Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47301) fero02 válasza pjen (#47300) üzenetére


fero02
veterán

Aztán meg ha később kellene venni és nem lesz, akkor meg lesz 2 féle szerelvény legyen? Tényleg jó ötlet...

Nem sokkal drágább a Sedna, viszont jobb. Én inkább azt ajánlanám a Schneider termékei közül.

(#47302) veze válasza rii (#47290) üzenetére


veze
őstag

Fát szerintem nem szabad mázsára venni
Csak köbméterben vagy erdei köbméterben. ezt biztos nem locsolja meg senki mert nem érdeke, az ára nem ettől fog függni.
és lehetőleg erdészettől közvetlen.. igaz ezt otthon kell felhasogatni, de kell annyi testmozgás :D
persze van kész hasított, ebben a mértékegységben is

kapcsolók: a Prodax is Schneider féle? nekem olyanok vannak tizenöt éve felszerelve és még egyet sem kellett cserélnem

[ Szerkesztve ]

(#47303) pjen válasza fero02 (#47301) üzenetére


pjen
félisten

És Sedna meddig lesz?Tudsz róla valami biztosat?Az anyát is azért vezetik ki mert az árához képest túl jóra sikerült.Egyébként az anya helyett az asforát ajánlja a Schneider,lehet a Sedna is eltűnik.Ezért írtam a siemenset az alap szerelvény minden családban ugyanaz, fedlapot és keretet szabadon lehet cserélni a Line től az üvegig szabadon,még szakember sem kell hozzá.

veze:A Proda=Schneider már egy pár éve.

[ Szerkesztve ]

(#47304) csemberlen válasza fero02 (#47301) üzenetére


csemberlen
őstag

Nekem a sedna nagyon nem jött be. Sorolós dobozban--- sorolva a konektor/kapcsoló alig fér be.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#47305) fero02 válasza veze (#47302) üzenetére


fero02
veterán

Igen, összeolvadt a 2 cég. Amúgy nem is a kapcsolókkal szokott baj lenni. Inkább a kimelegedett dugaljakkal. ;)

pjen: ugyan már. :D Végy a kezedbe egy Anya és egy Asfora szerelvényt és hasonlítsd őket össze. Nem lepődj meg.

csemberlen. Nekem úgy tűnik, mint ha a szerelvénydobozok lennének egyre kisebbek. Néha valóban rémálom beletuszkolni 1-1 szerelvényt a dobozba, pláne ha kötés is van mögötte... én le szoktam hajítani a rögzítő körmöket róla, akkor sokkal könnyebb bejátszani őket.

[ Szerkesztve ]

(#47306) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Rögtön rátérek a lényegre.

A csaptelepről az elzáró szelepet szeretném kicsavarni, hogy kicsit kitisztítsam, mert csöpög és nem lehet elzárni már rendesen. De hogy a túróba lehet a felső műanyag részt lehúzni róla, hogy hozzáférjek a belső szelephez egy kulccsal?
Először gondoltam hogy a színjelzés egy kis fedőkupak, ami alatt kis csavar fogja oda, de úgy tűnik nem. Már szétbarmoltam, szétkarcoltam , de az nem kupaknak tűnik.
Utána gondoltam hogy csak simán le kell húzni egy erőteljes mozdulattal, de az sem megy. Csavarhúzóval próbáltam felfeszíteni, de semmi.
Most már a csavaró vége és a töve is szét lett karcolva.

Hogy lehet ilyen elb*szott konstrukciót tervezni?

Szóval hogyan szedjem le a szelep fedőjét?

Kösz

SZERK: elnézést az ocsmány kosz, vízkő miatt!!..... de ez már csak így van most.

[ Szerkesztve ]

(#47307) pjen válasza fero02 (#47305) üzenetére


pjen
félisten

Mért is kéne meglepődnöm?

batagy:Szia .Az a színes pötty kivehető onnan ha van alatta csavar ha nincs,sajnos össze karcolódik.Ha van csavar ki kell venni,ha nincs tényleg addig kell húzni amíg lejön.

[ Szerkesztve ]

(#47308) Met válasza batagy (#47306) üzenetére


Met
Topikgazda

Pedig jól gondoltad, vagy a színes kupak alatt van a csavar ami rögzíti a betéthez a műanyagot, vagy erősen le kell húzni.
Szerintem inkább az előbbi. Próbáld nagyobb erővel, ennek a csapnak már úgy is mindegy.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#47309) ALI_G


ALI_G
veterán

A furdoben a csempek koze valaki becsempeszett egy szappantarto elemet, ami leginkabb egy mini kadra hasonlit. Nincs rajta lefolyo, annyi a kulonbseg. Ronda mint a bun, de ez van. Kitudom furni es ha igen, milyen fejjel probaljam, vagy szettorik?

(#47310) Met válasza ALI_G (#47309) üzenetére


Met
Topikgazda

Vida fúróval ki tudod fúrni, ha óvatos vagy akkor nem fog eltörni. De lehet (sőt valószínű) hogy üreges és a víz nem a kádba fog folyni hanem a szappantartó belsejébe.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#47311) ALI_G válasza Met (#47310) üzenetére


ALI_G
veterán

Marmint vidia? Milyen atmero mukodhet? 4-6 mm?

(#47312) batagy válasza Met (#47308) üzenetére


batagy
őstag

Meguntam, és belefúrtam egy 1.5mm-es fúróval a műanyagba.
Mégis fedősapka volt és csavar fogja!!

Kár hogy összebarmoltam a csap törzsén a krómot is... :( Meg rángathattam volna naphosszat.

Tulajdonképpen a csavaros akkor mégiscsak jobb, olyan szempontból, ha tudja az ember hogy az van, akkor a piros/kék sapkát ki kell fúrni és úgy roncsolásmentesen ki lehet szerelni, feltéve hogy belevaló kis piros/kék sapkát tudunk hozzá venni. Nem?

[ Szerkesztve ]

(#47313) pjen válasza batagy (#47312) üzenetére


pjen
félisten

lehet kapni.

(#47314) batagy válasza pjen (#47313) üzenetére


batagy
őstag

És maga a szelep, ami belemegy a csap törzsébe, az bal vagy jobb menetes?
Mert az sem akar kicsavaródni.

(#47315) pjen válasza batagy (#47314) üzenetére


pjen
félisten

Úgy jön ki mint egy normál csavar.viszont azon belül ami mozgatja a gumit az bal menetes.

[ Szerkesztve ]

(#47316) föccer


föccer
nagyúr

Egy sima lakában, 32A áramerősséget, milyen keresztmetszetű réz vezetéken lehet szabályosan elvezetni?

Köszi,

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47318) pjen válasza föccer (#47316) üzenetére


pjen
félisten

6mm.Még a legrosszabb A osztályon is 35A ir az elektró cord táblázat.Biztosítani viszont 25A re lehet a táblázat szerint,viszont az alut és a rezet egyaránt,ami elég fura.

(#47319) föccer válasza pjen (#47318) üzenetére


föccer
nagyúr

Oks. Akkor ha a 32A biztivel megáldott órától behozom az elosztó táblához a kakaót, akkor 6mm2-es drót kell. Köszi:R A 25A-hoz elég a 4mm2-es, akkor? Azt a táblázatot fel lehet lelni valahol?

Köszi :R

üd, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47320) pjen válasza föccer (#47319) üzenetére


pjen
félisten

Google:vezetékek terhelhetősége.Mondjuk a táblázat értékei folyamatos terhelésre vonatkoznak,egy normál háztartásban szerintem egy keresztmetszettel minden csökkenthető.Nekem annó még tanítottak valami eggyütt müködési tényezőt.

[ Szerkesztve ]

(#47321) föccer válasza pjen (#47320) üzenetére


föccer
nagyúr

Bazzeg, én meg mindig úgy kerestem, hogy engedélyezett áramerősség, meg ilyenek. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47322) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Csak sötétben ha felkapcsolam a plafon lámpát olyan
kenési hibákat látok a mennyezeten de csak a lámpához közeli részen
ez azért van mert nem jó lett át glettelve? :U

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47323) pjen válasza föccer (#47321) üzenetére


pjen
félisten

Akkor most segítettem? :) :D :DD :DDD :C :C :C

DonThomasino:nem biztos másik búrával is próbálld meg.

[ Szerkesztve ]

(#47324) föccer válasza DonThomasino (#47322) üzenetére


föccer
nagyúr

Surló fényben szívás minden falfelület. Gyakorlatilag a festés egyenetlenésge is meglátszik, nemhogy a glettelésé. Én 1x csináltam tükör glettet, amin tényleg a légy elcsúszott, de irdatlan szívás volt. 4 réteg glettelés/csiszolás kellett hozzá.

pjen: valami olyasmi. :D

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47325) Dr.Zoo válasza föccer (#47319) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Egy hosszat mondjuk nem ártana tudni.. :U
Mármint ha a feszültség esés is számít. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#47326) föccer válasza Dr.Zoo (#47325) üzenetére


föccer
nagyúr

Átlagosnak mondható lakás méretek.
5-10 méter.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47327) csemberlen válasza föccer (#47319) üzenetére


csemberlen
őstag

Réz 6 mm2 a legkisebb megengedett keresztmetszet a szolgáltatóknál. 32A-ra viszont már 10mm2 kell.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#47328) pjen válasza csemberlen (#47327) üzenetére


pjen
félisten

Akkor miért van minden panel ház 32A óra és belső kiselosztó között 6mm AL vezeték?Ezt valóban nem értem egyébként.Én még ügy tanultam réz ből egy kereszt metszettel mindíg kevesebb kell mint alu ból.Úgy látszik a korral a fajlagos vezető képesség is változik.

[ Szerkesztve ]

(#47329) föccer válasza pjen (#47328) üzenetére


föccer
nagyúr

Gondolom régen még megengedték. csemberlen meg mostnai szabályozásról bezsélt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47330) Met válasza ALI_G (#47311) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen, vidia :B
Én olyan mérettel próbálkoznék amihez van kéznél műanyag vagy szilikon csövem, hogy ha tényleg üreges akkor azt beledugva némi sziloplaszttal el tudjon folyni a víz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#47331) pjen válasza föccer (#47329) üzenetére


pjen
félisten

10 évnél fiatalabb panelokról beszélek.

(#47332) csemberlen válasza pjen (#47331) üzenetére


csemberlen
őstag

Sokáig elég volt a 6mm2 alubol is. Mivel kis távoktól volt szó. a 6mm a mechanikai szilárdság miatt kellett.
Ha most akarna valaki bőviteni akkor új vezeték kellene, alut csak 16mm2-től fogadnak el.
Néhol elmegy 6os rézzel a 32A, de 10mm a tuti.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#47333) DonThomasino válasza csemberlen (#47332) üzenetére


DonThomasino
veterán

Egy ilyen 6os vezetéknél számít az mennyire van hajlítgatva?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47334) pjen válasza csemberlen (#47332) üzenetére


pjen
félisten

Az az igazság,hogy 32A sosem folyik hisz akkor nem tudná kifizetni a vill számlát.

DonThomasino:nem,az viszont igen,milyen körülmények között van vezetve:csőben,vakolatban,csatornában,hány vezeték van egy csőben stb.

[ Szerkesztve ]

(#47335) pjen válasza DonThomasino (#47333) üzenetére


pjen
félisten

6mm vezetéknél amügy is inkább MKH (sodrott)vezetéket használunk.Könnyebb bánni vele.

(#47336) batagy válasza #05304832 (#47317) üzenetére


batagy
őstag

Igaz! :DDD

Na, kiscsavarni nem tudtam a szelepet. Az a baj hogy nem tudok rá erőt kifejteni rendesen, mert az egész csaptelep instabil és elmozog a mosogató peremén.

Cserébe megállt a melegvízóra is. A héten vízelzárás volt a házban, valamit javítottak, akkor ment tele az egész trutyival, akkor állhatott meg az óra is, és azóta nem tudom elzárni a csapot.

A vízórával ilyenkor mit lehet tenni?

(#47337) m3tr0


m3tr0
senior tag

Ismét lenne egy távfűtéses kérdésem,

tegnaptól máig, ugyanazon időpontban mértem az egyéni fogyasztásmérőn a fogyasztást és tegnaptól máig 40 egységnyi ment bele,míg előző két nap csak 23 egység. Ugyanolyan fokozatokon volt használva, ez a különbség a kinti hidegnek köszönhető, vagy ez hogyan működik? Mit mér ilyenkor? :D

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#47338) ALI_G válasza Met (#47330) üzenetére


ALI_G
veterán

Na olyan nincs itthon, de lattam mar olyan gumi gyurut, ami mindket vegen ki volt szelesitve. Ilyet hol lehet kapni, vagy mi a neve?

[ Szerkesztve ]

(#47339) csemberlen válasza pjen (#47334) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem arról van szó, hogy a vezeték mit bír el, láttam már csodákat, és hitetlenkedtem, hogy éveken keresztül milyen terhelést bírtak el gagyi vezetékek, és gagyi kötések.
Én arról írtam, hogy a szolgáltató mit követel meg.

DonThomasino: a réz sokat kibír, de egyszeri derékszögű törést az alu is elviseli.

pjen: igen az MKH a nagy barátunk :DD

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#47340) pjen válasza csemberlen (#47339) üzenetére


pjen
félisten

Ebben sok igazság vagyon.

(#47341) philoxenia válasza biker (#47283) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az csak húsz mázsa, ha nem görcsbánya egy két óra alatt felhasogatom, persze kérdés mekkorára kell, de ha nem gyújtósnak akkor nem nagy meló...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47342) pjen válasza csemberlen (#47339) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk az alap kérdés az volt egy normál lakásban milyen keresztmetszetű vezetőn lehet 32A szabályosan elvezetni.A tromos esetleg az első kismegszakítóig megkövetelheti a 10mm ert.Utána viszont semmi köze hozzá.

(#47343) föccer válasza pjen (#47334) üzenetére


föccer
nagyúr

A 32A a rendelkezésre állás, tehát ha éppen kedvem tartja akár ki isz szedhetném a hálózatból. Mondjuk egy lakás teljesen elektromos fűtéssel van megáldva és éppen I energetikai besorolású, szóval éppen ott nem távozik a hőmennyiség, ahol nem akar. Szóval még lehet meg is van karcolva. Tulaj nem tudta megmondani, hogy mekkora áramerősség áll a rendelkezésre én meg a sötétben, vasárnap éjszaka nem ezzel foltam elfoglalva, hogy nézegessem.

Most viszont úgy néz ki meggyőztem, hogy ideje rendbe tenni az elektromos hálózatot, mert finoman fogalmazva is életveszélyes. Csütörtökön megy ki a villanyász felmérni és nem akarom, hogy kókány munka legyen belőle, vagy átverés. Viszont én meg nem vagyok végzett villanyszerelő, így ezeket a komolyabb dolgokat nem tudom. Ezek nem kellenek egy kapcsoló kicserlélséhez. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47344) fero02 válasza föccer (#47343) üzenetére


fero02
veterán

10-es MKH-t rakass bele és soha az életbe nem kell hozzányúlni. ;)

(#47345) pjen válasza föccer (#47343) üzenetére


pjen
félisten

A 10 es MKH kiváló választás ahogy fero02 fórumtárs írja,gondolom nem is kell túl hosszan.Bomba biztos lesz.

(#47346) Bici


Bici
félisten

föccer, Kiskokó, pjen: Köszi a tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47347) Met


Met
Topikgazda

Szerintetek érdemes műanyag ablakot generálozni?

Régi (olyan régi hogy a zsanérokon nem lehet állítani hanem a keretben van egy kalapácsfej alakú cucc amivel lehet szabályozni a behúzást) és párásodik az üveg az alsó 2-4 cm részen, 40-50% a páratartalom 20-21 fokhoz.
Úgy vettem észre hogy mióta beraktam a hiányzó szigetelést nincsenek olyan szélsőséges értékek a páratartalomban.

Tehát az üveget kéne cserélni, meglévő gumi tömítést cserélni és a műanyag takarást rendbe rakni mert egy hányadék, kívülről néhány helyen lejött és alatta porlik a purhab.

6k volt a hiányzó gumiszigetelés pótlása, a meglévő szigetelés cseréje kb. 5k lenne, az üveg cseréje kb. 170k.
Kértem árat komplett ablakcserére (régi fa keretestől) kb. 350k lenne.

Matek szerint és a lehetőségeim szerint a generál lenne a megoldás de lehet még később valami buktató ami kijön? elkezd porlani a műanyag is stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#47348) Bacusuz válasza DonThomasino (#47322) üzenetére


Bacusuz
őstag

nekem is csúnya nemhogy a mennyezet de a fal is.
Haver(20 éve festékboltozik) azt mondta hogy a glettet is festés előtt jól meg kell alapozni.
Ha ezt nem teszik meg akkor a festék nedvességét elszívja és nem tud szépen terülni.Általában a henger széle hagy ott többet.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#47349) m3tr0


m3tr0
senior tag

Hál' Istennek ma elszakadt az egyik redőnyünk zsinórja. :DDD
Jó,hogy 2 hete költöztünk ide. :D
Szóval, házilag mekkora szopás ezt cserélni? Vagy hagyjam a tulajra és hívassak szerelőt?
Igazából magába a redőnybe lehet nehéz belefogatni a zsinórt..vagy nem?

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#47350) pjen válasza m3tr0 (#47349) üzenetére


pjen
félisten

Milyen redőny?Külső tokos,emeletes ház vagy sima redőny tokos ablak?Ha redőny tokos ablak akkor egyszerű,ha külső és emelet hívjál redőnyöst.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.