Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90051) Snoop-y válasza fehér_ember (#90044) üzenetére


Snoop-y
veterán

Bazz ha ilyet talalsz legyszi linkeld be. Tuti vevo lennek ra!
:R

Mondjuk erdekes a tannoy az slovakiabol van hirdetve
https://elektro.bazos.cz/inzerat/103932588/Tannoy-Turnberry-HE-farba-orech.php

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#90052) fehér_ember válasza Snoop-y (#90051) üzenetére


fehér_ember
addikt

Lehet "csak a szokásos" ... saját fotót se képes feltenni

[ Szerkesztve ]

(#90053) Snoop-y válasza fehér_ember (#90049) üzenetére


Snoop-y
veterán

Juniusban koltozunk es a masik hazban egy nyitott nappali lesz es lehet, hogy a mostaniak kevesek lesznek oda. Szoval mar keresgelem az utodot :B

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#90054) Joshi válasza Snoop-y (#90053) üzenetére


Joshi
titán

Remélem el tudok happolni előled egy Utopiát, de csak hogy egy ideg legyél. Mert amúgy nekem bőven jó egy PC-és Logitech műanyag doboz is. :DD ;]

(#90055) Snoop-y válasza Joshi (#90054) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem lennek ideges. Ha ugy lesz akkor azt dobta a gep :)
Minden okom megvan ra ,hogy boldog legyek ilyesmiken nem erdemes idegeskedni :K

Mod:
Amugy megtanultam elengedni a dolgokat. Multkor egy bolti aron 33K dollaros dobozt arultak 7K korul (a tulaj visszakoltozott amerikaba es nem akarta cipelni oket) addig gondolkoztam rajta amig termeszetesen elvittek :D

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#90056) Joshi válasza Snoop-y (#90055) üzenetére


Joshi
titán

Csak viccelek. :DDD

(#90057) Snoop-y válasza Joshi (#90056) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem baj en orulnek ha lenne egy utopiad ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#90058) Joshi válasza Snoop-y (#90057) üzenetére


Joshi
titán

Nekem nincsenek ekkora igényeim, én még nem értem meg erre a szintre. Mindjárt megkapom, hogy főleg anyagilag. :DD

(#90059) gordonfreemN válasza Snoop-y (#90055) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Engem csakis az zavar hogy ezek az árak hasraütésszerűek.
A prémiumnál legalább is mindenképp.
10millioért már egyedi dobozt lehet csináltatni faragptt balsafából...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#90060) salesman válasza gordonfreemN (#90059) üzenetére


salesman
őstag

Hangfal balsafából? Lemaradtam valamiről? :F

Türűűűdrááá!

(#90061) Jorus


Jorus
nagyúr

Esős délutános zenehallgatós :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#90062) dgyuri0123 válasza gordonfreemN (#90034) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Háát, nem is olyan könnyű most találni valami csemegét, de ezt megfülelném, ha lenne 450e pénzem.

"csak a zene van"

(#90063) salesman válasza Jorus (#90061) üzenetére


salesman
őstag

Nagyon ott van... :C
A lemezjátszó, hangszedő típusa, ha nem vagyok windischgraetz...

Türűűűdrááá!

(#90064) dgyuri0123 válasza salesman (#90063) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem Roksan Chorus Black.

"csak a zene van"

(#90065) salesman válasza dgyuri0123 (#90064) üzenetére


salesman
őstag

Jó a szemed...

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#90066) Jorus válasza salesman (#90065) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen-igen, Corus Black a hangszedő. :K A konfig a nappaliban annyi változott, hogy a Heybrook Signature phono fokozat helyett jött a Vincent PHO-8-as.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#90067) salesman válasza Jorus (#90066) üzenetére


salesman
őstag

Gratula, jó kis konfig. :K

Türűűűdrááá!

(#90068) DonThomasino válasza dgyuri0123 (#90062) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha tippelnem kéne ez már nincs meg.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#90069) dgyuri0123 válasza DonThomasino (#90068) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Lehet, nem ellenőriztem.. :)

"csak a zene van"

(#90070) DEJVID válasza fehér_ember (#89982) üzenetére


DEJVID
őstag

Ezek az ALR-ek egy Phonar P20-hoz képest milyenek lehetnek?

(#90071) stultus78


stultus78
tag

Hali mindenki!
Front hangfalat keresek segítsetek nekem.
Yamaha rxv1500 erősítőhöz 6-8ohm. Egyenlöre digitális de idővel bakelit forrással. Házimozi másodlagos. 200 a max keret rá.

Komolyzenét ritkán,
Rock zene a kedvenc, generált zenéknek mindeggy. Vokál, basszus a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#90072) salesman válasza stultus78 (#90071) üzenetére


salesman
őstag

Mennyit szánsz rá?

Türűűűdrááá!

(#90073) stultus78 válasza salesman (#90072) üzenetére


stultus78
tag

200e a maximum.

(#90074) #10726912 válasza stultus78 (#90073) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha minőségi sztereó hifit szeretnél, akkor azt a Yamahát le kéne cserélned később...vagy venni mellé egy sztereó erősítőt...de csak offban írom, mert most hangdobozt veszel.

(#90075) stultus78 válasza #10726912 (#90074) üzenetére


stultus78
tag

Az lessz ;) Egyenlöre ez van. Most halgatható doboz kellene. Idővel egy másik sztereo erösítő lesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#90076) salesman válasza stultus78 (#90073) üzenetére


salesman
őstag

[link]
A maradék pénzen vegyél hangfal kábelt.

Türűűűdrááá!

(#90077) #10726912 válasza stultus78 (#90075) üzenetére


#10726912
törölt tag

Volt szerencsém hallgatni Warfedale Diamond 11.2-es dobozokat állványra rakva, Audiolab erősítő kíséretében. Kis dobozok, de nagyon szép hangjuk van, ahogy tették a dolgukat, az majdnem tökéletes volt (a mély terén volt némi hiány érzetem, de az összhatás mindenképp jó volt). Jó érzés volt hallgatni, bezenélte a teret, nem volt bántó, hallható volt az SACD, DSD formátum minden előnye, részletes hang. Mindennek az ára ugye nem horror...200 ezer táján már nagyobb dobozt is kaphatsz tőlük, (használtan pláne), ami frontként is jó lehet, de mindenképp hallgasd meg őket. Javasolnám továbbá a Mission 752 vagy a 753 keresését, használtan előbukkannak, a 752-est Roksan Caspiannal hallgattam, nagyon szép hangú dobozok, nagyon jó ár/érték, igényli a jó kiszolgálást erősítő terén, de meg is hálálja, 753-ast hasonló karakternek mondják, ahhoz nem volt szerencsém. Volt ott egy Audio Analog Puccini is, sajnos valószínűleg már nem volt rendben műszakilag, ezt a Mission 752-es durván meg is mutatta, de a Roksannal szépen zenélt.
Nekem van egy Canton 490.2, mozizni frontnak eleve jó választás, hifizéshez is javaslom, elég lineáris a hangja, nagy doboz lévén könnyen dolgozik mélytartományban is, persze ebből a sorozatból is érdemes lehet feljebb választani, ahol már más magassugárzóval szerelték őket, egy angol erősítővel jó párost alkothatnak (nekem Magnum 160 elő-végfok van mellé, Marantz NA 6002-es hálózati lejátszóval). A hangváltó módosítva lesz minőségi alkatrészekkel, ha kész leszek vele, tartok róla beszámolót, ha ezt választod, szívesen segítek (én is kaptam segítséget a teljes rendszer felépítéséhez), illetve a nyáron meg tudod hallgatni, s ezt itt mindenkinek felajánlom, akinek kedve van egy kis hallgatózás miatt eljönni a sötét Borsodba:)
salesman: Jónak mondják ezt is, de azért egy adag alku bele kéne hogy férjen (főleg, hogy Hollandiában már 300 Euroért kínálják)

[ Szerkesztve ]

(#90078) salesman válasza #10726912 (#90077) üzenetére


salesman
őstag

Sorsod Borsod... :R
Köszönjük a felajánlást, nekem régi mániám egy topictalálkozó...

Türűűűdrááá!

(#90079) #10726912 válasza salesman (#90078) üzenetére


#10726912
törölt tag

Öregszem, már a 630-at is 603-nak olvasom :O A 630-as van olcón, de az itthon is az, a 603-as itt se 300 eur...
Remélem összejön majd minnél több találkozás és hallgatódzás:) Idén még kint vagyok, de jövőre már könnyebb lesz megoldani, bár az idén sem lehetetlen, akár már Júniusban reményeim szerint.

(#90080) salesman válasza #10726912 (#90079) üzenetére


salesman
őstag

Úgy legyen, én viszek sört... :K

Türűűűdrááá!

(#90081) Irmscher 353 válasza DEJVID (#90070) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

A szóban forgó hangfalakat sajnos nem hallottam.
Nekem a kisebbik széria volt korábban (Alr Entry 3), most sógoromék használják. Normálisan berendezett 20nm körüli nappaliban engem meglepett a hangja (pedig csak egy Videoton erősítő hajtja).
Nálam a nagy csengő-bongó pincében sajnos nem szólt úgy.

Sajnos az Alr márka idehaza kevéssé ismert, pedig szerintem igen jó hangfalakat gyártottak.
(Eladni nagyon nehéz pont emiatt, viszont kb bagóért juthat az ember kiváló hanghoz...)

Ha nem a Dunántúlon lenne, már biztosan elmentem volna meghallgatni...

(#90082) stultus78


stultus78
tag

Jamo c97-et találtam 180 -ért. Arrol mit gondoltok.

A cantonnal már szemeztem . A fém membrán miatt nincs "fémes" hangja?

(#90083) #10726912 válasza stultus78 (#90082) üzenetére


#10726912
törölt tag

Sok dobozt fogsz találni, próbálj olyasmit keresni, amiket itt ajánlanak. A Jamo általában véve nem sikeres a hifi szintű zene hallgatás terén, ezt azért tanácsolom, hogy ne üres köröket fuss. Füllel és tapasztalattal kell választani dobozt és eszközöket, ha neked nincs egyik gyakorlására sem módod, akkor hagyatkoznod kell mások tapasztalatára, ami bizonyára fülelés, tapasztalás alapján történt.(kivétel a kivétel, ha valakinek van tapasztalata a Jamoval kapcsolatban, akkor azt elmondja, s az alapján már bátrabban választhatod, de inkább mást választanék).
A Cantonnak vannak jó darabjai, ami nekem, van, az is ilyen, de módosításokkal válik értékké. Az alsó magas tartományban van egy kis kiemelése, nem vészes, de van, ezt is orvosolom, illetve a tömeggyártás és az olcsósítás miatt használt alacsony hangminőségű alkatrészeket is kicserélem rajta, a gyártótól sikerült megszereznie a segítőmnek agyári mérési adatokat, diagrammokat, és az alkatrészek pontos értékeit, ez alapján nyúl(unk) a hangváltókhoz. Általában véve lehet ezzel javítani a hangminőségen dobozoknál (és persze más hifi eszközökön is), létezik ugye tuning is, hazánkban is elérhető, és dicsérik az eredményt.
A Canton nem fémes hangú, inkább németesen precíz akar lenni a maga szintjén (mint említettem itt is vannak jóval drágább dobozaik), viszont ennek a doboznak a nagy előnye, hogy a közép és a mélysugárzó ugyanaz, mint a drágább daraboknál, ott, mással teszik jobbá a hangját. Ezt az előnyét igyekszem kihasználni, előcsalogatni a dobozoknak, mert a hangszórókészlet többre képes, mint amit a hangváltó ebben az árkategóriában lehetővé tesz. A mélysugárzó tekercse pl szimpla vasmagos, 0.85-ös huzalátmérővel, ez is cserélve lesz dupla huzalátméárőjű, de megeggyező értékű tekercsre, stb.
Alapból is jól szóló darab a 490.2, mozinál kiválóan teljesít, és mint mondtam, nagy hibái nincsenek (gyári mérések alapján sem), és egyenletes a hangjuk, nincs nagy kiemelés, nincs brummogás, búgás, azaz aaz alsó tartomány is naqyon szépen dolgozik, sígy az ára (és a benne lévő lehetőségek miatt) is jó választás lehet (hozzá teszem, hogy 37 ezret költök alkatrészekre, és a belső kábeleket is kicserélem, ami a külső hangkábellel együtt már 50 fölé tolja a tuning költségét)
De amit salesmann ajánlott, azt bátran veheted, egy nagyon jó darabnak mondott hangdoboz, angol termék, hangminőségben nagyon szép hangú, nem tudom, hogy a Jamot (vagy mást) mi alapján választanád-nézegeted a B&W-vel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#90084) stultus78 válasza #10726912 (#90083) üzenetére


stultus78
tag

A B&W biztosan szépen szól. Már volt szerencsém hallani. De nekem mélyben kicsit gyenge volt.

(#90085) #01758976 válasza stultus78 (#90084) üzenetére


#01758976
törölt tag

A Jamot felejcsdEl. Ha van helyed rocrka álló és semleges doboz kell. Ha kell mély is pl. Canton ergo sorozat(Salesmannak kedvezve), jó magas számost keress. 695,700,900 Kétszázba talán beférnek, német piacról, de ahogy írták, ezeknek a dobozoknak az erősítőd édes kevés.

(#90086) #01758976 válasza #01758976 (#90085) üzenetére


#01758976
törölt tag

Az erősítőd vonalán maradva A-S 700-tól felfelé, jó is lenne vele a Canton.

(#90087) #10726912 válasza stultus78 (#90084) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha hifi rendszerben hallgattad, és nem vagy hozzá szokva a hifi rendszerekhez, akkor szinte mindegy, mit hallgatsz, mélyben gyenge lesz. A B&W-t kifejezetten jónak mondják a tesztek alapján mélytartományban, de azt tudnod kell, hogy a hifi rendszerekben nincs hangszínezés, és kerülik a mélytartományt kiemeló darabok használatát, a lényeg az egyenletességben van. Annyi mély hangot hallani, amennyi a zenében, a felvételen van. Bekötnéd a Yamahára ezt a párost, bekapcsolnál egy filmet DD hanggal és lerázna az ágyról ez a pár doboz, olyan dinamikával szólna. Vagy tekernél a bass hangszinten és máris volna rengeteg mélyhang. Azt a hangot pedig, ami a rossz dobozokra jellemző, hogy kiemel 100 Hz környékén, és ezzel teremt deszól hatást, kerüld el. A Jamo (s mellette sok más doboz) ezért kerülendő. A B&W akkor fog mélyet adni, amikor kell, és azt olyan erővel, hogy nem akarsz mást hallani, viszont ha nincs a zenében, akkor nem fog dübögni. A Cantonnal szemben mindenképp jobb választásnak gondolom (tuning után már nem tudom, az már össze hasonlítás kérdése). Lényeg, hogy a B&W ki tud szolgálni mélyben (teszt alapján mondom ismét), ha azt mondod neki hogy szubb üzemmód, akkor arra is képes. De ettől sokkal értékesebb.

(#90088) stultus78 válasza #01758976 (#90086) üzenetére


stultus78
tag

Nem olyan basszus kell ami leviszi a hajam. Csak szeretem ha testesebben szól.
Nem is kellene olyan doboz ami színezi a hangot. Ha azt mondod a B&W jól szól. Hiszek neked. Csak egy ideig a yamival kell halgatnom az meg ugye nem a legjobb hifire.

[ Szerkesztve ]

(#90089) stultus78


stultus78
tag

Meg kell halgatnom mégegyszer azt a bodozt. :) valami jó láncon.

[ Szerkesztve ]

(#90090) #10726912 válasza stultus78 (#90089) üzenetére


#10726912
törölt tag

Az se lenne baj, ha valódi nagyfelbontású zenét is tudnál mellé szerezni, mert nagyon nem mindegy a végeredmény miatt. SACD legalább ajánlott.

(#90091) #01758976 válasza stultus78 (#90089) üzenetére


#01758976
törölt tag

Csakhogy ne legyen félreértés. Én a Canton Ergo sorozatáról írtam, abból többször a 695-öt hallottam, ha azt a dobozt 200k-ba belehet szerezni sztem az jó vétel. Kellően semleges azért az árért, tehát nem viszi le a hajad a mély (csak, ha kell), de Canton, tehát picit kemény a hang, ezért is lehet jó rockra. Ott azért nem kell a selymes puhaság.Minden más fontos tulajdonság, dinamika, jelenlét, összkép áráért szerintem rendben.Magamnak a keménység miatt nem venném, de ez már ízlés, nem von le a doboz általános értékéből. No. ki frázisoltam magam :D

[ Szerkesztve ]

(#90092) fehér_ember válasza #01758976 (#90091) üzenetére


fehér_ember
addikt

Jelenleg is kapható 700k-s dobozpárt 200-ért :F
Az tényleg jó vétel :)

Persze németből csak ~470k de akkor is; ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

(#90093) #01758976 válasza fehér_ember (#90092) üzenetére


#01758976
törölt tag

Haverom nèzegeti, többször látta már 700 eur körül elmenni. Aztán ott van mèg a többi ergo is.

(#90094) #01758976 válasza fehér_ember (#90092) üzenetére


#01758976
törölt tag

Igazad van. Valami nem stimm. A doboz számában biztos vagyok. A használt árában már kevésbé. Azt sem hiszem, hogy járatos haverom a /stück hibába esett. A lènyeg, hogy nem valószínű a 695 ergo kètszázèrt, kár èrte. Köszi fehér ember

(#90095) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Én mostmár minden kezdőnek aki igazából nem is tudja mit keres (250-300e-s keretig) a hifi útvesztő helyett Nubert A-200-at fogok ajánlani. :DDD
Nagyon korrekt produkciót nyújt. Kiegyenlített az aljától a tetejéig, feszes mélyek, szellős közép-magas tartomány, nem érces/fárasztó. Mondjuk magas tisztaságában nem tudja azt amit a MA GS-eim, de nagyon kerek a hangja, árban meg igencsak alatta van és akkor még nem is néztem, hogy nem kellenek se kábelek, se erősítő se dac ... minden benne van.
Mérési eredményei sem rosszak: [link]

(#90096) salesman válasza Tamoo (#90095) üzenetére


salesman
őstag

Megint csak nem az örök ellentmodás beszél belőlem, de meghallgatnám rajta Widor toccata-t.
Különösen 0:50-től, amikor a gázra lép! ;)

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Türűűűdrááá!

(#90097) nLali


nLali
senior tag

Ez már az első másodperctől magával ragadó. :DDD
( próbáld ki a linket )

[ Szerkesztve ]

(#90098) Tamoo válasza salesman (#90096) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Meglepő lehet, de jóval mélyebbre megy mint a Standart. :D De 50Hz alatt előjönnek a bajok a szobámban, úgyhogy itt a szub tartomány felejtős. Előbb vágom le minthogy "búgva" hallgassam.

(egyébként vagy rossz a link vagy elhagyott a humorérzékem)

[ Szerkesztve ]

(#90099) salesman válasza Tamoo (#90098) üzenetére


salesman
őstag

Vagy ezt:
[link]

1000 bocs és egy anyamedve! Semmi baj a humorérzékeddel, én voltam balfék! :B
Link helyesen:
[link]

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#90100) salesman válasza nLali (#90097) üzenetére


salesman
őstag

Lali, viselkedjél! :P

Türűűűdrááá!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.