölővel átitatott padló alá való dolgon általában vakpadlót, várnafát értenek, az 5500 Ft/m2 ár is stimmelhet, de félre beszélt a szaki.
Esetleg nem négyzetméterárra gondolt, hanem csomagárra.
Parafa is jó, 17 dB-t csillapít, hőre pedig jobban szigetel, ha nincs padlófűtés, ez hasznos. A Silent Energy DS 21 dB-t csillapít és a legjobban ez vezeti a hőt azon tekercses alátétek közül, amit eddig láttam.
Arra figyelj, hogy a tekercses parafák sűrűsége nem mindegy, az alátét sűrűbb (kb 500 kg/m3), mint a kitűzőtáblának való (kb 300 kg/m3). 2 mm-nél vastagabbra a laminált szempontjából nincs szükség, de 5 mm-nél vastagabbat még szintezés miatt sem raknék.
És ha már itt tartunk, a legtöbb laminált padló gyártó garanciális feltételként megköveteli a párazáró fóliát. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#97642) macilaci78 válasza tothjozsi96 (#97640) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amihez csak a plombán keresztül férsz hozzá, az a szolgáltatóé. Még régen (15 éve) az albérletben az óra alatti kismegszakító füstölt el, konkrétan egy ceruzát át lehetett rajta dugni keresztben. Kijött a szolgáltató hibaelhárítója, plombát bontott, kicserélte, lett áram, plombázott, aláíratta a munkalapot és elment. Ingyen volt, kaptam egy levelet a szolgáltatótól, hogy hibabejelentés történt, megállapították, hogy a szolgáltató felelőssége, a hibát elhárították.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#97643) gerisz23 válasza tothjozsi96 (#97640) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha az óra alattiakra gondolsz akkor az Eoné,ha raktak be elmenő szekrényt is akkor azt villanyszerelő is szerelheti,nem kell a regisztrált szerelő hozzá.De az a része nincs plombálva,a lakás felé az elmenő kábeleket is oda lehet bekötni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#97644) tothjozsi96 válasza gerisz23 (#97643) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm!

Még egy kérdés.
Alanyi jogon jár a 32A, de ez a vezéreltre is igaz?
3x20A-ra adtam be az igényem, vezérelt jelenleg 16A.
Ezt ingyenesen kérhetem 32A-re?

(#97645) Kalandor válasza eszmilan (#97611) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:Y Idén cseréltünk ablakokat, először azt hittem, hogy 2-2 zártszelvény van minden ablak felett, de amikor megvéstem, kiderült, hogy 2-2 rendes, nagy vasúti sínszál van minden ablak felett.

BTW: sokáig morfondíroztam (itt a topikban is), hogy 2 v. 3 rétegű legyen az üveg. 3-asat vettem, eddig nem bántam meg, "ezerszer" jobb, melegebb.

[ Szerkesztve ]

(#97646) gerisz23 válasza tothjozsi96 (#97644) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha jól tudom vezéreltre is annyi kérhető mint nappalira.De minek 32A vezéreltre?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#97647) Spet válasza Kalandor (#97645) üzenetére


Spet
addikt

Legalább masszív volt az áthidaló :DDD (meg a hőhíd)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#97648) tothjozsi96 válasza gerisz23 (#97646) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Gondoltam mehetne arról a klíma akkor.

(#97649) Lokids válasza macilaci78 (#97641) üzenetére


Lokids
addikt

Az a cucc elég ütős, de legalább nehezen beszerezhető. Maradok valami ár/érték arányban jó cuccnál.
Ez az alátét milyen lehet?
Meg minek van rajta hőtükör réteg?

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#97650) gerisz23 válasza tothjozsi96 (#97648) üzenetére


gerisz23
őstag

A vezérelt nem megy egész nap,klímának inkább H-tarifa kell azt hiszem.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.