Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73251) johnywalker válasza benfolds (#73250) üzenetére


johnywalker
őstag

Osztrák és német... :K

(#73252) Nemir Ombe válasza benfolds (#73250) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez a "lomtalanításból" inkább úgy működik, hogy Osztrák szeméttelepekről (50€ a "portásnak" és bemehetsz "válogatni"), jobb esetben Osztrák bolhapiacokról (Németország ehhez már messze van), de a klasszikus "a ház előtti kuka tetejére kitett hibátlan cuccok" csak a mesében léteznek .... ;)

A Hifishark-ot érdemes nézni pl., az Ebay megint csak lutri, sok a kintélő "keleteurópai" (de nyugatázsiai és északafrikai is), igy nem biztos, hogy jobbat kapsz mint a Vaterán.....

Hmm ....

(#73253) Károgó válasza krichd1 (#73248) üzenetére


Károgó
csendes újonc

Megjött az új "hangfalam". :) Kicsit kivert a víz amikor belenéztem. :Y

Video

Értem is h mért úgy szól ahogy szól, mert kb jobban nem szólhat. :O Legalább nem volt drága. :(((
Nem gondoltam h a hangváltó 1 szál 4,7 uF kondi a csipogón. Márpedig ennyi nem több.

Lenni v. nem lenni?

Visszaküldeni v. heckkeleni? :F

Hangváltó plusz bélelés az a minimum. :((

Amúgy szutykosan szól kongó mélyekkel. :DDD

(#73254) Nemir Ombe válasza Károgó (#73253) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Nem gondoltam h a hangváltó 1 szál 4,7 uF kondi a csipogón."

Pedig, ha tudtad volna, hogy pl. a (nevesebb) Wharfedale Valdus sorozatban is kb. ilyen hangváltó van, akkor meg sem lepődsz..... ;) (nem érdemes "feljavítani", el kell fogadni igy vagy normális dobozt kell venni)

Hmm ....

(#73255) krichd1 válasza BenceShearer (#73247) üzenetére


krichd1
addikt

Igen, az 5V optikaihoz kell, hogy legyen fény a diódából. Asusnak van ilyen kártyája, min mindkettő van és az alaplapi tüskére kell csatlakoztatni. A két tüskés is elég koaxiális S/PDIF-hez, legtöbb esetben csak rá kell kötni a kábelt. Néhány esetben kell egy külön egyszerű kapcsolást építeni, ha nem ismeri fel a szoftver a kimenetet. Digitális koax kábelből rengeteg félét lehet kapni, csinálni is lehet, arra figyelj, hogy utóbbi esetben lehetőleg 75ohmos RCA dugókat használj.
Minőségileg jobban járnál, ha vennél egy XMOS transzportot, akkor meg is lehetne osztani az USB és koax kábeleket, nem kellene ilyen hosszú digit koax kábel, a szabvány amúgy is maximum 10 métert garantál, nem is érdemes nagyon hosszú kábelt használni, főleg gyengébb minőségűből.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#73256) Mikisys válasza Károgó (#73253) üzenetére


Mikisys
őstag

Ez jobb nem lesz. (Attól, hogy csak egy kondi van benne, még lehetne jó is.)
Szépen rakd össze és hirdesd meg annyiért eladásra, amennyiért vetted, ha már nem tetszik.
Biztos lesz más is, aki majd ráharap az ilyen kinézetű hangsugárzóra.

BÚÉK!

Üdv!

(#73257) blattida válasza Károgó (#73253) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez a hangdoboz nem attól szutykosan kongó, hogy a csipogója előtt csak egy kondi van, plusz, ahogy Mikisys is utalt rá, ha egy hangdobozban a magas előtt például nem lenne semmi sem, akkor is szólhatna jól. Alapvetően nem ezen múlik, bár fontos egy jó keresztváltó (is).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#73258) Károgó válasza blattida (#73257) üzenetére


Károgó
csendes újonc

Bele fogok próbálni egy x-váltót. Játszom. Ha eltüzelném az se vágna földhöz. Csak most játszós korszakomban vagyok. :D Enyhén javult. Szépen átvette a szoba hőmérsékletet majd jobb lett. Nem reménytelen. Bocsánat, de a kíváncsiság hajt. Pénzzé' van minden. De hifi cuccot szvsz vagy úgy 20ból szeretnék választani, de arra nincs lehetőség.

(#73259) benfolds válasza Nemir Ombe (#73252) üzenetére


benfolds
őstag

éppen a francia jófogást nézegetem, egyelőre úgy tűnik, hogy ugyanolyan nyomor, mint a magyar...

(#73260) borg25 válasza Károgó (#73258) üzenetére


borg25
senior tag

Reményhal meg utoljára. Hátha a bejáratás segít neki. :S
Télidőn nem is baj, ha jár az az erősítő és hangfal, mindegy, hogy hagyományos izzóval, erősítővel, vagy villanykályhával fűtesz. Picit drágább, mint a gáz, vagy a fa, de egy jó zene jobban duruzsol, mint a fa pattogása :)

(#73261) Irmscher 353


Irmscher 353
aktív tag

Kedves Fórumlakók, egy kérdéssel fordulnék Hozzátok!

Keresek Debrecenben, vagy a környéken olyan fórumtársat, akinek a következő márkák közül valamilyen hangsugárzója van, s nem zárkózna el egy meghallgatás elől:
Zsolt Audio StandArt, JPW ML széria, TDL RTL széria, Phonar P20-30-40, Royd, Ruark

Kérem, privátban vegye fel velem az illető a kapcsolatot
Köszönöm!

(#73262) benfolds


benfolds
őstag

akárki akármit mond, van létjogosultsága ezeknek a youtube-os "tesztvideóknak". nem kérdés, hogy a hangot csak nagyon korlátozottan lehet ezek alapján megítélni, de pl. akárhány videót megnézek q acoustics 3020 vs. wharfedale diamond 220 témában, mindig a wharfedale a szimpatikusabb, nem hiszem, hogy véletlenül. pedig amúgy azt gondoltam, hogy a q jobban fog tetszeni. persze élőben lehet, hogy fordulna a kocka, de kétlem, én már bele vagyok zúgva ebbe a cuccba.

(#73263) negyedes válasza benfolds (#73262) üzenetére


negyedes
addikt

vegighallgatam egy csomo videot nagyon jo cucc, de nem all jol neki a house, jazz, rock, pop annal inkabb.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#73264) Ribi válasza krichd1 (#73255) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem feltétlenül szükséges az optikaihoz sem az 5V, mert elég erős a meghajtó (3.3V TTL 75 ohm lezárást is meg tudja hajtani ami 40mA, a ledhez meg nagyon max 20 kell), de igazából úgy a helyes.

(#73265) krichd1 válasza benfolds (#73262) üzenetére


krichd1
addikt

Nem könnyű választani ebben a 60-70eFt-os belépő kategóriában, kell hozzá erősebb kompromisszumkészség. A Diamond 220 meggyőzőbb hangú, populárisabb, de például nagyobb hangerőn erősen portzajos. Kisebb, átlag hangerőn nincs vele ilyen probléma.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#73266) PrinceHerceg válasza #07400704 (#73186) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Farkas DAC-ok

+ 1

benfolds: és ha pl vki EQ-val hajtja a lapiját és úgy hall vmi világosabb karakterűnek, pedig alapból nem az, mi lenne a helyzet? Ezért csak óvatosan a YT vidikkel! :B

[ Szerkesztve ]

(#73267) Nimda válasza krichd1 (#73265) üzenetére


Nimda
addikt

Sajnos ezt meg tudom erősíteni, voltak vele problémáim, de együtt lehet vele élni.Még Hivoxot is megkerestem a témában, hogy tud e valamit kezdeni vele, de azt javasolta, hogy ne nyúljunk a gyári kialakításhoz.Cserébe viszont a megfelelő elhelyezéssel, jó hangú doboz, csak szigorúan lineárban szabad hajtani.

(#73268) krichd1 válasza negyedes (#73263) üzenetére


krichd1
addikt

Mindenesnek kezdőknek ott a most akciós JBL Studio 230 70eFt-ért, annyit még megér, de 80eFt körül már van LSR305 is, így a végerősítőt is meg lehet spórolni.

(#73266) PrinceHerceg: Ezt mondhatod annak, aki úgy kezdi a mondandóját, hogy "akárki akármit mond". :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#73269) benfolds válasza PrinceHerceg (#73266) üzenetére


benfolds
őstag

ez simán előfordulhat, de az a vicc, hogy én anélkül hallottam yt-n csillogóbbnak a diamond 220-at, hogy tudtam volna, hogy annak kellene hallanom. szóval azért valamennyire a lényeg átjöhet, valahogy az ember agya szerintem át tudja konvertálni a felvétel/youtube/saját hangszóró v. fülhallgató áttételek ellenére a hangképet, és kialakulhat róla egy viszonylag reális benyomása. jó esetben.

(#73270) PrinceHerceg válasza benfolds (#73269) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

A legtisztább dolog, ha élőben hallgatod meg mindkettőt, természetesen ha megoldható saját köriben. Azonban nagyon nem mind1, h mivel is fogod etetni őket, mert pl a Wharfi kicsit lustább, hisz csak 86dB, míg a Q. Acoustics már 88dB érzékenységű, und ott van még OHM bácsi is!

A több adat már nem olyan érdekes!

U.i: Amúgy kicsit elfogult vagyok, ezért biztos kapok is, hisz a favoritod nálam a kedvenc gyártó, szóval ha látatlanban kellene választani, én is a Wharfit ajánlanám, mert szvsz sokkal szebb, és Őkelme is What Hi-Fi 5*-t kapott! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73271) liszi70 válasza benfolds (#73262) üzenetére


liszi70
nagyúr

"akárki akármit mond, van létjogosultsága ezeknek a youtube-os "tesztvideóknak"."

Szerintem meg akárki akármit mond, nincs létjogosultsága ezeknek a "tesztvideóknak". :D Mármint hangi szempontból.

"akárhány videót megnézek q acoustics 3020 vs. wharfedale diamond 220 témában, mindig a wharfedale a szimpatikusabb......én már bele vagyok zúgva ebbe a cuccba."

A kinézet, az addig olvasottak, a tudat alatti infók is tudják befolyásolni a hallást, és a hang megítélését. :) Simán lehet, hogy csak jobban tetszik külsőre, vagy valami előzetes előítéleted már kialakult. Mióta vagy belezúgva? :D A videók többszörös áttételen keresztülment hangképe teljesen mást ad ki, mint ami valójában a rendszerből kijön, az egészen biztos.

[ Szerkesztve ]

(#73272) benfolds válasza PrinceHerceg (#73270) üzenetére


benfolds
őstag

egyelőre csak fantáziálok a dologról, perpill valami olcsóbb használtban gondolkozom. de benne van a pakliban, hogy elkap a gépszíj, meg amúgy is rohadtul unom már az aprókat böngészni (ráadásul eléggé fogalmatlanul). nekem is jobban tetszik a wharfedale, de szerintem a q is jól néz ki. mindegyiket elfogadnám. :)

(#73273) benfolds válasza liszi70 (#73271) üzenetére


benfolds
őstag

"Szerintem meg akárki akármit mond, nincs létjogosultsága ezeknek a "tesztvideóknak". :D Mármint hangi szempontból."
de te nem nézel meg szívesen egy ilyen videót? az emberek csinálnak egy csomó látszólag értelmetlen dolgot, és élvezik.

"A kinézet, az addig olvasottak, a tudat alatti infók is tudják befolyásolni a hallást, és a hang megítélését."
igen, de ez általában elmondható a hifi-zésről szerintem.

(#73274) blattida válasza PrinceHerceg (#73270) üzenetére


blattida
nagyúr

A lustaság meg az alacsonyabb érzékenység nem összefüggő dolgok, főleg nem hangsugárzók esetében.

benfolds #73272
Ez a hozzászólásod, akár egy egész más területre is vonatkozhatna...csak a wharfedale meg a q helyett kellene másnak szerepelnie... ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#73275) liszi70 válasza benfolds (#73273) üzenetére


liszi70
nagyúr

"te nem nézel meg szívesen egy ilyen videót?"

Szívesen megnézek, de nem a hang megítélése, hanem a rendszer kinézete miatt. :)

"A kinézet, az addig olvasottak, a tudat alatti infók is tudják befolyásolni a hallást, és a hang megítélését."
igen, de ez általában elmondható a hifi-zésről szerintem."

Pontosan így van. Elég nehezen behatárolható dolog az érzékelésünk, sokféle összetevőből áll össze a hallás, de a videóval ezt az alapból bonyolult rendszert még jócskán eltorzítod, mert beleszól a végeredménybe a különböző videófelvevők különböző hangminőségű mikrofonja, beleszól a jutub-konvertálás, beleszól a netes tartalom lehallgatására használt szetted hangminősége, beleszól a videókon szereplő rendszerek ismeretlen beállítása, stb. :)

(B)(#73274) blattida(/B) "Ez a hozzászólásod, akár egy egész más területre is vonatkozhatna...csak a wharfedale meg a q helyett kellene másnak szerepelnie..."

:D

Szerintem a q is maradhatna, ha már aprókat böngész. :D

[ Szerkesztve ]

(#73276) krichd1 válasza benfolds (#73272) üzenetére


krichd1
addikt

Pedig elég olcsón is vannak azért megfontolandók, például kis zárt GL260, aztán maradna még IsoAcoustics állványokra is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#73277) #07400704 válasza PrinceHerceg (#73266) üzenetére


#07400704
törölt tag

Ez a bizonyos Farkas DAC-ok, pontosan mit is jelent?
Esetleg tudnál linkelni egy oldalt a tájékozódásra?

(#73278) PrinceHerceg válasza #07400704 (#73277) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Sajna nem, mert még életemben nem hallottam egyet se, csak ismerős elmondása alapján írtam amit írtam, h jól rémlik a WM8xxx szériáról lehetett szó! Nálam amúgy is BB-ék a menők, mert nekik, kis túlzással analitikai Hi-Fi hangjuk van, olyannyira h szinte már látni is lehet! :B

Más kérdés: mennyire életképes ötlet, h egy hangváltót megszabadítunk a nyáklaptól, és a rajta lévő alkatrészeket inkább direkt mód forrasztom egymáshoz, ahogy az eredeti kapcsolásban is voltak, természetesen ügyelve a megfelelő rögzítésre? Továbbá a negatív drótokat még rövidebbre véve mindenhol direktbe forrasztom a hangsugárzó csatlakozójára, h azzal is nyerjek vmennyit! Szerintetek hallható lenne a difi? :))

(#73279) Nemir Ombe válasza PrinceHerceg (#73278) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Szerintetek hallható lenne a difi?"

Ennek annyi "egyéb" összetevője van még a forrasztáson kívül, hogy szerintem akkor fogod megtudni, ha kipróbálod.... ;)

Hmm ....

(#73280) Nimda válasza benfolds (#73269) üzenetére


Nimda
addikt

Mondanám, hogy gyere el hozzám hallgatózni, de éppen költözöm a hetekben.

(#73281) benfolds válasza Nimda (#73280) üzenetére


benfolds
őstag

azért köszi. (egyébként viszonylag vidéken lakom)

(#73282) benfolds válasza krichd1 (#73276) üzenetére


benfolds
őstag

ezt néztem. egyébként ennek a hangja kb. hogy aránylik az általad korábban ajánlott AA UM20-hoz? illetve a q 3020-nál és a diamond 220-nál sokkal gyengébb, vagy csak sokkal rondább? :)

(#73283) krichd1 válasza benfolds (#73282) üzenetére


krichd1
addikt

Nem olyan sokkal rosszabb az kis Canton a 3020-nál és Diamond 220-nál, vagy az UM20-nál, mint amit árából gondolnál, sőt mivel zárt doboz, elhelyezése könnyebb, és nincs portzaja, plusz közeltérre is jó, tehát már nagy helyzeti előnyből indul. Amúgy meg sokkal szebb. :)
Persze ha tényleg jó állapotban van.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#73284) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Canton-ok (nekem nem tetszik a magasak tónusa, bár kicsit már megszoktam) mellé raktam be egy + magas hangszórókat (noname, de szép hangú) kicsit EQ -val visszavettem ne legyen túl domináns az éles hang.
Csak ülök középen és lesek, hogy szól :)
Persze létezik még jobb magas sugárzó is, meg egy kicsit még lusta a rendszerem, de talán a kábelek bejáratásával javul. Erős közepes szint már így.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73285) krichd1 válasza zoltanz (#73284) üzenetére


krichd1
addikt

A típust leírhatnád, mert így nem sok értelme van.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#73286) Giot


Giot
addikt

Sziasztok!
Érdekes dologgal szembesültem. Van egy 3155-ös NAD erősítőm, ez egy felújított (kondicsere) darab, egy jóbarátomnak szintén egy ugyanilyen teljesít, szintén felújított (régebben a saját volt).
Nálam vendégeskedik most, potméter tisztítás stb.
Évekkel ezelőtt került hozzá már akkor is élénkebben szólt az első 3155-öm, de ráfogtam hogy az már akkor felújított volt. Most bekötöttem a sajátom után (ugye mostmár mindkettő felújítása után évek teltek el.)
És legnagyobb csodálkozásomra a komáménak, részletesebb hang, szebb tér, kicsit visszafogottabb mélyekkel, a sajátomnak melegebb a hangja. Megnéztem ugyanazok a tranzisztorok dolgoznak mindkettőben, nem lettek cserélve.
Mi okozhat ilyen karakterbeli különbséget? :)

[ Szerkesztve ]

(#73287) zoltanz válasza krichd1 (#73285) üzenetére


zoltanz
nagyúr

(AudioPCI ensoniq hangkari) (NAD 701, Inakustik Premium) (Canton Karat 920 DC, Connection SL-216 ez most lecserélve egy 220 V tömör 1,5 réz drótra ha beválik lesz Audioquest Type-4 )

A hangsugárzóra nincs írva semmi, ha kell lefotózom, sima papírmembrános 5 cm átmérőjű cucc.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73288) HoryThePooh válasza Polllen (#73138) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Szia, egyértelműen előfokként kellene használod. Szerintem.
Utána menjen egy végfok, vagy végfokként használható erősítő.

Nekem: 3020i + Yamaha AX-590 kombó van (ami után Mission falak jönnek)

Ha van lehetőséged próbáld ki így, nem bánod meg ;-)

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#73289) negyedes


negyedes
addikt

valakinek tapasztalata van hasonlo allvanyokrol?

[link]

vagy megeri inkabb csinaltatni egyett fabol?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#73291) Speeedfire válasza dgyuri0123 (#73241) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Eddig kb 30cm-re volt a faltól, kijjebb húztam, de semmi változás. Forgattam is, de akkor se.
Próba képp felvittem az albiba a pio erősítőt a hama kábelekkel. Azon kívül, hogy kisebb tér, kevesebb részlet volt más hangzásbeli különbség nem volt. :N
Közben túrom a netet az ajánlott kábelek után, de nem nagyon találok itthon belőlük.

Marad az, hogy megveszem a pm6006-asokat. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#73292) dgyuri0123 válasza Speeedfire (#73291) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mit hiányolsz jelenleg? Miben kéne jobbnak lennie?

Mondjuk én annyira nem rajongok a Malacok hangjáért.

"csak a zene van"

(#73293) Speeedfire válasza dgyuri0123 (#73292) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Az életet hiányolom belőlük. Nem zenélnek, és az előző is ilyen volt, de ott még ráfogtam arra, hogy HM dobozok. Olyan, mint egy lapos s*ggű nő, nagy mellekkel.
A boltban viszont tényleg zenéltek és a terül is nagyobb volt. Bár a tér zavar a legkevésbé.

Malac? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#73294) krichd1 válasza negyedes (#73289) üzenetére


krichd1
addikt

Alapszint, de praktikus. Állványokból is érdemes többfélét kipróbálni, mert másféle hatásuk van.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#73295) blattida válasza Speeedfire (#73293) üzenetére


blattida
nagyúr

Százezer alatt vegyél mondjuk egy hta-t vagy egy aa puccinit, mindkettőben nagyon sok élet és zene van, sokkal több, mint a marantz-okban...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#73296) Speeedfire válasza blattida (#73295) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Rotel erősítőm van, nem marantz. Ez a hta-30 ennyire jó? A rotel helyett anno ezt akartam építeni, de inkább vettem készen erősítőt.
A másikról nem hallottam még. :(

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#73297) dgyuri0123 válasza Speeedfire (#73293) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Meg kéne hallgatnod egy Nad 326-ot is. Vagy egy Vincent SV400-at. Van bennük élet, annyi bizonyos.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#73298) Speeedfire válasza dgyuri0123 (#73297) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A nad még lehet, hogy bele is férne a keretbe. A vincent már drága lenne.
Ami érdekes, hogy az antalok anno sima kácsa kábelekkel voltak összekötve a marantz dobozokkal, pedig én elsőre valami audioquest type-4-re tippeltem volna.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#73299) negyedes válasza krichd1 (#73294) üzenetére


negyedes
addikt

de meg mindig jobban huz a szivem egy szep fa alvany utan, de az biztos hogy dragabb lesz mint ez a fem alvany.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#73300) blattida válasza Speeedfire (#73298) üzenetére


blattida
nagyúr

A marantz-os kérdésedre/vásárlási szándékodra írtam, amit.

Élet nem a kábelektől lesz vagy nem lesz egy rendszerben, maximum akkor, ha egy szakadt kábelt cserélsz egy nem szakadtra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.