Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42551) Because válasza pirosvilamos (#42550) üzenetére


Because
őstag

nem sajnos ez most nem az a tipikus rossz a TV... nincs bedugva eset.
záron belül ugrott szét valami...

[ Szerkesztve ]

(#42552) pirosvilamos válasza Because (#42551) üzenetére


pirosvilamos
tag

Azért én tutira megpróbálnám, mielőtt brutalitásba mennék át :)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#42553) Mate válasza flegga92 (#42539) üzenetére


Mate
nagyúr

:R

(#42554) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Néhány hete már írtam egy kétszobás panel berendezendő konyhájával kapcsolatban, ami 300 cm x 165 cm méretekkel rendelkezik.

Tűzhely, hűtő, mosogató, mosogatógép és mosógép lenne bezsúfolva, ami miatt egyedi bútort fogok asztalossal csináltatni. Mivel a konyha teljesen üres, fel is kell majd csempézni, az új konnektorok miatt pedig valószínűleg vésni is kell.

Egyáltalán nem vagyok képben, milyen -tól -ig ajánlatot várhatok a bútorra, a csempézésre és az egyéb teendőkre külön-külön? Megpróbálom ismerőseimet is kifaggatni, de jó lenne addig is minél több infót begyűjteni.

(#42555) föccer válasza Apollo17hu (#42554) üzenetére


föccer
nagyúr

Butor kb 100k folyometerenkent, de nagyon igeny fuggo. Siman lehet masfel szerese is, ha extrakat akarsz. Ez also,felső szekreny, vilagitas nelkul. A csempe, padlolap 5-6k / nm anyag, ha nincsenek til nagy igenyeid. Ebbol mar nirmalisan. Meg lehet csinalni. A munkadij az szivas lesz, mert nagyon kicsi a terulet. Siman 3-4k is el tudok kepzelni, de lehet keveset mondtam, de iranyadonak eleg.

Villanyszereles mas teszta. Ha kivesed neki a helyet, akkor 1 nap alayt meglehet, ami 20-25k munkadij. Szerelvenyenjent szamolj 2k val. Es meterenkent meg 1k vezetek, vedocso, javitoanyag.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42556) Lipton válasza föccer (#42555) üzenetére


Lipton
őstag

100+ meterenkenti arert Nolte konya van...
Villanyos vegpontontonkent uj haznal most 4k kert + anyag.
Ilyen helyre falra jo lehet csempe helyett uveg is, nagyon szep (es draga). Esetleg butorlap "beforditva".

[ Szerkesztve ]

(#42557) biker válasza Lipton (#42556) üzenetére


biker
nagyúr

nekem 2011-ben mondtak alsó-felső konyhaszekrénynél 130e/fm árat készített bútorra
elemesből 100-at alulról közelíti, de minimum a 80e

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#42558) fi:zi'k válasza biker (#42557) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor drága asztalost kérdeztél. :) Winner asszem' 100-120 körül vállalja. Nyilván az igények függvényében változhat. Mondjuk nála inkább kérdés a mikor. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42559) salieri. válasza Kalandor (#393) üzenetére


salieri.
őstag

Padloponozas mennyire nehez dolog?bele merjek fogni,ha meg nem csinaltam?

[ Szerkesztve ]

(#42560) bajnokpityu válasza salieri. (#42559) üzenetére


bajnokpityu
félisten

simán, nem kell hozzá diploma :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42562) philoxenia válasza fi:zi'k (#42558) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Borzasztóan anyagfüggő a konyha, ugyanannál az asztalosnál is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#42563) fi:zi'k válasza salieri. (#42559) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak két ember csinálja, különben nem lesz egyenletes. Legalábbis nekem nem lett az.

(#42562) philoxenia
Nem véletlenül írtam én se. :U

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42564) Ton-ton válasza salieri. (#42559) üzenetére


Ton-ton
tag

Ha már láttad, az többnyire elegendő. Ha ez sem, akkor nézz meg 3-4 videót róla. Nagyobb területnél (több mint 15 négyzetméter) már érdemes két embernek végezni, tehát rögtön olyan ismerőst keress aki csinált már ilyet.
Nem, nem atomfizikusok végzik alapból, kőművesek szintjére igazított technológia.

http://qtp.hu

(#42565) canniball válasza föccer (#42555) üzenetére


canniball
nagyúr

Ebben a bútor-árban van valami extra (mittomén minőségibb vasalatok vagy ilyesmi) vagy ennyivel drágább az egyedi gyártás mint a sorozatban készült bútor (ami úgy látom 50k/fm körül kapható)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#42566) fi:zi'k válasza canniball (#42565) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért annyiért várhatóan az alját kapod, alap színekkel.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42569) macilaci78 válasza #05304832 (#42568) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nehéz lehet bilibe lógó kézzel gépelni. :DDD

Az 50 k/fm leginkább a 16 mm vastag laminált forgácslapra vonatkozik.
100 k/fm már egy rendesebb 18 mm vastag Egger, vagy Kronospan bútorlapra matt felülettel, normál Forest vasalatokkal, esetleg fékezős fiókcsúszókkal.
150 k/fm már a fékezős Blum tandembox és fékezős kivetőpántok férnek bele, esetleg pluszban a magas fényű Egger, Kronospan bútorlap, vagy a 19-20 mm vastag laminált forgácslap (Fundermaxx pl)
200 k/fm árba magas fényű MDF front, vagy egyszerű felületkezeléssel fenyőfa front.

Láttam már olyan konyhát, ahol csak a 4 méteres munkalap 3 daraból összerakva volt 10 milla: onyx féldrágakőből...

Véleményem szerint egy konyhánál 3 szempontnak kell maradéktalanul megfelelni:
- kézre álljon, legyen kényelmes használni
- méretpontos legyen (ne lógjon túl sehova, ne legyenek kihasználatlan terek)
- a víz ne tudjon gondot okozni és lehessen tisztán tartani
Minden, ami ettől több, az csak csicsa.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42570) canniball válasza fi:zi'k (#42566) üzenetére


canniball
nagyúr

Nyilván, de mivel Apollo17hu nem írt semmi konkrétabbat, gondolom a neki írt 100-130k/fm-es ár is az alap (aztán igényeknek megfelelően innen felfelé).

local1!
Nem ismerem a témát, fogalmam sincs mi minőségi mi gagyi és mi nem, de mikor lassan 9 éve költöztünk akkor (kb. csak olcsó legyen elven) teljesen alap konyhabútort vettünk (ha ez extra MDF frontok vannak rajta és két üvegezett ajtó, ettől eltekintve tök egyszerű polcos és fiókos elemek) és semmi gondunk nincs vele; akkor 80k volt a 2m, gondolom ez most az 50k/fm kategória.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#42573) canniball válasza #05304832 (#42572) üzenetére


canniball
nagyúr

Nyilván a kici-óccó kategória. De erre vonatkozott a kérdésem is: ha ilyet egyedileg csináltat az ember annak tényleg 100 százalékos felára van a boltihoz képest vagy abban a különbözetben már némi minőségbeli eltérés is benne van?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#42574) biker válasza #05304832 (#42571) üzenetére


biker
nagyúr

amikor beköltöztünk, és kitaláltam, minden legyen méretre, faltól falig(kivéve szellőzésnek pár centi) akkor kértem árakat, aki nem méter árat adott, mert elővettem a terveket, amiket rajzoltam, az az alapanyag x2 számot emlegette.

vagyis ha a lapok ára 100e, akkor +100e a szerelés alap vasalatokkal

szuper...

aztán összeraktam mindent én, blogomban megtalálható DIY lakás projekt.
ha már megterveztem, levágattam, és összeraktam.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#42576) Mercutio_ válasza #05304832 (#42571) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nnna, látod ekkora az árdifi, ha pesten adsz el üzletben, vagy ha Debrecenben ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#42579) canniball válasza #05304832 (#42577) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ezért nem kell Lexus-szal elindulni a mesterekhez."
Na ez a veszély (sajna) nem fenyeget... :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#42580) biker válasza #05304832 (#42577) üzenetére


biker
nagyúr

Pont abban az időben, mikor kezdtünk a lakásba, 2 ismerősnél is jártam, akinél kb 2 éven belül volt konyha gyártás, és mutogatták, nézzem meg az ő konyhájukat, 500e feletti volt mindkettő, és megállapítható volt, hogy én át se vettem volna :)
egymásba akadó fiókelőlapok, rosszul nyíló ajtók, utólag 10cm betoldva a pultba, stb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#42581) DeFranco


DeFranco
nagyúr

megszereltem végül is a már megénekelt nyitható kanapét, kapott 2 db 4x10-es sarokvasat meg 10 csavart, szerintem nem kérdez ez már semmit.

én viszont igen: megint rengeteget szívtam az előfúrással, 2,5-3-as szárral elég volt előfúrni, viszont a tokmány mérete, és hogy kis helyekre kellett beférni azt eredményezte, hogy két szár el is tört, egy persze ráadásul bele a kívánt lyukba.

arra jutottam, hogy kellene valami extra kis méretű gép az ilyen finomabb munkákra, csavar előfúrásra, stb, amivel lehetőség szerint beférek a kényesebb helyekre is.

létezik ilyen?

(#42582) canniball válasza DeFranco (#42581) üzenetére


canniball
nagyúr

Ilyesmi? Kicsi(nek tűnik) és vannak hozzá hasznos(nak tűnő) kiegészítők (mint pl. ez).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#42583) tresh


tresh
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy adott egy társasház amiben lakunk párommal. Neki állok felújítani de elakadtam egy két ponton amiben kérném a tanácsot ötletet. Előre is köszi.

Szóval a társasház valamikor 70évek vége körül épülhetett rendes tégla betonfödém/gerenda. Na most előszobába parketta van(régi párna fás módszerrel). Ami 30 x év alatt hiába volt mindig rendbe rakva megadta magát. Mivel én nem szeretem amúgy se ezt a megoldást és praktikus okokból is járó lapozni szeretném. Gyorsan fel is szedtem egy kis részen a parkettát hogy lássam mi a helyzet. Nos meglepődve tapasztaltam hogy beton gerenda stimmt de közte nem beton hanem kohósalak van. Utána néztem hogy ez régen bevett szokás volt. Kérdés az lenne hogy nem szeretném kiszedni csak max leszedni valamennyit a tetejéből annyit hogy beférjen egy lépésálló nikecell amire tennék fóliát majd megönteném esztrich-el és utána kapna egy önterülőt majd arra menne a flexibilis ragasztó+járólap kombó, ez a megoldás működhet? Illetve kérdés mi lenne a min esztrich beton vastagság ami nem repedne törne meg kb első ránézésre max 3-4 cm tudnék rá húzni ha felszedek mindent. Több azért nem mehet mert akkor túl fent leszek a többi helység magasságához képest. Másik félelmem hogy kb 120-140 kg beton menne bele (5-6m2 amúgy amiről beszélünk) nem e terhelem meg vele ezt a födém szerkezetet?

Ez a megoldás lehet a födém kivitele:

(#42584) salieri. válasza tresh (#42583) üzenetére


salieri.
őstag

Szia!

-első dolgod hívni egy statikust ,aki megvizsgálja a födém anyagát ,állapotát.
- szakvéleményt készít róla mit javasol ,lehet-e egyáltalán betonoznod , mennyi kohósalakot kell kilapátolni,mivel oda beton fog kerülni 2200 kg / köbméter.
-ha betonozol illik szerintem 7-8 centiben gondolkodni
-ezen dolgok nélkül nem igazán fognék bele
-a szobákban nem parketta van?

(#42585) tresh válasza salieri. (#42584) üzenetére


tresh
addikt

Hello!

Köszi a választ. Parketta már csak a nappaliba van meg az előszobába. Kisszoba szőnyeg (alatta vagy beton vagy osb lap ) , konyha járólap ,fürdő járólap. Nappalinál nincs ugye gond mert új párnafa és osb lap aztán mehet rá a lépésálló fólia és megy rá a szalagparketta. Evvel a 5-6m2-es előtérrel vagyok bajba. Néztem hogy lehetne osb-re is lapozni de félek hogy a járólap annyi mozgást amit az adna nem viselne el és elrepedne x idő után

(#42586) bajnokpityu: köszi :R Evvel a részével teljesen tisztába vagyok hogy nem ilyen egyszerű ez a helyzet.Épületgépész vagyok szóval tudom mennyire fontos a statikai része ezért érdeklődök hogy milyen megoldás lehetséges. Itt a probléma több részből áll ugye pont az előszoba a központi hely minden onnan nyílik nappali, fürdő,kisszoba és a konyha. Ezek ugye meglévő járólap magassággal és rétegrenddel rendelkeznek. Ehhez szeretnék alkalmazkodni na most ha ezt nézem kb 6cm van arra járólapostul új rétegrendet tegyek le ami nem sok.

Gyors skicc:

[ Szerkesztve ]

(#42586) bajnokpityu válasza tresh (#42583) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mivel statikus vagyok, azt fogja mondani, akit kihivsz, hogy annyi terhet tegyél oda, mint ami már ott volt, mivel a födém pontos teherbírását nem könnyű megállapítani komolyabb feltárás nélkül, és egyébként se biztos, hogy sokra megy vele.

maximum 10%ot emelhetsz az összterhelésen, ennyit enged a jogszabály. egyébként eddig mindenütt meg tudtuk oldani a rétegrendcserét, szerencsére nemcsak az igények, hanem a felhasználható anyagok is fejlődtek. de ez nem csak annyi, hogy ráöntesz még betont :)

salieri:beton sűrűsége 2400-2500kg/m3.
esztrichből 3cm, normáls betont 5cmben lehet húzni. ha magamnak csinálok, akkor tudok 4cm vtgot is húzni, de ezt nehezebb.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42587) tresh válasza tresh (#42585) üzenetére


tresh
addikt

A problémám az hogy 3cm esztrich nekem kicsit kevésnek tűnik. Ha jól tudom kb 3 cm vastagságba egy 40kg zsák 1-1,2m2-re elég tehát kb 4-5 zsák bele megy az már 160-200kg. Nekem ez kicsit soknak tűnik bár nem tudom még milyen sűrűn vannak a beton gerendák.

[ Szerkesztve ]

(#42588) bajnokpityu válasza tresh (#42587) üzenetére


bajnokpityu
félisten

esztrich folyamatos alátámasztást igényel. ha gerendák lesznek csak az alátámasztók, akkor vasalt aljzatbeton kéne min 5cm vtgon.

egy helyen fel kéne verned a mostanit, egészen a tartószerkezetig, és úgy tudsz súlyt számolni. ha van salak, akkor annak a helyére tudod tenni a lépésállót, igy nyered meg az új betonréteg súlyát.

bármi lehet, annyi féle gányolást láttam már :D osb tetején van vizszigetelő fólia?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42589) Ton-ton válasza tresh (#42583) üzenetére


Ton-ton
tag

Statikus nélkül annyit tudsz tenni, hogy viszonylag új anyagokat használsz.
Tehát teljes mélységében eltávolítod a salakot, majd készre kevert cuccal feltöltöd (nevére nem emlékszem, de "hungarocell" golyók ragasztóval keverve), majd erre gipszrost lapot terítesz 1-2 rétegben (van ami már össze van ragasztva a két réteg, ennél csak a széleken kell ragasztani és csavarozni, van ahol a teljes felületen ragasztani és csavarozni kell egymáshoz). Erre már mehet a hidegburkolat (jellemzően 30cm-es lapméret a maximum és flexibilis ragasztó).
Ezzel nem terheled jobban a födémet mint a leszedett salakfeltöltéssel...

http://qtp.hu

(#42590) tresh válasza bajnokpityu (#42588) üzenetére


tresh
addikt

No felszedetem a kisszobába a szőnyeget le van betonozva esztrich-el. Lehetséges hogy pl osb lapra betonozott volna :F

egy helyen fel kéne verned a mostanit, egészen a tartószerkezetig, és úgy tudsz súlyt számolni. ha van salak, akkor annak a helyére tudod tenni a lépésállót, igy nyered meg az új betonréteg súlyát.

Felszedtem már egy helyen van salak :K Akkor vegyem ki a salakot és lépésálló a helyére majd arra az esztrich? :B (persze megfeleően lerakva fólia ect)

Ton-ton: utána nézek ennek is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#42591) salieri. válasza tresh (#42587) üzenetére


salieri.
őstag

Lapátoljatok ki annyit ,hogy 6 cm betont lehessen húzni. Nálam téglatálcás a födém és 6 cm lett engedélyezve.

(#42592) bajnokpityu válasza tresh (#42590) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mérd le hány cm a salak. 800-1100kg között van a sűrűsége. ebből ki tudod számolni, hogy mehet-e rá 5cm vasalt aljzatbeton.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42593) fi:zi'k válasza Ton-ton (#42589) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez a hungarocell golyós téma nálam is előjött, de egyrészt drága, másrészt úgy tudom eléggé kopogós. Mondjuk a mostani nikecell+esztrich kombó is eléggé dübben, de ezt betudom a nagy felületnek és a csillapítatlanságának.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42594) Ton-ton válasza fi:zi'k (#42593) üzenetére


Ton-ton
tag

Nem kopogósabb mint a nikecell+beton.
Valóban nem olcsó (viszont nem kell statikus, és gyorsan kész van -ez utóbbi fokozottan igaz ha lamináltat szeretnél rá)

http://qtp.hu

(#42595) tresh válasza bajnokpityu (#42592) üzenetére


tresh
addikt

:R

(#42596) bajnokpityu válasza Ton-ton (#42594) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az a baj az igazán könnyűbetonokkal, általában, hogy nem hidegburkolhatóak közvetlenül. pl esztrich kell rá, így a súlyelőnyük csökken. no,és nem is fagyállóak általában.

tehát nem feltétlen igaz az, hogy könnyűbeton, és máris jó a szerkezet.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42597) tresh válasza tresh (#42595) üzenetére


tresh
addikt

Nos 25 -26 cm vagy picit több a salak magassága. Előszoba méretei 1,79m széles és 3,62 m hosszú. Ha jól matekoztam ez 1,62 m3 térfogatilag akkor 1,4 tonna körül van így gyors esti fej matekkal a súlya. Most vagy fáradt vagyok és nem tudok már eset fejbe számolni vagy az a 900kg-s sűrűség sok :D (Telibe számoltam a gerendákkal is mert nem tudom milyen távolságra vannak és milyen szélesek azt majd csak ha felszedtem teljesen )

(#42598) stangli


stangli
senior tag

Sziasztok,
Egy szakmai kérdésem lenne :) az a helyzet, hogy egy éve történt lakásfelújítás, festés meg minden, de elkezdett repedezni egy pár hónapja. Ez miért történt, mi okból repedezhet a fal? :F

(#42599) Met válasza stangli (#42598) üzenetére


Met
Topikgazda

mi okból repedezhet a fal?

Mozog a ház, sok teherautó megy el a ház előtt stb.
Szerintem ez természetes jelenség amíg nem fér be a repedésbe az ujjad :D
Sok mindentől repedhet, kérdés milyen gyorsan és mennyire. Miből van a fal, hol reped?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42600) Mercutio_ válasza stangli (#42598) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pl. túl meleg időben festették :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.