Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90101) nLali válasza salesman (#90100) üzenetére


nLali
senior tag

Lali? az nLali név eredete : nem Lajos
Kössz a videót. Felvidított.

[ Szerkesztve ]

(#90102) salesman válasza nLali (#90101) üzenetére


salesman
őstag

:R

Türűűűdrááá!

(#90103) dgyuri0123 válasza Tamoo (#90098) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bocs, de a Standart sosem jeleskedett basszus tartományban. Kellemes kerek hang, de kb. ennyi. ;)

"csak a zene van"

(#90104) Tamoo válasza dgyuri0123 (#90103) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nyilván, nem is írtam hogy jeleskedett, de mégiscsak egy álló doboz, a Nubert meg egy pici állványos.
Írtam, hogy ~50Hz alatt sajnos nekem bukta van, mert csak terjengőssé válik és rátelepszik az egész produkcióra. Optimistán a GS60-akkal kezdtem, de nagyon gyorsan ki kellett paterolnom őket a szobából.

[ Szerkesztve ]

(#90105) nihil41 válasza stultus78 (#90071) üzenetére


nihil41
tag

Szia! Dynaudio-t tudom ajánlani, nekem az Audience 60-as van, nagyon elégedett vagyok vele, rock/metál zenére használom. Nad c320bee erősítőre van kötve, szerintem jól passzolnak egymáshoz. Itt hirdetnek egy nagyobb Dyno-t, bár nem tudom mennyire reális ez az ár érte: https://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Dynaudio_Audience_72_hangfalpar_92081279.htm

(#90106) Xavior


Xavior
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában folytam bele a Hifis témába, és egy olyan kérdésem volna, hogy sok erősítőnél látom, hogy amikor egy mélynyomó is csatlakoztatva van, akkor ugyanúgy kiküldi a teljes frekvenciatartományt a többi hangszóróra.

Ez nem probléma? Nem kéne mondjuk 80Hz alatt csak a mélyet, afelett meg csak a hangszórókat terhelni?

Azt értem, hogy a mélyen beállítom, hogy csak a 80Hz alatti tartomány jöjjön ki, de a hangszórók nem zavarnak bele a képbe a maguk nem annyira mély/torzabb mélyeivel?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#90107) MasterMark válasza Xavior (#90106) üzenetére


MasterMark
titán

Alapból a frontok alá kéne hangolni a szubot.

Switch Tax

(#90108) Xavior válasza MasterMark (#90107) üzenetére


Xavior
csendes tag

Tehát ha jól értem, ha veszek xy frontokat amelyek mondjuk lemennek 50 Hz-ig, és ezeket használom, de utána szeretnék a rendszerhez egy szubot adni, akkor nagy a valószínűsége, hogy le kéne cserélni a frontokat?

[ Szerkesztve ]

(#90109) MasterMark válasza Xavior (#90108) üzenetére


MasterMark
titán

Nem. Csak akkor 50 Hz alattira állítod a szubot.

Miért is kellene lecserélni?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#90110) Xavior válasza MasterMark (#90109) üzenetére


Xavior
csendes tag

Értem már, köszönöm.

Amikor meg kell határoznom, hogy hol a vége a frontoknak, hogy hova állítsam a szubot, akkor azt hogy csinálom? Szóval mondjuk a -3dB a fontos, vagy van valami más szempont?

[ Szerkesztve ]

(#90111) ctrlaltdel13 válasza Xavior (#90110) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A legfontosabb szempont a te füled.

(#90112) salesman


salesman
őstag

Valaki vásárolt már ebben a boltban?
[link]

Türűűűdrááá!

(#90113) stultus78 válasza nihil41 (#90105) üzenetére


stultus78
tag

Köszi a tippet. meghalagatom avalahol. Ha jól látom ez 2.5 utas. Mennyire dinamikus ez a felállás?
Én konkrétan (bizonyára tulzás és felesleges) egy ikermélynyomós 3 utas vadállatot látok az álmaimban.

(#90114) gabika1969 válasza Xavior (#90110) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Ezt tanulmányozd...képbe fogsz kerülni! ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#90115) MasterMark válasza Xavior (#90110) üzenetére


MasterMark
titán

Hát igen, ezért nehéz illeszteni sztereóhoz szubot.

Switch Tax

(#90116) korpicschess


korpicschess
veterán

Totel szervizt tudjátok ajánlani? Fura problémám van, NAD D7050 erősítő, néha a kijelző néha lefagy/nem kapcsol alvó módból vissza. A hang és az opciók állítása, mobilról is, minden tökéletes olyankor is. Sajnos régebbi FW nem elérhető hozzá, lehet csak valami kondi haldoklik a kijelző tájékán.
Valakinek tippje, hogy hol informálódjak? NAD support nem tudott használható infót adni, szóval az is lehet, hogy szoftveres. Még azzal majd próbálkozom.
Amúgy is dillemmázok, hogy ez vagy a Teac AI-501DA maradjon-e. Másban jó a kettő, praktikusság szempontból a NAD többet tud.
Köszi előre is!

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#90117) #01758976 válasza korpicschess (#90116) üzenetére


#01758976
törölt tag

Nekem jó tapasztalatom van velük. Ha akarnèk sem tudnèk negatívat mondani rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#90118) Frogged válasza korpicschess (#90116) üzenetére


Frogged
aktív tag

Én javítatam náluk anno a Z40-es fejes erősítőmet korrekt módón megcsinálták, adtak 6 hónap garit is a munkájukra.

Az egyetlen amit sokaltam az a javítási költség volt 25K fizettem egy 40K-s cucc rendbe tételéért.

[ Szerkesztve ]

(#90119) Ear001 válasza korpicschess (#90116) üzenetére


Ear001
addikt

Nekem nem sok, de elég szörnyű tapasztalataim voltak velük.

(#90120) korpicschess válasza Ear001 (#90119) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi mindenkinek! Negatívat esetleg kifejtenéd?
Mindenesetre árajánlatot kérek, de egy 20-asnál nagyon többet nem érne nekem ez a probléma.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#90121) Ear001 válasza korpicschess (#90120) üzenetére


Ear001
addikt

Persze. Telefonon felhívtam őket, adott készülék, típus, hiba elmond, mondták rendben, ismerik, javítják, vigyem be. Bevittem, ránéztek, mondták, hogy ezt a készüléket nem javítják, és telefonon sem ígérhették, meg, hogy javítani fogják, mert nem is ismerik.

Másik kissé kacifántosabb. Egy tőlem vett CD futómű jó pár év után nem olvasta a lemezt. Én említettem eladáskor, hogy korábban már volt benne kiolvasó fej csere, nem nagy kaland. Srác bevitte a Totelhez, ahol megnézték, annyit mondtak, hogy nagy a hiba, adtak neki 30 000 feletti árajánlatot. Kérdezte tőlem, nem tudnám olcsóbban. Mondtam de, maga az egység 8000 forint, egy forrasztás meg három csavar ki és betekerése az egész, arra azért nem kevés ez a rezsióradíj. Srác elhozta, nálam kipróbáljuk, csodák-csodája hibátlanul működött a leggázosabb írt, karcos CD lemezekkel is. Mint kiderült, a tápelosztójában volt a hiba, nem kapott rendesen áramot a cucc, azt kicserélve azóta is hibátlanul működik a CD futómű.

Ezek után a kapott árajánlatra mit lehet mondani? Vagy megvizsgálták, és látták, hogy jó, de hátha fizet ezért 30 000-et az ügyfél? Vagy nem vizsgálták meg, mert ha igen, akkor kiderült volna, hogy jó, és csak úgy hasraütésre adtak egy árajánlatot?

(#90122) Kiskokó válasza Ear001 (#90121) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ezen nem kell meglepődni.

Ahol nem csak terméket hanem szolgáltatás is veszel, és az szakirányú is ott borítékolható a magas ár / lehúzás.

Sőt valamilyen szinten rendben is van. A rezsidíjon kívül a szaktudást is meg kell fizetni.
Ez ugyan az mint az autószerelés... aki az olajsapkán az OIL feliratot 710-nek olvassa az fizesse is ki a drága szervízdíjat ha odaviszi a kocsit.
De persze ez komplex és tág téma.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90123) Tamoo válasza Kiskokó (#90122) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerinted az rendben van, hogy aki nem ért hozzá azt át kell verni, le kell húzni? :F Mert itt nem a szaktudást készültek megfizettetni.

[ Szerkesztve ]

(#90124) Snoop-y válasza Tamoo (#90123) üzenetére


Snoop-y
veterán

+1 Ez kb olyan ,hogy ha en nem ertek valamihez es beviszem a szervizbe a kocsit ram huznak egy komplett motorcseret pedig csak hulye voltam es nem tankoltam...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#90125) válasza Kiskokó (#90122) üzenetére



senior tag

:(

(#90126) Kiskokó válasza Tamoo (#90123) üzenetére


Kiskokó
veterán

Azt mondtam Valamilyen szinten rendben van! Persze nem a nettó hülyére vevésről beszélek.
Viszont cseppet sem meglepő, sajnos mai világban 10/9 esetben ez a jellemző.

Én úgy vagyok vele, hogy a szaktudást megfizetem ha kell. Attól hogy valakinek valami tök egyszerű/egyértelmű és a másik nem ért hozzá attól még nem lesz lehúzás.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90127) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Nappaliba szeretnék audio megoldást, alapvetően zenehallgatásra.
Meredek ötlet tudom, de szerintetek mennyire lehet racionális keretek között valami ilyen jellegű megoldást házilag készíteni?
Esetleg nem házi megoldás is szóba jöhet, a kérdés az ár.


Teszem azt keresek egy megfelelő stereo hangfalat, ami fából van, és azt bevonom, vékony dekor betonréteggel, azt csiszolom, lakkozom. Tapasztalat valakinél?
Illetve a kérdés, hogy amennyiben sub is képbe kerülne, annál ez hogy viselkedhet?
Hangzásban, tartósságban...
Köszi előre is. :) - meg el is hajthattok vele a fenébe. :)

[ Szerkesztve ]

(#90128) perempe válasza cOxeR (#90127) üzenetére


perempe
addikt

[link]
ez hasonló hangszórókból áll, nem egy érzékeny hangsugárzó.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#90129) Ribi válasza perempe (#90128) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem itt nem a kinézet, hanem a betonság a lényeg.
Beton és a fa meg szerintem hő és pára szempontból sem szereti annyira egymást hosszútávon.
Illetve a vékony beton nagyon törékeny.
Az az érzésem nem véletlen nem csinálnak sokan beton hangfalakat. Ja meg retek nehéz :D

(#90130) salesman válasza cOxeR (#90127) üzenetére


salesman
őstag

Zsalukő + szélessávú hangszóró kombinációt el tudok képzelni, fa front és hátlappal.
[link]
[link]

Bár én nem vágnék bele, a Te körülményeidet pedig nem ismerem.

Türűűűdrááá!

(#90131) cOxeR válasza Ribi (#90129) üzenetére


cOxeR
Ármester

Kivételesen a kinézet a lényeg, hogy a nappali környezetébe a leginkabb passzoljon.
Ezért is írtam a látszó beton bevonatot.

A zsalukő verziót én is láttam, de inkább az lenne a megközelítés, hogy egy “gyári” fa hangfal pár és annak a bevonatozása.

Összkép miatt: (fehér, szurke, minimális barna, és fekete térelemek.

[ Szerkesztve ]

(#90132) Ribi válasza cOxeR (#90131) üzenetére


Ribi
nagyúr

Rosszul fogalmaztam, mert a 2 hangfal kinézete egyezett meg nagyon és ezért írtam a kinézetet. De gondolom nem az a lényeg, hogy a hangfal formája milyen, hanem hogy betonkinézetű legyen.
Én nem fűznék hozzá sok reményt, mert mint írtam a vékony beton nagyon könnyen lejön a fáról. Nagyon eltérő anyagok. Szerintem. És a megvalósítás sem hangzik túl egyszerűnek. Inkább megoldás lehet egy beton kinézetű fólia a hangfalra. Az rajta is marad és valószínű van elég sok színben. Vagy akár valami dizájnos tapétát is rányomhatsz extrém esetben.

[ Szerkesztve ]

(#90133) cOxeR válasza Ribi (#90132) üzenetére


cOxeR
Ármester

Értelek, az a helyzet, hogy maga a felület is tetszik, ezeket a fóliázott dolgokat alapból nem csipem.
Viszont a funkcionalitás fontosabb mint a design, szóval ha nem találok akkor egy sima letisztult fehér szurke irányba is el tudok menni.

(#90134) sony309 válasza cOxeR (#90131) üzenetére


sony309
őstag

Fóliázás nem lehet megoldás?

S3x, hifi & rock and roll

(#90135) Dorian válasza cOxeR (#90131) üzenetére


Dorian
félisten

Ez felejtős. Ha pedig a szoba is csupa kemény, sík felületből áll, akkor kb. mindegy milyen a hangfal, semmi nem fog jól szólni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#90136) salesman válasza cOxeR (#90133) üzenetére


salesman
őstag

[link]

Türűűűdrááá!

(#90137) dgyuri0123 válasza korpicschess (#90116) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sajnos a NAD-ok manapság nem a megbízhatóság mintaképei, ha elektronikáról van szó, nem mondjuk egy fejhallgatóról.

A Totelnek van komoly szakmai háttere/tapasztalata/kapcsolata NAD-hoz és általában tudják is, hol lakik a hiba forrása, de nem olcsók, annyi biztos. Nekem szerencsére garanciában javítottak...

"csak a zene van"

(#90138) fererencz89 válasza cOxeR (#90133) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Biztos van többféle hasonló termék:
LINK

Nem szotkam hibázni.

(#90139) cOxeR válasza Dorian (#90135) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen a tér amúgy is okoz fejtörést, mert ~50m2, alul kőburkolat van, nagy a belmagasság,van benne egy 50cm-es szinteltolás, cserébe két oldal szinte végig üveg, egyedül a mennyezet az ami hangzás miatt segítség, hiszen az teljesen fa. Ráadásul egy hosszú folyosóból nyílik, ami nem lesz elválasztva.
A hangzás ebben a térben kicsit veszett fejsze nyele, és akkor még jön az anyag használat, hogy könnyű legyen a dolog, valamint egy adott fal mentén tudom csak elhelyezni.

sony309
Fólia nem jön be.

fererencz89
Ezeket meglesem, a festék legalább rugalmasabb, mint a beton.

[ Szerkesztve ]

(#90140) Kiskokó válasza cOxeR (#90131) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nálam a nappaliban végül beton hatású tapéta lett.
Az nem jöhet szóba? Vagy fóliázás?

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90141) sicc33 válasza Kiskokó (#90122) üzenetére


sicc33
aktív tag

Az Onkyo házimozi erősítőmet a közelmúltban javítani kellett. Én a sekon kft.-hez vittem. Sportoltak rajta rendesen, de megoldották. Már úgy volt, hogy felejtős és elhozom. Aztán csörög a telefon, hogy beugrott neki még egy lehetséges hiba és az volt. A teljes átvizsgálás hangerő poti egy táp javítás teljes HDMI panel kondi csere 22 e. volt számlásan.

(#90142) Kiskokó válasza sicc33 (#90141) üzenetére


Kiskokó
veterán

Szerintem ez tök reális ár nem ?

Ugye az előző CA Minx amit vettem zúgott. A tulaj vissza vette, aztán később írta hogy ahol vette a hifi szalonban 13 ezer ftért csinálták meg.
Szerintem ez tök korrekt ár, mégha kitudja hogy csak pár ezerért cseréltek pár kondit akkor is.

Én úgy vagyok vele, hogy mindenki csinálja azt amihez ért. Ha én kezdek bele úgyse lesz tökéletes.
Addig meg megkeresem azt a pénzt amíg mondjuk egy pár órás javítást megcsinálnék én magam 1 nap alatt..

(persze ettől függetlenül szeretek barkácsolni stb stb, de például akkor se cserélem le az olajat magamnak a kocsiban ha megtudom csinálni.)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90143) Joshi válasza Kiskokó (#90140) üzenetére


Joshi
titán

Nekem meg az egész lakás valódi beton. :Y Aki akar cserélhet velem. :DD

(#90144) Kiskokó válasza Joshi (#90143) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ebben is van és képzeld még vas is de több a tégla azért :DDD

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90145) korpicschess válasza sicc33 (#90141) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi mégegyszer a véleményeket. Totel azt írta, hogy ez nem kijelző, hanem vezérlés hiba, nem értenek hozzá.
A lehúzós sztori nem tette őket szimpatikussá, meg ez a komment sem. Mindenesetre kértem a NAD supporttól régebbi FW-t, azzal is kipróbálnám, van-e probléma, meg újrarakom majd a mostanit is.
Reggel írtam a Sekon-nak is már, mert ők a hivatalos NAD szerviz.

Még pár hónap mire költözöm, lehet addig mindkét erősítőt megtartom, vagy amúgy is. A NADban nagyon jó, hogy távirányítóról is nagyon finoman állítható a hangerő, a TEAC-nál a motor miatt ez kevésbé van így. A poti jópofa, de inkább rossz, hogy analóg, mintsem digitális a hangerőállítás. Teac mélyei jobbnak tűnnek talán, erősebb, az erőtartalék is több benne. A Teac távirányítóról nem kapcsolható ki/be. Azon van analóg bemenet, bár arra nekem nem igazán van szükségem.
Aztán majd egy sokkal nagyobb szobában lehet, hogy totál máshogy fognak szólni a hangfalak (KEF R100, ezzel ki is tartanék, mert a design végtelenül tetszik, esetleg R300-ra updrage-elnék.). Hálózati funkciókat annyira nem tudom kihasználni a NAD-ban, mert a Spotify connectet leállították, de legalább TV-ken megmaradt.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#90146) Ribi válasza cOxeR (#90133) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni, de kb. minden hangfal fóliázott. :U

(#90147) migabi24 válasza Ribi (#90146) üzenetére


migabi24
nagyúr

Azért ez nem egészen így van😁

(#90148) Ribi válasza migabi24 (#90147) üzenetére


Ribi
nagyúr

Oké nem mind, de ha végigpörgetsz egy itthoni bolt kínálatot, akkor jó ha 1-2 van ami natúr.

(#90149) nihil41 válasza stultus78 (#90113) üzenetére


nihil41
tag

Nyilván nekem tetszik, ezért mertem ajánlani. A Te igényeidet nem ismerhetem. Rock/metál zenét is úgy hallgatom a cuccon, hogy az erősítő source direct módban van, vagyis az összes hangszínszabályzó ki van rajta kapcsolva. Így is lehet vele döngetni, de tényleg az lenne a legjobb, ha meg tudnád hallgatni.

(#90150) Snoop-y válasza migabi24 (#90147) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az egyik kiszemeltem pl marvany boritasu volt :D Sajna el kellett engednem mert asszonynak nem tetszett :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.