Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73601) Speeedfire válasza #71562240 (#73600) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Kár érted, jó ügynök voltál. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#73602) kukulec válasza Speeedfire (#73601) üzenetére


kukulec
őstag

:DD

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#73603) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

Erről az erősítőről mi a véleményetek:

-Pioneer A-605R-

Wharfedale Valdus 400-al kellene együtt muzsikálniuk...

Köszi!

(#73604) #07400704


#07400704
törölt tag

szrobert kérdésére én is kíváncsi lennék, valamint arra is, hogy Magnat Vector 77 dobozok mennyire lennének partiban vele, mondjuk a kolléga említett dobozaival szemben.

(#73605) s4tch válasza szrobert (#73603) üzenetére


s4tch
veterán

Nekem volt ilyen, őszinte, loudnesses hangja volt, csíptem. Egy Kef IQ30 volt mellé, jól tompította a Kef magasba húzó karakterét. Ha ilyen árban keresnék valamit, újra számításba venném. Az említett hangfalat nem ismerem.

(#73606) szrobert válasza s4tch (#73605) üzenetére


szrobert
tag

Köszi, És milyen zenét hallgattal rajta?

(#73607) s4tch válasza szrobert (#73606) üzenetére


s4tch
veterán

Rock, jazz, akusztikus. Nagy gázzal elment rajta a metal is. Árához képest jó cucc, megér egy meghallgatást.

(#73608) szrobert válasza s4tch (#73607) üzenetére


szrobert
tag

Köszi a segítséget..!
Persze kérdés az én hangfalaimmal hogy szólna...

[ Szerkesztve ]

(#73609) Mikisys válasza szrobert (#73606) üzenetére


Mikisys
őstag

Érdeklődve olvasgatok itt-ott, de ez már égnek állítja a még meglévő hajszálaimat, hogy:
"milyen zenét hallgattál rajta" - teljesen mindegy, egy jó erősítőnek mindenféle zenén jól kell szólnia.
Nehogy már a zene szabja meg, hogy milyen hangerősítővel hallgassuk azt, vagy ellenkezőleg, adott erősítővel milyen zenét hallgassunk?!
:Y

Üdv!

(#73610) #07400704


#07400704
törölt tag

Ezt a DAC-ot hallotta már valaki szólni, vagy valakinek esetleg vélemény róla?

(#73611) kukulec válasza Mikisys (#73609) üzenetére


kukulec
őstag

ez így is van, meg úgy is, hogy nem mindegy, hogy scooter-től bömböltetjük a hyper-hyper-t vagy oscar peterson triótól a you look good to me-t. az egyiknél nem fog kiderülni annyi az erősítő képességeiről. abban persze egyetértek, hogy lehetőleg univerzális legyen.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#73612) Phülöp válasza Mikisys (#73609) üzenetére


Phülöp
addikt

Egy tökéletes világban így is lenne. De mint ahogy a világ, így az erősítők se tökéletesek. Minden erősítő más tulajdonságokat domborít ki, a különböző zenei stílusok pedig más tulajdonságokat igényelnek. Nem azt mondom, hogy ezek teljesen különálló, elszigetelt tulajdonságok és stílusok, van átfedés persze. Viszont vannak egymástól távol álló dolgok is: barokk lantmuzsikához például nem kell akkora dinamika, mint metálhoz, amihez viszont nem kell olyan szintű részletezőképesség, mint klasszikus kamarazenéhez.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#73613) Dorian válasza Mikisys (#73609) üzenetére


Dorian
félisten

Szép dolog az idealizmus, csak a valósághoz nincs köze.
Egy viszonylag magas kategóriáig csomó kompromisszumot kell kötnöd, akár a műfajfüggetlenségben is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#73614) dgyuri0123 válasza Mikisys (#73609) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pedig nem mindegy. Némely erősítőnek sokkal jobban áll a rock/metál, némelyeknek meg a jazz/akusztikus.. Az "igazán" all rounder erősítők elég ritkák és nem is olcsók...

Tök jó, már hárman leelőztek.. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#73615) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

De szépen körülírta mindenki .... :D .... pedig egyszerübb lett volna azt írni, hogy az olcsó erősítőkön a "kommersz" zenék teljesen jól szólnak (mint bármi máson is) az igényes anyagokhoz meg jobb (= drága) erősítő kell/ajánlott .... ;)

Mellesleg az említett 605-ös Pio azért már nem egy alacsonykategóriás darab, ott inkább a dobozok lesznek igencsak "kevesek" hozzá .... szerintem .... ;)

Hmm ....

(#73616) dgyuri0123 válasza Nemir Ombe (#73615) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Elképzelek (hallottam sokat) egy olcsó erősítőt, ahogy "hasít" rajta a Led Zeppelin. Ellenségemnek sem kívánom. :N

"csak a zene van"

(#73617) szrobert válasza Nemir Ombe (#73615) üzenetére


szrobert
tag

És szerinted milyen dobozok illenének a 605-höz?
Csak azért mert tervezem a hangfal cserét,
ahogy lesz egy kis pénzem...😊

(#73618) Cyone válasza #07400704 (#73610) üzenetére


Cyone
tag

A linkelt eszköz az nem DAC, hanem ADC (analóg -> digitális konverter). Analóg jel digitalizálására való.

Cyone

(#73619) Nemir Ombe válasza szrobert (#73617) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez ennél összetettebb .... mekkora helyre akarod, milyen célra, álló vs álványos .... stb .... de mindenképp valami középkategória "körüli" dobozt néznék kerettől függően ....

Hmm ....

(#73620) #07400704 válasza Cyone (#73618) üzenetére


#07400704
törölt tag

Igen, köszönöm!
Időközben a végére jártam a DAC topikban, kissé fogalom zavarban voltam :)

(#73621) #03969024 válasza #71562240 (#73600) üzenetére


#03969024
törölt tag

Kiöregedtünk... :D Csodálom, hogy a nyuszi és a tehén még bírja!

(#73622) szrobert válasza Nemir Ombe (#73619) üzenetére


szrobert
tag

20-25 nm-es szobába lenne, álló, és úgy tervezem, hogy a házimozi frontjait
használnám a Pio 605-el amikor csak zenét hallgatok..
Sajnos nincs helyem 5.1 hangfalakra, plusz még a sztereó miatt is a 2 külön hangfalra..
Így milyen hangfal rendszert ajánlanál?
( Polk Audio, Qudral, ezeket nézegettem...)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#73623) Nemir Ombe válasza szrobert (#73622) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jelenleg itthon van jó áron Castle Knight 5 [link] vagy külföldön Canton [link] [link] vagy jó hangú, de itthon kevésbé ismert márkák [link] és innen felfele, a keretedtől függően .... de hiába is irok bármennyi tipust, valójában meg kellene hallgatnod, hogy mit szeretnél .... ;)

(a Polk vagy a Quadral is jó lehet, nekem személy szerint a fentiek jobban bejönnek az adott kategóriában, de ez megint ízlés kérdése ....)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#73624) blattida válasza Phülöp (#73612) üzenetére


blattida
nagyúr

Metálban nincs túl nagy dinamika, inkább csak hatalmas hangerő, ellenben a lantmuzsikában van dinamika, csak jóval kisebb a hangerő.
Egy valóban jó erősítő minden műfajon, minden hangerőn jól szól (ehhez, persze, kell a megfelelő hangsugárzó is... ;] )

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#73625) szrobert válasza Nemir Ombe (#73623) üzenetére


szrobert
tag

Igen, meg kell hallgatni, de az üzleti körülmények és az otthoni az teljesen más...
Quadral Argentum 570-et hallgattam valahol, fél milkás erősítővel és szintén fél milkás hálózati lejátszóval...
Hát ugye otthon nem ezek fogják hajtani a hangfalat..
Azért nagyon köszönöm a sehítséged!!! :R

Üdv!

(#73626) Phülöp válasza blattida (#73624) üzenetére


Phülöp
addikt

"Metálban nincs túl nagy dinamika, inkább csak hatalmas hangerő, ellenben a lantmuzsikában van dinamika, csak jóval kisebb a hangerő."

Kicsit belegondoltam, és igazad van.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#73627) szrobert válasza Nemir Ombe (#73623) üzenetére


szrobert
tag

Még egy kérdés:
Azt hogy tudom megoldani, hogy a frontok rá legyenek kötve a házimozi
és a sztereó erősítőre is egyidőben..
Ezt hogy lehet kivitelezni?

Köszi a segítséget!

(#73628) Sz.Péter válasza blattida (#73624) üzenetére


Sz.Péter
tag

Nagyon egyet tudok érteni,ill nagyon kevés a nagyot,és jól szóló rock felvétel.Azok durván jól szólnak,de egy nagy zenekart az sem ér el,ott hatalmas dinamika van,zenei értelemben is.

(#73629) Nemir Ombe válasza szrobert (#73627) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az AVR front line out-ot rákötöd a sztereó valamelyik (ha van direkt/direkt amp az a legjobb ilyenkor) bemenetére és a sztereóra kötöd a frontokat .... ha nincs az AVR-en ilyen, akkor lehet "átdugdosni" a kábeleket vagy veszel egy "átkapcsolót" a frontokhoz .... kb. ezek a lehetőségek vannak .... ;)

Hmm ....

(#73630) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

front állvány készítésekor/vásárláskor mire érdemes figyelni? Van asztalos a családban, tehát költséghatékonyan tudnék csináltatni egyet. Van esetleg valami írás róluk?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#73631) Polllen


Polllen
nagyúr

Üdv!

Hangfal kábel ügyben kérnék tanácsot.

Amp4me és heco argon 50 között neotech KS1515M ezüstözött kábelt használtam eddig. Többféle bekötést kipróbáltam, mivel a heco-t lehet biwire-rel is használni és végül az jött be a legjobban, hogy a mélyhez kötöttem be a kábelt és a gyári jumpert is ezzel a kábellel helyettesítettem. Alapvetően meg vagyok elégedve a hangjával, de egy kicsivel erősebb basszust el tudnék viselni.

Így kipróbáltam azt, hogy a neotech-t csak a magashoz kötöttem be és a mélyhez egy négy eres sodort rézkábelt, jumper nélkül. Ezt a kábelt még a hangfalakkal kaptam, mélyben több, de mosottabb.

A kapott eredmény tetszik is, meg nem is. A mélyben több erő van, de mosottabb. Közép-, magas rendben van.

Az lenne a kérdésem, hogy 4k/m áron - akár külföldről rendelve - találhatok olyan kábelt, ami hozza az ezüstös tisztaságát, de erőteljesebb és hasonlóan tisztább méllyel? Vagy inkább nézzek egy van damme 504-t ennek feléért és azzal próbáljam meg a biwire-t?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#73632) szrobert válasza Nemir Ombe (#73629) üzenetére


szrobert
tag

Preamp output-ot találtam, az jó?
Az a kapcsolgatásos módszer az hogy működik, mi kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#73633) Nemir Ombe válasza szrobert (#73632) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A pre-out elméletben jó lesz, igy lehet a legegyszerűbb .... az átkapcsoló pl. ilyen [link] ....

Hmm ....

(#73635) Nemir Ombe válasza #99499520 (#73634) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem azt írtam, hogy a legjobb, de ez is egy megoldás .... ;)

Hmm ....

(#73636) blattida válasza #99499520 (#73634) üzenetére


blattida
nagyúr

Az avr-en átvezetett sztereó megoldás még rosszabb, mint a külső kapcsolós.
Amúgy meg, a hangminőség alapvetően nem ezen fog múlni, viszont az ilyen külső kapcsolók, főleg, ha normális elemekből épülnek föl, nem olcsók. Az ilyenek között ez a dynavox még olcsónak számít...
Ha a hangminőség a legfontosabb, akkor dugdosni kell (meg rendezni a szobaakusztikát).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#73637) MCGaiwer válasza MCGaiwer (#73630) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Ebben valaki lát bármi hibát? Nem tűnik túl nehéznek egyénileg megcsináltatni, sőt, az ára sem vészes.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#73638) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Úgy néz ki, hogy ma el is megy a régi hangszóró kábel, annak az árát egy jobb ic-re fordítanám, 20k környékén mik vannak?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#73639) Tomacko válasza Phülöp (#73612) üzenetére


Tomacko
senior tag

Nem offense dolognak szánom.

Led Zeppelin "csak" rock zene , de már ez is nagyon meg hálálja a részletező képességet. Tool - No quarter na ez egy kis agyalós, futurisztikus...... de már metál bandák közé sorolt.Iron Maiden - Fear Of The Dark 3 gitáron már, Iron Maiden - Hallowed Be Thy Name, és most direkt nem kerestem olyan hűde nagyon bonyolult nagy zenekarral kiegészült felvételeket mint például a Haggard, nagyzenekarral lépnek fel sokszor, a lemezeik meg egyértelműen ebben a felállásban rögzítődnek. Szóval a metál zenéhez, hogy halljad a hangszereket ahogyan azt fel is vették, szépen külön tudd őket választani, főleg ahol már 3 gitár szól a basszuson kívül, olyan részletező képessége kell legyen a rendszernek legalább, mint amit igényel a kamarazenekari felvétel. Mi metál fanatikusok, akik szeretjük a komolyzenét is minőségben hallgatni, azt mondjuk legtöbben (persze van kivétel azért néhány fővel), hogy az a rendszer szól jól amin ezen két műfaj egyaránt jól élvezhető, hallgatható.

Haggard , Haggard - live és itt "csak" kis zenekarral vannak :) Szóval ezt most csak azért vezettem fel ilyen hosszan, hogy le írjam, a metál zenéhez azért kell a résztezőképesség, mert nagyon sűrű tömény megszólalásúak ezek a hangszerek..... vagy hogyan is mondjam, hogy érezze mindenki. Szóval ezek a felvételek nagyon sok részletet tartalmazhatnak egy bejáratott fülnek, de ezt is meg kell tanulni hallgatni mint ahogyan a komolyzenét is, és a tömény hangzású hangszerek élvezhetősége igazán egy részletező rendszen mutatkozik meg.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#73640) krichd1 válasza Polllen (#73631) üzenetére


krichd1
addikt

Az 504-es neutrális hangú kábel, az is inkább megfogott, pontos mélyet tud, nem sokat (bár mihez képest). Márkán belül az 582 ami inkább kicsit dögösebb, élőbb, koncertszerűbb. Bár én inkább cserélném a Neotechet, annak még nem túl jó, olcsó álrészletező ezüstözött réz hangja van. Inkább szerezz helyette rendes réz kábelt, vagy akár az ónozott Belden 9497-et, vagy ha szeretnéd ötvözni az ónozott réz hangját az ezüstözött rézzel, akkor ViaBlue SC-4, de valami tömör rézkábelt is kipróbálhatsz, mindegyik más valamivel.
Akár a DA-300USB-it is lecserélheted egy rendes DAC-ra. ;]

Magam részéről elég sok hangszóró kábeltől megszabadultam karácsony alkalmával. Maradt a Sommer SC-Quadra Blue, Oehlbach XXL Air Blue 5, szereléshez, DIY dolgokhoz pár méter Belden 9497, Van Den Hul FT-12.

(#73639) Tomacko: Ha már műfajok, az első szám egy blues-rock dal, de alaptémáját tekintve inkább blues, a második egy progresszív rock szám, a többibe nem hallgattam bele. Átlag metál, főleg a modernebb, zúzósabb alműfajok bizony elég borzalmasan szólnak, legalábbis amikbe belehallgatok.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#73641) szrobert válasza Nemir Ombe (#73633) üzenetére


szrobert
tag

Köszönöm a segítséget!!
:R

(#73642) s4tch válasza Tomacko (#73639) üzenetére


s4tch
veterán

A metál lemezeimmel az a legnagyobb bajom, hogy a legtöbbje eleve szarul szól. Vagy valami túlkompresszált, mesterséges dögöt kapsz, mint mondjuk egy tetszőleges Disturbed albumon, vagy - főleg régi felvételeknél - a műfaj pénztelenségéből fakadóan valami összecsapott felvétel lesz az eredmény (lásd szinte bármelyik thrash lemez a '80-as évekből, kivéve Master of puppets, ami szerintem mai füllel is jól szól). Elvétve lehet arányos, so-so valósághű modern rock/metállemezt találni. A Metallica fekete lemeze alap, nálam még nagy kedvenc hangzás szempontjából a Prong - Cleansing (legjobb gitárhang evör), a Fight - War of words, Joe Bonamassa, Ritchie Kotzen lemezei, az utolsó 2 Extreme album, a 3 lemezei, Rush - Counterparts, Pantera - Far beyond driven, stb - lehet azért sorolni, de a kultikus metál lemezek közül azért elég kevés az, amit a hangzása miatt szeretünk. Van egy teszt-összeállításom, amit lehetőség szerint meg szoktam hallgatni a beszerzés előtt álló cuccokon, és ezen alig van metál, pedig a NAS-on és a CD-gyűjteményben lévő muzsikák legalább 70%-a egyszerű dob, basszus, 2 gitár, ének felállással készült.

(#73643) Nemir Ombe válasza krichd1 (#73640) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Látom kábelből a jobb darabok megmaradtak .... ;)

Hmm ....

(#73644) krichd1 válasza MCGaiwer (#73637) üzenetére


krichd1
addikt

Állványokat is kipróbálás után lehet véleményezni, ránézésre túl sokat nem lehet mondani. Lemásolni sosem egyszerű egy állványt, akkor sem, ha egyszerűnek tűnik.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#73645) MCGaiwer válasza krichd1 (#73644) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Mire érdemes figyelni?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#73646) Polllen válasza krichd1 (#73640) üzenetére


Polllen
nagyúr

A dac cserét most félretettem, mert a DAC előtti forrás fejlesztésével és a kábelek csereberéjével feltűnt, hogy a jelenlegi rendszerben van annyi tartalék, amivel le tudom magam kötni egy időre. Legalább addig, amíg a denon-ra megint nagyobb lesz a kereslet és a keretem sem lesz ennyire korlátozott. :P Amúgy már elhoztam volna az UD301-t apróról bár nem feltétlen az az a hang 100%-ban, amit keresek. Egy NAD D1050 lehet jobban tetszene, de ott meg a firmware cserebere okozta változások zavarnak.

A kábelekre köszönöm az ajánlást. Megnézem azokat, amiket biwire bekötésre is tudok használni jumper nélkül, mert a heco-nál a jumper ellenére hallható a különbség, hogyan van bekötve. Nem tudom, más hangfalaknál is ez a normális.

A van damme-ból az 582-t a neotech mellé vagy teljesen helyette javaslod? Az utána lévő ajánlatoknál értem, hogy helyette.

Amúgy nem ragaszkodom az ezüsthöz, többen azt mondták, inkább kerüljem hangfal kábelnél bár nekem a megoldással nincs bajom. Csak a mostani kábel lett kevés.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#73647) krichd1 válasza Polllen (#73646) üzenetére


krichd1
addikt

Alapvetően azokat is helyette, az 582 amúgy is egy 8 eres kábel. Vannak még kábelek amiket ajánlok általánosságban, keress vissza, mindig nem írom le mindet.

(#73645) MCGaiwer: Mindenre. :) Először a hangdobozod a gyári állványával próbáld ki, aztán ahhoz viszonyítva tesztelj, aztán válaszd azt, ami tetszik.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#73648) MCGaiwer válasza krichd1 (#73647) üzenetére


MCGaiwer
addikt

de nincs gyári álványom :D
Milyen magas legyen minimum?
Gondolom ne remegjen, stabilan álljon, rendesen fogja a hangszórókat, és nyelje el a rezgéseket. Azért ez talán olyan, amit nem lehet nagyon elcseszni.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#73649) Speeedfire válasza Speeedfire (#73638) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Kinéztem párat, de nem tudom melyik lehetne a jobb. Mást itthon nem találtam, avx-n se volt hasonló.
Qed performance 40
chord c-line //whathifi szerint ez jobb a qed-nél
supra dual
AudioQuest Chicago
AUDIOQUEST KINGCOBRA

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#73650) zoltanz válasza Tomacko (#73639) üzenetére


zoltanz
nagyúr

+1
Vagy vehetjük a Metal/hard rock zenekarok közül a Metallica - Nothing Else Matters, akusztikus hangszerek is vannak, elég részletező is. Ugyanígy a Led Zeppelin - Stairway to Heaven. :K
(nem a klasszikus értelemben vett metal felvételek, de a végére azért elég zúzósak lesznek)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.