Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89251) energomatt válasza zoltanz (#89250) üzenetére


energomatt
senior tag

Egy Wagner maxit szívesen meghallgatnék nála.

(#89252) Snoop-y válasza energomatt (#89249) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jo hat nekem is volt dvd gyujtemenyem 3000+ nagy resze el lett ajandekozva tobbi kuka ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#89253) Snoop-y válasza zoltanz (#89250) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam nem is nagyon lehet kapni ezt a tipust. A lemezjatszoval nem is lenne bajom ra tudnek dobni mondjuk 2K CHF-t de elkezdeni lemezt gyujteni 0-rol. Hat ahhoz nincs most idegrendszerem sajnos :O

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#89254) salesman válasza Snoop-y (#89253) üzenetére


salesman
őstag

Nem kell rögtön 3000 lemezt venni.
Én főleg a Vaterán vettem az elmúlt évben kb 30 lemezt a kedvenc előadóimtól, átlag 4-5000 picurkáért.
Ez is nagy összeg, de ha ennyit nem érdemlünk meg, akkor...
Nekem még mindig élmény kezembe venni az 1970-es Nice lemezt, amit 40 éve láttam utoljára egy barátomnál...
[link]

Türűűűdrááá!

(#89255) salesman válasza Snoop-y (#89253) üzenetére


salesman
őstag

Dehogynem...

Dehogynem 2

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#89256) seadrone válasza Snoop-y (#89247) üzenetére


seadrone
őstag

csak bátran ;)

nagyon jó dolgog, és hidd el, ha nem jon be, nem vesztesz rajta.
mármint a lemezeken biztosan nem

nagy élmény egyébként a gyűjtés, sokat tanul am ember a zenéről magáról és a technikáról is persze

csak ajánlani tudom ;)

(#89257) fehér_ember válasza seadrone (#89256) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azért nem muszály bátorítani :)
Én is másképp jártam el mint terveztem, mármint beleugrottam egynek a vásárlásba (még nem érkezett meg). De esélyes hogy engem nem fog meggyőzni a dolog. Mindegy, végülis ismerkedek egy kicsit, aztán meg lehet meghirdetem. Végülis legalább behozok Angliából a Magyar piacra egyet :)

(#89258) seadrone válasza fehér_ember (#89257) üzenetére


seadrone
őstag

fehér ember lenni kíváncsi, jól van az :)

(#89259) zoltanz válasza energomatt (#89251) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az erősítő hangfalai azok nagyon alapok. Viszon jó technics. 1200 rig-je vankeverővel, és ügyesen mixel.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#89260) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Eről jut eszembe, nincs valakinek nyomtatható formában Jelco 250-es hangkarhoz valami ilyesmi beállító sablonja.
Sajna a vinylengine-re nem enged magyarországról regelni; próbáltam u.s.a vpn-nel is, tudja hogy vpn és úgy sem engedi.

U.I.:
Végülis, úgy látom rajta van minen méret, úgyhogy elméletileg a tű beállításának ellenörzéséhez csak egy ~68mm-es és egy 115mm-es sugarú kört kell rajzolnom amiket ahol elmetsz az (effective lenght 228mm), oda kell érintőket húznom. Már csak azt nem tudom hogy ezt az "effective lenght 228mm"-ert honnan kell mérni? A hangkar csapágyazásának középpontjától?

[ Szerkesztve ]

(#89261) fehér_ember válasza fehér_ember (#89260) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ó, az is rajta van, mármint hogy "arm pivot point".
Ezt jól megbeszéltem magammal :)

(#89262) Snoop-y válasza fehér_ember (#89257) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ehhez kene nekem valami komolyabb allvany aztan megvenni a lemezjatszot (ez a legkisebb bajom) es elkezdeni beszerezni az analog masterelt lemezeket a kedvencekbol (na erre nincs idom jelenleg) plusz kitalalni ,hol fogom oket tarolni (tudom ez first world problem :P ). Egyelore elvezem azt ami van azt gondolom nincs okom panaszra ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#89263) fehér_ember válasza Snoop-y (#89262) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én csak az analóg rögzítés utáni zenéket szeretem, lemezt meg főleg csak mostaniakat fogok venni. Szóval ezért is esélyes hogy számomra mégsem volt a legjobb ötlet :) De majd kiderül.
Amúgy elég tűrhető áron jutottam egy revolver lemezjátszóhoz, igaz még hozzájött egy anglián belüli postaköltség + majd még megtudom hogy a forward2me-nek mennyit is kell fizetni a hazahozatalért. Közben meg reménykedni hogy épségben kapjam meg, és működjön is. Ha meg még szíjat és tűt is kell venni bele, akkor meg már összességében tuti nem jött ki olcsón.

(#89264) fehér_ember válasza Snoop-y (#89262) üzenetére


fehér_ember
addikt

Amúgy tök bosszantó, hogy az ebay-en azoknak az angoloknak akik alapból csak hazai postával teszik fel a terméket nulla a hajlandósága a Magyarországi postázásra (hiába is kéred őket).
Mások meg személyes átvétellel hirdetnek az ebay-en :Y (pedig pl. ez is tetszett)

[ Szerkesztve ]

(#89265) sicc33


sicc33
aktív tag

Ha valaki kukás megoldást szán a DVD lemezeinek, inkább jelezze nálam ellenének :D

[ Szerkesztve ]

(#89266) fehér_ember válasza sicc33 (#89265) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem gondolnám hogy gyári-ak lettek volna.
Mondjuk kazettáimat én is kukáztam már; pontosabban egyik lomtalanításkor kivittem egy nagy szatyorral.
A gyűjtögetők egyből lecsaptak rá, igazából örültem is, hogy mégsem a szemétdombon végzi, és valakik még ellesznek velük.

(#89267) seadrone
Zeneszeretők, nem tüzelik.

[ Szerkesztve ]

(#89267) seadrone válasza fehér_ember (#89266) üzenetére


seadrone
őstag

ha a kis lelked nem bírja, nem olvasd alant:

lehet, hogy eltüzelik!

(#89268) wolfman


wolfman
veterán

Kolléga hozott be munkahelyre egy erősítőt + hangfalakat. Az mitől van, hogy bekapcsolt állapotban, akármelyik bemenetére kötve egy RCA-Jack kábelt búg mint az állat? Ha rádugom mondjuk telómra és elindítok egy zenét, akkor abbamarad, de ha vége a számnak vagy vált, akkor megint búg. Ha a kábelt lehúzom akkor abbamarad a búgás.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#89269) Ribi válasza wolfman (#89268) üzenetére


Ribi
nagyúr

Telefon ha nincs rajta zene lekapcsolja a kimenetét. Legalábbis az enyém is ilyen.
Innentől az a kábel egy antennaként viselkedik és összeszed zajt a levegőből és ezt hallod.

(#89270) wolfman válasza Ribi (#89269) üzenetére


wolfman
veterán

De abban az esetben nem kéne búgjon akkor is ha zene van? Mert ha zajt szed össze, akkor az meglenne ha jel megy rajta is.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#89271) Pazolini


Pazolini
senior tag

Sziasztok!

Olvastam itt pár hónapja a horgászboltos ólomnehezékekről, amiken megáll a hangdobozok tüskéje, s az így nem veszélyezteti a parketta felületét, mert eloszlik rajta a tűpontokon mért súly.
Be is mentem egy boltba a közelemben:

Ezeket nem kellene kilapítani. Eleve laposak. Aki már próbálta, melyiket javasoljátok?
Egy pár 50-50, és egy pár 30-30 kg-os hangfal alá kerülnének.
:F

(#89272) Ribi válasza wolfman (#89270) üzenetére


Ribi
nagyúr

A probléma, hogy lekapcsolja a kimenetet, vagyis onnantól csak 1 drót, mintha ott sem lenne a telefon a végén.
Ha van zene, akkor "rákapcsolja a kimenetre a kábelt", amin ha nincs semmi akkor a föld és a + ugyan azon a fesz szinten van, nem tudja a levegőből jövő nagyon gyenge áram csak úgy "rángatni". Amint rákapcsolódik a telefon, onnantól a telefon "erősen fogja" a dróton lévő jelszintet. Így pongyolán fogalmazva.
Persze valamilyen szinten akkor is jelentkezik rajta zaj, de annyira kicsi, hogy azt már nem nagyon hallod.

Pazolini: simán kicsavarozod a tüskét nem egyszerűbb? Minek tüske ha úgysem használod? Bár ez csak az én dilemmám.

[ Szerkesztve ]

(#89273) dgyuri0123 válasza Pazolini (#89271) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

4 db 5 Forintos? És így legalább egy 20-asból megúszod. :D

Pontozóval üss a közepébe egy mélyedést, így még egyszerűbb lesz vele bánni.

"csak a zene van"

(#89274) Pazolini válasza Ribi (#89272) üzenetére


Pazolini
senior tag

Így is érvényesül szerintem a tüske hatása (a rezgéscsillapítás), de nem a parkettába, csak az ólomkorongba fúrja be magát.

dgyuri: igazat szóltál... :o

[ Szerkesztve ]

(#89275) wolfman válasza Ribi (#89272) üzenetére


wolfman
veterán

De nekem volt már nem egy pl. aktív hangfalam és ott ez nem volt, hogy ha kábel rá volt dugva, akkor búgott mint az isten barma. Max akkor ha megfogtam/hozzáérintettem valamihez a jack csatit, akkor gerjedt.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#89276) Ribi válasza wolfman (#89275) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak tippelek, hogy lehet ott kisebb volt a bemenet ellenállása?
Lehet bemenet kialakításától is nagymértékben függ.

(#89277) Ixion77 válasza Pazolini (#89271) üzenetére


Ixion77
őstag

Minek ahhoz ólomnehezék? Azon túl hogy az ólom mérgező, még puha is, ergo nem tűnik a legoptimálisabbnak a feladatra. Sima pénzérme jobbnak tűnik.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#89278) Ribi válasza Ixion77 (#89277) üzenetére


Ribi
nagyúr

Halaknak mondd, hogy mérgező ;]

(#89279) salesman válasza Ixion77 (#89277) üzenetére


salesman
őstag

Jobb az érme, mert az ólomba belenyomódik a kúp és a paláston is felfekszik.

Türűűűdrááá!

(#89280) Pazolini válasza salesman (#89279) üzenetére


Pazolini
senior tag

Köszi, mindenkinek! dgyurival szemben már éreztettem, milyen igaza van, s hogy mennyire szégyellem magam (piros arcocska). :R

(#89281) zoltanz válasza Snoop-y (#89253) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"A lemezjatszoval nem is lenne bajom ra tudnek dobni mondjuk 2K CHF-t de elkezdeni lemezt gyujteni 0-rol. Hat ahhoz nincs most idegrendszerem sajnos "

Nem kell fejest ugrani egyből.
Szerencsére sok helyen olcsón beszerezhetők lemezek, magyar előadók, jazz, komolyzene van fillérekért jó állapotban piacon, börzéken. Nálunk a megyei könyvtár kiárulja pl a bakelit lemezeit 200 Ft/db áron (az 5 db lemezből álló album szett is ennyi, vettem is egy egyből Liszt-et díszdobozban 3 LP-s album)
30 lemez indításnak elég is. Hipp hopp eléred a 100-at, majd a 300 db-ot, azzal már el lehet lenni. :)
Elékezték újranyomni egyes ritka előadók lemezeit magyar honban is (200 -as darabszámban egyenlőre)
már durva árakon mentek 60-100 e Ft. pl Republic, Kispál.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#89282) salesman válasza Pazolini (#89280) üzenetére


salesman
őstag

Nincs miért szégyellni magad, én évtizedek óta használok réz kúpokat, ezzel a fémpénzes módszerrel.
A hangfal aljára ragasztok 3 db kúpot, majd az állványra teszem a fémpénzt egyesével a tüskék alá.
Lemezjátszónál is használom.

Türűűűdrááá!

(#89283) karmaresz


karmaresz
senior tag

Ha már rezgéscsillapítás a téma, a Soundcare Superspike és még ennél is drágább speckó rezgéscsillapítóknak van gyakorlati értelme, haszna azon túl, hogy megszabaduljak pár "felesleges" húszezrestől?

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#89284) Ixion77 válasza karmaresz (#89283) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha nem lenne értelme, nem lenne kapható ugyebár... :) Hogy számodra van-e értelme azt pedig mi nem tudjuk megmondani... Puding próbája az evés.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#89285) cappa72 válasza zoltanz (#89281) üzenetére


cappa72
nagyúr

már durva árakon mentek 60-100 e Ft. pl Republic, Kispál.
Mennyi??? :Y

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#89286) Snoop-y válasza cappa72 (#89285) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mekkora mazli ,hogy nem szeretem egyiket sem :D

mod:

Szerintem kispal meg szemelyesen is zenelne annyiert 2 szamot barkinek ;]

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#89287) migabi24 válasza karmaresz (#89283) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerintem megéri az árát, nálam hangfal alatt hozott javulást a sima tüskéhez képpest

(#89288) dgyuri0123 válasza karmaresz (#89283) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nagyon régóta használok Soundcare tüskéket. Még a hifiállványom alatt is az van. :) Szerintem is jó, nekem is bevált, így nem sajnáltam az új szerzemény alól (Proac) sem kivenni a gyári "vacakokat".
Sajnos a régi tüském M6-os volt, a Proac meg M8-at kért, így nem tudtam áthozni a 15-20 éves tüskéimet az újba..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#89289) zoltanz válasza cappa72 (#89285) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ennyi az ára, nagyon ritka pár száz darab van kiadva ezekből az alternatív zenekaroktól, Bahia és hasonló kis kiadóktól. (Kontroll stb) Ezért értékes. Azért nagyon nem nyomja le az árakat az újra kiadás, mert a komoly gyűjtők az első kiadásra utaznak, főleg ha analóg felvétel, és masterelés.
Meg azért is pl egy Pál utca fiúk ~20 éves koncert plakátért is elkérnek 20 e Ft-ot, most felkapott a korai keleti Underground (is).

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#89290) cappa72 válasza zoltanz (#89289) üzenetére


cappa72
nagyúr

:R

Na akkor ezek után megbecsülöm a Kontroll Csoport, meg a Kampec Dolores lemezeimet... akkorban csak egy Lenco L300-as lemezjátszónk volt otthon, de hát erősítő híján ugye semmit nem lehetett vele kezdeni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#89291) seadrone válasza cappa72 (#89285) üzenetére


seadrone
őstag

annyi!

de börzén ezeket nem is lehet megtalálni, merzt egyszerűen nem eladóak

most újrakiadják a föld haland ilyesmit, és a naphoz holddal-t, ezeket újonnan megkapod 5000ért darabját, de az eredeti kiadás az pot of gold :D

nincsen itt ph-n bakelit topik?

mármint miért nincsen? :D

[ Szerkesztve ]

(#89292) karmaresz válasza Ixion77 (#89284) üzenetére


karmaresz
senior tag

Rengeteg értelmetlennek és haszontalannak tűnő kiegészítő kapható a hifihez, ahhoz meg nem elég olcsó ez a puding hogy kérdezés nélkül kifizessem.

A többieknek köszönöm a személyes tapasztalaton alapuló véleményt.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#89293) Snoop-y válasza karmaresz (#89292) üzenetére


Snoop-y
veterán

En egy fokkal magasabban uzom ezt a temat. Szerintem a tuskek nem csillapitanak megfeleloen (regi hangfal alatt az volt nekem). Most ugye a gazdugattyus samli van. Szeretem nagyon :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#89294) salesman válasza Snoop-y (#89293) üzenetére


salesman
őstag

Fotót, típust kérünk, nehogy már elefántcsont toronyban egyedül üldögélj a gázdugattyús sámlin! :K

Türűűűdrááá!

(#89295) seadrone


seadrone
őstag

lenne egy kérdésem:

mi a különbség hangzásban, ha valamit

rca - rca kábellel, vagy

rca - 3.5 jack-kel kötünk össze?

(#89296) energomatt válasza seadrone (#89295) üzenetére


energomatt
senior tag

Óriási. Egyik esetben szól a zene, másik esetben pedig nem. Attól függően, hogy milyenek az aljzatok.

(#89297) Snoop-y válasza salesman (#89294) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem merem megegyszer linkelni multkor is kaptam erte ;]
Keress vissza ha nincs meg atkuldom priviben ;)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#89298) Kiskokó válasza energomatt (#89296) üzenetére


Kiskokó
veterán

nóbel díjat!

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#89299) seadrone válasza Kiskokó (#89298) üzenetére


seadrone
őstag

Kettőt!

Ez menne a hifibe, aminek rca inje van
[link]

(#89300) salesman válasza Snoop-y (#89297) üzenetére


salesman
őstag

Meggyőzőnek tűnik!
Egyet szedjünk már szét, működési elvét meghatározandó!
Metszet, robbantott rajz nincs róla?
Én azért a hangfal és a sámli közé beraknám a három tüskét. (komolyan.)

Türűűűdrááá!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.