Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89951) PuMbA válasza Joshi (#89944) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen lemezjátszód van? :)

(#89952) Dorian válasza Joshi (#89949) üzenetére


Dorian
félisten

Hasonlót csináltattam. Lehet tölgyből, bükkből, én akácból. Olyan asztalost válassz, aki hifi-pontossággal képes legyártani, derékszögekre, élekre, milliméter szinten ügyelve.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#89953) Joshi válasza salesman (#89950) üzenetére


Joshi
titán

Én még nem teszteltem hogy az LP jobb vagy a FLAC verzió, ha ezen túl leszek akkor tudok érdemben nyilatkozni, addig nem. ;)

(#89954) perempe válasza Joshi (#89944) üzenetére


perempe
addikt

kedvelem, pár albumom is van Montytól, de belehallgattam a YouTube-on, és baromi ötlettelen. legutóbb hasonlót a Fourplay-re mondtam. mit ajánlanátok helyette?

mit mondanék ötletesnek? pl. Phase Dance (Metheny).

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#89955) Joshi válasza PuMbA (#89951) üzenetére


Joshi
titán

Dual CS435 Automatic. A gyári gagyi kábelt lecseréltem egy Neotech KHS-201A-OFC-re. Szerintem ezen a szinten ez teljesen jó.

(#89956) Joshi válasza Dorian (#89952) üzenetére


Joshi
titán

CNC minőségben lenne megmunkálva, azzal nem lenne gond. :N

(#89957) Joshi válasza perempe (#89954) üzenetére


Joshi
titán

Ne a youtubon hallgass bele, hanem szedd le a LOSSLESS verziót. ;)

(#89958) salesman válasza Joshi (#89955) üzenetére


salesman
őstag

És milyen hangszedőt használsz?

Türűűűdrááá!

(#89959) Joshi válasza salesman (#89958) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem a gyárit. :U

(#89960) Irmscher 353 válasza TomMusic (#89939) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Esetleg: Alr - bár többe kerül, mint amit megadtál keret, de szerintem áráért nemigen kapsz jobbat...

(#89961) TomMusic válasza Irmscher 353 (#89960) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi, de ez nagyon messzi van.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#89962) YceBear


YceBear
tag

Sziasztok,

Szeretnem a meglevo rendszeremet kicsit feljavitani es kis segitsege kene mit nezzek/hallgassak meg. Jelenlegi felalas NAD326,NAD516CD es castle knight 2 hangfalak. DAC szerepet TEAC UD-301 tolti be. Mivel koltozes is lesz ezert allo hangfalban gondolkodom. Amit keresek hosszan hallgathato zenei rendszer, ami jelenleginel tobb reszletet mutat meg de nem viszi tulzasba. Magasai tisztabbak es melyek sem folynak szet. Keret kb 400e. Hangfal, Erosito, cd. Hasznalt sem problema.

Koszonom

(#89963) Csacsa75


Csacsa75
csendes tag

Sziasztok!

Ezen két készülék közt hezitálik, bár csak sztereó lánc lesz.
Vakainek tapasztalata, ötlete?

Üdv

Csacsa

Yamaha RX-V775

Onkyo TX-8130

(#89964) PuMbA válasza Joshi (#89955) üzenetére


PuMbA
titán

Mennyiért szerezted? :) Gondolom jobb, mint egy mai 150k-s újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#89965) dgyuri0123 válasza Csacsa75 (#89963) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egyik sem "alkalmas" sztereóra. Helyette sokkal inkább egy RX V 2600. Igen kellemes két csatornában is és még marad egy csomó pénzed.

"csak a zene van"

(#89966) nLali válasza salesman (#89950) üzenetére


nLali
senior tag

Ez. Konkrétan ez, az általad linkelt videó indította el a hangyát. Tulajdonképpen lehet, hogy szükségem van szalagos magnóra és Daft Punk szalagra. Pislogás nélkül nézném végig, ahogy letekeri.

(#89967) Joshi válasza PuMbA (#89964) üzenetére


Joshi
titán

Nem olyan drágák ezek és van belőlük bőven, én 30k-ért vettem nagyon jó állapotban.

(#89968) pet3r


pet3r
csendes tag

Sziasztok!

A padláson találtam ezt a két B3010 HiFi hangdobozt :)

kép1

kép2

Egy MUSE M20 megfelelő választás lenne ezekhez?

Árban max 30 000 HUF-ra gondoltam.

A hangforrás egy Creative Sound Blaster Z hangkártya lenne.

[ Szerkesztve ]

(#89969) salesman válasza nLali (#89966) üzenetére


salesman
őstag

:R

Türűűűdrááá!

(#89970) virkir válasza pet3r (#89968) üzenetére


virkir
veterán

Hááát... ööö... inkább rakd ki a kuka mellé és reménykedj, hogy valami lomis arrajártában elviszi, mert a Fökefe ezt minimum veszélyes hulladéknak minősíti.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#89971) Degeczi válasza pet3r (#89968) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csak alakítsd át, mert anélkül bűnrossz.

(#89972) p76 válasza Degeczi (#89971) üzenetére


p76
senior tag

Valaki tud példát olyan régi cuccra ami nagyon jó hangminőséget produkált és rá volt írva hogy HIFI?
Vagy azokra eleve nem kellett ráírni mert alapjában azok voltak? :))

(#89973) pet3r válasza virkir (#89970) üzenetére


pet3r
csendes tag

Szia!

Amikor meghallgattam őket arra jutottam, hogy bulikra jók lesznek.

A kérdés arra irányult inkább hogy elég lesz-e a linkelt erősítő hozzájuk.

(#89974) pet3r válasza Degeczi (#89971) üzenetére


pet3r
csendes tag

Nem értek a hangszórókhoz (meg az elektronikához sem).

Ezt úgy kell elképzelni, hogy kicserélem az ellenállásokat és a tekercseket a rajznak megfelelően, ami a linkelt cikkben van?

(#89975) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Aki szereti Barabás Lőrincet és Fábián Julit, annak figyelmébe ajánlom az "Eklektric" albumot. Mondjuk "Dóri" c. dal ízelítőnek ? Annak aki nem ismerné...

"csak a zene van"

(#89976) salesman


salesman
őstag

Egy kis délutáni zenehallgatás...

[link]

Türűűűdrááá!

(#89977) Joshi válasza dgyuri0123 (#89975) üzenetére


Joshi
titán

Lossless minőségben meghallgattam és egész jó, habár én speciel hosszú távon nehezen viselem az ilyen intenzív karakteres zenét. A jazznek több műfaja van, nekem a lágyabb, dallamosabb verziói tetszenek.

(#89978) PuMbA válasza Joshi (#89967) üzenetére


PuMbA
titán

Az tényleg elég olcsó, nem hittem volna :) Vajon szól úgy, mint egy digitalizált LP, amit olyan cuccal vettek fel, ahol csak a hangszedő 350k... igazából a lényeg talán az, hogy amiről nincs digitalizáció az szóljon.

[ Szerkesztve ]

(#89979) #01758976 válasza YceBear (#89962) üzenetére


#01758976
törölt tag

A mostani rendszered már nem gáz. A gáz az, hogy több mindent cserélnél a keretedből. Így a helyzeted olyan mint a „B” kategóriás ingatlant újítanál „A”+-ra, nem éri meg, túl nagy befektetést igényel. Nem cserélhetsz több komponenst te sem, mert nem lesz elég az előre. Talán ezért nem kaptál érdemleges választ. Ha nagyot lépnél felfelé az én javaslatom, TMP audió álló hangfala, úgy tudom ez 300K, a maradékodból pedig tuning, az ampnak,cdnek, esetleg hf kábel csere. Meg a szokásos hallgass, meg ami csak tudsz. A tmp dobozról, semleges, gyors, nagyon alkalmazkodó. Értem ez alatt, hogy azzal adsz neki karaktert, amit elé teszel, könnyű befolyásolni. Más alternatívát jelenlegi tapasztalataimmal nem mondanék.

[De.]

[2] és tuning a körítésnek.

[ Szerkesztve ]

(#89980) Joshi válasza PuMbA (#89978) üzenetére


Joshi
titán

Akitől vettem adott volna egy minőségibb Ortofon szedőt is +60k-ért. Nekem nem kellett, nem látom értelmét. Konkrétan két LP lemezem van ami az Abba Gold és a Duft Punk Discovery, és ezeknek meg van a LOSSLESS digitális verziója is. Egyértelműen kényelmesebb a digitális verzió, meg ugye ha felteszek egy lemezt abba nem lehet továbbléptetni, vagy belepörgetni. :DD

(#89981) YceBear válasza #01758976 (#89979) üzenetére


YceBear
tag

Koszonom. Kicsit pontositok mert nem voltam egyertelmu. DAC cseret meg nem tervezek igy marad vagy a TEAC vagy Pioneer N50A. Szoval "csak" hangfal cd es erosito. Talaltam Marantz PM15S1, SA15S1 parost 360K ert illletve neztem NAD356 -t kb 100 kornyeken, de akkor meg hagfal mindig keves ezert ugy latom elso korben hangfal csere lesz, de itt csak Dali Icon 6 MKII -t talaltam 250k ert. Tannoy -t meghallgatom mert meg sosem volt hozza szerencsem.

(#89982) fehér_ember válasza YceBear (#89981) üzenetére


fehér_ember
addikt

Olyanon nem gondolkoztál hogy százezer forintok helyett áldoznál mondjuk kemény 27k-t erre a már ajánlottra és lehet elégedett lennél a kapott hangzással.
Persze tudom hogy vannak akiknél szóba sem jöhetnek a régi és/vagy ódivatú tárgyak (ők persze nyugodtan tejelhetnek), de ha ez nem kizáró ok, akkor nem volna totál hülyeség. Ezeknek a minőségét abszolút nem tükrözi a mostani áruk.
Ha pl. ez az info nem áll nagyon távol a valóságtól, akkor belátható, hogy egy magyar dolgozónak minimum 7 havi nettó bérébe fájt volna. Így azért már más?
Vagy azt látod amit bizonyára sokan, hogy 27 ezerért egy ronda kockázatos használt szar.

[ Szerkesztve ]

(#89983) Joshi válasza fehér_ember (#89982) üzenetére


Joshi
titán

Én ezzel vitatkoznék. Egyrészt azért, mert egy hangszóró a 10/20/30 év alatt amortizálódik nem gyengén, ráadásul ennyi idő alatt nagyon sokat fejlődik a technika. Távol álljon tőlem hogy okoskodjak amihez nem igazán értek, de az tény hogy hosszabb távra lehet hogy érdemesebb kiadni kicsit több pénzt hangszóróra.

[ Szerkesztve ]

(#89984) fehér_ember válasza Joshi (#89983) üzenetére


fehér_ember
addikt

Vitatkozzál csak.A lényeg hogy a használtpiacnak köszönhetően manapság szerencsére már a csóróknak sem kell totál lemondania a HIFIzésről.

(#89985) #01758976 válasza YceBear (#89981) üzenetére


#01758976
törölt tag

A dacod jó is, azt ne cserèld, így èrtettem èn is.

(#89986) Joshi válasza fehér_ember (#89984) üzenetére


Joshi
titán

Ebben igazad van, én a nagyon régi cuccokra értettem. Én is használtan vettem sok cuccomat, persze csak néhány évesek voltak nem 10-20.

(#89987) dgyuri0123 válasza Joshi (#89986) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

15-20 évesen egy hangsugárzónak (elvileg) semmi baja nem lehet....ha "úgy" használták/tárolták. Egy-egy kivétellel még a hangszóró peremekkel sem kell foglalkozni, mert kevés olyan típus/gyártmány van, ami erre kényes volt. Volt egy ilyen TDL-em, úgy 15-16 éves korában adtam el (65e-ért) , de szerintem ma sincs semmi baja, pedig lehet már vagy 22-23 éves. És a "hangfal" gyártás (szerintem) nem fejlődik olyan ütemben mint az informatika, sőt... szintén szerintem, nem is feltétlenül jobbak az újabbak, mint a 20 évvel ezelőttiek, csak "csinosabbak/mutatósabbak", de attól még némelyik elég sz@r, még akkor is, ha félmilliónál is nagyobb összeg áll az árcédulájukon.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#89988) fererencz89 válasza Joshi (#89986) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Vannak azért 25+ éves dobozok, amiktől még sok-sok év működés elvárható. Ez annyiból is jó, hogy látod, már 25 éve nem ért el a perem, a membrán, akkor valószínűleg már nem is lesz lesz nagy gond vele (max valami filléres elektronikai alkatrésszel). Fejlődés tényleg van. Pl. sokkal kisebb méretekkel érnek el "jobb" basszust, részletezőbbek az újabb dobozok, de sokszor a zeneiség, hallgathatóság rovására "fejlesztenek"...

dgyuri0123: :K

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#89989) Alex91 válasza Joshi (#89986) üzenetére


Alex91
félisten

En is most csereltem a kb. 20 eves cuccot. En is par eves technikakat vettem, kvazi fel aron. Es adtam is el bagoert a regit.

A 10-20 eves cuccokkal az a gondom, hogy nem tudom, hogy mennyi a realis aruk. Mert lehet, amikor vettem/vettek ujonnan, akkor kvazi az akkori fizetesekhez merten draga volt, de most mennyi az annyi? Vettem mondjuk 20 eve 30 ezerert a hangfalat, az most mennyibe kerulne ujonnan? Es eladom 15k-ert, megszolgalta az arat, de lehet, hogy egy hasonlo tudasut most joval tobbe mernek.

Lattam, hogy kvazi regen draga AV erositoket bagoert adjak, mert lehet, hogy jol szol meg most is, csak nincs rajta HDMI, halozat, WiFi stb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89990) Pazolini válasza Joshi (#89949) üzenetére


Pazolini
senior tag

Az enyém is fa. Nem hi-fi, de masszív. A gyarmatokról = Koloniál. :)

(#89991) dgyuri0123 válasza Alex91 (#89989) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Lattam, hogy kvazi regen draga AV erositoket bagoert adjak, mert lehet, hogy jol szol meg most is, csak nincs rajta HDMI, halozat, WiFi stb..."

Ha meg van HDMI, az esetleg el is füstöl, vagy csak simán sokkal rosszabb a zenei minősége/képessége, mint egy 20 éves csúcs AVR-nek, amik még ma is lemossák a legújabb HDMI-s vasakat, töredék áron.

Egy Denon AVC (vagy kategóriatársai) még ma is kiváló hangminőséggel rendelkeznek akár sztereóban is. HD hangok hiányával meg ne foglalkozz, mert a DD, DTS is piszok jól tud szólni egy ilyen régi csúcs kombájnról...akár sokkal jobban, mint egy "milliós" modern AVR.

"csak a zene van"

(#89992) Alex91 válasza dgyuri0123 (#89991) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, de arra nem kotom ra az Apple Tv-met, nem kuldom ki AirPlay-en keresztul a telefonrol a zenet, nem fogom WiFi-n iranyitani, vagy Alexaval :).
Tudom, akinek csak a minoseg a lenyeg, az ezekre magasrol tesz, de van akinek ezek is fontosak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89993) Joshi válasza fererencz89 (#89988) üzenetére


Joshi
titán

"Fejlődés tényleg van. Pl. sokkal kisebb méretekkel érnek el "jobb" basszust, részletezőbbek az újabb dobozok, de sokszor a zeneiség, hallgathatóság rovására "fejlesztenek"..."
Pl amit vettem Dynaudio Emit M10 hihetetlenül jól szól, kétlem hogy ekkora méretű doboz így szólt volna 20 évvel ezelőtt. Ráadásul olyan mintha lemezből lenne nem is fából van. Persze az tény hogy régen is voltak prémium cuccok, de azért van fejlődés. Meg aztán egyre több gyártó is van.

(#89994) fehér_ember válasza Alex91 (#89992) üzenetére


fehér_ember
addikt

Vannak ilyen célra külön eszközök: hdmi spdif átalakító, médiaboxok ...stb. Szóval ez csak kifogás.
De engem egyáltalán nem zavar hogy olcsón eladogatják a régi jó dolgaikat az emberek és az sem hogy ezekre nem is mindig csapnak le mások azonnal. Szóval kellenek az ilyen új eszköz kedvelők is :K ;)

(#89995) dgyuri0123 válasza Alex91 (#89992) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bizony, kinek mi fontosabb... ;)

De... én sztereózok és mindent "fontosat" mobillal, vagy saját távval vezérlek.
Nem kell ehhez HDMI.

(#89993) Joshi: Mert Proac Tablette-et nem hallottál még... ;) 40 éve van gyártásban, persze némileg mindig módosítják, de alapvetően a legelső széria is mocsok jól szólt 1979-ben.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#89996) Degeczi válasza fehér_ember (#89994) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem csak kifogás: a TV-ken többnyire csak 2 HDMI bemenet van, esetleg 3, míg HDMI jelforrás ennek simán a duplája is előfordulhat, ezért házimozi erősítőn manapság tényleg sokaknak fontos, h az kezelje ezt.

(#89997) fehér_ember válasza Degeczi (#89996) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem tv-ből van optikain visszavezetve a hang az erősítőbe ha esetleg épp arra lene szükség a tv-be csatlakoztatott hdmi-s eszközök esetén, bár szerintem minden van külön spdif hangkimenet is.
Amit jobban el tudok inkább fogadni az új avr-ekre való hivatkozásként az a bemérőmikrofonozás. Mert az tényleg tud javítani a hagnzásukon; zenénél és filmnél egyaránt. Persze egy komoly régi vasnál a zenei produkció alapból jobb, de azért mozinál bizony nekem is hiányzik az a plusz amit a bemérőrendszer hozzá tud adni a térélményhez.
Egyébként HDMI switch-csel lehet orvosolni a kevés hdmi bemenet problémát.

(#89998) Degeczi válasza fehér_ember (#89997) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Switch nem vmi jó, hiszen az kézzel átkapcsolós, így automatizálni nem tudom. Reggelente pl. a vezérlő központom bekapcsolja a házimozi erősítőt, átrakja a kimenetét a hálószobai hangszórókra, bemenetnek a médiajátékost választja ki, és azon beindít egy véletlenszerű Spotify listát, egy beállított hangerőn - de persze TV nélkül.
Esti filmnézéshez meg elég egy "Alexa, let's watch a movie" hangparancs, akkor hasonló a helyzet, csak a nappaliban lévő hangszórókra irányítva, TV-t is bekapcsolva, a világítást ledimmelve, hangerőt magasabbra állítva.
Jut eszembe, ez is egy hasznos kényelmi feature: a mai erősítők többsége vezérelhető hálózatról.

(#89999) Joshi válasza dgyuri0123 (#89995) üzenetére


Joshi
titán

Sok márkát nem ismerek, vagy névről ismerem de soha nem hallottam. Azt elhiszem hogy régen is voltak jó hangrendszerek, de a fejlődés az ott van minden gyártónál. Már eleve azok az eszközök amikkel tesztelnek/fejlesztik a termékeiket óriási fejlődésen ment keresztül. Elég csak azt megfigyelni, hogy a 70-es évekhez képest mennyivel több/jobb basszus lett. Ha meghallgatok egy 70-es évekbeli Lossless felvételt és egy mait ég és föld a különbség. És most nem a stílusra gondolok. Az se véletlen hogy rengeteg anyagot újra kiadtak sokkal jobb minőségben.

(#90000) fererencz89 válasza Joshi (#89993) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Azzal, hogy a méretéhez képest jól szól, elhiszem. ahogy mondtam: van fejlődés. Csak esetenként szerintem az így kapott "jóság" valaminek a rovására megy. Ízlésről kár vitázni, valakinek az erős, kerek mély a fontos, másnak a térábrázolás, hangulat, stb.

Volt egy Acoustic Energy AE100-asom, meg azzal egyidőben itt volt haver AE aegis evo one-ja. Talán hasonló szintet képviselnek, csak 15-20 év korkülönbséggel. A régebbi, AE100-as kicsivel kisebb, de jól megépített, a másik már modern, látványos, a doboza is kidolgozottabb, és nagyobb is. Elsőre az aegis evo egyestől leesett az állam, bődületes mély a 130-as mély-középtől, sok állót lealázna. Aztán mikor igazán zenét kezdtem el hallgatni, nem tetszett, nem éreztem jónak, annak ellenére, hogy "jobb". Nem is tudtam sokáig hallgatni.

Ne érts félre, nem a dobozaid ellen szólok. Arról nem is lehet véleményem, nem hallottam, és nem törvényszerű, hogy a régi jó, az új rossz. Fordítva sem. :)

Említetted a régi felvételeket. Van néhány album, amit hallgatok (és biztos még sok, amit nem is ismerek), és piszok jól szólnak. Digitális formában vannak meg ugyan, de maga a felvétel, ahogy létrehozták, beállították... Szintén ízlés dolga, de a maiak többségében nekem "túltoltak", hatásvadászok.

Miket hallgattál, amik nem tetszettek?

Nem szotkam hibázni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.