Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#114401) fogtunder válasza sanzi89 (#114400) üzenetére


fogtunder
nagyúr

elvileg nem kellene, nálam is horganyzottak vannak, nem látszik rajtuk az elmúlt 6 év.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#114402) Atomgeszi válasza fogtunder (#114397) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tégla. 25-ösből.

(#114403) Stylewars_kp válasza sanzi89 (#114400) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Rozsdamentes is berozsdásodhat. Saválló a tuti hót ziher. Esetleg vegyél egy normálisat nyers állapotban és KTL+porfestés után tuti tartós lesz.

(#114404) fogtunder válasza Atomgeszi (#114402) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem értek túl sokat a kőművesmelóhoz, de én úgy képzelem el, hogy a fronton, ahol a nagy kapu van, ott beraknak egy áthidalót, a tetejére kellene önteni egy koszorút, ami egybefogja az egészet, arra meg meg lehet ácsolni a ferde tetőt.
a magasság nem tudom, ki fog-e jönni, mert ugye van az ajtónyílás, felette áthidaló, felette koszorú és innen indul a tetőszerkezet, az körbe fektetve egy gerenda, mondjuk 15cm, arra ilyen távon asszem 5x20-as szarufák kellenek és akkor még felette vagy a lécezés és cserép/lemez, vagy OSB és zsindely. szerinte ez magasabb lesz a végén, mint amit számoltál.
de ezt már lehet meg kellene terveztetni, mert elég nagy építmény.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#114405) mezis válasza sanzi89 (#114400) üzenetére


mezis
nagyúr

A horganyzottat 5 év múlva kezdheted festegetni...

mezis

(#114406) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Elöregedett a (szekcionált) garázskapu alján a gumi. Hol tudnék hozzá újat venni, honnan tudom, hogy pontosan melyik passzol rá és hogy tudom rá feltenni? Ragasztani kell vagy csak rácsúsztatni?

[ Szerkesztve ]

(#114407) runner 125 válasza sanzi89 (#114400) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem kell ehhez helyi kivitelező. Beütöd a google-ba h rozsdamentes kerítés, vagy valami ilyesmi. Aztán írsz nekik emailt, méretekkel, fotóval az elképzelésedről. Azt a néhány lábat szerintem futárral, postán kényelmesen elküldi neked bárki.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#114408) pjen válasza runner 125 (#114407) üzenetére


pjen
félisten

A kényelmetlenség gondolom majd a fizetésnél lesz. :)

(#114409) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok!
Ablak kávát kell kivágnom, mert szigeteltetjük a házat, mivel az előző tulaj ezt nem tette meg az ablakcserekor(Nem szigetelték körbe) . A kivitelezővel egyeztetve 4cmt kell körbe kivágnom. Kisméretű tégláról van szó. A kérdés, hogy a felül lévő beton áthidalót megvághatom, vagy ez felejtős?

(#114410) pjen válasza Rocko66 (#114409) üzenetére


pjen
félisten

Én biztos nem bántanám.

(#114411) MittuDomain_ válasza Rocko66 (#114409) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én inkább azt mondom, eszedbe ne jusson.

Ami fura: beton áthidaló. Mit jelent ez? Öntöttek a zsalura egy gerendát, vagy a födémen van egy alulborda? A beton áthidaló ritka jelenség.

(Ha porotherm az áthidaló, akkor se vágd meg.)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#114412) pjen válasza MittuDomain_ (#114411) üzenetére


pjen
félisten

Mért lenne ritka?Kizsaluzod az ajtó vagy az ablak fölött,teszel párszál vasat bele és kiöntöd betonnal.Nekem minden ajtó és ablak felett beton áthidaló van.Kőműves befalazta a tokot,tetejébe még szögeket is vertünk, hogy jobban kössön a betonhoz.

(#114413) MittuDomain_ válasza pjen (#114412) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ha így történt, tényleg ne bántsa, vésse.

Régi házaknál gyakoribb, mostanság ritka.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#114414) daninet


daninet
veterán

Asztalos szakmában jártas tagoktól kérdezem, hogy egy fiókot mennyivel kell kisebbre készíteni ha számolok a vasalatokkal két oldalt?van erre valami től-ig méret amibe a vasalatok nagyrésze belefér?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#114415) runner 125 válasza daninet (#114414) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem vagyok az, de hobby szinten magamnak szoktam bútort összerakni, de általános válasz erre nincs. A vasalat típusától függ. Válaszd ki a vasalatot és nézd meg a rajzát. Mindhez van metszeti is, ahol mm pontosan látszik minden, így abból már méretezhetőek a fiókok.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#114416) fogtunder válasza daninet (#114414) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nincs, ha megvan a doboz mérete, amibe megy, meg hogy milyen típusú vasalat, utána lehet kiszámolni, utána pedig érdemes minél pontosabban megcsinálni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#114417) daninet válasza runner 125 (#114415) üzenetére


daninet
veterán

én is ezt tervezem. A műhelyembe az asztal alá kis gurulós fiókos szekrényeket akarok natúr rétegelt lapokból. Valami modulos rendszert tervezgetek amiben lenne az Alexandre Chappel féle rendszerező dobozból, de ha kell be tudom őket középre gurítani és összekapcsolva munkafelületet adnak.
Leszabatnám a lapokat és simán zsebfuratokkal összehúznám.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#114418) macilaci78 válasza daninet (#114414) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Blum sima vasalat 12 mm oldalanként. Van asztalos topik, vasalatból pedig meg annyi, mint égen a csillag.
Én összeraktam a korpuszt, felraktam a csúszkákat és utána mértem le a fióktest szélességét.
De a komolyabb gyártók oldalán val műszaki rajz is méretekkel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#114419) runner 125 válasza daninet (#114417) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jó anyag választás műhelybe, én is abból csináltam. Ár/érték arányban szerintem a GTV vasalat az egyik legjobb. Nyilván az alsó futású Blum übereli, de 3x annyiba kerül..
Szóval, a műhelybe én ilyen GTV-ket szereltem. Itt jó áron találtam teljes kihúzású, fékest. Pici a fékes felára, de nagyon hasznos műhelybe is. Nem hupognak a fiókok.. pedig van olyan fiókom is, amibe tuti van 30kg és azt is szépen megfogja.

Ha olyan helyen van a 2 rétegelt csatlakozás, h nem fog látszódni a rögzítés, akkor én simán csavaroznám + faragasztó (mint ahogy csavaroztam is).
Viszont, ha lesznek később is hasolnó ambícióid, egy ilyen kézi csapozót szerezz be. Teljesen király cucc és pontos. Ha nem ipari mennyiségben termeled a bútort, felesleges lamello gépbe fektetni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#114420) sanzi89 válasza runner 125 (#114407) üzenetére


sanzi89
addikt

Írtam 4 cégnek, kíváncsi leszek.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#114421) lemmy71 válasza sanzi89 (#114400) üzenetére


lemmy71
őstag

Menj ki Bereckihez a berényi útra, keress egy lakatost és okosban legyártja neked jó pénzért.
Amúgy meg miért nem jó a horganyzott, de ha csak sima acél és ahogy olvasom 5 -s anyag, az festés nélkül is örök élet meg egy nap ;)

(#114422) sanzi89 válasza lemmy71 (#114421) üzenetére


sanzi89
addikt

Bocs, de nem tudom ez mit jelent: :B

"... ahogy olvasom 5 -s anyag ..."

A horganyzás témára. Tavaly csináltunk kerítést, 2 lakatos jött ki felmérni és árajánlatot adni, mindkettő azt mondta, hogy sima zártszelvény, merítőkádas tüzihorganyzás örök élet meg egy nap. 1 év telt el, lehet tippelni, hogy látszik-e rajta rozsda... :((( Persze még nem vészes, de ha egy év után már látszik rajta itt-ott a rozsda, milyen lesz 10-20-50 év múlva. Nagyon megbántam, hogy nem mentem tovább és kerestem olyat, aki rozsdamentes anyagból csinálta volna. A terasz projekt lesz idén, ott legalább ezt a hibát nem akarom elkövetni, lesz úgyis más, ami el lesz cseszve, de ezt már megszoktam, hogy csomó ideg, zsák pénz és az eredmény is hagy kivánni valót maga után.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#114423) sanzi89 válasza sanzi89 (#114422) üzenetére


sanzi89
addikt

Nehogy félreértsétek, nem panaszkodni akarok, csak szeretném jóra csinálni.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#114424) Atomgeszi válasza sanzi89 (#114422) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Gondolom 5 mm vastagra gondolt

(#114425) runner 125 válasza sanzi89 (#114422) üzenetére


runner 125
nagyúr

"5-ös anyag" - gondolom arra gondolt, h a lemez 5mm vastag.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#114426) fogtunder válasza daninet (#114417) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Runner nagyon a zsebfuratok ellen van, pedig az egyik legstabilabb kötést adja, én nagyon szeretem, ha nem látszó helyre el tudom rakni. Én most szétszedtem a komplett munakpultot és újracsináltam modulárisra, az egyik nekem is fiókos lett, golyós, teljes kihúzású vasalattal
Nálam volt azért vele szívás, mert a pallók azért nem teljesen szabályosak, úgyhogy itt-ott kellett rajta igazítani:


I hate morning people. And mornings. And People.

(#114427) Zebu


Zebu
addikt

Nálunk hamarosan indul a fürdő. Minden kell oda, szaniter, csempe. Azt sem tudom merre nézzem. Akkor még a konyhabútort nem is említettem. Még ha ikea is lesz, kellene valaki aki összerakja. Nem akarok szenvedni vele... bár nem tudom egyáltalán egy asztalos jobbat tervezne/készítene amúgy az ikea cuccoknál...

(#114428) mezis válasza fogtunder (#114426) üzenetére


mezis
nagyúr


;] :D

mezis

(#114429) lemmy71 válasza sanzi89 (#114422) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen 5 milli vastag lemez anyagra gondoltam (magyarán kazánlemezre)
Attól hogy nem rozsdamentes anyagból "dolgozol" az nem azt jelenti hogy hamar tönkre megy, jó felület előkészítés festés és akkor örök élet. A hétvégi házam kerítés oszlopai, 50X50 zártszelvény beton tuskóban. Harminc pár éve tettem le és nem új volt egy régi TSZ kerítése volt, szóval minimum 60 - 70 éves lehet és csak festve van ;)
A mai tüzihorganyzott anyagokkal az a baj hogy halál vékonyan van rajta a horgany, ugyan ez a baj a csatornákkal is, ráadásul sokszor elmarad a normális felület kezelés is sajnos.
Amúgy amint írtam megcsinálják ott neked, csak bírd kifizetni, rozsdamentesből a 4 millis anyag bőven elég. Én csabán a régi csorvási úton szoktam rozsdamentes anyagot venni, ott a helyszínen méretre vágják és lehajtják ha kell, plusz ott vehetsz saválló rudat amiből egy esztergályos leszúrja neked a menetorsót.

(#114430) csubuka válasza Rocko66 (#114409) üzenetére


csubuka
addikt

2,5 cm körül lehet a szabványos betontakarása a vasalásnak ilyen átlagos helyzetekben (persze kivitelezéskor ugye azért van +- valamennyi ehhez képest). Gondolom kinyírnád a 4cm bevágással a vasalást, nem hangzik túl jónak... Illetve nem véletlen a betontakarás jelenléte sem, azt csökkenteni nem célszerá úgyszintén.

[ Szerkesztve ]

(#114431) Atomgeszi válasza fogtunder (#114404) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na ez az ácsolás kérdéses nekem, hogy kell-e ragasztott gerenda erre a fesztávra vagy sem :D
Ez 100 m3 alatt van, úgyhogy erre nem kell terv.

(#114432) fogtunder válasza mezis (#114428) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Bár az lenne, akkor nyugodtan kivágnám ;]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#114433) fogtunder válasza Atomgeszi (#114431) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Azt értem, hogy hatóságilag nem kell rá terv, de itt azért vannak fesztávok, lehet nem ártana, ha szakember mondaná meg, mit mivel, mekkora méretben. Tippre pallókból is meg lehet csinálni a tetőt amúgy, nem kell BSH

I hate morning people. And mornings. And People.

(#114434) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Erkélykorlát vasszerkezete elkezdett rozsdásodni. Onnantól kezdve, hogy lecsiszoltam a rozsdásodott- (plusz a leváló, málló) részeket, mi a teendő? Milyen rétegeket kell felvinni? (A fedőréteg selyemfényű festék lenne.)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#114435) macilaci78 válasza newmoonlight (#114434) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rozsdamarót szokták mondani, mert a rozsdamarás mellett mattítja, érdesíti a felületet és jobban tapad az alapozó.
Én amúgy sima alapozónak és fedőfestéknek is jó fekete zománcfestéket vettem selyemfénnyel az erkélykorlátra. 5-6 éve festettem le 3 soron a korlátot és teljesen jó. Kb csak 3,4 méter a korlát, az 1 kg festék bőven kiadta, még maradt is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#114436) pjen válasza newmoonlight (#114434) üzenetére


pjen
félisten

Én a 30 éves zártszelvény kerítésemet 10 évente festem Cellcolorral, nem rozsdás.

(#114437) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Köszi mindkettőtöknek! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#114438) justmemory


justmemory
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek a 40 évvel ezelőtt épített cserépkályhához használt téglák szétfagynak, ha kültérbe kiteszem őket (mondjuk veteménybe kis útnak)...?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#114439) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Tudtok jó tippet adni, hogyan lehet megszabadulni a háztartási vízben levő vízkőtől? Elég hamar lerakodik a kazán másodlagos hőcserélőjében (meleg víz).
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#114440) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
Pár kérdéssel fordulnék hozzátok. A fürdőben a kád felett van egy vízmelegítő (Junkers wr14-2 b23 s5095) ami a melegvizet biztosítja, fal túlsó felén kb 1m-re a konyha, máshol nincs szükség melegvízre. A rézcső amiben a vizet melegíti már többször kilyukadt és javították. Most megint megadta magát. A bejövő víz és az említett réz melegítő rész között van egy műanyag egység és onnan csöpög a víz.
Mivel már nem az első alkalom, hogy csöpög valahol cserélni kellene. Egyelőre több szálon indultam el és kicsit komplikált a helyzet.

Ház mögött épületben van egy kombi kazán ami a fűtést oldja meg radiátorokkal. (Saunier Duval Thema Classic C 25) A baj annyi, hogy kb 9m-re van a tusolótól meg 4 fal választja el. Onnan elég macera lenne elvinni a vizet, és ha jól gondolom, be kéne iktatni valamit még a táv miatt. (Átfolyós vízmelegítő?)

Ha a jelenlegi helyére raknék be egy másikat, akkor:
"A gázfogyasztó készülék felállítási, felszerelési helyét a gyártó által megadott módon úgy kell megválasztani, hogy a gázfogyasztó készülék hozzáférhető, üzembiztosan kezelhető, javítható legyen, továbbá:
"új létesítés esetén gázfogyasztó készülék kád fölé nem telepíthető.
Gondolom ha cserélem ez nem vonatkozik rám, mert a helye már ki van alakítva, nem minősül új létesítésnek. Lényeg, hogy érintésvédelmileg oké legyen. (Múltkor megnézte egy szaki, Ő azt mondta, oda nem lehet beszerelni újat a kád miatt.) Az még kérdéses, hogy a szomszédban "fantasztikusan" felhúzott társasház mennyiben befolyásolja a cserét, mert a kémény szellőzésével akadhatnak gondok.

Gondolkodom még a villanybojleren. Ennél van esetleg valami megkötés, kád fölé elhelyezhető?

[ Szerkesztve ]

(#114441) pjen válasza justmemory (#114438) üzenetére


pjen
félisten

Azok samot téglák szoktak lenni, ha az akkor biztos szétfagy.

(#114442) macilaci78 válasza Csaby25 (#114439) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Víztisztító készülék kell, de ha mindent kiszedsz, a szervezet számára szükséges ásványi anyagok sem lesznek venne, ezeket pótolni kell. Sima főzés, tea, stb adja, illetve a hideg vizet nem szükséges rákötnöd.
Viszont az a tisztító, ami kellően nagy vízhozamot tud, az nem olcsó.

Mi egy 100 mikronos vízszűrőt raktunk rögtön a vízórához és a perleátorokhoz 5 éve nem nyúltunk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#114443) justmemory válasza pjen (#114441) üzenetére


justmemory
senior tag

:R "Normál" kistégla méret a zöme, azokról nem tudom az-e, de volt közte samot is; de akkor nem kockáztatok, köszi.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#114444) Csaby25 válasza macilaci78 (#114442) üzenetére


Csaby25
senior tag

Amúgy sem használjuk főzésre.
100 mikronos vízszűrőből van ajánlott típus - márka? Mosni kell vagy cserélni a betétet?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#114445) Atomgeszi válasza fogtunder (#114433) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"ha szakember mondaná meg"

Ja. Az ami nincs. Ha van, se jön. Ma is vártam egyet, akivel tegnap beszéltem nagy nehezen telefonon.. ígérte ma jön.
Várunk, semmi.. várunk semmi. Hívom, semmi. SMS-t írok, semmi.

Ennyit a nagy szakemberekről(tisztelet a kivételeknek) sajnos. :(

(#114446) daninet válasza jackbacsi87 (#114440) üzenetére


daninet
veterán

A réznek egy "rossz" tulajdonsága, hogy elektrokémiailag más fémekkel kapcsolatba lép. Szóval ha van egy acél és egy réz elem egy vizes közegben, az gyakorlatilag egy elem, ami szép lassan megeszi az egyik fémet (a rezet ebben az esetben). Az ilyen rendszereknél nagyon kell figyelni, hogy ha réz, akkor ott minden réz legyen nem csak az a pár cső. Vannak modern műanyag bevonatos fém csövek, beszélj egy gépésszel és azt építsétek be a réz helyett. Fasza a réz, de extra odafigyelést igényel ami valószínűleg nálatok nem volt meg. Wavin, pipelife stb. van egy csomó. Minden gépész másik márkát szeret, másikat szarozik, szerintem nagyon kevés a különbség köztük. A pipelife is tizenéve hibátlanul megy anyáméknál. Wavin is prémium 2x árért. Általában van valahol egy épület ahol egy kontár valamit elbal..tázott, gépészünknek ki kellett javítania, rossz szerszáma volt hozzá, onnantól a márka szar. Ezt csak közérdekűként mondom, mert sajnos ez a tendencia. Ajánlanak majd márkákat, és kicsit résen kell lenned. A "román szar" és egyéb teljesen alaptalan definíciókat ne fogadd el. Informálódj kicsit, akár itt akár google kereséssel.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#114447) Stylewars_kp válasza runner 125 (#114419) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Gyönyörű kis műhely. :R

(#114448) lemmy71 válasza pjen (#114441) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem csak samott tégla van egy cserépkályhában, a tűztér és a fő fűst járatok vannak samott téglából és lapokból, a többi kisméretű tégla és hazai cserép agyagba ágyazva ;)
Az én csempekályhám pl. cirka 150db kis méretű, 300db régi hazai cserép és már nem tudom mennyi samott tégla és samott lapokból van rakva, plusz a külső kerámia csempe és az X zsáknyi agyag. Teljesen úgy rakattam mint 200 évvel ezelőtt, így örök élet meg egy nap :K

(#114449) lemmy71 válasza justmemory (#114443) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha megkaparod akkor a színén egyből látszik melyik milyen tégla, de még a súlyuk is más.

(#114450) mezis válasza lemmy71 (#114448) üzenetére


mezis
nagyúr

" Teljesen úgy rakattam mint 200 évvel ezelőtt"
Akkor most hány éves tetszik lenni? :F ;] :D

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.