Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55201) föccer válasza cafat (#55198) üzenetére


föccer
nagyúr

Konyokkel fog menni csak. A minimalis ajanlott hajlitasi radiusz az d*5

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55202) buherton válasza cafat (#55198) üzenetére


buherton
őstag

Könyök. Ha ne talán tán a hajlítás végett mégis sérülne az alu, akkor már késő bánat lesz.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#55204) updog válasza Met (#55200) üzenetére


updog
senior tag

Én még tavasszal futottam bele ebbe, az a poén, hogy a régi ELMŰ / régi ÉMÁSZ számlázós oldalak is működnek (/tek akkor), az ELMŰ-ÉMÁSZ Energiaszolgáltató weboldal mellett.
És beengednek a felhasználóazonosítóval, mutatnak is mindent, és sehova nincs kiírva nagy rőt betűkkel, hogy ne légy buta és ne itt fizesd a számláid... csak gratulálni tudok az ergonómikus megoldáshoz..

Kollégának konkrétan hátralékot számláztak ki mert a régi oldalon befizette a számlát, vissza is igazolták, csak épp sehol nem írták már jóvá, mert ugye nem ők szolgáltatnak, sorry.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#55205) mezis válasza #46372352 (#55190) üzenetére


mezis
nagyúr

Én sok évvel ezelőtt magam szereltem be a DSC riasztót. Annak mindegy volt, hogy egy nyitásérzékelő mikrokapcsoló vagy mágnessel működő reed relé. (Tulajdonképpen egy pár száz ohmos ellenálláson keresztül áramot keringet egy egy ilyen áramkörön, ahol az áram eltűnése váltja ki a riasztást.

(A készülék a nyomógombjaival "programozható". (Home Away kör, telefonszám, kódok,...)

mezis

(#55206) mezis válasza Bacusuz (#55187) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem jelent egy padlástér plusz terhelést a klímának. Kint a tetőn, nyugati falon sokkal jobban melegíti a közvetlen napsugárzás.
Kicsit melegebb lesz a padlástérben, gondoskodni kell a megfelelő szellőzésről. És a zajcsillapításról a födém felé is.

mezis

(#55207) mezis válasza w.miki (#55181) üzenetére


mezis
nagyúr

Egyes keringető szivattyúk hajlamosak a nyári hosszú pihenő alatt kissé megszorulni. Én az őszi indításkor mindig kicsavarom a tengelyvég fényes záró csavarját és óvatosan megforgatom a tengelyt egy csavarhúzóval.
(Óvatosan, állítólag van amelyik nem acélból, hanem kerámiából készült.)
Ilyenkor pár csepp víz is kijön onnan, de az természetes.

mezis

(#55208) buherton válasza mezis (#55206) üzenetére


buherton
őstag

Én nem nagyon tennék kültérit a padlásra. A cserepek alatt egész nap kemence érzés van és a kondenzvízet sem feltétlenül egyszerű elvezetni. Szerintem egy részben takart nyugatival jobban jár az ember.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#55209) macilaci78 válasza Bacusuz (#55187) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A közös képviselő ehhez kevés, osztatlan közös tulajdon ugyanis. A lakóközösség határoz róla.

dantre: Coolboy323 például biztonságtechnikai mérnök...

exlepra: lezárt, lepecsételt borítékban hagyja ott...

cafat: az aljzatban először elfordítod a fallal párhuzamosan, majd ott felfordítod a falra. Így akár méteres íven is fordulhatsz...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#55210) fess válasza updog (#55204) üzenetére


fess
őstag

Még most is működik a régi oldal, először szinte mindig oda lépek be, mert az előzmény azt hozza be

(#55211) w.miki válasza macilaci78 (#55184) üzenetére


w.miki
veterán

Közben találtam néhány szivattyút a neten, szerintetek melyiket válasszam?
Debrecen
Mateszalka
Fehérgyarmat
Miskolc

Bár a mienk az adatlapja alapján egy kicsit más, de gondolom ezek újabb típusok, és ugyanúgy jók lesznek.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#55212) werszomjas válasza Met (#55186) üzenetére


werszomjas
őstag

Fent sztem van akkora rés, hogy beférnek (ott is), mindenképpen tömíteném a hézagot.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#55213) Lipton


Lipton
őstag

Csohajlitas: siman hajlitjak radiatorhoz is, a lenyege ezeknek a csoveknek, hogy betonban NINCS toldas. Padlofutes eseten sem illik semmilyen modon "megszakitani" a csovet.

Riaszto: jo telepito eseten o olyan kedvezmennyel kapja az eszkozoket, hogy neked nem kerul tobbe, mintha reszenkent megvennek. Feltenni, vezetekezni nem nagy mutatvany. Legrosszabb esetben 20-ert felprogramozzak, de egy kezikonyvvel es nemi erzekkel/idovel megcsinalhato magadnak is. Atjelzes eseten csinaltassad meg inkabb kompletten mert akkor csomagban jobb aron van. Tavasszal LCD kezelos galaxy rendszer 250m2 irodara volt kompletten 130k (kpl kozpont, lcd kezelo, kulteri, 2x nyitas, 14x mozgas kabelezve es szerelve).

(#55214) windlord válasza #46372352 (#55203) üzenetére


windlord
őstag

En viszonylag sok riasztot csinalok es csinaltam.
A DSC illetve jobban a Paradox-ban hiszek.
De izlesek es pofonok.
Mindketto beton stabil.

(#55215) updog


updog
senior tag

Sziasztok,

(engedéllyel, de ha probléma akkor törölhető :) )
Bp. Zugló (Örs mellől) ingyen elvihető felújításból kimaradt 9,5 tábla Rockwool steprock HD 30mm-es lépésálló kőzetgyapot, és kb 5 tábla 50mm-es üveggyapot.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#55216) Agostino válasza Agostino (#54392) üzenetére


Agostino
addikt

visszareagálva erre a régebbi hsz-emre, hátha másnak is hasznos lesz, ha más nem kiindulási alapnak. a redőnyömet végül a powersolar szerelte be. kijöttek felmérni, méretet vettek, teljesen korrekt két szakemberrel. megállapodtunk, kifizettem az előleget, megbeszéltük mikor hány órára jönnek. minden pontosan elkészült időre, pontosan jöttek, nem volt kavarás az összeggel sem. egy óra alatt felrakták, még alapszintű oktatást is kaptam : ) összességében őket személyes tapasztalatom alapján jó szívvel merem ajánlani. profin szereltek, semmi fejvakarás vagy értetlenkedés.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#55217) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak.Középen nyíló Velux tetőtéri ablakra szúnyogháló megoldást keresek.Ki ismeri ezeket,milyen az ajánlott? :)

(#55219) pjen válasza #46372352 (#55218) üzenetére


pjen
félisten

Köszönöm,holnap meglátogatom. :) :R

(#55220) cafat válasza cafat (#55198) üzenetére


cafat
tag

Kicsit nézelődtem és találtam rá példát, ahol könyök nélkül, a csövet meghajlítva álltak fel merőlegesen a falra. [kép]1, [kép]2
Rosszabb megoldás-e így, mint könyökkel?

(#55221) macilaci78 válasza cafat (#55220) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tehát a padló síkjában ráfordulsz a csővel a fal síkra, majd innen a fal síkban felfelé fordulsz oda, ahova jól esik. Tetszőlegesen nagy ívet adhatsz neki és nem lesz benne toldásod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#55222) #03969024 válasza macilaci78 (#55221) üzenetére


#03969024
törölt tag

Igen, csak pl. parkettaszegély tartójának fúrásakor észnél kell lenni!

(#55223) föccer válasza #03969024 (#55222) üzenetére


föccer
nagyúr

Parkettaszegélyt ragasztani kell. Legalábbis épp eszű ember ragasztja.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55224) macilaci78 válasza #03969024 (#55222) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Parkettaszegő tartójának fúrása nem egész 2 centire a lerakott parektta fölött. Soha vissza nem térő alkalom, hogy a dilatációs rést egy életre televerd porral, és a tokmánnyal úgy istenesen összeb@szd a friss padlót...
Aki észnél van, az nem fúrja. ;)

Én például méterrúd társaságában körbefotóztam a lakást a gépészeti alapszerelést követően, de még a vakolás előtt. Tudom, hol van vezeték, kábel a falban. Gondolom, más is hallott már a fénykép, toll, papír mágikus erejéről. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#55225) Lipton válasza macilaci78 (#55224) üzenetére


Lipton
őstag

Minden fal es padlo vakolas es betonozas elott fenykepezve :) tobb 100 kep van az epitkezesrol.

(#55226) macilaci78 válasza Lipton (#55225) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ügyes vagy, ülj előre! :C

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#55227) #03969024 válasza föccer (#55223) üzenetére


#03969024
törölt tag

Lamináltét is? Elég kis felületen fekszik fel... Nem kötözködöm, csak tanulok.

(#55228) mezis válasza cafat (#55220) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, rosszabb, mint korábban is írták, toldás nem szerencsés.

macilaci78 lerajzolta, hogy lehet a legkíméletesebben hajlítani. A szokatlan vonalvezetésen ne aggódj, csak akad egy fényképező szerkezet. Továbbá a vezeték keresők (fémkeresők) sem drágák. (A műanyag csőnek bizonyára van egy ALU rétege is.)

mezis

(#55229) mezis válasza pjen (#55217) üzenetére


mezis
nagyúr

Én a tetőtéri ablak négy sarkába csavartam egy-egy szemes csavart (illetve mellette a lambériába), sűrű hálós függöny "láncgörbe" formában lóg ezeken. Oldalfalat is kellett rá szabni. Az egészet gumi szalag tartja.
(Most nem tudok képet mellékelni, ha kéred holnaputánra készíthetek.)

mezis

(#55230) föccer válasza #03969024 (#55227) üzenetére


föccer
nagyúr

Azt leginkább. :K Sokkal gyorsabban jobban és szebben meg lehet csinálni, mintha a kis műanyag bizbaszokkal szrakodnál.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55231) r.levente75 válasza #03969024 (#55227) üzenetére


r.levente75
addikt

Szegbelövő.

(#55232) #70869248 válasza cafat (#55220) üzenetére


#70869248
törölt tag

én is így álltam fel, de sokat kell vésni, hogy a hajlítási szög is rendben legyen, és a hajlítás a negatív sarok alá essen, ahol csak ásni kell ott megoldható, a fürdőben kényelmesen fel lehet hozni, de pl. a radiátorcsöveket amik a betonrétegek közt futnak már elég macerás és nehézkes.

(#55233) Misi1980 válasza föccer (#55230) üzenetére


Misi1980
senior tag

Milyen ragasztóval rögzíted a parkettaszegélyt?

(#55234) macilaci78 válasza r.levente75 (#55231) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Marha esztétikus, amikor a dekoros, vagy tömörfa szegőn ott virít a sok fém pötty, vagy lyuk. Panelban külön öröm.

Misi1980: szerelő, vagy meleg ragasztó plusz sziló.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#55235) föccer válasza Misi1980 (#55233) üzenetére


föccer
nagyúr

Sok féle építőipari ragasztó van, pl a patex-nek is. Ezek a tubusosok a legjobbak. Egyenletesen és vékonyan lehet őket kinyomni a megfelelő élre. Ezután ügyesen hozzá nyomod a falhoz és ott is marad. Ha nem nagyon egyenetlen a falfelület, akkor nem kell sem megtámasztani, sem szegelni vagy tűzni. Ha marad rés a padló és/vagy fal mellett ami zavar, akkor szín azonos vagy közel szín azonos akrillal ki lehet húzni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55236) r.levente75 válasza macilaci78 (#55234) üzenetére


r.levente75
addikt

Még egy panelba elmegy egy szódával a ragasztás, de egy girbe gurba téglánál ember legyen a talpán aki megfogatja ragasztóval, amikor marha nagy feszültség van a szegélylécben, ha még esetleg egy gyengébb vakolattal, vagy gletteléssel-festéssel párosul. :F
A mai szegek feje nem látszik, egy jó pisztollyal párosítva, ami nem üt nyomot a lécen. Max fél méterenként van egy, de általában minden szoba valamilyen szinten bútorozott, így kevés látszik belőle.

[ Szerkesztve ]

(#55237) exlepra válasza r.levente75 (#55236) üzenetére


exlepra
tag

Az egyik minap linkelt könyvben láttam egy érdekes szerszámot, pont erre találták ki. Kis gyalu szerűség, egy pici csíkot felhasít, oda be lehet verni a szegett aztán vissza lehet ragasztani a felvágott darabot.

(#55238) föccer válasza r.levente75 (#55236) üzenetére


föccer
nagyúr

A manapsag hasznalt preselt papir sxegolecek nagyn hajlekonyak, ha nem porlados a fal, akkor siman ragaszthato a girbe-gurba falra is, csak akkor valahogy meg kell tamasztani, ekelni a falhoz, amik kikot a ragaszto.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55239) mezis válasza macilaci78 (#55234) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem kellene mániákusan elrejteni, mindent, ami szükséges a dolgok összetartására. Csak arra kell figyelni, hogy esztétikus legyen az, ami kilátszik. Pl. nem össze-vissza, ahogy sikerült, hanem pontosan arányosan kiosztva. A házépítésben sem szokás mindig eltüntetni a kilógó gerenda végeket, szarufákat, Igaz ilyenkor igényesebben kell elkészíteni, festeni,...
Van olyan is, hogy "military" stílus.

mezis

(#55240) macilaci78 válasza r.levente75 (#55236) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lássuk csak!
Van a parkettaanyagból készült szegő, pél tömör gölgy. Ez értelem szerűen nem hajlik. Ez természetesen nem hajlik, megnyugtatlak, a bognár fejű szög sem húzza oda tartósan, mert ha pillanatnyilag tart is, ez a fa dilatál, mozog és a szög apránként kicsusszan a falból. A megoldás: rövidebb szakaszokkal lekövetni a hullámos falat, ami hullámos szegőt eredményez. Vagy kinyomi a fal és a szegő közötti hézagot, de ez is kiemeli a fal hullámait. Vagy lehet hívni egy rendes festőt, kőművest, aki a fal alsó fél méterén elcsalva kihúzza a hézagot egyenesre.
Persze ez sok macera, ezért lehetett olyan megoldás, ahol 6 mm fejátmérőjű Reisser csavarral húzták oda a szegőt. ;]

Vannak a furnéros szegők jellemzően fenyő hordozón, jóval rugalmasabb, de még mindig macerás a nagyon girbe-gurba falra felrakni.

MDF-szegő jellemzően laminálthoz. Hát, ebből sem hajtogatsz perecet.

Van polisztirol szegő is, ezt már egyenesen tekercsben árulják. Hasonló, mint a díszstukkók a fal-mennyezet találkozásához. Ezt viszont le kell festeni, sosem lesz olyan textúrája, mint a fa hatású padlónak.

Jegyzem meg, ha a fal olyan görbe, hogy nem lehet szépen ráragasztani a szegőt, akkor ott az egyenletes dilatációs hézaghoz rendesen szabni kell egy laminált parkettát is, nem csak egy svédpadlót... Amelyik mester nem veszi erre a fáradtságot, az inkább csak taknyol, mint dolgozik.

mezis: igazad van, van, ami látszódhat. Kinek mi fér bele... Van, akinek a Reisser csavar feje is belefér 50 centinként, illetve két szegő találkozásánál akár 5 centire egymástól... Persze lehet csicsázni, hogy minden csavarfejen a mélyedések függőlegesen álljanak... :D
Csak arra kell figyelni, hogy esztétikus legyen az, ami kilátszik. - van olyan fillérb@szó ismerősöm, aki centire pontosan kiszámolta a szegélylécet is, minek okán a TV-állvány és a kanapé mögé kerültem a 10-30 centis lehulló darabok, mert így lett elég és ott nem látszik. 1 szál szegő kellett volna egy igényes munka kivitelezéséhez. De igazad van, nem látszik, amíg át nem rendezi a szobát, vagy valaki nem pillant véletlenül a kanapé mögé... Ezek az apróságok azok, amiket megcsinálni ugyanaddig tart jól/szépen, mint rosszul/csúnyán.
Van olyan, hogy military stílus, persze. Ha én egy mániákusan elrejtett rögzítésért fizetek, akkor ne a military stílust tolják az arcomba...

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#55241) r.levente75 válasza macilaci78 (#55240) üzenetére


r.levente75
addikt

Én a szegelést, nem az ősrégi bognárfejű szegre értettem kalapáccsal, hanem kompresszor, szögbelövő pisztoly a hozzá tartozó tűszeggel, ( nem u szeg ). Ma ezzel a szettel minőségi munkát lehet csinálni, aki bognárfejű szeget használ, amit te emlitesz, az valóban taknyol!

(#55242) pjen válasza macilaci78 (#55240) üzenetére


pjen
félisten

Én nálam valódi tölgy szegő van a valódi tölgy parkettán a falhoz nyomva a parkettához szögezem a szegő lécet.

(#55243) mezis válasza macilaci78 (#55240) üzenetére


mezis
nagyúr

"...lehet csicsázni, hogy minden csavarfejen a mélyedések függőlegesen álljanak..."
Nono! Van amikor a szálirányban az igazi ! :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#55244) macilaci78 válasza r.levente75 (#55241) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A tűszegről lecsúszik a szegő, vagy a falból jön ki...
Ilyen technikával csak vakpadlóra lövünk parketát a csap tövénél.

pjen: az alacsony profilú szegőnél úgy is kell.

mezis: alkudd bele az árba. :D

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#55245) r.levente75 válasza macilaci78 (#55244) üzenetére


r.levente75
addikt

Egy jópár folyómétert leraktam már, némelyikbe nem kis feszültséggel a végébe, de úgy még soha nem jártam, hogy lecsúszott volna a szegről a szegélyléc, vagy esetleg a falból kirántotta volna a szeget.

(#55246) zoltan6 válasza r.levente75 (#55241) üzenetére


zoltan6
őstag

mert kompresszora,meg szögbelövője mindenkinek van otthon a háztartásban. :D

(#55247) r.levente75 válasza zoltan6 (#55246) üzenetére


r.levente75
addikt

Ezt is úgy hívják hogy szakmunka, mint minden más ez is egy szakma!

(#55248) Met válasza zoltan6 (#55246) üzenetére


Met
Topikgazda

Lidl-ben most lesz, Aldi-ban most akciós :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#55249) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Honeywell FF06-3/4AA vízszűrő.
2 éve lett betéve,mert akkor kezdtünk bele a felújításba,1 éve van használatban folyamatosan mert akkor költöztünk be.
A kérdés,hogy milyen időközönként kell takarítani/vízkőteleníteni?
Amit látok,hogy alul van egy csap amin le tudom belőle engedni a vizet+le tudom a műanyag házat csavarni ami a spirál körül van.
(Jelenleg egy kis koszt látok a spirál alján)

Nincs semmi probléma,szeretném magam kitisztítani,csak nem tudom hogy álljak hozzá?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.