Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) lagoon79 válasza Parci (#56400) üzenetére


lagoon79
tag

Parci, Te még csak ne is gondolkodj ilyenen a gépparkod mellett ;]

(#56402) titusz248


titusz248
csendes tag

Sziasztok! Egy kis élménybeszámolót irnék, főleg a kezdőknek :) (Egy kis felüdülésként mert ahogy nézem kisebb feszültség generálódott ). Szóval tegnap megjött a CM702-m :) Egy szóval leirva: váó! Szép elegáns gép, már amennyire ez számit. Elsőnek vettem egy gyengébb kávét gyakorolni a beállitásokat, de már azon éreztem, hogy a korábbi kézi őrlőhöz képest új dimenzióba léptem. Finom illat daráláskor, és izletes kávé. Miután megtaláltam a megfelelő beállitást kipróbáltam a sidamot és uhh. Igaz már vagy három hete bontottam fel, de vákumzacsiban tároltam, kb. 10x volt kinyitva de még igy is nagyon finom volt. Végre izlett a kávé :) Nagyon tettszik, hogy gyors a kb. 5-10mp, az őrleményt sokkal könnyebb eloszlatni a szűrőben, sokkal jobban tamperolható mint korábban a noname kézihez képest. És ami számomra meglepő bónusz, hogy halk. Vagy legalábbis nem hangos. Szóval ha valaki még kezdő mint én és szkeptikus az őrlővel kapcsolatban, akkor most már még egy voks amellett, hogy valóban az egyik legfontosabb kiegészitő. Konkrétan most az az érzésem, hogy presszógépem a kiegészitő a darálóhoz... :)

Gyárilag kettő alátét volt a kúp alatt és nekem úgy 1-es fokozaton volt megfelelő a presszóhoz, szóval alátettem még kettőt, igy 16-oson őrlök. Illetve 16 és fél mivel valahogy elvan csúszva egy féllel a skála festése. :) Egy olyan kérdésem lenne, hogy az normális e hogy kb 10-12mp nél kezd el csöpögni aztán kb 3-4mp mire egérfarok lesz és kb 25-28mp alatt jön le a végére a kb 30ml. Úgy olvastam itt, hogy kb 5-6mp után el kellene kezdenie jönni. Valamit rosszul csinálok vagy minden gép, minden kávéval ennyire különböző?

(#56403) debsa válasza titusz248 (#56402) üzenetére


debsa
csendes tag

szia.
az 5-6 mp-nél induló és 30mp alatt lefolyó 30ml a rotapumpás gépeknél normális
a vibrásoknál teljesen jó, amit leírtál.

szerintem.
csak hogy oldjam a feszültséget :)

Debreceni Sanyi

(#56404) Toobee válasza fragola.6035 (#56399) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor már csak egy Solotamp-ot kell beszereznem :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#56405) ronin s8 válasza titusz248 (#56402) üzenetére


ronin s8
senior tag

Aranyos, amit leírsz. :) Ezt mondjuk mindenkinek, aki kezdő.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#56406) debsa


debsa
csendes tag

egyébként igazatok van, és túl belelkesültem.
az állítható eszköz tesztelési fázisban van, azért hogy a gyerekbetegségeit a gyártás előtt kiszűrhessem.
szívem szerint mindenkinek küldenék egyet csak úgy brahiból ajándékba, de nincs itthon slayer, hogy ezt megfinanszírozhassam.
ha nem hinnék a termékben, akkor nem fektetnék bele időt, energiát, és pénzt. elhihetitek, hogy lenne máshová költenem.

sajnálom hogy ha az jött le a hozzászólásaimból hogy marketingelek. nem eladni akartam nektek a terméket, hanem felajánlani hogy próbáljátok ki, és elmondva a véleményeteket alakítsak az eszközön.

te voltál fragola, aki megosztottad velem gondolataidat az anyagminőség kérdéseiről, amit örömmel veszek, mert a te terméked nem most született, ki van forrva, és tied a toyota prius, ha már az enyémet dacia tlx-nek gondolod.

úgyhogy nincs több marketing igérem nektek. a felajánlás él, ha valakit érdekel, tud privátban írni.

köszi mindenkinek

Debreceni Sanyi

(#56407) vendingo válasza titusz248 (#56402) üzenetére


vendingo
veterán

Én is gondolkodok az átmeneti időszakra egy ilyen őrlőn, de én kicsit félek tőle. Amúgy hasonló géppel kezdtem én is a kávézást, akkoriban szerettem.

A cm900 változatot érdemes venni, megéri a felárat? Kb. fél évet használnám.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56408) fragola.6035 válasza debsa (#56406) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Azt hiszem én is leporolok pár őrleményegyengető próbadarabot és gyártatok belőle pár mintát. Nem akarok lemaradni.

Nem bántani akartalak, nekem is van itthon dácia minőség(telenség), csak azokat szerintem hagyjuk meg házi használatra. Csak a Priust adjuk oda tesztelni.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#56409) meander válasza Bazsee71 (#56390) üzenetére


meander
tag

ezt tőled igazán nem vártam... :) bele ne rakjál semmilyen ablaktörlő lapátot. A pumpálás nálam teljesen működik. Az átlátszó plexi csöves megoldás a cső miatt drága, de legrosszabb esetben esztergáltass bele egy fragola félét fekete műanyagból. 2-3 pumpálásból kint van minden és nem kell a fenék labdát sem összefüggésbe hoznod a szép darálóddal

(#56410) fragola.6035 válasza meander (#56409) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Egy Major hírén már nem ront egy swift ablaktörlő lapát tuning.

https://caffe35.webnode.hu/

(#56411) debsa válasza fragola.6035 (#56408) üzenetére


debsa
csendes tag

Örülök neki hogy felkeltettem az érdeklődésedet, és kedvet csináltam, hogy te is beszállj ebbe a fergeteges piacba. :)

legalább marketingre nem kell költened, azt már meg is alapoztam neked :D

ugyanazt kívánom én is neked a termékfejlesztésedhez, ami te nekem.

sok sikert hozzá

nem bántásnak vettem, és írtam is, hogy hálás vagyok a konstruktív ötleteidért.

[ Szerkesztve ]

Debreceni Sanyi

(#56412) fragola.6035 válasza debsa (#56411) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Bár inkább a Mazzer SJ karbaőrlő tölcséren kéne tovább dolgoznom, azzal még talán némi pénzt is lehetne keresni és valószínűleg sokkal többen örülnének neki.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#56413) prandris válasza fragola.6035 (#56412) üzenetére


prandris
tag

Annak nagyon örülnék :D

(#56414) vTamas35 válasza fragola.6035 (#56412) üzenetére


vTamas35
csendes tag

Jó ötlet, támogatom ;) Ment privát.

O1G

(#56415) vTamas35


vTamas35
csendes tag

Ha már oldjuk a feszültséget, lőttem egy borzalmas minőségű, telefonnal készített, lassított videót a legújabb egyengető prototípusommal végzett előkészítőmunka utáni csapolás eredményéről. Kilenc másodperces előáztatás után szinte azonnal összeáll, nem táncol, nincs csatornásodás, ha lenne refraktométerem tuti kiakadna annyira jó lenne a kioldás :D

[Videó]
[Prototípus]

Rendelhető :DD

O1G

(#56416) Bazsee71 válasza meander (#56409) üzenetére


Bazsee71
őstag

Természetesen nem látszana belőle semmi. :)

Pumpát elvetettem. Korábban beszámoltam róla, hogy filter-presszó váltásnál alig bírom tekerni a gyűrűt, csak a szétszedés és pucolás segít. Fragolával is konzultáltam telefonon, majd arra jutottunk, hogy lehet a pumpa tolja be túlzott mértékben az őrleményt a menethez is. Akkor kitakarítottam a gépet, pumpát elhagytam, azóta nincs is gond.
A másik, hogy a garat a kisebbik probléma, a tölcsér a nagyobbik. Egyszerűen feltapad a falára az őrlemény, azon pedig a pumpa sem segít.

Fragola: A tölcsért akartam is kérdezni, hogy hol tart, mert még nálam is aktuális lehet. A Majorhoz pedig írnék egy gondolatot, de ahhoz romba kell döntenem a polkorrektség fellegvárát. Szóval...legyen is rossz híre, annál többen juthatunk hozzá jó áron egy masszív, megbízható, kurv@jó darálóhoz. :)
És akkor a fekete leves, Amatőr Barista Bajnokság. Lehet én voltam naiv, de azt vártam, hogy kóstolok majd pár seggreülős kávét. Hát nem így történt. Kóstoltam már annyi kávét, hogy veszem a bátorságot és kijelentem, hogy az egyik legjobb (számomra pedig a legjobb) kávét produkáló srác nem volt a legjobb 3 között, ami elszomorító. És az a kávé volt pariban azzal, amit reggelente a PY Yirgából össze tudok hozni. Pedig nekem otthon se Mina, se Mythos. Persze nem én vagyok az 5 danos kávémester, úgy vélem nem hozták ki a maximumot a gépparkból és a kávékból. Azt is leírom, hogy amit CasMo kávéból ittam kávézóban, azt még itthon nem sikerült reprodukálni. Illetve készültek még ott filter kávék is egy Catler 8030-assal, annál is többet hoz ki a Major, és közben nincs olyan hangja, mint ha le akarna égni a motor. Egy szó mint száz, viszonyítás kérdése, de egy elég magas színvonalat képvisel már a Major is. Nálam marad, pacuha69-nek köszönhetően még a fordulatszám szabályozást ki tudom próbálni rajta, illetve a kíváncsiság úgyis bele fog csalni egy ZM kést, de ennyi.

Ha már lúd, legyen kövér: a Piazza D'Oro részvételét sem érettem a versenyen, szerintem ha EK-val őrlik és Minával húzzák, abból akkor sem lesz jó kávé. A második helyezett srác is abból dolgozott, szerintem ő hozta ki belőle a maximumot, de még úgy sem volt jó. Egy átlag kávézóban persze örülhetnénk annak a szintnek is, de nem egy versenyen.

(#56417) fragola.6035 válasza Bazsee71 (#56416) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ne vedd magadra, csak meander Ákost szeretem ezzel bosszantani.
Egyébként meg lehet Mythos, Eureka vagy Compak meg egyéb méregdrága bohócságok, egy Mazzer simán odaver gyártásminőségben mindegyiknek.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#56418) Bazsee71 válasza fragola.6035 (#56417) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ismerjük egymást, nem veszem én magamra, ne aggódj. :) Igazából a java nem is a válasz része, csak ott maradt.

(#56419) adp válasza vendingo (#56407) üzenetére


adp
őstag

en maradnek a 702-nel, egesz delelott egy 800-assal allitottuk be sortiefish kollega omron pides gc-jet, de sztem tobbet kell paskolni mint a 702-t mert eleg fura rajta a garat. A 702nel total fel tudsz nyulni a kis ecsettel amit adnak hozza es 1 rainditas vagy paskolas es kiad mindent
A 900-ba es a 800ba sztem sokkal tobb a pango tuti h 1.5g korul, a 702be 0.5g alatt van max 0.5

[ Szerkesztve ]

(#56420) vendingo válasza adp (#56419) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi.
Eddig 702 a befutó, de 50k körül van más alternatíva?
Félek, hogy milyen lesz a mostani darálóm után. Gondolom szarabb, csak nem tudom mennyire. Alapból fázok a fokozatos darálóktól.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56421) vtechun válasza vtechun (#55660) üzenetére


vtechun
veterán

Latte art: ezeket "alkottam" eddig :)

(#56422) adp válasza vendingo (#56420) üzenetére


adp
őstag

Lelit fred. De ott is a garat nem tul jo. Cserebe mentes.
Tudsz jatszani fokozat helyett 0.5g-okkal. Cserebe amit beteszel az kijon. En biztosan nem vennek mast 50 alatt csak 702-t
Nezz szet hasznaltak kozott. Valaki arult 30 korul valami cunilt

[ Szerkesztve ]

(#56423) Csápájev válasza vtechun (#56421) üzenetére


Csápájev
őstag

Ezt még picit gyakorolni kell :))

(#56424) adp válasza vendingo (#56420) üzenetére


adp
őstag

(#56425) verti1 válasza fragola.6035 (#56417) üzenetére


verti1
tag

Ha minden féle voodoo-t, érzelmi dolgot mellőzünk és csak műszaki tartalmat nézzük akkor a Mazzer az etalon. A jó esztergályost pedig nagyon becsülje meg mindenki, mert nagyon ritka madár sajnos. Borzalmas fakezű némelyik, nemhogy század miliméterre nem tud dolgozni, de még mm-t is alig bírja tartani. :O

(#56426) prandris válasza adp (#56424) üzenetére


prandris
tag

Elkelt!

(#56427) Gravity1234 válasza vendingo (#56420) üzenetére


Gravity1234
tag

Nekem nincs osszehasonlitasom mas daralokkal, mert ezzel kezdtem Lelit Fred es azota is ez van, de teljesen jo.
Nem tudom miben lenne mas egy ennel magasabb kategorias orlo.
En megvagyok vele elegedve. 40 korul vettem a geppel egyutt anno es hosszas forumozas utan, abszolut ajanlotta mindenki itt a forumon az Iberital, meg Graef mellett/helyett.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#56428) Keresztapper válasza verti1 (#56425) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Az még hagyján, de ha még a gépeik is kopott öreg szarok, vagy amikor a maró fej rákeni az anyagot a munkadarabra... Siralmas állapotok vannak, és ebből a szektorból is elmennek külföldre. Úgyhogy aki itthon akar bármit is gyártatni, az kösse fel a gatyót, mert most nem ez a hely a Kánaán.

http://palscoffeetech.com/

(#56429) Parci válasza Gravity1234 (#56427) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Nem tudom miben lenne mas egy ennel magasabb kategorias orlo."

hát abban, hogy jobb lenne :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56430) verti1 válasza Keresztapper (#56428) üzenetére


verti1
tag

Ez is csak a mesteren múlik, hogy mennyire figyel a gépre, szerszámra. Sajnos ez egy kihaló félben lévő szakma. A fiatalok programozni tanulnak és cnc gépet kezelni, nem fognak ilyen egyedi "szarokkal" foglalkozni.

(#56431) Bazsee71 válasza verti1 (#56430) üzenetére


Bazsee71
őstag

Főleg nem fognak itthon maradni a jelenlegi bérekért. Egyébként szépen megél itthon az is, aki akár csak egy eszterga gépet profin tud kezelni. De igaz amit írsz, az oktatás sem a manuális gépek irányába viszi a folyamatot, az egyetemen is már csak programot írtunk, gépet nem kezeltünk. Szakközépben még találkozik a nebuló a géppel, csak ott meg a képzés van mélyrepülésben egy bő évtizede, ha nem régebb óta (saját tapasztalat).

(#56432) Parci válasza Bazsee71 (#56431) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kár, hogy kihalnak ezek a szép, régi szakmák. suszter, esztergályos stb. :(

igazából sokkal jobban szeretném még azt a világot, amikor tizedennyi dolog, tárgy van, azokat viszont javítjuk, életben tartjuk. jobban értékelnénk őket, de globálisan a környezetünknek is jobb lenne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56433) Gravity1234 válasza Parci (#56429) üzenetére


Gravity1234
tag

Ezt te is erzed hogy nem valasz:)

Miben lenne jobb? hol ereznem a jobbat, miben? mi az amit most nem tudok ezzel, de tudnek azzal?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#56434) Parci válasza Gravity1234 (#56433) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

masszívabb, pontosabb, jobb az őrleménye. hogy azoknál a kávéknál, amit és ahogy te iszol, ez tényleg számít-e, arról fogalmam sincs.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56435) emvy válasza Parci (#56432) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezt most is megcsinalhatod. Kisebb haz, kevesebb targy, kevesebb ruha, mind megoldhato. Ld. keopsz ;)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#56436) Parci válasza emvy (#56435) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a cipődet kidobod, ha elkopik. a számítógépedet nem javítják. a hűtődet, mosógépedet, lassan az autódat sem. úgyhogy azon felül, hogy eggyel kevesebb tárgy eggyel kevesebb kidobnivaló, valóban, nincs igazad, jellemzően nem erre tart a világ.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56437) emvy válasza Parci (#56436) üzenetére


emvy
nagyúr

Vehetsz olyan cipot, ami javithato. Dragabb, de a fizetesekhez kepest nem dragabb, mint regen. A szamitogepet nem javitjak, cserebe egy eros PC elmegy 5-8 evet.

A kulcs az, hogy lehet minimalistan elni, csak nem kell elvarni tole, hogy olcsobb lesz. (Az egy mas cel.) Siman el lehet lakni egy kicsi lakasban; ruhat tisztitoba viszed mosni; sajat auto helyett taxival, berelt autoval, tomegkozlekedessel jarsz; esatobbi. Az nyilvan nem megy, hogy szep nagy csaladi hazban elek ket autoval meg harom tevevel, de kozben sose romlik el semmi.

while (!sleep) sheep++;

(#56438) mdav88 válasza vTamas35 (#56415) üzenetére


mdav88
senior tag

Ma nekem is elég jól kiadta :)

(#56439) Parci válasza emvy (#56437) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

háztartási gépeket nem javítanak és nem is úgy tervezik, hogy tartós legyen. a kis lakás oké, és mondom, bizonyos szintig tudsz minimalizálni, de a gyártók és a szemlélet egész más. hogy mást ne mondjak, régen minden ilyen dolognak arculata, formaterve is volt, ma eldobható szarok. maradjunk annyiban, hogy a két dolog egyszerre igaz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56440) vendingo válasza Gravity1234 (#56427) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem van egy kis rálátásom a darálókra, volt már pár, csak az olcsóbbakat nem ismerem. Ascasom volt, de utána a mazzer fényévekkel jobb volt, a mostani meg...
Ascaso tűrhető volt, csak hangos, billegett, rossz volt állítani.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#56441) soldier2 válasza vendingo (#56440) üzenetére


soldier2
őstag

A Lelit fred azonos felépítésű az Ascaso i2 minivel.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#56442) meander válasza Bazsee71 (#56416) üzenetére


meander
tag

...erre viszont nem gondoltam. Nem filterezek, ezért a menet közé ragadó kv por sem tűnt fel eddig. Pedig a pumpa nagyon elegáns, egyszerű és hatékony ha csak presszózik valaki.

Te meg fragola.hu nem tudod mit beszélsz. A Major egy kiváló daráló. Ha nem láttál, próbáltál még egyet sem, akkor azt javaslom, hogy ne szidjad pusztán féltékenységből. Egyszer talán majd lesz neked is egy...legalábbis én őszintén ezt kívánom.

(#56443) Gravity1234 válasza vendingo (#56440) üzenetére


Gravity1234
tag

De ezek meg mindig nem kezzelfoghato infok:)

merfoldekkel jobb volt de miben?
Nem olyan hagos, ok ez mar kezzelfoghato, tehat ha kiadok 50 ezerrel tobbet egy magasabb kategorias gepert akkor halkabban orlok vele. Merlegelendo, de ettol meg nem less jobb a kave.

Billeg? Ugyanez a kategoria. Lelit nekem atom stabil, kis tomor gyonyor.
Rossz volt allitani. Nem tudom mihez kepest, nekem ez nem tunik neheznek es anno amikor agyaltunk rola itt a forumon azert is ajanlottak mert eleg kis mertekben lehet fokozatosan allitgatni.

Meg mindig keresem a kezzelfoghato reszet a magasabb orlo kategorianak miben less jobb a kave tole?

@Parci
PY kavekat iszom 90%-ban, a Lelit Annammal es ezzel az orlovel. Yirga talan a leginkabb bejovos ezekbol.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#56444) adp válasza Gravity1234 (#56443) üzenetére


adp
őstag

Igyal egy kavezoban kavet ahol lehet kapni szemesben is. Vedd meg orold le a kis lelittel es rajossz, hogy amit otthon csinalsz mennyivel gyengebb. Es ez nem a gep miatt van hanem az orlo miatt

[ Szerkesztve ]

(#56445) soldier2 válasza adp (#56444) üzenetére


soldier2
őstag

Ebben azért nem lennék annyira biztos, egyezzünk ki fifty-fiftyben. Nem kötekedni akarok veled (de tényleg) de ha tudod próbáld ki az otthoni gépeden egy ipari darálóval. Kisebb lesz a különbség mint gondolnád. Fontos az őrlő persze, de ezeken az otthoni kis szetteken nem jön ki annyira a különbség.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#56446) SierraFox válasza Gravity1234 (#56443) üzenetére


SierraFox
tag

A belseje full műanyag (bronz persellyel a tengelynél), az örleményállítónak van egy fél tekerésnyi holtjátéka, és sok a pangó örlemény benne. Mégegyszer tuti nem venném meg.
Kezdő darálónak jó. Ennyi.

(#56447) Parci válasza meander (#56442) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

öö, szerintem neki majorja van.. nem? :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56448) Bazsee71 válasza Parci (#56447) üzenetére


Bazsee71
őstag

SM95-öse van, de az nem tudja az 1400-as fordulatot. :D

(#56449) prandris


prandris
tag

Vettem egy Graef 702-t filterezni. Az álló kés másnak is kotyog fel-le jobbra-balra? :) elvileg jól van betéve, nem lehet kihúzni ha a füllel húzom felfele. Nem hinném hogy nagyon pontos lenne így.
Kezdem kinőni a kis pultomat :)

(#56450) sz.zs. válasza vendingo (#56407) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem CM900 van, így utólag már nem venném, elég a CM800 is...
adp: sztem nekem a 900-ból könnyebben kijön a cucc...

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.