Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) celf válasza Bazsee71 (#57950) üzenetére


celf
őstag

Mi kifizetjük (nem), de ahogy írtam, a filter kávé népszerűsítéséréért nem sokat tesz ez a hozzáálás :) Eleve nem közkedvelt itthon ez a fajta kávé. Nem fognak rákapni a népek, ha 900Ft. Sokba kerül, szar is. Illetve pont annyival kerül többe, hogy az ember keresgélje benne a hibát, hogy miért nem jó ez. Ilyenek az emberek.

Aki meg ért hozzá egy kicsit, tudja, hogy otthon megcsinálja 180Ft-ból, mert meg tudja csinálni, GC, Mazzer, bármi más profibb cucc nélkül is (!). Nem eszközigényes, na.

Ha ragaszkodunk a példákhoz, inkább olyan ez szerintem, mint a kondibérlet. Nem megy el az ember a drága helyre edzeni, hogy fekvőtámaszozzon, meg felülést csináljon, amit otthon is letud bármikor, hanem a 300.000 Ft-os spinning biciklit, vagy a 150.000 Ft-os olimpiai rudat használja, meg a darabja 30.000 Ft-os tárcsákat, amit nem vesz meg magának otthonra.

Mégegy példa: angoloknál mikor dolgoztam kávézóban, a teán mindíg ki voltak akadva, hogy azért kell 20-30 pennyvel többet fizetniük, mert 1dl forróvízzel több van a pohárban.

Ez hasonló.

De egyébként Bazsee, igazad van, annyi az ára, amennyit kifizetnek érte.

Mondjuk nem látom, hogy gyakran isszák az emberek :)

[ Szerkesztve ]

(#57952) soldier2 válasza adp (#57944) üzenetére


soldier2
őstag

Nem akarok a vitába beszállni, többször ittam filtert (jó helyeken is) nem az én világom. De a kávét ki kell mérni a presszóhoz is, ha ledarálnak pár szemet a filterhez, akkor a presszóhoz is le kell, a darálót meg nem állítják, többnyire külön daráló kell (ha meg nincs akkor a következő presszóhoz ugyanúgy állítani kell). Ugyanakkor nem igényel több milliós beruházást, és a gépi filter is többnyire drágább mint az espresszó. Ugyanakkor ha 3 perc kell egy filterhez akkor is max 20 (inkább (15) db fér egy órába, ami nehezen termeli ki a rezsit. Ez csúcsidőben igen karcsú, de nem magyarázza batch brew magasabb árát (ha magasabb egyáltalán).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#57953) Csápájev


Csápájev
őstag

Csokis napok következnek :))

(#57954) Bazsee71 válasza celf (#57951) üzenetére


Bazsee71
őstag

De miért is kellene nekik tenni a népszerűsítésért? Ha fogy, akkor lesz kínálatban, ha nem, akkor pedig leveszik.

Azért a filterhez sem lehet mozsárban őrölni a kávét, erős túlzás, hogy nem eszközigényes.

Olyan szempontból jó a kondibérlet hasonlat, hogy oda sem kötelező járni. Egy kávézóban - jobb esetben - egy profi barista készíti el az italod, magas minőségű és friss alapanyagból, mondjuk egy EK-n őrölve. És akkor kiszolgáltak, kialakították az üzletben a megfelelő hangulatot, bérlik a helyet, adóznak, stb. De ha otthon hozod ezt a szintet, akkor téged ez ár problémája nem is érint.

Vidéken élek, itt nem pörög a filter (mert nincs is), de pl. mikor az Espresso Embassyban jártam, ott nem tapasztaltam a forgalom hiányát.

(#57955) vicces válasza Csápájev (#57953) üzenetére


vicces
addikt

dátumot nézted??
tegnap én is találtam 3 hónapos illy-t a tecsóban. majdnem megvettem 3200 ért, de az asszony szólt, hogy jó lesz a 400 forintos bravos is a kotyogósba. 2 hónapos tégla, egész friss. kicsit a trutymákos sárra hajaz, de felébreszt. :DDD

:)

(#57956) And06 válasza vicces (#57955) üzenetére


And06
aktív tag

úgy váltszik már a "virágföld" jelzőt is ki kell érdemelni némelyik kávénak :DD :DDD

(#57957) Sinisi válasza celf (#57951) üzenetére


Sinisi
senior tag

Hát nem tudom, hogy mi számít drágának a mai világban, amíg megy a bolt addig az azt jelenti, hogy hajlandóak annyian kifizetni amennyit elkérnek.
Azonban ha azt nézem, hogy ha pl. kb. 9000 ft. egy kg. kv és mondjuk ráhagyással számolva a sallangal együtt egy dupla (amit Én egyedül iszok meg) 22g-ból jön ki akkor akárhogy is osztom szorzom: 200 ft. körülre jön ki a "nettója" egy dupla kv. (eszpresszó) kv. része. Erre ha rászámolnám a bérleti díjat, alkalmazottakat bérét, gépkopás,szóval a rezsit, plusz a nyereséget nekem már nem is tűnik nagyon elrugaszkodottnak egy 900 ft-s kv. ára. De azt hiszem, hogy értem a felvetést, hiszen javarészt ezért kv.-zok Én is itthon :-).

(#57958) Csápájev válasza vicces (#57955) üzenetére


Csápájev
őstag

Persze, csak frisset veszek meg.
Április 30i pörkölés, legalábbis 2019.04.30 a lejárat. Én szeretem ezt a csokis vonalat. Valamilyen klasszikus olasz mindig van itthon.

(#57959) Deer76 válasza Sinisi (#57913) üzenetére


Deer76
aktív tag

Kapuczínertől kaptam még ajánlatokat (most nem állítottam be árlimitet):

Kolumbia El Mirador - 2000 Ft/250g

Riói Varázs blend - 2000 Ft/250g

Jemeni Mocca - 2400 Ft/250g

Ki ismeri ezeket? Úgy látom kotyogósban azért ki lehet hozni a csokis ízt.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#57960) bluesfan válasza Deer76 (#57959) üzenetére


bluesfan
tag

A Jemeni Mocca-t próbáltam ezek közül és valóban finom, csokis ízvilág, bár ez kotyogóssal nem tudom, hogy előcsalogatható-e megfelelően. Szerintem egy próbát megér. :K

(#57961) Ranbo


Ranbo
tag

kedves fórumtársak,

segítséget szeretnék kérni:

Quick Mill 0650-hez keresnék szimpla 7g-os szűrőkosarat,

elsősorban hazai beszerzési forrást keresnék (ha van ilyen).

(kezdő vagyok).

előre is köszönöm!

(#57962) adp válasza soldier2 (#57952) üzenetére


adp
őstag

presszóhoz miért mérnék ki? be van állítva a mennyiség aztán kész.
Azért darálnak le pár szemet a filterhez mert abból mondjuk készül egy nap 10-20 és az EK-ból nyomják ki a pangót. Presszónál ahol 2 percenként főznek ez felesleges mert ahány kávé annyi daráló, és pár percig semmi baj nincs a pangóval viszont filterőrlő általában 1 db szokott lenni.
Szerintem komolytalan az a hely ahol ezt nem teszik meg. Totál el tudja rontani az italt ha belemegy 2-3 gramm döglött pangó. Főleg ha más volt előtte benne
Azért azt is megkockáztatom, hogy nem igényel több millás beruházást. Egy EK vagy ZM 800 körül van, egy nagyobb gépi filter több százezer
Egyébként szerintem a batch általában dupla presszó árban van, embassyban tuti, amivel nem értem itt pár embernek mi a gond? ha valaki kézit akar, amiben benne van, hogy simán szarabb lesz, az fizessen a plussz melóért.

[ Szerkesztve ]

(#57963) Csápájev


Csápájev
őstag

Srácok, én azt nem értem, hogy a whisky miért olyan drága. Azt csak ki kell önteni a pohárba.
Otthon harmad annyiból kijön.

[ Szerkesztve ]

(#57964) zolnagy válasza Keresztapper (#57943) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi szépen. Ahogy nézem, tényleg jó lett volna árban is, de már megrendeltem a glst..

(#57965) Sinisi válasza Deer76 (#57959) üzenetére


Sinisi
senior tag

Még egyiket sem próbáltam, de az árlépcsőn ez a következő fokozat ;-)

(#57966) Sinisi válasza Ranbo (#57961) üzenetére


Sinisi
senior tag

Szerintem 58 mm-es kosra van, és ha ez így van akkor:
Utángyártott LM
San Marco 7g
San Marco 9g
VST (de úgy látom, hogy ez nincs készleten).
IMS 6/8g
IMS 7/9g

Létezik még a VST strada de abból nem találtam itthoni forrást (ha esetleg valaki tud ilyet akkor szerintem az lenne a "legjobb").

Azért a boltokban kérdezz rá a biztonság kedvéért. + Olvass vissza, hogy miért nem ajánlott az elején a szimpla szűrő használata.

[ Szerkesztve ]

(#57967) Csápájev válasza Sinisi (#57966) üzenetére


Csápájev
őstag

Régi qm nem 58as, ahhoz vadászni kell a kosarakat.

(#57968) Sinisi válasza Csápájev (#57967) üzenetére


Sinisi
senior tag

Uhh... akkor sorry :R

(#57969) zolnagy válasza Csápájev (#57967) üzenetére


zolnagy
őstag

De 58-as. A fenti kosarak másért nem jók oda. Egyenes peremű kell. Csak direkt QM-hez valót lehet rendelni hozzá. [Pl]

[ Szerkesztve ]

(#57970) Deer76 válasza bluesfan (#57960) üzenetére


Deer76
aktív tag

Köszi, mindenképp próbát teszek majd. Pl. múltkor egy darált brazil (sajnos elfelejtettem mi) kávénak is más íze volt és a Velencei gondolásoknak is érződik némi csoki íze. Nyilván nem annyira, mintha eszpresszó lenne.

Sinisi: Én meg szépen elteszem magamnak az ajánlatokat és szép fokozatosan végigkóstolom. Egy 250g-os kávé 1-2 hónapig kitart.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#57971) sz.zs. válasza Csápájev (#57958) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Hol sikerült ilyen frissre szert tenni?
Én is minden reggel indításnak csokisat iszom ( Gomdolások, Palermo, stb... )

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#57972) Csápájev válasza sz.zs. (#57971) üzenetére


Csápájev
őstag

Árkád Müllerben.
4600 volt.
Pár hónapja még 4000 :) , de alapnak jó ez.

[ Szerkesztve ]

(#57973) soldier2 válasza adp (#57962) üzenetére


soldier2
őstag

Te most ugye csak viccelsz. Minek kimérni presszóhoz? :Y :Y :Y :Y Persze ha dózerből csattogtatós a hely akkor igaz, de most nem ez a kategória a diskurzus témája.
Darálóban bedöglött adag, legyen 10% (2g) minden adag előtt. Ez nem dobja meg az időt semennyire, így csak a kávé ára számít , ha 15000ft/kg kávéról van szó akkor is kerek 7,5 ft.
EK/ZM - a presszót sem Iberitallal darálják (ezt gyakran filternek volt használva, egy ideje nem látni), a Presszó darálók sem kaphatók 600k alatt.
Nagyobb gépi filter több százezer: hol van ez egy LM Strada-hoz, vagy Black Eagle-höz képest.
Ne vicceljünk már.
Félreértés ne essék, nem a felárat vitatom, csak a magyarázat nem OK. Azért annyi, mert macerás, időigényes (mondhatni ennyiért is kisebb a haszon ha pörög a hely, mert elkészül 2-3 presszó is amíg egy filtert kiönt), és TRENDI. A presszó olyan oldschool :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#57974) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon örültem, amikor a caravelt a pavoni váltotta, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy fellángolt a retro szerelem. most vagyok a legboldogabb, hogy végre lerúghattam a pultról :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57975) sz.zs. válasza Parci (#57974) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Namost ezt hogy a f@szba fogod 92,8-ra beállítani, ha 93,5-en keserű :F :DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#57977) SzuMe


SzuMe
tag

Eladó egy szép állapotú Bezzera Mitica.
Fejhőmérővel, rotoszivattyúval, hálózatra kötési lehetőséggel(nálam úgy üzemel)
Egyetlen hátránya, hogy amerikai kivitel, ezért 110V-os. Az árban természetesen adom hozzá a komoly trafót is, amiről más japán/amerikai eszköz is működtethető.
Eladás oka a kávégépbogár...
Ára: 200ezer Ft
Képek itt:
https://goo.gl/photo...UYxc2rHU4DCZgd8

(#57978) SierraFox válasza Parci (#57974) üzenetére


SierraFox
tag

Hú, ez nagyon igényes lett. Ég és föld a régi sestos "taxiórához" képest. :)

(#57979) Parci válasza SierraFox (#57978) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fragola munkája. tényleg szép lett. az omron pid leírása mondjuk horror, remélem, hogy holnap jobban értem majd, mert most kicsit fáj :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57980) adp válasza Parci (#57979) üzenetére


adp
őstag

a nyomásszabályzó poti hova került? csak nem a gyári termosztát poti helyére?

(#57981) válasza SzuMe (#57977) üzenetére



senior tag

Dejó.. Visconti címer. Hirtelen azt hittem Alfa Romeo kávégép :)

(#57982) Gosti válasza Parci (#57974) üzenetére


Gosti
csendes tag

A Dalla Corte főmérnöke se' ismerne rá :C Naggyon sakál lett, türelmet és sok jó kávét hozzá :K

yeahhh

(#57983) Bazsee71 válasza Parci (#57974) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nagyon robotzsaru. :D

Én is arra tippelnék, mint adp: oda előre került a nyomás szabályzó? Első benyomások jöhetnének, ha nem akarsz semmit elhamarkodni akkor akár privátban. :)

(#57984) kk831228 válasza Parci (#57974) üzenetére


kk831228
addikt

😯😯👌

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#57985) celf válasza Bazsee71 (#57954) üzenetére


celf
őstag

Szeirntem mindenkinek érdeke, hogy többet adjon el abból, amit árul. Amíg a filterkávé drágább, kevesebben fogják venni. Ennyi. Nem hiszem, hogy direkt úgy lőtték be az árat, hogy azért fogyjon 3-4 /nap, de nehogy túl sokat kelljen csinálni belőle, mert akkor nem lesz idejük másra. Meg a kiszolgálás és a miliő megteremtése a presszóhoz is ugyanolyan fontos. Most nem makacsságból írom ezt :)

soldier2:
trendi. ez így van.
Valószínű ezzell van bajom amúgy, hogy emiatt (is) ha netán nincs időm hazamenni és otthon elkészíteni magamnak, fizethetek érte többet. Mert "menő". Szerintem a filter kávé ne menő legyen, hanem a egy természetes, mindennapi része a jólétnek. Kell a finom népnevelés. Persze nem úgy, hogy pl. a barista nem hajlandó a vevő kívánsága szerint elkészíteni a kávét (ilyen volt az egyik helyen, csak néztem, hogy mi a fene... :D)

Egy másik példa: ezekben a kávézókban többnyire se kristálycukor, se édesítő nincs. Mert... miért is?
Viszont színezett kristálycukor (barnacukor) igen. Meg van nyírfacukor, xilit vagy eritrithol, amelyik közül a xilit ha jól emlékszem hasmenést is okoz.

Ez pl. mennyire szervilis dolog, hogy követik az agyatlan trendet.

(#57986) bluesfan válasza Parci (#57974) üzenetére


bluesfan
tag

Emmán döfi! :K Nagyon igényes munka.
Így, majdnem fektetett helyzetben bírja valamennyire a kijelző, ha véletlenül ráfolyna valami?

[ Szerkesztve ]

(#57987) mdav88 válasza Parci (#57974) üzenetére


mdav88
senior tag

Hazudnek ha azt mondanam h szep ez a dc, bar ketseg kivul biztosan kivalo, foleg ilyen nyalanksagok utan...😀

Majd szolj hogy hova rugod a pavonit, mert vagynek a kiskaros vilagba, de a penztarcam azt mondja, ne csinald...😂

(#57988) Sinisi


Sinisi
senior tag

A hagyományos vonalak és a názatekes karbon, hogy akár egy szélcsatornában is jól teljesíthessen :-) Ez aztán a színvonal ;-)

(#57989) Sinisi válasza celf (#57985) üzenetére


Sinisi
senior tag

Még eljöhet az idő, hogy bevett gyakorlattá válik, hogy egy külön sor lesz - persze csakis a pozitív diszkrimináció égisze alatt - a filterkávé szerelmeseinek, és ahogy léteznek olyan La Mammák amelyeket akár 3 karral is munkába lehet fogni, miért is ne lehetne a csepegtetést párhuzamosítani ;-)

(#57990) Parci válasza adp (#57980) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, oda került. köszi mindenkinek, most öröm és boldogság, tapasztalatokat írok majd, ha lesznek. vakszűrővel próbálgattam a potit, szerintem elég pontosan szabályozható, legalábbis úgy simán lehetett fixen 2 bart tartani hosszan, aztán emelni 4-re, 5-re.

bluesfan: oda nem szokott folyni semmi, hiszen a kávégép legmagasabb pontja gyakorlatilag. de nem is szándékozom ezt tesztelni :)

mdav88: ízlés kérdése, nekem jelen állapotában már kifejezetten tetszik. továbbra is máshogy csináltam volna meg a fej borítását, de így, feketében (+ a rejtett pid-del) nekem már csak a gombok melletti feliratok nem tetszenek (naná, hogy az újabb verzióban azon is javított a gyártó), a gép igen.

ja, a pavoni marad a családban, az is "ez már megmarad örökre" kategória.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57991) zolnagy válasza Parci (#57974) üzenetére


zolnagy
őstag

Szuper lett. Nálam is egy ugyenilyen pid várja a beépítést a szétszedett Brasiliába.

(#57992) Bazsee71 válasza Parci (#57990) üzenetére


Bazsee71
őstag

Na ezt majd próbáld ki kávéval is. :D

(#57993) Sinisi válasza zolnagy (#57991) üzenetére


Sinisi
senior tag

Iiiigen?! Miért mit tud ez az omron pid a "taxiórás" sestoshoz képest?

Egyébként jelentem az ízlelőbimbóim visszatértek a szabadságukról, mert ez a palermo most egészen (keserű :-) de ) csokisnak hat még a 3. (persze "nem közvetlen de" egymás utáni )csapolást követően is. Lehetett olyan,hogy annyit velenceiztem (beállításnál több shot, viszonylag rövid időn belüli kostolgatása következtében), hogy átmenetileg tompultan, megváltozottan éreztem az ízeket? Vagy ez már nagyon placebó?! És 100% user error volt? :-)

(#57994) Keresztapper válasza zolnagy (#57964) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Sebaj, ott van legközelebbre!

http://palscoffeetech.com/

(#57995) Keresztapper válasza Parci (#57974) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Jó kis űrhajó lett, gratulálok hozzá!

http://palscoffeetech.com/

(#57996) Parci válasza Sinisi (#57993) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

10,47-szer olyan szép. de a P, I, d paraméterek valamilyen formában mindegyik pid-en állíthatók, a feladatot elvégzi az összes (a szonda pontosságában biztos vannak különbségek).

keresztapper: neked is köszi. fragola keze munkáját dicséri a gép, én csak a nyáladzom rá :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57997) Parci válasza Bazsee71 (#57992) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

túl vagyok két casmo duplán. nem működik rosszul kávéval sem, amikor eléri a beállított nyomást, eltűnik a pumpa hangja és ott van némi "holtjátéka" a rendszernek, de alapvetően elég jól tartja. meg lehet különböztetni a 2, 4, 5, 6 bart, úgy értem, ha az egyiket állítod, nem fogja a cucc a másikat nyomni. a skála legalja tűnik a legbizonytalanabbnak, érzésre, de két shot után ezek csak benyomások, nem tapasztalat.

a kávék viszont így is atom savanyúak lettek :DDD (a ruanda mondjuk emellett nagyon összetett, sokrétű is, de tuti nem ilyen savanyú ez, ha úgy kapom valahol, ahogy azt a pörkölőmesterek megálmodták)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57998) Csápájev válasza Parci (#57997) üzenetére


Csápájev
őstag

Ha savanyú,akkor emelj 5 tized fokot a hőn!
Ja ,nem tudsz? Dobhatod ki a pcsába az omront!!!!

Erről vélemény valaki?
Haveromnak kéne daráló a Turmix t10mellé.

(#57999) Bazsee71 válasza Parci (#57997) üzenetére


Bazsee71
őstag

Kíváncsi leszek a tapasztalatokra, mert én elvétve tudom megállítani 7 baron, de jellemzően csak a végállásokat tudom használni, közte ha megszakadok sem megy.

Szerk.: majd ha már ismerkedtetek, akkor egy videót is feldobhatnál, hátha látok benne valamit, amit én nagyon rosszul csinálok.

[ Szerkesztve ]

(#58000) bajnokpityu válasza Parci (#57997) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez a gép képes egyébként súlyos, izmos testes KVra?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.