Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41251) _Petya_ válasza Ton-ton (#41249) üzenetére


_Petya_
őstag

Oké, akkor tűzhatár, legyen :) Viszont, az szabályos ha megmarad a fémlemez, és elé teszek bútorlapot?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#41252) proof88 válasza nesa (#41135) üzenetére


proof88
addikt

2x átsúroltam szárazon domestossal. Most egy kicsit jobbnak tűnik. A lényeg, hogy halványabban látszik. Most már papuccsal bele merek lépni, majd rakok fel újabb képet. :D

(#41253) harry


harry
veterán

Köszi a beszámolókat LED-es témában, még nem jutottam el a rendelésig, de hétvégén ránézek megint. Igazából első körben ezért gondoltam, mert eléggé melegítenek, s ez így főleg nyáron nem túl nyerő. Első körben egy szobában lenne cserélve 3db, aztán van még egy helyiség 8 izzóval, bár két körön, s lehet akkor csak a felét cserélem le, általában úgyis csak annyit használunk. No de majd kialakul.
Ár: Szerintem a 2k még elviselhető, bár persze nem mondanám olcsónak.
Üzemóra értékekben annyira nem szoktam bízni, van olyan halogénem ami már régóta megy (évek?), többet viszont cserélni kellett már, de LED-eknél is, jó, hogy üzemidő, de az mit jelent, milyen fényerősséget garantál, vagy hány százalék csökkenést lumen-ben kifejezve? Kétlem, hogy egyszer csak 'kiégne', de ha felére csökken a fényereje, azzal már nem sokra mész, s nem tudom, a garancia milyen eseteket fed le.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#41254) exlepra


exlepra
tag

Sziasztok,

6 ablakra és egy erkélyajtóra kellene kombinált (szúnyoghálóval) aluredőny, egy pár ajánlatot már kaptam de elég nagy a szórás és most már össze vagyok zavarva rendesen :).
Tudnátok ajánlani redőnyfajtát vagy szakit?

thx.

(#41255) nesa válasza proof88 (#41252) üzenetére


nesa
veterán

lehet nem irtam, de nem kell surrolni, ecsettel kend le a peneszes reszt es hagyd ugy, fel nap mulva meg letusolod.

[ Szerkesztve ]

(#41256) proof88 válasza nesa (#41255) üzenetére


proof88
addikt

jaa értem, na majd kipróbálom így is :D

(#41257) fi:zi'k válasza exlepra (#41254) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kitől kértél eddig ajánlatot?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41258) boriusz válasza Orlin (#41230) üzenetére


boriusz
csendes tag

Szia ha belülről hozzáférsz a tokhoz (általában belül egy furnérlemez fenyőlécszegélyű kombó van csavarral, vagy szeggel rögzítve), akkor azt javaslom neked, hogy kőzetgyapotot tegyél a lukba, legalább 10cm vastagot és úgy hogy egymást beszorítsák, hogy később se tudjon elmozdulni. A külső lyukra (ahol a redőny kijött) egy egyszerű takarólécet érdemes felcsavarozni. Kb 5000.- forintból kijössz, ha magadnak csinálod anyaggal együtt! :C

(#41259) boriusz válasza rii (#41250) üzenetére


boriusz
csendes tag

Minden építésengedély köteles (most már az üvegház is, a fólia sátor még nem) és településenként eltérő, ezért erősen javasolt, hogy ott érdeklődj ahova szánod az épületet. ;)

(#41260) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok,
lehet, hogy nem igazán jó helyre írok, de talán tudtok válaszolni.

Úgy alakul a dolog, hogy kellenek barkácsgépek, mert már nincs, akitöl lenne. Ezenkívül szeretnék, meg kell is barkácsolgatni, fúrni, faragni, felújítani stb. és szeretek jó dolgokat venni :)

Makita gépekkel szemezek nagyon, ki is néztem egyet, de az így hirtelen elég drága:

(az a helyzet, hogy most kellene fúrógép, elkezdtem nézegetni használt gépeket naivan, hogy "jó lesz az" de ilyenkor mindig eljutok a profi drága gépekhez. Az az igazság, hogy minöséget szeretek venni úgy, hogy ha komolyabb munka van, akkor ahhoz is jó legyen és sokáig, széleskörüen tudjam használni. magyarul kiszolgáljon a gép jó sokáig és ne álljon meg csak úgy)

na így jutottam el ehhez: [link]
azért ehhez, mert ehhez van gyári cseretokmány sima fúráshoz.
Vélemény esetleg egy ilyen gépröl? Sima fúrásra (fa,fém) mennyire jó? Ezt néztem nem a HR2611F-et, mert ahhoz nincs sima tokmány, csak adapteres megoldással.

Viszont ennek a vételét elhalasztom, mert egyrészröl drága, másrészröl pedig sok cuccot kéne hozzá vennem kezdésnek.

Így találtam ezt a gépet:[link]

megéri? mennyire jó gép, mennyire erös, Fa, fém, fúrásra, csavarozásra?
Fa, fém fúrás tekintetében mekkora különbség lehet ez és a nagyobb és teljesen más gép, a HR2611F között?

Mert arra gondoltam, hogy akkor lenne ez a kisebb és majd késöbb a nagyobb, amivel lehetne ütve-fúrni és vésni, felújítani.

Nekem tetszik a Makita, szimpatikus is és 3 év garancia van rá, ehhez a kis fúróhoz meg adnak viszonylag sok cuccot egyböl. De ha vannak más preferált és ezekkel kb tudásra megegyezö gépek esetleg olcsóbban is, szívesen fogadom.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#41261) fi:zi'k válasza FerNandor (#41260) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak mellékesen kérdezném, hogy tisztában vagy egyáltalán azzal, hogy mi és mire kell neked? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41262) FerNandor válasza fi:zi'k (#41261) üzenetére


FerNandor
őstag

igen. ;)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#41263) pjen válasza FerNandor (#41260) üzenetére


pjen
félisten

Én biztos a másodikat venném,egy háztartásban bôven elég.Arra a néhány alkalomra mikor a vésô kell,jobban megéri kölcsönözni egyet.

(#41264) fi:zi'k válasza FerNandor (#41262) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor nem értem a kérdést.
Ha 75e-ért akarok venni fúró-vésőkalapácsot, akkor nem fog megfelelni a harmadennyibe (se?) kerülő ütvefúró. Ha pedig utóbbi is elég, akkor a nagy gép a felesleges vagy legalábbis feleslegesen drága.

(#41263) pjen
Ha nem ipari szinte űzöd, akkor 30-40-ből akár két gép is kijön.
Nekem pl két ződbos alap Bosch gépem van, amik most a lakásfelújítás során azért kaptak rendesen, de simán bírják eddig a strapát.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41265) pjen válasza fi:zi'k (#41264) üzenetére


pjen
félisten

Én nem mondtam hogy Neked nincs igazad,azért irtam,hogy az olcsóbb Makita is tökéletes választás.

(#41266) fi:zi'k válasza pjen (#41265) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tudom, hogy nem mondtad, én sem mondtam ilyet. :D
Igazából a te válaszodat gondoltam tovább. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41267) FerNandor


FerNandor
őstag

Köszi, mindkettötöknek. Akkor megveszem az olcsóbbat most. A jövöben meg lehet, hogy a másikat is, ha még úgy érzem, mert felesleges vagy nem, használni biztos fogom. Lehet, hogy megy lejjebb is az ára. De úgy érzem nekem kell egy ilyen gép. :DDD :U A láncfürészem is "túl jó" nekem, mert annyit nem használom, amennyit "kéne", de amikor kellett, egész napokat lehetett vele dolgozni és nem állt meg, mert arra való.

Ez a kisebb Makita egyébként teljesítményben, meg úgy általában melyik Bosch típusnak felel meg?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#41268) csemberlen válasza FerNandor (#41267) üzenetére


csemberlen
őstag

Makita ipari japán gép, a kék bosch-al egyenlő, vagy még jobb is.

ja fúrógéppel nem csavarozunk :DD

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#41269) pjen válasza FerNandor (#41267) üzenetére


pjen
félisten

Hát sok sikert.Ezzel szerintem mind igy vagyunk,azért van 5x jobb PC m és telefonom mint amire szükségem van,vettem invertert pedig van trafóm es évente 2 x hegesztek,de kell nekem és gondolomNeked is.Egyébkénta hasonló árú bosch gépekkel vanegy sulycsoportban.

(#41270) DeFranco


DeFranco
nagyúr

A csemberlen által ajánlott hosszabbító/elosztó összehasonlítva egy standard (obis) kínaival névleges terhelhetőség mindkettőnél 3500W:

(#41271) fi:zi'k válasza DeFranco (#41270) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez milyen árban van?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41272) DeFranco válasza fi:zi'k (#41271) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én 2330-ért vettem a 4-es kapcsolósat.

(#41273) FerNandor válasza csemberlen (#41268) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi :)

egy ilyennel is jól járok? [link]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#41274) zoltan6 válasza DeFranco (#41270) üzenetére


zoltan6
őstag

hát még ha látnád a legrand kontamodul belsejét,régen a kontavill gyártotta,nekem még van régi kontavilles fémházas barna,vastag sinek vannak benne csavaros kötéssel,elnyűhetetlen.van 20 éves is itthon belőle.
Kontamodul elosztósorok


kicsit koszos,meg kopott,mert ezt munkába használom építkezéseken.
Mondjuk drága is,mert 8800ft-ért láttam 4-est.

(#41275) DeFranco válasza zoltan6 (#41274) üzenetére


DeFranco
nagyúr

látom, bizony :) tényleg nagyon stramm szerkezet, most szedtem szét kettőt, az egyiket csak takarítási céllal, a másikat menteni kellene.

épp nemrég hoztam az utóbbit édesanyámtól "ez életveszélyes" felkiáltással, el van törve a kapcsoló kerete, az kijár a kerek korongjával együtt, meg a kábelrögzítés a végtagon is kitört, így már látszottak a színes vezetékek.

akkor még nem "okosodtam" meg elosztóból, ez még az ominózus eset előtt volt pár nappal, az eset után pedig szétszedtem az összes itthon található elosztót hogy melyik kuka melyik nem (minőségre).

egyből láttam, hogy ezt menteni kellene, most vittem is magammal, hátha tudnak hozzá adni alkatrészt (egy végtag kéne, ahol kilép a kábel, egy standard keret (a szögletes rész) meg egy korong ami a kapcsoló körül van). ez barna.

persze mondták, hogy esélytelen, nem gyártják már, próbáljak vaterázni egyet alkatrésznek. vaterán egy darabot nem találtam persze.

egy fehér szolgálatban volt eddig a konyhában, annak a helyére ment a túlfeszvédős düwi, így azt meg azért kaptam most szét, hogy kapjon egy ultrás mosást a műanyag része, mert a ráégett zsírpára nem volt túl esztétikus. most már patika, nagy becsben tartom mostantól. a barnához meg akarok ásni donort vagy alkatrészt, ha valakinek van tanácsa, merre menjek ne tartsa vissza.

a túlfeszvédős düwivel annyi bajom van, hogy a védelem egyszer használatos benne, ha kiold, akkor nincs tovább, a hosszabbító használható marad, de védelem ohne. ez nem tetszik, amúgy tényleg frankó cucc. a kábele egyébként ránézésre kicsit vastagabb a kontamodulénál is.

[ Szerkesztve ]

(#41276) zoltan6 válasza DeFranco (#41275) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem is volt egy amelyikből kitört a kapcsoló kerettel együtt,én vágtam bele egy műanyag lapból újat,kivágtam a kapcsoló helyét,és beleragasztottam,olyan mintha új lenne.A végét meg vagy megragasztod,vagy megerősíted egy műanyag vagy bakelit lappal.

(#41277) fi:zi'k válasza FerNandor (#41273) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

4329 alig drágább, én azt akartam, csak végül nem kellett vennem.

(#41275) DeFranco
Nekem REV Ritter elosztóim vannak, lehet holnap szétkapok egyet, kíváncsivá tettél. :D

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41278) FerNandor válasza fi:zi'k (#41277) üzenetére


FerNandor
őstag

Es az jobb? Miben? Paraméterekre ua.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#41279) boriusz válasza FerNandor (#41260) üzenetére


boriusz
csendes tag

Szia ezzel [link] szerintem jobban jársz minden szempontból. Én már csak Metabo gépeket veszek, és még nem csalódtam egyikben sem. Azt azért nem árt tudni hogy ezeknél a vésés nem azt jelenti hogy szétbombázhatsz vele egy házalapot, hanem egy kis vakolatot, esetleg csempét le tudsz tolni a falról, vagy csinálsz pár méter hornyot vezetéknek a téglába.

(#41280) Ton-ton válasza _Petya_ (#41251) üzenetére


Ton-ton
tag

Az valószínűleg megfelel, de ebben már biztosat nem tudok mondani.

http://qtp.hu

(#41281) mobal válasza DeFranco (#41270) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez a Düwi?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#41282) DeFranco válasza mobal (#41281) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen. én nem értek hozzá amúgy, csak ránézésre tudok mondani valamit, de maga a szerkezet is stabilabnak, rendezettebbnek, strammabbnak tűnik, a vezeték meg kb. dupla vastagságú. a kötések is egy teljesen más minőség.

szakmailag meg majd megítélik a profik, hogy széna vagy szalma.

(#41283) mobal válasza DeFranco (#41282) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én is fogok szerintem ilyet venni - pont aktuális. Ott pécelen egész jó árban is van ahol csemberlen mondta.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#41284) DeFranco válasza mobal (#41283) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tedd már be légy szíves az 1. és 2. bekezdés közé, hogy:

"csak azért fotóztam le, hogy vizuálisan is dokumentálva legyen milyen belülről ez, meg egy gyenge termék"

köszi. ne kelljen már ezzel a modkerbe menni :B

[ Szerkesztve ]

(#41285) fero02 válasza DeFranco (#41282) üzenetére


fero02
veterán

Az új elosztódban is ha jobban megnézed csak a sorkapocstól a kapcsolóig és a kacsolótól a sínig van jó kaliberű vezeték. A fekete már láthatóan vékonyabb, jó, ha van 3x1 mm^2-es... ;)

(#41286) csemberlen válasza DeFranco (#41270) üzenetére


csemberlen
őstag

szerintem ez nem az amit én javasoltam,
vagy már változtattak rajta

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#41287) DeFranco válasza csemberlen (#41286) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez az, ezt is javasoltad :)

mit látsz benne, mi az, ami más, esetleg nem megfelelő? többek között ezért fotóztam le, hogy tudjátok véleményezni.

(annyi, hogy ez persze nem túlfeszvédős, azt nem szedtem szét)

[ Szerkesztve ]

(#41288) csemberlen válasza DeFranco (#41287) üzenetére


csemberlen
őstag

Mostanában nem szedtem szét, mert minek.
Csak újszerű volt belül.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#41289) DeFranco válasza csemberlen (#41288) üzenetére


DeFranco
nagyúr

máshogy kérdezem: amit látsz, az megítélésed szerint milyen? biztonságos? jó minőség? megfelelő?

próbára vettem most egyet, direkt azért, mert bármi lehet, alakíthattak rajta, ha ez nem jó, akkor veszek mást legközelebb :) ezért kérdezem, mert ez most prioritás.

szóval hogy tetszik amit látsz?

(#41290) csemberlen válasza DeFranco (#41289) üzenetére


csemberlen
őstag

Rendben van.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#41291) #33253120


#33253120
törölt tag

Sima csapnál először a riclit rakom fel, és arra a tekerőt, vagy a tekerőbe a riclit, és úgy ütöm a helyére a kettőt egyszerre?

(#41292) nesa válasza #33253120 (#41291) üzenetére


nesa
veterán

A betetre rakd fel elobb.

(#41293) #33253120 válasza nesa (#41292) üzenetére


#33253120
törölt tag

Köszi.

(#41294) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho. Lenne egy kérdésem.
Úgy döntöttünk hogy lecseréljük az ezer éves fa ablakokat műanyagra.
A kérdésem az lenne hogy ha CSAK a szigetelés a lényeg (télen ne engedje el a meleget a lakás) akkor érdemes lehet redőnyt is csináltatni?
Gondolom a régi ablakokon rengeteget számíthat, de új műanyag nyílászáróknál mennyit számít?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#41295) föccer válasza Sirandrish (#41294) üzenetére


föccer
nagyúr

Sokat, ugyan úgy, mint régen. Talán akkor van kisebb jelentősége, ha komolyabb hőszigeteléssel ellátott üvegezést rakatsz bele. (3 réteg, argon gázas)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41296) Sirandrish válasza föccer (#41295) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ha jól tudom akkor argon gázos lesz de csak 2 rétegű.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#41297) Lipton válasza Sirandrish (#41296) üzenetére


Lipton
őstag

Ha a szigeteles a lenyeg akkor nezzel rendes profilt es 3 retegu uveget ugyelve a megfelelo szigetelesi ertekekre. 2 reteguvel messze nem lesz "jo" szigetelesed.

[ Szerkesztve ]

(#41298) DeFranco válasza Lipton (#41297) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hozzátenném (amellett, hogy egyetértek) hogy amikor én végigmértem a lakást hőkamerával, akkor az 1.3-as K értékű üveg is prímán teljesített, alig volt eltérés a hőmérsékletben, ellenben a tok mellett, illetve a homlokzaton, főleg a sarkokban brutál eltérések is adódtak.

szóval hiába tolod maxra a hőszigetelést azon a pár négyzetméteren, ha a falon és a sarkokban meg elszökik a meleg adott esetben (panel/beton házak biztosan, de szerintem minden utólag nem szigetelt ház ilyen, a tégla is)

(#41299) Sirandrish válasza Lipton (#41297) üzenetére


Sirandrish
legenda

Félreértettél.
A 2 rétegű nekem elég. Csak maga a redőny megéri-e az árát ha csak szigetelésre tudnám használni?
Gyakorlatilag nem éri közvetlen napfény az ablakokat mivel két hatalmas fa van a ház előtt, ergo sötétítésre nem nagyon kellene használnom a redőnyt.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#41300) föccer válasza DeFranco (#41298) üzenetére


föccer
nagyúr

Milyen külső/belső hőmérséklet különbség volt?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.