Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89551) Alex91 válasza dgyuri0123 (#89550) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, a harom most kvazi egy arban van. Mondjuk az allvanyoshoz kell meg allvany is...

Mondjuk nekem meg valamiert pont a Q acoustics tetszik... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89552) salesman válasza Alex91 (#89551) üzenetére


salesman
őstag

Heybrook

Türűűűdrááá!

(#89553) dgyuri0123 válasza Alex91 (#89551) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor vedd azt, csak ne a JBL-t.
Használt nem érdekel? Pl. 90e-ért B&W ? Inkább ezt venném, hamár.. ez azért némileg jobb annál a Q Acoustics doboznál. Persze a színe..lehet nem jön be. (új ára kb. 200e)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#89554) salesman válasza Alex91 (#89551) üzenetére


salesman
őstag

BW 601 S2 70 rugó

Türűűűdrááá!

(#89555) #01758976 válasza Alex91 (#89551) üzenetére


#01758976
törölt tag

(#89556) kukulec válasza Alex91 (#89551) üzenetére


kukulec
őstag

hallottad élőben bármelyiket? amúgy szerintem a jbl arena 170 egyáltalán nem rossz, szerintem kellemes, viszont az tény, hogy mondjuk tere az nincs. szerintem a q acoustics vékonyka lesz.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#89557) Alex91 válasza kukulec (#89556) üzenetére


Alex91
félisten

Egyiket se hallottam, ez (is) gond.

A polcosok eseten nekem is ez a gondom, hogy eleg lesz-e? Bar nagy hangeron nem megy nalam.

A q acoustics-bol az allot meg dragalom :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89558) Alex91 válasza dgyuri0123 (#89553) üzenetére


Alex91
félisten

A jofogason nezem, de a kifutottak arat nem tudom beloni, a jo aron jokat meg elviszik a nepperek, aztan adjak dragabban :). Nalam uj aranak feleert, regebbinel ez alatt erne meg. Meg egy bizonyos osszeg felett mar rizikosnak is tartom...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89559) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ideglelés bakelit lemez erdőben: [link] :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#89560) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ma néztem csak bele a dobozba, amiben az Angliából vásárolt revolver lemezjátszónak kellett lennie.
Benne volt és szerencsére a lemeztányér külön volt csomagolva és a hangkar is le volt ragasztószalagozva, sőt tűvédő is volt a hangszedőn. Gondosan leporszívóztam mindenről a sok hungarocell darabkát majd áttörölgettem az egészet (még a két lap között is, pedig nem volt egyszerű). Közben nem győztem csodálkozni hogy lehet ilyen patika állapotban egy ~30 éves szerkezet. Megvan a tányérra a filckorong, a "the pig" is (habár nem tudom ez a gumivalami mi célt is szolgál), természetesen a szíj is. Fajinul "rugózik" a felsó lap az alsóhoz képest, eredeti karkábel, rendes csatlakozókkal mindenhol, megvan a motorvédő burkolat, az eredeti 3db. nagy és puha gumiláb, szóval gyári állapotú, a plexi is szép, alig van rajta karc, fel lehet hajtani és könnyen ki is lehet emelni a pántokból.
Szóval egészen az utolsó pillanatig örültem. Ez az volt, amikor eltávolítottam a ragasztószalagot a hangkarról és kimozdítottam a helyéről. Na ekkor jött a csalódás, hogy hiába volt szép minden, a kar lötyög-kotyog nagyon durván minden irányban. Nem volt még soha lemezjátszóm de ennek biztos nem ilyennek kéne lennie.
Szóval 69k-ért lett egy dísz lemezjátszóm, amit használni nem, de nézegetni lehet. Remek.

(#89561) robi-k válasza fehér_ember (#89560) üzenetére


robi-k
őstag

Javítható, bár macerás.

(#89562) dgyuri0123 válasza fehér_ember (#89560) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Volt aki hangszórót rendelt és csak egy "kosarat" kapott... Sajnos az ilyen "látatlan" dolgokkal simán megeshet ilyesmi főleg, egy 30+ éves készüléknél. Nem ismerem közelebbről a Revolver pörgetőket, de nem lehet másik kart rátenni? Vagy annyira egyedi hogy nincs megoldás?

"csak a zene van"

(#89563) #56474624 válasza dgyuri0123 (#89562) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ahogy olvastam itt az előzményeket, ennek a típusnak a kategóriájában pont a hangkar lehet a csodafegyvere.

(#89564) dgyuri0123 válasza #56474624 (#89563) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt értem, de ha rossz ami rajta van? Kerék nélküli Ferrari.. :)

De amúgy rengeteg kar "lóg" kotyog nagyon-nagyon kicsit. Ha nem "lógna", akkor feszülne, az meg még rosszabb, mint a kotyogás.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#89565) Ear001 válasza fehér_ember (#89560) üzenetére


Ear001
addikt

Egy hangkar általában lötyög. Kezdd el a beállítást, adj neki tűerőt, nézd meg működik-e az antiskating, és keress egy lemezt amin lehet követési képességet nézni, vagy ha nagyon nincs, akkor egy olyat, amin jó nagy belső barázda moduláció van. Utána mondj véleményt a karról, ami amúgy egy Jelco 250.

(#89566) #10726912


#10726912
törölt tag


Üdv mindenkinek. Ezek a képek a Canton GLE 490.2 hangváltóról készültek. Az előző tulaj levágta a két-két mélysugárzót a hangváltóról, és direktbe kötötte (gányolva azt is) a váltó elé. Szerencsére az eredeti állapot vissza állítható, de figyelmeztetésnek szánom a képeket, hogy ha csak tehetitek, nézzetek a vásárlandó dobozok belsejébe. Egyébként a hangváltó alkatrészeinek jobb minőségű (de azonos értékekkel rendelkező) cseréjénél, illetve a belső vezeték jobb minőségű darabokra cserélésénél tartok segítséggel:)
Üdv! :)

(#89567) fehér_ember válasza Ear001 (#89565) üzenetére


fehér_ember
addikt

Oké ezt nem tudtam. Azt hittem körben precízen mint egy fix csapágyozású valami elfordul (semmi kotyogás, lötyögés) és egy másik tengelyen meg fel-le mozog. Ha azt mondod ezek ilyen önbeállós valamik, elhiszem.
De sajnos ez még nem is igazán önbeállós, ugyanis ha döntöm a kart befele vagy kifele és úgy fordítom el, akkor úgy fordul, tehát ezekben az esetekben a tű szemből nézve nem merőleges.

Amúgy foglalkozik valaki ilyen hangkarok rendbehozatalával, esetleg csak tisztításával, kenésével (ha ez utóbbi 2 művelet egyáltalán szükséges).
Az antiskating működik, ha 0-nál egyensúlyi helyzetben hagyom a kart valahol, akkor az ott is marad. Ha viszont tekerem feljebb akkor húzza vissza alap/kiindulási helyzetbe.

A lemeztányér csapját elég megkenni valamilyen high-end kenőanyaggal és mehet is vissza, vagy mindenképp kell valami spéci "olajat" önteni a perselyébe?
Nem tudom ez milyen hangszedő, de arra is van esetleg valami célszerszám, amivel le lehet húzni róla a kábelek érintkezőit; ugyanis rendesen rajta vannak, sima csipesszel esélytelen voltam, laposfogóhoz meg nem akartam folyamodni. (gondoltam kiveszem a hangszedőt és megnézem valahol mikroszkóp alatt).

[ Szerkesztve ]

(#89568) gordonfreemN válasza #10726912 (#89566) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Oh, de kár érte
Ugye ha nem olyan alkatrészek kerülnek vissza, akkor nehéz lesz pozícionálni a tehetségét.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#89569) szakibá... válasza fehér_ember (#89567) üzenetére


szakibá...
senior tag

A hangkarok csapágyazása természetes módon lötyögős, ez a kézzel feszegetett állapot nem üzemszerű. Ne aggódj, lejátszáskor tudni fogja, hogyan álljon. Ha mindenképpen le akarod szedni a hangszedő csatlakozóit, akkor a tövénél egy kés pengéjével tudod kis feszítéssel megmozdítani. Az a jó, ha szorosan van a tüskéken, én a helyedben nem piszkálnám, hanem lejátszanék egy lemezt, hogy rendesen szól-e. A tányér csapágyazása többnyire szinter csapágy, vagyis önkenő bronz persely tartja a tengelyt, amit nem kell olajozni. Ha nagyon öreg és már nem siklik rendesen, vagyis dübörög lejátszáskor, akkor egy csepp műszerolajat szétkenhetsz a tengelyen, de ne vidd túlzásba.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#89570) fehér_ember válasza szakibá... (#89569) üzenetére


fehér_ember
addikt

Rendben!
Akkor van esély rá, hogy mégsem rossz. Nem gondoltam volna hogy ez ilyen.
A karliftet sem ilyennek képzeltem, mármint hogyha lefelé engedem, akkor nem az én sebességem számít, hanem ő magától szépen lassan ereszti lefele.
Beszerzek még tűkefét (habár egyelőre csak vadiúj lemezeket fogok feltenni), meg rajzolok sablont.

Az olajat meg azért kérdeztem mert olvastam hogy szokás, persze arra nem vennék mérget hogy azokban is bronzpersely volt.

(#89571) #10726912 válasza gordonfreemN (#89568) üzenetére


#10726912
törölt tag

Hál istennek az alkatrészeket nem szedte le, nem cserélgette, csak kikötötte a mélysugárzókat. Alkatrészeket azért akarok cserélni, mert Bipolar és MKT alkatrészek vannak a hangváltón, ezeket akarom kicserélni azonos névértékű, de jobb minőségű darabokra. Mundorf EVO OIL kondenzátorokat veszek a sorosan kötöttek helyére, Jantzen kéne a középsugárzó tekercse helyére, mert ferritmagos van (szintén sorosan) csak ennek még ki kell tudakolni a névértékét, ellenállásból is kell két darab, mert szimplának tűnő darab van benne.Szóval a hangváltót nem akarom módosítani, gyári értékeket fog képviselni, csak jobb minőségű alkatrészekkel szerelném. A gányolás csak a hangváltóról lekötést érintette...de járhattam volna rosszabbul is.
Üdv!

(#89572) Ear001 válasza szakibá... (#89569) üzenetére


Ear001
addikt

Hogy a tökömbe ne kéne olaj a tányércsapágy kenéséhez. Rettentő kevés a kivétel. A Revolverbe is kell. Kétféle olajat szokta erre a célra használni, vagy nagy sűrűségű cuccot, 75W váltóolaj mondjuk, az pont jó a revolverbe, vagy valami adalékoltat, grafitos olajat, ami inkább Linnbe való. A műszerész oljat én hanyagolnám, és csak egy-két csepp kell, nem feltölteni az egészet.

(#89573) Ear001 válasza fehér_ember (#89567) üzenetére


Ear001
addikt

A hangszedő a kép alapján akár AT 95 is lehet. Ha csak a tűt akarod mikroszkópozni, ahhoz nem kell kiszedni a hangszedőt, elég lehúzni róla a tűt, vagyis azt a zöld házat előre és egy kicsit lefelé.

A karlift, ha jól van beállítva felfelé rögtön emel, lefelé pedig a benne lévő viszkóz anyag szépen csillapít, ez így jó. Tisztítani, kenni igazán kell, ha mindenképpen meg akaord mutatni, akkor Mászáros Jani, alias Malfox lehet a te embered.

A tányércsapágy lkenése pedig úgy működik, hogy kihúzod a tányért, letörlöd az olajat egy nem szöszölő anyaggal, ami a tengelyen maradt, benyúlsz egy szintén nem szöszölő anyaggal, és óvatosan odabenn is kitörölgetsz, majd a tengelyre, ami visszacsúszik, kensz egy-két csepp olajat, finoman eloszlatod, majd hagyod hogy a tányér visszacsússzon a helyére. Ez jó lassú folyamat is lehet, esetleg egy picit segíthetsz kézzel. Ennyi. Ja hogy kell-e bele olaj? Persze hogy, itt az egykor volt cég honlapmaradéka, itt is látszik, hogy lehetett tőlük rendelni tartalék olajat a lemezjátszóhoz, és természetesen gyárilag is volt hozzá csomagolva.

(#89574) bizonytalan


bizonytalan
tag

Sziasztok, Sommer Dual / Quadra Blue kábelről mi a véleményetek?

(#89575) #01758976 válasza bizonytalan (#89574) üzenetére


#01758976
törölt tag

Nem fog kibírni😁 Mihez lenne?

(#89576) bizonytalan válasza #01758976 (#89575) üzenetére


bizonytalan
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#89577) #01758976 válasza bizonytalan (#89576) üzenetére


#01758976
törölt tag

Elsőkőrben beszélj dragonweed-del az avxen. TMP Audio néven fut, ő asszem 20 évet dolgozott a Totemnek. Aztán, azt hiszem az ő Kolibri dobozában VDC kábel van. (Ear javíts ki.) Aztán még, ha méltó a dobozodhoz az ampod (gondolom), akkor én bepróbálnám a helyedben [ezt] . Ha valahol pedig van cső a rendszeredben, főleg.

(#89578) Grizzlu


Grizzlu
tag

Sziasztok!

Mostanában arra lettem figyelmes, hogy a gépre kötött erősítőm nyugalmi állapotban kb. öt percenként egy kis pukkanást hallat. Miért lehet ez?

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#89579) #56474624 válasza Grizzlu (#89578) üzenetére


#56474624
törölt tag

A bélgázok... :DDD

(#89580) Pazolini


Pazolini
senior tag

Sziasztok!

KáCsánál saját gyártású tápkábelből vettem tavaly 14 métert, megmaradt villanyszerelő bekötése után 4,40m.
De a falak (vésések) és a csatornák hossza összesen 12 méter.

Talán nem "csokizott" be a szerelő egy mtk-t valamelyik fordulóba?!

Nem akarom szétütni a vésett falat, de kicsit belém bújt a kisördög, annyira le akart beszélni az ösvényről a nagytudású szaki...

De mintha a kácsás srác ráhagyással mért volna. Elképzehető olyan nagyvonalúság egy 4000.- ft/m kábel esetében, hogy 14-re 16,4-et vágnak?!

Emlékszem, hogy ráhagyással mért. De ennyivel?
:W

(#89581) Ixion77 válasza Grizzlu (#89578) üzenetére


Ixion77
őstag

Talán valami statikus feltöltődés. Esetleg földelés hiánya. Mindenesetre nem jó jel.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#89582) Grizzlu válasza Ixion77 (#89581) üzenetére


Grizzlu
tag

Akkor elkezdtem aggodni. Sajnos a haz regi epitesu, akkoriban ilyenekkel, mint vedovezetek nem foglalkozott senki. Hatalmas melo lenne bevezetekezni az egesz hazat :(

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#89583) Grizzlu válasza #56474624 (#89579) üzenetére


Grizzlu
tag

Hulye :D

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#89584) #10726912 válasza Grizzlu (#89578) üzenetére


#10726912
törölt tag

A PC-dnek kell a földelés, onnan megy a bélgáz :DDD az erősítődbe. Vigyél a ház bármely részéből egy földelt dugaljt, hosszabbítóval, pl a padlástérben, s máris sokat teszel a gázosodás elkerüléséért:)))))

[ Szerkesztve ]

(#89585) bizonytalan válasza #01758976 (#89577) üzenetére


bizonytalan
tag

Köszi. Cső nincs, Caspian M2 van.

(#89586) bizonytalan válasza #01758976 (#89577) üzenetére


bizonytalan
tag

Bocs, elfelejtettem : jelenleg VDC Hi-Fi 2*6 mm2 van.

(#89587) gordonfreemN válasza Pazolini (#89580) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Kétlem, hogy majd 10ezer ft-ot ráhagyott volna, még ha ott is hagytál 60ezret. Millióknál sem mindig jön ilyen össze :)
De hogy elmérte, azt el tudom képzelni.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#89588) fehér_ember válasza Ear001 (#89573) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ismét köszönöm a hasznos infókat!

Olvastam erről is, hogy az mm hangszedőkben egyszerű mozdulattal lehet cserélni a tűt, de most nem jutott eszembe. Szabad szemel nem látni ép-e, egy biztos, totál letörve tuti nincs, mert elég szépen kiáll a tűtartóból.
Karlift úgy működik ahogy írod. És természetesen a kibontás utáni takarítás része volt a lemeztányér tengelyének és a perselynek a tisztára törlése is. Amúgy ebben is valami sűrű kence volt.
Igazán lehetne a honlapjukon pl. a két lap közé beragasztott gumibakokból is :) ...stb.

Fura: Amikor beleolvasgattam a ~40 éves Degrell könyvbe, azt hittem hogy egy csomó minden már nem így van, biztos már elavult. Mostani lemezjátszós témájú írásokat böngészve döbbenek rá, hogy ez bizony nagyon nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#89589) Pazolini válasza gordonfreemN (#89587) üzenetére


Pazolini
senior tag

Nem, rájöttem időközben. Kisebb akció volt náluk és 5% kedvezményt kaptam, 16 métert vettem, s adott a srác még 40 cm-t, kb. olyan felkiáltással, hogy "nehogy pont annyi hiányozzon", szóval jó kereskedő volt. Remélem, vannak még náluk nagyobb, 20%-os engedményről szóló akciók szombatonként, majd ránézek.

(#89590) migabi24 válasza Pazolini (#89589) üzenetére


migabi24
nagyúr

A maradékot csináld meg tápkábelnek

(#89591) Alex91 válasza Pazolini (#89589) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, a filleres kabelt eladta neked jo dragan... :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89592) #01758976 válasza bizonytalan (#89586) üzenetére


#01758976
törölt tag

Most dgyurival mosolygunk. 😀 Nem tudok mást írni, mint fentebb. A vdc hifit ilyen cuccnál felecsd el.

(#89593) dgyuri0123 válasza #01758976 (#89592) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Úgy valahogy. :K

(#89586) bizonytalan : Bizonyos "szintig" kiváló a VDC 2x6, de "magasabb" szinteken ajánlott a "kifinomultabb" drót. Nekem évekig volt 506-os kábelem, de pl. Belden 9794 simán lenyomta...hozzáteszem : a jelenlegi rendszeremben.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#89594) bizonytalan válasza #01758976 (#89592) üzenetére


bizonytalan
tag

Ezért kérdeztem. A VDC-t amolyan átmeneti megoldásnak vettem, amíg nem szerzek be egy olyat, amit aztán már nem szeretnék cserélni. A rendszer végleges, ahhoz már nem akarok nyúlni.

(#89595) dgyuri0123 válasza bizonytalan (#89594) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Esetleg VDH D352 ha nem szimpi a Belden.. ? Csak ötlet... Használtan sokkal olcsóbb..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#89596) charg


charg
tag

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Gondom van a következő rendszerrel:
- Dali Concept 6 hangfalpár
- Nad 326BEE erősítő
- Fapaci féle hangfal kábelek.

TV-re van kötve egy új jack-RCA kábellel (Ugreen)

A problémám az, hogy olyan mintha kontakt hibás lenne valami. Egyszer minden ok, majd az egyik hangfal szól halkabban/elnémul, utána a másik. Szétszedtem az egészet, átcseréltem a hangfalkábeleket, megtisztítottam a csatlakozókat, de nem javult meg.

Közben rájöttem, hogy az erősítőt nem kellene 1000 Ft-os elosztóba dugnom. Közvetlenül konnektoról már csak pár naponta jön elő a hiba.

Az Y kábelt kihúzva, majd újra bedugva általában újra minden ok, szóval nem gondolom, hogy az erősítőnek, hangfalaknak, hangfalkábelnek lenne valami baja.

Lehetséges, hogy az Y kábel nem megfelelően árnyékolt és emiatt az összeszed valamilyen elektromos zavart ami ilyen hibát okoz?

(#89597) Alex91 válasza charg (#89596) üzenetére


Alex91
félisten

Van optikai kimenet a TV-n?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89598) Dorian válasza charg (#89596) üzenetére


Dorian
félisten

Jack csatlakozó alkalmatlan ilyesmire

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#89599) charg válasza Alex91 (#89597) üzenetére


charg
tag

A TV-n van de az erősítőn nincs bemenet. Telefonra dugva is használom az Y kábelt. Külön dac-ot nem szeretnék venni egy optikai bemenet miatt.

(#89600) Alex91 válasza charg (#89599) üzenetére


Alex91
félisten

[link], kinabol fillerekert...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.