Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90951) #07400704


#07400704
törölt tag

Üdv. mindenkinek!
Minden bizonnyal egy lerágott csont kérdéssel fordulok hozzátok, de biztosan lesz olyan aki nem azzal kezdi, hogy "ezt már százszor kiveséztük" :)
Szóval erősítőt szeretnék venni használtan(vagy ha belefér újan), mi az ajánlott vétel szerintetek úgy 60 ezer ft.-ig, tudom, hogy számtalan tényezőtől függ a dolog, és az erősítő csak 1 belőle, de tételezzük fel, hogy ezzel kezdem, a zenei irányzatot illetően széles spektrumot kellene átfogni, a klasszikustól a gépzenéig minden érdekel, természetesen kompromisszumokra hajlandó vagyok, hiszen ebből az összegből nem lehet "bikaviadalra" számítani, mondjuk egy távirányítós cucc előnyt élvezne, és így már ki is estek a régi, alkalmanként igen szép hangú eszközök.
Még csak annyi, hogy Magnat Vector 77, 92db. érzékenységű dobozokat hajtana, a zenei forrásom CD, és tömörítetlen formátumok számítógépről, koaxiális kimenetről.
Az építő jellegű tanácsokat előre köszönöm!

(#90952) fehér_ember válasza #07400704 (#90951) üzenetére


fehér_ember
addikt

(#90954) #07400704 válasza fehér_ember (#90952) üzenetére


#07400704
törölt tag

Az a Denon jó lehet hifire is, házimozi léttére?

(#90955) #07400704 válasza #95152384 (#90953) üzenetére


#07400704
törölt tag

Hol?

(#90956) fehér_ember válasza #07400704 (#90954) üzenetére


fehér_ember
addikt

Igen, a jobbféle hm vasak már használhatók sztereózásra is, és még néha a bennük lévő dac is.
Én adok pl. BBéci véleményére, neki is van, ha azt mondja jó, akkor az: [link]

(#90957) #10726912 válasza Mathiask (#90949) üzenetére


#10726912
törölt tag

Én a forditottját is elfogadom, ha valaki azt irja, hogy nem hall különbséget, akkor nem hall, Nem kötelező hallani, sokmindent én sem tapasztaltam még, csak tartsuk tiszteletben egymás tapasztalatát.
Joshi: Bocsánat, ha túl nyers voltam, nem személyeskedésnek szántam :R

(#90958) #07400704 válasza fehér_ember (#90956) üzenetére


#07400704
törölt tag

Mondjuk elgondolkodtató... :U

(#90959) Mathiask válasza dgyuri0123 (#90950) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Azt azért csak tudod, hogy mikor jobb vagy rosszabb valami"

Háát, egyből szerintem nem, vagy legalábbis érdemes szerintem a saját rövidtávú tapasztalásainkat is kicsit egészséges fenntartással kezelni. Persze hosszútávon, sok alkalmas tapasztalat lehet már megalapozott. De egy alkalom, pár perces, vagy órás tapasztalásnál szerintem igen félre lehet menni. Legalábbis csomó ilyet látni hogy nagyon magabiztosan mondja valaki, hogy ezt meg azt a különbséget hallja és tényleg hallja is, aztán hopp kiderül, hogy nem hallhatott különbséget, mert nem is volt változás. És ha másnál látod hogy így félre tud menni, akkor az is elképzelhető hogy te magad is félremész olykor-olykor. Épp ezért szerintem azt is el kell fogadni hogy hallom a különbséget, tudom, hogy hallom, de igazából nincs is. Persze hosszútávon kijönnek ezek a dolgok.

(#90960) dgyuri0123 válasza Mathiask (#90959) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor kanyarodjunk vissza az eredetileg "Belden kábeles" kérdéshez. Azt a bizonyos kábelt úgy 4-5 hónapja használom a legnagyobb megelégedéssel.. Itt a válaszom arra, hogy "pillanatnyi elmezavar" okozta-e a jelenlegi véleményem alakulását, vagy hónapok alatt kialakult együttélés következménye.

Én is azt vallom, hogy ne ítéljünk elsőre, de esetemben szó nincs ilyesmiről.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#90961) Mosqu!to válasza dgyuri0123 (#90941) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Elvileg jövő héten minden ideér :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#90962) dgyuri0123 válasza Mosqu!to (#90961) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor kérjük a beszámolót. Még akkor is, ha nem tetszik, mert abból is okulunk. A Belden 9497 sem való bármilyen rendszerbe, de ez mondjuk másra is igaz, bár egy szint felett már biztosan nem kell aggódni, hogy elvesz valamit a zene élvezetéből. Nagyon kíváncsi lennék rá, hogy egy "mocsok drága" rendszerben mennyire állná meg a helyét, szóval jó lenne valamilyen hájend cuccon is meghallgatni.

"csak a zene van"

(#90963) Kékes525 válasza salesman (#90948) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi a tippet! :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#90964) Mosqu!to válasza dgyuri0123 (#90962) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Azért ez még nem hájend, de talán egy belépő oda :)
Audia Flight FL Three S, Lindemann Musicbook:20, AudioSolutions Overture O204F, HiDiamond D5 IC, D2 táp.

Hangfalkábelből:
VDC 268-504-000
Belden 9497 simple/biwiring
HiDiamond D6

Ha összeáll a rendszer és lesz időm játszani a kábelekkel, akkor mindenképp írok beszámolót.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#90965) dgyuri0123 válasza Mosqu!to (#90964) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Te rendszered magasan jobb a sajátomnál, szóval, írj egy mondatot... :)

"csak a zene van"

(#90966) salesman válasza Kékes525 (#90963) üzenetére


salesman
őstag

:R
Mindent hallgass meg, amihez hozzáférsz és csak a fülednek higgy!

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#90967) Kékes525


Kékes525
félisten

Igen, ezt fogom tenni. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#90968) fokukac válasza fehér_ember (#90956) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én is egy régi NAD T753 házimozi erősítőt használok sztereóban, és gyönyörű hangja van. :K

Egy bajom van vele, hogy vannak benne ventilátorok, és már ciceregnek... Ki kéne takarítani / cserélni őket.
Tényleg, nem tud valaki egy szervízt, ahol csinálnak ilyet? Elkezdtem szétszedni, de még a házat sem tudtam leszedni róla, mert az egyik csavar rágyógyult...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#90969) dgyuri0123 válasza fokukac (#90968) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Totel Szerviz megcsinálja, bár nem túl olcsók... Előtte egyeztess velük..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#90970) fokukac válasza dgyuri0123 (#90969) üzenetére


fokukac
nagyúr

persze, mindennél van jobb. Nade én ezt anno 60 e Ft-ért vettem 6 éve, és ami jobb, azért jóval többe került volna. : )
Köszi a szervízt, megkeresem őket. 10 évig laktam azon a környéken, de sosem hallottam róluk...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#90971) lajbim


lajbim
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek. Adott egy 5.1-es rendszer (Pioneer VSX-424-K AV erősítő, Quadral Ferrum 7000 5.0 szett és egy Polk Audio DSW Pro 550wi mélyláda) ill. egy sztereó rendszer (Technics SL-1210 MK2 lemezjátszó egy Ortofon Concorde MkII MIX pickup és Technics SU-A 700 mk2 sztereó erősítő). Mivel a Quadral frontjai számomra tökéletesen szólnak (99%-ban Rap/Hip-Hop zenét hallgatok) ezért nem vettem külön a lemezjátszóhoz (eleve nem is fért volna sehova), viszont ha lemezt akarok hallgatni, akkor át kell mindig dugdosnom a hangfal kábeleket a sztereó erősítőbe. A problémám az, hogy szeretném egy kicsit lecsökkenteni az eszközök számát (elég zsúfolt most így az egész…). Mit javasoltok? Vegyek egy Phono előerősítőt és kössem össze a Pioneer erősítővel? Vagy egy másik házimozi erősítőt, amin van Phono bemenet?

Előre is köszönöm.

(#90972) fehér_ember válasza lajbim (#90971) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akkor jössz ki a legolcsóbban, ha maradsz az átdugdosásnál. Ha ott vannak egymáshoz közel és van banándugó a hangfalkábeleken, akkor azért nem túl megerőltető lemezelésnél átteni őket.
Ha viszont mindenképp csökkenteni akarod az eszközök számát, akkor néz valami használt mozivasat a keretednek, az igényelt méretnek, a hdmi elvárásaidnak ... stb. függvényében pl. az avx-en vagy akár itt a hardveraprón.

(#90973) #92251648 válasza ctrlaltdel13 (#90929) üzenetére


#92251648
törölt tag

Szépen leírtad az egyik módszert, amivel viszonylag gyorsan fel lehet ismerni a rossz lejátszó rendszert. Pár évtizeddel ezelőtt a HiFi magazin szerkesztői is alkalmazták. Egy jó lánc megfelelő akusztikai környezetben szabad mozgást enged anélkül, hogy durva különbségeket éreznél. Ha a fejed mozgatása nagy eltéréseket okoz zenehallgatás közben, akkor ott valami nem kerek.

(#90974) ctrlaltdel13 válasza #92251648 (#90973) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Akkor nálam mindennek sarka van.
Akkor a hallgatói pozíció igazából mekkora teret jelent?
Mintha egyszer már a te "tollad"- ból is olvastam volna már, hogy 10 cm elmozdulás is sokat változtat a hangképen.

(#90975) #07400704


#07400704
törölt tag

Ismeri valaki ezeket a dobozokat? sok jót hallottam róla, bár élőben még sajnos nem hallottam szólni, de aki igen az nagyon dicséri., így hát vettem is egy párat.

[ Szerkesztve ]

(#90976) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok szép napot/estét.
Segítségeteket szeretném kérni amennyiben lehet.
Szobámba keresnék valami hangtechnikát, csak mindenki mást mond és a maga portékáját dicséri. Ezzel nem is lenne gond. Viszont elvesztem a sűrűben.
A nagy koncert meg fesztivál hangrendszerekkel képben vagyok úgy ahogy, mert azokat több évig szerelgettem állítgattam stb.
Viszont az otthoni hangtechnika kiesett a körömből.
Amire lenne használva a cucc.
Első sorban tuc tuc zene hallgatása, (techno ,trance stb)valamint mixelgetése.
Cd lemezről(Pioneer CDJ800mk2) ,bakelit lemezről(Technics sl 1210mk2) és számító gépről lenne usb n keresztűl össze kötve a mixerem(vestax280).
Sokan azt tanácsolták vegyek polc hangfalakat erre. Viszont a másik fél azt mondta vegyek álló hangfalakat.
De volt olyan bolt is aki azt mondta ,hogy legyen inkább stúdió monitor hangfal.
Ekkor lett kész káosz a fejemben. :DD
Használt termékben gondolkodok első sorban. Hangfalakra 50 ezer ft környéke a pénz + erősítőre is ennyi lenne.
Tudna valaki segíteni ebben ?
Nem a koncert hangerő a lényeg , de ha kicsit elkap a lendület azért néha szoktam hangoskodni.(ez nagyon ritka eset)
Dj hangfalak kilőve mert azok csak ordítanak ilyen árban de semmi szép hangjuk nincs.
Köszönöm a segítségeteket :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#90977) fehér_ember válasza Sleek (#90976) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én továbbra is ezt szajkózom:
Vegyél pl. egy ilyen megóvott Denon 3802-es erősítőt (54k), meg hozzá, mondjuk egy Infinity Reference 81 mkII -es hangfalpárt (65k)

Bár munkára lehet a KEF IQ5 (60k) célszerűbb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#90978) fehér_ember válasza fehér_ember (#90977) üzenetére


fehér_ember
addikt

Sőt ebben az esetben inkább az erősítőt is módosítom valami yamahára :) :
A-S300 (40k)
A-S301 (50k)
A-S501 (55k)

Az első setup élvezhetőbb, ütősebb, hangzás lenne.
A második meg minden bizonnyal valamivel visszafogottabb de könyebb lenne vele a felvételeket elemezgetni.

[ Szerkesztve ]

(#90979) Sleek válasza fehér_ember (#90977) üzenetére


Sleek
senior tag

Nem munkára lenne . Semmi zene szerkesztés csak a két szám össze keverése mint a bulikban.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#90980) Toncsi válasza Sleek (#90979) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Ha van keverő, akkor én az aktívok felé is nézelődnék.

(#90981) lajbim válasza fehér_ember (#90972) üzenetére


lajbim
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! Sajnos az átdugdosás elég körülményes (annak ellenére, hogy viszonylag közel van egymáshoz a két erősítő) és pont ezért szeretném kivenni a sztereó erősítőt a rendszerből. Tudsz/tudtok esetleg ajánlani valami hm erősítőt aminek van "phono" bemenete és zenehallgatásra is ajánlott?

(#90982) fehér_ember válasza lajbim (#90981) üzenetére


fehér_ember
addikt

A házimozisban érdeklődj. De ott is kíváncsiak lesznek arra hogy mennyiért, új vagy használt, számít-e a méret vagy hdmi sávszélesség, atmos ... stb.

(#90983) Sleek


Sleek
senior tag

Köszönöm.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#90984) fehér_ember válasza Sleek (#90983) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nincs mit. Hátha mások is javasolnak valami konkrétat.

[ Szerkesztve ]

(#90985) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Srácok!

Hallotta valaki a Primare I22 saját dacját szólni? Nagyon furdal a kíváncsiság.

"csak a zene van"

(#90986) #92251648 válasza ctrlaltdel13 (#90974) üzenetére


#92251648
törölt tag

Minél problémásabb az akusztikai környezet, annál nagyobb jelentősége van a hangforrás és a hallgató elhelyezkedésének. Ez valóban sokszor leírtam, így sok helyen olvashattad is. De az tényleg csúnya baleset, ha egy fejdöntés miatt szétesik a sztereó színpadkép.

(#90987) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Más is járt már így mint én?:
A Denon DVD-2910-es lejátszóm, ha cd-vel használom rezonál mint állat, ha viszont dvd-van benne akkor nincs semmi különös. Fordítva sokkal jobb lenne ugyanis nekem cd-játszásnál fontosabb a beépített saját dacja miatt, dvd-t azt megoldanám mással, elvégre ott digit jelet viszek ki belőle.
Nem tudom ez mitől lehet, természetesen több dvd-vel és cd-vel is kipróbáltam (gyáriakkal), és csak az utóbbinál van az anomália. Olvasási hiba egyáltalán nincs, de akkor sem akarom így haszálni hogy az egész állvány a többi készülékkel együtt kitapinthatóan szintén rezonál miatta.

(#90988) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#90974) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Én írtam ezt, nem fapaci, de nem is így hangzott. Úgy szólt az eredeti kijelentés, hogy 10 centi elmozdulás elég ahhoz, hogy annyira (még ha minimálisan is) mást hallj, amit akár be is lehet hazudni komponenscserének. Ez még az otthoni kábeltesztelés közben került elő.

Két hallgatói pozíciót különböztetünk meg, egyik az RLP, ez a fő mikrofon pontja, ahová a hangerők és késleltetések vannak mérve, nyilván itt a legjobb a hangzás. Másik a CLA, ez a hallgatásra alkalmas zóna, ahol az EQ-hoz használt mérési pontok szóródnak. Mérete az akusztikától függ, kezeletlen szobában lehet pontszerű, THX-minősített szobában széltében majdnem a teljes szoba, hosszában pedig minimum a fele.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#90989) alphamooncam válasza fehér_ember (#90987) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem vagyok valami nagy DVD tudor, de nem okozhatja az a rezonanciát, hogy a CD tömege kisebb?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#90990) fehér_ember válasza alphamooncam (#90989) üzenetére


fehér_ember
addikt

Az a baj hog ez nem ilyen volt, egyik-napról a másikra lettem figyelmes arra hogy zaja van, majd hozzáérve hogy erősen rezonál cd olvasáskor.
Legfeljebb veszek egy külön cd lejátszót vagy szintén valami dvd-set; de amúgy ezzel is meg voltam elégedve.

(#90991) ctrlaltdel13 válasza VoidXs (#90988) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Végre hogy hallatsz magadról. ;)
Itt nem mozi hangzásról, pusztán sztereó térről volt szó.
"Sajnos" ott nálam igenis észre venni, ha kimozdulok az ideális hallgatói pozícióból. Ezt semmilyen kábel csere nem idézte elő. Éppen ezért ez másnál is simán működhet így.

Fapaci:
"Nem szét esik a szinpad kép",de az előadó színpadi elhelyezkedése igenis változik.
Lehet a hangdobozok beforgatása nem ideális(még), de te mértél, minden ahhoz mérten készült.
Lehet nem 100-as így sem akusztika, de majd újra méretem, (remélem veled).

[ Szerkesztve ]

(#90992) bear_ válasza ctrlaltdel13 (#90991) üzenetére


bear_
aktív tag

Sziasztok,

Az ilyen olcsó [link] csöves előfokok érnek valamit? Vagy felesleges pénzkidobás ilyet rendelni?

(#90993) lajbim válasza fehér_ember (#90982) üzenetére


lajbim
csendes tag

Max. 100k huf a keret, nincs kizárva a szép állapotú használt sem, méret nem számít, HDMI 1.4-et tudjon, atmos nem kell.

(#90994) Dorian válasza ctrlaltdel13 (#90991) üzenetére


Dorian
félisten

Kicsi helyiségben ez van. Ha megfeszülsz is csak kis részen lesz optimális akusztika.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#90995) HUNNIA1920 válasza bear_ (#90992) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Sokat nem ér, főleg, ha a csövek miatt veszed.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#90996) bear_ válasza HUNNIA1920 (#90995) üzenetére


bear_
aktív tag

Csövet azt tudok bele másikat rakni. Elsősorban az érdekelne, hogy ad-e egy kis csöves hangot a hangképhez.

(#90997) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Bocs, ha nem idevaló! Édesapámnak kéne valami olyan hangrögzítő eszköz, amit az erősítő vonal vagy fülhallgató kimenetére dugva felveszi a hanganyagot mp3-ba. Az már csak hab a tortán, ha mindezt egy rádugható pendrive-ra teszi és a felvétel indítás és leállítás automata és a hanganyagot így külön mp3-akba rendezi. Létezik ilyen? Van bevált eszköz?

Köszi: sinick

(#90998) Ear001 válasza bear_ (#90996) üzenetére


Ear001
addikt

Mi az a csöves hang?

(#90999) bear_ válasza Ear001 (#90998) üzenetére


bear_
aktív tag

Ahogy elnézem gyakran kommentelsz ide, biztos hallottál már csöves erősítőt :)

(#91000) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#90991) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha nem jó az átmenet a két hangszóród közt, és "elmászik" a virtuális center, akkor első körben tényleg a beforgatásra nézz rá, de a késleltetés is nagyon fontos, néhány mintányi hiba teljesen tönkre tudja tenni a hatást.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.