Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42351) pjen válasza salieri. (#42330) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Én úgy gondoltam a falon végig fektetsz két zárt szelvényt amit alul az aljzathoz felül a plafonhoz rögzítesz és pár helyen a falhoz is.Erre akét vasra akasztanád a szekrényt.A két vas között hogy ne latszódjon akár egy bútorlappal is ki lehet pótolni.Azért kell szerintem a vas mert ha megterheled az egész fal kidôlhet,esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#42352) salieri. válasza pjen (#42351) üzenetére


salieri.
őstag

Hali!
Az előző hsz.-ben látod a falat ,a bal oldali az. Amin a furat van az a főfal a főfallal szemben is válaszfal van tehát az sem teherhordó igazán így mindenképp a javaslatod alapján kell megcsinálni csak a konyhai pultban lévő csempe találkozásánál fog érdekesen kinézni.. .Vagy a hűtő ill .tűzhely mögé teszem a szelvényeket ,ami a fal két végén van.

(#42353) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Egy nyílt égésterű kazánt és vízátfolyós melegítőt szeretne lecserélni édesanyám egy kombi de továbbra is nyílt égésterűre (szeptemberig lehet illetve 5 éves távlatban a költözés is benne van a pakliban)
Ezt az áranlatot kapta édesanyám.
Aki látott már hasonlót, rá tudna nézni hogy ez mennyire reális?

Köszönöm. :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#42354) salieri. válasza Zewa (#42353) üzenetére


salieri.
őstag

hát elég sok... de az árak változóak.

(#42355) Ton-ton válasza flegga92 (#42349) üzenetére


Ton-ton
tag

Létezik olyan rács, ami kör alakú, és van benne háló (ennek ugyan le kell faragni a szélét....). A pillangószelepet pedig utólag kell betenned (olyan is létezik, tehát a csőbe kerül).

http://qtp.hu

(#42356) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#42291) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Einhell-hez mit szóltok?
Vonzó a garanciafutár, bár inkább ne legyen baja.

(#42357) föccer


föccer
nagyúr

Hello!

Kerlek, ajanlast muanyag ablak javitasara szakembert. Egyreszt fix szelloztetot kellene bevagni, masreszt egy korabbi betoresnek a nyomat, seruleset kellene eltuntetni.

Koszi. :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42358) flegga92 válasza salieri. (#42350) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem azt mondta a szaki, hogy vizes a gépe, alap esetben nem jár porral és foltokkal, kivéve ha vasat talál és megakad a gép mert akkor a szikra kicsaphat ami beleég a festékbe illetve le kell szednie menet közben amikor a víz kifolyik. Valami ilyen gépe lehet. Egyébként pont ugyan ilyen az én lakásom elrendezése is. Ott talált neked vasat?

Ton-ton: Köszi a tippet, szétnézek a helyi boltokban.

föccer: Ha szeretsz barkácsolni szívesen segítek, hogy hogy kell berakni ilyen szellőztetőt. Elég egy fúró/csavarozógép (szebb munkát lehet végezni egy multifunkciós rezgőszerszámmal, de nélküle is megoldható.)

[ Szerkesztve ]

(#42359) salieri. válasza flegga92 (#42358) üzenetére


salieri.
őstag

Nekem is ilyennel fúrták ,porszívó volt hozzá ,de elég nagy port volt azért.
A madárrács felhelyezése nem lesz egyszerű dolog nekem.

(#42360) flegga92 válasza salieri. (#42359) üzenetére


flegga92
senior tag

Por nem érdekel, azt fel lehet takarítani. Csak tavaly lett vásárolva a lakás, ki lett festve és akkor még nem gondoltam, hogy a kajaszag ebből a lakásból 2 nap alatt megy csak ki... Míg nem volt meleg nem is volt gond, mert a szellőzés meg van oldva a légbevezetőkkel illetve a wc/fürdőszobai szellőzőkkel, csak a nagy melegben a szellőzőkémény nem húzza ki a levegőt mint télen.
A rácsot két féleképpen gondoltam felhelyezni: Közel az ablakhoz, hogy viszonylag könnyen elérjem, vagy pedig bal fent a sarokban ekkor az erkélyről mindenféle veszély nélkül feltehető. Első esetben nem tudnám csavarral rögzíteni, a második esetnél pedig a sarokban valószínű van vasalat, hosszabb cső kell plusz folytatódik a gázcső a kazánhoz a másik sarokba. Ahol neked az a fehér kör van ott nekem egy kb 60x60 szekrény van.

(#42361) salieri. válasza flegga92 (#42360) üzenetére


salieri.
őstag

A páraelszívóhoz közel akartam így nem kell sokat kartonozni. Az a fehér légbeeresztő egyébként.

(#42362) Ton-ton válasza flegga92 (#42358) üzenetére


Ton-ton
tag

tízemeletesben 12cm-ként vannak vasak... (Legalábbis ami nekünk volt békáson, ott így mentek) Nem valószínű, hogy pont eltalálja a szabad részt.

http://qtp.hu

(#42363) föccer válasza flegga92 (#42358) üzenetére


föccer
nagyúr

:K

:R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42364) flegga92 válasza Ton-ton (#42362) üzenetére


flegga92
senior tag

Ez egy 4 emeletes magas földszintes, 3. emeleti lakás de akárhogy is hívják nekem a 4.re kell felsétálnom. Létezik kb 12 méter magas létra?

föccer: holnap csinálok képeket és leírom, hogy is kell :)

[ Szerkesztve ]

(#42365) salieri. válasza flegga92 (#42360) üzenetére


salieri.
őstag

Bocs nem válaszoltam! Nem talált vasat.Kb. 10 perces munka volt.

(#42366) föccer válasza flegga92 (#42364) üzenetére


föccer
nagyúr

Koszi :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42367) DonMenyet válasza salieri. (#42365) üzenetére


DonMenyet
tag

A tied is panel?

(#42368) DonMenyet válasza Atomgeszi (#42356) üzenetére


DonMenyet
tag

Nekem egy ilyen van. A számok alapján egy kicsit gyengébb, viszont nem 5,5 kg-ot kell tartani munka közben. Alkalmi használatra nekem tökéletes, de rendes Makita fúrószárakat vettem hozzá (8k körül volt egy sokdarabos szett). Főleg elektromos kábelezésnél fúrtam vele panel betonba a falak között, de volt ahova ezzel tettem be süllyesztett konnektort 6-os betonfalba. Véstem vele csempét/ragasztót, valamint mindenféle rögzítéshez, tiplizéshez használom.
Azért a járda betonját nem ezzel kell feltörni, de otthoni használatra több mint elég nekem.

(#42369) Orlin


Orlin
addikt

Az ablakozás utáni hiba miatt volt kint ma a szaki!
Nem voltam itthon csak anyum,délután hívtak,hogy akkor most jönne.Amint nézem kifújta purhabbal.Ami nem tudom mennyire jó megoldás.Meg most ki van támasztva az ablak belseje. :Y
Elsőre beismerte,hogy ő b@szta el.És kérte,ha bármi van akkor hívjuk őt.Gondolom nem akarja,hogy a főnöke is tudja...
Érdekes az egész eset.Dicséretes valahol,hogy beismerte ő rontotta el ki is jöttek és eléggé készséges is volt a szemünkben legalábbis.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#42370) salieri. válasza salieri. (#42365) üzenetére


salieri.
őstag

Tégla.

(#42371) csemberlen válasza Zewa (#42353) üzenetére


csemberlen
őstag

Ezt feketén lehet csak megcsinálni, hivatalos sose lesz. Ha kiderül akkor sokba fog kerülni. Valamint totál ujra kell szerelni'

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#42372) DonMenyet válasza salieri. (#42370) üzenetére


DonMenyet
tag

Teglahoz nem szukseges feltetlen a vizes vago, de a hazgyari panelhez erosen ajanlott.
Nekem a vagos szaki azt mondta, hogy ekkora meretnel tilos vesni, ha meg a kor kivagasanal nem hasznalnak vizet, akkor egy honap mulva is betont fogok kohogni. :D

(#42373) DeFranco válasza csemberlen (#42371) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meglévőt lehet azonos technológiára cserélni, nem? vagy rosszul tudom?

(#42374) Orlin válasza Orlin (#42369) üzenetére


Orlin
addikt

Most így nézve ahol nem támasztotta meg a jóember kicsit púposabb az ablak káva és még van egy kis csíkban rés..
De már nem is érdekel,ki lesz majd javítva malter-el meg festve lesz fel lesz téve a függöny és nem látszik! :DDD

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#42375) Siriusb válasza DeFranco (#42373) üzenetére


Siriusb
veterán

Ebben az országban bürokrácia nélkül semmit. Pláne ha már vonalkódot is ragasztottak rá.

(#42376) csemberlen válasza DeFranco (#42373) üzenetére


csemberlen
őstag

Igen' vagyis. A 2 készüléket cserélheti kettő újra.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#42377) DeFranco válasza csemberlen (#42376) üzenetére


DeFranco
nagyúr

értem, köszi :R

(#42378) Atomgeszi válasza DonMenyet (#42368) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hmmmm.. Ez valóban barátságos!! :)
Másnak ellenvetése ez ellen 20k kategóriában?
Mindegy, hogy hol veszem, ha számla van él a háztól házig garancia?

(#42379) csemberlen válasza Atomgeszi (#42378) üzenetére


csemberlen
őstag

Finom fúrásra alkalmatlan

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#42380) Because


Because
őstag

sziasztok!

megkérdezem itt is, van valakinek tapasztalata mobilházakkal?

[ Szerkesztve ]

(#42381) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Következő problémával fordulok hozzátok. Lenne kb 45nm terület ahol kb 1,5cm van ahol kicsivel vastagabb talajkiegyenlítés kellene. Van 2 új ajtó aminek az álküszöbje nem lett besüllyesztve az aljzatbetonba és így az ajtólap nagyon magasan van a jelenlegi szinttől. Laminált padlót szeretnénk rakni.
Képek miről is lenne szó: Kép 1 , kép2 , kép3.
Az egyik szobába lett talajkiegyenlítő leöntve, a talaj sima lett de a szint jóval alacsonyabb mint kéne.
Ha ez a szint maradna akkor a laminált padló nem takarná el az álküszöböt, meg amúgy sem akarnánk olyan magas küszöböt.
Mivel lehetne ezt kiegyenlíteni a legolcsóbban? A leöntött talajkiegyenlítőre lehet majd még valamit önteni?

(#42382) Met válasza föccer (#42366) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha kell olyan rezgő vágó és eljössz érte szólj.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42383) cafat válasza cafat (#42381) üzenetére


cafat
tag

Most gondolkozom, hogy az ajtólap akár 2-3cm-t is elbír ha úgy jobb megoldás lenne. Lehet úgy még jobb is lenne és akkor csak burkolatváltó lenne a helységek között. Mivel lehetne ez kivitelezni?

(#42384) Ton-ton válasza cafat (#42381) üzenetére


Ton-ton
tag

Miért lett benn hagyva a vak küszöb?
Még mindig az lenne a legolcsóbb (szerintem), hogy kiveszed az ajtót, és megfelelő méretre levágod a tokot, majd így visszateszed.
Ha ezt nem szeretnéd...
Tehetsz le szalagparkettát, az lényegesen vastagabb mint a laminált (drágább is).
Több rétegben öntheted az aljzatkiegyenlítőt (hisz csak az az előírás hogy egyszerre milyen vastag lehet). Ez is drága, de legalább lassú is.

http://qtp.hu

(#42385) Ton-ton válasza Ton-ton (#42384) üzenetére


Ton-ton
tag

Illetve megoldás lehet, hogy lefaragod a vak küszöböt (inkább elvágod a toknál és javítod a helyét), s az ajtólapot toldod... Ez viszont szinte biztos hogy nem lesz szép.

http://qtp.hu

(#42386) pjen válasza cafat (#42381) üzenetére


pjen
félisten

Akár rá is betonozhatnál,az olcsó ha meg tudod csinálni.

(#42387) DonMenyet válasza csemberlen (#42379) üzenetére


DonMenyet
tag

A konkret tipus, vagy a vesokalapacsok ugy altalaban?

(#42388) Met válasza DonMenyet (#42387) üzenetére


Met
Topikgazda

Úgy általában.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42389) csemberlen válasza DonMenyet (#42387) üzenetére


csemberlen
őstag

Teloról vagyok nem láttam jól a képet. Abból indultam ki, hogy mit linkelt eredetileg. Azok az olcsó állomotorosokra irtam általában. Amit linkeltélaz már nem annyra elefánt. Vagyis ha te ezt használod akkor neked kéne tudni, hogy pl. Lukacsos téglát nem veri-e szét.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#42390) Met


Met
Topikgazda

Na, kértem be árakat redőnyre.

Redőnység 75.000,-Ft
Rollstar 57.400-+áfa+szerelés 11.888.-+áfa összesen bruttó 87.995.-
Szabó 26772.- a régi fajta műanyag, 34432.- az új fajta műanyag

Leírás alapján a Rollstar is az új fajta műanyagra adott árat. De tudtam hogy drágák lesznek, Józsától is kértem, nem válaszoltak még.

Pénteken hozzák az ajtónkat, fákjeeee :DD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42391) pjen válasza Met (#42390) üzenetére


pjen
félisten

Mi a különbség a régi és az új fajta között?Nekem 25 éve van barna műanyag. :)

(#42392) Met válasza pjen (#42391) üzenetére


Met
Topikgazda

[link]
25 éve lehet még rendes fémből volt minden, azóta minden el lett vékonyítva, kikönnyítve, így most el tudják adni drágábban azt aminek normál minőségűnek kellene lennie:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42393) Orlin válasza Met (#42392) üzenetére


Orlin
addikt

Kb
Én is néztem most a régi 15 éves barna redőnyt!Sokkal jobb,masszívabb mint amit pár napja raktak.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#42394) föccer válasza pjen (#42386) üzenetére


föccer
nagyúr

Nehany centibe ne akarjon betonozni senki. Max a mugyantas javitoanyagok maradnak meg ilyen vekonysagban, ami le is tapad es hajlando szilardsagot hordozni. Az ilyen anyagok meg baromira dragak, cc 300.000 ft/m3. Egyszerubb, olcsobb ajtot cserelni es rendesen beepiteni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42395) DeFranco válasza föccer (#42394) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálunk a cégnél a helyenként szétrohadt fele-darab-híja parkettában is kiöntötték a hézagokat. betonnal. :DDD

(#42396) föccer válasza DeFranco (#42395) üzenetére


föccer
nagyúr

Meg is erdemlik. :D kicsi, tenyerny darabok nem szamitanak, sok negyzetmeternyi felulet, amire neg tuvabbi burkolat kerul mar mas teszta.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42397) pjen válasza Met (#42392) üzenetére


pjen
félisten

Nekem Szekszárdi van ami egy átmenet a mini és a maxi léc között.

föccer:Szerintem 5cm rámehetne gond nélkül és levágna az ajtóból.7cm ert már kültéren is tesznek ez meg nem fagy és nem is teherhordó.

[ Szerkesztve ]

(#42398) DonMenyet válasza csemberlen (#42389) üzenetére


DonMenyet
tag

Met, csemberlen:
Eddig 95%-ban csak betonhoz használtam, a maradékban pedig pár 6-os lyuk kellett téglába, ott nem volt gond vele. Nagyobb szárral fúrva valószínű törné a téglát, bár szerintem előfúrással és lépcsőzetesen haladva jó lehet.
Valóban nem egy precíziós eszköz, pl ha megnyomom a gombot egyből pörgeti a szárat, nem tud olyat, hogy a sebessége függjön attól, mennyire nyomtam be a gombot.
Ezért kérdeztem, hogy más modellek tudnak-e ilyesmit, vagy mind arra van kihegyezve, hogy véssen, kalapáljon. :)
Egyszer próbáltam egy ~60k-s makitát, jó volt szép volt, de régen volt, nem tudnám összehasonlítani ezzel. Persze az munkaeszköz, ez pedig barkácsgép.

(#42399) DeFranco válasza DonMenyet (#42398) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem a már többször linkelt hyundai van. nem esküszöm meg rá, de 99% hogy tudja szabályozni a fordulatszámot attól függően mennyire nyomom be a gombot (van a gombon tárcsa is, lehet az is szabályozza, ezt nem tudom fejből), és az meg biztos, hogy fúrtam már vele kemény fába is 2,3-as szárral, sikeresen, nem is egy lyukat.

a hozzá vett szárral (obis lux) a kavicsot is elviszi simán a betonban.

[ Szerkesztve ]

(#42400) Met válasza DeFranco (#42399) üzenetére


Met
Topikgazda

A hozzá adott rendes tokmány fogai neked is töredeznek le?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.