Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#83051) pjen válasza #69059072 (#83049) üzenetére


pjen
félisten

Már a harmadik gépet nyúzzuk,de még egyik sem ártott a munka lapnak,pedig nálunk is alá van tolva.

(#83052) mrhero


mrhero
tag

Udvari kocsibeállóhoz egyszerű drótháló kerítés tövébe szeretnék elektromos kiállást. Burkolat térkő, alatta kulékavics. Egyelőre sima doboz, semmi konnektor. Majd később kiderül mi lesz a sorsa. Vagy le lesz fedve a kocsibeálló és akkor onnan mehet az áram a világításnak, vagy csak egy kis szerszámos bódé lesz, amibe onnan vezetjük be az áramot. Lehet készen kapni valamilyen tartó konzolt a doboznak ilyen célra?

(#83055) albiosz válasza #69059072 (#83054) üzenetére


albiosz
őstag

Vegyél inkább mosogatószivacsot mosogatógép helyett, akkor tuti nincs sós gőz.
;]

Viccet félretéve én nem tudok ilyen dedikált cuccról szabadonállóhoz, tehát marad a barkács, vagy fontold meg mégis a beépíthetőt. Nem kell azt se beépíteni feltétlen, de ha pult alá megy, akkor úgyis mindegy milyen a teteje.

(#83056) emre válasza #69059072 (#83049) üzenetére


emre
veterán

És be fog férni?
Egy ismerősömnél tényleg a barkácsolás maradt, mert csak úgy fér be a pult alá hogy el lett bontva a teteje.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#83057) pjen válasza #69059072 (#83054) üzenetére


pjen
félisten

Pedig azt hittem egyértelmű.Ha 20 évig nem lett semmi baja a pultnak,és nem is adnak hozzá,akkor nem kell.Nekem mondjuk van körbe 2 cm hézag.

[ Szerkesztve ]

(#83058) kunberci válasza ctrlaltdel13 (#83046) üzenetére


kunberci
aktív tag

Van egy fafödémes, és egy betongerendás födém rész. A fafödémes részt azt elláttuk párazáró fóliával a szigetelés alatt, a betongerendás részt azt nem. A gerendák és a közét elég problémás fóliával ellátni. Igaz, hogy nem látok az 50 cm szigetelés alá, de eddig a szigetelés tetején nem látni semmit. 12 éve már megvan. Egy biztos nem látom, hogy összeesett volna.
A kőzetgyapot jobban viseli a párazárás hiányát? Mennyivel jobb a kőzetgyapot, mint az üveggyapot kétszeres vastagságban? A kőzetgyapot kétszeres árban van az üveggyapothoz képest.

(#83059) ctrlaltdel13 válasza kunberci (#83058) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A kőzetgyapot nem esik össze nedvesség hatására,ennyivel jobb szvsz.láttam már 20 üveggyapotot 5cm-re zsugorodni,úgy hogy felülről nem kapott nedvességet,csak alulról.
Szigetelése biztos nem több a kőzetnek mint a dupla olyan vastag üvegé.

(#83060) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

Adott egy kis problémám, mégpedig hogy 2 éve gipszkartonoztam a szobám, a plafon stukatol, és a padlás le van betonozva, viszont már másodjára veszem észre hogy az egér mintha a gipszkartonba szaladgálna, és még a bordűrbe is le tud menni a sarokba, ami nagyon idegesítő, persze ez csak akkor lenne biztos ha szétkapnám

na már most, szét is akarom szedni ha nem lesz jobb őtletem, és úgy akarnám.hogy kijavítani a vakolást ahol le tudott jönni, és akarok egy másodlagos védelmet, a lécek közé raknék valamit még, pl osb vagy lemez, ebbe nem vagyok biztos hogy mit, olyan anyag kellene ami olcsó, nem tud rajta át jutni az egér és ha kaparja akkor nem is hangos, van valami ötletetek vagy esetleg más bontás nélküli megoldás

mert hiába mérgezem hetek alatt döglik meg aztán úgy is jön másik, de szinte lehetlen megtalálni azt is hogy hol tud felmenni, bemenni

Xbox One: bandymnc

(#83061) Ferike81 válasza bandi0000 (#83060) üzenetére


Ferike81
senior tag

Egy barátomnál volt hasonló. Nehéz ügy, mivel az OSB-t simán átrágja a kis rohadék. Mérgezés kilőve, mert mi van, ha a gipszkartonra döglik rá? Rohadt büdös tud ám lenni. Egérragasztó a padlásra, de csak miután ki van takarítva frankón. Jön az ősz, így mostanában költöznek be az egerek. Sajnos a falon simán fel tud menni. A barátomnál a kábelcsatornában ment a gk mennyezet fölé, mert a világításnak a kábeleket a padlás felől vezették. Ilyenkor ősszel én is végigrakom a padlást egérragasztóval a biztonság kedvéért. 3 éve fogtam utoljára egeret. Biztos, hogy egér? Nekem egyszer egy fekete bogár kapargált a holkerlécen, én is azt hittem egér, aztán egy óra hallgatózás után megtaláltam a bogarat a ledszalagon sasszézni.

[ Szerkesztve ]

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#83062) bandi0000 válasza Ferike81 (#83061) üzenetére


bandi0000
nagyúr

tuti hogy egér sajnos, mert szalad végig a bordűrbe, raktam ragasztót, de most a melegekben meg is olvadt, gondolom így nem is hatásos, de a padlás is meg van terítve hőszigeteléssel bár a szobám felöl elpakoltam

akkor lehet marad a lemez, nem olyan drága és azt tuti nem rágja át, inkább hallgazom azt, mert így tuti nem jön le, csak így ki kell dobni egy csomó pénzt

Xbox One: bandymnc

(#83063) macilaci78 válasza marositech (#83039) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Festéktől is függ. Nálam a Legrand Valena gyári kivitelén is meglátszik a használat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83064) Ferike81 válasza bandi0000 (#83062) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nem tudom, hogy akarod ezt megoldani. A szélek alatt alá fog tudni menni. Nem hiszem, hogy ez lenne a tuti megoldás. Hol tud a beton alá menni? Ott kellene a réseket megszüntetni. Jó híg csemperagasztó, vagy betont beönteni. Látni kellene hol megy a betonburkolat alá. Esetleg nincs nyitott kábelcsatorna, vagy tv kábel a padláson?

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#83065) gerisz23 válasza bandi0000 (#83062) üzenetére


gerisz23
őstag

Bármit rakhatsz,mindenhol átrágják magukat...
Mrhero:lehet de akkor olyat vennék amin dugaljak is vannak.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#83066) bandi0000 válasza Ferike81 (#83064) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem nem, nincs kábelcsatorna, a betont ahol láttam rést azt megszűntettem elvileg, de nem tudom hogy lett betonozva, de pl a fal is vályog, és pl a fal mellett beton felett bemehetne a vályogba, beton alatt ki, persze elég fura lenne, de túl sok a lehetőség

én azt akarom megoldani, hogy ha a stukatol alatt ki tudna jönni valahol a vakolat alatt, akkor oda a vakolatra alulról borítanék lemezt, tehát ha csinál egy lyukat a vakolatba, akkor a lemeznek megy neki, ahol nincs lemez, ott a léc van, de a lécre meg oldalról van rá csavarozva a lemez, ami meg van hajtva, leg is erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#83067) macilaci78 válasza hódmaci (#83043) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kibaszás bizony társasjáték. :o

Karmko: szerintem semmit, én legalábbis eddig sehol sem láttam. A munkalap impregnált, minden oldalán fóliázott. Ha nagyon akarsz valamit tenni, vannak öntapadó PVC fóliák, amikre az üzletek padlóira nyomtatnak reklámot. Veszel a megfelelő méretben nyomat nélkülit és felragasztod.

emre: egyik ismerősömnél is le kellett pattintani a tetejét. Nem mondanám barkácsolásnak... Viszont a másik lehetőség, hogy a konyhaszekrény alatti szintezőlábakat magasabbra kell cserélni és csak szokliból kell újat vágatni. Hozzávetőlegesen 10-15k anyagköltség, pár villáskulcs és csavarhúzó kell hozzá.

bandi0000: munkahelyen gipszkarton álmennyezetben szaladozott az egér. Vettem egy élve fogó csapdát, felraktam. Pár hét alatt belesétált, kint elengedtem, majd visszaraktam a csapdát. Ennek kb 2 hónapja, a csapda azóta üres.
Ha mérgezed, akkor ugyanott pusztul el, ahol most zajong. A szag is ugyanonnan fog jönni. Ha elbontod, koránt sem biztos, hogy az összes rést megtalálod és lejavítod. A ragasztó is jó megoldás.

Ferike81: egy egér egy gomblyukon is átfér, van róla youtube videó is. A beton melletti dilatáció hézagait is használhatja, amit viszont nem szerencsés rugalmatlan anyaggal tölteni, a rugalmasat meg kirágja.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83068) bandi0000 válasza macilaci78 (#83067) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nincs az ott folyamatosan, esténként 1-2 alkalommal végig szalad aztán hallom.hogy megy fel, és megszűnik, gondolom ki megy, raktam ragasztót meg mérget de nem láttam hogy hozzá nyúlt volna, ezért gyanús hogy nem a padlásról , vagy nem pont a szobám felől megy le, szal passz :D

Xbox One: bandymnc

(#83069) Flowtation válasza bandi0000 (#83068) üzenetére


Flowtation
őstag

A méreg - késleltetett - belső vérzést okoz egyrészt, másrészt nagy szomjúságot, ezzel hajtja ki az egeret, folyadékot keresve. Emiatt nem döglik meg bent. Ezek mellett én is a csapdát javaslom, nekem jobban bevált. Ragasztót nem, iszonyú kínlódás, főleg ha megmozdul mikor már félholt...tapasztalatból mondom. Persze ha ki hogy bírja, nekem 10 esetből többször ment bele a csapádba, mint a ragacsba.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#83070) Ferike81 válasza bandi0000 (#83066) üzenetére


Ferike81
senior tag

Pedig tartós megoldást csak úgy lehet elérni, ha nem hagysz réseket. Nem egyszerű, de sem az osb sem a lemez nem lesz megoldás. :(

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#83071) macilaci78 válasza bandi0000 (#83068) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vegyél két csapdát... Én ezt vettem. Van benne csalétek, ami csak szaglik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83072) bandi0000


bandi0000
nagyúr

de a csapdákat a gipszkartonba kellene rakni nem? akkor csak meg kellene bontani az egészet

Xbox One: bandymnc

(#83073) Ferike81 válasza bandi0000 (#83072) üzenetére


Ferike81
senior tag

Most viccelsz? És ha fog egeret akkor bontod újra, hogy kivedd? :D A csapdát is a padlásra tenném. Azelőtt kell elkapni mielőtt bejut a házba.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#83074) macilaci78 válasza bandi0000 (#83072) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én raknék a felület mindkét oldalára: padlásra és a szobába is.
A szobába: vedd ki az egyik konnektort, wagoval egyesével zárd le a vezetékek végét, így érintésvédelmileg is rendben leszel és az egérnek sem kell kirágnia magát.

Ferike81: lehet, nem a padláson keresztül közlekedik, főleg, hogy ami rést találtak, azt már kitöltötték. Csak oda nem tennék.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83075) AxBattler válasza macilaci78 (#83030) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez a LIVOLO nagyon szépnek tűnik, és mástól azt hallottam, hogy minőségi, és jól is szerelhető... csak hát az ára. :(

Tudnál valami más, megfizethetőbb, de azért még megbízható márkát ajánlani?

(#83076) pjen
Ja, Legrand-ról is jókat hallottam, és ahogy nézegetem, normális ára van.
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#83076) pjen válasza AxBattler (#83075) üzenetére


pjen
félisten

A Valena család?Megbízható,jól szerelhető,jól néz ki,és az ára is egész normális.

(#83077) bandi0000 válasza macilaci78 (#83074) üzenetére


bandi0000
nagyúr

rendben, köszi, és mit raktál a csapdába ami oda csallja ?

Xbox One: bandymnc

(#83078) DoItYourself válasza #69059072 (#83049) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ikea FIXA "nedvesség gátló". Párazáró néven van még néhány találat más oldalakon, de azok is méretre vágott öntapadós fóliák, csak 3x ennyiért.
Nem árt betenni, főleg ha nem lesz 2 cm hely körbe. :D
Nálunk elég volt néhányszor kinyitni a gépet közvetlenül a program végén anno, a kicsapó gőz szépen fel is áztatta a pult alsó részét. Az új konyhánál már felragasztottam, és oktatást is tartottam a gép helyes használatáról.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#83079) Morris


Morris
veterán

Emelt ágyást készítenék zsalukőből.
Hogyan készítsem elő az alapját, hogy később ne süllyedjen meg?
Két sor az egész.

[ Szerkesztve ]

(#83080) macilaci78 válasza AxBattler (#83075) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pénz nem számít! - idézet a kérdezőtől, akinek ajánlottam.
Egy Legrand valena is 1,5 k és a fasorban sincs dizájn tekintetében. Ha az üveg tetszik, akkor gondolom, fényes műanyag lenne az alternatíva, de ami jó minőségű, karcálló felülettel rendelkezik, az árban se marad el sokkal a linkelttől.

bandi0000: Semmit. Van benne csalétek, ami csak szaglik.

DoItYourself: egy konyhaszekrény áll a korpuszból és a munkalapból. A korpusz tetejét fillérbaszásból nem szokták élzárni, ezért ott védtelen a nedvességgel szemben, rá van fektetve a munkalap és a korpusz oldalait összetartó vízszintes átkötőkhöz van alulról csavarozva. Ha a linkelt fémlemezt felcsavarozod, az a korpuszt még nem védi meg és a gőz hátrafelé is mehet.
Akkor már inkább fólia, ami oldalt a korpuszra is lelóg, vagy oldalt egy-egy csík sziló.
De még egyszer mondom, a mai pultok körbe vannak fóliázva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83081) bandi0000 válasza macilaci78 (#83080) üzenetére


bandi0000
nagyúr

de ez gyárilag? mert obiba benéztem meg is találtam de üresnek tűnt

Xbox One: bandymnc

(#83082) mezis válasza bandi0000 (#83060) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy jófajta zseboroszlán ?

(Nem azt a fajtát, amelyik csak a frigo ajtajának nyitását figyeli. A mienk a patkányokat is megfogja. :K Az egér meg úgyis fog találni újabb rést meg újra termeli a veszteséget.)

mezis

(#83083) fero02 válasza Morris (#83079) üzenetére


fero02
veterán

Csinálj neki pontalapot.

(#83084) Morris válasza fero02 (#83083) üzenetére


Morris
veterán

Milyen méretben?

(#83085) bandi0000 válasza mezis (#83082) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hát nem zárhatom fel a padlásra :D + a kutyák se szeretik + a padláson van a hőszigetelés :D

Xbox One: bandymnc

(#83086) fero02 válasza Morris (#83084) üzenetére


fero02
veterán

2 m mély szerintem elég (ott már kellően kemény a talaj). A furat átmérő nem lényeges, amilyen van. Ennek nem lesz olyan mértékű tartószerepe, mint ha egy falat építenél rá.

(#83087) pjen válasza macilaci78 (#83080) üzenetére


pjen
félisten

Igen én is azért mertem a Siemens Delta üveget ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#83088) DoItYourself válasza macilaci78 (#83080) üzenetére


DoItYourself
addikt

Csalóka a kép, amit linkeltem, az egy öntapadós fólia, írtam is. :)
A 34mm vastag 2004-es Ikea pult nem volt körbefóliázva, amit 2 éve vettem tőlük, ott már befordult a fólia, de csak kb. 2cm-re, gondolom ezért adják hozzá a "nedvesség gátlót".

(#83086) fero02: 2 sor zsalukőnek 2m mély pontalap? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#83089) Morris válasza DoItYourself (#83088) üzenetére


Morris
veterán

Az szerintem is sok lesz úgy :D

(#83090) macilaci78 válasza bandi0000 (#83081) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gyárilag. Kívülről le lehet pattintani egy akkora műanyag lapot, mint a gyufás skatulya oldala, lehúzod róla a védőfóliát, visszarakod és kész.
Belül persze, hogy üres. Az Obiban nem árulnak se sajtot, se egeret. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83091) fero02 válasza DoItYourself (#83088) üzenetére


fero02
veterán

Hát ha azt akatod, hogy évek múltán se süllyedjen meg, akkor bizony le kell menni a kemény rétegig. Itt felénk Szarvason ez 90 cm-től 2 m-ig található. Nem tudom Bcsaba mennyire hasonló.

(#83092) macilaci78 válasza DoItYourself (#83088) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért adják hozzá, mert pénzt kérnek érte. És a bútorlap hivatalos megnevezése azért laminált forgácslap, mert laminálják a lapjait, egy vékony PVC-fólia van rajta épp a nedvességzárás végett. Az, hogy a dekorfólia csak 2 centit hajlik vissza, az mellékes. Van ott egy vízorr is, hogy a pultról lecsurgó folyadék ne csorogjon a lap alatt végig, be a szekrénybe, fiókba.

Én a mosogatónak kivágott lapot használom barkácsoláskor alátétnek, azon fúrok, flexelek, forrasztok, stb. Simán rá tudom tenni a gyöngyöző sörös korsót, semmi baja nincs tőle. Nedvesség szempontjából a konyhapult alja és teteje ugyanazt bírja. A probléma akkor van, ha sérül, például karcolódik. Vagy ha nincs élzárva, mint a korpusz teteje.

De ha nem lenne igazam, akkor a pulton lévő kávéfőzők, vízforralók, olajsütők gőze is kikezdené a felső szekrényt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83093) AxBattler válasza macilaci78 (#83080) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát lehet, hogy 2db aljzat a konyhapult fölé nem számít, de én meg egy teljes lakást szeretnék felszerelni, szóval... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#83094) DoItYourself válasza macilaci78 (#83092) üzenetére


DoItYourself
addikt

Most bútorlapról beszélünk, vagy konyha munkapultról? A munkapult teteje ellenálló, nem vitás, de itt az aljáról volt szó, a mosogatógép fölötti tartomány, ha jól emlékszek.
Amit 2004-ben beépítettem az így nézett ki:

Amit 2 éve, az kb. így:

Papírszerű kasírozás van mindkettő alján, ezek szerint GZP a neve.
Olyan faforgács munkapultot, ahol az alja megegyezik a tetejével, még nem láttam.
forrás pdf

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#83095) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Fürdőszobai munkához keresnék megbízható szakembert / céget.
( festés, csempézés, vízszerelés stb... )
Budapesten lenne a munka. Tudtok ajánlani valakit?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#83096) Baaraanz


Baaraanz
tag

Sziasztok,

Házat tervezünk venni, találtunk is olyat ami érdekes lehet.
Van ötlete esetleg valakinek, hogy kivel lehetne megnézetni, hogy minden rendben van-e vele?
Gondolok itt tető/statika/szigetelés stb állapotára.
Találtam céget akik elvileg 50k-ért adnak véleményt, nem tudom érdemes-e errefelé nézelődni, vagy érdemesebb 2-3 szakemberrel megnézetni külön a területeket (mondjuk itt a szervezés nehézkesebb lenne)

Köszi

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#83097) gerisz23 válasza Baaraanz (#83096) üzenetére


gerisz23
őstag

Szerintem ha tudsz feltenni pár képet/linket akkor itt is kapnál pár véleményt.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#83098) w.miki


w.miki
veterán

Volt nálunk a vizes ember, mondott pár dolgot, ezzel kapcsolatban kérnék véleményt:
1. Radiátornak nem ajánlja a törölköző szárítós radiátort, mert sok hőt lefog. Inkább legyen sima radiátor, és esetleg mellé (elektromos) törölközőszárító. Csak pici a hely. Nincs olyan hibrid, ami radiátor is, meg törölköző szárító is?
2. Villanybojler mellé nem ajánlja a LIDL féle Termosztátos csaptelepet a zuhanykabinba. Azt mondja többet fogyaszt. Érdemesebb egykaros csaptelepet vennünk. Van ebből ajánlott típus, a zuhanyzóba, aminek van egy kis kád(vödör)töltő része is, de kis kinyúlással?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#83099) Misi1980 válasza w.miki (#83098) üzenetére


Misi1980
senior tag

A törölközőszárítos radiátor tényleg nem a legjobb főleg ha kondenzációs kazán van ahol a rendszer 50-55 fokos előremenővel üzemel.Nekem is törölközőszárítóm van és én úgy javítottam a hatásfokon hogy nem fűzöm bele a törölközőt a szárítóba hanem vettem műanyag kampókat ami direkt erre lett kitalálva amit ráakasztok a törölkőzőszárítóra és eladogatom a vizes törcsit.Lehet hogy idővel kidobom a francba és veszek egy radiátort ami füt rendessen és teszek felé akasztókat amin tudok szárítani.2.5×2.5 a fürdőm és egy 60×180-as szárítom van de nem az igazi kellene még egy kis meleg a fürdőbe.

(#83100) TeeJay


TeeJay
félisten

budapesti panelban műanyag ablakot szeretnék majd a régi fa helyére
szúnyoghálóval és redőnnyel

tudtok normális céget akitől ajánlatot kérjek?
panel postaládába simon árnyékolástechnika dobálja a szórólapjait konkrét árral
ugye tudják hogy a panelbe melyik 5-6 féle ablak kell és már van róla ár írva

Veka vagy Hevestherm ami nekem szimpatikus azok közül néznék
szóval melyik cég ajánlott ablakcserében?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.