Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42601) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, remélem jó helyre írok!
Nagyszüleim főző helységét kellett volna kifestenem. Azt kell tudni róla, hogy 3-4 évvel ezelőttig csak mésszel volt festve, ekkor kapta meg az első diszperzites festést, ami sajnos csak eddig bírta. A kicsapódó párától elég sok helyen felvált, szóval megérett az újításra.
Lekapartam a felvált festéket, szépen kigletteltem a repedéseket, idáig nem volt semmi probléma. A küszködés ott kezdődött, amikor elkezdtem felhordani a festéket. Az első pár hengerelés után észre vettem, hogy a falon a festék elkezdett púposodni. A diszperzitben lévő nedvességtől, az előző réteg elkezdett felválni. De olyan durván, hogy ha ráhengereltem a púpokra (hátha eltűnik alapon), akkor az képes volt el is válni a felületről, és ráragadt a hengerre. Volt, hogy negyed tenyérnyi darabok ragadtak rá.
Két kérdésem lenne....Ez mitől van? Illetve mit kellene csinálnom, hogy le tudjam festeni végre ezt a falat?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#42602) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Vettem PoliFarbe Platinum festéket. Aki festett már ilyennel a 2,5 literes kb mennyi m2 -erre elég? Az oldalán azt írja,hogy 38-50m2.
Ma festettem a plafont héra fehér festékkel, a plafon pozdorja, az 1 litert elég könnyen elnyelte így kicsit megijedtem, hogy még a felénél sem vagyunk de már elfogyott 1 liter.
A sima fal máshogy viselkedik majd a rövidszőrű hengerrel és elég lesz?

(#42603) sza.sa


sza.sa
tag

Egy gyors kérdés: vízzel elkevert Viles tapétaragasztót meddig lehet felhasználni? Dobozán csak azt írja, hogy 3-5 perc alatt oldódik fel, de hogy meddig áll el így, azt nem találtam...

sza.sa

(#42604) sza.sa válasza alienpapa (#42601) üzenetére


sza.sa
tag

Így szívtam meg én is :( Sőt olyan falon jött fel, amelyik vakarásra se akart lejönni.
Megoldás az volt hogy szinte a vakolatig vakartuk, mint közben kiderült 4-5 réteg már volt a falon.
De állítólag mélyalapozóval el lehet kerülni a puposodást...

sza.sa

(#42605) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Köszönöm a konyhával kapcsolatos infókat, most már annyira nagyon nem verhetnek át. :)

(#42606) [HUN]Zolee válasza Atomgeszi (#42602) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Én ezzel is 2 rétegbe festettem, a 2,5l-es 25-30m^2 -re elég volt.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#42607) szakalistvan válasza alienpapa (#42601) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Melyalapozó,erre találták ki.1 nap száradás. esélyes hogy utána is jönnek le kisebb darabok.Ez ilyen sajnos.

(#42608) alienpapa válasza szakalistvan (#42607) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszönöm a gyors válaszokat!
Egyébként a falra fröccsent olajat ha lekenem ezzel az alapozóval akkor megtapad majd rajta a festék, vagy kaparjam le az egészet?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#42609) Atomgeszi válasza [HUN]Zolee (#42606) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Pont határeseten vagyok... 2,5 úgy néz ki kevés, 5 meg sok. Ki van ez találva :D
És most jut eszembe,hogy a konyhában a plafon megint pozdorja ami elnyeli a festéket úgy néz ki..
Nálunk szerintem elég lesz egy réteg is, mert nem sokkal tér el árnyalatban az új szín a régihez képest.

(#42610) fi:zi'k válasza Atomgeszi (#42609) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Inkább vegyél 1 nagyobb kannát, mintsem 2 kisebbet kelljen.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42611) Atomgeszi válasza fi:zi'k (#42610) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja hát igen, megvettük a 2,5l a folyosóra meg a konyhára is külön külön más színt.. de most így elbizonytalanodtam. Még visszavihetem kicserélni nagyobbra holnap. Ja, ugyanannyira jövök ki, ha 2,5l + 1l , mint 5 liter egyben. Félretesszük, remélem nem romlik meg. :D

(#42612) Ton-ton válasza bajnokpityu (#42596) üzenetére


Ton-ton
tag

Ezt értem. Csakhogy én nem könnyűbetonról beszéltem, hanem szárazpadlóról. Nem ugyanaz.
(bár ez utóbbi sem fagyálló).

http://qtp.hu

(#42613) [HUN]Zolee válasza Atomgeszi (#42609) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Van 1l-es kiszerelés is, ha nem kell a második 2,5l.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#42614) Met válasza alienpapa (#42608) üzenetére


Met
Topikgazda

Vagy lekaparod az olajat vagy átfested zománcfestékkel.
Az megtapad az olajon és azon megtapad a diszperzit. Persze csak ha kis folt és nem zavaró:)

Atomgeszi Azért nem szokás így kicentizni a festék mennyiséget mert akkor lehet rohangálni még festékért ha éppen elfogy;) A Hérának mi a l/nm fedőképessége?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42615) macilaci78 válasza #05304832 (#42571) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is ezzel foglalkozom, Budapesten. (Értékesítés oldalról.)
A saját és öcsém pesti konyháját is szegedi szakival csináltattam. Szállítással, fizetős felméréssel együtt is olcsóbb volt lényegesen, mint Budapesten csináltatni. (Akkor még nem dolgoztam itt.)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42616) macilaci78 válasza canniball (#42573) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elképzelhető. Egy "szabvány" elem árát befolyásolja az, hogy a mérete az alapanyag gazdaságos kihozatalát is szem előtt tartja, illetve azt is, hogy több tucat darabhoz szabják le egyszerre a lapokat (, ha nem is szerelik készre azonnal).
Ezzel szemben az egyedi igényeket (, ha csak arról van szó, hogy ugyanazt 5 cm-vel szélesebbrekell csinálni,) mindig külön le kell ülni és szabásjegyzéket csinálni ahhoz az egy elemhez, amiből 1 db készül, más lesz a kihozatal, káló (, amit persze Te fizetsz,) stb. Tehát anyagban is, munkaidőben, munkadíjban is több.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42617) philoxenia válasza #05304832 (#42568) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A frontok is nagyon drágák, nekünk a tölgy például komolyan megdobta...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#42619) stangli válasza Met (#42599) üzenetére


stangli
senior tag

így néz ki a fal most. normál fal. festés előtt nem voltak ilyen durva repedések. az előző festés kb 6éve volt, most lakásfelújítás után, fal minden visszabontva, újra építve és dirr ilyen repedések vannak. nem idegelne, ha előzőleg is lett volna, de nem volt. autók járnak, de kamionok nem napi szinten járnak... :)

(#42620) Met válasza stangli (#42619) üzenetére


Met
Topikgazda

Megkopogtatod a falat nem üreges a repedés mögött?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42621) philoxenia válasza #05304832 (#42618) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért a tömör tölgyben jobban is bízom és szebb is, nagyon jól passzoló bútorlapból van a többi része, de közel sem lesz olyan tartós szerintem, mint a frontok.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#42622) Atomgeszi válasza Met (#42614) üzenetére


Atomgeszi
veterán

18 m2 írt literenként. De itt 10 éve volt festve utoljára, csak úgy nyeli el a festéket a "vászon" :D

(#42623) stangli válasza Met (#42620) üzenetére


stangli
senior tag

nem üreges, de ahol üreges ott nem repedezett meg... fene sem érti :F

(#42624) philoxenia válasza Atomgeszi (#42622) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

fess alá egy sort olcsóbb fehérből

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#42625) Atomgeszi válasza philoxenia (#42624) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem gázos a fal szerencsére és hasonló színnel megyek rá most is, mint anno. Csak 10 éve még géppel kevertettük és az a keverés már nincs itt a boltban.
A kérdésem csak annyi, hogy mi lenne, ha megvenném a folyosóra az 5 liter aranyesőt .
Ebből eleve kiderül, hogy a 26-30m2-re, ha két rétegben is de mennyi megy el, a konyhára (26-30m2 az is) meg a 2,5 liter barackvirág helyett 2,5 liter trombitavirágot És a maradék aranyesővel bekeverem ezt a 2,5 litert.. Mondjuk valamennyit félreteszek a folyosó javítására is, de pld ebből a két kombinációból kapnék egy barackvirágot, nem? És akkor feleslegesen nem kéne megvennem az 5 -5 litert mindkettőből, mert gondolom ez nem áll el évekig,ha már fel lett bontva.

(#42626) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

Kaptam kedves apósomtól egy bosch rotak 32 fűnyírót.
Mindössze annyi bajjal .hogy van benne valami bimetál ami elromlott.
Ezért egy idő után lekapcsol mintha túlmelegedne
Eddig nem próbáltam,mert még füvem sincsen :B ,de azért érdekelne hogy tényleg ez lehet -e a baja és milyen összeg lehet a javítás(alkatrész),vagy érdemes kidobni a francba?

köszi előre is a segítséget

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#42627) Ton-ton válasza Bacusuz (#42626) üzenetére


Ton-ton
tag

Ha tényleg csak ez a baja, akkor még érdemes javítani.
Amennyiben esetleg aránytalanul drága lenne a javítás (Bosch betegség), akkor egyszerűen átkötöd, és használod amíg megy. S csak amikor valóban elhalálozott akkor selejtezed.

Ám így vaktában valószínűleg senki nem tudja megmondani valójában mi baja.

http://qtp.hu

(#42628) macilaci78 válasza Bacusuz (#42626) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kaptam kedves apósomtól ... fűnyírót ... még füvem sincsen - ha apósnál van, megvan, miért kaptad. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42629) Bacusuz válasza macilaci78 (#42628) üzenetére


Bacusuz
őstag

:C

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#42630) rii


rii
nagyúr

megkérdezhetném itt is, hogy hogy lehet megtalálni szigetcsépen egy telket, ha megvan a helyrajzi szám? sajnos csak "tököl településrendezési tervét" találtam meg ... miközben a szigetcsépi helyrajzi számra kerestem rá ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42631) föccer válasza rii (#42630) üzenetére


föccer
nagyúr

Regisztralsz kormanyablakra, es utana a foldhivatal honalpjan lehet keresni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42632) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#42625) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nah hát végülis nem vettemm meg az 5 litert. Elég jól fed a festék úgyhogy pont elég lett. Bár ez a zacskós megoldás annyira nem szimpi

(#42633) rii válasza föccer (#42631) üzenetére


rii
nagyúr

azt lehet ingyen pézé is, vagy fizetős? .-(

ja ..... személyesen kell bemenni .-(

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42634) attiati


attiati
veterán

redőnyautómata vételnél mire kell figyelni?
meg lehet venni bármelyiket?
(nem húzza be a régi a gurtnit)

[ Szerkesztve ]

(#42635) Atomgeszi válasza attiati (#42634) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Gurtnis vagy madzagos. Más a gurtni(széles) rögzítési módja és más a madzagosnak is.

(#42636) attiati válasza Atomgeszi (#42635) üzenetére


attiati
veterán

ezen kívül semmi egyéb?
gagyi minőség?
gurtni szélességbeli eltérés?
mert 700 ft-tól több ezerig van mindenféle automata

úgy érted, hogy ez a madzag?

ez meg a gurtni?

[ Szerkesztve ]

(#42637) Atomgeszi válasza attiati (#42636) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nálunk a boltban összvissz egy fajta volt 590Ft-ért(Legalábbis a madzagosok közül). Nálam teszi a dolgát, reggel felhúzom, este leengedem. :D
Gurtnis csere
Madzagos csere
Arra figyelj, hogy kérdezd meg, hogy mindenképp felhúzott állapotút adjanak, mert, ha még azzal is kell szenvedj, hogy feltekerd megfelelő erősségűre az szívás.

[ Szerkesztve ]

(#42638) Mate


Mate
nagyúr

Műanyag erkélyajtóra lehet utólag tetetni kívülre kilincset? Jó lenne, ha kintről is belehetne zárni az ajtót.

(#42639) Nkboy válasza Mate (#42638) üzenetére


Nkboy
senior tag

Elvileg lehet, de gyakorlatban szerintem senki nem fogja vállalni.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#42640) Met válasza Mate (#42638) üzenetére


Met
Topikgazda

Kimész, becsukod, kezedben marad a kilincs mit csinálsz?
Betörő bemegy az erkélyre simán bemegy a lakásba. Mielőtt még rávágod hogy hanyadikon vagy, néha vannak ilyen "pókember" betörők. Onnan senki nem számít rájuk.
Redőny van?

Tegyél az ajtóra kívülről valami kapaszkodót amivel be tudod húzni magad után de mégsem zárod ki magad.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42641) Mate válasza Nkboy (#42639) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszi!

(#42640) Met: Tavasztól-őszig nyitva az ajtó, úgyhogy betörő ha akarna bejöhetne. Redőny van.

Az lesz akkor. Kintre kapaszkodó és valami ami megfogja, hogy ne nyíljon vissza.

(#42642) Nkboy válasza Mate (#42641) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ja, hogy ilyen zárra gondolsz. Huzatzár, ami neked kell.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#42643) fi:zi'k válasza Met (#42640) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kulccsal zárható erkélyajtóról hallottál már? :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42644) Met válasza fi:zi'k (#42643) üzenetére


Met
Topikgazda

Tényleg? Van olyan? :Y

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42645) fi:zi'k válasza Met (#42644) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezért nem értem a problémádat.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42646) Mate válasza Nkboy (#42642) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem. A legjobb az lenne, ha simán kilinccsel lehetne bezárni, hogy légmentesen zárva legyen. Ha nem megoldható, akkor jönnek az egyéb megoldások amivel a legjobban belehet zárni kintről.

Viszont most ahogy nézem ezt a huzatzárt, jónak tűnik. Ezzel ugyan úgy eltudom érni a kívánt hatást.

[ Szerkesztve ]

(#42647) sanzi89


sanzi89
addikt

Kötik be hozzánk a Digi-s netet, ahol egy optikai szálat húznak be a padlásra, csatornában le az egyik szobába, majd egy nyitott szerelvénydobozon keresztül megy be a vezeték a modembe. Az optikai kábelt megbontani nem lehet.

Van valakinek ötlete, hogy miként lehetne kicsit esztétikusan megoldani a dolgot, hogy ne csak egy ilyen fali szerelvénydobozból lógjon ki a kábel? Valami ilyesmire gondoltam, csak nem igazán találtam olyat, amit be tudnék szerelni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#42648) fi:zi'k válasza sanzi89 (#42647) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kábelkivezetőként keresd. A Legrandnak biztos van ilyenje.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42649) zoltan6 válasza sanzi89 (#42647) üzenetére


zoltan6
őstag

igen,kábelkivezető szerelvényként keresd,elég sok gyártónak van,pld. schneider unica:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#42650) Met


Met
Topikgazda

Ééééésss, megvan az akksis :C
10 db volt kirakva az Gogol utcai Aldiban.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.