Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57401) k2laci válasza Sinisi (#57400) üzenetére


k2laci
tag

Hú, van még mit tanulnom :DD

A "Gaggia Classic Coffee" más mint a Gaggia Classic ?

Pl. ez melyik ? [link]

(#57402) sz.zs. válasza Sinisi (#57399) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem, azóta is a rozsdamentes van benne… Végülis mindegy, mert a kő cső is rozsdamentes meg a szűrő tartok és azok.

k2laci: ez is jó!

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#57403) vendingo


vendingo
veterán

Nálunk a cégnél eddig valami noname kávé volt, de váltottak pacificaffera. Ma egy nő megszólalt, hogy presszót kért, ezen meg van hab. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#57404) adp válasza k2laci (#57401) üzenetére


adp
őstag

ez ajánlott, fragola tuningolta, mint a legtöbbünk gépét. viszont 100-at tuti nem ér, reális ára szerintem ennek 80 körül lehet. ez egy régebbi classic változat.
100 körül ilyenek mennek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#57405) fragola.6035 válasza adp (#57404) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Szerintem ér 100 körül egy ilyen tuning Classic, nem nagyon lehet olcsóbban kihozni. Ez egy szép állapotú gép, plussz érték hogy olasz!!!

https://caffe35.webnode.hu/

(#57406) Sinisi válasza sz.zs. (#57402) üzenetére


Sinisi
senior tag

Így legalább megvan a szimmetria ;)

vendingo: :D

(#57407) verti1


verti1
tag

Ha már az érték becslésnél tartunk. Mennyit lehetne kérni egy Gaggi Classic-ért? Auber PID-el, szűkítővel, kazán szigetelve. Mi a reális ára ennek?

(#57408) Sinisi válasza verti1 (#57407) üzenetére


Sinisi
senior tag

Csak nem váltani készül a kolléga?

(#57409) adp válasza fragola.6035 (#57405) üzenetére


adp
őstag

Te is 80-90 közt szoktad adni.

[ Szerkesztve ]

(#57410) fragola.6035 válasza adp (#57409) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Egy évvel ezelőtt. Azóta egyre kevesebb van, az ára is emelkedik. Egy nagyon szép tuning nélküli román is 65e. körül van.

https://caffe35.webnode.hu/

(#57411) Parci válasza fragola.6035 (#57410) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gaggiába raktál nyomásprofilozó+manométer+tágulási tuningot is, jól emlékszem?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57412) Bazsee71 válasza Parci (#57411) üzenetére


Bazsee71
őstag

Jól, nekem is olyan van. Az előáztatás pöpec, meg halk lett, de szó szerint nyomásprofilozni nem igen lehet vele.

Szerk.: ez a rendszer adottsága, nem konstruktőri hiba.

[ Szerkesztve ]

(#57413) Parci válasza Bazsee71 (#57412) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha minden igaz, hamarosan én is kipróbálhatom :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57414) Bazsee71 válasza Parci (#57413) üzenetére


Bazsee71
őstag

Külső-roto-doboz tuningot a GC/DC-re, aztán kész a LM-verő masina. :D

(#57415) Parci válasza Bazsee71 (#57414) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát én most egy darabig ki nem engedem a karmaim közül, az tuti!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57416) Gosti válasza verti1 (#57407) üzenetére


Gosti
csendes tag

...ha a GC eladásán töröd a fejed, kérlek, szólj, mert ilyenre vadászok ;]

[ Szerkesztve ]

yeahhh

(#57417) fragola.6035 válasza Parci (#57411) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Raktam párat, talán 6-7 gépet csináltam így meg.
Nem igazán nyomásprofilozó, inkább vízhozam szabályozó.

https://caffe35.webnode.hu/

(#57418) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Hmm...

"Csak hogy borzoljam a kedélyeket, esküszöm kipróbálom 0,2 fokonként mennyit változik az íze."

Akkor a szoba operatív hőmérsékletét is 0.1 fokon belül kell tartani, illetve vele együtt a páratartalmat. Továbbá a pohár is tizedre annyi legyen, kóstolás a csapolás után másodpercre pontosan ugyanannyi idő elteltével . A kar hőeloszlása is pöccre ugyanaz, hőkamerával ellenőrizve, sorolhatnám...ehh.

(#57419) kk831228


kk831228
addikt

Na ki elől hoztam el a GC - t, jòfogásròl...?? 🤔 ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#57420) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#57367) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ejj, most 1:2 50s alatt. Hát nem egyszerű, de alakul. :)

(#57421) adp válasza Bazsee71 (#57420) üzenetére


adp
őstag

mit változtattál? rpm-et?

[ Szerkesztve ]

(#57422) Bazsee71 válasza adp (#57421) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem, csak a reggeli beállítást most tudtam tesztelni. :D Kérdés, hogy mennyire tudom variálni. Most próbáltam tekerni rajta, mert az 50s azért sok, de ez is csak reggel derül ki, hogy mit ért.

(#57423) Parci válasza Bazsee71 (#57418) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, tök mindegy, mert nem lesz két ugyanolyan őrlemény-tömörítés-pogácsa, és a víz sem ugyanúgy fogja átjárni. sokkal nagyobb szórás van másban, 0,2 fok egyszerűen röhejes, mint érdeminek feltüntetett különbség.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57424) verti1 válasza Gosti (#57416) üzenetére


verti1
tag

Azon töröm...:) ha kitalálom, hogy mi legyen akkor írok....

(#57425) celf


celf
őstag

Ez a bécsi Coffee Pirate-es etióp biftu-gudina pont, h. épp csak nem túl sötét pörkölésű nekem. A fotón nem látszik annyira, de már kicsit csillog is az olajoktól.
Ahogy elkészítettem, elsőre mandula volt a legerőteljesebb íz.

Pedig amit kóstoltam a standjuknál Guatemalat, sokkal világosabb volt. Nem mintha ez számítana :)

De azért ez is fini.

[ Szerkesztve ]

(#57426) Bazsee71 válasza celf (#57425) üzenetére


Bazsee71
őstag

Biztos, hogy az olaj? Kép alapján elég szép pörkölés, sötétnek nem nevezném. Nem találkoztam még olyan kávéval, ahol a közepén még világosbarna, de már olajosodik.

(#57427) Sinisi válasza Sinisi (#57372) üzenetére


Sinisi
senior tag

Minthogy eddig inkább a 100% arabikákat eröltettem úgy tűnik, hogy nem is igazán éreztem át, hogy mit is jelent a robuszta jellegzetes íze... a mostani kv.-val (a jelenlegi beállításokkal, arányokkal) stabilan, "ugyanazt" :Y a számomra (bár lehet, hogy helytelenül használt jelzőt azaz a) "maláta" féleséghez hasonlított ízvilágot kapom mint amit a korábbi hsz.-emben írtam...

(nem bántásból!!) de gondolhatom azt, hogy a robuszta az robuszta? "mindegy", hogy milyen (Kaapi Royale) fajtából?! Mert érdekes, hogy a Rome-ból nem éreztem ezt ennyire átütő íznek, pedig abban is ott van a robuszta rendesen...

(#57428) adp


adp
őstag

Mult heten vettunk Balazzsal kozosen egy avx kolumbiai sofia zoldet ( bar lehet mire talalkozunk elfogy tobb mint a fele :D :D)
Ma es tegnap megkostoltam hat azt kell mondjam ahhoz kepest hogy popkorn gep + ebayes homero+ hajszarito komboval keszult korrekt lett. 5 -6ezer koruli kvknak siman odaver. Egy ket szemet kilott magabol a gep azt osszeszedegettem es visszadobtam az kicsit fakobb lett, de ez a szintu alulporkoles (gondolom en) olyan fain savakat adott neki, de kellett neki az egy het pihi mert friss kosolaskor (cupping es presszo) botranyos volt.

Hajszarito sajat otlet volt, valamennyit lehet vele hot szabalyozni ha hidegre allitom

[ Szerkesztve ]

(#57429) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!

Visszaolvasva láttam, hogy kezdő kávénak ajánljátok a Pacificaffe PinUp illetve Rome-ot (meg talán a La Piazza) meg egsetleg PJ Choco. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy mennyire jók ezek brikkához ha utazok (Hario Skertonnal).

A CM702-vel kapcsolatban pedig érdekes módon elég sok benne marad nekem amit pofozgatással tudok csak kiimádkozni (kb 1,5-2g) ez ilyen vagy nem kéne ennyinek benne maradnia?

Köszi

(#57430) adp válasza Rush77 (#57429) üzenetére


adp
őstag

Pin up nem biztos hogy bejon majd neked. Savasabb kave. Rome is kerdeses mert en nekem nagyon megegett mindig.
La piazza sztem jo lehet, choko is nagyon alacsony hon jo, de legalabb nem robis

Az a lenyeg mennyi marad bent pofozgatas utan, nem elotte. En nekem le van szedve az a kis gumi ize a garatrol igy fel tudok nyulni a kis ecsettel es kisoprom. Majd rainditok majd max megpaskolom egy kicsit. Az az ecset eleg praktikus

[ Szerkesztve ]

(#57431) zolnagy válasza Rush77 (#57429) üzenetére


zolnagy
őstag

2-3 gr nekem is simán benne marad, csak az erőteljes pofozgatás a megoldás.

@adp, ezt holnap kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#57432) adp válasza zolnagy (#57431) üzenetére


adp
őstag

annyi, hogy szórja így picit,de ha van tölcsér vagy a műanyagba darálsz akkor ok, így 0.4 marad bent nálam ha ki van pucolva, viszont az be is ül a lyukakba, gondolom néha cserélődik, filterezéskor gyakorlatilag meg semmi max 0.1 gondolom a nagyobb szemcse jobban kijön vagy valami ilyesmi

[ Szerkesztve ]

(#57433) Rush77 válasza adp (#57430) üzenetére


Rush77
aktív tag

@ adp & zolnagy
Köszi.

Mondjuk annyi van nálam, hogy a jelenlegi géppel gyakorlatilag nincs mozgásterem (Saeco Poemia de megy a spórolás a köv. gépre).
Amivel játszani tudok az a mennyiség, az örlés meg a tampolás (nem nyomásfokozós kar + tamper).
Viszont a WOC-n vettem egy Brazil Cocarive Mantiqueira de Minas-t és abból elég jól sikerül most már hoznom a mogyorós nugátos ízeket szóval úgy érzem fejlődök lassan

Azért is kérdeztem az ilyen "egyszerűbb" kávékat mert ehhez a géphez meg a jelenlegi tudáshoz még sajnálnék mondjuk egy Yirgat vagy hasonló komplexebb ízvilágot adó kávét mert nem hinném, hogy bármi értelmeset ki tudnék csiholni belőlük

@(#57432) adp
Az ecsetet én is használom és tényleg jó de most majd kipróbálom a te módszeredet.

[ Szerkesztve ]

(#57434) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

megjöttek az új casmók, egy kenya és egy kolumbiai, kíváncsi leszek. ha minden jól megy, ezekbe már a dc is bele tud kóstolni :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57435) adp válasza Parci (#57434) üzenetére


adp
őstag

a kolumbiai fent sincs még a neten, kenyából meg ha jól látom csak filter van. Azt vetted? Azzal szerintem jól lehet majd szórakozni a nyomásszabályzóval

(#57436) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Eladó a Jollym. 2 éve 0.02mm ütése volt, gyári kése is 2 éves.
Szürke, nem eredeti a festése. Tuning dózeres, és babtartályos. Dózere külsőre kopott.
Tökéletesen működik, jó KVkat tudtam vele készíteni.

ára 70e.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57437) gubabela válasza Sinisi (#57427) üzenetére


gubabela
senior tag

Szia! Olvastam a hozzászólásod a fórumon a robusztákról. Én nagy robuszta fogyasztó vagyok, (reggelente csak azt iszok a koffeintartalma miatt) mondhatom, hogy rengeteg fajtáját megkóstoltam, köztük a kaapy royalt is. Az utóbbit tartják mo-n a legjobbnak, de ez messze nincs így szerintem. Azért szeretik annyira, mert viszonylag jól tűri a hőt és nem annyira jellegzetes az íze, mondhatni kicsit inkább jellegtelen, egy blendben nem annyira szól bele az ízbe, viszont szép cremát ad. Persze egyéni ízléstől is sok függ, hogy ki mit szeret. Én például csakis vietnámit iszok tisztán robusztából, mert nekem ennek a fajtának ízlik legjobban az íze. (kicsit füstös, mogyorós, pörkölt magvas, ízjegye van, jó adag keserűséggel megfűszerezve, tuti reggeli ébresztő, viszont a hőt nagyon nem bírja, nálam max 84 fokon jó, felette rettentően meg tud keseredni)

(#57439) Sinisi válasza gubabela (#57437) üzenetére


Sinisi
senior tag

Akkor még nem mondok le a magas robusztatartalmú kv.-król. :-)

A koffeintartalmat érzem is rendesen az arabikák után :-). Amit most iszok annak nem tudom, hogy mennyi a robi tartalma. Renekával 18g-ból 30g-ot csapolva 90 foktól egészen 84 fokig végigzongorázva a számomra zavaró jegy végig rendesen jelen volt. Jelenleg a 17g-ból 84fokon 32g-csapolmánynál tartok és még az utóízében (amit hosszan érzek :-) ) ugyan ott van ez a jellegzetes íz, de már korántsem olyan tolakodó jelleggel (meglehet ha nem éreztem volna ezt korábban annyira intenzíven, nem is azonosítanám elkülönült formájában és azt gondolnám, hogy túl kivonatolt a lé, ami miatt az állítgatásnál nem arra indultam volna amerre "szükséges").

(#57440) adp válasza Bazsee71 (#57438) üzenetére


adp
őstag

ez hogy? ennyiért még használt genét sem kapsz :D

(#57441) adp válasza Sinisi (#57439) üzenetére


adp
őstag

szerintem vedd le az adagot 15.5-16ra úgy állítsd be a darálót hogy 25 alatt jöjjön le kb 40g. de akár több is. 45is. ezeknek legtöbbször jót tesz. jó nem biztos hogy lesz, max tűrhetőbb

[ Szerkesztve ]

(#57442) Bazsee71 válasza adp (#57440) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem tudom, de egy közös rendelésbe betársulnék. :DDD

(#57443) Sinisi válasza adp (#57441) üzenetére


Sinisi
senior tag

Igen, attól tartok, hogy ez nem az a ristretto fajta :-)

(#57444) celf válasza Bazsee71 (#57426) üzenetére


celf
őstag

Egy kicsit jobban csillognak a babok.
Illatra és ízre is egy sötétebb karakterű kávé. Etióp jellegzetességgel. Bár én nem értek hozzá.

(#57445) Keresztapper válasza Bazsee71 (#57442) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Beszéljünk erről. Délután felhívlak, ha jó neked is.

http://palscoffeetech.com/

(#57446) Sinisi válasza Bazsee71 (#57442) üzenetére


Sinisi
senior tag

Bezzeg azt nem írják, hogy free shipping ;-) és gondolom erre még rájön az áfa+kezelési költség :-)

(#57447) adp válasza Sinisi (#57446) üzenetére


adp
őstag

ha a shipping max mégegyszer ennyi és még hozzájön az áfa még úgyse sok. ilyen gépek több millióba szoktak kerülni
de kérdéses hogy ez miért csak ennyi

(#57448) Parci válasza adp (#57447) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem be sem jön a link. vagy ahhoz előbb regisztrálni kell? :U

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57449) soldier2 válasza Bazsee71 (#57438) üzenetére


soldier2
őstag

Ha másnak nem, popcornt készíteni jó lesz (inverz tuning) ;]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#57450) tariattila válasza adp (#57447) üzenetére


tariattila
veterán

ez fake vagy elírás... szerintem

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.