Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41651) petrson válasza fi:zi'k (#41644) üzenetére


petrson
senior tag

Bejárati ajtó, panellakás.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#41652) koxx válasza petrson (#41651) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nívó ajtókat ill a Knapp féle ajtókat nézd meg.

(#41653) pjen válasza konci79 (#41640) üzenetére


pjen
félisten

Én először oldalfalon gyakorolnék,gipsz karton nem megoldható?Az a szürke valami beton kefni lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#41654) fi:zi'k válasza petrson (#41651) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ahogy Koxx írta. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41655) konci79 válasza pjen (#41653) üzenetére


konci79
őstag

Volt egy gipszkartonos,de nem elérhető...Az egyik oldalon bútorlap,mögötte meg talán pozdorja fal maradvány van,ha ahhoz lehet rögzíteni...Falra ragasztva,vagy hogy kellene?Mondjuk az macerásabbnak tűnik,pláne hogy egyedül kellene megoldanom. Fürdőkádban elméláztam hogy felfúrok osb lapot oszt' jóvan :D

(#41656) pjen válasza konci79 (#41655) üzenetére


pjen
félisten

Gipsz kartonozáshoz a barkács boltok honlapján vannak oktató videók,mindenesetre a karton szerintem sokkal egyszerübb mint plafont vakolni.

(#41657) föccer válasza konci79 (#41655) üzenetére


föccer
nagyúr

Egyedül a kartonoknak a helyre emelése a macerás egyedül, a többi nem gáz, meg lehet csinálni egymagad is.

Az oldalfalra kicsapózsinorral jelölöd, hogy hová kell rakni a kartont (azaz 13 mm-el magasabbra jelölsz). Erre a vonalra felfúrod az U profilt, menyón kijelölöd a függesztő pontokat, 50-es direkt függesztőt felfúrod. Helyére illeszted a CD profilokat, lehajtod a direkt függesztőket, majd opel csavarral röggzíted a CD-ket. Érdemes aluléccel ellenőrizni a síkot, illetve itt kell az esetleges világításnak a kábelezését is behúzni. Ezután jöhet maga a kartonozás. Feles eltolásban, a CD profilhoz illeszkedően felszórod, ~20 cm-enként csvarozod. Ha fent van mind, öntapadós szalaggal bezúzod az illesztéseket, majd széria glettel behúzod a csavar fejekkel együtt. Ha megvagy, 2x csiszolás, glettelés (egy festőnek, amator hobby szinten 3-4x) és kész is vagy. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41658) konci79 válasza föccer (#41657) üzenetére


konci79
őstag

Kartonozás nem egyszerű,van a falban egy kis törés is ,és mikor ez a ház épült még nem ismerték a derékszögeket sem(irónia),fürdőben is kellett küszködni.
Talán ma tudnak kőművest ajánlani,de kis melót kevesen vállalnak el.
Ha igen akkor majd jövök vissza a festéshez tanácsért,azt már megcsinálom én is :B

[ Szerkesztve ]

(#41659) föccer válasza konci79 (#41658) üzenetére


föccer
nagyúr

Be kell faragni a kartonokat. Nalam is ugy keszult

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41660) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

A kombi redőny és a sima redőny között külsőleg van valami különbség?Vagy csak annyi,hogy az egyikben van szúnyoghalló a másikban nincs.Mert úgy lenne nálunk,hogy van ahol kombi és van ahol sima redőny lesz fix szúnyoghallóval.Csak szeretném,ha egységesen nézne ki az egész.A szobában ahol most cseréljük az ablakot sajna későn jutott eszünkbe szúnyoghalló a redőny meg már le van gyártava...
Valamint az lenne még a kérdésem,hogy milyen kicsi redőnyt csinálnak max?Az egyik szoba ablaka elég kicsi és a szomszéd felé néz.Az az ablak is cseréve lesz,de lehet nem lenne rossz redőnyt is rakni rá.Az ablak 65-ször 45-ös kb.

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#41661) koxx válasza Orlin (#41660) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csinálnak kisebb redőnyt, de a legtöbb cég min 1,5m2-t számol fel. Szóval nem túl jó biznisz a megrendelőnek.

(#41662) szakalistvan válasza konci79 (#41658) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Nálam betonfödém volt,nikecell,ragasztó,háló,glett ,festés,2nap alatt készen volt,nyáron.Nagyjából egy árban van,egy ember is tudja csinálni,cserébe jobban összekoszolod magad.

(#41663) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Parketta csiszolás után a falon, lehet a plafonon is
vékony finom por réteg van.
Mivel lehetne okosan letakarítani? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#41664) föccer válasza DonThomasino (#41663) üzenetére


föccer
nagyúr

Porszívóval, lehetőleg kefés fejjel.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41665) konci79 válasza föccer (#41664) üzenetére


konci79
őstag

Kefés tejet olvastam...Mondom magamnak az hogy.. :W

(#41666) Met válasza föccer (#41664) üzenetére


Met
Topikgazda

És valami gyengébb szívóerővel hogy csak a port szedje le, a vakolatot ne :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41667) DonThomasino válasza föccer (#41664) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én elősre ilyen tollsperű szerű vmire gondoltam.
Az nem jó?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#41668) Met válasza DonThomasino (#41667) üzenetére


Met
Topikgazda

Jó az is, de azzal porolni fogsz, tehát a falról lejön de ott fog szállni a levegőben, vissza tapad a falra, le a földre stb.
Ha porszívózod akkor lényegesen kevesebb hullik vissza.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41669) konci79 válasza szakalistvan (#41662) üzenetére


konci79
őstag

Ez nem is rossz ötlet.

(#41670) Mercutio_ válasza Met (#41668) üzenetére


Mercutio_
félisten

Max arra figyeljen, hogy a porszívóból hátúlról kitolt levegő ne nézzen a poros fal felé.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#41671) rii


rii
nagyúr

sziasztok

hogyha egy telektől 200 m-re van a villany, akkor az kb 1-2 millió elhozni a telekig, nem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41672) Mate


Mate
nagyúr

Bár gyanítom, hogy miként kell bekötni, de inkább rákérdezek biztos, ami biztos :)

Egy földelt lámpát szeretnék bekötni ezzel a kapcsolóval. Mit és hova kössek? :)

(#41673) föccer válasza Mate (#41672) üzenetére


föccer
nagyúr

Egyik vezetéket (feketét) megszakítod, a másik kettőt simán megszakítás nélkül átvezeted.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41674) radi8tor válasza Mate (#41672) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

L -el jelölt kapocsba legyen a konnektorból jövő kábel fekete vagy barna vezetéke dugva.

Egypólusú kapcsoló (101) bekötése

Amit nem írnak, hogy barna vagy fekete vezetéket kell csak megszakítanod.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#41675) Dr.Zoo válasza rii (#41671) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia.

[link]

5§ alatt megtalálod. Kérdés, hogy mi van tőled 200 méterre.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#41677) Nkboy válasza Orlin (#41660) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nem csak attól függ a méret, hogy van e benne háló, vagy nincs, hanem attól is, hogy mekkora ablakra kell (magasság). Elvileg úgy működik a dolog, ha egyszerre rendelted meg a redőnyöket, akkor egyforma méretű dobozban kapod meg mindet. Pont az egységes kinézet miatt. Valószínű, 18×18-as dobozokban.

A szobában ahol most cseréljük........

Utólag is beépíthető a rolós háló, bár kicsit macerás, de megoldható.

Meg lehet csinálni, akkora ablakra is (65×45) . Csak az kalkuláld bele, hogy a legkisebb redőnydoboz 13,7 cm, tehát, elég jól beletakarna a nyílászáróba. 45 magas ablak, abból lejön 13,7, illetve, ott van még a tok és a szárnyvastagság, szóval nem sok minden marad. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#41678) rii


rii
nagyúr

sziasztok

mi a legolcsóbb módja egy telek körbekerítésének?

talán ez?

(#41675) Dr.Zoo:
köszönöm!
megnézem

annyit mondtak, hogy 200 m-re vannak a közművek .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41679) Dr.Zoo válasza rii (#41678) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia.

Nincsmit, a 6§ ad választ arra, hogy mennyi a 200 méter kp-ben, de ez attól függ, hogy mit értettek közművek alatt.....

Üdv:

Z

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#41680) emitter válasza petrson (#41643) üzenetére


emitter
őstag

Én pont a héten cseréltettem a Nívóval, bár péceli cég, de a III. kerületbe ingyen kijöttek felmérni, 2 hét alatt legyártották, kihozták, 1 óra alatt berakták, a régi vackot elvitték. Bruttó 130 helyett 160-at fizettem, mert kértem a biztonságibb zárat, ami fúrás, savazás, törés, fagyasztás, stb. ellen védett. Állítólag az ügyfeleik 99%-a ezt a kicsit drágább változatot kéri, +30-at megér a nagyobb biztonság..
Korrektek voltak minden tekintetben.

(#41681) emitter


emitter
őstag

Itt is felteszem az asztalos klubban feltett kérdést, hátha többen nézik itt :)

Konyhai munkalap és fal (csempe) találkozását hogyan oldjam meg bölcsen? Sajnos a 45°-os vízvetők rondák is (ez persze szubjektív), de főleg az a bajom velük, hogy hamar penészednek, felpúposodnak, stb.
Kollégám szerint csempézzek le a (falhoz illesztett) munkalapig, majd sima (minőségi) szilóval nyomjam ki a vízszintes hézagot.

Lehetne előbb csempézni, be a munkalap mögé is, és akkor a csempézett falhoz tolva a munkalapot, úgy tölteni ki a függőleges hézagot, de valahogyan jobban tetszik az első variáció.

Ki mit gondol? Nálatok otthon hogyan van megoldva a vízzárás?

(#41682) pjen válasza emitter (#41681) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom asszony,hogy csinálja,de nem penészes és nem is púpos.A munka lap enyhén kifelé lejt,hogy a víz ne álljon meg a falnál,azonkívül abban a 45 fokban aránylag egyszerű cserélni a betétet. :)

(#41683) Met válasza emitter (#41681) üzenetére


Met
Topikgazda

Én most úgy csináltam hogy a csempe a munkalap fölött ér véget egy fugányival és fehér szilóval húztam ki szépen.

El sem tudom képzelni hogy lehet penészes és púposodhat fel a vízvető :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#41684) Ton-ton válasza emitter (#41681) üzenetére


Ton-ton
tag

Penészesedés nem jellemző. Ott valami gond lehet ha előfordul (elégtelen szellőzés, alapból vizesedő épület).
A gyári megoldással inkább csak az volt a bajom, hogy aláment egy kis víz és az ott maradt kosz látszott az áttetsző szilikon csík (a szegély széle) alatt. Tehát leszereltem, takarítás, majd visszaszerelés után a széle alatt kinyomtam szilóval. Azóta béke van.
Ha a sima szilikont választod, akkor a munkalap élét tedd vízállóvá (pl. lefested a fal felőli oldalt). Szerencsésebb ha előbb van a munkalap, és utána a burkolat, mert így a víz amennyire lehet nem a szekrény mögé fog folyni a szilikon sérülése (elöregedése) esetén sem. Ezzel azonban az a probléma, hogy az utólag benyomott sziló hamarabb penészesedik ("megfelelő" környezetben) mint a gyári csík, és 3-5 évente "cserélni" is kell (elöregszik, elválik).

http://qtp.hu

(#41686) vzozo válasza #05304832 (#41685) üzenetére


vzozo
senior tag

Csak a befűzős vízzárók púposodnak

Az pontosan milyen? Én eddig csak olyat láttam, ahol van egy alsó, a munkalapra felcsavarozott rész, és abba van belefűzve, vagy pattintva maga a felső 45 fokos dőlésű vízvető.

Púposodást még sose láttam, ellenben penész előfordul. Plusz bizonyos tisztítószerek megeszik a vízvető szélén lévő rugalmas szilikon szigetelést.

(#41687) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Villannyal foglalkozók figyelmébe.: [link]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#41688) emitter válasza emitter (#41681) üzenetére


emitter
őstag

Köszi a válaszokat mindenkinek!

A penészedés/púposodás a lakás előző tulaja által használ konyhabútoron volt látható, sajnos arról nem készült fénykép, de az is igaz hogy nem tudom, hogyan használta a tulaj, lehet hogy nem nagyon tartotta karban..

Viszont a piszkolódás/elszineződés a 2 éves céges konyhabútorunknál is látható már - ezt szeretném elkerülni a sajátomnál:

(#41690) vzozo válasza #05304832 (#41689) üzenetére


vzozo
senior tag

Öööö, hát nekem ilyenem van/volt az eddigi lakásaimban, ami a linkeden látszik, de sehova nem fűztem semmilyen dekorcsíkját a munkalapnak... Biztos félreértek valamit.

Esetleg tudnád akkor linkelni a nem befűzőset? Most már kíváncsivá tettél, főleg, hogy édesanyámnál érik egy konyhafelújítás. Köszönöm!

(#41692) Orlin válasza Nkboy (#41677) üzenetére


Orlin
addikt

A 65 az ablak magassága,lehet rosszul írtam.De tény,hogy elvesz abból is sokat a redőny.Sajnos nem vállalták utólag berakni a mobil szúnyoghallót.Így most majd azon is fix lesz és kettőn mobil majd megint másik 3-on egy nagyobb és két kicsi,fix háló lesz.

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#41694) vzozo válasza #05304832 (#41691) üzenetére


vzozo
senior tag

Ahh, akkor megnyugodtam, sima lesz az, csak szerintem az előbb nem töltötte be a google képkereső a pontos képet, és csak egy vegyes kollekciót láttam...

(#41696) vzozo válasza #05304832 (#41695) üzenetére


vzozo
senior tag

Lassú RDP-vel néztem, nem vártam meg a teljes oldalbetöltést.:)

Na az tényleg csúnya. Egyáltalán minek gyártanak ilyet? Jóval olcsóbb, mint a normális vízvető?

(#41698) runner 125 válasza emitter (#41688) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az efféle vízzárókat felejtsd el, bemegy a szilikongumi alá minden, qrva ronda lesz és nem is zárnak jól.

1,5 éve én ezt válaszottam:

Itt találsz fotókat a felrakásról is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#41699) szabjan válasza #46372352 (#41676) üzenetére


szabjan
tag

Az alsó csap egy mosógépcsap mellette nem biztos de ha szerencséd van egy 32 es lefolyó kiállás bedugva valamivel. Vagy falon belüli szifon aminek persze elszórták a hollandis csatlakozóját. /külön kapható/ A felső szerintem egy bojler szifonnak [link] készült.
Ide kéne kötni a kondenzációs kazán kondenz vizét.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#41700) emitter válasza runner 125 (#41698) üzenetére


emitter
őstag

Köszi, ez valóban elegánsabban néz ki :) hogyan rögzíted? Öntapadós? Vagy szilóval?

Illetve látom, hogy a sarokban 45°-ban van a tűzhelyed.. Nekünk is pont ilyen elhelyezkedése lesz, csak mi egy sarokig érő szabvány 100-as sarokelembe gondoltuk betennni. A kérdésem csak annyi, hogy nálad mögötte a kis háromszög-lyukban mi van? Az ott holttér, vagy raktál rá valamit? :B

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.