Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89751) #92251648 válasza Tamoo (#89750) üzenetére


#92251648
törölt tag

Bizonyára itt is van jelentősége a bemenő jel minőségének, de a végső produkciót vélhetően erősen korlátozza a hangdoboz belső A/D és D/A konvertere. Én digitális jellel táplálnám, de ez egy belépő szintű hangsugárzó, sokat ne várjunk tőle!

(#89752) Tamoo válasza #92251648 (#89751) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egyelőre csak usb-ről hallgattam, de majd kipróbálom az spdif és analóg bemenetet is.
Lehet belépő, de a mérési eredményei egész jók (és a hangja is). [link]
Nekem kellemes "meglepetés".

[ Szerkesztve ]

(#89753) szakibá... válasza Alex91 (#89729) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ha polcsugárzó, akkor nyilván kicsi. Miért kell neked fél méteres állvány? Fekve akarod hallgatni? Minden hangdoboznak megvan az optimális sugárzási tengelye, ahol a leglineárisabb az átvitele. Ha a töködre sugároz, akkor a füleddel nagyon hepehupás hangot fogsz hallani. A hifi kiállításokon is az zavar a legjobban, hogy a dobozok túlnyomó többsége alacsonyabban van, mint kellene. A hangszórókon kívül a váltószűrőknek is van iránykarakterisztikájuk, ami még cifrábbá teheti a helyzetet. Ha egy gyártó törődik ezekkel, akkor általában a magassugárzó tengelyébe lövi be a lineárisnak gondolt frekimenetet. Tehát törekedj arra, hogy az a tengely a füled magasságában (irányában) legyen.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#89754) Alex91 válasza szakibá... (#89753) üzenetére


Alex91
félisten

Mert ekkorakat lehet kapni :). De ahogy neztem egy atlagos allo sem magasabb sokkal.

Egyebkent megvannak mar a hangfalak, Q Acoustics 2020i lett. Meg talaltam allvanyt is, bar arra meg varnom kell, nincs raktaron. Igy a teteje a hangfalnak olyan 80 cm-re lesz. A regi allom se magasabb.

Amugy erdekes, de a regi Jamo Studio 170-nel valamivel szebben szolnak, pedig meretben hatalmas a kulonbseg. Erzekenysegre a Jamo jobb, ennel kicsit feljebb kell venni a hangerot.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89755) #10726912 válasza szakibá... (#89753) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha a töködre sugároz, akkor a füleddel nagyon hepehupás hangot fogsz hallani.
Ezen felröhögtem :D

(#89756) szakibá... válasza Alex91 (#89754) üzenetére


szakibá...
senior tag

A legdrágább állvány is fölösleges, ha nem megfelelő méretű, a végeredmény nem lesz jó. Ha leülsz zenét hallgatni és előre nézve ellátsz a doboz fölött, akkor ott baj van. Most nem az eleve zavaros hangképű, különleges konstrukciójú dobozokról beszélek, hanem a hagyományosakról. Lehet kapni olyan állványokat is, amiknek állítható a magassága, pl. ez. A megfelelő magasság sokkal fontosabb, mint az állvány konstrukciója.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#89757) #01758976 válasza szakibá... (#89756) üzenetére


#01758976
törölt tag

Azért dönteni is lehet a dobozokat.Van pár álló ami eleve ilyen, de tüskékkel is lehet, ha úgy tartja kedvünk. ;)

(#89758) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Nem tudom hogy lehet megszokni lemezjátszózásnál ezt a por miatti pattogást, de ez örökké jelen van, akármennyi időt is töltök a lemez tisztogatásával, és hiába is néz ki elég tisztának. Nem tudom ez tű függő-e de érdekes módon nem emlékeztem hogy öcsém lemezjátszójánál ennyire jelen lett volna. Egy haszna talán van, így könnyebb belőni az antiskatig-et (2-őn volt mint a tűnyomás, de a bal oldal jobban pattogott, lejjebb vettem 1,5-re és akkor már a jobb oldal is hasonlóan produkálta :Y )
Amúgy nincs valami olyan lemezkefe amit porszívóra lehet feltenni. Mert nagyjából ugyan összegyűjti a port a karbonszálas kefe, de nagy vacakolás kisöprögetni utána a hanglemez széléhez tartott porszívócsőhöz. Vagy esetleg valami ragasztószalag/ragacs, amivel az összekefélt port föl lehetne szedni róla és nem hagy nyomo?

(#89759) salesman válasza fehér_ember (#89758) üzenetére


salesman
őstag

Elvitted már lemosatni?

Türűűűdrááá!

(#89760) #56474624 válasza fehér_ember (#89758) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igen, függ a hangszedőtől is, de a különböző lemezektől sem kevésbé. Volt olyan újonnan vett lemezem, ami már első lejátszásnál is sercegett. És van olyan 30-40 éves, használtan vett lemezem, ami mostanáig is alig-alig. Előbbi letakaríthatatlannak is bizonyult, egyszerűen olyan vacak anyagból készült, hogy életem végéig törölgethetném a kis kefécskémmel egy végtelen ciklusban.

Antisztatikus zacskót persze érdemes venni, és abban tartani a lemezeket, bár az ominózus lemeznél az sem használ(t).

[ Szerkesztve ]

(#89761) Degeczi válasza fehér_ember (#89758) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Emlékszem, a 80-as években lehetett kapni ilyen ragacsot: ráöntötted a lemezre, a levegővel érintkezve megszáradt, majd filmként le lehetett húzni egyben - a por nagy részével együtt.

(#89762) fehér_ember válasza salesman (#89759) üzenetére


fehér_ember
addikt

Új lemezeket, lemosatni? Meg amúgy is minek, szinte egyből porosak lesznek megint. Ez a lemezjátszózás a por elleni küzdelemről szól. Egy nagytisztaságú víruslabort kéne létrehozni lehallgató helyiség gyanánt. :D

Amúgy annak is kitüntetést adnák aki kitalálta a színes lemezeket (köztük a fehéret, na azon fedezze fel valaki az összesepregetett port).
De az se semmi, hogy megveszem a boltban az új lemezt és nincs betéve külön tasakba hanem csak úgy simán betolva abba a kartonlapba amire a borító van nyomatva, vagy ha véletlenül valamilyen taskba van, az semmiképp se antisztatikus és nem is portalan. Úgyhogy normálisabb tasakot is még külön kell/lehet venni (minimum 50-es kiszerelésben 7,5k).

(#89760) Ba cy lus
Akkor nekem ilyen portalaníthatatlanokat sikerült vennem. :K

(#89763) salesman
Jogos. Ebben a hozzászólásban ezt tényleg nem említettem :B

[ Szerkesztve ]

(#89763) salesman válasza fehér_ember (#89762) üzenetére


salesman
őstag

Honnan kellett volna tudnom, hogy új?

(#89761) Degeczi

A hardcore változat
[link]

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#89764) salesman válasza fehér_ember (#89762) üzenetére


salesman
őstag

Érdemes megpróbálni egy mosást, kb 200 Ft.
A jó minőségű belső tasak nagyon fontos, jól tetted, hogy megvetted.

Pedig annyi jó ötletem lett volna még... ;]
[link]

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#89765) fehér_ember válasza salesman (#89764) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ja, jól tettem hogy megvettem, de miért nem lehet ezeket darabra árulni (most ne azt mondom hogy 1-et is lehessen önmagában rendelni, de ha már rendelek valamit ehhez képest nagyobb értékben, akkor akár az mellé, még úgy is; vagy miért nem adnak normálisat (már ha egyáltalán adnak valamilyet) az új lemezekhez? Van összesen 3 lemezem (1 szimpla "fehér" és egy dupla fekete) + 1 szállítás alatt (lehet nem is lesz több), és vennem kellett 50-et.

Hát ezekhez a mostani lemezekhez én még egy ilyen szilikoncsővel se mernék hozzáérni, szerintem még az is nyomot hagyna rajtuk.
Ahogy próbáltam kisöprögetni ki a lemez széléhez a port, a karbonszálas kefét véletlenül túlságosan megdöntöttem és hiába iszonyat "gyengéden" tartottam/mozgattam egyből karist lett a lemezen

[ Szerkesztve ]

(#89766) levenduli válasza fehér_ember (#89765) üzenetére


levenduli
tag

Itt van 10 db-os kiszerelésben.

https://www.ebay.com/itm/10-100Pcs-Antistatic-Clear-Plastic-Cover-Inner-Sleeves-For-12-LP-Vinyl-Record/183724925099?var=691308776805&hash=item2ac6dbe0ab:m:mWI0niRwDfdChdaUYCYtmJg

Vagy majdnem ugyanannyiért 25 db.

https://www.ebay.com/itm/25PCS-Antistatic-Clear-Plastic-Cover-Inner-Sleeves-For-12-LP-LD-Vinyl-Record/142899409563?hash=item214577f29b:g:GRwAAOSwjatbDQ2J

(#89767) fehér_ember válasza levenduli (#89766) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nekem már késő.
De
másoknak ez természetesen még jól jöhet. Fajin hogy a betoló oldalon nincs sarok és szerintem az is hogy mindkét oldalról áttetsző (az enyém csak az egyikről).

Még annyit, hogy valószínű igaza van azoknak akik szerint normálisabb cuccal és komolyabb hangszedővel érdemes csak belevágni, máskülönben tényleg elég esélytelen hogy ... a labdával egyáltalán találkozzon.
Nem azért mert egy alap hangszedő annyira szörnyű, hanem mert alapból nagyon jól kéne szólnia ahhoz, hogy a vele járó nyűgöket elviseljük (sercegés, állandó/örökös tisztogatás, hímes tojás (szinte csak kesztyűbe foghatjuk vagy frissen mosott kézzel), számváltáskor pakolgatás ...stb.

[ Szerkesztve ]

(#89768) Joshi válasza fehér_ember (#89758) üzenetére


Joshi
titán

Azért olyan drága az LP-zés, mert meg kell vásárolni külön a tartozékokat is. ;] :DD
Furutech ASB-1 – antisztatikus ecset 55.690 Ft
Furutech DeMag – demagnetizáló eszköz 559.700 Ft
Furutech DF-2 Vinyl Lemez egyengető 968.370 Ft

(#89769) dgyuri0123 válasza Joshi (#89768) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És "fehér_ember"

Egy is csak marketing bullshit... Kb. 40+ éve van lemezjátszóm és egy kivétellel soha nem használtam ilyen szarokat. Az is egy Lenco lemeztisztító folyadék volt, ami teljesen tönkretette a lemezeimet. Alig tudtam visszahozni a korábbi állapotába. Van olyan lemezem, amit kb 40 évvel ezelőtt vettem és semmi baja, pedig csak (hasonló) mezei lemeztisztító párnát használok úgy 30 éve. A sercegés pedig igen jelentős mértékben hangszedő függő.
A Roksan Chorus Black hangszedőm egyáltalán nem hajlamos sercegni. Ha nagyon gatya a lemez, akkor persze serceg kicsit, de nem forszírozza, hanem visszafogottan, alig zavaróan/hallhatóan serceg. Ha pattog, az inkább karcolás/sérülés miatt van, nem a por miatt.. Mechanikailag sérül lemez pattogni fog mindennel, az is biztos. Ez az én véleményem. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#89770) Joshi válasza dgyuri0123 (#89769) üzenetére


Joshi
titán

Én csak viccből linkeltem, nem tudom, de gondolom hogy csak lehúzás termékekről van szó. :R

(#89771) p76 válasza Joshi (#89768) üzenetére


p76
senior tag

Régebben is volt ilyen lemez egyengető? Nekem volt olyan jugoszláv lemezem amin a tű úgy siklott mint a hullámvasúton. :)

A lemezt csak a szélén meg a közepén lehet megfogni - ezt lemezboltos eladó pályafutásom első napján tanultam meg 14 évesen. :).

Erről a lemeztisztogatásról az jut eszembe hogy az egyik lemezbutikban valaki kölcsönadott egy lemezt a bolttulajnak. Majd amikor visszajött a lemezéért elszörnyedve látta hogy valami tisztítófolyadékkal le lett takarítva. "Mit csináltál?! Tönkretetted a lemezt azzal a sz@rral!".

(#89772) #56474624 válasza p76 (#89771) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az nem biztos, hogy lemeztisztítás volt, talán inkább nedves lejátszás a Lenco folyadékkal. :))

(#89773) cappa72 válasza Joshi (#89768) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hú, érdekes áron érdekes termékek.
Nem értek hozzá, de a kábelek legtöbbje réz/arany/ezüst... amik ugye diamágneses anyagok. Ezeket tényleg érdemes demagnetizálni
Illetve a vynil az nem műanyag? Értem, hogy a stat feltöltődés, térerő, és hogy a mágneses tér meg elekrtomos tér kapcsolatban állnak, de hogy műanyagot demagnetizálni...
Valaki hozzáértő tenne egy állásfoglalást?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#89774) Dorian válasza cappa72 (#89773) üzenetére


Dorian
félisten

Bullshit. Statikus feltöltődés lehetséges, magnetizálás nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#89775) dgyuri0123 válasza cappa72 (#89773) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A hanglemez a tányérról levéve tud sisteregni úgy, hogy szinte ívet húz, ez tény. Szépen fel tud töltődni elektromossággal, főleg egy végigjátszott oldal után hamarjában levéve a lemeztányérról. Van úgy, hogy a filc alátétet is húzza magával... :) De azért mindennek van határa.. Ha levetted a lemezt, egyszerűen kisül és tovább nem fog "szikrázni". Szerintem teljesen felesleges ilyen "milliós" demagnetizálókkal tovább delejezni, de akinek erre sok pénze van, hát hajrá..

Nem véletlenül van GND vezeték a pörgető és az erősítő közé.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#89776) Ear001 válasza fehér_ember (#89758) üzenetére


Ear001
addikt

A jó lemezjátszó nem pattog. Egyrészt a kisebb, finomabb tűk jobban követnek, neked is érdemes lenne valami Fine Line tűs hangszedőt keresni.

Másodszor a lemezt leginkább új korában kell alaposan mosni, legdzsuvásabb pont a szállítás, csomagolás során tud lenni.

Menet közbeni sztatikus töltődést is lehet kerülni, pár lövés egy Zero Antistattal vagy valami hasonlóval csodákra képes, na meg a rendes földelés.

Kell még egy rendes lemeztisztító, valamilyen kecskeszőr kefe erre remek tud lenni, meg egy tűtisztító sem árt, egy Onzow vagy Sasupa.

(#89777) Ear001 válasza dgyuri0123 (#89775) üzenetére


Ear001
addikt

Sajna nem mindig elég az erősítő és a lemezjátszó közötti földelés, ha ívhúzás van, akkor a tányér és hangkar vagy váz kapcsolatát is érdemes átnézni, átgondolni.

(#89778) dgyuri0123 válasza Ear001 (#89777) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ívet nem húz.. barokkos túlzás volt amit írtam. :)

"csak a zene van"

(#89779) levenduli válasza Ear001 (#89777) üzenetére


levenduli
tag

Meg a szőnyeg és a műanyagtalpú cipő kapcsolatát. :)
Nálam statikus feltöltődés akkor szűnt meg amikor felszedtem a szőnyeget , maradt a natúr parketta és a mezítláb közlekedés..
Később a munkahelyemről hoztam egy ESD papucsot.

Most már csak új lemezeknél kicsomagolás után, első lejátszásnál tapasztalok némi sercegést.

(#89780) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv Mindenkinek!

DAC-topicban is feltettem a kérdést, de it hátha jobban pörög a topic:

Adott egy Asus Z97-pro alaplapi kártya (Realtek ALC1150), ami optikai kábellel van összekötve az erősítővel (Denon X2400h) + JBL Studio 290 5.0 Szett+ SVS PB1500 Sub - DTS formátumon keresztül.

Kérdés, az, hogy ha veszek egy külön hangkártyát, vagy egy külső DAC-ot, akkor javulna-e a hangminőség?

Illetve, melyiket lenne érdemesebb? Belső Hangkártya, vagy Külső DAC? Játékokra, és Zenehallgatásra van használva, nincs fejhallgatózás, csak és kizárólag optikai kimenet az erősítőhöz.

Előre is köszi a segítséget!

20 éve a PH-n.

(#89781) gordonfreemN válasza Hikvision (#89780) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mire gondolsz?
500k-ért vennél DAC-ot vagy 50k-ért?
Szerintem, és ez a saját véleményem, nem nyersz vele egyelőre ebben a rendszerben semmit.
Ha 50k-t költenék erre a projektre, akkor inkább félretenném másra.
Ha 500k-t akkor hangsugárzót vennék belőle vagy erősítőt.
Szerk. Persze úgy, higy előtte eladnám a régit és valami korrekt darabot néznék.
Már ha a sztereó a kérdés. 5.1 esetén nem tudom a választ.

Amire konkrétan kiváncsi vagy: ezt nem úgy kell elképzelni mint a VGA-t, ha alaplapi akkor csak gagyi lehet. Ez itt nem feltétlen igaz

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#89782) migabi24 válasza Hikvision (#89780) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ilyen rendszered van, közbe meg osztod az észt mekkora hülyeség a tápkábel meg, hogy nem lehet differencia optikai kábelek közt :Y :C

(#89783) dgyuri0123 válasza Hikvision (#89780) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Elsősorban is a Denon X2400 nagyon szűk keresztmetszet. Nagyon gyenge teljesítményt nyúlt sztereóban és mozin egyaránt. Sáv határolt, dinamika hiányos, torz, a valóságtól igen messze álló hangja van. Amíg le nem cseréled valami "tisztességesebb" darabra, addig kár önteni bele a pénzt.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#89784) Hikvision válasza gordonfreemN (#89781) üzenetére


Hikvision
senior tag

Köszi a választ, igazából innen indulnék el fejleszteni ha lenne értelme, 200k-körül nézegettem őket, de nem vagyok biztos benne, hogy dobna a "játékélményen".

migabi24: Köszi az észrevételt, egy gamer setup-nak érzésre teljesen megfelelt a dolog a playseat-hez, mozizásra azért marad a másik szobában az Arcam+B&W kombó, de lényeg, hogy ismét sikerült intelligensen megnyilvánulnod, és a kérdésre válaszolni, ja nem ;]

20 éve a PH-n.

(#89785) Patice válasza Hikvision (#89780) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha ez egy gémer gép, akkor gondolom van benne videókártya, ha azon van HDMI, vagy ha nincs is, akkor ott az alaplapi. Csodálkozom, hogy kapásból nem azzal kötötted össze. Vagy kipróbáltad már?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#89786) Hikvision válasza Patice (#89785) üzenetére


Hikvision
senior tag

RTX 2080TI-van benne, persze az volt az első, de mivel eléggé összetett módon van a házban összekötve minden mindennel (okos ház chameleon), ezért muszáj galvanikusan leválasszam az erősítőtől a gépet, különben összeszed egy minimális földhurkot, és egyből be lehet hallani az svs-be az 50hz-et, ezért is marad csak az optikai.

20 éve a PH-n.

(#89787) Hikvision válasza dgyuri0123 (#89783) üzenetére


Hikvision
senior tag

Melyik típust ajánlanád helyette? Próbának egyébként betettem még régebben az Arcam AVR450-et, hogy milyen játékra, de nyilván szebben, részletesebben szólt, de játékra nem az a lényeg, ezért nem olyan egyszerű a kérdés. Ezért is lett JBL 290 a szett, mert ha például call of duty-ról van szó akkor annak "keményen" kell szólnia, amivel igazából nincs is baj, csak amit említettél dinamikát, kicsit sovány hozzá a kis denon, de melyik az az 5.1-es erősítő ami nyers erőben jóval többet tud?

20 éve a PH-n.

(#89788) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Egy történet jutott eszembe:

Az arckönyves oldal "minőségi" hifis csoportjában egy kolléga a kábelek hatásának (és fontosságának) nagy szószólója volt. Érve az állítása mellet "lássátok, hogy nem csak a levegőbe beszélek" egy kép volt a milliós rendszeréről, harisnyás anakondákkal körbefuttatva. Tehát semmi okosság, maga a kép volt az érv.
A helyiségnek ránézésre is borzalmas volt az akusztikája, kezelésnek semmi nyoma, bútor is alig. Ebbe bele is "kötöttek", de egyáltalán nem támadó hangnemben. A nála még jobban hozzáértő tag azzal védte az álláspontot (már támadó hangnemben), hogy egy olyan rendszerhez már nem is kell kezelni a szobát, mert ott már minden hang a helyén van. Neki is milliós rendszere van.

Szerintem nincs feltétlen összefüggés a rendszer milyensége, és a hozzáértés, illetve értelem között.
(Ezzel nem álláspontot akartam foglalni a kábel témában, a történet a lényeg)

Nem szotkam hibázni.

(#89789) Hikvision válasza fererencz89 (#89788) üzenetére


Hikvision
senior tag

Ez pontosan így van, én azért is nem mentem bele újra ebbe, mert Ő írta múltkor, hogy "youtube stream-nél" hallotta a különbséget 2 optikai kábel között :DDD

20 éve a PH-n.

(#89790) Patice válasza Hikvision (#89786) üzenetére


Patice
nagyúr

Alaplapi HDMI-t nem lehet aktiválni?

Ha földhurok, akkor megpróbálhatod ugyan arról a konektorról etetni a PC-t, az AVR-t és a mélyládát (csak legyen elég keresztmetszet).

Ha ilyen komplex a ház, akkor egy normális földelés (meg annak helyes bekötése) sokat segíthet. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#89791) Hikvision válasza Patice (#89790) üzenetére


Hikvision
senior tag

Nem a földeléssel van a baj új a ház, 3 fázis van, és lehetelten megoldani, hogy az összes eszköz 1 fázisról menjen, a központi rack szekrényben van pl a kameráknak a rögzítője (is), annak a képe ki van küldve az összes TV-re, minden TV szintén össze van kötve lan-on egymással, illetve a központi szünetmentesnél is találkoznak a dolgok, erősáramú és biztonságtechnikai végzettségem van. és így se lehet normálisan kiszedni innen a földhurkot áldozatok nélkül, csak és kizárólag galvanikus leválasztással (optikai kábel). sajnos.

A "Mozi szoba" pl ezért van egy teljesen külön áramkörről leválasztva mindentől, külön optikán jön be a külön net, csak oda, és semmi nem megy ki.

[ Szerkesztve ]

20 éve a PH-n.

(#89792) shalafi66 válasza salesman (#89749) üzenetére


shalafi66
veterán

:) Miért gondolod? Pont azt támasztja alá, amit írtam.

Egyébként a linkelt mérések súrolják az értékelhetetlen határát. :) És ez a Canton sem az a Canton. :) A különbség köztük sok év, és sok-sok eladhathósági ideológia hatása. :) És nem az új a jobb.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#89793) dgyuri0123 válasza Hikvision (#89787) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha már Denon, akkor X4xxx vagy még feljebb. Használtan is jó.. De ez nem a házimozi fórum.. :)

"csak a zene van"

(#89794) Snoop-y válasza Hikvision (#89791) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk ennek viszont nulla az ertelme:

"külön optikán jön be a külön net, csak oda"

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#89795) Ribi válasza Hikvision (#89791) üzenetére


Ribi
nagyúr

A földhurok nem külön fázisokon alakul ki.
Egy fázison pont ugyan úgy megvan.
A probléma a kábelek hossza és ezzel együtt az ellenállásuk.
Emiatt pedig az egyes egységek már más potenciálon lesznek, bármilyen fázison is vannak.
Nálam most az új dac is problematikus ha külön tápkockáról etetem és nem a gép USBről. Pedig egy elosztóból indul minden.
Bár lehet a 3 fázist nem a földhurokkal kapcsolatban írtad, hanem a kényszerű leválasztás miatt. Bár ezt se tudom le kell-e választani külön fázisokat.

[ Szerkesztve ]

(#89796) Hikvision válasza Snoop-y (#89794) üzenetére


Hikvision
senior tag

Hogy oldod meg, hogy ne legyen galvanikus kapcsolat, és mégis legyen kábeles net, illetve TV?

Ribi

Persze, elég sokat ment a matek, hogy honnan jön a képbe, már ott tartott a dolog, hogy ideiglenesen át voltak forgatva a kiselosztóban a szobák áramkörei, egészen addig jó volt a dolog, ameddig 1-fázisról mentek a rácsatlakoztatott eszközök, de amint vissza volt forgatva normálisan, hogy elosztódjon a terhelés, úgy egyből jött a brumm, akár HDMI-n, akár Lan-on volt a közös pont, pedig még az antenna is kizárható mert optikán jön be minden, és az ONT-ból megy szét a tv-khez (5db), utána se időm se energiám nem volt már vele foglalkozni, az optikai kábel megoldotta véglegesen a dolgot, túl sok minden van összekötve mindennel, hogy ez miatt bármit is beáldozzak, ezért a denon csak a hangfalakhoz kapcsolódik, utána optikán van csatlakoztatva a media playerhez, amibe megy a lan, a mozis résznél pedig az arcam-ba megy a lan a külön ONT-ból, és egy inakustik HDMI-vel van összekötve az erősítővel, utána az meg a TV-vel, és ennyi.

20 éve a PH-n.

(#89797) Kiskokó válasza Hikvision (#89791) üzenetére


Kiskokó
veterán

Jó tudni, hogy nem csak nálam van "minden" mindennel" összehozva. :D :DDD

#89795) Ribi
Nálam a PC, erősítő usb stb minden direkt úgy van hogy egy azonos fázisról azonos nyomvonalon kapja a tápot.
Remélem nem lesz vele baj. Lassan költözök és minden kiderül :DDD

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#89798) salesman válasza shalafi66 (#89792) üzenetére


salesman
őstag

Miért gondolod? Pont azt támasztja alá, amit én, illetve dyscus írt.

"a linkelt mérések súrolják az értékelhetetlen határát."
Ezen a szinten a hangyafülnyi javulások is számítanak

"És nem az új a jobb."

Ez az a Canton

30 év alatt a kondik öregszenek, cseréjük mindenképpen indokolt, már csak hab a tortán, hogy egy drágább, de jóval minőségibb alkatrészre történik a csere.

Szóval én nyáron cseréltetem le a CT 1000 hangfalaim kondenzátorait.

Türűűűdrááá!

(#89799) Snoop-y válasza Hikvision (#89796) üzenetére


Snoop-y
veterán

Miert erdekes egy optikai kapcsolatnal hogy a router kiszolgal e mast is? Miben befolyasolja ez a hazimozit?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#89800) Ribi válasza Snoop-y (#89799) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mert az is összeköti galvanikusan az eszközöket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.