Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57351) adp válasza zolnagy (#57350) üzenetére


adp
őstag

nálam 91g
sztem a legalább az túlzás inkább 80-100 körül, azért ott van még a pumpán kívül 1-2 befolyásoló tényező, felső szűrő, fsztartó.
mikor 1-2 hónapos volt a pumpa akkor is kb ennyi volt nálam

[ Szerkesztve ]

(#57352) mutyi válasza adp (#57351) üzenetére


mutyi
őstag

A felsőszűrő tartó alatt mit értesz?
Amiből efektíve kifolyik a víz a pár lyukon?
Az biztos hogy hiába tisztítottam már ki többször is a gépet vízkő ellen és volt levéve a felsőszűrő meg a vízterítő, nem folyik a vízterítőn szépen és egyenletesen a víz szerintem.

(#57353) zolnagy válasza adp (#57351) üzenetére


zolnagy
őstag

Jó lehet, de a 82g sztem kevés. Új pumpával nekem mindegyik gépemnél megvolt a 100 ml EX5 pumpával, szűkítő nélkül (Gaggiak, Brasilia Lady, Qmek, Silvano...stb).

Persze nem azt mondom, hogy egyből szét kell kapni a gépet. Először valóban egyszerűbb egy másik örlővel megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#57354) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Cold brew keszitehez eszkozt hol erdemes nezni?
Valakinek van tapasztalata?
Koszonom,
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#57355) adp válasza mutyi (#57352) üzenetére


adp
őstag

Vizterito=felsoszurotarto
En is jobban szeretem a vizteritot de nem jutott eszembe az a szo :D

[ Szerkesztve ]

(#57356) sz.zs. válasza Ferdzsoo (#57323) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én rendeltem hozzá egy kisebb tartályt, kibeleztem belőle mindent és le is vágtam a tartályból a "felesleget"! :DDD

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#57357) And06 válasza sz.zs. (#57356) üzenetére


And06
aktív tag

így mi gátolja meg hogy szétpattogjanak a szemek?

(#57358) sz.zs. válasza And06 (#57357) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Van fedél, amit ráteszek... :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#57359) vicces válasza And06 (#57357) üzenetére


vicces
addikt

látom nem csak nekem szúrt szemet. én azt a belső kis "tetőt" biztos nem vágtam volna ki. az alsó lezáró lemezen már én is gondolkoztam már egyébként :K

:)

(#57360) sz.zs. válasza vicces (#57359) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem vágtam ki, 3 csavar fogja :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#57361) Ferdzsoo válasza sz.zs. (#57356) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Eh kemény vagy! :)
Nem sok idő kellett hogy rájöjjek hogy igazából azok a programozható gombok teljesen használhatatlanok. :DDD
Képtelen 2x grammra pontosan ugyanannyi kávét kiadni. :)

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#57362) verti1


verti1
tag

Milyen kotyeszt érdemes venni? Brikkat, moka expresst vagy mini expresst? Esetleg valaki aki használta mind a hármat vagy kettőt ezekből? Tényleg a brikka a legjobb?

(#57363) adp válasza verti1 (#57362) üzenetére


adp
őstag

Lesz valami speci az avx-nel. En megvarnam azt, eleg jonak tunik a produktuk kepek alapjan

(#57364) soldier2 válasza Gravity1234 (#57354) üzenetére


soldier2
őstag

A Barista szaküzletben láttam anno cold brew cuccot elég drágán. Többen rendeltek Iwakit ebayről. Többet nem tudok :(

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#57365) sz.zs. válasza Ferdzsoo (#57361) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Igen, így utólag már én is a 800-ast venném, felesleges ez, főleg, hogy adagonként őrlök.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#57366) adp válasza sz.zs. (#57365) üzenetére


adp
őstag

*702 ;]

800-asnak imatkozni kell h kiadja

(#57367) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Megosztanám a ma reggeli tapasztalatokat, szívesen fogadok minden tippet, véleményt.

Most kicsit úgy érzem, hogy a ZM kés beültetett a hintába. Elsőre ahogy elkaptam az őrlési finomságot, ma ez annyira nem ment. Utolsó két adag Yirga került sorra reggel, egyik sem sikerült, egyszerűen nem húzta be a szemeket (800 körüli fordulaton). El kellett tekernem 3 fokozattal, hogy kiadja, de az akár mehetett volna a Kalitába is. Azért lehúztam őket, a feszszabályzóval sikerült 20s-re kihúzni a kivonatolást. :DDD

Utána elővettem egy saját pörkölést, és azzal próbálkoztam 7g-okkal. Elég volt egy fél ricni, hogy csak pörgesse a szemeket. Kitapogattam meddig tudok lemenni, de kávét húzni már nem volt időm, de úgy sejtem nem a kívánt finomság lesz. KÍváncsi leszek fragola mire jut vele, illetve, hogy az SM95 menetemelkedése eltér-e a Mazzertől, mert egyelőre nem tudom elképzelni, hogy csöpögős ristrettot húzzak vele. Azért megkínálom majd 1400-as fordulattal is, hátha úgy már nem bírnak ellenállni a babok az élek csábításának. :)

Tegnap összeérintettem a késeket, az alapján itt a nullpont és az espresso fokozat között 4-5 ricni a távolság, gyári késsel ez 15-17 körül van. Pangót rendszerint 0,2-0,3g-ot mértem, de itt 2-3x rá kell indítani, ezt az alacsonyabb fordulatszámnak tudom be. Gyári kés, gyári fordulaton 1 ráindítással max. 0,1g.

Szerk.: Tegnap óta annyit változtattam, hogy menet közben töltöm be a kávészemeket. Mikor álló helyzetben tettem ezt, akkor ha elindult, olyankor le is őrölte, nem forgatta.

[ Szerkesztve ]

(#57368) Parci válasza Bazsee71 (#57367) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha jól rémlik, eltér a menetemelkedés a san marco javára, fragola írta múltkor.

érdekes, amit írsz, pacuha (ő volt?) is hasonlóról számolt be legutóbb. egyre gyanúsabb, hogy ez egy filterkávéhoz való szemcsenagysághoz profilozott kés lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57369) Bazsee71 válasza Parci (#57368) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én úgy emlékszem az a HeyCaffe volt, csak az ugye SJ klón.

Amúgy igen, Pacuha is ezt írta. 1:3 arányú espressohoz be lehet lőni, nekem 25-30s körül volt 1:2 is, de 35s körüli kivanotolást 6 próbálkozásból sem sikerült kihozni. De azért folyt. köv.

(#57370) vTamas35 válasza Parci (#57368) üzenetére


vTamas35
csendes tag

Én is ezért várok a bátrabb kísérletezőkre. A ZM-et alapból filter őrlőként reklámozzák, a kés jele is 151F, kíváncsi leszek espressora mit mutat. De meglepne ha egy mindenre jobb univerzális bicska lenne. Legalábbis bízok benne, mert még a 151B-n is csak egy kiló ment át, egyszer jó lenne bejáratni legalább egy kést mire kijön az új őrület :D Osszátok a tapasztalatokat. :R

O1G

(#57371) Parci válasza vTamas35 (#57370) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy kicsit még én is kapaszkodom a roburba :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57372) Sinisi válasza k2laci (#57303) üzenetére


Sinisi
senior tag

Kinézetre már jártam úgy, hogy azt hittem, hogy egy GC-t látok de kiderült, hogy nem az. Ezért szerintem ha van már, vagy majd megtetszik egy vagy több kiszemelt példány, amit el tudnál képzelni a leendő használati környezetében, arra illetve azokra lenne érdemes itt rákérdezned (ha tudsz kattintani képeket is az külön jól jöhet).

Más:
Rendeltem egy Velencei gondolásokat de a friss pöri miatt félreraktam pihenni. Gondoltam addig csapara verek egy a városban beszerezhető példányt. Ez volt a kiszemelt áldozat:
[PERA Dolce Aroma] Deh olyan íze volt mintha valamilyen kesernyés gabona (maláta) szirupot ittam volna... de komolyan! még jó hogy nem jött az a róka :/ 2019.02-volt a lejárat...

Volt még a kínálatban:
Pera Gran Gusto
Piacentino Argento
Delizium

Bár a mostani melléfogás után többször nem mernék innen venni, hacsaknem valaki, kostolt már valamelyikből amit ihatónak is minősít.

(#57373) fragola.6035 válasza Bazsee71 (#57369) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Igen, az a K30 késes HeyCafe volt.
Vettem én is 2 pár ZM kést. Bele is teszem a San Marcoba.
Azért óvva intek itt mindenkit, hogy elkezdjen San Marcot vásárolni. Rohadt pontatlan is tud lenni, az enyém legalábbis az volt. Egy párszor fel kellett tenni az esztergára, ami nem egyszerű, mert a San marconál "zseniális" módon nem a tengely végén van a késtartó, hanem külön őrlőmű van egy rövid tengellyel, ami nem lehet sehogy befogni az esztergába, hogy jó is legyen. Szóval a lényeg, hogy Mazzeren kívül én nem vállalok daráló felszabályozást.
Másrészt a ZM-nek teljesen más az állítása, mint a hagyományos darálóknak, talán nem véletlenül. Esélyes, hogy úgy viselkedik, mint a Super Jolly a K30 késsel, nem lehet elég finoman állítani presszóra. De filterre szerintem jó lesz.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#57374) adp


adp
őstag

kicsit beparáztam most amiket írtatok :U :U

mdav88: Azért egész áron sem kellene sokáig árulni, múltkor egy karbaőrlős elektromos verzió 150ért ment el az avx-en

[ Szerkesztve ]

(#57375) mdav88 válasza adp (#57374) üzenetére


mdav88
senior tag

Féláron átveszem ;)

(#57376) adp válasza adp (#57374) üzenetére


adp
őstag

bocsi 180, mondjuk nem tudom mi lehetett a vége de gondolom 170körül

(#57377) kozsy18 válasza Bazsee71 (#57367) üzenetére


kozsy18
tag

Tegnap viccelodtem azzal, hogy dontsetek meg a daralot, de talan a behuzas hianyaban lehet tenyleg meg lehetne probalni, hatha rasegit a gravitacio a centrifugalisra.
Nyilvan ez nem megoldas a problemara, de alatamasztana a jelenseg magyarazatat.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#57378) Parci válasza adp (#57374) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért, mi célból vetted meg? über presszó?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57379) Bazsee71 válasza kozsy18 (#57377) üzenetére


Bazsee71
őstag

Vagy nem döntöm, hanem megkínálom fordulatszámmal. :)

(#57380) adp válasza Parci (#57378) üzenetére


adp
őstag

Presszo es filter is, csak kerdeses hogy a ZM kes mennyire mukodokepes igy a san marcoba.ha Balazs szenved vele a mazzernel. Ugye ez mar az ujabb verzio a sm97-bol. Talan valamivel jobb a helyzet.
Max veszek bele major kest es lesz egy talan jobb gepem mint a gyari major, a kisebb fordulat miatt. Akkor annyi hogy marad a graef filterre
Viszont a masik forumon aki megvette az sm97 elektromos valtozatat maximalisan meg van elegedve a gyari allapottal is. Mondjuk gondolom viszonyitasi alap nincs szoval ez ilyen felinfo vagy annyi se

[ Szerkesztve ]

(#57381) Bazsee71 válasza Parci (#57378) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem a felszabályozásra gondolt. :)

Rosszul szerintem nem jár, a gyári kés nekem nagyon jót mutatott visszavett fordulatszámon. Konkrétan 1,5 nap alatt nem sikerült azt megismételnem a ZM késsel, amit ott másodjára húztam.

(#57382) fragola.6035 válasza adp (#57374) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Még azért ne jelentsük ki, hogy van egy ZM-ünk tized árért. A ZM motorja 900 Wattos, a SM-é 460, azokat a harapós késeket meg is kellene forgatni és a 460 Watt nem biztos, hogy elég lesz. Talán annyi előnye van a Majorhoz képest, hogy ez gyárilag 880- at fordul, nem kell a fordulatszám szabályozással csökkenteni a nyomatékot.
Egyébként ezek az új San Marco-k elég pontosak, a régiek is jók szoktak lenni, de az enyém botrányosan szar volt.
Azért ha erre jársz hozd el és rámérünk.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#57383) Parci válasza adp (#57380) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, de valahol már tudható tényfaktum, hogy jó presszóra zm?
(félretéve a motor teljesítménykülönbségét, mert az egy külön problémaforrás)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57384) Parci válasza fragola.6035 (#57382) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, két nap és mindenki mazzer royalt fog keresni :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57385) Toobee válasza Parci (#57383) üzenetére


Toobee
veterán

Várom már a Mattperger késeket :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#57386) Parci válasza Toobee (#57385) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is gyanús, hogy valahol leírták a megmondók fél nap után, hogy "much better for espresso", aztán kész, passz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57387) sz.zs. válasza adp (#57366) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az azért nem volt szimpi nekem, mert "csak" 25 fokozat van rajta... mondjuk azt nemtom, h ua. a tartomány van-e a 800-nál 40, a 702- nél meg 25 felé osztva, tehát hogy nagyobbak-e a 702 fokozatai, vagy sem?!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#57388) fragola.6035 válasza Parci (#57383) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Igen, lehet jobb, mint az ek.
Modjuk az Expo-n azt mondta a Mazzeres csaj, hogy presszóra nem jó a ZM.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#57389) adp válasza Parci (#57383) üzenetére


adp
őstag

Dewla meg nem irt rola csak annyit hogy lehet vele presszozni.

Legrosszabb esetben tenyleg megy bele a major kes a'jo fordulat' adott
azert 90%-ban mostanaban presszozok

sz.zs.: sortefish 800-adaval foztunk egy 20-30 kavet, en ugy vettem eszre hogy kb ugyanannyi a kulonbseg 1-1 fokozat kozott. Inkabb a szelso tartomanyok nagyobbak. Max egy picit jobb, viszont nekem szenvedes volt azt hasznalni. Nagyon rossz a garat

[ Szerkesztve ]

(#57390) SierraFox


SierraFox
tag

Nekem a Mini-e és a Mini Filter tetszett nagyon Mazzeréknál. Érdekes, hogy ugyanazt a kést használják mindkettőnél.

(#57391) sz.zs. válasza adp (#57389) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Mióta felnyúltam neki és feltoltam az agyába a lemezkét :DDD szinte semmi sem marad benne :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#57392) Bazsee71 válasza sz.zs. (#57391) üzenetére


Bazsee71
őstag

Na jó, de ha valaki újat vesz, akkor két kézzel integethet a garanciának. :)

(#57393) Parci válasza fragola.6035 (#57388) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, hogy lehet jobb. de nem biztos, hogy jobb. akkor sem, ha valahol már valaki leírta, hogy de. de nyilván azért rugózom én is rajta, mert engem is érdekel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57394) pacuha69 válasza Parci (#57368) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Jól emlékszel. A ZM nálam töltött időszakában a presszó tényleg nagyon pici tartományon belül volt eltalálható. Ahogy néztem Bazsee képeit a késekről, a belső kerületén lévő fogak mintha nagyobbak, úgy értem magasabbak mint a normál major késnél, ezért lehet az ha presszó közeli finomságra van állítva akkor ezen a fordulaton, mivel nagyon közel kerülnek ezek a fogak egymáshoz, nem tud bekerülni a kávészem közé. Ezért volt az a jelenség is nálam a ZM-nél, hogy csak ott kavargott a kések előtt, de le nem darálta.

Bazsee: Ebből kiindulva lehet, hogy célra vezetőbb a sebesség megküldése helyett inkább lassítani, mert talán nagyobb esély lesz arra, hogy lyukat talál a kávészem ;)

(#57395) k2laci válasza Sinisi (#57372) üzenetére


k2laci
tag

Ezzel csak az a baj, hogy ha meglátok egy GC-nek (látszó :Y ) kávéfőzőt és lefotózom majd felteszem ide, azt már még egyszer nem fogom látni a piacon ha néhány hónap múlva újra arra járok.

Sokszor ott helyben kell dönteni, ami nem is gond ha 10 EUR-ért kínálják (valamire biztos jó lesz), ha olyasmit lát az ember itthon használtan 50-60 eft és azt mondják rá, hogy 100 EUR ott már elkezd agyalni az ember.
Főleg, hogy annyira nem értek a kávéfőzőkhöz, így csak a külső alapján tudnám megítélni mennyire jó vétel.

(#57396) sz.zs. válasza Bazsee71 (#57392) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én is újat vettem és sztem símán él a garancia, ezt bármikor visszacsinálom. Nem vettem ki a lemezkét, csak feltoltam, hogy ne fogja meg az őrleményt.

Sinisi: nem kell sztem azt a Gondolást pihentetni! :)

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#57397) fragola.6035 válasza k2laci (#57395) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Legyen rajta a króm lefújócső,(vagy legalább a helye), ami a csepptálcába engedi a vizet. Akkor nagy valószínűséggel Classic.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#57398) adp válasza k2laci (#57395) üzenetére


adp
őstag

Itt elég jól látszik: a jobb oldali az új ( nem ajánlott): ami szembetűnő: mások a kapcsolók, sztem sokkal csúnyábbak az újnál, a felirat úgy fentről->le: hogy gaggia classic míg a réginél fordítva (classic->gaggia), és az újnál oldalt nincs 3járatú csöve ami levezeti a csepptálcába a vizet

[ Szerkesztve ]

(#57399) Sinisi válasza sz.zs. (#57396) üzenetére


Sinisi
senior tag

Így pár nap elteltével már talán jobban adja a csokit, és stabilabban tartja a cukrot a crema is :-)
Erre találtál okosságot? Mert annak idején Danettivel beszéltem, hogy rézből esztergáltat egy csövet ha elviszem hozzá az "eredetit"...

[ Szerkesztve ]

(#57400) Sinisi válasza k2laci (#57395) üzenetére


Sinisi
senior tag

Csatlakoznék fragolához a csonkot illetően. Mint írtam korábban én is benéztem... egy Gaggia Classic Coffee-ra hittem hogy GC...

Ha ez a helyzet akkor a fordított megközelítés segíthet szűrni, azaz olvasgass a fórumon, hogy melyek azok a modellet amelyek ajánlottak (kinek milyen gépe van, azzal mennyire van megelégedve stb..). Vagy amíg körözöl a piacon küld be a képet hátha valaki gyorsban válaszol...

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.