Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90451) Dorian


Dorian
félisten

Hagyjuk már ezt a baromságot, hogy egy - tegyük fel 320-as - mp3-nál a flac "nagyságrendekkel" jobb. 100x, 1000x jobb? :DDD Amikor egy 10/10-es ABX tesztet sem tud a legtöbb hifista összehozni... ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#90452) Tamoo válasza Dorian (#90451) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Több százezres fejhallgatós láncon se. Tisztelet a kivételnek aki ki tud szúrni valami apró részletet ahol van pici különbség. Normál zenehallgatáskor erre viszont esély sincs.
Aki ezt nem ismeri el az egyrészről szemellenzős másrészről sosem csinált ABX tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#90453) fehér_ember válasza Dorian (#90451) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szerintem nyugodtan mondhattad volna hogy az emberek több mint 90%-a. Ráadást nem is kell annak az mp3-nak 320-asnak lennie. De aki nem hiszi nyugodtan tesztelje saját magát. Vegyen elő egy flac fájlt és csináljon belőle mp3-mat is. Ezek után meg szedje le mondjuk a foobar-hoz az "ABX Comparator"-t és teszteljen. Nekem suhanc koromban is jó volt már egy 192-es mp3 is a cd-hez mérten (igaz rosszabb hangrendszeren), úgyhogy nálam nem okozott traumát a szembesülés azzal hogy tényleg nem is gáz az mp3.
Az felvétel minősége ami igazán számít. Persze amúgy valóban jobb egy tömörítetlen fájl, de nekem pl. elsősorban a "hosszabb/kellemesebb hallgathatóság"-ban jön le, annak ellenére hogy az internetes összehasonlító tesztek meg nem könnyen de sikerülni szoktak (ami ugye meg sántít; de biztos meg van annak is az oka/célja ;] ).

[ Szerkesztve ]

(#90454) salesman válasza Dorian (#90451) üzenetére


salesman
őstag

Akkor hallgass MP3-at, én maradok a flacnál. Hol itt a probléma?

Türűűűdrááá!

(#90455) Tamoo válasza fehér_ember (#90453) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hallanak egy sz@r 128-160kbps-eset vagy egy kamu felkonvertáltat és leírják a technológiát, pedig ennek a minősége nagyon messze van egy veszteségmentes állományból konvertált 320kbps-eshez képest.

De igény esetén szívesen csinálok egy 128kbps-es mp3-ból konvertált flac-et a flac sznoboknak. ;] Akkor melyik lesz a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#90456) dgyuri0123 válasza Tamoo (#90455) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Csak azt nem értem, hogy minek/kinek találták ki a hi-res anyagokat, ha az MP3 is tökéletes. ;)

"csak a zene van"

(#90457) Pazolini válasza dgyuri0123 (#90456) üzenetére


Pazolini
senior tag

A különbség komolyabb rendszeren és szar forrásból leszedett mp3 esetében nyilvánvaló.
Amúgy a hallgathatóság egy fontos faktor, de az nem ABX teszten fog kiderülni, és csak akkor érdekes a dolog, ha a rendszer képes megmutatni a forrás hiányosságait.
A felkonvertált FLAC nem lehet jobb mint a forrás MP3, de egy CD-ről vagy LP-ről rippelt/digitalizált FLAC biztosan.

(#90458) Tamoo válasza dgyuri0123 (#90456) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Maximalistáknak". Nem arról van szó, hogy nem lehet jobb a flac, hanem arról hogy az mp3 sem rossz. Főleg nem annyira ahogy egyesek beállítják.

[ Szerkesztve ]

(#90459) HUNNIA1920 válasza axwel18 (#90432) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Mindenképpen kell a beépített DAC, BT, kutya f*sza egybe készülék?
Csak mert ha nem és szóba jöhet használt erősítő, használtan sokkal jobbat is találsz. Én egy régebbi Luxman vagy Sansui erősítőt néznék, más szint, mint ez a mai 100-200eFt-os kategória.

Az általad megjelöltek közül én az SV-400-ast választanám, bár a Vincent-ek hangja inkább lágyabb, kemény rockra nem a legalkalmasabb.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#90460) ctrlaltdel13 válasza Tamoo (#90452) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én stream-en halgatom a zenét.
Családnak spotify, nekem tidal hifi.
Az mitől van hogy a Tidal sokkal szebben szól mint társa???
A család kiválogatja a zenéket spotin, megvárják míg haza érek és kikerestetik velem Tidalon, és úgy halgatjuk.

Sokkal szembe tűnőbb a különbség, mint bármi más kacat cseréje a láncba iktatva.

(#90461) MasterMark válasza ctrlaltdel13 (#90460) üzenetére


MasterMark
titán

Azért mert Spotify-on szarrá van tömörítve?

Switch Tax

(#90462) Tamoo válasza ctrlaltdel13 (#90460) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tidal jobb minőség, de nem próbáltam, spotify tömörített. Spotify-ból gondolom azért a prémiumot említed, mert anélkül tényleg nagyon gyenge.
De eleve a lejátszóprogramok hangja közt is van különbség, szóval a minőségen túl még a sw is beleszólhat némileg.

[ Szerkesztve ]

(#90463) Ribi válasza dgyuri0123 (#90456) üzenetére


Ribi
nagyúr

F1-es autón is észreveszi az F1-es pilóta, ha állítanak 2 fokot a bal első harmadik flepnin. Az emberek maradék ha nem lenne ott a flepni sem venné észre. Sőt a normál autókon sincs flepni és értelme sincs. Szóval az emberek nagyrész észre sem venné és nem is érdekli ha mp3-at hallgat, de az még kevésbé hogy nem 96k-s flacot és csak 44.1-et. Lehet ezt fokozni akármeddig ki hol vesz észre különbséget. És ha egyáltalán nagyon odafigyelve meg is tudná állapítani, zenehallgatás közben pont ugyan úgy leszarná. Amikor az egész már átmegy "kütyüzésbe" az már nem zenehallgatás. Emberek pedig zene miatt hallgatják a zenét, nem az eszköz hangjáért. /troll on: Csak sajnos fel kell nőni, hogy ne a kütyü legyen a fő szempont. /troll off. Másrészről az mondja ezt aki süket (mint én :U ). Fel kell nőni, hogy be mert vallani nem hallod a különbséget.

(#90464) axwel18 válasza HUNNIA1920 (#90459) üzenetére


axwel18
senior tag

Értem. Használtan találtam egy Arcam A19-et. Az esetleg?
Bár digitális bemenet kellene, meg a pre out mert egy aktív szubot akarok rákötni.

[ Szerkesztve ]

(#90465) Snoop-y válasza dgyuri0123 (#90456) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam idiotak. Plane mikor Metallicat is hallgatnak sot Metallica koncertet, nem is hallani a zenet a zajtol ;)

;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#90466) fehér_ember válasza Tamoo (#90462) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szerintem esélyes hogy nem a Spotify Prémiumról van szó.
Amúgy meg 1500Ft-tal drágább a családi Tidal (+5fő) mint az 1 személyes.

Amikor én próbálgattam hasonlítgatni (zeneszámok alatt oda-vissza váltogatva) különbségeket felfedezni a Tidalt Hifi meg a Spotify Premium hangminősége között, nem igazán tudtam egyértelműen dűlőre jutni.
Viszont amikor meg esténként pc-zés (pl. pókerezés) mellett fejessel csak úgy simán (nem odafigyelősen, háttérzenének) hallgattam, akkor valahogy végül mégis mindig inkább a Tidal mellett kötöttem ki.

[ Szerkesztve ]

(#90468) Joshi válasza Tamoo (#90455) üzenetére


Joshi
titán

Az mp3-al ott van a gond, hogy ahány feltöltés annyi verzió. Gyakorlatilag nem az van hogy ok akkor leszedek egy mp3-as releaset és hátradőlök, hanem úgy kell vadászni a jó minőséget. Ellenben a lossless-el az tényleg jó.

(#90469) dgyuri0123 válasza Snoop-y (#90465) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hja... nevetséges.. :D

Komolyabbra fordítva a szót, mióta be került a rendszerembe a Proac, azóta pl. Ozzy Osbourne; Down to Earth c. albuma már "hallgatható", nem csak brummog szomorúan, mint az előző dobozommal tette. Szóval igen, egy hangsugárzón rengeteg múlik, talán több is, mint a lánc egyéb elemein, ha szabad kissé túlzásba esnem ezzel kapcsolatban.

(#90463) Ribi: Egyértelmű, hogy zenét hallgatunk, nem pedig elemzünk és közben fanyalgunk. De ha lehet, én nem szorgalmazom az MP3-at, mert nem sajnálom azt a pár MB plusz tárhelyet egy FLAC számára. Ha nincs más, jó a 320-as MP3 is, de ha lehet elkerülöm..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#90470) Tamoo válasza Joshi (#90468) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Így van, de nem az mp3 korláta miatt rossz ami rossz.
Amiből tehetem én is veszteségmenteset gyűjtök be.

[ Szerkesztve ]

(#90471) Polllen válasza salesman (#90454) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ott, hogy meg kell mondani a frankót. Az nem állapot, hogy ha szerinte kicsi a különbség, akkor azt te másképpen érzékeld, értékeld. Az ő véleménye szabvány.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#90472) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Nekem akkor tűnt fel nagyon a forrásanyag minőségének jelentősége, amikor rendszert fejlesztettem.
Egy felsőbb kategóriás HM erősítő, használtan ~100e Ft-os frontok, 10e-s hangfalkábel, PC-ről HDMI-n jött a zene.

Mielőtt demózni indultam az új hangfalak vásárlása előtt, kiválogattam otthon egy playlistbe azokat a zenéket, amiket jól ismertem és , kellően változatosnak és jó minőségűnek gondoltam.

A kiválasztott zenék egy részét egy magasabb kategóriás (2 hangfal+kábel+erősítő+streamer ára úgy 2,5M) rendszerben hallgatva elképesztő döbbenet fogott el, hogy pár szám mennyire lapos, mennyire zajos és hogy nincs semmi térérzete, miközben néhány másik brilliánsan szól, soha nem hallott apróságokkal van tele, és gyakorlatilag velem él a zene.

Ugyan a lenti vita a Spotify vs Tidalról szól, de nekem itt az tűnt fel, hogy Tidalon sem mindegy, hogy mit hallgatunk, mert hiába a FLAC, ha az eredeti masterelt anyag (vagy legalábbis amit a Tidal megkapott) is gyatra minőségű, így egy jó rendszerben egyáltalán nem szól szépen, idegesítő, zajos, lapos, térhiányos. Mindez úgy, hogy az előző amúgy jónak gondolt rendszeremen ezekből semmit nem hallottam.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#90473) Dorian válasza Mosqu!to (#90472) üzenetére


Dorian
félisten

Így van, a felvétel és master minősége sokkal lényegesebb, mint az, hogy jó mp3 vagy flac a formátum.
De még ott sem beszélhetünk "nagyságrendekről"

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#90474) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy problémás kérdésem. Tudtok olyan multifunkciós távirányított ami egy Technics SE-CA1060-nal működne és a két háttérsugárzót lehet vele állítani? Mivel ennél a típusnál minden eddigi keresés szerint a távirányítóval kellene de az nekünk nincs és alig találok ha van is 50-60font ebayen nagyon tré állapotban. (Mondjuk eladó leírásra kell hagyatkozzak nem találom a gyári pontos cikk számát. :( )

Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#90475) dgyuri0123 válasza Dorian (#90473) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Adott egy koncertfilm, amin van mondjuk 1500kbps-es DTS sáv és van PCM sztereó. Na most, nálam bármikor jobb volt és jobb ma is a PCM sztereó hangsáv ugyanannál az anyagnál. Ne forrásokat hasonlíts össze, hanem egy adott forrást, amin többféle hangsáv található és máris kézzelfogható lesz az eredmény. Csak azt ne találd ki, hogy az egyes hangsávokat más és más módszerrel rögzítették és keverték... :)

De, gyártottam magamnak (Easy CD-DA Extractor-al) saját forrásból pár tucat MP3-at telefonos, autós zenehallgatáshoz és bizony (én) nem sírom vissza "nagy láncon" az MP3 hangját. Nem mondom, hogy hallgathatatlan, de egyértelműen visszalépés az FLAC verzióhoz képest.

"csak a zene van"

(#90476) Dorian válasza dgyuri0123 (#90475) üzenetére


Dorian
félisten

Számos oka lehet annak, hogy a sztereó hangsáv nálad jobb, mint a többsávos.

A (#90473)-as hsz-ban nem ugyanannak a hanganyagnak a különböző keveréseiről beszéltem, hanem hogy különböző hanganyagok esetében a felvétel és master elkészítésének minősége sokkal lényegesebb hangminőségbeli eltérést ad, annál, hogy a felvételeket jó minőségben tömörített vagy tömörítetlen formátumban hallgatjuk.

Természetesen nem állítottam, hogy nincs különbség - hiszen tényszerűen van -, hanem azt, hogy ezt a különbséget zenehallgatás közben nemigen vesszük észre. De még teszt-üzemmódban sem, hiszen ha nem így lenne, számodra mi sem lenne egyszerűbb, mint bedobálnod ide 10-20 10/10-re sikerült ABX tesztet ;)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#90477) shalafi66 válasza ozzy711 (#90447) üzenetére


shalafi66
veterán

:) Nagyon szívesen. Ezek azért elégé feketén-fehéren leírható, létező dolgok. :) Új, mert más nem tudta/írta. Releváns, mert a témához kapcsolódik. És megoldással szolgál, ha a kérdező követi a jelzett utat. :)
És Nagyon köszönöm a kedves figyelmedet, hiszen korábban is leírhattad volna ugyanezt, de te, épp engem tüntettél ki ezzel. :) Igazán jó tudni, hogy lehet számítani a fórumozókra még.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#90478) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha valakit érdekel, most amúgy akciós a spotify 3 hónapra ...

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#90479) Joshi válasza Tamoo (#90470) üzenetére


Joshi
titán

Aztán a Lossless is lehet kutyaütő, mert ha valaki egy kalóz CD-ről rippelt akkor ott lehetnek gondok. ;]

(#90480) Tamoo válasza dgyuri0123 (#90475) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az 1500kbps-en hat csatorna osztozik. De lehet azért volt jobb a sztereó hangsáv mert sztereó rendszeren hallgattad. ;]

(#90481) dgyuri0123 válasza Tamoo (#90480) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mondjuk hogy 5 csatorna, LFE-t nem kéne belevenni, mert oda elég a 128 kbps is. :) És akkor ott is vagyunk a 320-as MP3-nál.

"csak a zene van"

(#90482) HUNNIA1920 válasza axwel18 (#90464) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ki kell próbálni, bár amit én találtam használtan, ott pont azt írják, hogy Canton hangfalhoz nem passzol.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#90483) Tamoo válasza dgyuri0123 (#90481) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én van amelyiknél a dts-t hallom jobbnak de van ahol a kétcsatornás a jobb. Keverése válogatja, illetve hogy mire fektettek hangsúlyt. Van amelyiknél nemigazán használják a hátsókat, van ahol túlzásba viszik. Van ahol a centerre keverik az éneket, van ahol inkább "sztereószerűen" szétdobják a front szekcióra. Hogy ebből neked a sw mit rak össze két csatornára az is érdekes dolog. De belemagyarázhatsz mp3-flac témában amit gondolsz, nekem8. :)

[ Szerkesztve ]

(#90484) nLali válasza OPiiPO (#90449) üzenetére


nLali
senior tag

Érdemes. Hátha sikerül még egy segítő szándékú tagot leszoktatni a fórumról

(#90485) dgyuri0123 válasza Tamoo (#90483) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem térről beszélek, vagy színpadról, hanem arról hogy PCM sztereóban a zene természetesebb. Ennek semmi köze a keveréshez. De nekem is 8 hogy szerinted semmi különbség MP3 és FLAC között. ;]

Ha nem akarod magad becsapni, akkor állíts mindent sztereóra, úgy hallgasd meg, ne sok csatornában, így nem fog félrevezetni amit hallasz. A DTS sok esetben (jellemzően) bumfordi, erőszakos, darabos, míg a PCM sztereó már-már olyan, mintha CD-t hallgatnál.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#90486) Tamoo válasza dgyuri0123 (#90485) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ki mondta hogy semmi.

(#90487) dgyuri0123 válasza Tamoo (#90486) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja ? Akkor mi a kérdés? ;]

Nekem az MP3 olyan, mint anno a kazetta volt. El lehet hallgatni... de semmi több. Erre nem építenék komoly zenei állományt, csak ha nincs más formában, de attól sem lesz jobb, csak épp ez van...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#90488) Kiskokó válasza Tamoo (#90486) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ez megy mindig. Mond az ember valamit de teljesen máshogy értelmezik, mintha el se olvasnák :D

Nálam élőben van mindig ez, bárkinek megemlítek bármit, hogy "talán ez meg az" vagy "majd meglátom" és akkor a végén meg úgy állnak hozzá mintha bármit is megígértem volna XD

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90489) öhhöm


öhhöm
kezdő

Sziasztok! Ez a hangsugárzó pár szerintetek milyen hangminőséggel bír? Ismeri valaki ezt a típust a Quadral-tól? Vajon megéri az árát?

https://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/Quadral_Sonologue_Status_10_90982367.htm

öhhöm

(#90490) #10726912 válasza dgyuri0123 (#90448) üzenetére


#10726912
törölt tag

Hallottam róla, még nem teszteltem, kipróbálom majd, fiamnak win18 van már a gépen... ;] :DDD De legalább 10.
Az MP3-FLAC-DSD különbségről annyit szeretnék szólni, hogy a másodlagos rendszeremen hallgatva zenéket(ment youtube-ról, Mp3 180-32 felbontásban, FLAC 900 körül, DSD 2700 körül) mindenkinek a DSD tetszett a legjobban, s ez zenétől független volt, illetve a youtube-n a kedvenceiket rakattam be, és még hangszínezéssel is próbáltam az ő szájízük szerint beállítani a hangot...a DSD, FLAC pedig pure direkt módban volt hallgatva. 4-5 emberrel hallgattattam meg. Ezek az emberek azt sem tudták, miről beszélek, nem ismerik a formátumokat. Nem az MP3 tetszett nekik.

(#90491) fehér_ember válasza öhhöm (#90489) üzenetére


fehér_ember
addikt

ilyen kis vackok nem fognak előrelépést hozni (legalábbbis eleget biztos nem), ne oldalra lépegess inkább nézzél legalább valami nagymonitort de méginkább álló dobozt. 25m² nem kevés, oda mehet akár jó nagy is.

Amúgy meg használtd a link gombot. Beilleszted a címet --> OK --> és átírod a kékkel kijelölt [link] feliratot (elnevezed valaminek), de akár úgy is hagyhatod.

[ Szerkesztve ]

(#90492) öhhöm válasza fehér_ember (#90491) üzenetére


öhhöm
kezdő

A jelenlegi dobozaimnak se a méretével van bajom... Ha ugyanez maradna, csak az említett hiba nélkül, én teljesen elégedett lennék vele. Köszi a tanácsot a linkeléssel kapcsolatban. Pontosan így akartam csinálni, csak lehet vak vagyok, mert én nem találtam az általad említett link gombot. De így már meglesz...

öhhöm

(#90493) fehér_ember válasza öhhöm (#90492) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha csak ennyiért; akkor esetleg Arcus TS 15 (24,5k)

(#90494) öhhöm válasza fehér_ember (#90493) üzenetére


öhhöm
kezdő

Köszönöm a tippet. Max. 70-80ezerig el tudnék menni. Ez ebben az árban milyen minőséget képvisel?

öhhöm

(#90495) Kiskokó válasza öhhöm (#90492) üzenetére


Kiskokó
veterán

Lefognak hurrogni, de ha tudsz próbálj ki egy sub-ot.
Szerintem lehet megoldaná a bajod.
Offba teszem én nagyon kezdő hifis vagyok :D Mondjuk úgy Laikus

Szerintem a doboz van túltolva, ennyit tud.
Nekem is ilyen a Monitor 100. Egy Ca Minx-el van hajtva cca 60W amíg szól addig szép meg elég jó de egy szint felett nagyon betorzít.
De hogy félen értelmesen szóljon 8ból +4.en van a mély kiemelés. Kell neki.
Itthon a Vincent minden közép és eszembe nem jutna hogy adni kéne rá bármit.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90496) fehér_ember válasza öhhöm (#90494) üzenetére


fehér_ember
addikt

Új dobozokat max hifishown szoktam hallani, de azok nem ilyen árkategóriák, tehát így nem tudok viszonyítani és a legutóbbin pl. a Fyne Audio-k nem voltak bekötve , tehát azokat sem halottam. Szerintem olcsón, megpróbálhatod az említett Arcust, de ha többet is áldoznál, akkor ezt az Infinity Reference 81 mkII-őt vedd 65k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#90498) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.

Felvetődött bennem egy kérdés.
Szerintetek, kizárólag streamelt zenei forráshoz, érdemes lenne bővíteni a rendszerem?
Jelenleg x4300h ami a dac, egy egyedi építésű 7 csatis végfok az erő, rca- val összekötve.
Viszont van a végfokon 7db szimmetrikus xlr bemenet, analóg módon kapcsolható(rca,xlr).
Lenne sztereón javulás egy hálózati lejátszó, vagy bármi más beiktatásával?

(#90499) Patice válasza ctrlaltdel13 (#90498) üzenetére


Patice
nagyúr

Hálózati lejátszóból is vannak olcsóbbak, szerényebb DAC-kal, meg persze drágábbak távval előfokkal, hangerőszabályzással, XLR kimenettel.

MIlyen stream-ről lenne szó?

Egybe készülékre lenne szükséged, vagy lehet külön streamer és DAC?

Minderre mennyit szánnál?

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#90500) dgyuri0123 válasza #10726912 (#90490) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja, a DSD. Szeretem Diana Krall-t, de általában el van szúrva a lemezeinek minősége. Agyon kompresszált "vacakok". Na most a Párizsi koncertje megvan SACD-n 12000 kbps-es verzióban és azt kell mondjam, sokkal több van benne, mint a "mezei" CD kiadványban. A zene egésze teljesen megváltozik. Megjelennek részletek, megnő a dinamika, testesebb, artikuláltabb hangszer és énekhangok jellemzik. Ugyanez MP3 320 kbps-el összepréselt hangok, nyomorult hangzás, unalmas, szánalmas dinamika... háát, ennyi részemről az MP3...

Nem teljesen idevaló, de ismét leírom egy régi/új tapasztalatomat hangsugárzó elhelyezéssel kapcsolatban.. Adott egy 6x4-es szoba, ahol a hosszabb falon állnak a dobozok és adott egy Proac Studio 148, ami eddig a Triangle Antal 202 helyén zenélt, úgy 3.2 m-es oldaltávolságra egymástól. Hallgatási pozíció a szembe-falon kb 2m távolságban a hangfalak síkjától. Nem is volt ezzel az elhelyezéssel gond, hiszen a Triangle is itt állt vagy 10 évig...korábban nem. Nos, gondoltam egyet és 1.2 méterrel közelebb raktam őket egymáshoz, mert optikailag így jobban tetszett. Háát, nem kellett volna, de ez elsőre fel sem tűnt, mert kevés zenét hallgattam odaülősen. Szóval ez a bázis távolság csökkenés azt hozta magával, hogy jókora dinamikát veszítettem és jókorát veszítettem a térből is. A basszus tartomány vékonyka lett, az "aura", ami eddig körbeölelt, teljesen eltűnt és a színpad is megsemmisült. Csak úgy céltalanul szólt a zene a dobozokból, 0 élvezeti faktorral... egyedüliként a fantomcenter hatás maradt meg. Aztán eszembe jutott, hogy korábban a Triangle is pont így/itt vérzett el és akkor még nem tudtam pontosan, mi lehet az oka a gyenge hangzásnak... háát, ez volt. Tehát, akinek nem inge...mert tudja miről beszélek, annak ez semmitmondó lehet, azonban akik hasonló cipőben járnak, próbáljanak változtatni a hangfalak elhelyezésén, mert sokkal több múlik rajta, mint azt sokan gondolnák.

Anno az Audiophile Szalonban hallgattam meg a Proac-okat, ugyanilyen közeli elhelyezéssel egymástól és pont ugyanezt tapasztaltam ott is, hogy 0 tér, 0 aura nem volt. Csak reméltem, hogy otthon nem ez a "kép" fogad, amely kétségemre rá is erősített a szalonban az eladó, mondván: "ez stúdió hangfal, mint a neve alapján is tudni lehet, tehát sosem lesz nagy tere, inkább a pontosság jellemző rá" ... Ennek ellenére bevállaltam hogy hazaviszem, mert nem igazán hittem neki. Nos, jókora ostobaságot mondott a "szakember", mert nagyobb tere van egyébként, mint a Trianlge-nek volt, ami nem a Poroszos precizitásáról híres, hanem a könnyed, légies megszólalásról.

Szóval, elhelyezéssel rengeteget lehet profitálni (vagy bukni) már azzal is, ha "csak" teret adunk a dobozoknak.

Elnézést attól, aki unatkozott, míg olvasta a szösszenetemet. :)

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.