Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#131701) razorbenke92 válasza Kickass (#131700) üzenetére

Csak nem fűtéskorszerűsítés volt, és a szakik beleeresztették a sarokcsiszoló szikráját a kádba?

Minden évben ilyentájt jön elő egy-egy ilyen sérült kád :DDD

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#131702) Donki Hóte válasza Kickass (#131700) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az ajtófélfa hiányosságait javítani drágán az erre a célra szolgáló fa-tömítő felhasználásával tudod.

Olcsón pedig bármilyen fa ragasztó és finom fűrészpor 1:1 arányú keverékével.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#131703) shteer válasza Donki Hóte (#131699) üzenetére


shteer
titán

azt :K

..szerintem jónak tűnik

(#131704) macilaci78 válasza shteer (#131698) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Távtartó hegesztett hálóhoz, de hallottam már olyanról is, aki petpalack kupakjait használta fel erre a célra. :D

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#131705) Kickass válasza Donki Hóte (#131702) üzenetére


Kickass
őstag

Fa tömítő tökéletes. :C

razorbenke92: nem volt fűtéskorszerűsítés :D

(#131706) A Zéé válasza shteer (#131698) üzenetére


A Zéé
addikt

mi ilyen célra fel szoktunk áldozni pár zsalukövet ;) Ha van törött/darab, akkor azt, ha nem, akkor egészet. Összetöröd, aztán a nagyobb darabokat alá rakod.
2,5 cm vastag a fala, nem tömörödik, nem veszik össze a betonnal, hibátlan erre a feladatra.
Miért kell amúgy háló a 7 cm esztrichbe?

Just a simple Lineman...

(#131707) Atomgeszi válasza A Zéé (#131706) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mi cementlapot törtünk :D

(#131708) tyielow válasza A Zéé (#131706) üzenetére


tyielow
aktív tag

A 8 centisbe mi is tenni fogunk. Baj?

YouTube: toty1ka

(#131709) A Zéé válasza tyielow (#131708) üzenetére


A Zéé
addikt

bajnak nem baj, csak tök felesleges ha beltérben van, és nincs rajta padlófűtés. De igazából a 7 meg a 8 cm esztrich is felesleges, 6cm bőven elég, és abba se kell háló. Inkább a hőszigetelés vastagságát kellene megtolni alatta.

Just a simple Lineman...

(#131710) tyielow válasza A Zéé (#131709) üzenetére


tyielow
aktív tag

na akkor jó. nálunk estrichbe ágyazott elektromos padlófűtés lesz, beltéren. Régi ház, 18 cm-ből úgy gazdálkodtunk, hogy 8 cm aljzatszigetelés, többi estrich + burkolat. a vasháló már megvan véve, szóval most már belerakjuk

YouTube: toty1ka

(#131711) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Bejárati ajtó csere után javítanám vissza xps-sel a falat. Mivel érdemes ráragasztani a téglafalra? Utána hálós élvédőt raknék rá, majd visszavakolnám. Mi erre a legjobb anyag? Ilyen thermovakolat van a házon vagy mi a fene. Majd jövőre meg tervben van a teljes szigetelés.

(#131712) lemmy71 válasza Poultier (#131676) üzenetére


lemmy71
őstag

Most nézem hogy csak 8 centi, valamiért én 18 centit gondoltam :U Úgy már más, az még járdának is gyengécske.

(#131713) lemmy71 válasza Land (#131690) üzenetére


lemmy71
őstag

Az hogy te csak lapot cserélsz, olyan csak a mesében van, vagy egy asztalos heroin áron "bepasszítja" neked ;)
Ha csak az alja a bajod akkor felesleges eldobni, "az hogy kuka" az hülyeség. Vágass az aljába egy záró lécet és ragaszd be nem duzzadó szerelő habbal, ennyi a történet ;) Küszöböt szintúgy vehetsz és leragasztod ha nincs.

(#131714) Attila2011 válasza tyielow (#131710) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Ha van rá keret, én az elektromos padlófűtést átgondolnám.

(#131715) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!
Külső ablakpárkány szigetelésre mi a legtitubb recept? A felső és oldalsó kávákra már megtörtént a befordulás 4cm grafittal. Alulra vajon mi lesz? XPS? Remélem nem egyből fogják és a beragasztják a kőpárkánykat :))Csak kellene már alá valami.

(#131716) shteer válasza A Zéé (#131706) üzenetére


shteer
titán

Arra van tekerve a padlófutes cső :)

Végül az eredeti linkelt tavtarto lett, darabolva

macilaci78: igen azt néztem de a talpa atszurja a fóliát az EPS-be

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#131717) Morris válasza atika88 (#131715) üzenetére


Morris
veterán

Látod, külső falsíkra rakott nyílászárókkal ilyen gond nincs.

(#131718) macilaci78 válasza shteer (#131716) üzenetére


macilaci78
nagyúr

EPS-100 szigetelést vettem és 0,2 mm takarófóliát, sehol sem lyukadt ki a fólia.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#131719) tyielow válasza Attila2011 (#131714) üzenetére


tyielow
aktív tag

Már 1 éve lefutott téma

YouTube: toty1ka

(#131720) Donki Hóte válasza Morris (#131717) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha a külső falsíkra nem megy még rá 10-15 cm EPS szigetelés, akkor nincs ilyen gond, mert ha igen, akkor arra is kell valami szilárdabb réteg a külső ablakpárkány alá.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#131721) Morris válasza Donki Hóte (#131720) üzenetére


Morris
veterán

Dehogy kell. Simán bírja. Ha nehéz lesz a párkány akkor oda esetleg lépésállót kell tenni. Dűbel, ragasztó simán megfogja.
Nekem műanyag párkány van és a szigetelésre van ragasztva habbal.

(#131722) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Riasztósoknak szeretnék adni egy kapu távirányítót, hogy be tudjon jönni riasztás esetén körülnézni a helyszinelő, ha nem vagyunk itthon. Ilyen távirányítónk van, mind a 4 gomb programozva, szóval én csak egy gombot szeretnék másolni. Az lenne a kérdésem, hogy ez saját kezűleg itthon másolható, kell hozzá valami plusz eszköz, vagy egy kulcsmásoló meg tudja csinálni? Vagy a 3. opció, hogy a telepítőt kell-e hívnom (aki csinálta a kapukat)?

[ Szerkesztve ]

(#131723) P00By válasza Gabesz87 (#131722) üzenetére


P00By
nagyúr

Meg tudod te is csinálni. A Sommer rádióvevőre kell rátanítani azt a gombot, amivel működtetni szeretnéd.

(#131724) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Szerintetek ha egy ablaküvegen (3 rétegű) ilyen kicsit olajszerű elszíneződés van, akkor ez lehet annak a következménye, hogy valahogy hiába a tömítettsége és elszökött belőle az argon mondjuk? Vagy ez inkább csak esztétikai hiba? Lekaparhatatlan lemoshatatlan, mintha az öveg belső oldalán lenne...

[ Szerkesztve ]

(#131725) Poultier válasza lemmy71 (#131712) üzenetére


Poultier
tag

+ többiek
Köszi a helyreigazítást, akkor vashálót teszünk bele és minimum 10 centi beton lesz. Annyit hozzátennék, ahol az autó fog állni, ott már van 20 centi beton(régi disznóól alja), csak nem túl egyenletes :R

Más:

Zsalukő vágás közben elfüstölt a 4 hete vásárol Parkside nagyflex(230-as). Van valami ajánlott fajta 50 ezerig, ami bírja a gyémánttárcsás használatot is?

[ Szerkesztve ]

(#131726) pjen válasza Poultier (#131725) üzenetére


pjen
félisten

Metabó, nem tudom az árát, de a haver sirköves esküszik rá. de szerintem gariba cserélik.

[ Szerkesztve ]

(#131727) vzsryl válasza Poultier (#131725) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A rokonságban mindenkinek lágyindításos Makitája van. Nem mai típusok, az egyikben már egyszer volt újratekercselés is, de simán végig vágtam vele kb. 30 méternyi betont a legolcsóbb obis koronggal.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#131728) lemmy71 válasza Poultier (#131725) üzenetére


lemmy71
őstag

Én egy nagy Makitát használok már vagy 25 éve, tökéletesen bírja a beton vágást. Néha cserepet és téglát is vágok vele, lényeg hogy meló után alaposan átfújóm kompresszorral, szénkeféken kívül még mást nem kellett cserélnem benne, ez még békebeli darab nem lágyindítású. Lehet hogy a mostaniak már nem ilyen tartósak, de a parksidénél többet érnek.

(#131729) kuntics


kuntics
aktív tag

Hello
Panelban, alulról jövő léghangok ellen van valami bevált módszer? Alsó szomszédtól felhallatszik a beszéd, az ellen tennék. Jelenleg 6mm-es laminált+legvékonyabb alátétfólia van. Felújítás előtt vagyok, sokminden megoldható :) 5mm alátétfólia+10mm laminált javíthat valamit? Esetleg parafa alátéttel van valakinek tapasztalata? Vagy más megolás?

(#131730) RexpecT válasza WiZARD (#131681) üzenetére


RexpecT
addikt

ETDR-en kell igényelni, és már hatósági bizonyítvány néven fut. Kormányhivatal intézi, azt hiszem 35 munkanapjuk van rá.

(#131731) macilaci78 válasza kuntics (#131729) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Költözés...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#131732) z0d1@Ku$ válasza kuntics (#131729) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Az alátétek meg a vastagabb laminált nem fog javítani a helyzeten.. Ez sajnos mindenhogy szar lesz.

(#131733) vzsryl válasza kuntics (#131729) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nálunk annak idején a fűtéscsöveken jött fel a hang.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#131734) F-ECT$ válasza kuntics (#131729) üzenetére


F-ECT$
titán

Levágod magad a fűtésről, hogy ne jöjjön fel a hang a csöveken.
Hangszigeteled a padlót.
Hangszigeteled a falakat.
Hangszigeteled az ablakokat.
Hangszigeteled az ajtókat.
Lezárod a szellőztető rendszert.
Kiírod mindenhova, hogy aki 60 dB-nél hangosabb, azt megkeresed, és elásod jó mélyre.

Vagy elköltözöl :)

Dive ever, work never.

(#131735) kuntics válasza z0d1@Ku$ (#131732) üzenetére


kuntics
aktív tag

És vzsryl

Köszi a választ, a csöveket mindenkeppen megnézem.

macilaci78 és F-ECT$

Nektek is megköszönném, ha lenne mit. 30+ éve lakom panelban, egyedül a most beköltözött alsó szomszéd hangos,eddig nem volt ilyen problémám. Teljesen megszüntetni nem tudom, ez Ok, de javítani biztos lehet a helyzeten. Ha meg már úgyis felújítás van, akkor lehet ilyenre is figyelni.
Remélem a csöpögő csapra nem a költözés a javaslat…

[ Szerkesztve ]

(#131736) 6030D válasza kuntics (#131735) üzenetére


6030D
Ármester

Öcsémék is panelban laknak, nem hallották az alsó szomszédot. Új lakó költözött be, valamit újítottak, azóta a fürdőben hallani, ha beszélgetnek a konyhában. Nem kiabálnak, sima beszélgetés. Őket nem zavarja, nem mentek utána. Ha gondolod, kérdezd meg változtatott-e valamit a bútorokon, szellőztetésen, vagy bármit, és találjatok ki valami megoldást.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#131737) F-ECT$ válasza kuntics (#131735) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha 30 éve laksz panelban és most találkoztál a jelenséggel először, akkor gratulálok, irtózatos mákod volt eddig. Én már 2 panel lakást is eladtam, de a szomszédból jövő zaj teljesen alap ezekben a lakásokban. Lehet, hogy nem a beszéd, de bármilyen kalapálás, fúrás, székúzogatás, stb áthallatszik, sokszor több emeleten is keresztül.
Egyébként a padlóalátéteknél írják, hogy melyiknek jó a hangszigetelő képessége, de ezek legtöbbször a lefelé irányuló zajt szűrik (lépészaj), nem a felfelé jövőt.

Dive ever, work never.

(#131738) macilaci78 válasza kuntics (#131735) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem ez vált be. :P

30+ éve lakom panelban, egyedül a most beköltözött alsó szomszéd hangos,eddig nem volt ilyen problémám. - Meg is van, kinek javasolt költöznie. ;]

Viccet félretéve: ami a szomszédtól jön, az szerezeti zaj. A padlók, alátétek a felületeken képződő zajokat hivatottak csillapítani, amit a szomszéd szobából fog kellemesnek találni.
Emellett az sem mindegy, hogy milyen frekvenciával rendelkezik az adott hangforrás. Magasabb, mélyebb hangokat másként kell csillapítani. Ezért is lehet zavaró például egy gyereksírás, mondjuk, ennek evolúciós okai is vannak.
A födém rétegrendje elvileg: szerelőbeton (, ami az alsó szomszéd mennyezete és értelemszerűen hozzáér a falhoz), lépésálló szigetelés (, ez lenne hivatott hangot, hőt szigetelni, nem is ér hozzá a falhoz), aljzatbeton (erre kerül a burkolatod). Egyrészt a falak felhozzák a hangokat, másrészt minden födémáttörés: fém csövek, strangok.
Csökkenteni lehet, de a zajok érzékelése szubjektív. Akármit mondunk, akármennyit is költesz rá, nincs garancia arra, hogy elégedett leszel az akár érezhetően jobb eredménnyel.

Felhallatszik a beszéd. - A lakás két távoli pontjáról beszélik meg a hétvégi menüt, vagy egy helyiségen belül kulturáltan társalognak? Lehet, az itt nyugvó problémát könnyebb lenne a zaj forrása felől orvosolni.
A szomszéd lépcsőházban a falszomszéd öregasszonynál annyira hangosan szólt a TV, hogy lefekvéskor simán felismertük a híradó szignálját, tudtuk, melyik csatornát nézi, esetleg meg is értettük hellyel-közzel a híreket. Nagyot hallott az azóta már elhunyt asszony, ezt tudtuk róla. Mivel ő is alapvetően időben ment lefeküdni, így nem zavart. De én ezzel nem tudtam volna mit kezdeni az én oldalamról, legfeljebb aránytalanul nagy költség árán.

Hangszigetelni úgy tudsz, hogy a nálad lévő felület és a szomszédnál lévő felület közé beraksz valamit, aminek más a rezgésszáma, megtörje a hangot, vagy elnyelje. A hanggátló üveg különböző vastagságú üveglapokból áll például. A hanggátló gipszkartonnak speciális szerkezete, felülete van. Mivel panelban laksz, teljesen biztosra akkor mehetsz, ha csinálsz egy új aljzatot (új beton, vagy valami speciális száraz padló), hanggátló gipszkarton falak és álmennyezet, minden csövet eldobozolsz, minden szellőzőnyílás elé teszel valami csatornát, hogy a hang ne direktbe jöjjön ki rajta, stb.

Na de hogy ne csak okosabb legyél, hanem előrébb is juss: ennél a klikkes SPC-nél a termékben lévő rétegrend egyik eleme adja a lépészajcsillapítást, nem egy akármilyen alátét. Alá mehet egy olyan alátét, ami már nem a padlófelületen keletkező hangokat csillapítja, hanem az aljzat felől érkezőket. A hátránya, hogy a klikkes SPC alá vékony, nagy tömörségű alátét kell, a vastag, pula alátéteken szétmegy a klikkje. Az előnye, hogy a mostani padlósíkodtól nem térne el.

F-ECT$: társasházban alap, hogy minden szezonban legalább 1 lakásban felújítanak, amit mindenki hall. Kalapálás, fúrás természetes, hogy áthallik. Amikor panelben laktam, akkor vasárnap reggel arra ébredtem az 1. emeleten, hogy valaki a rántott húsnak valót klopfolja. Pár alkalom után kiderült, hogy a 6.-on lakik az illető. Ez van. Nem minden alkalommal ébredtem fel rá, inkább csak akkor, amikor időben feküdtem le és amúgyis felkeltem volna hamarosan.
A szék megint sok dologtól függ. Nálunk minden bútor talpán van filc, védjük a parkettát, illetve nem kopog, nem billeg a kövön. De ezzel sem a szomszédnak akarok kedvezni, hanem magunknak. Nem mindenki figyel erre, illetve nem minden bútor hajlamos erre.

z0d1@Ku$: feleségem fuvolán játszik, egyik zenekari társa velünk szemben lakott, ő kürtös. Egymással szemben laktunk ugyanazon a szinten. A lépcsőházba kihallattszott a gyakorlásuk a műanyag bejárati ajtón keresztül, de egyik lakásból a másikba 2 bejárati ajtón keresztül már semmi. A mosógép ugyanez.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#131739) z0d1@Ku$ válasza F-ECT$ (#131737) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ahol most lakunk albérlet, az is panel. A felújítási munkálatok tényleg pokoliak voltak nyáron. Viszont a szomszédból és alulról tényleg nem hallatszik fel semmi. Van kutyánk és macskánk is, még nem jöttek fel a szomszédok, hogy hangosak lennénk. A folyosóról viszont bejön a beszédhang, de az ajtócserével orvosolható lenne, mert ezek a régi faajtók vannak még itt.

Más: esetleg ezzel kapcsolatban tud valaki segíteni? :B

(#131740) adam3 válasza adam3 (#131136) üzenetére


adam3
aktív tag

Közben meglett a megoldás, polimer fugázó kell nekem. Néztem a Silka FastFix-131 pont jó lenne, de csak 25kg-os zsákban van. Ismer még valaki olyan polimer fugázót amit csak be kell seperni majd áztatni, és esetleg van kisebb kiszerelésben is?

(#131741) Speederer


Speederer
senior tag

IKEA-s konyhaszekrénnyel és központi porszívó szemétlapát adapterével van valakinek tapasztalata? Elsőre nem tűnik annyira kompatibilisnek a kettő. Ha jól gondolom ennek a szemétlapát adapternek valami merevebb felfogatási hely kellene.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#131742) Atomgeszi válasza macilaci78 (#131738) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Amíg lakásban laktam, nekem is volt egy ilyen istenverte barom, amelyik minden vasárnap reggel 6 kor állt neki húst klopfolni, a másiknál állandóan bebaszkodta a teraszajtot a szél. A harmadik állandóan huzgalta a széket, hogy csikorgott minden.

Lakás vagy nem lakás, ezek ellen mind lehetne védekezni, ha értelmes lenne az elkövető.

Most meg a kurva favágást kell hallgatni, mert ez a buzi meg reggel 5 kor képes nekiallni az ablak alatt fát hasogatni vasárnap is. Pedig egész nap otthon van és még neki állt feljebb. Ha meg úgy van 4 kor állt neki kalapálni.

Sajnos minden az embereken múlik, hogy mennyire értelmesek vagy a társas együttélés teljes hiányával él.

De azokat is tudom sajnálni, akiknek c típusú szomszédsága van.. :(

(#131743) macilaci78 válasza Atomgeszi (#131742) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A hajnalok hajnalán végzett hangoskodást szokás szabályozni, van hol panaszt tenni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#131744) Donki Hóte válasza Atomgeszi (#131742) üzenetére


Donki Hóte
veterán

ez a buzi meg reggel 5 kor képes nekiallni az ablak alatt fát hasogatni vasárnap is

Az még egész jó, felénk motoros fűrésszel vágják a fát.

Persze az utóbbi időben sokat javult a helyzet, vasárnap teljesen elfogadható csönd van a környéken, néha egész komoly lelkiismeret furdalásom van, amikor vasárnap délelőtt előveszem a flexet ;]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#131745) hitchins


hitchins
őstag

Itt ott kopott kissé rozsdás korlátot szeretnék lefesteni valami rozsdára is jó festékkel.
Hammerite-ra gondoltam, de a színekből nem találtam megfelelőt, így kerestem más alternatívát. Supralux -ból találtam hasonló festéket amiből van megfelelő szín.
Van esetleg tapasztalat erről, hogy milyen?
Supralux Antirozsda a neve.

Esetleg Trinát Metal ami még szóba jöhet. Erről sem sok infót találtam, festékboltban sem tudtak sokat mondani róla.

(#131746) macilaci78 válasza hitchins (#131745) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Trinat Metal-lal festettem itt-ott rozsdás korlátot zsírtalanítás után 2 rétegben. 5 év alatt nem volt vele gond.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#131747) hitchins válasza macilaci78 (#131746) üzenetére


hitchins
őstag

Köszi, végre egy támpont. Nálad alatta volt/maradt másik festék is?

Esetleg Supralux-ról valaki?

(#131748) macilaci78 válasza hitchins (#131747) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az erkélyünk korlatját festettem le, feketét feketére. Itt-ott le volt verve, illetve pár évvel korábban valamit leflexeltem, a helyén megkezdte a rozsda. Ezt egy kis Dremel rézkefével nagyjából leszedtem, illetve flóraszeptes vízzel két soron lemostam az első réteg előtt.
A társasházra már ráfért volna egy homlokzati felújítás, szóval az egységes eredménnyel elégedett voltam.
Szépen fedett, egy kb 1*4 cm keresztmetszetű ecsettel kentem. Persze csíkos volt, de terült, a második réteg egyáltalán nem lett csíkos.
Nem hígítottam a festéket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#131749) hitchins válasza macilaci78 (#131748) üzenetére


hitchins
őstag

Köszönöm :R

(#131750) szotyika77 válasza adam3 (#131740) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Én a Murexin PF 30 Díszburkolat fugázó ugrott be így hirtelen, de ez csak 25kg-os vödörben kapható, 4 színben.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.