Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89451) Joshi válasza Ear001 (#89448) üzenetére


Joshi
titán

A digitális jel kódolása/dekódolásában is vannak hibahatárok, de azok elenyészőek ha minőségi jelátvitelről beszélünk. Azt emberi füllel kihallani szinte lehetetlen. Szerintem ez tényleg már az ezoterikum. :DDD

(#89452) Degeczi válasza Joshi (#89451) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az egy dolog, h a DA átalakításnál lehet eltérés, de itt most pusztán a jelátvitelről, a kábelről beszélünk. Ha ott lenne hiba, a tömörített jeleknek (mint a Dolby Digital vagy DTS) nem a minősége változna, hanem el is hallgatna, hiszen nem lenne visszaállítható.

(#89453) Joshi válasza Degeczi (#89452) üzenetére


Joshi
titán

Pont attól lesz különbség a kódolás és dekódolás között, hogy rengeteg eszközön múlik a jel továbbítása. Ebbe ugyan úgy beletartozik a vezető is (kábel). Olyan nincs hogy egy jel tökéletesen ugyan abban a minőségben megérkezik A pontból B pontba.

(#89454) #10726912 válasza Hikvision (#89442) üzenetére


#10726912
törölt tag

:U És azt hogyan lehet kimérni, hogy egy tápkábelnek milyen hangja van? Hisz az is csak funkcionálisan mérhető kábel...esetleg azt hogyan mérik ki, hogy a vezetékeknek milyen hangjuk van? Hisz mindegyik "csak" fém, műszerekkel megvizsgálva megkapod az ellenállását, lehet számolni képletekkel, mennyit bír...miért pont a fény vezetése lenne mindegy?... a feszültség is átmegy a drótokon ennyi erővel... :U

[ Szerkesztve ]

(#89455) Degeczi válasza Joshi (#89453) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Digitális átvitelben dehogynem, különben nem tudnál pl. progamot letölteni, hiszen a hibák miatt megváltozva már nem működne.

(#89456) Degeczi válasza #10726912 (#89454) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert nem analóg jelet viszel át optikailag, hanem digitálisat... Ha azt mondod, h a lejátszó pufferébe két hibátlan eljuttatás között is van minőségi eltérés, annyi erővel azt is állíthatnád, h nem mindegy milyen márkájú pendrive-on viszed el valahová a zenédet.

(#89457) gordonfreemN válasza alphamooncam (#89449) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Érdekes volt, kár hogy nem részletezte a páros és páratlan harmonikusokat külön :)
Még vagy 2 oldalt elolvastam utánna :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#89458) #10726912 válasza Degeczi (#89456) üzenetére


#10726912
törölt tag

Én ítélkezés helyett előbb igyekeznék meghallgatni migabi24 rendszerén a különbséget. De nem vagyunk egyformák.

(#89459) Joshi válasza Degeczi (#89455) üzenetére


Joshi
titán

Ne hülyéskedj, hol mennek a bitek egy az egyben rézdróton? Mindent kódolsz és dekódolsz. Mindent egytől egyig.

ui.: sokszor nem is lehet telepíteni egy letöltött programot mert sérült fájl jutott el hozzád.

[ Szerkesztve ]

(#89460) Degeczi válasza Joshi (#89459) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ne hülyéskedj, egyszerű a kérdés: van hiba a dekódolt bitfolyamban vagy nincs?

[ Szerkesztve ]

(#89461) gordonfreemN válasza Degeczi (#89460) üzenetére


gordonfreemN
addikt

[link]
Érdemes elolvasni az idevonatkozó részt pl 81296 81033
Cseréltem a linket, bocs

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#89462) AMDFan válasza gordonfreemN (#89461) üzenetére


AMDFan
addikt

Kicsit össze vannak mosva a dolgok, most itt sokan elbeszéltek egymás mellett. Az órajel nagyon fontos a D/A konverziónál, hiszen az alapján van visszaállítva az analóg jelfolyam. Viszont meg kell különböztetni, hogy mit okoz az órajel pontatlansága (jitter) "Digit - digit" átvitel esetén, és mit okoz Digit - analóg konverzió esetén.
DD átvitel esetén legrosszabb esetben bithiba történik.

(#89463) Hikvision válasza #10726912 (#89454) üzenetére


Hikvision
senior tag

Mint írtam is, a hangszórókábelen analóg jel megy nem digitális, ott természetesen fontos a vezető összetétele, digitálisnál is fontos, de ha ott hiba van akkor nem a "szinpad fog elmászni", hogy audiofil szöveggel mondjam, hanem nem lesz hang.
A tápkábel is érdekes dolog, de az már másik téma, a trafótól a házig nincsen kácsa kábel, de ha betesznek egy 80-centis 50x-es árnyékolású tapkábelt a konnektor meg az erősítő közé akkor "változik" a hang... :)

Sok embernél ez a hobbi átmegy ilyen mese mondássá, ezért nem is vitatéma, mintha parfümöket szagolna az ember, és azon vitatkoznánk, hogy pamutra vagy selyemre fújva, hogy adja ki az összetevőket, mimdenkinek az agya másképp értékeli ki a dolgokat, tehát az utána kiállított vélemény erősen szubjektív lesz.

Egy aktív hálózati zajszűrő megint más téma, mert annak tényleg van alapja, nem csak vélt kijelentések.

20 éve a PH-n.

(#89464) Degeczi válasza AMDFan (#89462) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De főként mivel a vevő már a saját órajelgenerátora szerinti ütemben teszi ki a mintákat (a forrás órajelének pusztán annyi szerepet hagyva, h abból kiderül, melyik szabványos értéket kell használni), ezzel teljesen kiküszöböli az átvtel jitterét

(#89465) Degeczi válasza Hikvision (#89463) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Na ja, házimozi topikban is akad, aki képes azt bizonygatni, h a méregdrága HDMI kábelétől szebbek a színek...

(#89466) migabi24 válasza Degeczi (#89465) üzenetére


migabi24
nagyúr

Már megint olyanok irogatnak akik sajnálják a pénzt egy rendes kábelre, hogy végre megtapasztalják amiről beszélünk😂

(#89467) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Nekem ezek után az a kérdésem, ha az adatot közvetítő "kábel" minősége, hossza beleszól a "hangba", akkor van különbség akkor is, ha pl ugyan azt a jútyúb zenei videót más földrajzi helyen, vagy más szolgáltató és hálózat által közvetítve (de ugyan azon végső körülmények között) hallgatom?

Csak az utolsó kábeldarab (pl PC és DAC között) minősége számít?

Ha 1m kábel minősége valamekkora mértékben beleszól a hangba, akkor a tárhelytől a házamig eljutva mekkorát torzul az eredetihez képest?

Nem szotkam hibázni.

(#89468) karmaresz válasza migabi24 (#89466) üzenetére


karmaresz
senior tag

Szerintem általánosítasz. Miből gondolod, hogy mindenki, aki ellenkező véleményen van, sajnálja a pénzt rendes kábelre, vagy nem próbált még ilyet?
Mi a "rendes kábel" definíciója nálad? Árban, anyagban, gyártóban, egyéb tulajdonságban mérhető?

Két napig nem volt lehetőségem zenét hallgatni. Ma reggel 7:30-kor, mikor elment itthonról a család bekapcsoltam a rendszert és talán 10 perc melegítés után elindítottam Shota Osabe Happy Coats albumát. Leesett az állam. Olyan szépen szól a zene a délelőtti napsütésben, mint talán még sose. :)

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#89469) Dorian válasza fererencz89 (#89467) üzenetére


Dorian
félisten

Nagyon nem mindegy, milyen típusú digitális átvitelről van szól.
Ha a kábel nem hibás, akkor TCP-IP esetén elméletileg is kizárt a hiba. HDMI esetén gyakorlatilag kizárt. USB-audio esetén már sok minden beleszólhat ebbe, a spdif az meg nem mai gyerek, ott bizony egyértelműen van különbség.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#89470) AMDFan válasza Degeczi (#89464) üzenetére


AMDFan
addikt

Igen, így van. A két digitális eszköz közötti átviteli jitter gyakorlatilag teljesen mindegy mennyi, egész addig ameddig nem okoz bithibát.

(#89471) energomatt válasza fererencz89 (#89467) üzenetére


energomatt
senior tag

Csak az utolsó kábeldarab (pl PC és DAC között) minősége számít?
Az a rendszered minősége, ami előtte van, az pedig a forrás minősége. Tehát, IGEN!
Az megint más kérdés, hogy ki, mit hajlandó rendszeresen hallgatni, de elég sarkalatos kérdés az is.

(#89472) fererencz89 válasza energomatt (#89471) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Én most akkor nem értem. Elképzelhetetlen utat tesz meg a digitális jel a pl USA tárhelyről az én pécémig, majd az utolsó 1m-en kell adnom a minőségre?
Hogy jut el hozzám a zeneanyag úgy, hogy nem megy el a színpad, nem szélesedik ki, de az én kis digitális átvitelemen már problémás?
Ha egészen a házamig azt a nagyon sok kábelt, átalakítást, csatlakozást meg tudják oldani "jeltorzulás" nélkül, az utolsó méteren miért nem képes rá az emberiség?

Nem szotkam hibázni.

(#89473) Dorian válasza fererencz89 (#89472) üzenetére


Dorian
félisten

Elolvastad amit írtam?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#89474) fererencz89 válasza Dorian (#89473) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Igen, de az miben ad választ a kérdésemre? "az utolsó méteren miért nem képes rá az emberiség?"
Azt is kérdezhetném, hogy ténylegesen miben másabb a helyzet az utolsó méteren, mint az előző ezer km-eken?

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#89475) migabi24 válasza karmaresz (#89468) üzenetére


migabi24
nagyúr

Most magamból indultam ki 😁 1-2 éve mielőtt vettem egy "rendes" hifit én is hülyének néztem aki százezreket ad egy tápkábelért, azóta sok mindent kipróbáltam és tapasztaltam, így átáltam én is a sötét oldalra😉

(#89476) energomatt válasza fererencz89 (#89472) üzenetére


energomatt
senior tag

A saját rendszerbe illesztett kábeldarab hatványozottan nagyobb jelentőséggel bír a rendszer szempontjából, mint az azon kívüli kábelek. Ez pont azért van, mert a digitális egyszergyet itt sokan felmondták már (ez általános iskolai szint), de a kábelek szerepe a rendszerben ennél sokkal bonyolultabb, nagyobbrészt fogalmunk sincs róla, hogy mi okozza a hallható különbséget közöttük.
Ez az őszinteség az, ami előre visz és kizárólag a hallottak alapján ítélünk.

[ Szerkesztve ]

(#89477) Dorian válasza fererencz89 (#89474) üzenetére


Dorian
félisten

Csak annyiban, hogy a jelenlegi dac-ok nem TCP-IP alapon fogadnak adatokat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#89478) Smiley válasza energomatt (#89476) üzenetére


Smiley
őstag

Ahogy arrol sincs fogalma itt levok 90%-nak hogyan mukodik a digitalis vilag... mindenki csak azt dobalja, hogy 1 meg 0, de arrol hogyan zajlik a digitalis jelle alakitas tovabbitas feldolgozas a folyamatos hibajavitas arrol mar goze sincs. Persze az utolso 1 meter drot az a lenyeg. Digitalis vilagban tokmind1 mi a kod tartalma, ugyanugy kell hasznalni, es ugyanugy tudjuk algoritmusokkal a hibas reszeket helyreallitani... ha ez nem igy volna akkor a jelenlegi vilag ebben a formaban nem mukodne.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#89479) p76 válasza fererencz89 (#89472) üzenetére


p76
senior tag

Digitális szemszögből:
Az USA tárhelytől a PC-dig TCP/IP-vel jön a digitális jel. A TCP/IP 100% garantálja hogy pontosan az érkezik meg amit elküldtek. Ha nem így lenne az egész internet összeomlana.
Viszont a PC és a DAC között nincs ilyen átvitel. PC elküldi a jelet, a DAC meg azt kapja amit kap, ha a kábel elrontotta akkor hibás jelet kap. Ez USB-re és SPDIF(optikai/coax)-ra is igaz sajnos.
Amikor ezeket kitalálták akkor arra törekedtek minél egyszerűbben megvalósítható legyen. Mert akkor terjed el igazán.
Legalább annyi lenne hogy a DAC ellenőrzi amit kapott és felvillan egy piros lámpa ha hibás az adatcsomag.
És akkor minden hifista megnyugodna hogy na tényleg vacak a kábel, nem pedig csak beleképzeli a különbséget :)
Nyilván rengeteg szubjektív belehallás van, ezzel már én is megjártam párszor.

Adat kijavításra/újraküldésre már gondolni se merek, az pláne messzire vezetne.

És akkor még van az analóg szempont, amiben bkercso a nagymester, hogy azon a szerencsétlen USB kábelen még milyen egyéb zajok jönnek-mennek, amit felvesz a DAC és az analóg részébe belepofázik.

[ Szerkesztve ]

(#89480) migabi24


migabi24
nagyúr

Látom az elmélettel mindenki nagyon tisztába van😁 de van itt olyan akinek legalább középkategóriás hifije van otthon, és tesztelt is töbféle optikai kábelt? Azoknak a hozzászólását szivesebben olvasnám, mert én vagy 4-5 kábelt teszteltem 900Ft-tól 16.000Ft-ig és nem volt nehéz kiválasztani a legjobbat

[ Szerkesztve ]

(#89481) Kiskokó válasza migabi24 (#89480) üzenetére


Kiskokó
veterán

Én csak mellékesen szólnék bele, hogy én IBRA optikai kábeleket vettem és HDMI-t is. De még nem tudtam letesztelni őket.
Ezt az Ibrát nagyon ajánlották. Bár összehasonlítani nem hiszem hogy fogom tudni így elsőre.

Először is azért imádkozok, hogy ne legyen minőségromlás 10fm-es jelerősítős USB kábellel.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#89482) Ear001 válasza migabi24 (#89480) üzenetére


Ear001
addikt

Én még annó autós fejegységek és DSP között próbálgattam optikai kábeleket és tényleg nem volt nehéz megtalálni a jót.

(#89483) AMDFan


AMDFan
addikt

Időről időre feljön ez a téma. Bullshit… Képtelenek megérteni az emberek, hogy miben különbözik egy digitális jelátvitel az analógtól. Talán majd 20 év múlva már nem így lesz.
Tehát, hogy tisztázzuk. Ahogy többen írták, a hibajavító protokollok miatt, az ethernet kábel minősége NEM SZÁMÍT, amennyiben tudja hozni a standard elvárásokat.
Sokan jogosan írják le azonban, hogy az USB Audio átvitelnél nincs ilyen hibajavítás ami igaz is, ettől függetlenül az USB kábel minőségével kapcsolatban is kb hasonló elvárásainknak kell lennie mint az ethernettel. Tisztességesen működjön. Miért? Mert ha nem lenne tökéletes a digitális adatátvitel, akkor egy pattogó, szakadozó, véletlenszerű hibákkal teli hangot kapnánk. A digitális átvitel nem különböztet meg frekvenciatartományokat, meg hangszereket.
Végül idéznék az USB Audio szabványból:

“The timely delivery of isochronous data is ensured at the expense of potential transient losses in the data
stream. In other words, any error in electrical transmission is not corrected by hardware mechanisms such
as retries. In practice, the core bit error rate of the USB is expected to be small enough not to be an issue.”

Magyarul arról van szó, hogy az USB Audio szabvány megengedi, hogy az adatfolyamban adatvesztés történjen, nincs semmilyen hibajavító mechanizmus ami ezt megakadályozza, azonban a gyakorlatban az USB átvitel bithibaaránya várhatóan olyan kicsi, hogy ez nem okoz problémát.
A USB specifikációja itt érhető el: [link]

Mindezek ellenére hifis topikokban, visszatérő téma az, hogy a digitális kábelezés is számít hangminőség szempontjából. Nem irigylem azokat akik laikusok a számítástechnikában, mert borzalmasan meg tudják őket vezeti, sok esetben mindenféle rossz szándék nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#89484) migabi24 válasza Ear001 (#89482) üzenetére


migabi24
nagyúr

Most szerintem még rosszabb a helyzet rengeteg féle anyaggal kisérleteznek a gyártók, már egyre ritkább a valódi üvegszál egy optikai kábelnél

(#89485) migabi24 válasza AMDFan (#89483) üzenetére


migabi24
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#89486) Hikvision válasza migabi24 (#89480) üzenetére


Hikvision
senior tag

Most mindenkit meg akarsz győzni, hogy a drágább mindig jobb? Ha a kutyaszart betekerem kígyóbőrrel és aranyozott csatlakozót dugok a két végébe, akkor az még ugyanúgy kutyaszar marad, csak vannak akiket meg lehet győzni, hogy a drágább mindig sokkal jobb.
Amiről te beszélsz az placebo és marketing, amiről meg Mi az tudomány és tények.

20 éve a PH-n.

(#89487) Ribi válasza AMDFan (#89483) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sosem azzal van a gond amikor nyilvánvaló hiba adódik, sokkal inkább amikor valaki csak annyit ír, hogy ennek vagy annak a kábelnek nagyobb a tere. Vagy világosabb vagy sötétebb lesz tőle a hang. Ez olyan mint ahogy a hdmi kábelnél nem olyan szépek a színek. Ezek hogy történnek?

(#89488) migabi24 válasza Hikvision (#89486) üzenetére


migabi24
nagyúr

Senki nem mondta, hogy a drágább mindig jobb, én azt tapasztaltam, hogy igenis van hallható különbség, és pont a 900Ft-os kábel alázott meg egy 10.000Ft-ost na erre varjál gombot😉

(#89489) Smiley válasza Ribi (#89487) üzenetére


Smiley
őstag

A hdmi a legjobb pelda erre. Hogyan tudna egy passziv eszkoz (aka hdmi madzag) az elkodolt bitstream-et ugy modositani, hogy melle meg ujraszamolja a megvaltoztatott informacio miatt az osszes a protolkolban lefektetett reszt is. Erre a kerdesemre egyik hazimozis topic-ban se tudtak valaszolni, de az 50e-s AQ madzagtol reszletgazdagabbak a szinek es teltebb a mely termeszetesen.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#89490) Polllen válasza AMDFan (#89483) üzenetére


Polllen
nagyúr

Időről időre előjön az is, hogy az emberek nem képesek megérteni, hogy a D/A konverzióba mi minden képes beleszólni. Talán majd 20 év múlva.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#89491) Hikvision válasza migabi24 (#89488) üzenetére


Hikvision
senior tag

Ellentmondásba keveredtél önmagaddal.

20 éve a PH-n.

(#89492) AMDFan válasza Polllen (#89490) üzenetére


AMDFan
addikt

Csakhogy a D/A konverziónak semmi köze a digitális átvitelhez. Nem is ehhez kapcsolódott a kérdés, hanem ethernet és usb kábelekhez. A félinformációkkal dobálózás a legveszélyesebb.

(#89493) Alex91 válasza Hikvision (#89491) üzenetére


Alex91
félisten

A 10 ezres biztos gyari hibas volt! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89494) Polllen válasza AMDFan (#89492) üzenetére


Polllen
nagyúr

Feltételezem még mindig nem olvasod bkercso posztjait, pedig elég érthetően le szokta írni, hogy a digitális jelátvitelnél azon a nyamvadt kábelen, ami a jelet továbbítja még mi jöhet át, ami képes belezavarni a D/A konverzióba. És hogy ezeket miként lehet(ne) szűrni.

Értem, hogy boldog vagy attól, hogy a jel bitperfecten megy át, csak aztán nem foglalkozol azzal, hogy a D/A konverziónál erre ráülhet némi zaj, ami a digitális jeleddel együtt is érkezhet.

A félinformációk valóban veszélyesek, bár szerintem a gondolkodás hiánya a legveszélyesebb.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#89495) Alex91 válasza Polllen (#89494) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor nem is a kabel, hanem a kabel szigetelese/arnyekolasa szamit? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89496) gordonfreemN válasza AMDFan (#89483) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Épp most esett le az állam melóban teszteltünk néhány kábelt, de csak telefonok töltésére.
Van egy kis USB-s eszközünk, ami méri a felvett áramot, a feszültséget stb.
Több telefon egymásután illetve több töltő egymásután és több kábel is természetesen.
Volt olyan kábel, ami ugyanazon teló és töltő esetén 0,9-1A helyett 0,4-0,6A-nál megállt.
Csak az USB kábelt cseréltük, én meg nem értem miért spórolnak ennyire azzal a francos rézzel, dehát a profit a kihozatal ezek keresztbevágnak minden józan paraszti gondolatot..

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#89497) AMDFan válasza gordonfreemN (#89496) üzenetére


AMDFan
addikt

Ez így van, nekem is van ilyen kis USB-s mérőcuccom, 4$ aliexpressen :)
Van olyan kábelem ami 1,5A-t is átvisz. Gyorsabban tölt róla teló. De mi köze ennek az átvitelhez?

[ Szerkesztve ]

(#89498) migabi24 válasza Hikvision (#89491) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hol?

(#89499) AMDFan válasza Polllen (#89494) üzenetére


AMDFan
addikt

De elolvastam a posztjait. Te olvastad amit én írtam korábban?
Simán megmondom neked melyik USB kábelemmel van bekötve a 10 ezer forintos DIY dacom.
Miért? Mert a gagyi DAC-on nincsen semmilyen tápszűrés, így a ferritszűrő nélküli USB kábellel lényegesen zajosabb.
De csak akkor tudom vaktesztelni, ha nem szól a zene. Zenehallgatás közben a zene jelszintje annyival magasabb mint a zaj, hogy képtelenség megmondani melyik van bekötve.
A megoldás a drágább USB kábel? Nem… A megoldás a normális tápellátás a DAC-nak.

(#89500) energomatt válasza AMDFan (#89483) üzenetére


energomatt
senior tag

Mindezek ellenére hifis topikokban, visszatérő téma az, hogy a digitális kábelezés is számít hangminőség szempontjából.
Nem mindezek ellenére, hanem mindezek mellett. Azt a célt bizonyára eléri bármelyik kábel, hogy átviszi a digitális adatokat, vagy azokból legalábbis annyit amennyi szükséges, de öszes tulajdonságaival a rendszer részévé válik és mégis beleszól a hangképbe. Értelmetlen tehát a digitális jelátvitelről itt önmagában vitázni, hiszen pont arról nem tudsz semmit, ami ezen kívül számít. Többnyire mi sem tudunk, de lagalább, az eredményét hajlandók és képesek vagyunk tapsztalni. Tehát teljesen felesleges itt győzködni a hifi tábort, hogy a digitális átvitel minden kábelen egyforma, mert nem ez a kábelek egyedüli hatása a hifi rendszerre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.