Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#130801) passatgt válasza Victoryus (#130784) üzenetére


passatgt
aktív tag

Láttam egy olyan házat itt a környéken, hogy a szigetelést kihozták addig, ameddig a tető kilógott és a szigetelés tetejébe ilyen beépített ereszt csináltak, tehát síkban van a szigetelt fallal. És szerintem a lefolyó cső is a szigetelésen belül maradt. Tök jól néz ki. Streetview-en néztem, de nincs fent az új kép, de ha érdekel tudok róla csinálni képet.

Edit: közben a "rejtett eresz" kulcsszóra lehet ilyeneket találni és egy ilyen csomóponti ábrát is találtam a Sika katalógusban: http://skbolt.hu/shop_ordered/3214/pic/prospektusok/Sika_segedlet_BME.pdf

Már régebben láttam az említett házat, de valami ilyesmi megoldásra emlékszek. Egy jó bádogos kell hozzá, szögletes eresz. De nem néz ki egy olyan bonyolult dolognak szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#130802) passatgt


passatgt
aktív tag

Vagy itt a bal alsó, ez talán jobban passzol: https://epiteszforum.hu/uploads/files/2017/12/19-csp.pdf

(#130803) Gabesz87 válasza Cyborg (#130800) üzenetére


Gabesz87
addikt

Október közepén lesz 1 éve hogy itt lakunk. Sacc per kb 1950m3 lesz az éves gáz. Köv.év már tuti kevesebb lesz, mert az emeleten idén már klímával fogunk fűteni (ha nem is egész télen, de legalább is átmeneti időben), illetve termosztaton is visszább veszünk 1 fokkal (eddig napközben 23.5 este 22 volt). Mivel most is vezeték nélküli termosztát van, kábelezest, fúrást faragast nem szeretnék. Ahogy néztem az Ariston cuccait, az alábbiakra volna szükségem elvileg?
- Cube RF vezeték nélküli termosztát ~29e
- BUS vevő ~32e
- Ariston Net-hez egy Gateway (multifunkciós vezérlő) ~24e
-kulso vez.nélkuli hőm.erzekelo ~27e
Ez így együtt akkor olyan 110e körüli móka. Fene tudja megéri-e, tényleg mennyit lehet vele megtakarítani így :F

[ Szerkesztve ]

(#130804) macilaci78 válasza csemberlen (#130787) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Készülék és nyák is kell. Amikor nekem kellett, pont olyan készülékünk volt, amit 3-féle belsővel is szereltek.
Mondjuk, én bevittem a leszerelt készüléket a szaküzletbe. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#130805) Gabesz87 válasza macilaci78 (#130804) üzenetére


Gabesz87
addikt

Milyen készülékre (és nyákra) gondolsz?

(#130806) Cyborg válasza Gabesz87 (#130803) üzenetére


Cyborg
őstag

Csak a személyes véleményem/tapasztalatom jön:

- külső érzékelő nem sokat ér. Sokkal fontosabb a benti hőmérséklet, mint a kinti. Nekem ugyanilyen ariston kazán , on-off termosztát, és külső hőmérő volt, 3 tagú radiátorokkal. Nem volt pénzem buszos termosztátra, ezért vettem külső hőmérőt, hátha segít. Annyit értem el vele összesen, hogy 5 fokot tudott modulálni a kazán, az szinte semmi. Amikor kint meleg volt viszonylag, de kellett a hőigény bentre, az istennek nem akarta felfűteni a lakást, amikor kint hideg volt, meg annyira felnyomta az előremenő vízhőfokot, hogy leolvadt rólam a ruha, meg 2-3 fokos túllendülést csinált a házban, minden volt, csak komfort érzet nem. Minimum kellett 47 fokos víz a radiátorba, hogy legyen meleg tavasszal-ősszel is, de 53fokos vízzel már kifűtöttem a házat akkor is, ha kint -17 fok volt, tehát nem sokat értem el vele, hetente állítgattam a hiszterézist, és az lett a vége, hogy beállítottam a víz min-max hőmérsékletet, és hagytam a fenébe az egészet.

-Net vezérlőre mi szükség? távolról akarod vezérelni, vagy nézegetni.
Ha egyszerre mozog a család, akkor tudod programozni

-Éjjelre leveheted 1 fokkal nyugodtan még, jobban alszik mindenki, meg úgyis takaró alatt vagytok. Így, hogy veszel egy buszos termosztátot, meg változtatsz a szokásaitokon kicsit, szerintem így sokat tudsz spórolni. a külső hőmérő, meg a távoli elérés szerintem csak érzelmi többletet ad, valós haszna nem lesz, de ez csak az én véleményem ismétlem.

(#130807) macilaci78 válasza Gabesz87 (#130805) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Úgy értem, hogy nem feltétlenül elég csak a kaputelefont lefotózni (kvázi a burkolatát), hanem a benne lévő elektronikát is érdemes.
Ahogy említettem, létezik olyan burkolat, amit egyaránt szereltek digitális és analóg belsővel.

A másik lehetőség, hogy fel kell hívni a közös képviselőt, az vagy csípőből meg tudja mondani, milyen rendszerhez kell készüléket keresni, vagy megmondja a kaputelefonos szaki kontaktját.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#130808) Morris válasza Cyborg (#130806) üzenetére


Morris
veterán

Teljes mértékben egyetértek.

(#130809) csƵ


csƵ
őstag

Lambériát vagy hasonló colos deszkát milyen távolságonként érdemes merevíteni, hogy az évek alatt ne vetemedjen el?
Áll a teraszunk és a hátoldalát tervezem befedni. A 12x12 centis oszlopok között 210cm a távolság.

(#130810) gerisz23 válasza Veron (#130757) üzenetére


gerisz23
őstag

Megnyomatni a melegvizet a kazánból mikor érzékeli hogy melegvíz igény van,és elkezd fűteni.Ismerősnél raktak fel ilyet,de már vagy 10éve volt pontos típust nem tudok.A pult alá kellett neki egy nyomógomb indítani a szivattyút,biztos meg lehet oldani automatán is.Beszélj egy vízszerelővel,biztos tudják miről van szó.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#130811) Gabesz87 válasza macilaci78 (#130807) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ja bocs, valamit félrenéztem. Most látom, hogy nem is nekem írtad a lenti választ. És csodálkozom, hogy nem értem, miért írsz nekem kaputelefonról :D

#130806 Cyborg:
net elérés max amiatt lenne jó, mert ~2 hetente hétvégén leutazunk családostul vidékre nagyszülőkhöz. Ilyenkor levesszük fix 19-20 fokr a termosztátot. És jó lenne, ha ilyenkor meleg házba jönnénk haza vasárnap este. Pusztán ez az oka.
Értem, tehát akkor a külső hőm.érzékelő feleslegesnek tűnik.

(#130812) Victoryus válasza passatgt (#130802) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm! Ilyet még nem láttam.
Egyelőre a fűtést kéne még intézni, meg a teraszt, utána jönne a hőszigetelés. Ja meg burkolás, bútorok, bejáró, az biztos, hogy több év mire a tetőig, szigetelésig jutunk. Addig viszont elég furán néz ki a teljesen falsíkba kitett ablak, meg redőnyt se lehet normálisan feltenni. Azon a falon már semmi se tartja a nemes vakolatot, nem tudom mit kéne csinálni. :F Sok a baj a kockával.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#130813) razorbenke92 válasza Cyborg (#130806) üzenetére

Két dologban szólnék hozzá ehhez a témához:

- A külső hőmérséklet szenzort azért erőltetik sokan amúgy, mert egy régen rosszul beégett nyelvi fordítás összezavarja az avatatlan szemeket.
Az "external" szenzort, mint olyat külső hőmérséklet szenzornak fordítottak, amit sokan az "outdoor" kültéri hőmérséklet szenzorral kevernek.
Míg az első minőségben egy komolyabb ugrást jelenthet, úgy utóbbi, főleg ha nem megfelelően van alkalmazva még rontani is tud a helyzeten (ahogy egyébként írtad is).

- Nekem a 21 ezres Ariston Cube van, amit egyébként szeretek, tényleg jól csinálja amit kell neki, és mindig a legalacsonyabb előremenő mellett van stabilan a hőmérséklet a beállított értéken. (Már amikor megy a tetves Genus One 24 a maga szériahibás alaplapjával).

Ettől függetlenül a Cube-ot csak azért vettem, hogy lehallgassam az eBUS kommunikációt. Terveztem alá wifi modulos kártyát, amivel meg tudom oldani majd a távoli elérést, illetve tudok páratartalom illetve falhőmérséklet alapján is kazánt kapcsolni.
(A kék színű PCB az)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#130814) Cyborg válasza Gabesz87 (#130811) üzenetére


Cyborg
őstag

Elmész, leveszed a fűtést, hazajössz, felveszed, kész.
A hőntartás olcsóbb, mint levenni a fűtést, majd utána vissza. Leveszed 18-19 re, az még bőven meleg, nem fogtok megfagyni, max egy órát még pulóverben maradtok hazaérés után :) Nekem ez nem ér 24 ezret, sőt fájna a skót lelkemnek, hogy még otthon se vagyok, de már megy a fűtés 🤣

(#130815) Flowtation válasza Cyborg (#130814) üzenetére


Flowtation
őstag

és Gabesz87, Fr3ewear, emre:
Ez a moduláció képesség azt jelenti, hogy a külső hőmérséklethez igazítja a fűtésteljesítményt (gyak előremenő hőfok)? Nekem bosch van, ebben az időjárás követő szabályozó ugyanezt jelenti?
Bocs ha láma kérdés.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#130816) gerisz23 válasza Flowtation (#130815) üzenetére


gerisz23
őstag

A teljesítmény igényhez képest képes modulálni,mikor a visszatérő ágon eléri a beállított hőmérsékletet a kazán akkor lemodulál,kisebb lánggal melegíti tovább a vizet.Ha túlmelegedne a rendszer a beállított értéknél akkor a gazégő lekapcsol,a szivattyú tovább keringeti a vizet míg a termosztát le nem kapcsolja a kazánt,vagy nem hűl vissza a víz annyira hogy újra bekapcsolja az égőt.Ezt alapból tudnia kell a kazánnak,kérdés mennyi a minimum lángmoduláció.
Nekünk Immergas van,talán 3kW az alsó határ,10 perc alatt éri el a 18kW teljesítményt,ha egyáltalán eléri,hamar megfordul a rendszerben a víz,még 42 fokos előremenővel is.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#130817) Donki Hóte válasza Cyborg (#130806) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Teljesen egyetértek, a kültéri hőmérő sem a rendszer takarékosságában, sem komfortosságában nem tesz hozzá érdemben.

Annyival viszont kiegészíteném a hsz-edet, hogy a Computherm termosztátok mindegyike tud legalább napi 4 időpontot, amelyekhez hőmérsékletváltozást lehet előre beprogramozni.

Tehát előre beprogramozhatod, hogy reggel 5 órától 23 fok legyen a hőmérséklet, 9 órától 19 fok legyen a hőmérséklet, 15 órától 22 fok legyen, majd 22 órától 20 fok legyen a hőmérséklet.

Ráadásul a hét egyes napjaira (pl. hétvégére) ettől eltérő értékeket is beállíthatsz.

Pluszban van olyan funkció is bennük, hogy bármikor egy gombnyomással felülbírálhatod a korábbi programot és átmenetileg kézzel szabályozod a hőmérsékletet, majd egy gombnyomással visszatérsz a beprogramozott heti ciklusra.

Szóval egy viszonylag olcsó és egyszerű on/off termosztát is elég sok funkciót tud, ehhez érdemben alig tudnak hozzátenni a drága buszos vezérlők.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#130818) Flowtation válasza gerisz23 (#130816) üzenetére


Flowtation
őstag

most néztem meg, nekem is kb ennyit tud. De akkor nekem még kell ehhez egy termosztát is, jól gondolom itt a többiek leírásából?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#130819) emre válasza Donki Hóte (#130817) üzenetére


emre
veterán

Ez is csak egy felhasználói vélemény mindenféle szakmai tapasztalat nélkül. :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#130820) Donki Hóte válasza emre (#130819) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ejha :D

Amit írtam a programozásról, az pontosan benne van a Computherm termosztátok kezelési leírásában, eléggé nehezen hiszem, hogy bármilyen szakmai tapasztalat ellent tudna ennek mondani :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#130821) Cyborg válasza Donki Hóte (#130817) üzenetére


Cyborg
őstag

Nem akarok vitatkozni, de egy on-off termosztát a legalja, minden, csak nem komfortérzet.
Mondjuk 20 fokon van a termosztát.
Egy on-off 20,1, v 20,2- nél kapcsol le, de még utókeringetéssel simán 2 fokot is tud emelkedni a hőmérséklet a lakásban, leizzadsz, majd hűl a lakás, 19,9nel bekapcsol, de mire érdemi hő van, addigra 1-2 fokot hül a lakás, fázol, tehát extrém esetben akár 5fok is lehet az ingadozás, az nem komfort.

Ezzel szemben a buszos, vagy egy öntanulós pid szabályzós megtanulja ezeket a kilengéseket, és már mondjuk hamarabb lekapcsolja, vagy elindítja a fűtést, mint egy on-off, és egész szépen kisimítja ezeket a kilengéseket. Ennek köszönhetően nő a komfortérzet.

Gabesznak már van egy on-off-os rendszere, tudja, milyen rossz, nem hiszem, hogy akar mégegyet 🤣

(#130822) macilaci78 válasza emre (#130819) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szakmai tapasztalatom nincs, de Q7 vezérlő van több is a környezetemben.
A munkahelyen és otthon is ezzel megy a vezérlés, naponta több időpontban állítja a termosztátot 18-20-22°C-ra, munkanapok, munkaszüneti napok külön kezelve. Hosszú hétvégék, home office esetén az említett felülbírálások is megvannak a következő gombnyomásig/pár óráig/pár napig.

A szakmaiatlanságom abban nyilvánul meg, hogy lövésem sincs, mennyi rezsikülönbséget eredményez ez a külső hőmérséklet alapján vezérelt kazánhoz képest.
Viszont a 20°C-os szobában jobban alszunk, mint a 22°C-osban, lefekvés előtt 1-2 órával már nem megy a fűtés és 20,2-20,5°C-ig hűl ki a lakás, miközben a kazán nem gyújt be. (Van egy xiaomi BT hőmérő a konyhában, onnan tudom.)
Munkahelyen is 22°C-ot tartunk, munkaidő kezdete előtt 2 órával bekapcsol, vége előtt 1 órával már csak 20°C-ra van állítva, hétvégén 18°C-ig engedem, cserébe hétfőn már hajnalban indul. Így nyitásra megvan általában a 21°C, illetve nyitás után egy órával már a 22°C. Irigykednek is a másik telephelyen dolgozó kollégák, akiknél a vegyes tüzelésű kazánt hétfő reggel a raktáros gyújtja be, aki szombat délig dolgozik...

Cyborg: igazad van, de... 40°C-os előre menővel a radiátoros lakásunk komfortosabb volt, mint 60°C-os előre menővel. Sokkal kisebbek voltak a kilengések a beállított hőmérséklethez képest felfelé. Nem volt zavaró sugárző koncentrált hő a radiátoroknál (pl ágy mellett, íróasztalnál ülve). Simán állta a kezem a cső fogását a radiátornál, Parkside infra hőmérővel 37°C-ot mértem a radiátoron a termoszelephez közel.
A 60°C-os előremenőnél megvolt, amit írsz: jóval feljebb ment, mint a beállított, izzadás, hullámzó hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#130823) Gabesz87 válasza Cyborg (#130821) üzenetére


Gabesz87
addikt

Van benne valami. Mi annyit szoktunk "variálni", hogy néha a program által beállított 23,5-et hidegnek érezzük, és felvesszük 24-re (néha 24,5-re). Aztán napközben meg előfordul, hogy visszább vesszük, mert melegünk van. SZóval igen, az on/off ismerős, én a legjobb komfortérzet, leggazdaságosabb működés, és minél kevesebb emberi közbeavatkozás miatt keresem a megoldást, és ezért jött szóba, hogy lecserélném egy moduláció technológiás termosztátra.

(#130824) pjen válasza Cyborg (#130821) üzenetére


pjen
félisten

Nekem volt olyan öntanulós siemens termosztátom. Nagyon jó, ha sose szellőztetsz, ha véletlen se hagysz nyitva egy ajtót amit a termosztát csukva tanult meg, stb.

(#130825) zoli03 válasza Cyborg (#130821) üzenetére


zoli03
őstag

Nekünk on-off termosztát van, de nem fut túl 2 fokot a hőmérséklet, csak 1-2 tizedet. Lefele meg annyit sem.

" majd hűl a lakás, 19,9nel bekapcsol, de mire érdemi hő van, addigra 1-2 fokot hül a lakás"

Ha 1-2 fokot hűlne a lakás, mire a radiátor átmelegszik, akkor oda felesleges termosztát, nonstop mehetne a fűtés.

(#130826) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Sziasztok,

járdát szeretnénk a ház körül és azon gondolkoztunk, hogy feldobnánk pár sor színes térkővel.
Ezt, hogy könnyebb kivitelezni? Vagy hogy lesz tartósabb?

Kizsaluzom a járdát, kiöntöm és majd mellé a térkövet homokágyba vagy marosi sóderbe fektetem?
Vagy tudok spórolni a zsalun, betonba ágyazom a térkővel majd közé öntsem a betont? Letudnám így húzni egyáltalán egyenesre a betont?






Itt a képek között mondjuk vannak olyanok amik valószínűleg előre gyártott lapokat raktak le.

Köszi.

(#130827) Donki Hóte válasza Cyborg (#130821) üzenetére


Donki Hóte
veterán

19,9nel bekapcsol, de mire érdemi hő van, addigra 1-2 fokot hül a lakás, fázol, tehát extrém esetben akár 5fok is lehet az ingadozás, az nem komfort.

Ha egy lakás hőmérséklete 2-3 fokot hül addig, amíg a termosztát által elindított kazánból megjön a melegvíz és fűteni kezdi a lakást, akkor ott nagyon nagy baj van!

Ezen a problémán nem egy okostermosztát segít, hanem az, ha elhajtod az eddigi kőművesedet és épületgépészedet és hívsz egy olyan kőművest, aki rendesen megcsinálja a hőszigetelést, és egy olyan fűtésszerelőt, aki rendesen megcsinálja a fűtési rendszert.

Nálunk (of course :C ) Computherm on/off termosztát van, a hiszterézise állítható (tehát én állítom be, hogy ha 23 fok alá csökken a hőmérséklet, akkor 22,8-nél, vagy 22,5-nél kapcsolja vissza a fűtést), de nem ez a lényeg, hanem az, hogy ha 23,2 foknál kikapcsol, akkor legalább fél óra kell ahhoz, hogy 22,8 fokra hűljön a szoba hőmérséklete, vagyis ha 22,8 foknál visszakapcsol és elindul a fűtés, akkor egyszerűen nem tud 22,6 fok alá hűlni a hőmérséklet :K

Óránként 1 fok hőingadozással megy a rendszer, akkor is, ha közben szellőztetek, vagy sütünk valamit a sütőben, stb. stb., amit az okostermosztát nem tud megtanulni :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#130828) gerisz23 válasza Flowtation (#130818) üzenetére


gerisz23
őstag

Szobatermosztát mindenképpen kell,ha van rá keret vehetsz komolyabbat,a kazánhoz való buszosat,nekünk egy sima Computherm Q3 rf van,nem programozható,állandó 21-21,5 fok gyerkőcök miatt.Nem fűt túl,fél fokon belül dolgozik,igaz nincs sok víz a rendszerben.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#130829) OPiiPO válasza Donki Hóte (#130827) üzenetére


OPiiPO
addikt

Computherm on/off termosztát nálunk is, épp le akartam írni a tapasztalataim, de mivel teljesen megegyeznek a tiéddel, nem ismétlek :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#130830) Flowtation válasza gerisz23 (#130828) üzenetére


Flowtation
őstag

Az van nekünk is, ugyanez mint neked, csak az ovális gombos, de nem a q7. Azért vagyok megzavarodva mert említik a leírásban ezt a beépített időjárás követő szabályozót. [link]
Persze jó drága egy ilyen, főleg a mobilos verzió. Viszont az enyém honeywell vezérlővel szerelt, lehet, hogy itt még lesz valami okosság.
Mondjuk addig amíg a szigetelésem nincs kész - legalább a födém - addig nem igazán kell ezzel foglalkoznom, de érdekel a dolog.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#130831) Aguinaga válasza kiir (#129141) üzenetére


Aguinaga
őstag

Régóta nem írtam, sajnos nem volt lehetőségem mostanában egészségügyi gondok miatt.
Mindenesetre közben megnéztem a kérdezett padlásteret: ugye a tetőszerkezet, rajta pala csupaszon, alatta a födémen a salak. (ez ezek szerint (egyszeresen?) átszellőztetettnek minősül.
ami új info lehet: A salak mintegy 15 cm vastagon helyezkedik el a beton födémen, nincs közte sehol deszka/légrés a szoba plafonjához képest.
Akkor ezek szerint a #1292103 Donki Hóte által ajánlott buborékos hőtükrös fóliát érdemes a salak és az üveggyapot közé tenni, a tetejére meg egy páraáteresztő fóliát (pl. OBI Mastermax Eco jó választás lehet?

PSN: OldSlowhand74

(#130832) Blackmate


Blackmate
senior tag

Ha már így belelendültetek a termosztátok és főleg a Computherm világába: nem lehet valahogy okosítani? :D
Félreértés ne essék, nekem is egy Q7-es van (nem Audi) és mindössze annyit szeretnék, hogy a kezelő megmaradjon, de tudjam távolról (mondjuk Home Assistant alól) beállítani a hőfokot.
Ugyanis télen ha elmegyek hosszabb időre (pl 1 hét), akkor elidulás előtt beállítom 18 fokra. Amikor megérkezem, hirtelen akkor több fokot is kell felfűteni, viszont ha pár órával az érkezésem előtt ezt távolról el tudnám indítani (akár még lépcsőket is megadva) akkor az szerintem hatékonyabb lenne.

(#130833) macilaci78 válasza zoli03 (#130825) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem mindenki radiátorral használja a termosztátot. A padlófűtés nem olyan rapid, persze nem is hűl ki olyan gyorsan.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#130834) macilaci78 válasza Blackmate (#130832) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Wifis Computherm termosztátok. A Q7 helyére, nem mellé. Nem tudom, lehet-e azt az egyetlen rendszert több termosztáttal is vezérelni.
Én úgy oldom meg, hogy ha elutazok 1 hétre, akkor beállítom a termosztátot pl 18°C-ra 6 napra. A 7. nap 0 órakor jön a normál menetrend: indul az éjszakára amúgyis beállított 20°C-os program, 6-kor 22°C, stb. Így csak az érkezés napján megy egy kicsit feleslegesen, de olyan sűrűn nem utazunk egy fűtési szezonban, hogy ezen az egy napon megspórolná a termosztát, vagy akárcsak a wifi router áramköltségét. :U Több napos útnál szoktam áramtalanítani pár dolgot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#130835) Morris


Morris
veterán

A külső hőmérséklet érzékelővel történő szabályzás csak szigeteletlen ingatlannál releváns, mivel ott kicsi a hőtehetetlenség. Ezáltal sokkal hamarabb hűl ki a beltér.

A modulációs vezérlés meg pontosan azért jó amiért Cyborg leírta.
Így sokkal kevesebbszer kapcsolgat a kazán. Jóval egyenletesebb a hőmérséklet.

Nálam is Q7 RF van. Annyira nem szeretem.
21 fok éjszaka, 23 fok nappal (ha otthon vagyunk), amúgy 22.
A probléma, hogy 0.1 fokos eltérés esetén sokszor kapcsol a kazán.
0.5 foknál ritkán, de így meg nem jó a hőérzet.
Mivel az előremenő vízhőfok stabil 40 fokra van állítva, így szvsz nálunk ez a legoptimálisabb beállítás.

Ha veszek egy okos termosztátot ( amiko v2), ez már tudni fogja a modulációs vezérlést. Ergo nem nekem kell beállítani az előremenő vízhőfokot.

Nálunk 40 fokos előremenővel is felfűti a házat 20 fokról 24 fokra - 10 fokos kültéri hőmérséklet esetén, csak ugye több időbe telik. Ennyire is van beállítva.
Ha az amico vezérli, akkor kezdetben magasabb előremenővel menne a rendszer, majd szépen visszaveszi az előremenő vízhőmérsékletet és saját maga határozza meg azt a vízhőfokot, amivel tartani tudja a kívánt hőfokot.
Ez lenne a lényege.

[ Szerkesztve ]

(#130836) emre válasza Morris (#130835) üzenetére


emre
veterán

Ez a lényeg.
Ritkábban kapcsol ki a kazán ami jót tesz az élettartamának.
Kevesebbszer kell felfűtenie a vizet, mert folyamatosan alacsony láng magassággal üzemel ami jót tesz a pénztárcának.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#130837) Flowtation válasza Morris (#130835) üzenetére


Flowtation
őstag

És ehhez a modulációs vezérléshez mindenképpen a saját vezérlője kell a kazánnak?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#130838) Morris válasza emre (#130836) üzenetére


Morris
veterán

:R

(#130839) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ennél az ablaknál tegyek 3cm xps-t a keretre? Van gyakorlati haszna? A purhabra kell valami szilikon, akrill ilyesmi hogy tuti ne ázzon be? Köszönöm Kívülről is csak a purhab van.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#130840) ctrlaltdel13 válasza zoli03 (#130825) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Pontosan ez a tapasztalatom nekem is.

(#130841) tyielow válasza Blackmate (#130832) üzenetére


tyielow
aktív tag

Néha olyan érzésem van mintha ez az ország csak a computhermet ismerné...
Itt a Finder új kiadványa a szobatermosztátokról: [link] Régi 2-madzagos rendszerbe illeszthetők, wifis, de van rádiófrekis külső aktorral.

YouTube: toty1ka

(#130842) Morris válasza Flowtation (#130837) üzenetére


Morris
veterán

Azt nem tudom. Szerintem nem.

(#130843) pjen válasza tyielow (#130841) üzenetére


pjen
félisten

Én nekem most is van egy siemens és kettő már volt.A Q7 komfortosabb..

(#130844) Pipó


Pipó
őstag

A nappalit festeném, kb 25 nm. A plafonon valami meszes festék volt, azt elkezdtem lecsiszolni és a fölötte lévő betongerendáknál vékonyan végig van repedve az a vékony glett, amit valamikor ráhúztak. Sok lenne nekem ekkora felületet végig glettelni, ha csak javítom a repedéseknél -mivel nagyon sok - attól tartok valahol biztos újrareped. Nem vagyok szakember, egyébként is utálom ezt csinálni, de szakemberre már nemigen van idő keresni. Ti hogy csinálnátok?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#130845) pjen válasza Pipó (#130844) üzenetére


pjen
félisten

Tegyél kis homokot a mészbe, azzal kend át. Lehet nem reped meg.

(#130846) Pipó válasza pjen (#130845) üzenetére


Pipó
őstag

Most héra fehér menne föl. Nem a latexes, hanem a nagyvödrös.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#130847) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Egyik termosztát kezdi beadni az unalmast. Tudtok ajánlani helyette megbízhatót. Lényeg hogy 12v kábel vagy mi ha jól értem. Az se lenne baj tudnà a negyed fokot Legalábbis a a falból ennyi jön csak a két vékony. :R

[ Szerkesztve ]

(#130848) Victoryus válasza Pipó (#130844) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én üvegszövet tapétát teszek fel. Eddig a wc van kész. Nem könnyű ezzel sem dolgozni, de ez repedés álló a leírása szerint. Én nem vagyok festő, csak lelkes amatőr. Magyarul nincs pénz szakira. A tapéta+ragasztó se olcsó, ~40e volt 50nm

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#130849) Cyborg válasza zoli03 (#130825) üzenetére


Cyborg
őstag

Egy extrém esetet írtam le feltételes módban.
Lehet kicsit hihetetlenül hangzik, de valós tapasztalat alapján írtam, igaz, szigeteletlen lakás volt, de én átéltem ezt. Nyilván sok tényezős a dolog, de igazából csak szemléltetni akartam valahogy a működés beli különbséget.

pjen

ez sajnos benne van a pakliban, huzatra az okos termosztát is azonnal elkezdi emelni az előremenőt, mint a vadállat, ilyenkor ki kell kapcsolni, vagy némelyiken van szellőztetés gomb, és akkor pl X percig nem reagál hőmérséklet változásra.

Nincs tökéletes rendszer, de egy on-off-nál mindenképp jobb választás a pides, annál meg jobb a buszos.

(#130850) Donki Hóte válasza Cyborg (#130849) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nincs olyan rendszer, amely mindenki minden igényét kielégítené és belefér az anyagi lehetőségeibe.

Nekünk 4 független zónát kellett kialakítani az eltérő viszonyok miatt (a földszinten van egy padlófűtéses rész és egy radiátoros rész, az emeleten pedig 2 különálló radiátoros rész), az ehhez való 4 csatornás Computherm Q8RF vezérlő és a 4 db. független Q7RF szobatermosztát kijött annyiból, amennyibe került volna a kazánhoz való egyetlen darab buszos termosztát :(

Szóval a Computherm rendszerek viszonylag sokat tudnak, nekünk a gyári buszos rendszer (kétségkívül létező!) többletszolgáltatásai messze nem érték volna meg az értük kért jókora többletösszeget.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.