Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) Sinisi


Sinisi
senior tag

Az ilyen szép alkotások mellé a bizonyíték arra, hogy pantoprazollal ;] , a feketeleves sem jelenthet akadályt:

Pid: 94 °C

(#57652) meander válasza verti1 (#57650) üzenetére


meander
tag

na és akkor mi lesz helyette...?

(#57653) Sinisi válasza verti1 (#57650) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ez igen méltányos ár!

(#57654) Parci válasza verti1 (#57650) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gosti szeretne egy ilyen gépet, írj neki esetleg!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57655) Csápájev


Csápájev
őstag

Memoriesben tegnap vettem egy Etiop kávét és egy koffeinmentes saját pörkölést.
Az Etiop döglött, a koffeinmentes széntabletta :(( :W

(#57656) adp válasza verti1 (#57650) üzenetére


adp
őstag

elég olcsóé adod, ezért szenvedtél ennyit?

(#57657) Parci válasza adp (#57656) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyira egyébként nem, szerintem... nincs rézcső, tágulási, viszont van egy jó pid, meg pár macerás aprótuning. korrekt az ára, egyik irányba sem lóg ki.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57658) zolko74


zolko74
tag

Valaki nagyon jól fog járni vele. Azért az Auber Pid nem olcsó mulatság...

(#57659) adp válasza Parci (#57657) üzenetére


adp
őstag

Hat ja de a rex pidesek mennek ennyiert azert a ketto nem egy kategoria.
Fragola pl multkor mondta hogy az a jofogasos 100 ert korrekt azon rezcsovan ami +10
De ezen ugye meg van par dolog ami uj vagy tunning. De az tuti korrekt az ara, mondjuk akkor inkabb a jofogasos picit draga :D

[ Szerkesztve ]

(#57660) adp


adp
őstag

Öröm és bodottá
Nem kis jószág. A kések így mondanak valamit!?


[ Szerkesztve ]

(#57661) verti1


verti1
tag

Megpróbálok mindenkinek válaszolni. Amint írtam kényszerből adom el a dolgokat, egészségügyi okokból és más egyéb okokból. Eléggé összetett a dolog ez tényleg ne ide tartozik. Az árral azért próbáltam a realitás talaján maradni. Megnéztem, hogy kb. mennyiért lehet szép állapotú gépet venni azt mennyiért lehet PID-elni stb. A spec. vízterítőt és tágulási tartályt egyébként nem tartalmazza az ajánlat, az ezen felül van. Az Auber PID-et, a "szenvedéseimet" senki nem fogja kifizetni nekem.

(#57662) verti1 válasza verti1 (#57650) üzenetére


verti1
tag

Jegelve!

(#57663)



senior tag

Ez de jó ! Handpresso

(#57664) mdav88 válasza adp (#57660) üzenetére


mdav88
senior tag

Játéknak tűnik mellette mindkét masina :D
(kések kép alapján jónak tűnek, a kerületén a kis háromszögeknél húzd végig a körmöd, ha "hántolja" akkor éles)

(#57665) adp válasza mdav88 (#57664) üzenetére


adp
őstag

annyit tudok mondani, hogy a dózer már most felbasz :D világos kvval amúgy oké, de vendég kvval próbáltam belőni hátttt.... az alig akart kijönni a garatból.

[ Szerkesztve ]

(#57666) leKri


leKri
újonc

Nagy az öröm, összeállt a szett. :DD
Köszönet a darálóért Fragolának! Skerton "daráló" unán... hogy is mondjam?: vicces a különbség. Az Ég és Föld nem jó hasonlat rá... Most már csak kávét főzni kell megtanulnom.
Köszönet még egyszer a sok infóért, és előre is a segítségetekért. :B

[ Szerkesztve ]

"Coffee is a fruit. Don't let the fruitiness scare you."

(#57667) lagoon79 válasza leKri (#57666) üzenetére


lagoon79
tag

gratula a szetthez!! kávét mihamarabb cserélj :)

(#57668) adp


adp
őstag

Ezt hogy tudom innen eltüntetni? Marhára nem férek oda a garathoz tőle

(#57669) leKri válasza lagoon79 (#57667) üzenetére


leKri
újonc

Köszi!
Pacificaffe Pin Up, és Man versus Machine -Kochere (München,2017.05.30pöri) van most, Pellini szülőknek lesz szarvasiba+munkahelyre tégla helyett, darálót próbálgatni, mert soha nem volt még darálóm a skertonon kívül. :U

"Coffee is a fruit. Don't let the fruitiness scare you."

(#57670) lagoon79 válasza leKri (#57669) üzenetére


lagoon79
tag

akkor nem szóltam!!! :N

(#57671) kk831228 válasza adp (#57659) üzenetére


kk831228
addikt

Az már megvan otthon... Már csak tudni kellene használni.... :B :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#57672) Plebi


Plebi
senior tag

Sziasztok!

Saeco xsmall gépbe néztem Brita Intenza szűrőt. Érdemes lehet ezt venni, vagy inkább egy BWT kancsót használjak?

A célom az lenne, hogy jobb víz kerüljön bele mint ami a csapból alapból kifolyik, illetve írják mindre, hogy lágyítja a vizet valamennyire. Zalában élek, itt elég kemény a víz.

Havonta szoktam vízkőteleníteni a gépet citromsavval, vagy a tescós kék flakonos szerrel, illetve ugyanekkor át szoktam kenni a központi egységet szilikon zsírral.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#57673) Gravity1234 válasza leKri (#57666) üzenetére


Gravity1234
tag

Gratula, nagyon szep, plane hogy nekem is ugyanez a Lelit van :)
Jo lenne osszehozni egyszer egy kave kostolgatast legalabb ketfele orlovel, ugyanazon a gepen, ugyanazzal a kaveval.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#57674) Parci válasza adp (#57665) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megértelek, sosem lettem barátja a dózernek, pedig tényleg rögmentes, ami kijön belőle. de annyit nem ér.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57675) adp válasza Parci (#57674) üzenetére


adp
őstag

hát ja, meg veszett hangos a csattogása, amúgy a daráló maga brutál halk

már csak azt kén tudni, hogy tudom kikötni azt az elektronikát ami a dózernél van, mert nem férek rendesen a garathoz

(#57676) mdav88 válasza adp (#57668) üzenetére


mdav88
senior tag

Automata kapcsoló, ha megtelik a dózer, kikapcsol a daráló.
Direktbe kötve a főkapcsoló dolgozik, átkötve pedig nyomógombos lesz a darálás.

Innen nem látom hogy lehet leszedni.

(#57677) bajnokpityu válasza Parci (#57674) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én meg úgy hozzászoktam, h a tölcséres major alatt végezte rendszerint az őrlemény.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57678) adp válasza mdav88 (#57676) üzenetére


adp
őstag

igen ezt én is vágom, kérdés az, hogy szedjem szét/iktassam ki, mert baromi szar helyen van

egyébként most a főkapcsolóval indul a darálás, ha benyomom a pöcköt leáll.
amúgy az para, hogy nem egyből indul a daráló hanem miután benyomom kb 1mp?

[ Szerkesztve ]

(#57679) vicces válasza Plebi (#57672) üzenetére


vicces
addikt

én is ilyet használok. nálunk is nagyon kemény a viz. szép tiszták az eszközök mióta használjuk.
már a baba is ilyen vizet kap a tápszerhez. alig kell vizkőteleniteni a vizforralót. elött minden másnap takaritottam. a kávégépet még nem szedtem szét de gondolom az sem vizköves. annyi van, hogy a nagyon finom szénpor átfolyik a szűrőn a szűrőből és azt látni a kávétartály alján. az papirtörlővel szoktam kitörölni. de ez sem számottevő mennyiség. nagyon minimális. gondolom a kazánba is bejut. majd ha esetleg tönkremegy, akkor megy a műhelybe. de már kb fél éve használom és semmi gondom.

:)

(#57680) mdav88 válasza adp (#57678) üzenetére


mdav88
senior tag

Ez a kapcsolótól szvsz független, bár nem vagyok villanyszerelő.
Inkább valami startsegéd van alatta :D (trafó, kondi, nemtom)
Ha összekötöd a barna meg a kék vezetéket, akkor csak a főkapcsoló fog dolgozni, ez a kör nem szakít meg/vagy zár, attól függően hogy van a kapcsoló kötve.(ha arrébb dugod valamelyik vezetéket a harmadik helyre, akkor a főkapcsoló mellett ez nyomásra zár. Jelenleg ugye nyomásra szétkapcsolja az áramkört)

(#57681) Ispy


Ispy
veterán

RO vízzel jó lesz kávét főzni? Mondjuk a csapvizet én meg nem iszom, ami itt kifolyik a csapból. :(

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57682) prandris


prandris
tag

Tud valaki segíteni beazonosítani ezt a kézi darálót? Egy barátom kapta ezt a pakkot a woc-ról és lehet belevágna a filterezésbe ha alkalmas rá a daráló.
kép

(#57683) celf válasza Ispy (#57681) üzenetére


celf
őstag

nekem Brikka se a Nordaval, se Britas szurt vizzel nem izlett. Savanyu volt valamiert a kave. Azota csapvizet hasznalok. Viszont magaban en sem iszom a csapvizet.

(#57684) válasza Ispy (#57681) üzenetére



senior tag

Tökéletes. :K

(#57685) Ispy válasza (#57684) üzenetére


Ispy
veterán

:R Akkor megnyugodtam. :K

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57686) Sinisi válasza Plebi (#57672) üzenetére


Sinisi
senior tag

Számold ki, hogy melyikkel hogy jössz ki árban. Vedd számításba, hogy Brita Intenza kényelmesebb. Lehet kapni gyantát is (erről megoszlanak a tapasztalatok). A norda víz is szóba jöhet a kávéfőzéshez és akkor nem kell szűrni. Szóval van egy pár varia a vízlágyításra, ki mire esküszik...

(#57687) cotagg


cotagg
tag

Sziasztok, ha már szóba került tud esetleg valaki Norda vizet Gyôrben? Szívesen kipróbálnám, de csak webshopban találok. Próbára jobb lenne, ha helyben találnék valahol. Köszi.

(#57688) Sinisi válasza (#57684) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mit tudsz Te amit Én nem? :-) Mert pár hszig én is azt gondoltam, hogy rendben van az RO-s víz, deh elbizonytalanodtam a visszasózás tekintetében ,hogy ponotsan mi az aminek benne kell lennie a vízben. Bár a norda ha jó akkor az magáért beszél.

(#57689) radi8tor válasza Sinisi (#57688) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sok kávézóban RO-ra van kötve a gép.

⭐ Stella

(#57690) Deadzone41 válasza Sinisi (#57688) üzenetére


Deadzone41
őstag

jó a ro víz, csak öntsetek hozzá annyi tetszőleges ásványvizet, hogy a tds-e 100-150 legyen, szerintem ez a legegyszerűbb.

Celf: Igen, lágy vízzel savanyúbb a kávé, de ugye ezeket a savakat keressük benne. Kemény vízzel tompa lesz, jellegtelen, viszont selymes, tapasztalatom szerint.

[ Szerkesztve ]

(#57691) zolnagy válasza Sinisi (#57688) üzenetére


zolnagy
őstag

Nekem volt RO gépem. Van hozzá visszasózó patron, amit megfelelő időközönkênt cserélni kell. Ennek meg van a helye a gépen.

(#57692) Sinisi válasza radi8tor (#57689) üzenetére


Sinisi
senior tag

Visszaszózó patron nélkül?

: Azt nézem, hogy a nordába nincs ám olyas sok anyagossi. Arra gondoltam, hogy rakok bele himalájasót (mert abban van egy s más, bár nem találtam pontos összetételre vonatkozó leírást), még van itthon kálcium, magnézium azt hátha jó irányba viszi el az ízeket az itthoni vegykonyha. Kontrollnak meg rápróbálok a nordával.
Eddig ez azért nem jutott eszembe mert el akartam kerülni a vízkövesedést, de ha ez kell ahhoz, hogy összébb álljon a kép, akkor ezen ne múljék. Amúgy is időnként vízkőtelenítek :-) így max már majd nem csak placebóból fogom ezt tenni.

(#57693) Csápájev válasza leKri (#57666) üzenetére


Csápájev
őstag

Komoly szett. Sok jó kávét vele.

(#57694) celf válasza Deadzone41 (#57690) üzenetére


celf
őstag

pl. azt tudom elképzelni, hogy egy sötétebb pörkölésű kávé ízének jót tesz. de a most elfogyott kenyai már magától is elég savany volt.. nem kell neki több 🍋🍋

(#57695) Daneeka


Daneeka
senior tag

Amúgy szerintem presszó sűrűségnél nem olyan látványos a különbség a lágy és a kemény víz közt mert filternél mondjuk ~6x annyi bikarbonátot kell lekűzdenie a kávéban rejlő savaknak. (Én pl. lágyba hajló bolti olcsó vizet savazok 40-50 ppm HCO3/CaCO3 közelébe norda helyett filterhez, mondjuk ha a fővárosban élnék lehet egyszerűbb lenne a norda)

(#57696) Parci válasza bajnokpityu (#57677) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amikor a k10-et váltotta a robur, én el elb.sztam valamikor elején :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57697) Sinisi válasza Daneeka (#57695) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mi az eljárás?

(#57698) válasza Sinisi (#57688) üzenetére



senior tag

Simivel beszélgettünk erről. Azt mondta több 10 (100 ?) gép után , hogy RO-val használt gépek szinte minden esetben makulátlanul tiszták voltak, akár volt visszasózás, akár nem. Nekem a Gaggia kb 3 éve megy RO-val, a belseje olyan mintha most jött volna ki a gyárból.

(#57699) celf


celf
őstag

Hawaii-rol tudtok esetleg jo porkolot, kavezot?

Ismeros ott lakik, es azt mondja minden csak kirakat ott. De szerintem lennie kell jo kavezonak. Ha mar van nekik kave termelesuk.

(#57700) radi8tor válasza celf (#57699) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lol, jó hogy nem Húsvét szigeteki pörkölőt kérdezel. :D

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.