Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42501) fi:zi'k válasza Pancsermeste (#42499) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Lefesteni szerintem akkor érdemes, ha vmi erősebb színt használsz és "világítana" a falon a fehér csík.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42502) Met válasza Pancsermeste (#42499) üzenetére


Met
Topikgazda

Fesd le nyugodtan ha világít rajta a fehér, meg fog rajta tapadni.

De ecsettel később is lefestheted.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42503) Pancsermeste válasza fi:zi'k (#42501) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Hát, nem túl erős szín, de kicsit rikítós. Bali Island zöld.
Viszont a fehér visszatérő motívum lesz több helyen, így beleillik a képbe..

(#42500) DeFranco: Azt hiszem, rájöttem a megoldásra. Egyelőre hagyom fehéren, és ha nem fog tetszeni az összhatás, akkor még mindig lefesthetem.

(#42502) Met: Köszi neked is! Igen, akkor majd utólag, ha nem tetszik. :K

Köszi srácok! :R

-= Pancsermeste® =-

(#42504) pjen válasza biker (#42493) üzenetére


pjen
félisten

Én nem foglalkoznék vele ha nem ázik be,és nem be épitett a tetôtér.Legalább jobb lesz a szellôzés.Néha pici havat befúj a szél,de az elfér.

(#42505) biker válasza Met (#42498) üzenetére


biker
nagyúr

a cserépléc eleve a fólián kívül van, így ezt nem értem most :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#42506) biker válasza philoxenia (#42495) üzenetére


biker
nagyúr

akkor most végülis örüljek? ennél páraáteresztőbb fólia nincs :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#42507) Met válasza biker (#42505) üzenetére


Met
Topikgazda

Ilyenkor szokott az lenni hogy hozzányúlnak valamihez és hohó, ez rohad, de jó, lehet azt is cserélni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42508) flegga92 válasza Pancsermeste (#42499) üzenetére


flegga92
senior tag

Én a klíma vastag csatornáját lefestettem, fel sem tűnik. Az első sor valóban maszatol, nem takar rendesen, de még egyszer vagy kétszer csak ezen átmentem egy sorral és tökéletes lett. Héra Prémium habos kakaó kicsit felhígítva fehérrel.

(#42509) Pancsermeste válasza flegga92 (#42508) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nekem is épp a klímához megy a tápkábel csatornája. Viszont maga a klíma is fehér, meg itt van két fehér konnektor, meg ezen a falon kicsit távolabb villanykapcsoló. Ezeket ugye szintén nem festjük le, a kábelcsatorna fehérje talán nem lóg ki a képből annyira. Plusz ezen a falon az áthidalós szekrény alatti rész fehér lesz, meg a szoba több részén lesznek fehér területek. A klíma vastag kivezető csatornája szerencsére nem látszik, azzal nincs gond. Én úgy látom, jó lesz ez így, persze még mindig megvan a lehetőség a csatorna lefestésére, ha mégse tetszene.

-= Pancsermeste® =-

(#42510) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Leszakadt a külső automatas redőnymadzagom kb fél úton és most alsó zárt állapotban van a redőny. Megvettem az új madzagot, meg az új automatát. De innentől hogyan?

(#42511) föccer válasza Atomgeszi (#42510) üzenetére


föccer
nagyúr

Fotót pls. :R

Automatát nem kellett volna venni, valószínűleg bontható és befúzhető lett volna a régibe.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42512) flegga92 válasza Pancsermeste (#42509) üzenetére


flegga92
senior tag

Simán le lehet festeni utólag is, nem fog elütni. Klímával megszívtam sajnos, festés előtt fel lett rakva, természetesen 40 fokban festettünk ment a klíma, majd ahogy végeztünk elmentünk a lakásból. Arra jöttünk vissza, hogy a frissen festett falon lefolyt a víz a meg nem száradt festéket pedig szépen elmaszatolta, lehetett előröl kezdeni. Szerencsére csak kis falrész. A kondenzvíz elvezető csatorna kijavításához le kellett szedni a csatornát amiről le is pergett félig a festék. Ráfestettem még egy sorral és nem látszódik, hogy valahol vékonyabban lenne a festék, csak közelebbről.

(#42513) Atomgeszi válasza föccer (#42511) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Miről csináljak képet? :D
De sajnos kellett... Szét verte az egész belsejét. :(

(#42514) DeFranco válasza Atomgeszi (#42510) üzenetére


DeFranco
nagyúr

madzagos (mint a cipőfűző, vékony) vagy gurtnis (széles lapos)?

(#42515) föccer válasza Atomgeszi (#42513) üzenetére


föccer
nagyúr

Leginjabb arrol, hogy milyrn kialakitasu a redonyod. Meg kell bontani es kicserelni a kabeldobjan levo gurtnit, befuzni a helyere, betenni az automataba, felcsavarozni a helyere es kesen is vagy.

Jah mind ezt a redony frlhuzott allapotaban.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42516) DeFranco válasza föccer (#42515) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meg lehet csinálni leengedve is, csak macerásabb (bár ahogy vesszük)

én a zsineges verziót csináltam:

leengeded, elhúzod a tárcsától (amiben fut a gurtni) a léceket, csúsznak egymáson. kicsomózod a gurtnit, befűzöd a másikat, megcsomózod, visszaegyengeted a léceket.

az automatával, ha nem felhúzva jön (én olyat láttam ami fel volt húzva alapból) akkor leszkapsz, akkor fel kell húzni, az szívás, mert tartani kell közben mint a fene, meg el kell találni hányat kell tekerni a rugón hogy jó legyen, de 2-3 próbálkozásból akkor is összejön. felhúzod, tartod, vagy még inkább megkérsz valakit, hogy tartsa, rögzíted a gurtni másik végét, összeszereled és leengeded.

ha fel van húzva, akkor csak rögzíteni kell, és a rugó behúzza.

én mondjuk nem vártam meg amíg elszakad, kicseréltem már amikor rojtolódott, így a rugófeszítés is egyszerűbb volt és nem kellett tippelgetni.

[ Szerkesztve ]

(#42517) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Eléggé hullámos, egyenetlen talajt szeretnék kiegyenlíteni önterülő aljzatkiegyenlítővel.
Jó megoldás, ha vakoló vezetősínnel lövöm be a kellő magasságot és azon húzom el, így elvileg majd vízszintesnek is kell lennie.

(#42518) föccer válasza cafat (#42517) üzenetére


föccer
nagyúr

Jo.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42519) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

A házunk hátsó részénél van egy régi ablak és utána egy terasz rész van.Úgy volt,hogy cserélem azt is még idén.De azon morfondíroztam,hogy jó lenne egy üveg tolóajtó az ablak helyére és lenne szabad kijárás a teraszra.A kérdésem az lenne,hogy ki lehet simán bontani egy ilyen falat?Tömött fal,mondjuk ott lehet pont tégla...Nem tudom.Szerintetek meg lehet oldani?
Köszi! :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#42520) Met


Met
Topikgazda

Aldiban mennyire szokták elkapkodni a cuccokat?
Hétfőtől lesz akkus fúró és jó lenne egyet beszerezni :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42521) Atomgeszi válasza DeFranco (#42514) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Madzagos.
A legnagyobb gondom úgy néz ki, hogy van szúnyogháló is, ami ugye a sín tetején megáll és nem lehet beférni a tokba. Kiállni nagyon nem szeretnék, mert 4. emelet és fosok. :D

(#42520) Met Ilyen drága cuccokból áruházonként csak pár darab szokott lenni, ha meg nagyon jó minőségű és tuti BestBuy azt már elrakják maguknak az ott dolgozók. Jobban jársz, ha félrerakatsz időben :)


[ Szerkesztve ]

(#42522) DeFranco válasza Atomgeszi (#42521) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szúnyogháló alsó rúdját óvatosan megdöntöd (tehát az egyik végét megemeled) és így ki tudod emelni a sínből. csak arra vigyázz, hogy fent azért akadjon meg valahol, nehogy szétugorjon.

(#42523) Met válasza Atomgeszi (#42521) üzenetére


Met
Topikgazda

Reggel kettőben meg tudom nézni, remélem lesz.
Szerintem nem akarnak félre rakni névre amilyen szerencsém van.

Ebben a topicban írta valaki hogy az aldiban valami vezető szerűség és félre tud rakatni névre?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42524) DeFranco válasza Atomgeszi (#42521) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez sima ügy, meg tudod csinálni, max. a hosszokkal kell variálni, mert nem tudod megszámolni így már, hogy elszakadt, hogy mennyit tekersz le meg fel.

(#42525) Atomgeszi válasza DeFranco (#42522) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nah, az sikerült, de akárhogy nézem ezt,ha feltekerem nem fogok hozzáférni innen bentről, hogy kiszedjem a régi madzag maradványait. Ha meg megcsomózom nem fér át a lyukon a keretben. :U

(#42524) DeFranco Ja úgy érted,hogy lenti állapotban is fel lehet tekerni, csak lehet kevés lesz a madzag és nem tekeri majd fel teljesen?

[ Szerkesztve ]

(#42526) DeFranco válasza Atomgeszi (#42525) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ne tekerd fel.

húzd el a léceket a tárcsától.
tekerd le a madzagot a kerékről, közben számolj, hogy hány tekerést tekertél le, erre szükséged lesz visszafelé.
oldd ki a csomót, szedd ki a madzagot.
fűzd be kintről az új madzagot (hol vettél? én alig találtam), fűzd át a kerék lyukán, csomózd meg rendesen
tekerj rajta annyit, amennyi eredetileg is volt a keréken, figyelj, hogy közben lehetőleg ne csavarodjon meg.
egyengesd vissza a léceket

fent kész vagy, lent meg attól függ elő van-e feszítve az automata vagy neked kell még megfeszíteni is a rugóját... fotózd le azt is légy szíves, szeretném látni.

re:szerk: az a kérdés, hogy mennyire esett szét, amikor elszakadt. ha megmaradt a madzag a keréken, akkor pont annyi van most rátekerve, amennyi kell a felhúzáshoz. ezt amúgy tudod tesztelni is ezen a ponton, ameddig leírtam. a lényeg, hogy ugyanannyi menjen rá vissza. ha nem tudjuk, mert nagyon szétesett, leszaladt a kerékről, akkor tippelni kell (amúgy értelemszerűen kb. a redőny hossza)

[ Szerkesztve ]

(#42527) Atomgeszi válasza DeFranco (#42526) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nehéz szülés volt, de végül sikerült! :R Köszi a segítséget!
Madzagot 1001 aprócikk boltban vettem. Kíváncsi vagyok mennyi ideig lesz tartós. Sajnos itt vidéken korlátozott a boltok száma.
Az automata szerencsére felhúzott állapotban volt, csak hurkot kellett kötni az új madzagra és szépen megette. :D

(#42528) DeFranco válasza Atomgeszi (#42527) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csináltál róla fotót?

örülök, hogy sikerült. ügyeskedni kell, de nem egy ördöglakat. nekem most majd a vezetőgörgőt kell cserélnem, mert elkopott az egyik, árkot vájt bele a gurtni. ott is kell majd szívni az automatával, egyébként nem nagy nehézség az sem.

(#42529) Atomgeszi válasza DeFranco (#42528) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Felszereletlen állapotban nem..

Remélem pár évet elmegy ez a madzag is...

Mondjuk már a nyílászárókat is ki kellene cserélni.. :(

[ Szerkesztve ]

(#42530) DeFranco válasza Atomgeszi (#42529) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó, hát ilyet láttam már, az érdekelt volna, hogy alapból hogy van, de meg tudom nézni az obi-ban is :)

(#42531) Ton-ton válasza DeFranco (#42528) üzenetére


Ton-ton
tag

???
Az automatából kihúzod a zsinórt (annyira hogy meg tudd fogni a rugót), zsinór leakaszt, a rugót pedig a fékre akasztod (gyárilag is ott van).
Görgő csere után visszaakasztod a zsinórt, bejátszod a fék alatt, és hagyod hogy bevigye...

http://qtp.hu

(#42532) Atomgeszi válasza DeFranco (#42530) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Pont ugyanígy :K

Nekem se szétszedni , semmit nem kellett. Teljesen újat vettem, a húrok rá volt akasztva a rögzítófülre. Kiakasztottam és már akarta behúzni a rugó.

Ja, hogy téged a belseje érdekel. :)

Én is a hurokban csak simán beakasztottam, de ahogy látom elég rendesen fogta.

[ Szerkesztve ]

(#42533) DeFranco válasza Ton-ton (#42531) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ahogy én láttam, amikor szétszedtem a zsinór (gurtni) csak vissza van hajtva a hurokban, nincs komolyabban rárögzítve a hurokra, nem is férne el egy csomó.

ettől viszont tartok, hogy ha simán kihúznám, kiugrana a hurokból a gurtni, beszalad a hurok, kilazít a rugó és tekerhetem fel kézzel nem tudom mennyit, hogy jó legyen meg túl se feszítsem.

persze ez lenne a legegyszerűbb amúgy, modern, lapos gurtninál az anyagba kapaszkodik egy fém karom, azt ki lehet húzni, ettől a fentiek miatt tartok. pedig egyszerűbb lenne jóval, természetesen.

(#42534) Ton-ton válasza Atomgeszi (#42527) üzenetére


Ton-ton
tag

Épp vidéken tudok inkább boltokat. Mondjuk ott volt rá szükség, tehát ott kerestem...
Budakalász, háztartási bolt (egyik nagy kedvenc, nehéz zavarba hozni az eladókat. 2 éve fa redőnyhöz kértem rugót, az is volt nekik)
Pomáz, Színpompa festékbolt (ott mást vettem, de ki van rakva a bejárat melletti állványra).

http://qtp.hu

(#42535) Ton-ton válasza DeFranco (#42533) üzenetére


Ton-ton
tag

Akkor ez egy újabb fajta...
Eddig két megoldással találkoztam.
1; Két kis fül volt kihajtva a lemez közepéből, erre kellett ráakasztani a gurtnit.
2; a rugó végén két kis bevágás van (gyakorlatilag egy fekvő H-t alakítanak ki), ekkor a gurtnit kellett hosszában kicsit bevágni és így ráakasztani... (ha jól emlékszem ilyen van otthon, de csak este tudom fotózni)

Itt azért minimális erők vannak, hisz a fék tartja a redőny súlyát. Épp csak annyira kell fogja, hogy a rugó behúzza, illetve a rugó ellenében ki tudd húzni.

http://qtp.hu

(#42536) DeFranco válasza Ton-ton (#42535) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, azok a lapos gurtnik. ez hengeres, "zsinóros". itt csak át van fűzve a hurkon, mint a cérna a tűben.

(#42537) sza.sa


sza.sa
tag

Újabb problémába futottam bele... Élére állított halszálkás, 3cm-es parkettánk volt, ez marad, erre kerülne a laminált padló. Viszont a 2 szoba közötti fal el lett bontva, és arrébb GK fal lett beépítve. A régi fal helye betonnal lett kiöntve. Viszont a 2 parketta nincs szintben, a találkozásuknál "felemelkedik" Valahogy csiszolni kellene 2-3-4 mm-t a szélén... Mivel lehetne leggyorsabban és egyszerűen? Rezgőcsiszoló baromi lassú, flexbe fogott lamellás P40-es csiszolóvászon nagyon porol, festett falnál nem célszerű :(
Még kézi gyalugépben gondolkodok, nem tudom ide jó lenne-e?

sza.sa

(#42538) Mate


Mate
nagyúr

Ezt mennyire érdemes megvenni?

(#42539) flegga92 válasza Mate (#42538) üzenetére


flegga92
senior tag

Itt írtam róla pár szót.

(#42540) Met válasza sza.sa (#42537) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha lecsiszolod akkor ott lesz egy púp amit nem fog szeretni a laminált.
Tegyél be egy küszöböt vagy szintváltó profilt vagy mi a neve :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42541) Ton-ton válasza sza.sa (#42537) üzenetére


Ton-ton
tag

Szalagcsiszoló. Jellemzően van rajtuk por elszívás (és alapból kevésbé veri szét mint a flex).
Persze a sarkokhoz szükség lesz a rezgőre is.
Gyalugéppel is félig megoldható (széleket is otthagyja, nem csak a sarkokat)

http://qtp.hu

(#42542) fi:zi'k válasza flegga92 (#42539) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Van ilyen topik és mindenki itt keres fúrógépet?! :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42543) sza.sa válasza Met (#42540) üzenetére


sza.sa
tag

Nem tudok profilt berakni, mert a szoba közepén van ez a régi fal helye...
Végül szerintem az lesz, hogy azt a kis rész parkettát felszedem, helyére megy a szinteb hozott gyorskötő esztrich...

sza.sa

(#42544) Because


Because
őstag

sziasztok!

valakinek volt tapasztalata régi pincezárral (kulcslyukas zár)? teljesen megrottyant... még a kulcsot se lehet belerakni, a kör alakú részbe belecsúszott valami lemez és ráadásul fémajtó, fémtok

[ Szerkesztve ]

(#42545) flegga92 válasza fi:zi'k (#42542) üzenetére


flegga92
senior tag

Majdnem én is itt tettem fel a kérdésem vásárlás előtt :D

(#42546) philoxenia válasza Because (#42544) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lakatos. Szerintem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#42547) Because válasza philoxenia (#42546) üzenetére


Because
őstag

mennyiért szoktak ezek dolgozni?

(#42548) Baaraanz válasza Because (#42547) üzenetére


Baaraanz
tag

Ők

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#42549) macilaci78 válasza Baaraanz (#42548) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ők drágák, ezek olcsók... ;]

Vagy fordítva? :B

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42550) pirosvilamos válasza Because (#42544) üzenetére


pirosvilamos
tag

Mi lenne, ha megpróbálnád elpiszkálni az útból azt, ami odacsúszott?

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.