Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55701) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Fűtés javítással/korszerűsítéssel kapcsolatos kérdésem volna, hátha tudtok segíteni, ötletet adni. Új építésű társasházról van szó, házközponti fűtéssel. 3 szoba, 5 radiátor (1-1 a szobákban, 2 a nagyszobában, 1 törölközőszárítós radiátor a fürdőben). A nagyszobai radiátorokon manuális szelep van, a többin 1-6-ig számozott szelep. A nappaliban pedig hőfokszabályozó termosztát van. A helyzet az, hogy egyszerűen kontrollálhatatlan a fűtés. A termosztátnak kb. annyi funkciója van, hogy ha feltekerem, bekapcsol a fűtés, ha le, akkor kikapcsol. De a hőmérsékletet lehetetlen vele szabályozni. A radiátorszelepekkel tudok játszani, de az is annyira szar, hogy ha egy mm-t elfordítom, vagy k..va forró lesz, vagy tök hideg. Ráadásul az előző 1 (vagy talán 2) fűtési szezon óta szinte az összes radiátornak hideg az alsó fele, míg felül meleg. Hívtam télen egy fűtés szerelőt, azt mondta ez normális, minden ok, hamar felmelegszik a rendszer, és lezár a szelep, ezért nem tud felmelegedni az egész radiátor. De szerintem ez nem normális, és nem is valami hatékony. Régen tuti nem volt ilyen. Levegő nincs a radiátorokban, nem sziszeg, ha légteleníteni próbálom. Arra gondoltam, hogy "okosítanám" a rendszert. A radiátorokra tennék digitális hőfokszabályzós szelepet, ill. a termosztátot is lecserélném valami olyanra, amivel akár szobánként tudom szabályozni a hőmérsékletet, akár távolról is. Nézegettem pl. a Netatmo, meg a Honeywell kínálatát. Szerintetek jó ötlet? Vagy merre induljak el, hogy oldjam meg, hogy jól szabályozható, beállítható legyen a fűtés?
Igaz, meg kellene nézetnem a nyílászárókat is, mert pl. az egyik szobában (főként az egyik ablak sarkánál) szabályosan süvít be a hideg.

[ Szerkesztve ]

(#55702) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

beltéri ablakot + fapárkányt szeretnék lefesteni,
most átlátszó lazúr van rajta, ezt szeretném szürkére festeni.

simán ráfesthetek erre portalanítás után?

milyen lazúrt javasoltok hozzá?

Budapesten hol kapok olyat? lehetőleg ahol több árnalat közül tudok választani

milyen ecsetre, illetve mire lehet még szükség?

nem vagyok otthon a témában, de gondolom eligazítotok

köszi :)

erről lenne szó,

(#55703) philoxenia válasza seadrone (#55702) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szürke lazúrt, hogy a faminta megmaradjon? Ilyesmi?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55704) csemberlen válasza Drótszamár (#55688) üzenetére


csemberlen
őstag

Vagy fordítva dugtad be a dugaljat mint kéne, vagy a szivattyú van leragadva, vagy nincs elég nyomás a rendszerben.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#55705) mezis válasza Drótszamár (#55700) üzenetére


mezis
nagyúr

Grundfos szivattyú indítása.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#55706) nandow válasza r.levente75 (#55694) üzenetére


nandow
aktív tag

(#55694) r.levente75, (#55696) mm00 és (#55698) pjen

Köszi a válaszokat!
Az megoldható, hogy ha nem megy a ventilátor, akkor zárva legyen a szellőző (szagok az alattam lévő lakásokból ne érződjenek pl), és csak akkor nyisson ki, amikor működik a venti? Ha igen, hogy?
Vagy jobb az pl a fürdőnél, ha egész nap tud szellőzni, nincs lezárva?

(#55707) kelly416 válasza Thunderzolee (#55689) üzenetére


kelly416
veterán

Jaja, az nagyon jó kis cucc, de lehetőleg szabadban kell használni, vagy jól szellőző helyiségben.

Szerintem nem fékfolyadákra, hanem féktisztítóra gondolt, az már kissé hatásosabb, de nem feltétlenül takarítanék vele olyant, amiből kaja kerül a tányéromra.

(#55708) rii


rii
nagyúr

sziasztok

van értelme 10 cm-nél vastagabb EPS lapból megcsinálni a hőszigetelést 20 m2-es faház esetében?
pld 15 cm-esből?

csak mert itt a 10, 12 meg a 15-ösre is azt írja, hogy "Hővetezési tényező: 0,038W/mK"

vagy lehet a "hővetezési tényező" jelentésével nem vagyok képbe ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#55709) biker válasza rii (#55708) üzenetére


biker
nagyúr

nem vagy képbe :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#55710) rii válasza biker (#55709) üzenetére


rii
nagyúr

hát az biztos .-)))))) :B

és akkor sokat dobna egy 15cm-es a 10cm-eshez képest?
csak mert drágább, és hogy megéri-e annyival többet kiadni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#55711) pjen válasza nandow (#55706) üzenetére


pjen
félisten

Van automata zsalus és beépített időzítős is.Egy kis gáz dugattyú mozgatja egy rugó ellenében.

(#55712) zoltan6 válasza nandow (#55706) üzenetére


zoltan6
őstag

Ez kell neked,berakod a ventilátor elé.
Ventillátor pillangószelep, 100 mm

(#55713) nandow válasza pjen (#55711) üzenetére


nandow
aktív tag

Nézem ezeket a ventiket. Helios márka ajánlott volt.
Itt van pl ez. Ebben van visszacsapó szelep is. De majdnem sokallom az árát. Mennyiért lehet kb normálisat venni? Ami mondjuk nem hangos nagyon...

(#55714) föccer válasza rii (#55710) üzenetére


föccer
nagyúr

A hovezetesi tenyezo ax egyseg vastagsagra vonatkoztatott ertek es nem a tenyleges vastagsagra.

Mi a celod a fahazzal? Folyamayosan lakni? Ha igen, akkor inkabb 15 cmt raknek fel, de legalabb ilyen fontos a nyilaszarok, illetve a felso fodem szigetelese.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55715) mm00 válasza nandow (#55706) üzenetére


mm00
aktív tag

Vents-en láttam, hogy egy masszív műanyag visszacsapó szelep van, ha jól láttam, akkor gravitációs elven működik. Aerauliqa-n meg egy vastagabb kör alakú fólia a visszacsapó, ami a "hajlított" állapotból azonnal visszazár, ha leáll a ventilátor.

(#55716) rii válasza föccer (#55714) üzenetére


rii
nagyúr

folyamatos kintlakás lesz igen.

plafonra meg a padlóra milyen szigetelést tudnál ajánlani?

padlóra lépésálló, a faház betonbakokon áll, nincs alapja, a padló csak egy sima falap, kívülről, a háznál körbe lesz az alja vastagon fóliázva, de most mást nem lesz lehetőség vele csinláni.

padlóra jó lenne 15 mm-es OSB lap? .... és lépésálló hőszigetelésből hány cm-es kellene?

plafonra sima EPS lapból hány cm vastag kellene?

a nyílászárók 2 rétegű ablakok, jó szorosan záródnak.
az ajtó csak egy sima bejárati ajtó, arra lehet h ki kell találni még valamit.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#55717) pjen válasza nandow (#55713) üzenetére


pjen
félisten

Hát ez elég húzós.Egy univex alap venti 100mm cső be 2700ft,de még az oeere is megvan 6-7 ezerből.Egy vissza csapót is kapsz 2000ft alatt.20körül már kapsz automata zsalust pára érzékelővel.

(#55718) nandow válasza pjen (#55717) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszi!
Akkor keresgélek valami olcsóbbat. :D

(#55719) pjen válasza nandow (#55718) üzenetére


pjen
félisten

Univex ben 10 kötül már kapsz automata zsalust pára érzékelővel és időzítővel.100mm cső,100 köbméter/óra.

(#55720) seadrone válasza philoxenia (#55703) üzenetére


seadrone
őstag

igen, a faminta megmaradjon, az a lényeg.

ez kültéri, az mehet bentre is?

és ráfesthetek az egyébként ép , átlátszó lazúr rétegre?

egy liter kb menniy felületre elég ?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#55721) föccer válasza rii (#55716) üzenetére


föccer
nagyúr

No, ez kissé bonyolultabb így. Meg kellene lesni. Alulra is táblás hőszigetelést raknék, a gerendák közé. Alulról, feldrótozni, PE fóliát rászegezni, majd deszkaborítás rá. 15 cm minimum, de függően a gerendázattól. A belső padlóhoz így kvázni nem kell nyúlni.

Felső szakaszra 200 cm táblás kőzetgyapot, alá fölé pára áteresztő fólia.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55722) Thunderzolee válasza nandow (#55718) üzenetére

Nekem ilyen van a fürdőben, és a WC-ben is (páraérzékelős nélküli, csak szimpla időkapcsolós).
Van belül átlátszó fólia fülek, amik a visszajövő levegőnek állják az útját (meg gondolom bogarakat is kiszűri).
Kivéstem a vezetékek helyét, kapcsolót szereltem fel, szétvertem a falat, kivertem belőle a régi kerámia lyukakat, megdolgoztam vele, de jó lett. Van rajta egy pici led, azt szeretem.

Nekem ez halk.

Elhiszem, h van 25ezerért is, azok lehet, h teljesen zajtalanok, ennek van egy ilyen kis búgása, ahogy megy, de hát nem tudom, én azt gondolom, egy ilyen kis fürdőszobai ventinek lehet azért ennyi hangja..
Amikor vettem, a boltban azt mondtam, h halkat keresek, ezt adta a boltos.
És (szvsz) tényleg az is.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#55723) rii válasza föccer (#55721) üzenetére


rii
nagyúr

az a baj, 20 cm magasan van csak a kisház, ez alá nem tudom hogy lehetne betenni bármit is ... a kisebbik kutyám tud csak bemászni, a nagyobbik már nem is .-)

a beslő "padló" amúgy is gány, annak nem árt, ha "más" lesz.

"Felső szakaszra" - a plafontra vonatkozik? :B

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#55724) nandow válasza pjen (#55719) üzenetére


nandow
aktív tag

És amúgy melyik a jobb: automata zsalus vagy amiben visszacsapó szelep van? Mindkettőnek ugyanaz a funkciója gondolom.

(#55722) Thunderzolee

Köszi az infókat! Én sem szándékozom 25e-ért venni, csak amikor rákerestem a Helios márkára, kb ezt dobta ki.
Látom vannak olcsóbb alternatívák is.
Milyen boltban vetted?

(#55725) tomazin


tomazin
veterán

Tudnátok olyan tömítő/szigetelő anyagot ajánlani, amit a kémény és az alján lévő lemez találkozásához kell kenni? Ugyanis most valamilyen szilikonosnak tűnő anyag van oda felkenve, ami elfáradt az időjárástól, így nagy esőben a kéményen folyik a víz.

köszi

(#55726) föccer válasza tomazin (#55725) üzenetére


föccer
nagyúr

Bitumenes tető javító. Hőálló, rugalmas, csúnya. Tubusban lehet kapni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55727) Thunderzolee válasza föccer (#55726) üzenetére

Ez az?
http://www.kohazy.hu/?id=termekek&art_id=15897

És ezzel lehet simán a cseréptetős házaknál is javítani, ha beázik a kéménynél szintén esős időben?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#55728) Thunderzolee válasza nandow (#55724) üzenetére

Esztergomban egy csillárokat, égőket, kapcsolókat, és egyéb villanyszerelős cuccokat áruló boltban, de szerintem ez valami tömegmárka lehet, minden hasonló boltban lehet venni.
Én még úgy emlékszek, h 5ezer volt darabja, most úgy látszik, picit drágább már.

Valami öt év garira emlékszek, h annyi van rá, illetve a papírjain rajta van, hogyan kell bekötni, én is az alapján csináltam meg.

Nem tudtam már, h milyen fajta, csak Google képkeresőjével kerestem meg, kép alapján ez az a típus amit linkeltem, meg a típusszámra emlékszek emlékezetből, több féle volt, (ami csak ki/be kapcsolható, vagy páraérzékelős, vagy időkapcsolós, vagy ezek kombinációjával).

De ahogy most elnézem, ez az egyik legolcsóbb típus:
http://www.argep.hu/trend/VENT/Ventilator-paraerzekeloevel.html

Hát remélem annyira nem sz×r.
2014 nyarán lett feltéve, azóta nincs velük gond.

Itt fel van sorolva többféle is a gyártótól:
http://www.elplast.com/en,p,92,332,1_aero-vk-100.html

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#55729) #33253120 válasza nandow (#55706) üzenetére


#33253120
törölt tag

Te most tényleg be szeretnéd fújni a saját szagod a többiekhez?
:)
Ha egy strangra vannak függőlegesen felfűzve a lakások, akkor bizony annak a tetején van egy ventillátor ami mindenkitől szív a beállított időközönként. Ha te beépítesz a saját kivezetésedre egy elszívót, akkor ha a tetőventi nem megy gyakorlatilag simán befújod a többekhez azt ami tőled megy ki.

A társasház szeretni fog ezért. Ne vásárolj drága ventillátort, mert ha rájönnek, akkor a társasház kötelezhet a leszerelésére.

(#55730) r.levente75 válasza nandow (#55724) üzenetére


r.levente75
addikt

Nekem volt heliossal dolgom, nem nagy durranás, mint a többi. Hangra kb ugyanaz, pár év alatt ugyanúgy eldugul a párától és a portól, ekkor még jobban kerepel mint a többi. Ilyenkor szétszedni kipucolni, ami itt nem egyszerű. Külön kapcsolón volt, kapcsolás után egy perc múlva indult, és a pára hatására állt le. Árban elég húzós, ahogy ti is írtátok. Ezeket leszámítva megbízható darab.
Az univex amit én írtam, az van most, annyi a kül., hogy rögtön indul, ha kapcsolok, és én állítom be a beéőített időzítővel meddig menjen. Természetesen mindkettő a feladat végeztével bezár. Az ára harmada, mint a helios, igaz öt év után megadta magát, ennek ellenére ugyanazt vettem.

(#55731) r.levente75 válasza seadrone (#55720) üzenetére


r.levente75
addikt

A kültéri anyag amivel le lett kenve milyen típus, vizebázisú vagy oldószeres? Az esetedben egy doboz többre elég mint a feltüntetett mennyiség, mivel a fa már nem szív, mert már kezelt, ezért kevesebb anyag fogy. A szín az már picit necces. Azáltal, hogy nem szív a felület, a felvitt anyagból sem szívódik a fába semmi, tehát alig szinez. Milyen erős , vagy úgy is mondhatom mennyire sötét szürkét szeretnél elérni? Ha így rámész a megfelelő anyaggal, több réteg esetén sem biztos, hogy eléred a kívánt hatást.

[ Szerkesztve ]

(#55732) nandow válasza #33253120 (#55729) üzenetére


nandow
aktív tag

Szeretném valahogy elkerülni, hogy a fürdő bepenészedjen. :)

(#55730) r.levente75

Köszi!

(#55733) philoxenia válasza r.levente75 (#55731) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk most a Platán lazúr barna elég szépen fogott a lakkra, ellenben saját mintát adott, de gondolom lazúron a lazúr normálisabban terül...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55734) r.levente75 válasza philoxenia (#55733) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen, az eredeti szín az mindig natúrfán egy rtg atapozó és két rtg lazúr, jön ki. Egy már kezelt felületen nem lesz meg az a kívánt hatás amit szeretnénk, jelen esetben fenyős tölgyes színből szürke. Azt ugye nem tudjuk kb milyen szürke, olyan biztos nem lesz mint az eredeti. Ha pl egy meglévő felületet ami világos lazúr, mondjuk egy fenyő szertnénk egy sötétebb színre lazúrozni, akkor nem azt a szint kell használni, amilyent szeretnénk, hanem legalább két árnyalattal sötétebbet kell választani a palettáról, mivel nem szív a felület. Próbafestés minden esetben.

(#55735) philoxenia válasza r.levente75 (#55734) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a baj, hogy ha túl sötét csíkos lehet a festés.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55736) r.levente75 válasza philoxenia (#55735) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha csíkos, akkor rossz az ecsetválasztás. A lazúrozást nem mindegy milyen ecsettel végezzük. Természetesen az sem mindegy, hogy vizes vagy oldószeres, mindkettőhöz más más ecset való. A csíkosságot el lehet kerülni! Lehet fújni is, de ez más terület.

(#55737) Drótszamár válasza Drótszamár (#55700) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi mindenkinek a tanácsokat.

Kifújtam a termosztátot így sikerült bekapcsolni. Most rendben működik. Hamarosan le lesz cserélve.

Ha minden igaz egy Computherm Q7 jó lesz nekem.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#55738) macilaci78 válasza nandow (#55732) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tartsd szárazon! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#55739) pjen válasza nandow (#55732) üzenetére


pjen
félisten

Ablak nincs rajta?

(#55740) ALI_G


ALI_G
veterán

Két centi szigetelést kaptam ajándékba :))

(#55741) #33253120 válasza pjen (#55739) üzenetére


#33253120
törölt tag

A leírtak alapján panelt saccolok, vagy régebbi építésű társasházat.

(#55742) zoltan6 válasza #33253120 (#55741) üzenetére


zoltan6
őstag

Ez egy nagy baromság,hogy nem lehet panel vagy társasház közös kürtőjébe ventilátort rakni,sose halottam erről,fent van a ház tetején a nyitott nagy ventilátor,lehet hogy épp nem forog a lapátja,de a huzat miatt kéményhatás miatt arra fog kimenni a levegő,nem a másik lakásába.nálunk a 7 emeletes panelba sok embernél van elszívó ventilátor,soha nem volt ebből probléma.

(#55743) Csabroncka válasza zoltan6 (#55742) üzenetére


Csabroncka
addikt

Pedig sok helyen nem lehet, hidd el!
Nálunk nyáron cserélték az elszívómotorokat, lett is végre huzat. Annyira jó, hogy tényleg nem kell venti, hanem huzatszabályzós szelepet kellett berakni.

Arról nem is beszélve, hogy a kéményhatás semmit sem ér egy 40 cm-es csövön ha 3 méterenként 2-3 10cm-es beömlő van. Ebből ergo az is jön, hogy a szomszédból átjön minden szag, legzavaróbban nyilván a cigaretta szag.

Beszélni kell a közös képviselővel van-e lehetőség főventilátor cserére vagy huzatfokozó felrakására.

"in medias res"

(#55744) YAS-dude válasza zoltan6 (#55742) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nagyon sokaknál van ilyen probléma és tudok házakat ahol emiatt a közös képviselet konkrétan kiszedette a tulajokkal az utólag beépített elszívókat.

(#55745) #33253120 válasza zoltan6 (#55742) üzenetére


#33253120
törölt tag

Attól, hogy a te szemszögedből baromság még így van.

(#55746) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#55747) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

IDE milyen profilváltót javasoltok?
Láttam, hogy léteznek különböző konstrukciók.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#55748) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#55701) üzenetére


Gabesz87
addikt

ERRE valaki?

(#55749) mezis válasza Gabesz87 (#55701) üzenetére


mezis
nagyúr

Az ablak hőszigetelése ideiglenesen szivacs csíkokkal jelentősen javítható.
A radiátor szelepekkel nagyon türelmesen kell bánni, egy-egy állítás után érdemes akár egy napot is várni. Hatása ugyanis igen lassú, nem csak a radiátoron múlik, az egész szoba tömegének kell hőmérséklet változáson átesni. Csak egyetlen személy csinálja, nem pedig akinek éppen eszébe jut valamerre tekerni valamennyit ! Ha az egyiken változtattál, az kihatással van a többire is,
(30 éves radiátorok, az akkor kapható egyetlen fajta radiátor szelepekkel még ma is rendben működik a fűtési rendszerem. Új építés: kiszáradtak már a falak ?)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#55750) tomazin válasza föccer (#55726) üzenetére


tomazin
veterán

És ez fent fog maradni a tégla, fém találkozásnál? Mert eddig még amit láttam messziről mindenhol fehér színű volt a tömítő, vagy rá volt vakolva. (a kérdés áll, hogy erre a zsindelyhez való ragasztóra gondolsz?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.