Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90851) Ear001 válasza salesman (#90850) üzenetére


Ear001
addikt

Ágota erősítő és Reflex doboz és még sörre is marad.

(#90852) salesman válasza Ear001 (#90851) üzenetére


salesman
őstag

No, akkor hajráááá...
Linket kérnék tisztelettel!

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#90853) Jorus válasza salesman (#90852) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez biztos jól döng. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#90854) #92251648 válasza Ear001 (#90849) üzenetére


#92251648
törölt tag

Aktív stúdiós cucc 50e forintért? Én még 10x annyiért sem tudnék mit ajánlani.

(#90856) nihil41


nihil41
tag

Sziasztok! Nad C320BEE erősítő és Dynaudio Audience 60 hangsugárzó mellé szeretnék subwoofert. Csak zenére kellene, az igazán mély hangokhoz. Tudnátok tanácsot adni, hogy merrefelé nézelődjek? Használtban gondolkodom és max. 100-ig mennék el. Előre is köszi.

(#90857) akkójóva


akkójóva
tag

Sziasztok,

Egy hifi rendszert szeretnék építeni a pc-mhez 120-140.000 Ft-ból. Jelenleg van egy Kenwood krf v4070D erősítőm, alapjában véve két polcsugárzóra és erősítőre lenne szükségem, de ha lenne egy kifejezetten jó hangfalpár hirdetés, ami a keretem nagy részét elvinné, akkor átmenetileg a Kenwoodra kötném őket. Általában (95%) zenét szeretnék hallgatni rajta (rock, pop, metal, néha klasszikus). Szeretném, hogy legyen mélye, de ne brummogjon. A hangfalak kb 2 karnyira lennének tőlem, egy 5m*6m-es szobában. Ennyiért mindenképpen használtban gondolkozom.

Köszönöm!

(#90858) salesman válasza #95152384 (#90855) üzenetére


salesman
őstag

Neked volt ilyened?

Türűűűdrááá!

(#90859) alphamooncam válasza salesman (#90858) üzenetére


alphamooncam
őstag

Csak nem eleged lett egy okostojásból? ;)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#90860) salesman válasza alphamooncam (#90859) üzenetére


salesman
őstag

Nem kicsit... :K

Türűűűdrááá!

(#90861) fehér_ember válasza nihil41 (#90856) üzenetére


fehér_ember
addikt

Zenére elsősorban valami zárt szubot kéne nézni. Igaz a jobbak nem igazán olcsók, még használtan is igen ritkán akad 100k alatt.
A hifisták viszont nem nagyon használnak ilyeneket. Ezért lehet inkább az egyik házimozis fórumon kellene érdeklődnöd (ott ugyanis jobban ismerik a szubokat).

[ Szerkesztve ]

(#90862) fehér_ember válasza akkójóva (#90857) üzenetére


fehér_ember
addikt

PC-hez hifi rendszer OK, de olyat hogy 2 karnyújtásni távolságból is hallgatható legyen (amihez ugye "kisebb" monitorsugárzó kéne) és még elég mélyet is adjon, amúgy egy viszonylag nagy térben, túlzott elvárás; főleg úgy hogy ez a legyen mélye általában azt jelenti, legyen rendesen (mennyiségre is + menjen mélyre is).
Lehet neked valami aktív 2.1-es szett kéne inkább.
Persze nem kockáztatsz túl sokat ha kipróbálsz mondjuk egy ilyen jpw sonatat a jelenlegi erősítődhöz.
Esetleg várhatsz pl. egy használt dynaudio audience 42-esre is.
Vagy elmész meghallgatni mondjuk egy canton vento 810-est. Ez utóbbit nem hallottam, úgyhogy fogalmam sincs mit tudhat, gondolom neked sem, ezért kötelező a vásárlás előtti fülelés, vagy vedd úgy hogy nem is említettem.
Amúgy olyan fajin nagy térben jót lehetne hifizni álló hangfalakkal és komolyabb erősítővel, igaz az minimum vagy 2,5x drágább mulatság lenne még jóárú használt cuccokból is.

(#90863) nihil41 válasza fehér_ember (#90861) üzenetére


nihil41
tag

Köszi, betoltam oda is.

(#90864) akkójóva válasza fehér_ember (#90862) üzenetére


akkójóva
tag

Köszi a választ. Azt meg tudnád mondani, hogy a dynaudionak nagyjából milyen ársávban kéne lennie, mennyiért reális?

(#90865) fehér_ember válasza nihil41 (#90863) üzenetére


fehér_ember
addikt

De hogy mondjak valami konkrétat is: Nekem volt REL Q200-as szubom, az pl. jó zenehallgtáshoz is.
Itthon viszont évente csak úgy 1-2-szer fordul elő a használtpiacon. Nézegesd az ebay-t, hátha kifogsz egy kedvezőbb árút. A Q201-is ugyanaz, csak azon már hangszóróvédő is van.

(#90866) fehér_ember válasza akkójóva (#90864) üzenetére


fehér_ember
addikt

Az említett 42-est én legolcsóbban talán úgy 70-80 ezer között láttam, de szerintem 80-100k sávban is még teljesen rendben van (azaz igen jó áron adják). 120 felett viszont szerintem már kezd kicsit drágának számítani.
De ez természetesen magánvélemény.

Amúgy a dynók kicsit érzéketlenebbek az átlagnál, ezért erősebb vasakkal szokták őket használni. Persze ha nem kell túl nagy hangerő, akkor nem kell kétségbe esni. Viszont az is igaz hogy az erősítő nem csak ennyit számít.

[ Szerkesztve ]

(#90867) fehér_ember válasza akkójóva (#90857) üzenetére


fehér_ember
addikt

Na jó, neked is mondok azért konkrétumot is:
Vesd el azt az ötletet hogy a pc asztalra tett kisebb monitordobozokkal fogsz a 30m²-es helyiségbe mélyeket csiholni.
Vegyél pl. egy ilyen megóvott Denon 3802-es erősítőt (54k), meg hozzá, mondjuk egy Infinity Reference 81 mkII-es hangfalpárt (65k) és hadd hogy ezek szóljanak inkább.
A pc asztalra meg vegyél akár egy Acoustic Energy Aegis One-t (25k); a mélyközép hangszóró méretéhez képest igazán meggyőző (azért az állapotukra mindenképp kérdezz rá, mert a fényképről nem egyértelmű pl. hogy a gumimembrán 2 óra környékén poros-e vagy sérült, illetve a műszaki állapotukat sem említi).

[ Szerkesztve ]

(#90868) nihil41 válasza fehér_ember (#90865) üzenetére


nihil41
tag

Állítólag a Q széria inkább mozihoz való. Éppen a Rel cuccait nézegetem egyébként. Nem mindig tiszta, hogy mivel és hogyan tudom összekötni a Nad C320BEE erősítővel (aminek nincs sub kimenete).

(#90870) fehér_ember válasza nihil41 (#90868) üzenetére


fehér_ember
addikt

Volt olyanom, ismerem. Van most az AVX-en a kereteden belül Strata II meg sima Storm is, de ezeket nem ismerem, ezért nem mertem javasolni. Mondjuk REL-éknél el tudom képzelni hogy ezek a refisek is elég pontosak, feszesek és gyorsak.
Van rajtuk vonalszintű és erősített bemenet is, úgyhogy össze tudod hozni. Akár a forrásról kettéosztva, akár az erősítő tape be-ki menetéről csatlakozva vagy az erősítő hangfalkimeneteiről.

(#90869) QVS
Azért a mostaniaknak sem kéne annyira kevésnek lenniük. Persze lehet elhelyezéssel és akár normálisabb kábelekkel is javítani, de az akusztika is sokat számít illetve a helyiség mérete se mindegy, az erősítőről nem is beszélve. :)

[ Szerkesztve ]

(#90871) nihil41 válasza #95152384 (#90869) üzenetére


nihil41
tag

Szerintem a Dyno elég normális hangfal, és a Nad sem gyenge mélyben. Épp csak annyira szeretném a mélynyomót, ami azt a kis pluszt hozzáteszi.

(#90872) nihil41 válasza fehér_ember (#90870) üzenetére


nihil41
tag

És a Rel Q150E? Ismered?

(#90873) akkójóva válasza fehér_ember (#90867) üzenetére


akkójóva
tag

Köszi a tanácsokat! :R

(#90874) fehér_ember válasza nihil41 (#90872) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem; csak a használatiból ;]
Mondjuk ez a link olyan, hogy ha beírod akkor nálam pl. már automatikusan tölti is le a pdf-et:
https://relsupport.zendesk.com/hc/en-us/article_attachments/115015632747/REL-Q-Series-Manual.pdf

[ Szerkesztve ]

(#90875) Wendelke válasza nihil41 (#90868) üzenetére


Wendelke
senior tag

Szia!

Hasonló cipőben jártam mint Te. NAD 320BEE erősítőhöz, egy KEF pwr 2010 zárt sub-ot vettem, én az 50-s árkategóriában gondolkodtam használtban.

A bekötés egy "Y" RCA kábellel történt a PRE Out és MAIN In közé, így szabályozza a sub hangerejét is az erősítő. :) (Néha nekem is kellett egy kis plusz basszus :U )

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#90876) nihil41 válasza Wendelke (#90875) üzenetére


nihil41
tag

Köszi a tippet. A kábel valami ilyesmi?
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/y-kabel-1rca-mama-2rca-papa/

[ Szerkesztve ]

(#90877) Wendelke válasza nihil41 (#90876) üzenetére


Wendelke
senior tag

Pontosan, bár én Klotz-ot vettem, és egy 3 m-s rca kábellel vittem tovább a sub-hoz.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#90879) Wendelke válasza #95152384 (#90878) üzenetére


Wendelke
senior tag

Nem, mert a sztereó jel lett bontva 2 db Y kábellel , és egy sztereó rca hosszabbító megy a sub-ra.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#90880) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Ha lenne egy alsó, egy közép és egy felső közép kategóriás tápkábeletek, akkor az alábbi három közül milyen felállásban kábeleznétek?
1 - HM erősítő
2 - Stereo erősítő
3 - DAC+Streamer

Más szóval melyik részegység érzékenyebb és melyik kevésbé érzékeny a tápkábelek minőségére?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#90881) Dorian válasza Mosqu!to (#90880) üzenetére


Dorian
félisten

3
2
1

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#90882) fehér_ember válasza Mosqu!to (#90880) üzenetére


fehér_ember
addikt

Kipróbálod mind a 6 variációt és ahogy a legjobbnak hallod úgy használod ;]
Ha nincs különbség eladhatod őket :D

Nálam a dac-nál többet hozott mint az erősítőnél, de az erősítőnél is hallani lehetett a javulást.

Amúgy én hm erősítővel sztereózom mert legolcsóbban így jutottam megfelelő minőséget hozó, ráadást rendben működő használt erősítőkhöz. Ennyiért (70k környékéig) sztereóban csak silányabb hangminőségűeket kaptam + sokszor kontaktos kapcsolókkal, beragadó relékkel, vacakoló hangerőszabályzóval ...
(Persze, tudom, vannak kivételek; de én akkor is így jártam mindig; szóval én maradok a régebbi jobbféle hm erősítőknél inkább).

[ Szerkesztve ]

(#90883) Mosqu!to válasza Dorian (#90881) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Az nem világos csak, hogy csökkenő vagy növekvő a sorrend :D

Szóval a DAC-nak adnád a legjobb kábelt?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#90884) Dorian válasza Mosqu!to (#90883) üzenetére


Dorian
félisten

Csak ennyi infó alapján igen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#90885) #46129152


#46129152
törölt tag

Sziasztok!
Az asztali mini Pc-ből, az Audioquest Dragonfly-t ha bedugom,akkor csak fejhallgatóval lehet hallgatni, vagy esetleg egy 3.5 to RCA kábellel az erősítőre is rádughatom? Vagy optikai-RCA converter?Nincs más hangkimenetem,csak a HDMI és az optikai. Kicsit "analógosabbat" szeretnék. Köszi

(#90886) Patice válasza #46129152 (#90885) üzenetére


Patice
nagyúr

Használhatod erősítőre kötve is.Csak fel kell venni a hangerőt maximumra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#90887) Mosqu!to válasza Dorian (#90884) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Értem, köszi. Egyelőre alakul még a rendszer, és itt inkább általánosságban érdekelt a sorrend, nem pedig konkrét elemekre.

@fehér_ember: Megértelek, én is sokáig egy olyan HM erősítővel sztereoztam, ami elvileg rendben van sztereon, de sajnos amikor melléraksz egy komolyabb sztereo erősítőt, akkor leesik az állad és rájössz, hogy sosem lesz egy HM vas erre igazán alkalmas. Jobb lett volna sose kipróbálni, most nem kerülne egy csomó pénzembe :D

Más: egyre inkább gyanakszom, hogy az erősítő körüli anomáliák (túlmelegedés, venti pörgés) az elektromos hálózatban lévő zavar miatt lehet.
Előfordulhat ez? Milyen eszközzel lehet ezt ellenőrizni? Villanyszerelő esetleg meg tudja valahogy állapítani?

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#90888) Kékes525


Kékes525
félisten

Sztereó hangfalat és hozzá erősítőt szeretnék venni. A rendszerem amihez kellene: Windows 10 pro 64bit v.1903, Foobar2000 1.46, külső DAC Audio-GD-11-USB32. A PC hardvere az adatlapomon (gyors gép). Veszteségmentes zenéket hallgatok (16bit-44.1kHz, 24bit-96kHz, és SACD-ket iso és 24bit-88.2kHz formátumban). Milyen hangfalat és erősítőt tudnátok ajánlani panel szobába(6x5méter), amely minőségben illeszkedne a rendszeremhez? Maximum 500 000 forintért.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#90889) Tamoo válasza Kékes525 (#90888) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak egy tipp így hirtelen:
GS20 + hivox

[ Szerkesztve ]

(#90890) salesman válasza Kékes525 (#90888) üzenetére


salesman
őstag

Üdv a hifi klubban báttya!

Türűűűdrááá!

(#90891) fehér_ember válasza salesman (#90890) üzenetére


fehér_ember
addikt

Honnét tudod hogy eddig nem ott volt :F És azt hogy van öccse :F
Mert ugye, ő, öccsének a báttya.

Ha nekem is báttyáznak, mindig visszaszólok, hogy: "öcsémnek a" ;]

[ Szerkesztve ]

(#90892) salesman válasza fehér_ember (#90891) üzenetére


salesman
őstag

Ezt privátban akartam neki küldeni, ezért nem kell telóról fórumozni..., ráadásul vezetés közben...
Kékes még nálam is idősebb, jár neki a "báttya" megszólítás, mint a tisztelet jele... :K

Türűűűdrááá!

(#90893) nLali


nLali
senior tag

Nem mintha én nem ebben ártatlan lennék, de a jegyzőkönyv kedvéért álljon itt egy sor, miszerint :
A telefon az autóban nem a haverod

Písz

[ Szerkesztve ]

(#90894) salesman válasza nLali (#90893) üzenetére


salesman
őstag

Maximálisan igazad van...

Türűűűdrááá!

(#90895) Kékes525 válasza Tamoo (#90889) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, megnézem. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#90896) salesman válasza Kékes525 (#90895) üzenetére


salesman
őstag

Azért jó lenne egy kicsit többet tudni a zenei érdelődésedről, a deathmetalt avagy a csembaló zenét favorizálod?

Türűűűdrááá!

(#90897) #46129152 válasza Patice (#90886) üzenetére


#46129152
törölt tag

Köszönöm. Gondolom hogy egy ehhez méltó 3.5-RCA kábelt is nézzek majd.
Egy TEAC H-500-hoz lenne kötve.

(#90898) perempe


perempe
addikt

Taga Harmony DA-300 v.3 D/A konverter gazdája lett barátom. milyen output-driver beállításokkal célszerű használni Foobar alatt?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#90899) Kékes525 válasza salesman (#90896) üzenetére


Kékes525
félisten

Rock (50-60-70-es évek), Soul (50-60-70-es évek), Beat (50-60-70-es évek), Blues (Chicago, Delta, Texas, Electric) Jazz (Post-Bop, Free, Avant-garde, Mainstream Jazz, Swing, Dixieland, Cool) régi kemény rock (metal, mint Black Sabbath) és komoly zene (szimfonikus, zongora, hegedű, csembaló). Eléggé szerteágazó. Röviden: csak a jó zene. :D A modern mainstream pop zenét utálom (például elektronikus, rap, Hiphop)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#90900) salesman válasza Kékes525 (#90899) üzenetére


salesman
őstag

Ez igen, széles a paletta!

Türűűűdrááá!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.