Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73051) Orlin


Orlin
addikt

Az öntapadós 3M-re nekem is az volt a tippem,csak a másik kettő miatt gobdlokdtam el,hogy az miért még?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#73052) fehér_ember válasza liszi70 (#73050) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem néztem meg elég figyelmesen, igazad van.
Mindegy, ha belemegy akkor azért azt is beledughatja és mivel öntapadós a vége az öntapadós szalag segíthet a kiszedésénél. :DDD

(#73053) AngerFîsT


AngerFîsT
tag

Sziasztok!

Milyen RCA/RCA kábelt ajánlotok összekötni egy Microlab solo6c-t
egy Creative XFI - HD -val ?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#73054) Dorian válasza fehér_ember (#73049) üzenetére


Dorian
félisten

Te láttál már olyan hangdobozt, aminek a reflexnyílása kisebb egy klaviatúra-gombnál?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#73055) fehér_ember válasza Dorian (#73054) üzenetére


fehér_ember
addikt

Jogos, és a válaszom: nem.

Akkor meg a távtartó szerepét látja el, hogyha falra akasztjuk a dobozokat.

[ Szerkesztve ]

(#73056) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Szeretnék a CA S30 mellé két front hangfalat. Az S30 pár az munka közben szól nekem a monitorok mellől, viszont a TV mellé is szeretnék valamit filmnézéshez, de inkább nyugiban való zenehallgatáshoz.

Nagyon elégedett vagyok az S30-akkal, szeretem a hangját, és a Dali C6 páromat is miattuk adtam el. Hülye kérdés, de ha az S30 hangja tetszik, akkor az S70 is tetszene? Iszonyat jó áron lehet néha kapni, és azért gondoltam, hogy jó lenne nekem. Egy CA 340A SE hajtaná, egy Dacmagic 100 társaságában.

Mi a véleményetek róla?

Köszönöm a segítségeket, és Kellemes Ünnepeket mindenkinek :)

(#73057) PuMbA válasza AngerFîsT (#73053) üzenetére


PuMbA
titán

Simát :)

(#73058) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok, nem közvetlen ide tartozik, de itt pörög a téma és biztos tudtok segíteni.

Szóval van egy házimozi erősítőm, amit a PC-vel szeretnék összekötni digitálisan, mert azt szeretném, ha az erősítő keverné ki az 5.1-et és nem az alaplapi hangkártya.
A gondom, hogy a digitális kimeneten, csak sztereo hang megy ki.
Ez igaz az alaplapi relatek-re is és a SoundBlaster Fatality-re is.

Van olyan hangkártya, amin ki tud menni az 5.1 is digitálisan? Mint a coax, mint az optikai kimenet jó lenne.

Köszi.

(#73059) TheProb válasza Mikisys (#73046) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi, hogy legalább te válaszoltál. :)

Megnéztem amiket említettél. 2 hangszóró van rákötve a hifi-re, mind2 ugyan úgy súg (lehet a te megfogalmazásaid közül ez a "sistergésre" illik a legjobban)
Kipróbáltam, hogy másik konnektorba, másik hosszabbítóba dugom a hifit, kipróbáltam másik, vastagabb hangszóró kábellal, de az eredmény ugyan az. :F

Gondolom akkor gyaníthatósan maga a hifi lesz szar, nem volna meglepő, mert egyrész majdnem annyi idős, mint én, másfelől, már így is csinált dolgokat... Pl. a cd tálcát folyamatosan, megállíthatatlanul kitolta.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#73060) AngerFîsT válasza PuMbA (#73057) üzenetére


AngerFîsT
tag

Simát? linkelj egyett :D

I Say Anger you say FisT!

(#73061) zoltanz válasza AngerFîsT (#73060) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mezei, bemész az MM-be és megveszed.
Én azért ajánlom, próbálj ki 2-3 gyártós mert nagy a minőségi szórás. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73062) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok! Azt kérdezném, hogy szerintetek egy Jpw ML 910 előrelépés lenne egy Mission 760i -hez képest? Kicsit kevésnek érzem a kis Mission dobozokat a 20 nm -es szobába. Max 50-60e ft -ra gondoltam, álló 2 utas érdekel. Főleg Blues, rock, reggae.

(#73063) dgyuri0123 válasza atoka1 (#73062) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igen!

Szerintem mindenben jobb a JPW.

"csak a zene van"

(#73064) Mikisys válasza TheProb (#73059) üzenetére


Mikisys
őstag

Meghallgattam amit betettél, van abban minden, búgás, sistergés, talán a winchester hangja is benne van.
Azt javasolnám, hogy az erősítőn a hangszínszabályozókat állítsd középre, vagyis nullára. Így kicsit csökkenhet ez az alapzaj, némileg másképp szól majd, de tisztább lesz.
Több minden okozhatja ezt a zajt, túl nagy jelet kaphat a bemenetén, tehát lehet túlvezérlődés okozta zaj, az elégtelen tápszűrés, ami a winchesterből csal ki ilyen hangokat, mintha a motorzaja is benne lenne, vezetékek elhelyezése, árnyékolása lehet gyenge.

További Kellemes Ünnepeket!

Üdv!

(#73065) TheProb válasza Mikisys (#73064) üzenetére


TheProb
veterán

A HDD-t direkt fogtam, hogy a rezgést ne erősítse fel a műanyag ház, így a súgáson kívül más nem volt hallható füllel, így a telefon mikrofonja se vehette fel ezeket. A többit kiszűrtem a másik kábellel való próbakor. Akkor csak önmagában próbáltam 1 bekötött hangfallal a rendszert, úgy, hogy semmilyen másik kábel nem volt a közelben.

EQ és minden más nullán vagy default-on van, sajnos így is ugyan ez a helyzet. :((

Csak helyzetfelmérés szinten:
Ha kezd megpusztulni az erősítőm/hifim, de a 2 hangszórót nem akarnám cserélni, mert még mindig marha jól szólnak (Sony SS L100V - Elvileg 120W-os 8Ohm-os) akkor mit tudnátok ajánlani első körben 20-30k-s plafonnal? Amint említettem, laptopot HDMI-n kötöm a tv-re, és a tv-ről szól az erősítő. Tehát zene, film, játék egyaránt szólna rajta.
Lehet használt is. Milyen feltételeket kell még megadnom, hogy tudjatok valamit ajánlani?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#73066) Nemir Ombe válasza TheProb (#73065) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Húzd ki a TV kábelét az erősítőből és (ugy hogy nem szól semmi) tekerd fel a hangerőt, ha igy is "súg", akkor az erősítő a "ludas", ha nem súg, akkor a "rendszer más elemei", igy bármit is veszel helyette az eredmény kb. ez lesz .... ;)

Hmm ....

(#73067) akos86


akos86
aktív tag

Üdv az Uraknak

Jövőre szeretnék egy sztereó erősítőt és kettő álló hangfalat otthonra zenehallgatásra elsősorban. A forrás a pc lenne (Realtek ALC1150 @ Intel Sunrise Point PCH - High Definition Audio Controller) tudom nem a legjobb. A választék határtalan, nem tudok elindulni sem a keret kb 150.000 Ft lenne. Hosszabb távra tervezem tv illetve pc az, ami az erősítőre lenne kötve. Elektronikus zenéket illetve a progressive muzsikákat kedvelem. Szeretném ha szép minőségben tudnék itthon zenélni. A jelenlegi 5.1 házimozi erősítőm (Onkyo HT-R390+Jamo E350)sem annyira vészes, de beláttam hogy ez tényleg nem az amit én szeretnék. Főleg a szép dübörgő basszust hiányolom. Ismerősöm 10000Ft-os Aiwa erősítője illetve a pioneer sh220w álló hangfalai sokkal de sokkal jobban szólnak. Szoba mérete 5m*5m=25m2. Tudnátok kiindulási alapot vagy konkrét szettet ajánlani? Esetleg elég ha az erősítőt cserélem egy sztereóra? Használt is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#73068) Dorian válasza atoka1 (#73062) üzenetére


Dorian
félisten

Miazhogy! Nagyonis!
De komolyan, tényleg igazán minőségi előrelépés lesz!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#73069) TheProb válasza Nemir Ombe (#73066) üzenetére


TheProb
veterán

De rádiónál és cd módban is súg mindig.

(#73064) Mikisys: köszi, viszont.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#73070) Nemir Ombe válasza TheProb (#73069) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor egyértelmü, hogy ..... !? ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#73071) AngerFîsT válasza zoltanz (#73061) üzenetére


AngerFîsT
tag

Ilyenem van itthon ,de azért ennél jobbat gondoltam hozzá :)

I Say Anger you say FisT!

(#73072) TheProb válasza Nemir Ombe (#73070) üzenetére


TheProb
veterán

Azt hittem, hogy ha másik módban van a hifi, akkor nem kéne befolyásolnia, hogy milyen a kábel a hifi és a tv között. De most kipróbáltam és tényleg elkussolt az egész. Kipróbáltam egy másik, bár ugyan ilyen rca-jack kábellel és ugyan ez volt az eredmény (súgás). Akkor lehet, hogy egy jobb minőségű rca-jack kábelt kéne vennem?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#73073) jaja1981


jaja1981
addikt

Erre esetleg tipp, vagy hogy merre keressem a megoldást? [link]

(#73074) fehér_ember válasza jaja1981 (#73058) üzenetére


fehér_ember
addikt

"van egy házimozi erősítőm"
Pontosan milyen (márka, típus), hamár szóba hozod.
(nehogy a végén derüljön ki, hogy amit hm erősítőnek gondolsz, az csak egy olyan "minden egybe, bögreszett" ami csak arra volt képes, hogy amíg működött a dvd lejátszója, addig a lemez 5.1-es hangját képes volt külön-külön továbbítani a hangdobozokra. Optikai lejátszó bekrepálás után (1-2 év), meg már csak sztereóra képes az egy pár analóg rca bemenetéről).

"azt szeretném, ha az erősítő keverné ki az 5.1-et és nem az alaplapi hangkártya"
Ha tényleg házimozi erősítőnek nevezhető az amid van, akkor természetesen ezt meg tudja oldani. (habár azt én sosem értettem, hogy valaki miért akar egy valótlan, mesterkélt, ál sokpontegy-et a sztereóból előállítani; akkor már inkább 5 vagy 7 csatornás sztereóra állítani, ha mindenképpen kell az összes doboz és nem elég a 2.1)

"A gondom, hogy a digitális kimeneten, csak sztereo hang megy ki"
Ha a forrás sokpontegy akkor az a hangkártya digitális kimenetein (az alaplapin is) változatlan formában tud továbbítódni. Tehát a filmek, koncertek vagy klipek 5.1-es hangját simán továbbítja.

(#73073) jaja1981
"Erre esetleg tipp, vagy hogy merre keressem a megoldást?"
A hang illetve a hangkártya beállításoknál, illetve van külön hangkártyás fórum is.

[ Szerkesztve ]

(#73075) krichd1 válasza zoltanz (#73061) üzenetére


krichd1
addikt

MM-ben jobbára túlárazott alapkábelek vannak.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#73076) jaja1981 válasza fehér_ember (#73074) üzenetére


jaja1981
addikt

Hali, köszi a választ.
Azért ide írtam, mert a hangkártyás topik elég lassú.

Az erősítő egy Kenwood KRF-X9070D, nem mai, de megfelel.

És pont ez a gondom, hogy csak stereo szól, és a win-be is csak stereo a beállítható formátum a digitális kimenetnél.

A forrás 5.1 az biztos, és ha analóg kötöm össze, az az a hangkártya intézi a DAC részt, akkor megy az 5.1.
De pont ezt akarom kikerülni, mert szerintem a az erősítő jobb minőségben tudna dekódolni.

Az a fura, hogy mind az alaplapi Realtek és mind a Creative X-FI Fatality digitális kimenetével ez van.
Mondjuk a Creative-nél olvastam, hogy csak stereo jelet tud kiküldeni a digitális kimenetén.

Esetleg valamin elsiklottam, valami beállításon, ezért nem megy az 5.1 a digitális kimeneten? Játékra kellene.
Szóval nem stereo-ból akarok sokpontegyet kevertetni, hanem a tényleges sokpontegyet szeretném hallani, és nem csak stereo-t.

Köszönöm.

(#73077) PuMbA válasza AngerFîsT (#73071) üzenetére


PuMbA
titán

Ez tök jó :) Vehetsz ilyet is, ha nagyon akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#73078) Mikisys válasza TheProb (#73072) üzenetére


Mikisys
őstag

A jó minőségű kábel sokat segíthet, de nem kell nagyon drágára költeni a pénzt.
Sima két-ér, plusz árnyékolás csatornánként és kvázi-szimmetrikus bekötés alkalmazása.
Ha az RCA a fogadó, akkor ott az árnyék és egyik szál össze van kötve a hidegpontra. A másik végén csak a két ér van beforrasztva, az árnyékolás nem. Meg is lehet jelölni a kábelen filctollal, hogy melyik vége hová való és minden készülékhez készíteni kell ilyen kábeleket. Ez jól bevált, nálam nagyon régóta így van minden bekábelezve, nincs semmilyen zaj, vagy külső zavar, földhurok sem tud létrejönni, de ez a készülékek célirányos huzalozása miatt sem lehetséges.
Olcsó és jól használható a riasztó-kábel, ami akár 2-4-8-sokeres plusz árnyékolás - is kapható és jó a zavarvédettsége, jól használható olcsóbb rendszerben is.
Kimondottan hangfrekvenciára pedig még a Klotz-kéteres+árnyék, fekete színű (mikrofon) kábele a jó választás és legalább aranyozott csatlakozó dugók hozzá, és hasonló felépítéssel mint az elején írtam, kitűnő és jó minőségű kábelezés készíthető. Ha nem tudod a kábeleket elkészíteni, akkor keress meg egy szakembert, aki segít, vagy a kész kábelt rendelésre el is készítik az Elimex-nél, de másutt is.

Üdv!

(#73079) Mikisys válasza akos86 (#73067) üzenetére


Mikisys
őstag

Az Onkyo-t és a Jamo-kat add el, kicsit tegyél hozzá a pénzhez és vegyél helyettük Marantz erősítőt és JPW, Wharfedale, Mission, Klipsch, Dali, vagy valamilyen hasonló hangsugárzókat.
Előbb a hangsugárzót cserélném el, attól sokkal jobbak vannak, ha kevés a pénz, akkor a hangsugárzóra kell koncentrálni és keresni, meghallgatni, megvenni.

Üdv!

(#73080) fehér_ember válasza jaja1981 (#73076) üzenetére


fehér_ember
addikt

Legelőször nézd át, hogy jól van-e beállítva az erősítőd. Jó helyre dugtál-e mindent, jól vannak-e bekonfigurálva a hangsugárzók majd input selector-t, input mode-ot. Biztos ami biztos, most még (első próbálkozásoknál) az analógos (jack-RCA) hangösszeköttetést húzd szét. Ha esetleg volna otthon asztali dvd lejátszó és annak digitális kimenetével összedugnád a hm erősítőt, akkor egyszerűen le tudnád ellenőrizni hogy működik-e rendesen az eredeti 5.1-es hangsáv leadása az erősítőn, megjelenik-e a kijelzőn a dolby digital vagy dts felirat.
Ha az előbbin sikeresen túl vagy, akkor először egy filmet indítanák a pc-n. Filmlejátszáskor ha a médialejátszóban a hang-->hangeszköznél a megfelelő digitális kimenet van kiválasztva akkor az erősítőn szintén meg kellene jelenjen a dolby digital vagy dts kijelzés (hangsávtól függően).

(pc-s játékokkal nem szoktam játszani, úgyhogy azoknak a hangsávjaival kapcsolatban semmit sem tudok)

[ Szerkesztve ]

(#73081) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Mivel anno a diamond 8.4-eket ajándékba kaptam nincs szívem eladni. Emiatt gondoltam otthon beállítom őket a szüleimnek. Vettem hozzá egy pioneer a-103-as erősítőt. Kábelekből csak amit a tesco-ban is lehet kapni alap hama kábeleket vettem hozzá. Forrásnak meg beraktam teszként a telefonomat rajta lossless és spotify zenékkel. Az eredmény meglepő volt. Sokkal jobban zenéltek a dobozok, mint előtte. A mélyek is sok zenénél túlzóak voltak, pedig én tényleg szeretem a mély tónusokat.
Ami érdekes, hogy a rotel 945-öt próbáltam anno a streamaudio-nál a quadral argentum 570-esekkel és nem éreztem kevésnek a mélyeket. Sőt! Igen jól tolta.
Kábelekből pedig anno a qed silver anniversary xt-t és a qed performance audio graphite volt az erősítő a schitt modi között egy ideig és azzal sem volt jó, de a mostani vdh the combination és a vdh cs122-vel se.
Mi lehet akkor a gyenge láncszemem? Valami miatt most életre keltek. :F
A mostani triangle dobozoknál is tapasztalok egy kis visszafogottságot. Az új daccal nagyon szép, részletes. De meg sem közelíti azt, amit a boltban hallgattam a marantz pm6006 és a marantz cd6006-at. A kábelek nem tudom, hogy mik voltak. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#73082) kukulec válasza krichd1 (#72912) üzenetére


kukulec
őstag

a hegel h80 kivételével mind a hármat most hallgattam meg ugyanabban a rendszerben, ugyanazzal a kábelezéssel, csak az erősítőt változtatva, ugyanazokkal a számokkal. azért voltunk a boltban, hogy esetleg kb. féláron elvigyük a marantzot. először a marantz "meccselt" a cambridge cxa 80-nal. fontos, hogy nem tudtuk mikor melyik szól. négyből négyen lőttük ki a marantzot, annyival gyengébb volt. nincs rendes tere, nincs mélysége, a felső frekvenciákon fátyol ül. ha nem tudtam volna, hogy 370 ezres erősítőről van szó, akkor egy másik kategóriára tippeltem volna. aztán felváltva szólt a cambridge és a primare i22. itt már jóval nehezebb a történet, mert nem feltétlenül rosszabb vagy jobb valamelyik; teljesen más hangkarakterről beszélünk. a primare lágyabb volt, a térbeli megszólaltatása precízebb, de összességében egy zenei (és nem darabos) erősítő benyomását keltette. a cambridge dinamikusabbnak, direktebbnek, testesebbnek tűnt. én utóbbit preferáltam, a nálam sokkal tapasztaltabbak a primare-t. mindenesetre megint nagyon tanulságos volt a meghallgatás.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#73083) PrinceHerceg válasza Speeedfire (#73081) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Táp vs aksi... ;)

(#73084) krichd1 válasza Speeedfire (#73081) üzenetére


krichd1
addikt

Ha másik szobába kerültek át, akkor az.

(#73082) kukulec: Mi lett az Exposure 2010 s2-vel? Amúgy érdekes, hogy a PM8005-re azt írod, hogy fátyolos, nekem még az is világos, ha nincs jól párosítva.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#73085) akos86 válasza Mikisys (#73079) üzenetére


akos86
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Elsősorban amit kinéztem az Dali Concept 6 hangfalpár (110k) és hozzá valamilyen marantz vagy nad erősítő. Érdekelne hogy ez a hangfaltípus mennyire jó a kategóriájában? Továbbra is a lényeg a szép dübörgős hangzás?

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#73086) krichd1 válasza akos86 (#73085) üzenetére


krichd1
addikt

Ennyiért biztos találsz jobb hangdobozt a használtpiacon.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#73087) AngerFîsT válasza krichd1 (#73086) üzenetére


AngerFîsT
tag

Szia!

Tudnál ajánlani RCA kábel összekötőt egy XFI - HD Dac és Microlab solo 6c közé? Direktbe akarom összekötni a kettőt átalakítás nélkül.

Thx

I Say Anger you say FisT!

(#73088) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!
PC-re kötve BC Acoustique EX 202.1 használok a mostani hangfalam Yamaha NS-BP111 :DDD nem a legjobb.... a frekvencia tartománya kikészít 60 - 38 000 Hz kevés a mélyhang (85% zene hallgatásra,..Electro, House, Dance, Pop ) ..... szeretném lecserélni: Egy lágyan szóló hangfalra ,. asztalra,. a mély frekvencia tartomány minél alacsonyabb legyen ,. 200Euró körül ...... :F ez Heco Victa Prime 202 :F esetleg ez Magnat Tempus 33 ,. Heco Victa Prime 302
Heco vs. Magnat :F nem igazán követem a hangfalgyártókat

:R

(#73089) kukulec válasza Dragon27 (#73088) üzenetére


kukulec
őstag

a frekvencia tartománya egy dolog, de ha jól láttam a 60Hz-et is már -10 dB-en hozza, ami elég gyenge. szerintem amiket írtál, azok nem sokkal lennének jobbak. ezért az árért én a JBL Studio 230-at hallottam vállalhatónak újonnan egyedül. érdemes használt hangfalakat nézegetni.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#73090) Domonkos8


Domonkos8
tag

Sziasztok!

Nagyon valószínű, hogy a napokban be tudok szerezni egy Focal Spirit Professionalt, azonban otthon jelenleg meghajtásra csak egy macbook air 2015 illetve egy Pioneer micro hi-fi system áll rendelkezésemre... Szerintetek szükségem lesz valamiféle külső erősítőre, vagy azért ezeken keresztül is ki fog tudni bontakozni a fejhallgató?
Mire számítsak, a laptopról lehet vajon jobb a hangzás, vagy ha a pioneeren keresztül hallgatom a zenét?

Tudom ez így nem annyira megfogható :D

(#73091) Ear001 válasza Domonkos8 (#73090) üzenetére


Ear001
addikt

Hát a Focal Spirit azért igen jó fejes, ügyesen szól akár telefonról, akár laptop kimenetéről is, de akkor táltosodik meg, amikor külső D/A ás fejhallgató erősítő kerül mellé, ráadásul nem is filléres vackok, hanem árban-tudásban hozzá mérhető darabok.

(#73092) Domonkos8 válasza Ear001 (#73091) üzenetére


Domonkos8
tag

Köszi a választ :)
Tudnál ajánlani a spirithez hangzásban illő, és méltó D/A és fejhallgató erősítőt?

(#73093) Dragon27 válasza kukulec (#73089) üzenetére


Dragon27
senior tag

Mi szerint lehet jó hangfalat találni :F Vagy mik azok az adatok ami számít a Impedancia,Watt,Frekvenciatartományon kívül ..... :F

(#73094) Dorian válasza Dragon27 (#73093) üzenetére


Dorian
félisten

A hangja alapján

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#73095) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Tetszenek ezek a Mission studio polc sugárzók, (max zenei telj 110 W) két utas + reflex. Részletező, nem színezős hangja van, zene szép és mozgalmas rajta, szerethető cucc. Cantonaim magasai színeznek igaz, (megszoktam már) de a mélyei nyomába nem igen ér más.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73096) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Egyik barátom meg akart szabadulni a Sherwood CD5090R típusú CD lejátszójától, amit évek óta be sem kapcsolt. Én kaptam az alkalmon és megvettem tőle. Bár nem ismerem igazán a márkát és más készüléket sem ismerek tőlük, úgy gondoltam nagyot nem hibázhatok, azt a pár ezer forintot sokkal haszontalanabb dolgokra is elkölthettem volna. Van valakinek tapasztalata ezzel a típussal kapcsolatban? Egy Rotel RA930AX típusú erősítő elé kötöttem be, Celestion F30-as hangsugárzókkal a lánc végén. Van tippetek, hogy milyen összekötőkábel illene ehhez a rendszerhez? Jelenleg egy Neotech KHS-154-es interconnect van bekötve, de a közepeket túl harsánynak érzem, a zongora hangja nem igazán tetszik.
Köszi a válaszaitokat! :R

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#73097) krichd1 válasza AngerFîsT (#73087) üzenetére


krichd1
addikt

Legolcsóbban úgy jössz ki, ha magadnak szerelsz kábelt például VDC 268-006-000+Rean RCA dugók. Gyárilag szereltek közül legalább Cordial CFU-t válassz.

(#73096) Engineer086: Szia. A Celestion F30-nak nem erőssége a zongora hangjának visszaadása, a Rotelednek sem. Az erősítőt érdemes "tuningolni", sokat javul tőle. IC kábelből rengeteg dolgot kipróbálhatsz, de nem azaz elsődleges probléma forrás.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#73098) Engineer086 válasza krichd1 (#73097) üzenetére


Engineer086
Modder

Köszönöm a válaszod! Az F30-as egy meghibásodás miatt alapos tuningon esett át (magassugárzó csere, új hangváltó stb.) így sokkal kiegyenlítettebb lett a hangja. A Rotel tuningolása alatt mit értesz?

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#73099) jaja1981 válasza fehér_ember (#73080) üzenetére


jaja1981
addikt

Na, újabb helyzet a stereo mizériámban.
A misztikum, hogy a win támogatott formátumok-nál lejátszatom a DTS vagy Dolby digitál-t, akkor megy az 5.1, de máshol nem.
Olyan, mintha stereo lenne az alap, de a játékok is csak abban szólnak.
A Starcraft meg is mondja, hogy stereo van beállítva, ezért csak abban szól.

Ugyan az a helyzet mind a Realtek, mind a X-FI kártyával, szóval itt valami szoftveres mizéria van.

Ötlet?

(#73100) krichd1 válasza Engineer086 (#73098) üzenetére


krichd1
addikt

Amit Hivoxnál csinálnak. Jobbára az előerősítő részét javítják fel, az a gyengébb pontja. A CD lejátszódat sem ártana átnézetni, esetleg modernizálni, főleg a digitális részét.
Ha nagyon IC kábelt akarsz tesztelgetni, akkor például kezdd ezekkel, ezek még nem drágák: Van Damme Cable 268-006-000, 268-900-055, Belden 8412, 8402, Sommer Albedo, Corona, Stratos. RCA csatlakozókat Amphenol, Neutrik, Hicon, Switchcraft, Audiocrast kínálatából, vagy ami már bevált, nagyon olcsón ott a Rean.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.