Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178101) python1 válasza spiky03 (#178100) üzenetére


python1
veterán

Ez kb 30cm- ről lőttem.

Az Audiohilucs vagyis a szemüveges ürgènek, Erin's, ès mèg sok ismert mozisnak megfelel, akkor nekünk bőven.
De itt van nèhány fotó a hitetlenkedőknek.
Nekem tökèletesen megfelelő!

[ Szerkesztve ]

(#178102) BIGi75 válasza python1 (#178101) üzenetére


BIGi75
senior tag

Jók a képek. Mintha lenne rajta egy kis egészséges extra smooth..., mondjuk a lycra felülete simább is mint egy vetítővászon. Mivel vetítesz?

(#178103) lemmy9 válasza python1 (#178101) üzenetére


lemmy9
őstag

Igen, jó képek, hallani hangra gyakorolt hatását. :D

Szerintem!

(#178104) python1 válasza BIGi75 (#178102) üzenetére


python1
veterán

Most a benq9000 gèpèvel vetítek.

Iemmy9

Hangra is van persze, kb annyi mint a hangsugárzókon a selyem.

(#178105) -KP- válasza python1 (#178104) üzenetére


-KP-
addikt

A hangsugárzókon nem a selyem cseszi el a hangot hanem a keret, amire a selymet fel szokták ragasztani/feszíteni. Szép kis diffrakciók alakulnak ki róluk.

(#178106) python1 válasza -KP- (#178105) üzenetére


python1
veterán

Ahogyan tesztelgettèk ezeket az anyagokat, olyan 0,8 gaint mèregettek, ès 1-2 dB es tompításokat közèptartományban, amit èn is mèrni szoktam.

(#178107) -KP-


-KP-
addikt

Krix MX30 Trinnov Barco trió az ausztrál Stereonet Hifi Show rendezvényen:

https://www.youtube.com/watch?v=wukS4070Ghw&feature=youtu.be

Érdemes figyelni, milyen kábelezést használnak.

(#178108) ctrlaltdel13 válasza -KP- (#178107) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ha jól láttam, egy mezei sodrott réz kábel.
Gondolom, ez még nem az a szint, ami megüti a drága kábelek létjogosultságát. :O

(#178109) python1 válasza -KP- (#178107) üzenetére


python1
veterán

A háttèrben az a Madvr amit mi is használunk?

(#178110) powerup2 válasza -KP- (#178107) üzenetére


powerup2
addikt

Hát ránézésre 4mm2 kábel. De a hang hoz a trinnov tuti nagyon sokat hozzatesz :) de itt is látni hogy kábel helyett érdemes hangfal a vagy erősítőbe fektetni a penzt mert az jobban megterul.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#178111) mettek


mettek
addikt

Sziasztok!

Nem újkeletű problémával kapcsolatban lenne kérdésem, régóta irogatnak róla külföldi fórumokon is.

Atmos hangsávot használva jóval halkabb, dinamikátlanabb a hang, mint sima DD vagy DTS esetén. Reddites bejegyzés szerint a srác 6-10dB eltéréseket mért több Blu Ray film esetén.
Ezt most én is tapasztaltam pl a Legendás állatok hangsávjával.

mi ennek az oka?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#178112) VoidXs válasza mettek (#178111) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Néhány stúdióból tényleg halkan jön ki az Atmos hang, valószínűleg az enkóder hülyesége. Ha megeteted Cavern-nel, akkor is halkabb lesz, de teszek bele auto gaint, mert néhány anyagnál már 10 dB-t kell visszahúznom APO-ban.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#178113) Dorian válasza mettek (#178111) üzenetére


Dorian
félisten

Halkabb, vagy dinamikátlanabb? Mert a nagy dinamika velejárója, hogy az anyag amúgy a (dinamikai csúcsokat kivéve) halkabb, logikus okokból

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#178114) Rp526 válasza python1 (#178109) üzenetére


Rp526
aktív tag

Hát ha te ezt használod, akkor jó neked :D :D.
De igen am, annak a hardveres fejlesztése. Csak ez picit drágább, mint letölteni :D.
Ahogy látom 7700 font, 7900 dollár körül ment/megy am.

[ Szerkesztve ]

(#178115) VoidXs válasza Dorian (#178113) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Konkrétan halkabb. Néhány erősítő eszetlenül visszaemeli a jelszinteket, emiatt sokszor clippelésbe csap át egy korrektül kódolt hang, de a filmek 99%-a Atmos sávval borzasztóan halk. Egyébként szerintem védelmi mechanizmus az ellen, hogy ha csak 2 felső csatornád van, akkor ne koppanjon le, így inkább úgy keverik, hogy harmada a jelszint (.6 nyomán), ez kb. -10 dB.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#178116) devil-k


devil-k
nagyúr

Szar helyzetbe kerültem. Az épülő szobában elfogyott a hangdobozkábel, ráadásul a gyártónál nagyon nagyon bizonytalan a készlet a háború és minden más miatt. Ilyenkor mit érdemes tenni?
Újrahúzni az egészet egy új kábellal teljesen?
Vagy a kimaradt részeknél behúzni egy új márkát? Mennyire eretnekség ez?

- mozi bolondéria -

(#178117) -KP- válasza devil-k (#178116) üzenetére


-KP-
addikt

Ha rézkábelt használtál, akkor én nem görcsölnék ezen. Vennék egy másfajta rézkábelt és csókolom alássan.

(#178118) devil-k válasza -KP- (#178117) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szuper. Semmi extra kábel, réz. :)
Végre ma befutott az utolsó végfok is……….

- mozi bolondéria -

(#178119) mettek válasza VoidXs (#178112) üzenetére


mettek
addikt

Köszi az infót. Sajnos akkor keverési probléma. Engem irritál hogy plafonig kell tolni a hangerőt. Manapság mindent elcsesznek a világban.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#178120) skippper válasza devil-k (#178116) üzenetére


skippper
senior tag

Gyönyörűen lehet őket forrasztani is, ha jól értem a problémát (ha nem ér oda ahova kellene). Ha pedig x darab hangfal lenne, de csak x-3 kábelt tudtál behúzni, akkor vegyél bármit mellé, nem számít

[ Szerkesztve ]

(#178121) devil-k válasza skippper (#178120) üzenetére


devil-k
nagyúr

Forrasztani nem szeretnék. Szimplán elfogyott a kábel és kell még 40 méter. :D

- mozi bolondéria -

(#178122) Quetz válasza devil-k (#178121) üzenetére


Quetz
őstag

Mivel falba húzod, ezért LSOH - low smoke zero halogen kábelt keress.

(#178123) python1 válasza Quetz (#178122) üzenetére


python1
veterán

Ez mièrt fontos egy hangsugárzó kábelnèl, de mèg hálózatnál sem lènyeges?.

(#178124) Dorian válasza python1 (#178123) üzenetére


Dorian
félisten

Ha leég a ház, akkor kevesebb mérgező füst keletkezik. Mondjuk akkor meg már tök mindegy.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#178125) python1 válasza Dorian (#178124) üzenetére


python1
veterán

Ennyi előnye lesz az biztos.

(#178132) szazbolha


szazbolha
addikt

Üdv, ismét cserélném az AV-met, ehhez szeretnék véleményeket kérni.
Továbbra is szeretnék Dolby Atmos-t, de úgy tűnik egyre kevesebb AV-be építik be.
Igaz filmből sem minden Atmos-os. Mi a helyzet? El fog tűnni az Atmos vagy érdemes még olyan készüléket venni ami Atmos képes

Sztereóban felső kategóriás (szinte már vintage) erősítőm van, és AV-ban is Harman Kardont szeretnék, ha érdemes. De úgy tűnik újak már nem nagyon vannak a régiekben meg nincs atmos.
Majdnem egy évig épitgettem az Atmos rendszerem, ehhez képest talán 6-8 valódi atmos élményt adó filmet sikerült beszereznem. A netflixet mostanában hanyagolom, de ott is gyakran alibiből volt atmos-os a hanganyag.

(#178133) skippper válasza szazbolha (#178132) üzenetére


skippper
senior tag

Mit értesz pontosan AV alatt? (általában Audio/Video, de hiányzik a maradék, hogy mit csinál azzal :)) Audio/Video Receiver vagy Audio/Video Processor?

Illetve mi a budget?
Illetve milyen arányban használnád A-ra és V-re? :)
Illetve milyen jellegű felhasználás a cél? Analítikus pontosságú, finom zene vagy 105dB-es Michael Bay orgiák?

(#178134) szazbolha válasza skippper (#178133) üzenetére


szazbolha
addikt

Bocs, rosszul írtam, házimozi erősítőre gondoltam. Erre lenne szükségem.
Sztereo erősítőn hallgatok zenét, házimozin meg filmeket.
Más helységben vannak és más hangfalakat is használok ezekhez.
BR lejátszom van, illetve a házimozi erősítőt hálózatról etetném filmekkel, tehát kéne bele a processzor is, de eddig azt hittem, hogy a legtöbben van.

Budget? 200-500K között, de ha már nincs forgalomban ami megfelelő lenne az elvárásnak, akkor használt eszköztől sem idegenkedek.

(#178135) -KP- válasza szazbolha (#178134) üzenetére


-KP-
addikt

Denon X3700H.

(#178136) szazbolha válasza -KP- (#178135) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszönöm! Szerinted érdemes ragaszkodni az Atmos-hoz?

(#178137) -KP- válasza szazbolha (#178136) üzenetére


-KP-
addikt

Az nagyon sok mindentől függ. Hajlandó vagy eredeti nyelven nézni a filmeket? Akkor esetleg. Vagy mindig szinkronosan nézel mindent? Akkor engedd el az atmost. Aztán milyen hangsugárzók vannak? Egy olcsó atmosos rendszer szerintem nem jobb, mint egy felsőkategóriás 5.1. Persze egy felsőkategóriás atmosos rendszer jobb, mint egy felsőkategóriás 5.1, ehhez kétség sem férhet. Viszont ha meg van már a hangsugárzó szett, amit semmiképp sem akarsz cserélni, akkor esetleg kibővítheted atmos-ra. Szóval ez egy olyan kérdés, amit nem tudunk megválaszolni helyetted. Szerintem nagyon jó dolog az atmos, de az "i"-re a "pont".

[ Szerkesztve ]

(#178138) szazbolha válasza -KP- (#178137) üzenetére


szazbolha
addikt

Az atmos-os filmeket szinte mind angolul, eredeti nyelven nézem, mert jobb a hang.
Jelenleg egy középkategóriás Yamaha atmos-os erősítőm van és épített hangfalak.
Az erősítő megérett a cserére. Főleg azért mert a hangfalak már jobb kategóriát képviselnek, azokat megtartanám. Talán még a centerrel kísérletezem, mert kicsit, zavar hogy a TV alatt van.

Köszi a válaszokat.

(#178139) skippper válasza szazbolha (#178134) üzenetére


skippper
senior tag

Amennyiben 5.x.4 a felállás, akkor én is Denon X3700H mellett tenném le a voksom. Nálam is az van és imádom. Hangminőségben és szolgáltatásokban is tökéletesen hozza amit kell a középkategóriában. A legközelebbi ellenfél a Yamaha A6A lenne, kétszer ennyiért, vagy a Marantz SR6015, de annál jobb választás a Denon.

(#178140) BIGi75 válasza szazbolha (#178134) üzenetére


BIGi75
senior tag

"a házimozi erősítőt hálózatról etetném filmekkel" csak audioval tudod etetni hálózatról, filmekhez szükséged lesz egy lejátszóra

(#178141) szazbolha válasza BIGi75 (#178140) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi, reménykedtem, hogy létezik erősítőbe integrált lejátszó.
Azt nem szándékoztam külön venni, jelenleg a TV-be építettet használom.
Végülis ez nem feltétel, eddig is így ment gond nélkül.

#178139skippper

Köszi, Denon X3700H épp belefér a költségbe igaz most csak 7.x-hez van hangfalam.

[ Szerkesztve ]

(#178142) szazbolha válasza szazbolha (#178141) üzenetére


szazbolha
addikt

Ha már a hangfalakat is bővítem, szerintetek van értelme duál centernek? Azaz felül és alul is van 1-1 db, ahogy a képen: https://prnt.sc/86vne-5wi2y- [link]

(#178143) VoidXs válasza szazbolha (#178142) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azt borzasztóan nehéz összemérni (AVR-rel lehetetlen, minimum MiniDSP kell), és akkor is csak egy kis ponton lesz jó.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#178144) szazbolha válasza VoidXs (#178143) üzenetére


szazbolha
addikt

OK, köszi. Valószínűleg az interferencia többet rontana, mint hogy középről hallom a centert, az alsó szegmens helyett. Egyszer majd lesz vetítőm és a vászon mögé helyezem a centert.

(#178145) python1 válasza szazbolha (#178144) üzenetére


python1
veterán

Nem fogod megbánni, egy teljesen más dimenzió úgy mozizni.
Persze lehet filmezni a " hagyományos" elrendezèssel is, de hosszabb együttèlès után a vászon mögötti elhelyezèssel, már nagyon zavaró tud lenni a " boka" center elhelyezès. Arról nem is beszèlve, hogy akár a frontokkal megegyező sugárzót is használhatsz, nem kell kopromisszumos megoldással èlned a többi pozítív tulajdonságával együtt.

[ Szerkesztve ]

(#178146) szazbolha válasza python1 (#178145) üzenetére


szazbolha
addikt

Engem most is zavar a "boka" center, ahogy mondod, de hát az oled panelen nem jön át a hang. Gondoltam oldalt elhelyezni a dual centert, de az is csak középen ülve adna jó eredményt. Hetente párszor nézünk filmet, TV-t szint egyáltalán nem, szóval a vászon lehet luxus lenne.
Meg hamár vászon akkor külön mozi szoba kéne, mert a nappaliban van élet meg fény is általában. Nehéz ügy...

(#178147) Dorian válasza szazbolha (#178146) üzenetére


Dorian
félisten

A dual centert felejtsd el.
A center hangja sok dolog miatt lehet rossz. Eleve a felépítése miatt is determinált, sok center ezen kívül is egyszerűen rosszabb minőségű, mint a szett frontjai, de elhelyezési oka is lehet (pl. ha nem a szekrény elején van a center eleje, hanem beljebb)
Nekem 55 centin van a center közepe, a kép 70 centin kezdődik. Ha arra figyelek, hallható, h alul van, de amúgy kicsit sem zavaró.
Tipp: emeld meg az elejét, pl elől sokkal nagyobb tüskéket alá téve. Sztem sokat jelent.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#178148) szazbolha válasza Dorian (#178147) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi. Meg van emelve a center eleje és szinte rá van eresztve a TV, nem mindig, de néha zavar az irány.

(#178149) python1 válasza szazbolha (#178146) üzenetére


python1
veterán

Nagy tèvedès, hogy a nappaliban nincs nagymozis èlet, sőt.
Èn amióta meglèptem, nincs kábel, hangsugárzó, technika az egèsz frontoldal 25 cm, ennyit foglal el a többi már fantázia kèrdèse, [link] ,
Ha nem lenne saját ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#178150) ctrlaltdel13 válasza python1 (#178145) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nekem tuti rossz a fülem, én itthon semmi féle negatív hatását nem hallom a "comb" centeremnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.