Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178801) powerup2 válasza denesdr (#178799) üzenetére


powerup2
addikt

Meglesem :) köszönöm de ha még van ötlet jöhet bátran :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#178802) powerup2 válasza skippper (#178800) üzenetére


powerup2
addikt

2.5m a frontokhoz a kábel a centerhez 1.5m

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#178803) python1


python1
veterán

Nos, immár teljes siker az LCR vonalon, jól megválasztott váltási pontok, helyes Cavern beállítás és kalibráció, minden létező célgörbe bemásolva, lehet szörfözni közöttük.
Elértem az elérhetetlent, asszonynak is tetszik végre a hang, és persze nekem is, na ezután próbálja nekem bemesélni bárki, hogy nincs a dómsugárzókon túl élet, olyan finoman prezentálja ha kell a magastartományt a kompressziós magassugárzó, hogy öröm hallgatni.

(#178804) skippper válasza powerup2 (#178802) üzenetére


skippper
senior tag

Ebben az esetben század decibeles nagyságrendű veszteség jelentkezik a rendszerben, ezt még mérőműszerrel se nagyon mutatnád ki. Tökéletesen megfelel az a kábel, vegyél inkább egy jó bort helyette.

Kivéve, ha esztétikai probléma a vékony kábel, ebben az esetben válassz egy olyat, amelyik szép és illik a berendezésedhez.

[ Szerkesztve ]

(#178805) powerup2 válasza skippper (#178804) üzenetére


powerup2
addikt

csak az össze többi kábelem 4mm2-es aztán a frontoké meg kisebb...

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#178806) VoidXs válasza powerup2 (#178805) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hátul vagy 0.1 dB-t nyersz vele, elöl 0.01-et. Nekem ekkora távra van 1 mm^2-es is, és tökéletes, semmi észrevehető teljesítményesése nincs.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#178807) skippper válasza powerup2 (#178805) üzenetére


skippper
senior tag

Akusztikai szempontból nem számít

(#178808) powerup2 válasza VoidXs (#178806) üzenetére


powerup2
addikt

akkor felesleges ezek szerint cserélnem

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#178809) VoidXs válasza powerup2 (#178808) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Persze. Itt utána tudsz számolni, hogy mégis mennyi kell, illetve mire elég, de nem javaslom, hogy 2 extra wattért cserélj. Nekem a másfél métert beütve konkrétan 0.3 mm^2 jön ki. A 4-es kábel nem házimozira van, hanem IMAX méretekbe, illetve színpadra. A kisebb Dolby Cinema szokott lenni a 2.5, a plázamozi pedig az 1.25.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#178810) Khaosz55 válasza VoidXs (#178792) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok rendben.
Ha a kanapé mögötti subbokat magasabb hangerőn akarom használni mint a front oldali subbokat az nem gond? Nem szeretném azonos hangerőn mennének, szeretem ha a hátsó aprítja a vesekövet.
Cavern így is korrekciózza, vagy azonos hangnyomásra állítja?

(#178811) python1 válasza Khaosz55 (#178810) üzenetére


python1
veterán

A hátsók garantáltan büntetnek, jóval kisebb hangerőn is.

powerup2
Nálam is egyszerű 2,5-ös kábelek futnak (150m) és azért van teljesítmény is néha.

[ Szerkesztve ]

(#178812) VoidXs válasza Khaosz55 (#178810) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azonosra állítja, de azonos hangerőn is a hátsó lesz az erősebb, mert a teljes impulzusoknak jóval nagyobb aránya közvetlen hullám.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#178813) Khaosz55 válasza VoidXs (#178812) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok kipróbálom.

(#178814) spiky03 válasza powerup2 (#178805) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem lehetséges, hogy lesz eladó 4mm-es Van Damme kábelem.:B
2x2m és 1x1m

Mert végre úgy néz ki megveszik a hangfalakat és az új tulajnak nem kell.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#178815) Khaosz55 válasza VoidXs (#178812) üzenetére


Khaosz55
addikt

Csinálom a mérést, egy kérdésem van. Gondolom a min és max korrekciós frekvenciát az 20-120Hz-re állítsam? Vagy van valami spéci dolog amit még be kell állítani a cavernban a 4 sub korrekciózása esetén ?

[ Szerkesztve ]

(#178816) VoidXs válasza Khaosz55 (#178815) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hagyd gyárin, jó a 20-20000. Subnál mindig 200 a max.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#178817) Khaosz55 válasza VoidXs (#178816) üzenetére


Khaosz55
addikt

De akkor nem fog korrekciót küldeni a komplett freki menetre ? Mármint azt amit kiexportálok a minidsp-re.

(#178818) VoidXs válasza Khaosz55 (#178817) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem, oda küld, ahová a legjobban kell, és ha az SW be van pipálva, akkor még nézi is, hogy mi a sub felső határa, nem neked kell állítani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#178819) Khaosz55 válasza VoidXs (#178818) üzenetére


Khaosz55
addikt

A mért értékek jónak tűnnek, de a kiimportált EQ ránézésre nem jó.
Erősítőn a hangsugárzó távolságot 0-ra állítottam.
Összes hangszóró Large.
FL,FR,SR,SL kimenetekre kötöttem a subbokat.
Kimértem export to minidsp HD
Kapok minden csatornára egy IN és Out TXT filet, nem is értem miért 2 file-t kapok. Mindegy melyiket töltöm az minidsp EQ-ba kinézetre is fura. Még nem mértem ellen rew-ben, de megteszem.
Valami nem emel nálam.

(#178820) VoidXs válasza Khaosz55 (#178819) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A MiniDSP 5 EQ-t enged a bemeneten és 5-öt a kimeneten. A kettő együtt adja a jó eredményt. Ha a kettő közül csak egyet tudsz használni (pl. négyfelé osztott bemenettel), az legyen az in. Kíváncsi vagyok az eredményre, mert az 5 db szűrő pont középpálya, amiről nem lehet látatlanban eldönteni, hogy kevés-e.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#178821) Khaosz55 válasza VoidXs (#178820) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen, de 4 in és 4 out txt file-om van. 1 bement és 4 kimenet van dsp-n. Valamit erősen félreértelmezek.

(#178822) SPEA válasza VoidXs (#178820) üzenetére


SPEA
aktív tag

És ezt úgy érdemes, hogy pl 0-50Hz között a bemenet simít, 50-120Hz között a kimenet?

(#178823) SPEA válasza SPEA (#178822) üzenetére


SPEA
aktív tag

Vagyis a HD esetén 10-10 EQ...

(#178824) VoidXs válasza Khaosz55 (#178821) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, ez az EQ nem ilyen helyzetre készült, ezért csak az IN használható belőle ilyenkor.

SPEA: PEQ-nál nincs ilyen. Hatás szerint vannak sorban, minél többet korrigál egy szűrő, annál előrébb van, tehát az IN első bejegyzése a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#178825) skippper


skippper
senior tag

MiniDSP 2x4 (HD?)-t tudnám használni a Denon x3700 és a front végfok (AUDIOPHONICS MPA-S250NC) között arra, hogy Cavernes PEQ-t tegyek rá? Kicsit eltévedtem az input-output gainek világában, hogy ezek clipelnének-e vagy nem, megfelelő szintet adnának-e vagy nem.

Ha igen, akkor ez megfelelő megoldás lenne arra, hogy a LCR és a sub megfelelően EQzva legyen Cavern által, (akár egy kis center spreaddel) és megmaradjon az Atmos is, igaz?

(#178826) -KP- válasza skippper (#178825) üzenetére


-KP-
addikt

Miért csak a frontokat, és a centert nem?

[ Szerkesztve ]

(#178827) skippper válasza -KP- (#178826) üzenetére


skippper
senior tag

Centernek még nincs végfok, illetve abban gondolkodtam, hogy eladom a centert és inkább fentebb lépek a frontokban, kialakítva egy fantomcentert, jobb minőségű hangsugárzókkal (korábbi beszélgetés során a gyenge minőségű center hanggal kapcsolatban ez volt az egyik javaslat). Ha megjön az UMIK (már vámkezelték :C ), akkor kipróbálgatom a különböző felállásokat. Ha nem jön be a fantomcenter, akkor természetesen az is játszik, hogy 1 sub + LCR van a miniDSP-n, csak a hosszú távú célom között szerepelt a dupla sub is, akkor meg megint nincs elég hely a 2x4-en... bonyolult (drága) egy hobbi ez :))

[ Szerkesztve ]

(#178828) -KP- válasza skippper (#178827) üzenetére


-KP-
addikt

Ennyi minidsp-vel nem biztos, hogy nem járnál jobban egy Dirac képes erősítővel.

(#178829) skippper válasza -KP- (#178828) üzenetére


skippper
senior tag

Diracos erősítők nagyon más árban vannak, mint két darab miniDSP, nem? Ráadásul ha a kisebb is elég, akkor az meglehet 100k alatt. Erre irányult igazából a kérdésem, hogy a kicsi is elég-e erre a felhasználásra, vagy mindenképpen a HD kell?

(#178830) Dagidög válasza Dagidög (#178784) üzenetére


Dagidög
senior tag

Mélyek kivasalva, a Rythmikek megtáltosodtak. Kalibrálatlan < YPAO < Audyssey XT32 < Cavern+EQAPO
Egyelőre csak zenével tesztelek.
A közepek és a magasak élénkebbek. Magas tartomány a megszokotthoz képest nekem harsány még room curve-vel is, de még szokom.

Ami fura, hogy a frontok között a frektartomány egy része elhúz balra, pl. olyan vokál enyhén balról szól, aminek biztos, hogy középről kéne, így a sztereó tér nem kerek.
Mérek újból. Egy hallgatói pozícióhoz hány mérési pont ajánlott? A mikrofont hogy helyezzem el?

(#178831) Tamoo válasza Dagidög (#178830) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pár tized ms a frontok között is elhúzza az énekest középről. Ez nálam is visszatérő "probléma", de megvannak a bejáratott értékeim erre amivel korrigálom. :D

[ Szerkesztve ]

(#178832) python1 válasza Dagidög (#178830) üzenetére


python1
veterán

Èn minimum 6 pozícióban mèrek, de mèrtem már 20 pozícióban nèmuleg pontosabb lett így, három az nagyon kevès. Mivel ketten mozizunk a legtöbbször, a mèrtani közèppontban csak egyszer, inkább jobbra- balra 3- 3 helyen.
A mikrofon a magassugárzó al van egysíkban.

[ Szerkesztve ]

(#178833) ctrlaltdel13 válasza Dagidög (#178830) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az én véleményem meg az hogy zenére nem kell cavern eq.
Élettelen lesz tőle a hang.

(#178834) denesdr válasza ctrlaltdel13 (#178833) üzenetére


denesdr
addikt

Ezt tapasztaltam én is és igen a magas is harsányabb/reszelősebb lett tőle nálam (is).

(#178835) python1 válasza denesdr (#178834) üzenetére


python1
veterán

Tegnap jutottam el odáig, hogy lesz sztereóra is egy igen komoly rendszer, tulajdonképpen már csak a sugárzók hiányoznak hozzá (nem mester). :D

(#178836) denesdr válasza skippper (#178829) üzenetére


denesdr
addikt

Az AUDIOPHONICS MPA-S250NC bemeneti érzékenysége 1.66V, ehhez a rev. A miniDSP 2x4 eleve deficitben van a maga 0.9V kimenetével, viszont a rev. B már 2V-ot tud, ami megyegyezik a 2x4HD kimeneti szintjével.

(#178837) denesdr válasza python1 (#178835) üzenetére


denesdr
addikt

Vissza a szélessávúakhoz? ;]

(#178838) python1 válasza denesdr (#178837) üzenetére


python1
veterán

Igen, vagyis OB falak lesznek.

(#178839) Dagidög válasza Tamoo (#178831) üzenetére


Dagidög
senior tag

Te is túl vagy már néhány mérésen. :D

& #178832 python1:
Megnézem újra, több méréssel, hátha megoldja a problémát.
A fülem a front magassugárzókkal egy síkban van, így a mikrofon alaphelyzetben is odakerül. A kérdés, hogy előre-hátra, illetve felfelé-lefelé legyen-e eltérés az alaphelyzet síkjához képest? Audyssey-nél pl javasolják, hogy térjen el.
UMIK-kal mondjuk nem tudom még hogy oldom meg az előrét, mert nagyon pici állványa van, a fotósállvány menetébe meg nem megy bele a mikrofon.

#178833 ctrlaltdel13 & #178834 denesdr: Érdekes. Majd meglátom, nálam hogy alakul. Amilyen rossz akusztikám van, nálam mindenképpen kell korrekció. A YPAO-val a rendszer karaktere kifejezetten lágy volt kellemes értelemben, de ez pontatlanságokkal járt. A pontos, steril hangzás általában nem tetszik az embereknek, mert nem vagyunk hozzászokva.

(#178840) Zigi válasza python1 (#178838) üzenetére


Zigi
senior tag

Nehezen hiszem el, hogy nem alkalmasak sztereózni a THX fal frontjai. Mondjuk a szélessávú hangdoboz építésével évekig el lehet szórakozni az biztos ;]

[ Szerkesztve ]

(#178841) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#178833) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Erre van a Smoother curve, próbáld azzal

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#178842) denesdr válasza Dagidög (#178839) üzenetére


denesdr
addikt

"A pontos, steril hangzás általában nem tetszik az embereknek, mert nem vagyunk hozzászokva."

Nem tudom, én többször hallottam már a rendszeremet szabadtéren (ahová ugye nem kell szobakorrekció, főleg nem a magastartományban) szólni, de nálam a Cavern korrekcióval szobában sem a magastartomány, sem a középtartomány nem úgy szól.
Megintcsak azt tudom mondani, hogy szobában a közép- és magastartományban a hangsugárzónk hullámfrontja (azaz a szobai visszeverődés nélküli direkt hangzása) nagyon fontos, ezt egy utólagos szobai korrekciózás haza tudja vágni, a hallgatói pozícióban mért jó átvitel elérése érdekében.
Persze biztos van az a mennyiségű szobai visszaverődés, ahol már szükség van a magassáv korrekciózására is. Ez a meglátásom.

[ Szerkesztve ]

(#178843) Dagidög válasza denesdr (#178842) üzenetére


Dagidög
senior tag

Ilyen mélységekig nem vagyok otthon a témában, de ha jól sejtem szabadtéren is megvannak a hangfalaknak a saját karakterisztikái (hibái), így nem feltétlen igaz, hogy nem fér el rajtuk egy korrekció.
Tehát kint is lesznek problémáid, csak kevesebb, mint beltéren. Így nem teljesen jó az összehasonlítási alap.

[ Szerkesztve ]

(#178844) denesdr válasza Dagidög (#178843) üzenetére


denesdr
addikt

Igen, de szabadtéren nem szobakorrekciót alkalmazunk, hanem hangsugárzó korrekciót, mivel gyakorlatilag nincsenek visszaverődések. Ahogy írod is: "rajtuk egy korrekció" azaz a hangsugárzókon. Egy szobában viszont a hallgatói pozícióból (és környékéről) a legtöbb esetben nem lehet csak a hangsugárzót korrekciózni.

[ Szerkesztve ]

(#178845) Dagidög válasza denesdr (#178844) üzenetére


Dagidög
senior tag

Kipakolsz, cavernes mérés, bepakolsz? :DDD

(#178846) denesdr válasza Dagidög (#178845) üzenetére


denesdr
addikt

Oké, te nyertél! :P

(#178847) denesdr


denesdr
addikt

Egyébként azt tudom elképzelni, hogy ha egy film hangjának keverésekor hasonló digitális szobai korrekciót alkalmaztak, mint amit a Cavern is csinál, akkor értelemszerűen úgy fog jobban hasonlítani a stúdióban elképzelt hanghoz az otthoni hang, ha mi is alkalmazzuk azt a (vagy ahhoz hasonlatos) szobai korrekciót.
VoidXs, szólj ha hülyeségeket beszélek! :))

[ Szerkesztve ]

(#178848) skippper válasza denesdr (#178842) üzenetére


skippper
senior tag

No de végeredményképpen a füledbe is ugyanaz a visszaverődésekkel teli hang fog beesni, mint amit a mikrofon is észlelt, nem? Pontosan ugyanazt a jelet fogja érzékelni, mint az agyad az EQ-zatlan hangnál, csak ez az agyadnak tetszik, a mikrofonnak pedig nem, mert nem fekszik a görbére (ízlések és pofonok)

[ Szerkesztve ]

(#178849) denesdr válasza skippper (#178848) üzenetére


denesdr
addikt

Pont ez a lényeg, hogy a hallásunk másképp működik mint a mérőberendezés.
Illetve a hallásunk tud alkalmazkodni, egy mikrofon nem, az csak száraz adatokat tudja követni.

(#178850) denesdr válasza skippper (#178848) üzenetére


denesdr
addikt

Pl gy flat átvitelű hangsugárzót nem hallunk mélyhiányosnak vagy magasbahúzónak szabadtéren vagy egy süketszobában, de ha megmérjük a hallgatói pozícióból, akkor az ott is flat lesz.
Viszont egy szobában ugyanez már nem igaz, ha ott a hallgatói pozícióban flat-et merünk, akkor ez általában mélyhiányos és magasba húzó lesz szubjektíven.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.