Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90801) perempe válasza salesman (#90800) üzenetére


perempe
addikt

tegnap volt nagyobb szabású filmzenés koncert az Óbudai Danubia Zenekarral[link], az Index is közvetítette. nekem mi tetszett? a Hacsaturján és Szomszédok (Hidas), a többi kicsit bazári.

lesz még ezen kívül is pár ingyenes koncert az Óbudai Nyáron.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#90802) salesman válasza perempe (#90801) üzenetére


salesman
őstag

Basszuskulcs, ezt kihagytam. Te voltál?
Szeretem a Danubia zenekart....

Türűűűdrááá!

(#90803) dgyuri0123 válasza Zsubi (#90792) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A linkelt 356-os NAD kiváló vétel újonnan ennyiért. Én amúgy nagyon szeretem a NAD-okat, a karakterük miatt.

"Vastag", kissé "sötét" hang, közepei igen szépek, nem túlzóan részletező, de nem is fedett. Igen szerethető, hosszan hallgatható erősítő. Véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#90804) nakos1212 válasza salesman (#90798) üzenetére


nakos1212
senior tag

Yamaha rv-x 359

(#90805) dgyuri0123 válasza nakos1212 (#90804) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem engem kérdeztél, de az RX V359 eléggé gyenge sztereóban. Én nem erőlködnék hozzá külső Phono-val, mert a végén esetleg nagyon csalódott leszel. Inkább vennék egy olcsó sztereó erősítőt, amiben van beépített phono előerősítő. Szerintem ez a megoldás alig drágább, viszont így sokkalta jobb hangot kaphatsz.

"csak a zene van"

(#90806) nakos1212 válasza dgyuri0123 (#90805) üzenetére


nakos1212
senior tag

Hat igazabol seas epitett hangszorok vannak rakotve, 5.1re nem is szoktam hasznalni sokat, a sub nincs is bekotve altalaban. Tetszik a hangja, szep es kiegyensulyozott.

(#90807) dgyuri0123 válasza nakos1212 (#90806) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor nem szóltam. :)

"csak a zene van"

(#90808) salesman válasza nakos1212 (#90806) üzenetére


salesman
őstag

Indulásnak teljesen jó lesz, de Gyurinak abban igaza van, hogy később, ha tovább akarsz lépni, érdemes egy jobb erősítőt nézni.

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#90809) nakos1212 válasza salesman (#90808) üzenetére


nakos1212
senior tag

értem, bár abban a szobában annyira be van építve ez a setup hgy pár évig nem terveztem hozzányúlni.
tipp phono erősítőre?

(#90810) salesman válasza nakos1212 (#90809) üzenetére


salesman
őstag

Rega phono

Türűűűdrááá!

(#90811) nakos1212 válasza salesman (#90810) üzenetére


nakos1212
senior tag

Koszonom. A yamaha cserejen meg majd gondolkozok, de ezzel a kit diy hangfalszettel turheto.

(#90812) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

2db 15 cm-es hangszórót szeretnék peremeztetni.

Mi a reális ára ennek, Budapesten tud vki ajánlani hozzá szakit?

Köszi

üdv

(#90813) salesman válasza werszomjas (#90812) üzenetére


salesman
őstag

Pü megy.

Türűűűdrááá!

(#90814) salesman válasza nakos1212 (#90811) üzenetére


salesman
őstag

Ne gondolkozz, először barátkozz meg az LP-vel és megjön a kedved és elkezdesz lemezeketz venni, no majd akkor keresünk valamit...

Türűűűdrááá!

(#90815) Zsubi válasza levenduli (#90793) üzenetére


Zsubi
őstag

Köszönöm jól hangzik ez az ajánlat még átgondolom mert egy jó DAC-ot is vennem kell.
Használtan egyébként 90 ezerért lenne már.

(#90803) dgyuri0123
Sajnos csak C368-at lenne lehetőségem meghallgatni hogy legyen valami rálátásom a NAD hangzásra :B

(#90816) dgyuri0123 válasza Zsubi (#90815) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

NAD-ban szerintem nem lehet csalódni, főleg egy 356-ban nem. Ha meg még magasabbra vágysz, arra is van orvosság, de az használtan is húzós... Amúgy 356 jelenleg is kapható, szóval elmész pl az Octogon Audioba és meghallgatod.

"csak a zene van"

(#90817) p76 válasza dgyuri0123 (#90816) üzenetére


p76
senior tag

Netdepo-ban is lehet próbálkozni, én tavaly nyáron ott hallottam. Hátha még mindig ki van rakva a bemutató helységben :)

[ Szerkesztve ]

(#90818) Ébri


Ébri
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg Elac BS53.2 hangfalaim vannak egy Cambridge Audio SR20 erősítő mellett. Hangzásvilágilag tetszik, de úgy tűnik, mintha lenne hová továbblépni. Lakásfelújítást követően vagy állványt veszek alá, vagy lecserélem állóra. Elac FS 247.3 a keretem szélén imbolyog, Triangle Antal EZ meg pláne, ennél feljebb biztos nem mennék.

SR20-at hallottam egy nagy Sonus Faberrel, ez alapján úgy gondolom, a fentieket meg tudná hajtani úgy, hogy szebb hangja legyen, mint a mostaniaknak. Azt még nem tudom, költeni akarok-e ennyit, de aki hallott ilyeneket, jól gondolom?

Van esetleg más álló hangfal, ami meg a fenti SR20-hoz? A fenti kettő közül melyik inkább? (Elacra hajlok, mivel a mostani hangzásvilágával nincs igazán bajom. Meg az őt eladó boltot jobban kedvelem, bár jobban kiesik eljutni hozzájuk.)

(Meg szeretném hallgatni mindenképp vásárlás előtt, a kérdés célja inkább az, hogy jó irányba megyek-e, van-e esetleg jobb irány, s minél kevesebb helyen kelljen hallgatnom.)

(#90819) migabi24 válasza Ébri (#90818) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nekem is volt SR-20, mikor lecseréltem egy Marantz PM-8005-re akkor tudtam meg mi az a sztereó tér, én a helyedbe inkább azt cserélném

(#90820) Zsubi válasza dgyuri0123 (#90816) üzenetére


Zsubi
őstag

Igen mindenképpen meg kellene hallgatnom hogy az én igényeimnek megfelel-e :B
Sajnos amit utoljára hallottam (CXA60+Elac uni-fi fs5) nagyon nem tetszett kicsit nekem diszkós volt a hangja :U de mentségére legyen mondva hogy magasabb kategóriás hangfalakkal kezdett kicsit kinyílni az erősítő hangja.
Addig is szívesen fogadok ötleteket hogy mit lenne érdemes még meghallgatni :B

(#90821) dgyuri0123 válasza Zsubi (#90820) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Primare I22, vagy Vincent SV500 így hirtelen..

"csak a zene van"

(#90822) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Kölcsön adtam öcsémnek az erősítőmet (Cambridge Audio P50 -- '88-89-környéki), hogy a nyársalás mellé szóljon valami zene is. Egy 100W (programme) terhelhetőségű, 8Ohm-os hangfallal használták, gyanítom "beindult" a buli, és elmondásuk szerint egyszer csak csend lett. 1-2 óra elteltével ugyan úgy üzemelt, üzemel.
Lehet ez valami belső védelem, vagy gyanakodjak valamire? Szemre semminek nem lett baja a belsejében...
Köszönöm!

Nem szotkam hibázni.

(#90823) Ébri válasza migabi24 (#90819) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi! Mondjuk erősítőcserét még nem idén akartam :). De meggondolom. Mondjuk digi bemenet mindenképp kéne, az gondolom még drágább cuccok felé húz.

(#90824) salesman válasza fererencz89 (#90822) üzenetére


salesman
őstag

Kérd vissza és hallgasd meg! Valószínüleg van benne védelem, ami lekapcsolt hálistennek.

Türűűűdrááá!

(#90825) Zsubi válasza dgyuri0123 (#90821) üzenetére


Zsubi
őstag

Sajnos mindkettő túl drága nekem még használtan is :( pedig már többször szemeztem velük :B
Maradok a NAD, Creek, Audiolab vonalon hátha találok ezek közül megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

(#90826) TeeJay


TeeJay
félisten

sziasztok

megmakkant a panasonic mini hifim
érdeklődnék hogy PC-ről elektronikus zenéhez mennyiből lehetne összehozni egy 2.0 rendszert ha sem CD sem tuner sem semmi nem kell csak egy aux bemenet vagy esetleg usb-ről lejátszás képesség
meg két hangfal amiben legalább 12-14cm mélyhangszóró van
panel 18nm nagyszobára kellene de azért legyen hangerő meg basszus benne

kíváncsi vagyok értelmes minőséget mennyiből lehetne kihozni
mert néztem Yamaha Pioneer meg Onkyo minihifi rendszereket de baromi drágák 200ezer felett vannak
és nekem nem kell wifi meg kijelző meg tökömtudja mi csak aux-on tudjon fogadni egy hangkártyáról zenét
esetleg TV-t rá tudjam kötni másik bemenettel az jó lenne
ennyi

köszi előre is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#90828) TeeJay válasza #95152384 (#90827) üzenetére


TeeJay
félisten

néztem valamit
Panasonic SC-PMX90

két darab 14cm mélysugárzó benne meg két magas
van benne CD amit sose használnék
bluetooth ami jól jönne
hátul van digitális optikai bemenet ami TV-ről frankó lenne
van rajta stereó RCA aux bemenet meg van sima sztereo jack bemenet is
75-80ezer körül kapható

panelba mennyire lenne vállalható?
[link]

mostani Panasonic AK-48 hifim 4 utas hangfallal van
piezo szuper magas, 4cm magas, 12cm mély és 17cm szupermély de utóbbit kb. mindig off állásban hallgattuk annyira veret még alacsony hangerőn is
akkor egy 14cm mélysugárzós hangfal már csak elég lenne ezek után
igaz az AK-48 hifin hátul még az van hogy 210W-os ezek az új hifik meg 44wattos
gondolom csodák nincsenek még digitális erősítővel sem tud fele annyit sem mint a régi de célnak megfelelne

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#90829) OPiiPO válasza TeeJay (#90828) üzenetére


OPiiPO
addikt

szerintem nézz el a kérdésedbe ebbe a topicba, lehet hogy aktív hangfalakat is érdemes lenne megnézned esetleg

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#90830) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Használ közületek valaki Lindemann Limetree Networköt vagy Musicbook 20-25-öt?

Networköt akartam venni, mert amikor demón összehasonlítottam őket, nem igazán hallottam a különbséget.

Most viszont jó áron sikerült egy MB 20-at elcsípnem (még szállítás alatt), de nem tudom, hogy van-e értelme megtartani.
Aki hallotta már őket, milyen különbséget tapasztalt? Várható, hogy otthoni viszonylatban már könnyebb őket megkülönböztetni?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#90831) fererencz89 válasza salesman (#90824) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Visszakaptam, ahogy írtam elvileg semmi baja, működik. Abban sem vagyok biztos, hogy nem külső oka van, pl nem volt áram a hosszabbítóban.
Azt sem tudom, hogy ha van hővédelem, az hogyan működik. "Kihűl" és visszaáll?

Nem szotkam hibázni.

(#90832) gergo36


gergo36
csendes tag

Sziasztok!

Egy lemezlejátszóval szeretném bővíteni a rendszeremet.
Ami eddig adott:
Denon X-1500H erősítő
Dali Spektor hangfalszett
SVS SB-1000 sub
Oehlbach NF214 subkábel
Oehlbach SPEAKER WIRE SP25 kábel

Olyan lejátszót szeretnék, ami passzolna ehhez a rendszerhez. Tudnátok ebben nekem segíteni?
Melyik árkategória lenne jó ehhez a rendszerhez?
Köszi szépen!

(#90833) Ear001 válasza gergo36 (#90832) üzenetére


Ear001
addikt

Nagyon olcsó. Talán egy jó állapotú Tesla/NAD 5120 bele egy olcsó AT vagy Goldring.

(#90834) salesman válasza gergo36 (#90832) üzenetére


salesman
őstag

Például...
Bár nem tudom hol laksz...

Türűűűdrááá!

(#90835) gergo36 válasza salesman (#90834) üzenetére


gergo36
csendes tag

Köszi a tippeket!
Újat tudnátok esetleg mondani?

(#90836) Ear001 válasza gergo36 (#90835) üzenetére


Ear001
addikt

Tessék, ehhez már csak egy jó hangszedő kell, a karkábelt kell kicserélni, vagy ez, ide is kell egy hangszedő, meg valami normális állvány és jót tesz neki egy tuning szíj. Újban nagyjából az a szint, amivel érdemes foglalkozni.

(#90837) gergo36 válasza Ear001 (#90836) üzenetére


gergo36
csendes tag

Köszi a segítséget!

(#90838) Relo


Relo
tag

Sziasztok!

Nem olvastam összefoglalót,, nem tudom mi a helyzet, és mi után érdeklödhetek a topicban, ezért elnézéseteket kérem.
Szeretnék venni itthhonra valami régebbi hifit vagy erősítő + hangfalakat. Nem audiofil felhasználásra kell, csak házibuli bömböltetésre, döngetésre. Fontos számomra hogy dübörögjön mint állat. Kinéztem ezt a hifit, később szeretnék egy aktív mélyládát hozzá. Kérdés, hogy valakinek van tapasztalata ezzel vagy hasonló hifivel, vagy jobban járok egy sztereo erősítővel és 2 hangfallal? Keretem nagyon max 50k, a subláda nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#90840) salesman válasza Relo (#90838) üzenetére


salesman
őstag

Nem akarlak bántani az nem hifi, hanem egy zenegép.
Sztereo erősítő + 2 hangfal az induló...

Türűűűdrááá!

(#90841) salesman válasza Relo (#90838) üzenetére


salesman
őstag

Például indulásnak..., ha subot is akarsz...

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#90842) Relo válasza salesman (#90841) üzenetére


Relo
tag

Köszi a választ mindenkinek! Már a megrendelés határán voltam, de akkor inkább nem! Teteszettek azok a Sony hangfalak, de igazából az 5.0 sem kellene, csak sima stereo cucc kellene. Ezzel az Onkyo-val is az a bajom, hogy 5.0, meg valahogy inkább sony/technics/pioneer párti vagyok, bár ez csak elfogultság.
Nézelődök még akkor, ha valaki esetleg tud valami jó vételt, azt megköszönném, az 50k-t sajnos nem tudom erősítő + hangfallal együtt átlépni.

(#90843) dgyuri0123 válasza Relo (#90842) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha 50 ropi a keret, ne várj földbedöngölést.. tudniillik azok az erősítők és hangfalak, amik tudnak hajat tépni is, azok még öregen is 50-100e körül kaphatók és itt arra gondolok, hogy erősítő egymaga ennyi + a hangfal is alaphangon 100e és nem vagyok róla meggyőződve, hogy lobogna a hajad a hangerőtől... 50e forintból kb. 2x20wattos erőlködő és valami állványos alap, de mondjuk nem a leggagyibb hangfal kapható nagyjából szerintem. Ezekkel lehet "odaülős" zenét hallgatni, de bulizni édeskevés...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#90844) salesman válasza Relo (#90842) üzenetére


salesman
őstag

B+, azért jó lenne, ha tudnád, hogy mit akarsz... :P

Erősítő
Hangfal

A maradék pénzen hangfalkábelt veszel...

Türűűűdrááá!

(#90845) Relo válasza salesman (#90844) üzenetére


Relo
tag

Mivel nem vagyok járatos nagyon a témában, ezért kérdeztem hogy ti mit ajánlanátok. Írtam a keretet, tudom hogy ebből a legalja valami hozható ki, de mint írtam nem kell audiofil cucc, De nem akarok szarba sem nyúlni, nekem 50k sem kevés pénz sajnos, ha mellényúlok nem mondhatom, hogy sebaj, elteszem a padra, majd veszek másikat.
Az errősítő egyébként tetszik amit ajánlottál, annyi, hogy jobb lenne, ha lenne benne beépített tuner.

Egyébként kaptam ajánlatot egy ilyen hangfalpárra: wharfedale 507.2. Kb 30k és 20 maradna még erölködőre.
Jófogást elnézve akad ennyiért talán megfelelő.

(#90846) salesman válasza Relo (#90845) üzenetére


salesman
őstag

Persze, minden forintot megfontolva kell elkölteni, jól teszed, ha így gondolkozol. ;)
Wharfedale 507.2. sem tűnik rossznak...
Vedd meg az erősítőt, akár a Pio-t, és hallgasd meg avval a kiszemelt hangfalat, ha távolságban, utazásban megoldható.

Az Onkyo pedig nívós készülék, Sony, Technicsnél jobb szerintem azonos kategóriában.

No, b+, most meg már receiver kell...

Tessék, és ezen van sub kimenet is....

Ezen viszont nincs, de jó vétel lehet...

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#90848) salesman válasza #95152384 (#90847) üzenetére


salesman
őstag

Most ennyi pénzt tud rászánni, és zenét szeretne hallgatni...
Ebben kért segítséget.

Türűűűdrááá!

(#90849) Ear001 válasza salesman (#90848) üzenetére


Ear001
addikt

Nem zenét szeretne hallgatni, hanem házibulizni. Nem hifi rendszer kell, hanem valami aktív stúdiós cucc, ami bírja a hangerőt, vagy valami hangosítós végfok meg valami olcsó zenekari doboz.

(#90850) salesman válasza Ear001 (#90849) üzenetére


salesman
őstag

50.000.-ből?
Majd közelebb ülnek a hangfalakhoz, és egy kicsit több málnaszörp fog fogyni, miközben mindenki énekel...

Türűűűdrááá!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.