Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#113851) justmemory válasza pilu01 (#113850) üzenetére


justmemory
senior tag

Ytong vagy csemperagasztóval csinálnám.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#113852) AxBattler válasza pilu01 (#113850) üzenetére


AxBattler
félisten

+ az alu élvédőt se felejtsd el: 1 2

Egyébként én azt a két kiugró falrészt is simán kibontanám (1. és 3. kép), ne kelljen kerülgetni. A melóhoz OBI-ból, Praktikerből olcsón tudsz gépet bérelni, akár 4 órára.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#113853) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Garázsom 2 hete lett frissen vakolva! most festő van nálunk 2 sori glett van fenn! Holnap elvileg jön a festés! neten olvastam, hogy friss vakolatra kell mély alapozó! Festőm szerint felesleges, mert az rossz porózus vakolatra kell! Mi az igazság?

Battletag: hojszi#2983

(#113854) tothjozsi96 válasza Intel fan11 (#113853) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ha 2 hete lett vakolva, akkor annak úgy is mindegy. ;)
Én nem lettem volna ennyire bátor 2 hét után.

(#113855) Intel fan11 válasza tothjozsi96 (#113854) üzenetére


Intel fan11
őstag

Miért mind1? Fajinúl kiszáradt! Fűtöttünk rá szellőztettünk! Volt szeles idő is!

Battletag: hojszi#2983

(#113856) pilu01 válasza pilu01 (#113850) üzenetére


pilu01
senior tag

Köszi mindenkinek az ytong megoldás jónak tünik, nem is tudom miért nem nekem jutott eszembe. :K

Falbontás jó ötlet, de most már nem lesz több ráköltve, meg gyorsba kell csinálni, mert jönnének a bérlők.

(#113857) lemmy71 válasza Intel fan11 (#113855) üzenetére


lemmy71
őstag

Télen "fajinúl" kiszárd két hét alatt egy frissen vakolt helyiség, szerinted :DDD
Nem fontos alapozni a friss vakolatot, max ha porózus a felülete, bár elég sok szemcsét felkap az első sorral a glettvas. Régen alapmeszelték és utána glettelték telibe, de mára kiment a divatból, mivel mindenki mindent tegnap elöltre akar :D

Azért nagy "bátorság" ilyen időben frissen vakolt kétszer telibe glettelt falat azonnal festeni ;)

(#113858) lemmy71 válasza sanzi89 (#113843) üzenetére


lemmy71
őstag

Azért írtam hogy olvasd el, mert ott választ találsz a későbbiekben felmerülő kérdéseidre is.

(#113859) Intel fan11 válasza lemmy71 (#113857) üzenetére


Intel fan11
őstag

Pince is így volt tavaly ősszel! Semmi baja se lett Csak az akkori festő glettelés után mély alapozta. A mostani festő azt mondta felesleges! Ránézésre szépen kiszáradt! Ő megnézte azt mondta szerinte lehet rá glettelni. Én nem értek hozzá ránézésre fogásra én is száraznak láttam. fűtöttünk szelőztettünk rá! Voltak szeles napok is, akkor látványosan száradt! Most a glettelésre is fűtöttünk szellőztettünk! első sor 2 napra száradt meg. Ma húzták rá a második sort. Elvileg az gyorsabban szárad. Szóval holnap festés :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#113860) lemmy71 válasza Atomgeszi (#113844) üzenetére


lemmy71
őstag

"vízzel nedvesítsem meg a felületet" :DDD :DDD :DDD

(#113861) lemmy71 válasza Intel fan11 (#113859) üzenetére


lemmy71
őstag

Legyen úgy, legyen hozzá szerencséd ;)

(#113862) Atomgeszi válasza lemmy71 (#113860) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát ezt írta :)

(#113863) fogtunder válasza Intel fan11 (#113859) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Két dolog, egyrészt én hallgatnék lemmyre, a másik meg, hogy novemberben 8nm aljzatkiegyenlítése után majd másfél hétig járattam páraelszívót, mire nem szedett ki már jelentős mennyiségű vizet a levegőből. El lehet végezni a matekot, hogy neked ennél mennyivel nagyobb a falfelületed. És nedvességet nem kézrátétellel merünk, mert az szart se ér.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#113864) Intel fan11 válasza fogtunder (#113863) üzenetére


Intel fan11
őstag

Egyebkent konkretan mi baj tortenhet? Elobbiekben rosszul irtam mert tavaly elott osszel lett vakolva ra szinten egy ket hetre 2 sor glett festes a pinceben. Telen itt ott peneszedett is de tavaly nyaron kiszaradt teljesen. Iden telen semmi nyoma nem volt a penesznek. Kiszaradt! Nincs idom tokoreszni tolni kell a felujitast. Nemsokara jon a baba. Amugy garazsba van futes. Ott biztos nem lesz gond a penesszel.

Battletag: hojszi#2983

(#113865) tothjozsi96 válasza Intel fan11 (#113864) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Konkrétan csak annyi hogy szétreped az egész, de ne legyen így!
Én úgy tudom régen mikor épült egy ház először csak belülről vakolták be és vártak vele pár évet hogy rendesen kiszáradjon és csak utána lett kívülről is bevakolva.

(#113866) pilu01


pilu01
senior tag

Srácok még egy kérdés
Laminált régi beépített szekrény ajtót kéne kicsit csinosítani, mivel kéne rámenni?
Gondolom kéne valami alapozó, és rá valami vizes bázisú.
Milyen márkát ajánlotok?
Fehér most, és fehérre is lenne festve.

(#113867) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.
Panel házba lesz burkolat csere.
Padló szőnyeg volt le ragasztva, laminált menne helyette.
Ceresit alapozót és padlopont javasoltam a tulajnak, kiegyenlítés gyanánt.
Viszont ahogy látom, a ragasztó nem jött fel betonig mindenhol.
Mivel lehet azt teljesen feltakarítani?
Így nem merem le önteni az aljzat kiegyenlítőt.

[ Szerkesztve ]

(#113868) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy kérdésem lenne hozzátok. Megkaptuk az aktuális vízdíjat, és sokallom. Kb. 10.000-el több, mint szokott lenni. Előző számlán a fogyasztás 28 m3, volt, most 46. Januárban született 2. gyerekünk, szóval többet mosunk, akár napi 2-3, ill. a mosogatógép is van, hogy napi 2-3 alkalommal meg. De ezek viszonylag új gépek, A sok pliuszosak, szóval szerintem nem fogyasztanak annyit, ami ezt a többletet eredményezné. Vagy igen? Mosogatógépünk fogyasztása: 2775 l/év, mosógépé 7400 l/év. Lehet, hogy rosszul számolok, de szerintem ez még nem indokolja ezt a többlet fogyasztást.

(#113869) tothjozsi96 válasza Gabesz87 (#113868) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem az Energiaosztály inkább arra vonatkozik hogy mennyi áramot használ el a gép, vízhasználathoz nincs sok köze. De majd kijavít valaki, ha nincs igazam.

(#113870) pilu01 válasza Gabesz87 (#113868) üzenetére


pilu01
senior tag

Én megnézném kézikönyvben a sűrűn használt programok egyszeri liter vizhasználatát, mindjárt ki lehetne számolni mennyivel több vizet használsz adott hónapban.

Isten éltesse nagyon sokáig a piciket, és a felmenőiket is!!

(#113871) vmk válasza tothjozsi96 (#113869) üzenetére


vmk
tag

Ez így van.

#113868 Gabesz87:
Inkább az 1-1 programhoz tartozó vízhasználatot kellene megnézni a leírásban és azzal utánaszámolni. Napi 2-3 mosás az nem kevés.

(#113872) fogtunder válasza Gabesz87 (#113868) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mióta két gyerek van, nálunk is több, mint másfélszeres a vízfogyaztás, ez sajnos ilyen, pedig minden gép 5 éven belüli. de nem csak ez, a háztartási hulladékon is erősen érződik. de egyébként ha nem folyik el sehol a víz és az óra ennyit mutat, akkor nincs sok kérdés az ügyben.
ezek a gyártói adatok egy valamilyen képlet alapján számolt átlagot mutatnak, amitől az egyéni felhasználói profil erősen eltérhet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#113873) runner 125 válasza fogtunder (#113872) üzenetére


runner 125
nagyúr

Vízfogyasztás kapcsán én kicsit már bánom, h pl a konyhai, fürdőszobai vízállások kivételével nem álltam rá a kútra. Ugyanis van fúrt kutam, egy frankó víztisztítóval, ugyanúgy ráeresztve egy lágyítóra a kútvizet a mosógép, wc-k, kerti csapok szerintem tökéletesen elmentek volna róla.
Ha újat építenék, már így csinálnám.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#113874) justmemory válasza Gabesz87 (#113868) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

valami nem kerek nálad (vagy nálam...?); nálunk 3 gyerek van (6-4-½), megy a mosogatógép átlag 2x naponta, mosó-szárítógép 3-4x naponta, mi 2x is tusolunk egy nap, plusz nyilván a gyerekfürdetés és egyebek; így van átlag 15m³ fogyasztásunk téli időszakban, nyáron a kerti locsolás miatt a duplája (hálózatról megy sajnos az is). Szóval akkor valahol valami van :)

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#113875) fogtunder válasza runner 125 (#113873) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hogy is van a mondás? az első házat az ellenségednek...

mi eleve nem magunknak építkeztünk, sok mindent nem így csináltam volna, ha az enyém, de ha magamnak csináltam volna 7 éve, ma már megint nem úgy csinálnám, ezt már elengedtem. amúgy nálam is biztos meg lehetne csinálni, 12m-en van a víz, a talaj tiszta folyami üledék, asszem a vastartalma kiugró, de amúgy rendben van. meg jön fel vele elég jelentős mennyiségű homok is, eleinte nem értettem, miért csak fél évet bírnak a szivattyúk, mióta vettem egy kifejezetten homoktűrőt, azóta nincs vele baj. nyáron medencét is simán töltök vele, egy enyhébb klórsokk után olyan, mint a csapvíz és nálam a kertben minden arról megy, jó lenne WC-re is, de ahhoz át kellett volna vezetékelni a házat, annyit sajnos nem ér az egész.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#113876) inf3rno válasza runner 125 (#113873) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csinálják egy páran így, hogy nem jelentik be, aztán nem fizetik utána a csatorna díjat. Addig nem gond, amíg nem jönnek rá a vízművesek. Ha hirtelen esik a víz fogyasztás, és nincs rá magyarázatod, hogy pl Ausztriában dolgozol és nem vagy itthon egész héten, akkor lehet, hogy utána nyomoznak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#113877) Ery


Ery
tag

Sziasztok,

a hálószobám fala közös a szomszédéval és elég sok zaj átszűrődik. (én vagyok a hangosabb :) ) Bontani semmi esetre sem szeretnék és sok teret sem szeretnék veszíteni vastag hangszigetelő anyagok használatával. Valami egyszerű megoldást keresek, ami ha nem is váltja meg a világot de segít a problémán. Tudtok esetleg javasolni valamit?

https://isotexlap.hu/?gclid=CjwKCAiAp4KCBhB6EiwAxRxbpGq5vXw4aG9vOlJsdZlA-tEJJwuUD1u1B2HfOg___iUa4pnlK7JJrxoCvmUQAvD_BwE

Ezzel a megoldással találkozott már valaki? Érhet valamit? Felszerelése mennyire lehet komplikált?

köszi

(#113878) Gabesz87 válasza fogtunder (#113872) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem folyik el, az biztos, különben már a szomszédok csak szóltak volna, ha áhzik a fal valahol :)
Hát jó, akkor ez van. A programok vízfogyasztását még megnézem, nem jutott eszembe, hogy a kézikönyben lehet ilyen adat, azt hittem, csak a gyártói leírásban van egy átlag megadva.
Köszönöm a többieknek is.

Ma meg mehetek még vasalót venni, mert az meg megmurdált :W Előbb ömlött belőle a víz az alján, aztán már nem is melegszik fel azóta. Na de ez meg már háztartási gépes téma :)

(#113879) Exodion válasza ctrlaltdel13 (#113867) üzenetére


Exodion
aktív tag

Kezi veso kalapács en azzal szedtem fol. Ha nem porlik a ragaszto baumit grund es nivello quattro megall rajta ha megvan a 3mm minimum vastagsag (egy helysegben igy ontottem en is igaz az csemperagaszto volt; mint a beton). Panel illesztesnel csemperagaszto mert lefolyik mint a huzat (pincebe mentunk mi is).

(#113880) Zebu


Zebu
addikt

Rurik bejárati ajtókkal van tapasztalat?

Amúgy mennyire zárnak rendesen ezek a modern ajtók? Van aki azt mondja, hogy jobb az a fajta PVC, ahol a kilincset felhúzod, mert jobban tömít és kevésbé lesz huzatos a bejárat. Ez valóban így van?

(#113881) Zebu válasza Zebu (#113880) üzenetére


Zebu
addikt

Ah nem jó a kérdés, Gealan S8000 a szerkezet ha jól értem és a Rurik csak a panel bele :) Bár ahogy elnézem az lehet kb bármi. Akkor nem értem ez a rurik modern miért kerül ennyivel többe

(#113882) lemmy71 válasza ctrlaltdel13 (#113867) üzenetére


lemmy71
őstag

Kalapács és egy széles kézi vésővel szépen fel lehet kocogtatni. Én ceresit padlopon helyett inkább MAPEI NOVOPLAN MAXI -t választanám Primer G. alapozóval. Az obiban most akciós de egy két helyen még lehet kapni 3000ft/zsák áron. Lényeg hogy a panel illesztéseket, ahogy már itt írták vagy csemperagasztóval vagy valami olcsó szilóval ki kell húzni, mert különben elfolyik az anyag.

(#113883) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Kerítés betonalapnál hogyan lehet mondjuk 20 méteren tartani a vízszintet? Tehát ott a friss beton, öntik a mixerből, akkor hogy nem lesz benne emelkedés vagy süllyedés?

(#113884) Met válasza Atomgeszi (#113883) üzenetére


Met
Topikgazda

Vízszintbe rakják a zsalut?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#113885) runner 125 válasza Atomgeszi (#113883) üzenetére


runner 125
nagyúr

Úgy h kiásott alap mellé le kell verni szintező karókat végig 2-3 méterenként, majd az egyikre felmérni a leendő alap felső síkjától a méter vonalat (de lehet az 120-140cm is, ami kényelmesebb és nyilván amekkora a karó), azt a szint jelölést pedig vagy vízmértékkel, vagy kőművesek által használt slag vízmértékkel az összes karóra át kell vinni, jelölni. Így már a kőműves tud mindig mihez mérni, amikor lehúzza a tetejét egyenesre.
De szerintem ezt a kőművesednek tudnia kell. :)

Met

Zsalu nincs mindig, sőt szerintem kizsaluzott kerítésalap qrva ronda, ma már ritkán csinálják úgy szerencsére. Utána ott virít egy életen át a tömör beton alap. Amikor 1,5 éve az enyém épült én direkt a kész utcaszint alá 10cm-re húzattam le a kerítés alap tetejét. Aztán ráraktam a GV lemezt, megépült zsaluelemből, ki lett betonozva, majd szépen a 2cm-es XPS becsomagolást ugyanúgy leengedtem a GV lemezre, most márciusban pedig rákerül a szín, ami szintúgy lentről fog indulni, a 10cm mély megásott járda - kerítés közti szakaszt pedig szépen geotextil után kulékaviccsal feltöltöm, így sehol nem látszik az alap, a felvizesdés esélye is nulla (kavics is levezeti a csapóesőt, nem fog koszolni se), hisz a túllagott GV lemezre rá fog folyni így is úgyis a szilikon színező anyag, tehát "lezárja" a kerítés - alap vízszigetelés találkozását.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#113886) runner 125 válasza Atomgeszi (#113883) üzenetére


runner 125
nagyúr

2 fontos dolog!

Az alapot érdemes megásatni 100-110cm mélyre, majd az alsó 15-20cm-es réteget kulékaviccsal feltölteni végig! Sokat fog számítani, mert alulról nem fog vizet szívni az alap, valamint sokkal kisebb eséllyel fogja megmozgatni a fagy.

Illetve a vasat ki ne spóroljátok. Az alapba érdemes kengyelezett vasat belerakni a kerítésalap teljes hosszában.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#113887) pjen válasza runner 125 (#113886) üzenetére


pjen
félisten

Attól függ miből lesz az a kerítés.Sima dróthálóhoz,trakézlemezhez biztos nem kell olyan alap.

(#113888) AndrewBlase válasza fogtunder (#113848) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én láttam. Sőt, a munkám is benne volt. Korábbi főnököm, aki ács, ebből csinálta a saját háza tetőszerkezetét. Látszó szerkezet az egész. Taréjszelemennek egybe beemeltük a 13,5 m-es 16×16-os gerendát. Meg még hozzá egy 9 m-est. :))
Az anyagok zöme gérvágóval volt vágva. Pöpec lett.

Miért mindig én???

(#113889) justmemory


justmemory
senior tag

Nekem is most lesz ez a kerítésalap téma aktuális, csak 35 méteren... Szóval én is köszi a tippeket! :R

Viszont szeretnék más témában tanácsot kérni. Adott a képen látható terasz, ezzel szeretnék idén kezdeni valamit.

link

A vízszintesen haladó keresztvasakig szendvicspanelszerűen OSB-nikecell-OSB-t tennék, kívülről behálóznám és ragasztóval kenném (az üveg nyilván lekerül az egészről és ahol kell, ott a felesleges vasakat is kivágom). Kap új padlóburkolatot is, a jelenlegi (a bejárati ajtó küszöbszintje miatt) fel lesz szedve, a lambéria helyett is kap valami mást. A nagy kérdésem viszont, hogy ti mit raknátok tetőnek? Én a légkamrás áttetsző panelre gondoltam, mert az előtér a fény nagy részét innen kapja; viszont korábban mintha azt olvastam volna itt, hogy nem mindegy hogyan van felrakva a hőtágulás miatt (ne recsegjen). Van esetleg más tipp is, vagy jó ez?

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#113890) A Zéé válasza Atomgeszi (#113883) üzenetére


A Zéé
addikt

egy jó optikai szintezővel pl.
Vagy ha az nincs, akkor leversz pár betonvas darabot az alap helyére, arra felviszed a beton szintet valami jó rikító színű szigetelőszalaggal, és akkor látszik, hogy hova kell lehúzni a betont.

Just a simple Lineman...

(#113891) JóGéza válasza Atomgeszi (#113883) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Sarokléc használatával is meg lehet oldani.

(#113892) fogtunder válasza AndrewBlase (#113888) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Szép dolgokat lehet belőle építeni, az biztos, csak legyen rá pénze az embernek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#113893) Atomgeszi válasza runner 125 (#113885) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hm. :D Én ezt először úgy képzeltem el, hogy az alapba van leverve a karó, és, ha pont elfedi a beton, akkor az a szint mindenütt. Vagy esetleg a szélén akkor karók, és zsinórt kihúzni, amihez lehet tartani.
Persze optikai szintezővel lenne a legjobb, de arra most nem költenék el 100k-t. :D

Kőműves. Ugyan. Ez most a hátsó kerítés, ami az udvar végén van.
Erre már nem fizetek senkit. Láttam az elmúlt pár hónapban, hogy a belelocsolt pénz helyett én is meg tudom csinálni, ha nem jobbra. :N
Annyi lesz csak, hogy 80 cm beton alap, vasalva. Aztán arra 3 sor zsalukő, bevasalva. Ezt most vagy befúrva és vegyidübel az acélt, vagy pedig alapból kiállva. De mivel csak 3 sor zsalukő lesz a teteje egyenesrehúzva, ezért lehet, hogy csak vegyidübeles téma lesz.

Ennek a tetejébe 50x50x3 mm zártszelvény oszlopokat, és belülről hozzácsavarozom a trapézlemezt. Beton oszlopok nélkül. Azért teszem ilyen magasra, mivel függőlegesen nem tetszik a minta, és vízszintesen csak így adja ki. Azt még nem tudom, hogy hány méterenként kéne zártszelvény oszlop. 2? Az elég? És akkor 2 méteres mintás trapézlemez lesz. Vagy inkább méterenként kellene oszlop, hogy a szél ne nyomja be?

(#113894) Atomgeszi válasza A Zéé (#113890) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tehát az alap közepén jövök fel betonvassal?

Ja lehet, hogy hosszútávon megérné az az optikai szintező. Melyiket ajánlanád?

Ja kösz mindenkinek a választ :D

[ Szerkesztve ]

(#113895) A Zéé válasza Atomgeszi (#113893) üzenetére


A Zéé
addikt

azért nem jó szintre állítani a karót, mert ha esetleg magasabb, nem látod mennyivel, vagy ha eltemeti a karót a beton, akkor lehet keresgélni. És azért nem jó a fa karó, mert szerves anyagot nem illik benne hagyni a beton szerkezetben.
Ezért szoktunk kiálló betonvasat leverni, mert az mindig látszik, ha pedig zsalukő megy rá, benne is maradhat, ha meg nem, akkor le lehet flexelni.
Kerítésnél nem vacakolnék a beragasztással, 10-es betonvasnak 10-es fúróval fúrsz, ha belemegy ~10 centit, az már csak betonnal együtt jön ki onnan. A kitüskézésnél meg úgyis pont nem jó helyre fog esni legalább a fele, ezért mi utólag szoktuk befúrni.

Just a simple Lineman...

(#113896) szaszyka válasza Atomgeszi (#113894) üzenetére


szaszyka
senior tag

Veszel 2-3000 Ft-ért lézerceruzát, rákötözöd egy álló deszkára vízszintesen, és ott a színező. 20 méteren nem csalnak azok annyit. Azzal is át tudod vinni a szintet a karókra. ;)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#113897) fogtunder válasza Atomgeszi (#113893) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kiásod az alapot, levered a betonvasakat, én személy szerint egy 2m-es vízmértékkel jelöltem a vízszintet, nyilván van benne némi hiba, de milliméterekről beszélünk, elhanyagolható, pláne ha talajszint alatt van, a zsaluköveket ékekkel úgyis ki kell szintezni. aztán ahogy Zéé írta, ami jó helyen áll ki, azt meghagyod, ami nem, azt leflexeled, a többi vasat meg kifúrod, beütöd, bordázott az oldaluk, ott fog az maradni eléggé.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#113898) A Zéé válasza Atomgeszi (#113894) üzenetére


A Zéé
addikt

Én bérelnék egy optikai szintezőt, de azt azért tudni is kell használni :) Nem egy atomtudomány, de ha sosem láttál még ilyent használat közben, akkor azért meggyűlhet vele a bajod.
Ha van esetleg vonallézered, akkor este az is megoldás lehet, hogy azzal felvinni a szinteket, de azok ilyenkor nappal szabadtéren használhatatlanok jelfogó nélkül.

Just a simple Lineman...

(#113899) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok,

Nemreg festett falat sikerult lekaveznia felesegemnek :D. Mivel moshato a festek hat probalta menteni a menthetot de csak folt maradt. Megcsiszoltam, alapozo, szaradas, csiszolas, festes, azonos szinnel. Sotetebb lett (1-2 arnyalattal) a festek azon a reszen pedig volt ideje rendesen kiszaradni.

Mentheto valahogy, vagy guritsam at az egesz falat? Mar-mar azt hittem hogy meguszom a tovabbi festest de meh... nem.

(#113900) Atomgeszi válasza A Zéé (#113898) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi mindenkinek!
Láttam az optikai szintezőt. Azzal csináltak mindent itt a kőművesek, láttam ahogy hangolja. Nem volt vész a használata. :D

Ha csak 3 sor zsalukő lesz, zsalukő oszlop nélkül, akkor mennyi vasat kéne beletenni függőlegesen? Vízszintesen az oké, az végig gondolom.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.