Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Most több helyen 249e-ért benne van a billentyűzet is, van ahol 229e -21%-ért elhozható csak az alapgép.

Mondjuk lehetne 13" vagy kicsit nagyobb... :U

(#2) Lami66


Lami66
őstag

A kamerás fejezetben találtam egy hibát: egyszer sincs leírva az ipad.

(#3) elmo válasza Lami66 (#2) üzenetére


elmo
aktív tag

Igen, eleinte azt hittem Bone írta a cikket. :)
Amúgy ha szépen esik az ára, jó választás lehet... Majd.

(#4) Lami66 válasza elmo (#3) üzenetére


Lami66
őstag

Ó, ez már a hatodik verzió, mert a többit öncenzúráttam. Én nem néztem rá a szerzőre, de az első oldal alján már biztos voltam benne, hogy iDani a szerző.

(#5) .Szaki. válasza Lami66 (#4) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nem Dani cikkében szerepelt túl sokszor az iPad, hanem a Xiaomi Pad 6S Pro tervezői közti megbeszéléseken.

[ Szerkesztve ]

(#6) Luck Dragon

Lehet még egyszer lesz Xiaomi kütyüm, mert ez nagyon tetszik .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) PirosHello


PirosHello
senior tag

"*A képfrissítés automatikusan 30/48/50/60/90/120/144 Hz-re áll be a Xiaomi Pad 6S Pro 12.4-en, az aktuális helyzettől függően. A felhasználók manuálisan is beállíthatják a képfrissítést 60/90/144 Hz-re." A fenti szöveget a Xiaomi Magyarország hivatalos oldaláról másoltam, nincs 60 helyett 55 Hz-es mód, ahogy Dani írta (38, 40 és 50 van).
Nekem Tab S7+ van, annyira hozzászoktam a 16:10-es amoledhez, hogy nem cserélném le 3:2 képarányú IPS LCD gépre (főleg filmnézésre használom).
Egy Snapi 8gen2-es procit összehasonlítani egy exy1380-as procival szerintem felesleges. Én a tesztbe a Tab S8+ tettem volna be, hogy almát hasonlítsunk össze almával (tudom, az pont annyival drágább ennél a cuccnál, mint amennyivel az S9FE+ olcsóbb, de az betudható az amolednek és a márkának és a DeX-nek). :R
Nincs benne GPS? WTF?

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#8) viragdani01 válasza PirosHello (#7) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

A szoftver szerint 55-ön megy a gép, azért szerepel az az érték a cikkben, de benne van, hogy 50 a valós, csak többet ír ki, láttunk már hasonlót. Beleírom abba a mondatba. :R

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#9) PirosHello válasza viragdani01 (#8) üzenetére


PirosHello
senior tag

Köszönöm :R

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#10) kbyte1024


kbyte1024
veterán

Jó lesz ez,kicsit később. Jelenleg pad5-m vqn és hibátlan. A GPS kisporolását én se értem.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#11) joey04


joey04
titán

Nagyon durván rámentek az iOS copyra, ami nem csak ciki, de 1:1-ben átvették az elcseszett dolgokat is. Tényleg a Samsung a példa, hogy kell egyedi felületet csinálni, ami több szempontból jobb is mint az ios.

(#12) joey04 válasza Lami66 (#2) üzenetére


joey04
titán

látom ez neked nagy kattanásod, ha valaki le meri írni, hogy a kínaiak milyen szinten kopiznak. :)

(#13) pusszycat válasza Luck Dragon (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Ne butáskodj mikor jön a Xiaomi Pad 7 Pro Oled kijelzővel. Én megvárom mert most úgy is a telefont cserélem le.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#14) PirosHello válasza PirosHello (#7) üzenetére


PirosHello
senior tag

Az "almát hasonlítsuk össze almával" nem célzás semmire, csak egy mondás. :D Mielőtt valaki belekötne, nincs "almás" cuccom, mindig azt veszem, amire épp van pénzem :DDD

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#15) Luck Dragon válasza pusszycat (#13) üzenetére

Mikor érkezik ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#16) pusszycat válasza Luck Dragon (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Szeptember. Meglepem magam vele karácsonyra. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#17) NomAd_82 válasza joey04 (#11) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Ezért van az alábbi vicc:
Hogyan mondod kínaiul, hogy eredeti? Sehogy.
nagyon durván megy a copy de láttunk már hasonlókat itt is és ott is.

(#18) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Nem védem az eszközt, nem én vagyok a célközönsége.
Nekem csak az a fura, hogy a kijelző adatai (671 nit + 93,7% sRGB) nem dícséretként hangzottak el. Tabletek kijelzőit soha nem telefonokhoz hasonlítottuk, hanem laptopokhoz. Laptop/tablet mezőnyben ezek nagyon szép adatok. Sok drágább laptopban is ettől sokkal fosabb kijelző van.

...itt kérem mindenki!

(#19) Luck Dragon válasza pusszycat (#16) üzenetére

Előbb egy kenyérsütővel :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#20) joey04 válasza NomAd_82 (#17) üzenetére


joey04
titán

Másoljanak, de akkor úgy, hogy a szar részeket ne vegyék már át :DDD

(#21) pusszycat válasza Luck Dragon (#19) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Az más tészta. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#22) Predatorr


Predatorr
őstag

Végre az 1. 2 szakaszban kiemelve, miért ne vegye meg az ember! :R

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#23) Lami66 válasza joey04 (#12) üzenetére


Lami66
őstag

Kopiznak már 20 éve. Ez újdonság valakinek?
Rosszul látod, nem az a bajom, hogy szóváteszi a tesztelő a kopizást. De azt el lehetett volna intézni egy ötsoros mérgelődésben. És akkor nem szólok egy szót se. Így meg Xiaomi tablet teszt helyett lett egy ipad áttekintés, ami nyomokban Xiaomit tartalmaz. Szerinted a potenciális érdeklődőket mennyire érdekli, hogy melyik animáció melyik ipados verzióból lett koppintva? Ez 99%-ban csak az ioldalról idelátogatókat érdekli, ők meg amúgy sem szeretnének ilyen tabletet venni. De legalább képbe kerültek az ájpedek és az ájpedóesz verzióival, animációival, és egyéb funkcióival, amit esetleg még eddig nem tudtak.

(#24) LassuGabor


LassuGabor
újonc

Se sim, se tárhelybővítés...
Akkor ezt se nekem találták ki.
Valakinek javaslata, hogy ezt a kettőt tudja, és egy átlagfelhasználó igényeit kielégíti?
Filmnézés, böngészés, és azért játékot is vigyen.
PUBG, CoD, ilyenek.
iPad, Samsung nem játszik.
Most egy Huawei Matepad M5-öm van, de öreg már és lassú.

(#25) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Ennyi pénzért IPS? Persze jó fajta, én is szerettem a Pad 5öt, de az nem ennyibe került. A ceruza mennyire reszponzív? A Tab 5höz vettem, de rajzolás közben volt egy kis csúszás a válaszidőben a kijelzőhöz érintéskor. Meg lehetett szokni, de az S-Penhez képest nem ugyanaz a minőség. Szintén probléma volt vonalas "lapra" jegyzeteléskor, hogy a projekt elmentésekor egy millit elhúzta a szöveget és így már a vonalra lógott. Neten is írták ezt a hibát, megoldás nélkül. Na és a klasszikus Netflix L1 kanossza. Hol volt fhd műsor, hol nem aztán lehetett állandóan cachet üríteni, újra bejelentkezni.

Máshogy kérdezem: megtanult már a Xiaomi szoftvert írni most, hogy tablet fronton us belépett a prémium ligába vagy még mindig csak összevasvillázzák az egyébként nem rossz hardverelemeket?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#26) janeszgol


janeszgol
félisten

Best buy, mint a Pad 5 es Pad 6.
Aki nem vesz egyet az...

(#27) Dare2Live válasza Rigormortiis (#25) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"megtanult már a Xiaomi szoftvert írni most, hogy tablet fronton us belépett a prémium ligába vagy még mindig csak összevasvillázzák az egyébként nem rossz hardverelemeket"

Szerintem xiaominal romlik a helyzet sw fronton. Én emiatt meg az áremelkedés miatt összel 99% el is engedem a márkát.

más: A pad 6 ~fele ennyi, annak annyiért elnézhető hogy vannak sws botlások. Ez viszont ennyiért hát sztem versenyképtelen ipaddel szemben. Én 99% rádobnák 50et és a vacsi új airt venném aztán avval a dolog egy 5-7évre letudva.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) joey04 válasza Lami66 (#23) üzenetére


joey04
titán

nem értek egyet. :)

(#29) joey04 válasza Dare2Live (#27) üzenetére


joey04
titán

attól függ egyébként melyik márkához képest mérjük szoftveresen. egy vivo féle funtouch-hoz képest nagyon jó a hyper os. egy one ui mellett meg nem.

(#30) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Frissítésekkel hogy állnak, meddig lesz támogatott? Lehet figyelmetlen voltam, de ezt nem láttam a tesztben.

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#31) Rigormortiis válasza Dare2Live (#27) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Így van. A Pad 6 jó vétel, több embernek is ajánlottam.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#32) Hallosz


Hallosz
senior tag

Jó lett a(z összehasonlító) teszt, köszi. Fentebb már írták, karácsony környékén lehet majd jóáras ez a cucc.

Mert lakni, muszáj.

(#33) cs.zs. válasza Hallosz (#32) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ha csak addig be nem zuhan a Ft.

...itt kérem mindenki!

(#34) pusszycat válasza cs.zs. (#33) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Vegyél most eu-t, akkor mindegy lesz ha bezuhan.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#35) pècsimunkás válasza kbyte1024 (#10) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Viszi az Exfat ès az Ntfs formátumot is?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#36) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet.

A jövő most van

(#37) Dr.NX válasza LassuGabor (#24) üzenetére


Dr.NX
addikt

De te is lassú vagy. ;]
Attól függ mennyit szánsz rá. Amik szóba jöhetnek:
Honor Pad 9, Lenovo Tab P11 Gen2
Ha olcsóbban, akkor Alldocube iPlay 50 Pro.

Elfogadom a sütiket.

(#38) Ricardo válasza Dare2Live (#27) üzenetére


Ricardo
félisten

"Szerintem xiaominal romlik a helyzet sw fronton. Én emiatt meg az áremelkedés miatt összel 99% el is engedem a márkát."

Ezzel én is így vagyok.

Mondjuk a Poco vonal, az jó ár/érték arányt képvisel még, de a szoftver (reklámok tömege), ott sem túl megnyerő.

(#39) chipesz


chipesz
őstag

Ha már végig az iPadhez van hasonlítva, ahol a másfél évvel ezelőtti tesztben nem volt kontraként megemlítve a jack csatlakozó és bővíthetőség hiánya, itt miért van? Úgy, hogy manapság ez (főleg a jack) egyáltalán nem jellemző - most hogy ez jó vagy sem, az lényegtelen. FM rádió hiánya is bekerülhetne emellett akkor már.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#40) Dare2Live válasza Ricardo (#38) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

amikor egy csengőhangot akarok állítani és arra beugrik a reklám... hányós smiley.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41) Ricardo válasza Dare2Live (#40) üzenetére


Ricardo
félisten

Megértelek. Pont ilyenek miatt engedtem el a gyártót. Valahol sajnálom a dolgot, mert egyébként bírom/bírtam a termékeiket.
Gondolkodtam egy időben azon, mivel gyártanak (vagy ők, vagy a bérgyártók) mindent is, hogy a termékeikből összerakok egy "okosotthon" jellegű rendszert.
Most már örülök, hogy nem tettem.

(#42) Lami66 válasza Dare2Live (#40) üzenetére


Lami66
őstag

Ilyen helyen nem zavar(na) a reklám, mert csengőhangot egy telefonon egyszer állítok be, aztán az cseng évekig. Naponta használatos funkciókban viszont nincsenek reklámok.

(#43) Ricardo válasza Lami66 (#42) üzenetére


Ricardo
félisten

Az attól függ mit használsz naponta ;)

Nálam például a Redmi Note 9Pro esetében volt a gyári galériában, alkalmazáskezelőben....

(#44) Lami66 válasza Ricardo (#43) üzenetére


Lami66
őstag

A Xiami reklámnyomatása kb két éve (talán a Redmi 9-nél?) volt a csúcsponton. Ma már egész minimális a reklám. Valamelyik tesztben meg is jegyezte a tesztelő, hogy egy hét alatt nem találkozott reklámmal.

[ Szerkesztve ]

(#45) Ricardo válasza Lami66 (#44) üzenetére


Ricardo
félisten

Az Xiaomi márka felső kategória. Redmi, Poco nem jobb semmivel mint volt.

(#46) Graphics válasza Ricardo (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na majd meglesem a friss F6-nál.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#47) Byga007


Byga007
aktív tag

Szerintem korrekt gép. Én több mint 2 éve használok egy pad 5 -öt, nagyon meg vagyok vele elégedve, de szerettem volna fejlődni így nekem a pad 6 nem jöhetett szóba a snapdragon 870 miatt, nemsokkal gyorsabb mint a 860. Kijelző szinte ugyan az mint a pad 5 ben. Ahogy a pad 6s pro-rol láttam magyar videót, megfogott főleg így hogy tab plusz billentyű 250 ezer. Ha a billentyűzet árát levonom akkor az a kb 200 ezer nekem bőven megérős. Snapdragon 8 gen 2 ami tavalyi csúcshardver, itt nem is melegszik. Kijelző nagyobb lett, jobb tartalomfogyasztási felület, az hogy ips az egy dolog, de szebb mint a pad 5 panelja. Már lassan 1 hete nyúzom és igen reszponzív teljesítménnyel bír, nagyon bejövős, az hogy nincs benne sim támogatás az elviselhető mert itthon használom szinte sosem fogja elhagyni a házat így a wifi adott. A gps az meg még jobban sem kellene, hiszen kocsiba nemhiszem hogy sok ember rakná be navigálni ezz valljuk be. Nekem pad 5 ről megérte válltani.

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#48) Ricardo válasza Graphics (#46) üzenetére


Ricardo
félisten

Kíváncsi vagyok.

(#49) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Hát ilyen áron sokkal jobb választás az iPad Air 11" 2024.

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#50) kem001


kem001
tag

eMag-on 217690 Ft most csak a Tablet. Bár ahogy látom ehhez nem adják a billentyűzetes tokot náluk, de ennyiért most ez a legkedvezőbb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.