Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90301) Alex91 válasza Snoop-y (#90300) üzenetére


Alex91
félisten

Meg kell hallgatni ugye... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#90302) Snoop-y válasza Alex91 (#90301) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nyilvan csak ha megszoksz valamit akkor ugye az lesz a standard. Utana nehez azt mondani egy ilyenrol ,hogy jo es mindenkinek ajanlom ;)

mod: Hogy legyen hasonlitasi alap a hangfalam alatti samli tobbe kerul mint ez az egesz hobelevanc

Ennyi penzert mar lehet egy jo hasznalt vasat kapni :K

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#90303) STC Speed válasza #10726912 (#90278) üzenetére


STC Speed
őstag

Köszi szépen, az a baj számítógép hátuljából kell mindig lehajolni, matatni a sötétbe, egyszerűbb az asztalon egy kapcsolót elhelyezeni.

(#90277) salesman Próbáltam persze, sőt már másik hangszoroim vannak azokkal is rossz, az egyik eszköz miatt van zugás, ha másikkal megy.

(#90304) fehér_ember válasza Alex91 (#90299) üzenetére


fehér_ember
addikt

40m²-es nappaliba egy ilyen lepkefingra költse el az egész összeget? Szubra már nem is futná.

[ Szerkesztve ]

(#90305) Ear001 válasza salesman (#90297) üzenetére


Ear001
addikt

Belépő szintű MC elliptikus tűvel. Muszáj MC?

(#90306) #10726912 válasza Huntszy (#90298) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nagyon javaslom, hogy ne próbálj tapasztalat nélkül beleugrani vakon a hifizésbe, mert egyszerűen nem fogod megérteni, miért mondják neked, amit. Szánj rá az életedből pár hetet, hallgass meg igényes, minőségi rendszereket, akár tök újakat is, lényeg, hogy kicsit hallgatózz, mert így csak a mélynyomón jár az eszed, meg a minél többet tudjon újként 160-ért gondolkodás, holott a lényeg a végeredmény, azaz, milyen minőségben tud megszólalni a zene...mélynyomós 2.1-et is vehetsz rögtön, de az sem lesz jó, és itt nem a Te igényeidről van szó, hanem a tudatlanságodról. Ha már ide írtál ebbe a fórumba, az nagyon jó, de sok pénzt akarsz elkölteni, kicsit lassíts, és tapasztald meg a HIFI világát, mert könnyen lehet kidobott pénz az, amit most elköltesz...és ezt értem úgy, hogy te fogod annak tekinteni. Szinte mindegy, milyen stílust hallgatsz, egy HIFI szemmel nézve alap minőséget Minden zene meghálál, és ehhez nem fog szub kelleni.
STC Speed: Javaslom, hogy a pc-d hátuljától hozd ki egy jack hosszabbítóval az aljzatot, ezt rögzíted pl a monitorod alatt, és ott tudsz kényelmesen tudod elvégezni a csatlakozást.

[ Szerkesztve ]

(#90307) salesman válasza Ear001 (#90305) üzenetére


salesman
őstag

Soha nem volt MC-m...
Egyszer ki kell próbálni!

Türűűűdrááá!

(#90308) STC Speed válasza #10726912 (#90306) üzenetére


STC Speed
őstag

:R

(#90309) Huntszy válasza #10726912 (#90306) üzenetére


Huntszy
tag

Köszönöm a válaszod!

Kérdés, hogy milyen típusú helyeken lehet ilyeneket kipróbálni? Gondolom az MM közepén nem kezdhetem el bömböltetni :))

Nem BPen élek hanem Szegeden. Elég messze van szóval az ott levő lehetőségek sajnos nálam nem játszanak

[ Szerkesztve ]

(#90310) #10726912 válasza Huntszy (#90309) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ez Szegeden van, kell ettől jobb?
De teheted azt is, hogy az AVX oldalán, vagy a Hifipiacon, vagy a prohardver apró hírdetései között keresgélsz, ha találsz Szegedi, vagy környékbeli cuccot, elmész meghallgatni.
Esetleg akadhat itt is valaki, aki meghív, hátha van fórumtárs a közeledben. :)

(#90311) Huntszy válasza #10726912 (#90310) üzenetére


Huntszy
tag

Közi szépen mindent! :)

[ Szerkesztve ]

(#90312) #10726912 válasza Huntszy (#90311) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nagyon nincs mit, örülök, ha segíthettem elindulni :) :)

(#90313) Ear001 válasza salesman (#90307) üzenetére


Ear001
addikt

Ha nem kifejezetten metálhoz és zúzós, de szarul felvett zenékhez keresel, és vannak akusztikus netán klasszikus lemezeid is, akkor szerintem az alsó kategóriában a Goldring Eroica LX egy best buy cucc. Egészen komoly láncokban sem vall szégyent, egészen komoly trafókat, phono fokozatokat is jól kiszolgál.

[ Szerkesztve ]

(#90314) salesman válasza Ear001 (#90313) üzenetére


salesman
őstag

Szimpatikus, egy Thorens TD 160, TP 16 karba kerülne...

Türűűűdrááá!

(#90315) Kiskokó válasza Huntszy (#90309) üzenetére


Kiskokó
veterán

Csaó. Én azt mondom neked, nyugodtan vegyél használt cuccot! AVX-en vannak jók.
Én sem vagyok nagy hifis, elsőre többet szántam rá, és használtból nagyon jó hifit vettem. (350ezer volt. 130K Vincent erősítő (ez is van egy eladó AVX-en nagyon ajánlom!) és Monitor Audio Rx8 hangfal)

Mákom volt, elsőre a tökéletes hangoz megkaptam ezektől.

Aztán vettem újonnan egy olyan Yamaha R303 vagy mi a neve amit te is írtál.
Meg egy Monitor Audio Monitor 100 hangfalat...
A yamahát 1 hét múlva eladtam annyira nem állt össze a hangja.
Vettem egy CA Minx Xi-t ezel még ez a belépő Monitor 100 is sokkal jobban szól.
Ha gondolod írj privátban.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90316) Injun


Injun
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#90317) Atikusz


Atikusz
senior tag

Sziasztok!
Van egy MusicCast képes Yamaha RN-303D típusú erősítőm, amit egy pár 4ohm-os hangfallal használok. Bővíteni szeretnék, éppen ezért arra gondoltam, hogyha veszek még egy MusicCast képes erősítőt és hozzá hangfalat, akkor a MusicCast alkalmazás segítségével elvileg be tudom állítani, hogy a 4 hangfal a 2 erősítővel együtt szóljon. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata, hogy ez a gyakorlatban is valóban így és olyan egyszerűen működik, ahogy azt gondolom ?

(#90318) sony309 válasza Atikusz (#90317) üzenetére


sony309
őstag

Egy alkalmazással tudsz több eszközt irányítani, nálam kettő van.
Én nem találtam rá megoldást, hogy összekapcsoljam a két eszközt és egy kiválasztással mindkettő szóljon egyszerre, csak külön-kulon.
Rádióhallgatasnal nincs gond, mert együtt fog szólni.

A Chromecast Audiokat össze lehet kapcsolni.

S3x, hifi & rock and roll

(#90319) Atikusz válasza sony309 (#90318) üzenetére


Atikusz
senior tag

Hát pedig a MusicCast lényege pont ez lenne többek között, hogy különböző helységeket össze lehessen vonni a közös zenehallgatáshoz. Én erről olvastam is valahol, hogy van ilyenre lehetőség, de most elbizonytalanítottál.

(#90320) Alex91 válasza Atikusz (#90319) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem siman a musiccast appbol ossze lehet kotni az eszkozoket, de ugye akkor a musiccast appbol kell lejatszani a zenet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#90321) KFeri22


KFeri22
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék, az Ohmok-Wattok világában eligazodni. :)
Az aláírásomban lévő eszközöket használom.
Az lenne a kérdésem, hogy az erősítőm másik hangsugárzópár bekötéséhez a Tannoy-ok mellé beköthetek-e egy pár 6 Ohm-os, 80 W névleges teljesítményű hangfalpárt.
A Tannoy-ok 8 Ohm 50/100 Watt, a Sony-k 6 Ohm 80/170 Watt teljesítményűek.
Az erősítő csatornánként 40 Watt-ot 8 Ohm-ot ír, viszont a hátlapon csatornánként 4-16 Ohm-ot.
A kérdés, hogy a Sony ellenállása nem kevés-e, a teljesítménye nem sok-e az erősítőnek?
Szeretném így kipróbálni, de annyit nem érne a kísérlet, hogy elküldjem az erősítőt/hangfalat.

(#90322) Atikusz válasza Alex91 (#90320) üzenetére


Atikusz
senior tag

Igen, én is így gondolnám. Szerintem viszont Spotify app-ból is lehetne a lejátszást irányítani, ha több eszköz egyesítve van. Ezért is tettem fel a kérdést, hogy hátha van valaki ezt biztosan tudja, hogy működik a gyakorlatban.

(#90323) Alex91 válasza Atikusz (#90322) üzenetére


Alex91
félisten

Sajnos nekem is csak 1 eszkozom van ilyen.

A spotify is elkepzelheto, hiszen az alapbol tudja premiummal.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#90324) Atikusz válasza Alex91 (#90323) üzenetére


Atikusz
senior tag

Spotify Premium előfizető vagyok. Úgy érted, hogy Spotify-on belül is kiválasztható, hogy egyszerre több eszközön szóljon ?

(#90325) sony309 válasza Alex91 (#90320) üzenetére


sony309
őstag

Ha szerinted össze lehet vonni, akkor hol van az app-ban ilyen opció?

S3x, hifi & rock and roll

(#90326) Atikusz válasza sony309 (#90325) üzenetére


Atikusz
senior tag

A bal felső sarokban a “Link” opció lenne az sztem.

(#90327) sony309 válasza Atikusz (#90319) üzenetére


sony309
őstag

A lényege ott van, hogy minden külön szobában más és más zene szól. Szerintem.
Ezt tudja.

Egyedül Google Home alkalmazásban találtam eszközök összevonása opciót.

S3x, hifi & rock and roll

(#90328) Alex91 válasza sony309 (#90327) üzenetére


Alex91
félisten

A bal felso sarokban a link gomb, azzal ossze lehet vonni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#90329) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Nem akar valaki indítani egy Tidal topikot, lenne pár kérdésem. :D

Spotify van, aktív is, de az más világ, legalábbis ha jól értesültem, a Tidal Masters MQA a jelenlegi legjobb minőségű, habár a Spotify is próbálkozik hasonlóval.

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#90330) sony309 válasza Atikusz (#90326) üzenetére


sony309
őstag

Ha otthon leszek, ellenőrzöm. Köszönöm!!

S3x, hifi & rock and roll

(#90331) p76 válasza KFeri22 (#90321) üzenetére


p76
senior tag

Az biztos nem baj hogy a Sony 80/170 wattos, ennyire lehet őket terhelni. A PM4001 meg kevesebb teljesítményt (wattot) tud leadni rá, szóval nem tudja őket túlterhelni.
PM4001 speckó szerint tud 4 ohmot is kezelni, tehát a 6 ohmos is mehet rá:
4 Ohm 55/80 W
[link]
Az ohm mindig lehet több, csak halkabban fog szólni. Kevesebb ohm nem lehet.
Viszont később a speckóban azt írja hogy 8 ohmnál ne kössünk rá kisebbet. :Y
"The speakers in the speaker system should have an imped-ance between 8 and 16 ohms. If speakers with an impedance of less than 8 ohms are connected, the protection circuitrymay be activated during play"
Na ezen én nem tudok kiigazodni.

[ Szerkesztve ]

(#90332) Atikusz válasza sony309 (#90330) üzenetére


Atikusz
senior tag

Köszönöm. Az én kérdésem a korábban írtakra irányulna, illetve, hogy Spotify app-ból is kezelhetők a zenék, illetve észlelhető-e a lejátszásnál késleltetés a két hangrendszer együttes megszólaltatásával. Köszönöm. :D

(#90333) p76 válasza p76 (#90331) üzenetére


p76
senior tag

Lehet hogy SYSTEM1+2 esetén ha a Tannoy+Sony is be van kötve akkor párhuzamosan vannak összekapcsolva: 8*6/(8+6) = 3.43 és az kevesebb lesz mint 4 ohm
azért van a hátlapra írva hogy 8-16 ohmig mehet SYSTEM1+2 esetén

Ezek szerint sajnos nem lehet a Tannoy+Sonyt egyszerre használni, de hátha egy fórumtárs megcáfol :)

[ Szerkesztve ]

(#90335) nakos1212


nakos1212
senior tag

Sziasztok, DAC-ot/hangkártyát keresek, amin van legalább 2 vonalbemenet és jó minőségű kimenete van, 60 ezer forintig, mit ajánlotok?
Kinézett darabok:
Behringer UMC404HD
Focusrite Scarlett 2i2
Focusrite Scarlett 2i4

[ Szerkesztve ]

(#90336) Tamoo válasza nakos1212 (#90335) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vonalbemenet alatt mit értesz? :F
(Mit akarsz rákötni?)

(#90337) Ear001 válasza #95152384 (#90334) üzenetére


Ear001
addikt

Szerintem meg rákötheti, csak ésszel. A hangdoboz impedanciája nem egy állandó érték, hanem a frekvencia függvényében folyamatosan változik. ez a 4-6-8 ohm semmi más, csak egy érték, amit a doboz gyártója választott, hogy nagyjából e körül lesz az érték, de láttam már 8 ohmosnak jelölt dobozon 3,2 ohmos impedancia értéket is.

Nem ideális a felállás, de ha nem nagyon kergeti, akkor működhet.

(#90338) nakos1212 válasza Tamoo (#90336) üzenetére


nakos1212
senior tag

aktív hangszedős basszusgitár, elektroakusztikus gitár.

(#90339) KFeri22 válasza p76 (#90331) üzenetére


KFeri22
tag

Az angol nyelvű manuálban én is olvastam ezt a bekezdést, de én se értettem.

Akkor nem probléma az erősítő teljesítménye és a hangfal zenei teljesítménye közötti nagy különbség? ( 40 Watt-170 Watt) Valahol olvastam, hogy ez problémát okozhat.

(#90334) QVS Akkor 2 pár 8 Ohm-ost sem köthetek rá, mert párhuzamosan ez eredő ellenállás 4 Ohm lesz?Mert a System 1+2 esetén 8-16 Ohmot ír. Viszont külön a System 1-re és a System 2-re akár 4 Ohm-ost is köthetek? Akkor ha mind a négy rá van kötve, akkor biztonságosan csak külön-külön hallgathatom őket?

Párhuzamosan csak 16 Ohm-osokat köthetnék rá, mert azok eredő ellenállása 8 Ohm?

[ Szerkesztve ]

(#90340) p76 válasza KFeri22 (#90339) üzenetére


p76
senior tag

Az a lényeg hogy a hangfal teljesítménye nagyobb legyen az erősítőnél. Legalább 30-50 százalékkal minimum.

(#90341) Patice válasza nakos1212 (#90335) üzenetére


Patice
nagyúr

Ebben a topikban szerintem könnyebben kapsz választ.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#90342) Ear001 válasza p76 (#90340) üzenetére


Ear001
addikt

A hangfalnak nem teljesítménye van, hanem terhelhetősége, tehát a watt szám ez esetben azt jelenti, hogy kábé ekkora teljesítményű erősítőt ajánlanak hozzá, vagy csúcsban, rövid ideig - tartósan ennyi wattal hajtást visel el.

Azon kívül a túl kis teljesítményű erősítővel, ami nagy hangerőn torzít, simán ki lehet nyírni magas hangszórókat, szóval lehet akár az ajánlott wattszámnál nagyobb teljesítményű erősítőt is használni, ha az ember nem akarja csutkára tekerni a hangerőt semmivel sem veszélyesebb, mint a kis teljesítményű, sőt. Az az 50% már durva alulerősítést jelenthet.

[ Szerkesztve ]

(#90344) Atikusz


Atikusz
senior tag

Én is most hasonló cipőben járok. Fentebb írtam, hogy bővíteni szeretnék, így a jelenlegi Yamaha R-N303D erősítőm mellé vennék még egy erősítőt, amelyhez raknék szintén egy pár 4 ohm-os hangfalat.

Na már most felmerül a kérdés, hogy a jelenlegi R-N303D erősítőhöz csatlakoztatható-e teljes biztonsággal 2 pár 4 ohm-os hangfal úgy, hogy az egyszerre muzsikáljon. A 2 pár 4 ohm-os hangfalnak az eredője így 2 ohm lenne, ugyanakkor az erősítő specifikációja alapján a dinamikus teljesítmény 180W 2 ohm-on.

A kérdés az, hogy jobban járok-e úgy, hogy veszek az új hangfal mellé plusz erősítőt vagy használjam a jelenlegivel egyszerre a 4 db hangfalat ? Ez esetben mi mehet tönkre ? Az erősítő vagy a hangfalak ? MusicCast-tal elvileg megoldható lenne a két erősítő, illetve a 4 db hangfal együttes megszólaltatása, így az eredmény ugyanaz, a kérdés az, hogy melyik a célravezetőbb megoldás.

(#90345) Dorian válasza #95152384 (#90343) üzenetére


Dorian
félisten

"Épeszű ember..." Aham, persze.

Több hangfal megy tönkre így, mint fordított esetben, nagy teljesítményű erősítővel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#90346) KFeri22


KFeri22
tag

Jól gondolom, hogy az én esetemben ez a lényeg?

Az erősítőm a Tannoy-okkal nagyjából optimális viszonyban vannak, mivel az erősítő teljesítménye, nagyjából azonos a hangfalak terhelhetőségével.

Ha csak a Sony-kat kötném rá, csak kis hangerőn használhatnám biztonságosan, mert nagy a különbség az erősítő teljesítménye és a hangfalak terhelhetősége között. Ebben az esetben a hangfalak vannak inkább veszélyben.

Egyszerre a 4 hangfalat nem köthetem rá biztonságosan, mert a Sony-knak alacsony az ellenállása. Meg lehet rizikózni alacsony hangerőn, de ebben az esetben az erősítő van veszélyben.

(#90347) BluEyes válasza nakos1212 (#90338) üzenetére


BluEyes
őstag

itt érdeklődj: https://prohardver.hu/tema/gitaros-topic/friss.html

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#90348) öhhöm


öhhöm
kezdő

Sziasztok!

Van egy pár Fyne Audio F301 típusú hangdobozom. Ezek 8 ohmos belépő szintű audiofil polcsugárzók, ha jól tudom 50 W terhelhetőséggel. A mély/közép hangszórói 15 centisek, és fáziskúppal rendelkeznek. A kérdésem a következő... Olyan erősítővel hajtom meg, ami 8 ohmon max. 35-40 wattra képes csatornánként, mégis arra lettem figyelmes, hogy kb. 1/3 hangerőtől felfelé, olyan zenék esetében, amik erősebb basszusokat tartalmaznak (ehhez nálam alapból még egy 4-5 dB mélyhang kiemelés is társul), mindkét hangfalban a mély/közép hangszórók enyhe zörgő-zizegő hangot hallatnak. Szóval nem egyedi a probléma, és nem arról van szó, hogy az egyikben tropára ment volna a mély hangszóró, mivel a zizegés mindkét hangdoboz esetáben hallható. És ez nem a reflexcső zaja, ez konkrétan a hangszórókból jön. Arra is gondoltam (talán butaság), hogy ennek a fáziskúp az oka, mivel a membrán erőteljes oda-vissza mozgásakor nagyobb intenzitással áramolhat a levegő a fáziskúpot körülvevő résen. Tehát talán ez a fáziskúpos mélyhangszórók sajátossága? Vagy egyszerűen az "audiofil" hangfalak túl finomak az erőteljes basszusokhoz, és nem erre, hanem hanem a szép sima, egyenletes frekvencia karakterisztikához vannak kitalálva? Fogalmam sincs mi okozza az említett problémát, főleg mert ettől eltekintve, kisebb hangerőn és/vagy normál szintű mélyhangok esetén gyönyörűen szól ez a két hangdoboz.

Van valakinek valami ötlete?

Köszönöm

öhhöm

(#90349) öhhöm válasza öhhöm (#90348) üzenetére


öhhöm
kezdő

Az adatlapján ez áll:

Recommended amplifier power (Watt RMS) 25- 100
Continuous power handling (Watt RMS) 50

Tehát a 35-40 wattal bőven nincs túlterhelve. A fenti adatokból arra következtetek, hogy az 50 watt a szinuszos terhelhetősége lehet, zenével elméletileg 100 wattig bírja.

öhhöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.