Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41801) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

Tapézásá előtt állunk, segítséget kérnék. Fűrészporos helyett mennyire ajánlott üvegszövet tapétát feltenni? Nem nehezebb a felrakása? Árban (ragasztóval együtt) hol van a fűrészporoshoz képest? Az előnyeit olvastam, kollégám is javasolta, meg amilyen németországi hotelben megfordultam, mindenhol ilyet használtak.

(#41802) olbaidhun válasza emitter (#41801) üzenetére


olbaidhun
őstag

Sajnos árban merész a különbség. Német melóm során én is mindenhol ezzel szembesültem, itthon maradt az olcsó változat.

Egyébként nagyon jól mutat, mi is ilyet szeretnénk és a tartóssága miatt megéri rá gyűjteni.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#41803) emitter válasza olbaidhun (#41802) üzenetére


emitter
őstag

Hát igen a fűrészporos mondjuk 100 Ft/m2, ez meg 300-500 Ft/m2...
Sima üvegszövet háló egyébként nem jön szóba tapéta gyanánt? Kicsit olcsóbb, bár nem tudom, hogy a megadott ár a 10 vagy az 50 m2-es tekercsre vonatkozik-e...

(#41804) Met válasza emitter (#41803) üzenetére


Met
Topikgazda

Mint a nevében is benne van az háló, tapétaként nem lehet használni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41805) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

Régebben írtam arról, hogy az alattunk lakó panaszkodik hogy áztatjuk. Nos, most sikerült odáig eljutnia, hogy szólt a közös képviselőnek, ma jöttek ki a vizesek (persze akkor amikor az alsó szomszéd nem volt otthon, én is csak véletlenül, mert nem szóltak hogy jönnek...).

Most voltam lent nála, csináltam képeket a beázásról is illetve az én zuhanytálcámról: [link]

Az első pár képen az alattunk lakó fürdőszobája van. Amikor először szólt (fél éve), akkor az oldalfalon lévő szellőző aljánál volt egy kis folyásnyom lefelé, kb 10 centi hosszban, mintha egy csepp víz folyt volna le. Azóta párszor láttam, egyre nagyobb a folt, de a szellőzőtől terjed minden irányba, és tapintásra száraz. Egyébként minimális folyás nyom nálam is van a WC szellőzőből, így az sem kizárt,hogy beleesik az eső a szellőzőbe és amiatt ázik a szomszéd (ő a legalsó szinten lakik, így nála talán jobban jelentkezik ez)

Az utolsó néhány képen a mi zuhanykabinunk, a közös képviselő által küldött szerelő azt mondta (úgy, hogy nem is járt lent az alsó szomszédnál!), hogy a strangban nem lát semmi problémát, a tálca szélén a szilikon ereszthet, csináltassuk meg. Régen tényleg volt látható rés amikor beleálltunk a tálcába, ezt én annak idején (1,5 éve már) megjavítottam, belepakoltam 100 kg maradék csempét és járólapot a tálcába hogy lesúlyozzam, majd 3 napig nem használtuk a tálcát, azután kihúztam a szélét fehér szilóval, azóta én nem látok rést ott.

Nektek mi a véleményetek? A képek alapján tényleg az én zuhanytálcámból származhat a víz? Ha igen, akkor mekkora meló ezt megcsinálni? Ha valami nem látható a képelen, akkor persze csinálok még.

Köszi előre is!

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#41806) pjen válasza _Petya_ (#41805) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem vannak erre anyagok mellyekkel meg lehet színezni a vizet,mondjuk kékre az egyértelmûen látszana ha tôled folyik. :)

(#41807) Met válasza _Petya_ (#41805) üzenetére


Met
Topikgazda

Fél év alatt ez már elég rendes ázás, ha nálad azon az oldalon (vagy a feletted lévőnek) nincs nyoma víznek a szellőzőben akkor nem valószínű hogy az eső miatt van folyása a néninek. :DDD

A kevésbé fájdalmas mód, hogy lekaparsz minden sziloplasztot a zuhanyzóban és körbe nyomod újra (amúgy is ráférne már) lent meg körberajzolod a foltot hogy lássa a néni is és lefényképezed hogy a néni ne trükközzön ;)

A fájdalmasabb hogy leveszel alulról egy csempét és körbenézel mi van a tálca alatt, célszerűen a szifonhoz közelebbi oldalról.

pjen Remek ötlet, fürödjenek kék vízben?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41808) Ton-ton válasza emitter (#41801) üzenetére


Ton-ton
tag

Azon kívül hogy a tapéta drágább, a hozzá való ragasztós is többe kerül (nyilván a tapétához képest elhanyagolható költség), és kerülendő a "sima" diszperzit, az egy rétegű festék való hozzá hogy a struktúra ne tűnjön el... Festő haver szerint kicsit nehezebb csak vele dogozni. Neki. Laikusnak viszont nem javasolja hogy ezen tanuljon (fajtától függően az is meglátszik ha valahol több ragasztó került fel, és illeszteni is kell, ami fűrészporosnál nincs).

Hogy menyire ajánlott egyik vagy másik, az csupán attól függ kinek mi tetszik.

http://qtp.hu

(#41809) #81556480


#81556480
törölt tag

Van itt glettmester? Sarkat hogy lehet megcsinálni szépen? van rá valami trükk ha nem rakok be semmiféle elemet ?

Egy kis műhelykét csinálok . azon gyakorlatozok.

Szokás amugy kétszer glettelni? Nagyon ragyás a fal, elsőre nem lett szép. le akarom csiszolni és áthúzni még egyszer.

(#41810) pjen válasza Met (#41807) üzenetére


pjen
félisten

Természetesen nem,bár az is lehetne,hiszen étel festékkel is meg lehetne színezni,de bonyolult.Gondoltam szinezett vizzel egy ideig locsolgatni a tálca szélét,ha lefolyik az gyorsan meglátszana.Lehet nem igazán jó ötlet,bár láttam már ilyen szivárgás keresést.

(#41811) Met válasza #81556480 (#41809) üzenetére


Met
Topikgazda

Műhelybe nem feltétlenül kell kétszer, de igény függő.
Sarkot én rétegekben építettem fel, nagyjából kialakítgattam a sarkot egyik oldalról, hagytam megszáradni aztán spaklival leszedtem a felesleget, aztán ráhúztam a másik oldalról is, hagyta száradni majd spakli.
Egy idő után egyre kevesebb jön le és egyre kevesebbet kell felhúzni.
Időigényes dolog.

Amivel még lehet gyorsítani hogy az egy oldalra felszögelsz egy lécet, azt kihúzod, amikor legszáradt leveszed és javítod.

pjen Ha ömlik a víz akkor gyorsan megjelenik a hiba de szerintem itt csak szivárog és sok idő mire leér a víz.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41812) pjen válasza Met (#41811) üzenetére


pjen
félisten

csak 1 5let volt.

(#41813) _Petya_ válasza Met (#41811) üzenetére


_Petya_
őstag

Az a baj, hogy nem érek sokat azzal sem, ha leveszek egy csempét, mert PUR hab az alja a tálcának, nincs lába. Itt a képen az EX típusú: ennek sima felület kellett, ytong-ból van építve egy 7 centi magas emelvény, abban vannak a lefolyócsövek, az le van burkolva járólappal, és arra van ragasztva a tálca alján lévő PUR hab tömb.

Szóval, ahhoz hogy mögé nézzünk ki kell venni a tálcát, ahhoz meg le kell szedni róla a kabint is.

Egyébként szörnyű, hogy ez a tálca is ilyen vacak, direkt drágát vettem, minőségit, amit itt is ajánlottatok, az átlag zuhanytálca árának többszöröséért, és mégis szar :( 10-15-ért is lehet kapni, én direkt az 50 ezrest vettem, hogy ne legyen vele szívás, erre tessék...

Petya

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#41814) DonMenyet válasza pjen (#41812) üzenetére


DonMenyet
tag

Nekem tetszik, valami jó kávézaccos sötét színű cucc kéne a nyanyának. :DDD
Na.. nem gonoszkodom tovább.

(#41815) Met válasza _Petya_ (#41813) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor nyomd körbe szilóval és várj, nyilván lesz egy kis átfutási idő.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41816) #81556480 válasza Met (#41811) üzenetére


#81556480
törölt tag

Köszi az infót, rápróbálok. Eddig kerekítgettem, de nem lett szép. Majd lecsiszolom. másik kérdés: a belső sarok ?!

Igazából szépre szeretném csinálni, hogy meglássam mire vagyok képes.

(#41817) fecus


fecus
őstag

Egy érdekes kérésem van, hátha valaki találkozott már ilyennel: A társasházunk szárazkapu bejárója le van burkolva kültéri lapokkal és ki van fugázva. Újabban minden felmosás után szép fehér - szerintem penész - pihe szerű valami jelenik meg a fugákon. Még a lépcsőházba belépő műkő fellépő oldalán is. Mi a fene ez? Mit kellene a felmosóvízbe tenni ellene?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#41818) Met válasza #81556480 (#41816) üzenetére


Met
Topikgazda

Belső sarkot szépen újjal kihúzod:)
De arra van spakli is, nem tudom mi a hivatalos neve.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41819) #81556480 válasza Met (#41818) üzenetére


#81556480
törölt tag

Spakli az hivatalos :D

(#41820) Met válasza #81556480 (#41819) üzenetére


Met
Topikgazda

[link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41821) Atomgeszi válasza etejedu (#41790) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szia!
Majdnem figyelmen kívül hagytam a hozzászólásod. :D
Nagyon kicsi imbusszal sikerült kicsavarnom, viszont kicsavart állapotban sem könnyebb a járása.

Itt a fém résznél kell tekerni? Jól értem?

(#41822) _Petya_ válasza Atomgeszi (#41821) üzenetére


_Petya_
őstag

Nem, a tetején az íves rész az egy krómozott vékony karika, általában pattintós. Azt csak a vízkő tartja, szedd le, és alatta lesz az amit a kulccsal le kell tekerni.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#41823) ablack


ablack
senior tag

Üdv,

Egy ilyen golyós, mozgatható, beszorítható csapára lenne szükségem, mint ennek a lámpának az alján. (Egy kis méretű kinyitható laptopasztal lábához kellene. Gyakorlatilag az lenne a cél hogy minden irányba mozgatható, maj beszorítható legyen.). [link]

Nem tudja valaki hogy ennek az alkatrésznek mi a neve, illetve egyáltalán kapható-e valahol?

[ Szerkesztve ]

(#41824) Ton-ton válasza #81556480 (#41809) üzenetére


Ton-ton
tag

Bár nem vagyok festő...

Igény és ügyesség függő a történet. Festők 3 rétegből tükör glettet készítenek (tükör sima).
Jellemzően fel szoktuk rakni az élvédőt, mert filléres tétel és nem szivatjuk magunk... (s némileg a sarkot is védi a sérülésektől)
A glettelendő sarok minőségétől nagyban függ az alkalmazott módszer.
Nagy hibákhoz a már javasolt léc. Ha kisebb hibák (max 1-2cm), akkor felhúzod a glettet, és a másik falfelület felől lehúzod a felesleget (A falra szinte merőlegesen tartod a glettvasat, és a saroktól távolodva húzod), így minimális javítani való lesz (azért még minimum 1* át kell húzni a sarkot).
Illetve ha kicsit lekerekített sarkot szeretnél, akkor használhatsz sablon. Ez úgy néz ki mint egy derékszög, csak a belső sarok íves (egy tetszőleges anyagból elkészítheted házilag, a szárak legalább 30cm-k legyenek).
Belső sarokhoz használhatsz plasztikkártyát...

[ Szerkesztve ]

http://qtp.hu

(#41825) Ton-ton válasza _Petya_ (#41822) üzenetére


Ton-ton
tag

Még csak olyannal találkoztam ahol az a krómozott karika is menetes... (kézzel tekerendő, mert vékony)

http://qtp.hu

(#41826) #81556480 válasza Ton-ton (#41824) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én arra jutottam, hogy kicsit gömbölydedre lecsiszolom majd a sarkat. a felületet meg meglátom mennyire lesz türelmem, de még egyszer tutira áthúzom !

A glett sűrűsége min változtat? mivel jobb dolgozni, a sűrű vagy a hígabb anyaggal ?

néha lyukacsos mikor húzom

(#41827) Ton-ton válasza ablack (#41823) üzenetére


Ton-ton
tag

Gömbcsuklóként keresd.

http://qtp.hu

(#41828) Ton-ton válasza #81556480 (#41826) üzenetére


Ton-ton
tag

Közepessel :-)
Jellemzően akkor lesz lyukacsos, ha poros a felület. Minél lágyabb a glett (ésszerű határok közt), annál könnyebb felhordani, viszont jobban beszívódik. Tehát annál inkább zsugorodik a glett, minél több vizet tettél bele. A túl sűrű viszont nem tapad oda rendesen. Kb. a tejföl sűrűség megfelelő.

http://qtp.hu

(#41829) etejedu válasza fecus (#41817) üzenetére


etejedu
őstag

Csak tiszta vízzel mossátok fel!

(#41830) fecus válasza etejedu (#41829) üzenetére


fecus
őstag

Eddig ez történt, azért kérdeztem, hogy kell-e beletenni valamit, mert így másnap megjelenik ez a szmötyi.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#41831) Jorus


Jorus
nagyúr

Van érdemi különbség a normál és az állómotoros fúró között?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#41832) Ton-ton válasza Jorus (#41831) üzenetére


Ton-ton
tag

Az állómotoros kényelmetlenebb, és többnyire nagyobb. Legalábbis szerintem.
Alapvetően a felhasználási területtől nagyban függ. Otthoni használatra teljesen megfelel az álló motoros is.
Ami különbség, hogy az állómotoros többnyire direkt zsírvesztéses, míg a másik nem. Tehát rendszeresen zsírt kell juttatni a megfelelő helyre (jellemzően a gép tetején egy nagy nyílás).

http://qtp.hu

(#41833) Atomgeszi válasza _Petya_ (#41822) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Kézzel letekerős volt. Leoldottam róla a víz követ.
De ezt viszont nemtudom, hogy hogyan jön ki innen tovább?

Egyébként alul a mosdó alatt az elzáró teljesen vízköves, és nem tudtam elzárni sehogy, és az erőlködés miatt ahol a mosógép szedi le a csonkrol a vizet, ott elkezdett csöpögni, és akármerre tekerem a cső kulccsal vagy jobban vagy kevésbé csöpög. Úgyhogy már nem is mertem hozzányulni, nehogy még jobban csöpögjon. Persze lehet, hogy csak erősebben kellene rafognom és csavarnom. Nem tudom

(#41834) etejedu válasza Atomgeszi (#41833) üzenetére


etejedu
őstag

Elvileg ki kell tud szedni a betétet.
Ugy tudod ellenőrizni hogy a betét jó e hogy a főcsapot megnyitva nincs semmilyen vizfolyás a zárt betét mellett. Illetve nyitott állapotban sem csordogál a víz körülötte.
Ha van szivárgás akkor csere. Érdemes kerámiát venni.
A lenti részt is muszáj lesz szétkapnod mert a tömités már nem jó. Igen a vízkő nyomta szét. Filléres dolgok.

(#41835) Atomgeszi válasza etejedu (#41834) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nah sikerült, bár az majd a boltban derül ki, hogy visszateheto állapotban van e :D Az egyik egyben kijott, de a mosdonal sajnos darabokra hullott.. 11 éve bent volt már a betét, a könnyebben kijovoben csak 5 éve.

Itt kezdett el csöpögni.
Tudom nem szép, de alapesetben úgysem látszik. :))

(#41836) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#41835) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nah sikerült a betét csere :DD
Határozottan jobb, mint volt, de még mindig nem megy a leglágyabban... Legközelebb valami jobb minőségűt kell vennem.

(#41837) #81556480 válasza Atomgeszi (#41836) üzenetére


#81556480
törölt tag

Hát ez nehéz szülés volt. MIre rájöttem mit látok a képeken,leesett hogy ugyanezt végigcsináltam vagy fél éve. Ajánlani akartam hogy összerakáskor a forgó részekhez szilikon zsírt kéne tenni hogy ne legyen nyekergős. ( én csak ezért bontottam szét )

(#41838) Atomgeszi válasza #81556480 (#41837) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ezekben is volt gyárilag, de mégse megy olyan könnyen. Még a régiben is bőven volt cucc, mégis nyekergősen, nyögvelősen ment. :/
Amúgy hála istennek sikerült minden. Köszönöm mindenkinek a segítséget :)

(#41839) Jorus válasza Ton-ton (#41832) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi a választ! Elég jó akciók vannak most, és épp a Makita HR2611FT és a 2810T között vacillálok. A 2810T-nél nagy előny a cserélhető tokmány, így a nem SDS-es készletem is használható marad. Emellett az állómotoros nekem valahogy jobban kézre áll a rövidebb kialakítás miatt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#41840) fi:zi'k válasza Jorus (#41839) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Építőiparban vagy most?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41841) Jorus válasza fi:zi'k (#41840) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem, csak nemrég lett kész a ház, és sok a tennivaló amihez fúrni, vésni, bontani kell ezt-azt. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#41842) fi:zi'k válasza Jorus (#41841) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Véletlenül sem akarok a pénztárcádban turkálni, de szvsz ez már ipari gép, ami otthoni használatra kb felesleges. De alapvetően neked kell tudni. :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41843) Ton-ton válasza Atomgeszi (#41836) üzenetére


Ton-ton
tag

Nem feltétlen a betét a hibás...
Nem hangsúlyoztuk (le sem írtuk) a csere menetét. Tehát amikor kinn van a betét, akkor takarítsd ki a vízkövet amit látsz (esetleg használhatsz kis ecetet). Majd boríts egy műanyagtálat a csaptelepre, és nyisd rá pár másodpercre a vizet. Így a maradék is kijön (a csőből is). Csak ezután rakd össze. Illetve betéttől függően előfordulhat, hogy akkor is szorul ha erősen meghúzod a rögzítő csavart (nálad a krómozott íves perem).
S minden ilyen munkánál illik levenni a perlátort (a kifolyó cső végén lévő szűrős nyavalya), hogy ne tömődjön el.
Illetve a sarokszelepet jó lenne évente "megjáratni", tehát 2-3 alkalommal elzárni és kinyitni, miközben folyik a csapból a víz. Így amikor tényleg szükség van rá (mint most), akkor működni fog.

http://qtp.hu

(#41844) Ton-ton válasza Jorus (#41839) üzenetére


Ton-ton
tag

Vagy vásárolsz olyan tokmányt aminek sds a szára...

http://qtp.hu

(#41845) _Petya_ válasza Met (#41815) üzenetére


_Petya_
őstag

Aha, de ez akkor csak tüneti kezelés nem? Előbb-utóbb újra hajszálniy rések lesznek a szilóban, ami nem is látszik, de szivárogni fog. Hogyan lehet véglegesen megoldani ezt? Kerül amibe kerül. Cseréljek tálcát? Milyenre? Öntöttvas, vagy porcelán, ami nem vetemedik amikor beleállok? Vagy dobjam ki a tálcát és legyen épített zuhany?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#41846) Met válasza _Petya_ (#41845) üzenetére


Met
Topikgazda

Az a baj hogy abszolút nem biztos hogy onnan ázik, szivároghat egy cső a falban vagy a lefolyó a tálca alatt. :( Azért mondtam hogy be kellene lesni a tálca alá mert ott látszódna a víz nyoma, de hát a purhab miatt nem biztos hogy van értelme.
Igazából nem tudom elhinni hogy ilyen mértékű ázást egy levált sziloplaszt okoz, ha csak nem vagyok 20-an és fürödtök minden nap háromszor.
De majd egy vizes kolléga meg tudja mondani, ő többet találkozik ázásokkal mint én :)

Valami rajzot tudnál csinálni amin látszik a zuhanyzó, a szellőző, a csövek merre mennek és hol ázik a néni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41847) _Petya_ válasza Met (#41846) üzenetére


_Petya_
őstag

Simán lehet a sziloplaszt, most megnéztem közelről, lepucoltam vízkőoldóval, és ott ahol barna vízkő folt van a képenen, ott mindenhol vékony rés van. Úgy tűnik, a vízkövesedés jelzi a rést, mert ahol nincs, ott egyáltalán nem vízköves sem a sziloplaszt, sem a vízvető.

És ez az ázás hónapok alatt lett ilyen, és nem is vizes sehol, tapintásra száraz, biztos hogy nagyon kevés víz szivárog, számomra csak az furcsa, hogy a szellőzőtől indult körbe, nem fentről lefelé..

Vagy még arra tudok gondolni, hogy a fali csempén a fuga ereszti át a vizet, az oldalfalon biztos van folyékony fólia, de alul a tálca alatt nem tudom van-e, nem voltam ott mikor csinálták.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#41848) Met válasza _Petya_ (#41847) üzenetére


Met
Topikgazda

Ott csak a szellőző megy vagy a vizes strang is abban megy?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41849) csemberlen válasza Ton-ton (#41832) üzenetére


csemberlen
őstag

Mármint a gagyikat kell zsírozni, rendes állómotorosban nincs ilyen nyílás.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#41850) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, higy a következő résztevékenységek kb mibe kerülnek? Kellékanyag költség és a munkadíj is érdekel, a főanyag (csempe, járólap, svédpadló) beleszámolása nélkül.

Hidegburkolás
- greslap 50m2
- fagyálló greslap 8m2
- csempe 40m2

Svédpadló lerakása 30m2

Előre is köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.