Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178551) skippper válasza VoidXs (#178548) üzenetére


skippper
senior tag

AFAIK SVS Prime Center 3 utas WTMW és Erin elemzése szerint az egyik legjobb megoldás centernek ( [link] ).

(#178552) -KP- válasza skippper (#178551) üzenetére


-KP-
addikt

Ugyanennyiért én inkább venném a Monitor Audio Silver C750 7G centert. Persze szvsz.

(#178553) VoidXs válasza -KP- (#178550) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azt hittem, az magas és nagyon magas. Hol a közép vágása?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#178554) -KP- válasza VoidXs (#178553) üzenetére


-KP-
addikt

350hz asszem.

(#178555) skippper válasza -KP- (#178552) üzenetére


skippper
senior tag

Igazából az alapkérdés az, hogy az alap problémát (kilóg a center a térhatásból) fel tudom-e oldani (vagy nagyságrendben csökkenteni) egy jó minőségű, de a rendszer többi részétől merőben eltérő hangsugárzóval, vagy csak más irányba tolom el a "kilógást"

[ Szerkesztve ]

(#178556) WaterWave válasza skippper (#178521) üzenetére


WaterWave
veterán

Az egy Denon 3600?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#178557) skippper válasza Dorian (#178547) üzenetére


skippper
senior tag

Ha simán kikötöm a centert, azt minden további nélkül felfogja az AVR, hogy akkor neki most ki kell keverni a frontokra?

#178556: 3700

[ Szerkesztve ]

(#178558) skippper válasza WaterWave (#178556) üzenetére


skippper
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#178559) Dorian válasza skippper (#178557) üzenetére


Dorian
félisten

Ezért írtam, hogy utána újra kell mérned.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#178560) VoidXs válasza -KP- (#178554) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor tényleg tökéletes. Ahogy mondtam, akkor van gond, ha 400 feletti rész kerül oldalra.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#178561) gab1ka válasza skippper (#178557) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nem. A menüben a Speakers résznél a Centert Small-ról tedd "None"-ra. Ebből fogja az AVR érteni hogy mi a szitu, akár menet közben is állítgathatod.

(#178562) -KP- válasza VoidXs (#178560) üzenetére


-KP-
addikt

Mehet feljebb is az picit. Attól függ elsősorban, hogy a két hangszóró középpontja milyen messze van egymástól. De van pl. mérés olyan dobozokról is ahol 6-700hz váltanak és még az is teljesen ok.

[ Szerkesztve ]

(#178563) denesdr válasza -KP- (#178562) üzenetére


denesdr
addikt

Ez függ a váltási meredekségtől is.

(#178564) python1 válasza -KP- (#178562) üzenetére


python1
veterán

1kHz-ig szerintem simán mehet, az más kérdés, hogy ha van középsugárzó, akkor valóban jobb az alacsonyabb váltás.

denesdr
Igen pl 1kHz vagy magasabb váltásnál már kell a 4.-ed rendű váltás, ami nem jellemző passzív váltónál, vagy akkor az érzékenység rovására megy. Azért is keletkeznek olyan számomra förmedvények, amik 85 dB-re is képesek.

[ Szerkesztve ]

(#178565) -KP- válasza denesdr (#178563) üzenetére


-KP-
addikt

Mi nem függ tőle? :)

(#178566) I'am Dony válasza skippper (#178535) üzenetére


I'am Dony
őstag

Semmi nincs a centerrel. Ennyit tud.

(#178567) denesdr válasza -KP- (#178565) üzenetére


denesdr
addikt

Há' jóvanna, csak írtam, hátha valakinek újdonság. :P

(#178568) python1 válasza I'am Dony (#178566) üzenetére


python1
veterán

Így van, lehet játszadozni egy darabig, de ha maga a konstrukció rossz, akkor csak a sz@rt pofozgatjuk, körbe- körbe.

(#178569) #62435328 válasza I'am Dony (#178566) üzenetére


#62435328
törölt tag

Szerintem is!

(#178570) skippper válasza I'am Dony (#178566) üzenetére


skippper
senior tag

A limitációival tisztában vagyok, mégis kaptam azért jó tanácsokat az elmúlt hozzászólások között, tudok is vele játszani majd :R

Nem gondolnám, hogy ne lenne érdemes egy Oberon szettből kihozni a legtöbbet amit lehet, a többi részén is mérhető, hallható sikereket lehetett elérni egy kis játszadozással. Szemellenzős gondolkodásmódnak tartom, hogy csak a high-end eszközökkel érdemes foglalkozni, a többit csak cserélni lehet vagy kukába dobni. Hogy a végeredmény megüti-e az audofil küszöböt az kérdéses, de nem is ez volt a kérdés, hanem hogy lehet-e rajta segíteni. Összességében pedig azt vettem le, hogy keretleszedés, leválasztó tüskék, a közép régiót meghúzni kézzel a célgörbén, frontokra húzni a centerből, worst case fantom centert használni helyette mind kipróbálandó opció, amik kb csak az időmet fogják igényelni, de segíthetnek valamelyest.

Ha ez egyik sem segít, akkor persze még mindig járható út lecserélni egy 3 utas centerre, ami megint csak korlátos pénzből sikerülhet, ha ezt el tudom adni, de még így sem a milliós átalakításról beszélünk.

Az akusztikai kezelés meg a normális TV asztal meg ígyis úgyis jön majd, csak idővel - centertől függetlenül. Ott viszont nem én vagyok a szűk keresztmetszet, hanem a szépészeti felelős.

Köszi a segítő hozzászólásokat, sok ötletet kaptam azért végül. (és maradhat a plüssmackó is)

UI.: rendeltem CSM-es UMIK1-et, ha megjön és sikerül javítanom rajta, majd dobok fel méréseket.

[ Szerkesztve ]

(#178571) -KP- válasza skippper (#178570) üzenetére


-KP-
addikt

A kétutas centerek valóban nem jó konstrukciók, de pont szemben nem tengelyen kívül hallgatva akkor se kellene olyan legyen, amilyennek leírod. Én azért kutakodnék tovább, mielőtt eladásra/vásárlásra adom a fejem.

(#178572) Mankó válasza Dorian (#178520) üzenetére


Mankó
veterán

Ezt nem teljesen értem.
2-3 helyre állítottam a sub-ot és kalibráltam, az erősítő 0 db-re állította és nem hallatszott semmilyen mély, akár hová is állítottam a db-ket.
Most hogy visszatettem oda ahova a régi szettnél is állt, ott már van hallható mély, ezért ott hagytam.

ARC probléma: Összekötöttem az LG CX E-Arc-ját a Marantz Arc kimenetével, de amikor olyan program, vagy eszköz használná az erősítőt, ahol az ARC-on keresztül kellene szólnia az erősítőnek, akkor egyszerűen lekapcsolja az erősítőt is, tv-t is. A tv-n futó progiknál, és a PS5-nél is ez van.
HDMI CEC beállításokat megnézem ha hazaérek.

Esetleg valami ötlet, hogy mi lehet a gond?

(#178573) python1 válasza skippper (#178570) üzenetére


python1
veterán

Azt kell ilyenkor megfigyelni, hogy a fő karaktere milyen, azon biztosan nem tudsz változtatni, egy másik helyen ahol jónak mondható az akusztika, és a körülmények, kipróbálva tudsz megbizonyosodni róla, hogy tényleg csak valami beállítási problémád van-e.

(#178574) denesdr válasza -KP- (#178571) üzenetére


denesdr
addikt

Még szemben ülve vele is lehet olyan amilyennek írja, leginkább akkor, ha az oldalsó elsődleges visszaverődési pontok eléggé reflektívek és épp abban a szögben vannak, amelyikben a vízszintes MTM kialakítás kioltást okoz.

[ Szerkesztve ]

(#178575) #62435328 válasza skippper (#178570) üzenetére


#62435328
törölt tag

Volt egy B&W CM1 centerem, bőven, bőven nem belépő cucc, de egyszerűen nem tudtam jó hangot kihozni belőle..
Mai napig nem tudom mi volt a gond: szoba, elhelyezés, EQ.. nem tudom.
Mindenesetre egy dörmögő/dobozhangú szarkupacként tudnám jellemezni.

Akárcsak mint most Te, én is kínlódtam össze vissza mindennel, de semmi nem segített, el is adtam.

A következő egy pont fele árában lévő center lett, az már valamelyest jobb volt, de a nálam lévő center eggyikével sem voltam kibékülve. Sajnos nem kategória függő ez a dolog.

Amit Dorian ír próbáld ki! Centert ne cserélj magába, semmi nem garantálja, hogy jobb lesz, és még az egységet is megbontod.

(#178576) mettek válasza #62435328 (#178575) üzenetére


mettek
addikt

Igy van. Én anno a Monitor Audio Silver c350 centerem helyére tettem be egy Quadral Aurum centert ami 2szer annyiba került mint a monitor és a Silver center lealázta az Aurumot. Vissza is vette az eladó volt annyira korrekt.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#178577) -KP- válasza mettek (#178576) üzenetére


-KP-
addikt

Pontosan melyik Aurum center volt az? Mert azok között is van ám vegyesen 2 utas meg 3.

(#178578) mettek válasza -KP- (#178577) üzenetére


mettek
addikt

Ez volt
dinamikátlanabbul/halkabban is szólt és doboz hangja volt a monitor audio mellett.
https://hifi-solution.com/en/Sold/326-quadral-aurum-prestige-base-8.html

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#178579) -KP- válasza mettek (#178578) üzenetére


-KP-
addikt

Pedig ez pont egy 3 utas kivitel. Egyáltalán nem kellene olyannak lennie.

(#178580) denesdr válasza -KP- (#178579) üzenetére


denesdr
addikt

Ez szerintem 2,5 utas. De ha 3 utas is, a dobozhang, meg a dinamikátlanság mástól is lehet, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#178581) -KP- válasza denesdr (#178580) üzenetére


-KP-
addikt

Tudom, de ez elvileg már a quadral legteteje. Nem ezt várnám már ebben a kategóriában :)

(#178582) KoNZoLik@ válasza -KP- (#178581) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ott biztos, hogy valami más volt a ludas, mert az Aurum széria mindegyik tagja fenomenálisan szól! Volt teljes szettem ebből, és sírtam szó szerint amikor el kellett adjam :((( Az a helyzet, hogy a Quadral rengeteg vassal nincs jóban, és elég nehéz őket hajtani is, hogy megmutassák mit is tudnak valójában, mivel hajtottad?

Bocs most láttam, hogy nem a tiéd volt...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#178583) -KP- válasza KoNZoLik@ (#178582) üzenetére


-KP-
addikt

No igen, nekem volt még korábbi Platinumom és az is elég jól szólt. Mondjuk az se 2 utas volt :)

(#178584) KoNZoLik@ válasza -KP- (#178583) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Most pont Platinum M40 frontjaim vannak, hát elég szépen szólnak azok is :K

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#178585) mettek válasza KoNZoLik@ (#178582) üzenetére


mettek
addikt

Arcam avr 390. Az hogy valami jol vagy szarul szól csak akkor derül ki ha A-B teszteled. Az esetem csak azt bizonyítja hogy vannak jó ár érték arányú hangfalak, pl a MA Silver c350.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#178586) mettek válasza KoNZoLik@ (#178584) üzenetére


mettek
addikt

Volt Platinum m40-em is. Nem voltam tőle eldőlve, nekem az Ascent jobban bejött pedig az is olcsobb hangfal. Most Audio Solutions Overture 322 polcok és hozzá való centerem van. Tetszik, most már nem akarom variálni, cserélgetni mert sok 100ezer, millió bukó után kiderült hogy sokszor a 2szer annyiba kerülő is tud szarabbul szólni. Ugyanez a véleményem a proci végfok - AVR témáról meg a szubról is.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#178587) KoNZoLik@ válasza mettek (#178586) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Akkor te a harsogó decensebb megszólalású dolgokat szereted az Ascent ilyen, van ilyen nem vagyunk egyformák! Végig zongoráztam az összes Quadralt, mert ez a kedvenc márkám, a régiek közül is megvolt szinte mindegyik /Shogun, Wotan, Titan stb.../ de azt mondani egy Platinum vagy Aurumra,hogy egy Ascent jobban szól , az még viccnek is rossz! Mondom ott az erősítődet nem szerették, eleve egy olyan kategóriás hangfalat mint a platinum vagy Aurum ,egy HM erosítővel hajtani ami 80W-ot tud csatornánként, és az alapján ítélkezni, az meg a másik vicc😅 Meghallgattad legalább egy árban hasonló sztereo vassal is? Ha nem akkor nincs miről beszélni, ott mint fentebb is írtam nálad volt akkor a gond :K Te akkor nem is hallottad igazán, azoknak a kiváló dobozoknak a valódi hangjukat/tudásukat :N Ha Bp vagy szívesen megmutatom,hogy kell szólnia egy Platinum M40-nek👍 Rengeteg ilyen emberrel találkoztam akik össze vissza vásárolgatnak mindent(ne vedd magadra), mert keresik az igazi hangot, csak minden láncban szokott lenni egy gyenge láncszem, és ott el is vérzik minden ha már csak egy ilyen van...sokan azt hiszik egyszerű ez a hobbi, hát nagyon nem az :N Neked pont a Klipsch dobozok lennének valók, na ott van csinadratta mindenből😂

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#178588) python1 válasza KoNZoLik@ (#178587) üzenetére


python1
veterán

Ezt valahogy meg is tudom èrteni, ès egyet is èrtek vele

[ Szerkesztve ]

(#178589) KoNZoLik@ válasza mettek (#178586) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Még azt akartam kérdezni, hogy azért remélem a Audio Solutions Overturet nem HM vassal "eteted", mert akkor biza az sem lesz neked hosszú távon befutó :N Egyik kedves barátomnak egy Virtuoso-ja van, és bizony amire megtalálta a hozzá passzoló vasat, ellocsolt ő is pár milliót 😳 A végén vett egy McIntosh MA12000-et na azzal tudott szépen szólni!

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#178590) -KP-


-KP-
addikt

Erin letesztelte a Jamo S803-at. Ahogy vártam, lehúzza róla a vizes lepedőt, abszolút nem kíméli. :DDD :D :DD

Persze ha megnézitek a videót, látszani is fog, hogy van oka rá:

[link]

(#178591) KoNZoLik@ válasza -KP- (#178590) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Szegény Jamo, már réges régen nem gyárt valamire való dobozokat sajnos :(
Az utolsó valamire való, az Concert 8/11 volt, meg talán a Jamo707 meg 590 kb ennyi...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#178592) -KP- válasza KoNZoLik@ (#178591) üzenetére


-KP-
addikt

Miért szegény? Veszik mint a cukrot.

(#178593) python1 válasza -KP- (#178592) üzenetére


python1
veterán

És akkor jönnek ide a kérdések, hogy miért szól sz@rul a doboz ........?
Ez nem csak a dzsámo-ra érvényes, eléggé sok komolyabb gyártó dobozáról is levette a kersztvízet.

(#178594) VoidXs válasza python1 (#178593) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha jön az infláció, gyártóként van egy olyan döntésed, hogy árakat emelsz vagy minőséget rontasz. Legtöbben az utóbbit választották, különben más marad életben. 8 éve 100k-ból építettem jó Atmost, most meg egy darab hangszórót kapni ezért. Lassan esélytelen lesz belépni a hobbiba, ha nincs a piacon teszkós szereplő, és ezért kell a zsámó.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#178595) -KP- válasza VoidXs (#178594) üzenetére


-KP-
addikt

Számomra felmerül a kérdés, kell-e zsámóval atmost építeni? Akkor inkább legyen egy 5.1 kialakítás, de az legyen elfogadható. A kevesebb néha több.

[ Szerkesztve ]

(#178596) VoidXs válasza -KP- (#178595) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A vásárlók túlnyomó többsége mást gondol a minőségről, mint mi, ezért továbbra is azt mondom, hogy kellenek ezek a gyártók.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#178597) MasterMark válasza -KP- (#178595) üzenetére


MasterMark
titán

Nem mindegy, majd be lesz EQ-zva és jó lesz úgyis. ;]

Switch Tax

(#178598) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Ez egy 5 éves hangfal és 150$. Nincs közöm a gyártóhoz, nincs ilyen hangfalam, nem is volt, de nem értem mire fel ez a fújolás. Vagy a haladóba újdonság, hogy az olcsó termékek nem tökéletesek?

(#178599) VoidXs válasza gab1ka (#178598) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én sem értem, hogy mi a baj akkor, ha adott ársávban konkrétan nem létezik más.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#178600) -KP-


-KP-
addikt

Ott a videó végén több alternatíva ugyanebben az ársávban. Illetve a fújolás pont azért megfontolandó, mert ugyanebből a gagyi hangszórókészletből épül fel az S805 és S809-es álló is, ami a 320 ezres árával már minden, csak nem olcsó. De a 180 ezres S805 is már az az ársáv, ahol már lehet szemezgetni 1-1 valamennyire értelmes példánnyal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.