Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#54951) macilaci78 válasza ALI_G (#54905) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az emelő-toló ajtó egyben megy. Nem kell ehhez ragaszkodni a szúnyoghálónál: lehet két oldalra rolós, így keskenyebb lesz.
Csak arra sigyelj, hogy az 1x137 centinél keskeny profilt válassz! ;]

pjen: Azzal a súllyal is sámolj, ami a beton helyén volt: salak/homok/törmelék...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#54952) pjen válasza #03969024 (#54950) üzenetére


pjen
félisten

Pedig a panelok nagyrészét kábelcsatornával ujítják fel.Sőt rengeteg irodaház már eleve úgy van tervezve,pontosan a flexibilitás miatt.A kopos padló szegély csatornájához minden féle idomot és kötő dobozt lehet kapni.Parapet csatornában is van kifejezetten szerelvényezhető.Gondolj csak a Legrand gyönyörű DLP csatorna családjára.Egyébként egy panellakást nem is lehet mindenhol megvésni.

Macilaci78.Én nem értek hozzá tehát nem számolok,viszont egy előző hozzászólásból megjegyeztem,hogy esetleg 1-2 közfalat áthelyeztek,megszüntettek és a ház statikája alapvetően megváltozott.

[ Szerkesztve ]

(#54953) macilaci78 válasza pjen (#54952) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nyilván minden szükséges engedéllyel rendelkeznek a már megvalósított és a jövőben megvalósítandó átalakítások is. :o

Egy statikus kijön, bekötött szemmel azt mondja, a meglévő terheléstől 10%-kal többet elbír. Pecsétes papírt és számlát ad a szakvéleményéhez. Ha ettől komolyabb vizsgálat kell, akkor a födémet teljes keresztmetszetében átfúrja pár helyen mintavételezés végett, te meg magyarázhatod az alattad lakónak... És persze a vizsgálat nem olcsó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#54954) pjen válasza macilaci78 (#54953) üzenetére


pjen
félisten

Hát igen,kijön egy statikus,de Te vagy az első az ötlettel.

(#54955) bajnokpityu válasza macilaci78 (#54953) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem bekötött szemmel megy ki. úgy szól a szabály, hogy tökéletesen működő szerkezetre lehet egyszer 10%ot rátenni igazolható sok év működés után. ne keverjük a dolgokat. a tökéletesen működőt is igazolni kell, és az időt is. nomeg, hogy sose tettek rá plusz 10%ot.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54956) huliganboy


huliganboy
addikt

(#54947) pjen: Nikecell stukkó:

(#54950) lancerboy: Jelenleg a falban és a padlózatban (beton) futnak a kábelek, amik nem cserélhetőek, ugyanis nem kábelcsatornában vannak. Vésni lenne a legjobb, sőt csatornát berakni neki, de pár éve a plafonba kellett vésnem egy métert, mert a lámpa kábele lógott, és hát egy drágább kölcsön Bosch gép is megizzadt benne. Hozzá tartozik, hogy volt olyan hely ahol 3-4 mm után ott volt a betonvas. Nah a gőzölt beton meg a beton vas keveréke egy elég makacs jószág.

Szerintem egy jó minőségű kábel esetén akár rá is ömölhet a víz, mi történhet? Maximum a kötődobozoknál és konnektoroknál lehet probléma. Ami itt amúgy is eléggé érdekesen van megoldva, ugyanis a padlózatból jön fel a kábel, ami nincs felvésve a falazatba, így az alábbi módon oldottam meg pár éve mikor parkettáztam.

Ami kicsit fura nekem, hogy a dugaljaknál van egy-egy másik helyiség vagy ugyan azon helyiség dugalja felfűzve, azaz a dugaljba nem kettő hanem 4 kábel megy.

[ Szerkesztve ]

(#54957) DeFranco


DeFranco
nagyúr

mindig is tudtam, hogy sokan figyelik a PH-t de ezek szerint már nem csak a TC-sek nyúlnak az autós topicból :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#54958) forceberg


forceberg
veterán

Sziasztok!
A laminált padló és a nem egyenes fal aljához van valami jó szegélyléc/műanyag szegély, ami nem állna el?
Köszi a választ!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#54959) mezis válasza forceberg (#54958) üzenetére


mezis
nagyúr

Kezdetben egy jó ragasztó bármit ott tart. Aztán telik az idő és lesz "okos enged".
Jobban jársz, ha kitöltöd valamivel azt az egyenetlenséget.

mezis

(#54960) forceberg válasza mezis (#54959) üzenetére


forceberg
veterán

Nem akarok újratapétázni :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#54961) mezis válasza forceberg (#54960) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem is arra gondoltam, hanem pl a parketta szegőhöz vagy a tapétához közeli színű tubusból kinyomható hézagkitöltőre.

mezis

(#54962) #03969024 válasza pjen (#54952) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nos, panelhez nem értek, mindig is családi házban laktam. Nekem idegen ez a kábelcsatornás dolog, de ha nincs más...

Viszont kérdeznék: Oxydtron, vagy Xypex vízszigetelőkkel van valakinek tapasztalata pincében?

(#54963) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Salétromos a falam kb. fél négyzetméteren. Nem olyan vészes a dolog csak a diszperzit réteg hójagosodott fel. Milyen kezelést javasoltok hogy megszünjön a felhójagosodás és le tudjam festeni?
Még egy kérdés.A vékony és a vastag lazúr között mi a különbség?

(#54964) Gergello válasza Misi1980 (#54963) üzenetére


Gergello
addikt

Durván:
A vékony lazúr beleivódik a fába, látható marad az erezet.
A vastag lazúr egy "külső" réteget képez a fára.

Amikor én kontárkodtam, akkor valahol még azt is olvastam, hogy melyiket ajánlják padra, ablakra, stb. Csak most nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#54965) Misi1980 válasza Gergello (#54964) üzenetére


Misi1980
senior tag

Én egy olyan faajtót szeretnék lazúrozni ami már le van alapozva fehérrel.Akkor azt gondolnám hogy a vastaglazúr ami nekem kell.

(#54966) pjen válasza Misi1980 (#54963) üzenetére


pjen
félisten

Háztartási boltban lehet kapni egy folyadékot 2x3x bekened és jó lesz.Nekem a lábazat salétromosodott egy darabon és megállította.Sajnos a nevére nem emlékszem.Megtaláltam:stopsó a neve.

[ Szerkesztve ]

(#54967) huliganboy válasza Misi1980 (#54965) üzenetére


huliganboy
addikt

Arra nem jó a lazur ugyanis az csak közvetlenül a fára lehet kenni., (kivéve beeresztő vagy lenolajos alapozás)

(#54968) mezis válasza Misi1980 (#54963) üzenetére


mezis
nagyúr

"....csak a diszperzit réteg hójagosodott fel."
hólyag, Te hólyag ! (Bocs. :o ;] )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#54969) fero02 válasza Misi1980 (#54963) üzenetére


fero02
veterán

A salétromosodás oka a rossz, vagy hiányzó szigetelés. A fal felszívja a nedvességet az alap (talaj) felől és a vakolat külső rétegén kicsapódik. A diszperziós festék (műanyag), nem igazán híres a jó pára áteresztő képességéről (hiába mondják rá, az csak marketing fogás). Ezért dúrja le magáról a fal.

Első dolog lenne a szigetelés hibájának megszüntetése. Utána szárítani kellene a falat/vakolatot. Közben a festéket eltávolítani. Aztán ha már száraz, akkor lehet újból festeni. A legjobb a mész.

(#54970) r.levente75 válasza fero02 (#54969) üzenetére


r.levente75
addikt

+1 ez így van!

(#54971) r.levente75 válasza Misi1980 (#54965) üzenetére


r.levente75
addikt

Mi a célod vele? Mármint az ajtóval, mit szeretnél elérni, milyen hatást?

(#54972) zoli03


zoli03
őstag

Kültéren, a falon kéne kábelt vezetnem egy reflektorhoz. Melyik fajta kábel alkalmas kültéri szereléshez?

(#54973) pjen válasza zoli03 (#54972) üzenetére


pjen
félisten

Mbcu,Mt.

(#54974) fero02 válasza zoli03 (#54972) üzenetére


fero02
veterán

MT (hajlékonyabb verzió) és az MBCU (merevebb verzió) is megfelel a célnak. De kültéren inkább az esetleges kötések és a kábel elvezetése szokott kérdés lenni.

(#54975) macilaci78 válasza forceberg (#54958) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#54976) zoli03


zoli03
őstag

Bírja az MT az UV fényt, a fagyot? Nem öregszik el? Én amúgy MBCU-ra gondoltam, ott még van egy plusz réteg az MT-hez képest. Az egyik vége egy kötődobozban, a másik a reflektorban lenne, úgyhogy a szabadban nem lenne kötés.

(#54977) buherton válasza huliganboy (#54946) üzenetére


buherton
őstag

Teljesen jó megoldás. Ezzel még a kis és hálózati feszültségű kábeleket is külön tudod vezetni. Mert hogy külön kell. Még az is lehet, hogy a Wago is elfér benne és így nem kell felfűzni a dugaljakat.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#54978) buherton válasza Morris (#54949) üzenetére


buherton
őstag

[link] Hm?

Ha lépésálló, akkor szerintem nagy gond nem lehet. Amúgy engem is érint a kérdés, így kíváncsiam várom a többiek véleményét.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#54979) buherton válasza pjen (#54948) üzenetére


buherton
őstag

Melyik részével van a gond?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#54980) fero02 válasza zoli03 (#54976) üzenetére


fero02
veterán

Az UV mindent megesz. Ha ez fontos szempont, akkor lehet venni UV állónak csúfolt kábelt is. Kb 4-szeres áron. De én akkor már inkább kábelcsatornába raknám.
A fagy kérdés nem mérvadó, hiszen elvileg nem lesz mozgatva a kábel. Vagy mégis?

Az MBCU-ban az a fehér "réteg" csak térkitöltő, azzal nem kell számolni. Ha blankolsz majd ilyen kábelt, akkor rájössz miért mondom. Anyaga tapintásra hasonló, mint a radírgumi, de minimális erővel már eltéphető.

(#54981) huliganboy válasza buherton (#54977) üzenetére


huliganboy
addikt

Ezt kicsit kifejtenéd? Ezzel a kis és hálózati feszültséggel nem vagyok teljesen tisztában.. :U

(#54982) buherton válasza zoli03 (#54976) üzenetére


buherton
őstag

Amennyire én tudom a félelmeid jogosak és az MT illetve Mbcu nem kültérre való vagyis a hagyományos szürke színű nem, csak a fekete színű.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#54983) huliganboy válasza buherton (#54978) üzenetére


huliganboy
addikt

Nekem vannak kétségeim... Egy centi vastag, rugalmas anyagot nem biztos, hogy el bírnak a nut-ok.

(#54984) buherton válasza huliganboy (#54981) üzenetére


buherton
őstag

UTP & koax vs 230 V :) .

(#54983) huliganboy: Ha valóban lépésálló, akkor elméletileg nem lehet gond, de nekem az a tapasztalatom, hogy a laminált padlóhoz kapható XPS lap az csak sima XPS lap és kézzel lazán összenyomom. [link] EPS 30 esetén is már 1 m^2 3 tonnát kell tenni, hogy 10 %-t nyomódjon.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#54985) huliganboy válasza buherton (#54984) üzenetére


huliganboy
addikt

Basszuskulcs... :)) Természetesen az utp és koax már benne fut :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54986) föccer válasza buherton (#54982) üzenetére


föccer
nagyúr

Berakom védőcsőbe, vagy sínbe?

Apropó, van egy egy külső falon futó gázvezeték. Ehhez a gázvezetékhez odafogathatok elektromos madzagot? Érzésem szerint kizárt. Viszon védőcsövet fogathatok-e hozzá, amibe behúzom a madzagot? Ha nem, akkor a gázcsöveket tartó bilincsre rá fogathatom-e?

Köszi. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#54987) buherton válasza föccer (#54986) üzenetére


buherton
őstag

[link] f. pont. Bár azt azért tudni kell, hogy ez csak egy általános ajánlás és a szolgáltató ettől eltérhet, illetve a szabályzat is óvatosan fogalmaz: A csatlakozó vezeték és/vagy fogyasztói vezeték műszaki szükségességből elhelyezhető. Felszín alatt lenne necesebb a dolog, mert ott a gázt mindentől távolra kell tenni.

Ha nem megoldható dobozban a kábelváltás, akkor szerintem az időjárásálló gégecsőben futó kábel nem tűnik rossz alternatívának. A kicsapódó pára a csőben nem tudom milyen hatással van a kábelre, no meg a hőingadozás.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#54988) pjen válasza buherton (#54987) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos gyakorlati tapasztalat és nem csak az enyém,hogy a fekete lépés álló gége cső sokkal hamarabb tönkremegy a napon mint az Mt vagy az MBCU szigetelése.

(#54989) föccer válasza buherton (#54987) üzenetére


föccer
nagyúr

Szuper. Akkor ha jól értem, akkor védőcsőbe rá pakolhatok a gázcső bilincsére.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#54990) AndrewBlase válasza Morris (#54949) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Átlapolva szvsz minden gond nélkül.

Miért mindig én???

(#54991) buherton válasza pjen (#54988) üzenetére


buherton
őstag

Ezt jó tudni. Eddig még nem volt dolgom kültéren vezetett kábelhez. Panelben és polgári lakásban nem igen szokott kelleni :D .

(#54989) föccer: ha jól értelmezem azt a sort, akkor plusz védelem akkor kell, ha vonali feszültség (400 V) fölött van.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#54992) zoli03 válasza fero02 (#54980) üzenetére


zoli03
őstag

MBCU-t nem használtam még, csak MT-t, így nem tudtam, hogy a fehér réteggel nem kell számolni. Fekete kültéri kábelt nem akarok, mert fehér/szürkés a fal, inkább rakok kábelcsatornába nem kültérit. Akkor rakok fel MBCU-t, ha elkezd repedezni a szigetelése mondjuk 5 év múlva, akkor kicserélem, megvan 1 óra alatt.

(#54993) Mate válasza pjen (#54952) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálunk se lett bevésve. Sok falba nem is lehetett volna és túlságosan nagy munka. Salag szegély lett lerakva. Parkettán körbe az elektormos kábelek, amik a gyári horonyba simán felmennek. Rá a szegélyléc és még mindig van hely a tv, net és egyéb kábeleknek. Ráadásul van hozzá műanyag dübel, amivel gyerekjáték volt felrakni. Kapcsolóknál, konnektoroknál mindenhol van horony a padlóig, úgyhogy falon el lehet rejteni a kábeleket. Klímához is így lett felvíve.

[ Szerkesztve ]

(#54994) zoltan6 válasza buherton (#54982) üzenetére


zoltan6
őstag

semmi baj a szürke mbcu-val kültéren,melóhelyen ipari körülmények között is használjuk,meleg,dszuvás, poros,mindenféle gázoknak kitett helyen is évek óta,elnyűhetetlen nem eszi azt meg se uv,se semmi.
Sokszor a gyakorlat mást mutat,mint az íróasztal mögött. :K

(#54995) Morris válasza buherton (#54978) üzenetére


Morris
veterán

1, max 2 centit kellene emelnem a padlón, viszont a legfelső réteg szőnyeg. Így valami kemény anyag kellene, ami még szigetel is valamicskét.

(#54996) Morris válasza AndrewBlase (#54990) üzenetére


Morris
veterán

:R

(#54997) fero02 válasza zoli03 (#54992) üzenetére


fero02
veterán

5 évet csatorna nélkül is kibír. :K

(#54998) Misi1980 válasza r.levente75 (#54971) üzenetére


Misi1980
senior tag

Olyasmit mint a calvados szin. Cseresznye vagy valamilyen tölgy.

pjen;Köszi a tippet megnézem ezt a stoppsót.

[ Szerkesztve ]

(#54999) pjen válasza zoli03 (#54992) üzenetére


pjen
félisten

Rokonnál a kisházba Mt 3x2,5 megy már vagy 25 éve,én szereltem és semmi baja.90 es évek elején csináltam az udvarra egy szárítót,6mm kék Mcu vezetékekkel előbb kimentem megnéztem,semmi baja.

Mate:Ezt a típust nem ismerem,de jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#55000) r.levente75 válasza Misi1980 (#54998) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha az ajtólap le van már alapozva fehérre, ami gondolom oldószeres, vagy vizesbázisú alapozófesték volt, nem pedig valamilyen fehér színű lazúr. Az a lényeg, hogy most látszik e a fa erezete, vagy azt elfedte a fehér alapozófesték. Az ajtó milyen? Fenyő, vagy házgyári? Ha fedőfesték van rajta és nem látszik már a fa erezet, ha volt ilyen, és szeretnéd ezt visszaállítani, akkor egy különleges technikával lehet készíteni rá erezetet, mintha eredetinek tűnne. A végeredmány olyan lesz, hogy nehezen lehet megmondani, hogy a fa eredeti erezete e.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.